K!mdgp kmJbi/imt-rn/M <=v £/iclc<-WCL Arnould G Diepeveen BUDGET-SHOP ƒ39- SKEELERS VOOR DE SCHAATS- LIEFHEBBERS FORMULE HOE MODERN U OOK BENT Gesimuleerde noodlanding te Soesterberg Zo'n Peugeot is anders ook de ideale brommer voor u, en zo zal iedereen wel z'n eigen goeie reden hebben om uitgerekend bij ons z'n Peugeot te kopen. Red Stars dames pakte onverwachte kans op promotie met beide handen aan PEUGEOT Uitslag aanbestedingen Tricos-imprimc polopull-japon aan alle zolder-en kelderbewoners en aan iedereen daartussenin Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT R.K. Jongeren Sociëteit Soestdijk Windbuks in beslag genomen Soest-Zuid bedankt Heitje voor een karweitje Gevonden voorwerpen Gestaagd Receptie V.V.Z. Zeepost Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 ^4 .*sê- .3 mode Ds. D. II. Bosma doet intrede in Soest xV VRIJDAG 11 APRIL 1969 Crash en reddingspersoneel van de Ko ninklijke Nederlandse Luchtmacht „red de" de vice commandant van het 32ste Fighter Interceptor Sq. uit zijn kapotte kist, tijdens een onlangs gehouden oefe ning. Overste J. P. Finch riep, terwijl hij aan het vliegen was in een F-102, een ge simuleerde noodlanding af. Het eerste en tweede hydraulische systeem zou niet functioneren Na geland te zijn, gaf overste Finch voor bewusteloos te zijn. Hij werd uit zijn kist gehaald, waar na hij eerste hulp kreeg. Chef Veiligheids Dienst van het 32 FIS, Majoor Lou Nebel, vertelde dat voort durende oefening in noodlandingen een van de belangrijkste punten is geweest voor de succesvolle noodlanding van een F-100 in augustus 1968. die houdt van alles wat solide Is en betrouwbaar en een beetje snel en van service en van klaarstaan Er is al een Peugeot voor welgeteld 399.— Het eerste dames-team heeft de onver wachte kans om alsnog te promoveren naar de rayon-klasse, door het winnen van de beslissingswedstrijd tegen het Utrechtse Cangeroes met 30-14, met beide handen aangegrepen. Gisteren, donderdagvond, werd de wed strijd in de Utrechtse sporthal „De Dreef" gespeeld. Hoewel de Red Stars dames in de juist beëindigde competi tie niet verder reikten dan een derde plaats achter de kampioen het Baarnse Break Out en het 2e team van het Utrechtse U.V.V., waren het toch de Soester dames die voor het spelen van een beslissingswedstrijd in aanmerking kwamen doordat Baarn van promotie Brommer lót 'n goed nest De heer P. de Bos, adjudant-directeur van Gemeentewerken heeft woensdag morgen publiek aanbesteed: a. Aanleg van riolering van de Eigendomweg (tus sen Nieuweweg en Koningsweg) en b. Aanleg van een voet- en fietspad aan de evenzijde van de Beukenlaan en Nieuweweg (tussen Wijnand Toplaan en Smitsweg). Voor het onder a. bedoelde werk werd als volgt ingeschreven: N.V. Aannemings Mij. Van Vliet en Luik, Laren (N H.), ƒ98.00,-. Fa. Eliveld, Utrecht, ƒ86.670,-. J. P. Schuier, Soest 85.700,Fa. Knol, Wageningen, 85.600,Gooise Wegen bouw, Nieuw-Loosdrecht, ƒ85.000,Fa. Kuijer, Soest, ƒ85.000,Gebr. v. d. Oord, Ammerzoden, ƒ80 000,Aanne mingsbedrijf J. Ouwejan, Utrecht, 68 754,Het werk was begroot op 87.000,—. Voor het onder b. bedoelde werk werd als volgt ingeschreven: N.V. Aanne mings M. Van Vliet en Luik te Laren (N.H.) ƒ59.900,—. J. P. Schuier, Soest, 45.600,Fa. Knol, Wageningen, ƒ45.600,Fa. Kuijer, Soest, 4^.000, Gooise Wegenbouw, Nieuw-Loosdrecht, f43.700,-. Fa. Eliveld, Utrecht, ƒ43.096,-. Fa. Gebr. v. d. Oord, Ammerzoden, 35.000,Aannemingsbedrijf J. Ouwe jan, Utrecht, ƒ29.958,Dit werk was begroot op ƒ55.000,—. afzag in verband met de kosten die zijn verbonden aan het spelen van de wed strijden die te ver van Baarn zijn ver wijderd, en U.V V., doordat het le team reeds in de rayon-klasse speelt, niet gerechtigd was nog een team in die klasse te laten uitkomen. Het was een vrij rommelige wedstrijd, waarin de Red Stars dames uiteindelijk toch over het sterkste spel beschikten. Technisch en ook taktisch was het Red Stars wel het