«BS W Koningin opende nieuw Baarns Lyceum FORMULE Fugers Rijwielen FORMULE FORMULE RICARD0 STEUN UW RODE KRUIS aan alle zolderbewoners Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Wat kunnen wij doen voor onze bejaarden Onderzoek op komst in Soest Meningen van lezers Ovaties bij schoolconcert sportrijwiel, een GAZELLE-produkt. Geheel compleet f 165,25 aan alle kelderbewoners Officiële mededelingen 'koen.. 'PanuF «ïirnjl Trekking loterij v.v. Hees Hef geboortekaartje Drukkerij Smit Ned. Ver. van Huisvrouwen Verlamde koe lag vier dagen in de modder Krabbels van Knelis Eiermarkt en aan iedereen daar tussenin DINSDAG 1 APTUT Koningin Juliana heeft gistermiddag in gezelschap van de prinsessen Margriet en Beatrix het nieuwe schoolgebouwen complex van het Baarns Lyceum aan de Torenlaan geopend. De koningin stond voor de bouw van dez^ school zelf een vijf hectare groot stuk van haar do meingrond af. De voorzitter van het schoolbestuur Het Baarns Lyceum, de heer A. Jiskoot heette de koninklijke Als u toevallig hoog op een zolder woont hebben wij de meubelen waarmee u die ruimte net zo kunt inrichten als u zelf wilt. Het zijn de meubelen van FORMULE. Ze passen altijd en overal, waar ook in uw huis. De volledige FORMULE- kollektie staat bij ons permanent geëxposeerd. U bent altijd welkom. Kijken kost niets. ACHTERBERGH MEUBILERING Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, Amersfoort, GEBOREN: Marga Maria, dochter van J. M. Keijsper en M. C. Berkhof, Anna Paulownalaan 10. Roosje, doch ter van J. Leber en M. Scheenloop, Prins Bernhardlaan 30. Elroy Alex- ander Adriaan, zoon van H. R. Sebek en C. E. de Leeuw, Plesmanstraat 313, Soesterberg. Martinus Aloysius Wil helmus, zoon van J. M. Goossen en H. M. T. Zwart, Plesmanstraat 281, Soesterberg. Jolanda Clasina, doch ter van H. C. Rauch en C. A. Roest, Molenstraat 135. Frans Ignace Mar cel, zoon van F. I. M. van der Laan en J. M. W. Plomp, Colenso 116. Edwin, zoon van W. Berentsen en G. Kentin, Plesmanstraatt 2, Soesterberg. Robert Pleter Johannes, zoon van W. P. C. van der Kuijlen en J. H. de Mee, Gallenkamppelsweg 5. Astrid Francisca Maria, dochter van P. A. J. Groenestein en F. C. M. Wesselman. Beetzlaan 3. Janine Dorette. dochter van J. van Herwaarden en B. L. M. Majoor, Kamperfoeliestraat 24. Eve- line, dochter van W. Visser en L. van Oemeren, Pelikaanweg 15. José Sofia Maria, dochter van W. P. A. Tolboom en J. A. Hoogland, Nieuwstraat 15a. Robert Paul, zoon van F. A. M. Janssen en E. M. W. Ebben. Colenso 19. Elisabeth Johanna, dochter van G. W. J. Kool en W. J. Pauw. Simon Stevinlaan 27, Soesterberg. Nancy, dochter van M. van Drie en G. E. de Rooij', Baarn, Bantamweg 4. René, zoon van P. Dierdorp en W. Ettikho- ven, Vosseveldlaan 3. ONDERTROUWD: Hendrik Wouterus Blom, Molenstraat 117 en Marian van Wijhe, Van de Veldeplantsoen 43. GEHUWD: Gerardus Leonardus Wil denburg, Molenstraat 125 en Hermina Ohristina Brummer. Molenstraat 125. Wilhelmus Gerardus Visser, Kerkstraat 30 en Elisabeth Wilhelmina van Be geren, Nieuwstraat 35. Lambertus Petrus Johannes Hilhorst. Molenstraat 157 en Gerritje van den Essenburg. Beetzlaan 112. Paulus Jaeobus Hen- ricus Hoppenbrouwers. Van Weedestraat 80 en Alida Margrietha van Weering. Heideweg 29. Gijsbert Brons, Hob- bemalaan 58 en Henriëtte Clara Beij- er. Schaepmanstraat 3. Adrianus Jo hannes Theodorus Dubbeld, Van Olden- barneveltweg 12, Wassenaar en Bea trix Johanna Maria Haks, Van Olden- barneveltweg 12, Wassenaar. Jan Vos, Staalwijklaan 6 en Johanna Heid- man, Hartweg 35. Charles Ferdinand 1 Musch, Van Helomaweg 41, Havelte en Antoinette Ingrid Marinus, Rade- makerstraat 54. Johannes Jozef Ma ria Meijerink, Oude Larenscheweg 25, Gorssel en Cornelia Knetemann, Aagje Dekenlaan 24. OVERLEDEN: Margarethe Ottolina Knoest, 94 jaar, ongehuwd, Julianalaan 58. Harriëtte Caroline Johanna Thamm, 62 jaar, gehuwd met R. H. George, Soesterbergsestraat 125. Wil helmina Johanna Groenewoud. 55 jaar, gehuwd met E. J. van Deuveren, Kerk straat 24. Aart Hilhorst, 91 jaar, weduwnaar van F. Boon, Albert Cuyp- laan 101. Philippe Henri Marcella. 64 jaar, gehuwd met W. C. Bruins. Stadhouderslaan 72. Antje Tammel, 80 jaar. ongehuwd, Amersfoortsestraat 26, Soesterberg. gasten, alsmede de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van San- denburg, de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen, mr. J. H. Gros heide en de burgemeesters van Baarn en Soest mr. F. J. van Beeck Calkoen en mr. S. P. Baron Bentinck welkom. Hij zag de koningin in drie kwalitei ten aanwezig: als moeder van oud- Ieerlingen, als eigenaresse van de grond en als oud-lid van de oudercommissie van het Incrementum. De heer Jiskoot zag een grote taak voor de rectoren, do centen en leerlingen van het Baarns Lyceum: „Het mooiste gebouw blijft een leeg omhulsel, als het door de bewoners niet tot leven wordt gebracht". De staatssecretaris van onderwijs en we tenschappen, mr. J. H. Grosheide zei, dat het Baarns Lyceum zich altijd heeft onderscheiden door een persoonlijke be nadering van de leerlingen, ook al zei de eerste rector van het lyceum (dat tot de oudste van ons land behoort), de heer Vor der Hake in 1923, dat het onderwijs mank gaat aan intellectualis me en universialisme. De heer Grosheide zei, dat de onder wijsvernieuwing zich vandaag de dag niet meer op enkele scholen voltrekt. Toch is er z.i. op het gebied van ver nieuwing en aanpassing van het onder wijs aan de gewijzigde omstandigheden nog veel te doen Zo zullen naar zijn mening de doelstellingen van het onder wijs opnieuw geformuleerd en uitge breid moeten worden, de relaties tussen onderwijs en maatschappij verbeterd en de technologie ''gebruik van radio, t.v„ computers, geprogrammeerde instructie) dienstbaar aan het onderwijs gemaakt moeten worden. Ook de onderlinge sa menhang van de verschillende school vormen is voor verbetering vatbaar, meende de staatssecretaris. De burgemeester van Baarn, mr. F. J. van Beeck Calkoen zei. dat het een moeilijke opgave moet zijn geweest om een gebouw te ontwerpen, dat geen storend element in het landschap vormt en dat goed aansluit op het unieke 18e eeuwse boslandschap tussen Baarn en Na de openingstoespraken en een korte uitvoering door een 160 man sterk leer lingenkoor werden de koninklijke gas ten door het nieuwe schoolgebouw rond geleid. Onder meer bezocht men de practicumlokalen, de gymnastiekzalen, doucheruimten en docentenkamer. Na het vertrek van de koningin en de beide princessen hield het bestuur van het Baarns Lyceum een receptie ter ge- ledenheid van het vijftig jarig bestaan van de school. Het Baarns Lyceum heeft momenteel 675 leerlingen. Daarvan komt 60 uit Baarn, 35 uit Soest en 5 uit het Gooi en Amersfoort. Voor twintig jaar vervulde het lyceum in veel belangrij ker mate de funktie van streekschool. De leerlingen kwamen toen ook uit Harderwijk, Ermelo, Bilthoven, 'tGooi, Soest, Amersfoort, Weesp en andere om liggende plaatsen. In het nieuwe schoolgebouw is ruimte voor 850 leerlingen, terwijl tevens de drio vleugels met de leslokalen nog kunnen worden uitgebreid. Het