betere team en ondanks de zenuwen wisten de Red Stars dames toch voor de nodige doelpunten te zor gen. hetgeen hen op een verdiende voor sprong bracht. De winter heeft wel lang geduurd en ons tot in de lente ijzig koude dagen bezorgd. Maar de schaatsen konden maar kort worden onder gebonden. En eigen lijk worden de schaatsliefhebbers bijna elke winter weer opnieuw teleurgesteld. In ons land duurt een vorstperiode in de regel niet langer dan twee tot drie weken en is het ijs slechts een be perkt aantal dagen werkelijk de moeite waard. Ondanks het weinige ijs zijn wij toch een schaatsende natie, dat blijkt uit het feit, dat er jaarijks zo'n 700.000 schaat sen worden verkocht, met daarnaast 500.000 paar rolschaatsen, die vooral bij de jeugd populair zijn. Nu zijn er sinds heel kort skeelers voor de schaatsliefhebbers. Zij werden drie maanden geleden met groot succes in Engeland geintroduceerd en zijn nu ook in ons land verkrijgbaar. Wendbaar Het is een verbluffende vondst, die skee lers. Het zijn volkomen echte schaatsen, waarvan de ijzers door wielen vervan gen zijn en ze hebben het voordeel, dat ze overal en altijd waar ruimte is, ge bruikt kunnen worden, zowel voor hard, lang als ver rijden. Schaatsen met wielen, maar toch... geen rolschaatsen, want de skeelers hebben een andere constructie en een ander uiterlijk. In een frame van zeer sterke In de schaduw van de Oude Kerk met korte mouw AMERSFOORT Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, telefoon 03490-13048. Of u nu toevallig hoog op een zolder woont of in lagere regionen, wij hebben de meubelen waarmee u elke ruimte net zo kunt inrichten als u zelf wilt. Het zijn de meubelen van FORMULE. Ze passen altijd en overal. De volledige kollektie van FORMULE staat bij ons permanent geëxposeerd. U bent bij ons, de FORMULE-dealer voor Amersfoort en wijde omgeving altijd welkom. Kijken kost u niets en wij geven u graag advies. ACHTERBERGH MEUBILERING kunststof, voorzien van een speciaal ont worpen schoen van dubbelgclooid kalfs leer, zijn drie wielen in één lijn ge plaatst. Het middelste wiel is ten op zichte van de twee anderen iets lager gesteld en juist deze bijzondere plaat sing maakt de wendbaarheid van de schaats zo groot. Een wendbaarheid die we kunnen vergelijken met de zoge naamde rondrijplaats Pirouettes Bij het gewoon recht rijden, rijdt men óf op het voorste en middelste wiel, óf op het achterste en het middelste wiel. Door het lichaamsgewicht naar het mid delste wiel te verleggen, kan men een draai om eigen lichaamsas maken. Kunstrijders kunnen er daardoor ge makkelijk pirouettes, axels en dubbele rietbergers op uitvoeren. De van een speciale slijtlaag voorziene kunststofwielen draaien soepel rond sta len kogellagers, waardoor de weerstand die ze van een egaal wegdek ondervin den, niet groter is dan die van schaats ijzers op het ijs. De grote diameter zorgt daarbij voor omwentelingen die het „nemen" van spleten en oneffenhe den zonder merkbare moeite mogelijk maken. Skeelen is, net als schaatsen op het ijs, een bezigheid voor jong en oud, en het heeft op het schaatsen voor, dat het niet aan seizoenen gebonden is. Winter en zomer kan men nu hardrijden, kunst- rijden, ijshockeyen en, wat heel belang rijk lijkt, conditietrainen. Elf steden We hebben Reinier Paping. de bekende elfstedentocht-winnaar en hardrijder op de skeelers zien rijden en we hebben zijn mening er over gehoord. Zijn be vindingen zijn dat je, als je kunt schaat sen, op skeelers snel weg kunt komen. Skeelers lijken hem de training te sti muleren en hij vindt skeelen een „lek kere" oefening voor het bochtjes en streepjes maken. Of hij er een elfstedentocht op zou willen rijden Dat zou hij zeker wel, als de elf steden voorlopig dan zó dicht bij elkaar zouden liggen, dat hij het met veertig kilometer zou kunnen pro beren. Ervaring Wij vroegen ook een „gewone" pas be ginnende skeelerrijder naar zijn bevin dingen, nadat