school bestuur doet ook weinig moeite om dit aantal nog verder op te voeren. Het nieuwe lyceum, gelegen aan de verbindingsweg tussen Baarn en Soest, is een ontwerp van de architect ir. Blee- ker, die reeds verscheidene andere ont werpen voor lycea maakte en onder meer de geestelijke vader is van een Mammoetschool (1600 leerlingen) in En schede Dir H W. VELLINGA Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraai 44 !:l Tplpfoon 7045 j|| Het schoolgebouwencomplex bestaat uit drie velugels met in totaal 35 les- en practicumlokalen. De zuidelijke vleu gel bestaat uit drie ruime gymnastiek lokalen met douches ei. kleedruimten, alsmede de conciërgewoning. Voorts omvat het schoolgebouw een zeer fraaie aula met 638 zitplaatsen, maar waarin bij feesten e.d. ongeveer 900 scholieren kunnen worden ondergebracht. De akoestiek is zodanig, dat een spreker achterin vrijwel evengoed is te ver staan als voor in de zaal. De aula be schikt over een professionele geluids- en lichtinstallatie en een zeer groot toneel. De aardrijkskundelokalen zijn verdiept aangebracht. Tevens heeft de school enkele talenpracticumlokalen. De gehe le inventaris heeft ongeveer een mil joen gulden gekost Daarbij komen de bouw- en installatiekosten van ruim 4,6 miljoen, zodat het gehele schoolcomplex met inbegrip van sportvelden (waar menige sportvereniging jaloers op zou kunnen zijn), plantsoenen, e.d. rond zes miljoen gulden heeft gekost. De Baarnse graficus M. C. Escher heeft de ontwerpen gemaakt van twee pilaar- decoraties in de hal van het gebouw. In de vijver bij de aula komt een plas tiek van de Amersfoortse kunstenaar Kingma, getiteld „Stille overtocht", een één bij twee meter groot beeld, dat de tocht van de mens naar een oever, een koersbepaling en een geestelijke bege leiding voorstelt. Voor andere kunstzinnige ornamenten zorgden de heer H. Hulsbergen uit La ren en de heer Zaalberg uit Ommen. In het nieuwe lyceum zitten in totaal 178.000 manuren. Op 3 februari 1966 ging op het vijf hectare grote terrein, dat van de koningin is aangekocht, de eerste spade in de grond. De firma Broers te Veenendaal werd met de bouw belast. In het gebouw werd 1300 ton cement verwerkt, maar voor men daar aan kon beginnen moest eerst 20.000 m3 grondwerk worden verricht. Voort is in hei gebouw 54.000 m3 beton en 320 ton betonijzer verwerkt. Het schoolgebouw is opgetrokken met een miljoen metsel stenen. Uit veiligheidsoverwegingen wordt op olie gestookt in plaats van op gas, dit in verband met eventueel ontploffings gevaar. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van het Baarns Lyceum zijn te vens de nodige festiviteiten georgani seerd. Zaterdag werd een reüni gehou den, waarop 800 leerlingen en oud-leer lingen aanwezig waren. Elk schooljaar na 1919 was vertegenwoorodigd. Vanmiddag zijn enkele hockeywedstrij den gespeeld. Onder meer trad het schoolelftal aan tegen een elftal van oud-leerlingen (waarin onder meer de internationals Kruyse en Jan Piet Fok ker), terwijl tevens een wedstrijd werd gespeeld tegen het Schotse Gordonstoun, dat in verband met het 50-jarig bestaan van de hockeyvereniging Laren in ons land verblijft. Morgen gaan de bijna 700 leerlingen met vijftien bussen naar Apeldoorn, waar voor de pauze een op treden van het Nederlands Kameror kest en na de pauze een optreden van het cabaret Pepijn zal worden bijge woond. Woensdagvond worden de fees telijkheden besloten met een lustrumbal in de aula. Wat er met het oude schoolgebouw aan de Stationsweg nabij het station in Baarn zal gebeuren, is op dit moment nog niet bekend. Zowel de Nederlandse Heide Maatschappij als de gemeente Baarn hebben belangstelling getoond, maar het ziet er niet naar uit, dat het aan een van deze gegadigden zal wor den verkocht. De kans is groot, dat er opnieuw een school in zal worden on dergebracht. Wanneer komt het ogenblik dat be jaarden hulp nodig hebben? Weten zij tot wie men zich kan wenden voor hulp of steun? Is er behoefte aan contact met anderen? Wat kan er nu of straks gedaan worden door vrijwilligers die graag de helpende hand willen reiken? Wie heeft die hulp nodig? Dit zijn vragen die leven bij de kerken en andere instelligen die al voortreffe lijk werk doen op het gebied van de bejaardenzorg, maar toch beseffen dat door bundeling van krachten meer ge daan kan worden dan nu. Enige tijd geleden is in Soest een over koepelende Raad voor de Bejaarden zorg opgericht, met wijkraden voor Soestdijk. Soest-Midden en Soest-Zuid. Het eerste resultaat van dit overleg is dat een enquête wordt voorbeeid, en wel onder ruim 2700 zelfstandig wonen de bejaarden, alleenstaanden zowel als echtparen, op ca. 2000 adressen. Uit dit onderzoek zal kunnen blijken welke voorzieningen de Soester bejaarden zelf nuttig of nodig vinden. Wensen en ge gevens kunnen centraal worden vastge legd, waardoor het geven van advies of steun via de bestaande instellingen C Aan de redactie van de Soester Courant. Om te beginnen hartelijk voor deze geboden gelegenheid tot kommunikatie, welke ik graag zou willen benutten door mijn grote tevredenheid te be tuigen met onze fraaie aanwinst de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, en niet te vergeten de prachtige expositie vergaderruimte boven. Enkele malen mocht ik daar reeds een gebeuren meemaken, o.a. een bijeen komst van de Literaire Kring Soest en zaterdag j.1. een kamermuziekconcert verzorgd door de docenten van de Amersfoortse Muziekschool. Ik meet mij geen enkele bevoegdheid aan tot beoordelen, ook niet, gezien prioriteitsgevoelens enz. t.o.v. van de gehele opzet. Ik wil graag alléén het feit toejuichen dat we nu iets hebben, waar menige sad jaloers op kan zijn. Wat ik met dit stukje beoog, is dan ook alleen maar door mijn enthousias me aanstekelijk te zijn, zodat vele me deburgers opgewekt zullen worden tot intensief bezoek. We hebben er nu weer iets moois bij- gekregen, hopenlijk zullen velen blijk geven van hun betrokkenheid bij het Soester gebeuren, ook op breed cul tureel gebied. M. H. B. MUURLING-VOORTHUIS Meer dan 1200 leerlingen van de mid delbare scholen van Soest en Soestdijk hebben j.1. vrijdag kunnen genieten van een uniek schoolconcert, dat gegeven werd door vier bekende jonge Neder landse toonkunstenaars in de Juliana- kerk te Soest. Het programma werd geopend door het Baroktrio (bestaande uit Hans Vlees houwer klarinet en altblokfluit, Leo Vleeshouwer viool en Henk de Jonge piano) met een trio van Mozart Door de uitstekende uitvoering werd de geestdrift van de jeugdige toehoorders onmiddellijk gewekt. Verbazing wekte de heer E. Pels door het accordeon als klassiek instrument te bespreken. De thema's van Bach, die hij in een bewerking van Volpi liet ho ren. bewijst zijn grote meesterschap op dit instrument. De klank, die de heer Pels uit zijn instrument wist te halen, was voor ons een openbaring. Hans Vleeshouwer liet de jeugd met de Handelssonate voor altblokfluit kennis maken. Deze sonate werd met een groot ge voel voor muzikaliteit ten gehore ge bracht. Het unieke van dit optreden was. dat hij zowel op klarinet als