we al even stilletjes had den gadegeslagen en al hadden gecon stateerd dat skeelen snel aanleert. Een beetje verhit vertelde hij ons dat het „van start gaan" hem erg meegevallen was, even moeilijk was in het begin het afremmen, maar de ervaring van schaatsen op wielen was vrijwel gelijk aan die van op ijzers. Skeelers lijken inderdaad een belofte in te houden, want met deze landschaatsen kan zelfs in het hartje van de zomer „ijs-hockey" op een groot plein, en misschien eerdaags wel op een skeeler- baan beoefend worden. De jeugd kan er op sportieve manier eikaars krachten en snelheid mee meten. En wie weet welke grote figuren hier weer, na veel vallen en opstaan, uit voort zullen ko men. Zaterdag a.s. wordt een ieder die van sfeer, gezelligheid en goede muziek houd, weer in het Ludgardusgebouw verwacht. De bar dancing discotheek die indien mogelijk ieder weekend gehouden zal worden, biedt voor vele Soester jonge ren een gezellige ontspanning dicht bij huis. Het bestuur nodigt ook de ouderen on der de jongeren uit eens een kijkje te komen nemen. U bent van harte wel kom. Tijdens de paasdagen kwam de heer J. v. d. W. van de Irenelaan bij de poli tie aangifte doen van het feit, dat zijn raam was beschoten. Na een onderzoek in de omgeving kwam de politie tot de ontdekking, dat de aan de overzijde wonende 15-jarige B. S. met een wind buks op het raam had geschoten. Hij had op goed geluk een schot gelost, dat precies op de ruit van de heer v. d. W. bleek te zijn gericht. Het wapen, waar aan de helft ontbrak, is door de poli tie in beslag genomen. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Enkele weken geleden werd in Soest- Zuid voor de tweede maal de jaarlijk se aktie gehouden in het kader van de Vriendenkring van de medische Missie zusters. Door de welwillendheid, begrip en fi nanciële steun betekent de Vrienden kring voor de Medische missiezusters de grote ruggesteun bij hun werk, dat geheel in dienst wil staan van een menswaardige en medisch verantwoorde opbouw van de gezondheidszorg in ont wikkelingslanden. De opbrengst van deze tweede aktie in Soest-Zuid bedroeg ruim 1600, Voor hen, die nog willen nakomen: het gironummer van de Medische missie zusters is: 10 48 290. En het adres: „Ims- tenrade", Heerlen, post Simpelveld. Aan allen die meededen en meewerkten in Soest van harte bedankt. Morgen, zaterdag, trekken alle leden van de vier padvind(st)ersorganisaties, samenwerkend in Scouting Nederland, er weer op uit om de actie „een heitje voor een karweitje" met veel enthou siasme aan te pakken. Zoals gebruikelijk gaan de deelnemende jongens en meisjes in uniform en voor zien van een werkboekje op „karwei". Bij iedereen waar wordt gebeld, wordt een zegel afgegeven, onverschillig of een karweitje wordt gedaan of niet, zodat niemand een tweede keer lastig gevallen kan worden. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: witte portemonnee met inhoud, paar bruine handschoenen, blauw kindertuig je, damesbril in etui, sierrand van auto wiel, groene portemonnee met in houd, rood-wit-blauwe herensjaal, blau we autoped, zwarte herenhandschoen, aansteker, bromfiets met lekke achter band, jongensrijwiel, damesfiets, ring met twee sleutels, korte nylon heren- overjas, gele regenjas met geruite voe ring. rode kinderarmband, huissleutel, gouden verlovingsring, portemonnee met inhoud. In het ziekenhuis „Zonnegloren" zijn voor het diploma Ziekenverpleging A „nieuwe stijl" geslaagd de zusters: T. R. van Altena. E. D. van den Berg (cum laude), J. M. Boom, D. J. de Bruijn, N. J. Dorst, J. J. Haaksman, J. W. van Huigenbosch (cum laude), J. K. van Ittersum, A. C. de Jong en J. Nijhof. ^55 'Ut ut CURSUSSEN. - Wanneer zijn de cur sussen van de katholieke leergangen in Tilburg begonnen, welke cursussen zijn er gegeven en hoe lang duren ze? Wel ke docenten geven deze cursussen, ko men er bij de examens gecommitteerden te pas? Is het examen van zo'n cursus voor personeelsbeheer waardevol? 