op altblokfluit zijn meesterschap toonde, want hierna speelde hij de klarinet-solo ..Gyka" van Iiugo de Groot. De hoge eisen die er aan dit werk worden gesteld, bleken voor Hans Vleeshouwer geen probleem. De bekende musicus Leo Vleeshouwer, die al de aandacht op zich had geves tigd door zijn vioolspel in het barok trio, kwam nu als trompetsolist met een compositie 1 Stanly met orgelbege leiding. Dat de jeugd door zijn spel werd geboeid kwam tot uiting in een langdurig applaus. De pianist-organist- Henk de Jonge wist de jongeren te verrassen door een thema uit het publiek te bewerken in vijf verschillende stijlen van componisten o.a. Bach. Mozart, P. Nero. Hiermee had de heer de Jonge veel succes. Het programma werd besloten door de heren H. Vleeshouwer, klarinet en E. J. A. Pels, accordeon Zij speelden in deze combinatie volksmuziek uit de Balken. Dat klassieke musici de volks muziek op zo een spontane manier wisten te vertolken, dwong ieders res pect af en aan het eind van dit optre den, waar ook de andere musici aan deelnamen, barstte een ovationeel ap plaus los. Dat een schoolconcert niet saai behoeft te zijn, hebben wij kunnen beleven en wij hopen deze jonge toonkunstenaars vaker in Soest te mogen zien. vlotter zal gaan en meer bejaarden kan bestrijken. Nadere mededelingen zullen nog vol gen. De raad voor de Bejaardenzorg heeft intussen ook andere plannen in studie. Een daarvan is de uitgave van een volledige lijst van nuttige adressen in de sfeer van het bejaardenwerk. Ook groeperingen die nog niet bij het over leg betrokken zijn, zullen een plaats kunnen vinden in de organisatie. Inlichtingen - ook voor vrijwillige me dewerkers - bij de voorzitters van de wijkraden, t.w. Soestdijk: mevrouw A. M. Mulders, Kerkpad N.Z. 54, tel. 3662. Soest-Midden: C. Coster, Van Goyen- laan 116, tel. 4444 (politiebureau). Soest-Zuid: A Strous, Braamweg 21, tel. 5625. De voorzitter van de overkoepelende Raad voor de Bejaardenzorg is J. C. Smits, Hartmanlaan 13, tel. 3022. Secre taris-penningmeester J. H. Faber, Foe- kenlaan 5, tel. 2429. KERKSTRAAT 3, TELEFOON 2030. Uw kelder wordt een paleis met meubelen van FORMULE. Alleen 'n beetje zonde, tenzij u er echt woont. We willen er alleen maar mee zeggen dat u met FORMULE alle kanten uit kunt. Spelen met ruimte, meer ruimte maken. De komplete FORMULE- kollektie kunt u bij ons bekijken. Als dealer voor Amersfoort en wijde omgeving kunnen we er alles over vertellen. MELDING KADAVERS Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat, in verband met de komende feestdagen, kadavers op vrij dag 4 april en zaterdag 5 april 1969. resp. voor 12.00 en 10.00 uur bij het openbaar slachthuis Soest, telefoon 2456 kunnen worden gemeld. On 4 april zullen de kadavers nog die zelfde dag door het destructiebedrijf worden opgehaald. Soest, 1 april 1969. ACHTERBERGH MEUBILERING estsingel 10-13. Hellestraat 9-17 Amersfoort. Ondergetekende leden van de controle commissie voor de liquidatie der Be jaarden Vereniging Rustenburg, te Soest, verklaren bij deze, gezien de bescheiden en afwerking daarvan, deze geheel ac- coord te hebben bevonden. Gezien. J. G. DE BRUIN-LODEESEN K. DOL M. E. DE BOER-NIEUWENHOFF Gisteravond had in de cantine van de voetbalvereniging „Hees" de trekking plaats van de loterij, die deze vereni ging had georganiseerd. De trekking werd verricht door notaris M. A. H. van Veeren, onder toezicht van de hoofdinspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer. Voor de trekking plaats had deelde de heer G. Th. Kok, voorzitter van „Hees" mede, dat alle loten waren verkocht en dat mevr. Maat-Beijer niet minder dan 150 loten wist te plaatsen, waarvoor haar bloemen werden aangeboden. De eerste prijs, een volkswagen, werd gewonnen door H. W. Blom, Molen straat 117. Tweede prijs, wasautomaat, door W. J. Wolfsen. Nieuweweg 83. Derde prijs, wasautomaat, door R. van Rossem, Noorderweg 35. Vierde prijs, televisie, door mevr. Lipsius-Van Grol, Eigendomweg 69, Vijfde prijs, televisie, door Super Cleaner, Koninginnelaan 42, Zesde prijs, dames- of herenrijwiel door mevr. Burgman-v. d. Deijssel. Zevende prijs, vouwfiets door P. Bakkum, Ko ninginnelaan 42. Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken l verzorgen wij wel, gjed en snel t Uitgebreide er. moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02135-2566-5154 Op dinsdag l april houdt mevr. Can- ter-Cremers in Brandpunt te Baarn een causerie over waaiers en zij toont hier bij iets uit haar collectie, die zeer bij zonder is. Onze plaatsgenote Carla Klein zal die middag wat van haar werk exposeren, o.a. poppen, beeldhouwwerk en teke ningen. Ook de handwerkclub zal aan wezig zijn met een bescheiden stand. De lezing van rnej. van Es over „An tiek Zilver" komt door ziekte te ver vallen. Vier dagen lang heeft bij veehouder S. aan het Kerkpad een koe verlamd in de modder gelegen. Volgens de eige naar had het dier pas gekalfd. Er kun nen dan inderdaad verlammingsver schijnselen gaan optreden, maar het is dan niet de bedoeling, dat het dier en kele dagen buiten blijft liggen, zonder dat er verder naar wordt omgekeken. De boer heeft dan ook een proces ver baal gekregen De koe is naar het slachthuis gebracht. RODE KARDINAAL. Naar aanleiding van een vraag in uw courant van 11 maart '69. voel ik mij geroepen te rea geren op uw antwoord. Ik betwijfel n.1. of het hier een „rode kardinaal" be treft. In de vraag wordt gesproken over een vogel van ongeveer 13 cm, die zowel rood als grijs zou zijn gekleurd, over een kuif wordt niet gerept. De rode kardinaal echter is praktisch he lemaal rood, behoudens een zwarte kin- vlek en heeft verder een opvallende kuif. De lengte van het vogeltje be draagt. ongeveer 21 cm. Wilt u dit Antwoord: Onze gegevens zijn naast die even nagaan van vogelkenners en vogelhandelaars ge put uit: „Vogels in huis: hun verzor ging" van A. Rutgers. Volgens die gegevens kan het de rode kardinaal zijn. hetzij het wijfje, het zij een of ander kruisproduct. De af beelding op bladzijde 173 van genoemd werkje geeft ons aardig de beschrijving weer van de vraagsteller. Er zijn waar schijnlijk veel typen van deze vogel, wat blijkt uit de afbeelding van de rode kardinaal op blz. 17 van „Tropi sche zaadetende vogels" van P. Sluis. Het is de vraag wie er gelijk heeft en daarom is het volgens ons niet de moei te om daar een strijdvraag van te maken. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige daat de minse die nooit waat aors tc zeige hebbe daan „bieongs in Soes is nooit waat te doen", zo laang- zaomerhaand wel deur zalle kriege daat zullie der heu- lemaol naos zitte, waant ut hepter noeng alle schien vaan, daat waat aal heul laang ant sluumere waas, zoas daat hiet, der noeng uut gaot komme. Eerluk gezeit konk ut allemaol nip glove en begonk un bietje te denke an un waat vruuge 1 aprilgraap. Ut zit der netuurluk wel in datter ok dit jaor wel weer de een of aore graapemaokur zaal prebere ongs in de boot te neme, maor omdaat ut nog geen 1 aparil waas, bink toch maor effe gaon kieke in de ntewe biebeliejoteek aan de Aalburt Cuyplaon. Nie