2. Bestaat de n.v. handels-, assurantie- en credietonderneming te Den Haag nog? Antwoord; De leergangen waarnaar U informeerde worden voor het gedeelte van ons land boven de grote rivieren verzorgd door de Stichting voor oplei ding tot sociale arbeid, Kleine Houtweg 41, Haarlem (tel. 023-13934). Momenteel is de inlichtingenbrochure in herdruk, zodat U die het best zelf kunt aanvra gen, waarop hij toegezonden wordt en U daarin de antwoorden vindt op al uw vragen die U ons stelt. De n.v. handels- assurantie- en cre dietonderneming te Den Haag die op 16-9-'26 bij koninklijk besluit goedge keurd werd, is in januari 1961 opge heven. Ter gelegenheid van het twintigjarig be staande van de voetbalvereniging V.V.Z. (Vrienden van Zonnegloren) houdt het bestuur zaterdag 19 april van 16.30 tot 18 uur, receptie in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan. Vrijdagavond 18 april wordt feest ge vleid in De Rank, met medewerking van het Coctail Trio Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Augustin" 14 april. Australië: ms „Arcadia" 16 april. Brazilië: ms „Cap San Augustin" 14 apr. Chili: ms „Ganvmedes" 15 april. Indonesië: ms „Talthybius" 16 april. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „A Saef- kow" 17 april. Ned. Antillen: ms „Neptunus" 15 april. Nieuw-Zeeland: ms „Cap San Marco" 14 april. Suriname: ms „Oranje Nassau" 16 apr. Verenigde Staten van Amerika: ms „El- be Express" 14 april en ms „Atlantic Saga" 17 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ss „Overijssel" 16 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Een weduwe of gescheiden vrouw kan niet in het wit trouwen. In dit geval mogen ook geen witte bloemen worden aangeboden. Op een staande receptie toast men niet. De bruid kiest de datum van haar hu welijk, haar kleding en die voor de bruidsmeisjes. De familie heeft zich naar haar keuze te schikken. Bruidsmeisjes dragen zachtgetinte jurk jes. De handschoenen zijn lang of kort, dat hangt van de mouwlengte van de jurk af. Bruidsmeisjes dragen hoeden of echte bloemen in het haar. De dames houden de handschoenen steeds aan. De heren houden de handschoenen in de linkerhand. De knoop van het jac quetkostuum blijft gesloten. De heren zetten de hoed op tussen huis en auto en tussen auto en stadhuis of kerk. De heren nemen de hoed af, zo dra zij hun dame helpen met instap pen. De hoed wordt bij de handschoe nen in de linkerhand gedragen met de open kant naar zich toe. Cadeaus worden in de bruidsdagen toe gezonden en tijdens de receptie uitge stald, zo mogelijk voorzien van een kaartje van de gevers. Het is en blijft onbeleefd, een bruid cadeaus te laten uitpakken tijdens de receptie als zij toch al zoveel handen moet schudden en tijd moet vinden om even met ieder een te praten. Zo'n vaak-aan-jas Fijn bij regen en ook mooi als 't droog is. Een alle-weer-jas die gemakkelijk zit en goed staat. In diverse modellen en lengtes volop bij Li* SOESTERBERGSESTRAAT 51 - SOEST Ds. D. H. Bosma zal zondagavond 13 april, om zeven uur, in het Hervormd Centrum afscheid nemen van de her vormde gemeente van Ni j verdal. De week daarna, zondagmiddag 20 april, zal hij om drie uur in de Emmakerk, na vooraf in de morgendienst in dat zelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door ds. C. Mettau, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Soest. Hij is beroepen in de vakatu- re van ds. K. van Liere. die op 19 ja nuari van dit jaar naar De Meerit bij Utrecht is vertrokken en daar een week later intrede heeft gedaan als predikant van de hervormde ge meente van De Meern (en Oudenrijn). Ds. Bosma zal te Soest werkzaam zijn in de Emmakerkgemeente. O O<0 Kies fleurige bloesjes bij vlotte rokjes en wees anders... elke dagl in onze voorjaarskoltektle vindt u een overvloed van modieuze komblnattes! Van Weedestraat 5AB - Telefoon 02155-2504

Soester Courant | 1969 | | pagina 13