om un boek te gaon haole, of effe te gaon zitte leze, wak gao doen as ming tong op ming klompe haangt ak de Eng bin opgefiest, maor om te gaon luustere naor un klaassiek kesert. Noeng mok wel effe veurop stelle dak nie zoon bare liefhebber vaan klassiek bin, maor ik ken ok nie zeige dakter geen goed woord veur ove heb. Noeng der binne messchien minse die effe op wille marreke, Knelis waor haol jie noeng in Soes klaassieke mezick vaandaon, maor daat is dan heul gauw opgelos. De minse die de plaane veur de niewc leeszaol hebbe klaorgemaok, haadde aal aachtur in der hoof datter in zoon ge bouw ok un zaoltje mos weze, veur tentoonstellinge en kunszinnuge dinge, waor ok un kesert ongder vaalt. Je ken daan wel un zaol hebbe. die der, zoas noeng is gebleke. bar geschik veur is, der zaal ok nog iemaand motte komme die der veur zorug datter daan waat word georgaaniezeerd. Ak ut allemaol goed deur hep, daan is daat ok aal dik veurmekaor. De minse die vaan kunszinnuge dinge houwe hoeve waat daat betref noeng nie meer naor Baoren of naor Aomersfoort Ok in Soes ken ut noeng beure daat luustere naor die zwaore meziek. Ik hep dur nooit zo bar vaan begrïepe, waat de minse daor mee wouwe zeige, maor ik hep noeng deur, waor ut luus tere naor zoon kessert al nie goed veur is. Toengk de eerste note haad beluusterd bink op ming tene (daat mot wel, aors wore de minse die blieve luustere bar kwaod), de gaang maor weer opge- gaon, waant om de heule avongd naor daat strieke mit een stok op un viejool te luustere en te kieke. is nog ech niks veur ming. Maor toengk zo zachies de gaang op sloop, en effe aachterom keek kreek de schrik vaan ming leve. waant de maan die net nog haad staon fluute, sloop op zun tene achtur ming an de zaol uut. Op zoon mement gaon de raorste ge- daachte deur un mins, enk kreeg effe ut gevoel om de kuujerlaate maor te strekke. ent op un lope te zette, omdalc doch, daat die vriejer ming trug wouw haole. Maor daat waas heulegaor ut ge- vaal nie. Hie haad zun eerste stukkie derop zitte en mos noeng weer op adum komme. Om dajje der maor wienug vurstaand vaan hep. kejje der nooit waat vaan zeige, maor noeng hek op klaassieke meziek un heul aore kiek gekriege. Die vriejers die niks aors hoeve te doen as om mit die stok over de viejool te strie ke. of mit hullie vingers de piejaono te bevuule worre laang zo muu nie as die luu dit motte fluute. Maor veur de minse die zitte te luustere liekt ut ok un bar zwaore angelegehied, waant der waore der bie die adumlooe zaote te luustere. Veur die minse waast maor gelukkug datter ok pauze waas, en daat zullie mit un koppie koffie ok weer effe op adum kongde komme. Der word wellis gezeid. dal dc ene mins vaan de moeder houwd en de aor vaan de doehtur. As wullie ut noeng effe veur ut gemaak zo stelle daat klaassiek de moeder is en mederne ammuusse- mentsmeziek de doehtur is, dan mok tog zeige. dak ut meest vaan de doehtur houw. Maor ieder zun smaok en ovur smaok vaalt nog steeds nie te strieje. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 55.000 stukc in prijzen van 17,25 tot 18,25. Middenprijs 18, Prijs per kg ƒ2,86. Inrichten naar eigen sfeer en behoefte, individueel er exclusief. Dat kan met meubelen ve FORMULE, of u nu op zolder, in de kelder of daar tussenin woont. Meubelen in mooie hout soorten en kleuren en bovendien 5 jaar garanti' Bij ons kunt u de volledige kollektie zien. I ACHTERBERGH MEUBILERING Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, Amersfoort.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9