RENAULT t-A Jnif ii: 'v. MARCHAL HAARMODE Garage Stam ;-y. j'! ALGEMENE VERGADERING Raadsvoorstellen voor de vergadering van woensdag 16 april Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" Zilmeta p;/T7 fy'-j'jfl «1.1 VERKEER VAN WERKNEMERS IN DE E.E.G. Antwoord van B. en W. op schrijven van V.V.D.-fractie *1- hl. 'JUTT iM m-n 'ja i Tennispark Soest-Zuid wordt opnieuw uitgebreid Jongerensociëteit .Trefpunt' Rouw- en Trouwkleding M. TIJSSEN Geen spreekuur Oproeping tot bijwoning van de der Coöperatieve Raiffeisenbank te Soest op dinsdag 29 april 1969, des avonds om 8 uur, in Café „De Gouden Ploeg" Punten van behandeling Officiële mededelingen Man meldt zich na mislukte inbraak en autodiefstal Ned. Ver. van Huisvrouwen 2e Pinksterdas opnieuw Motorcross in de zandafgraving op de Eng m - - VRIJDAG II APRIL 1969 BEROEP TEGEN DE BESCHIKKING VAN GED. STATEN B. en W. hebben grote bezwaren tegen het besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij aan de inspecteur der domeinen ontheffing is verleend van de verbods bepalingen ten behoeve van de afgraving van een gedeelte van een perceel, gele gen aan de Amersfoortsestraat te Soes- terberg. Het college stelt voor tegen deze beslissing in beroep te gaan. KREDIET VOOR RIOLERING KERKSTRAAT Door de directeur van de dienst gemeen tewerken is een begroting van kosten opgemaakt voor de aanleg van een rio lering in dat gedeelte van de Kerkstraat, dat is gelegen tussen de Torenstraat en de Olijkeweg. De hieraan verbonden kos ten zullen ƒ8.900,- bedragen en B. en W. stellen voor een krediet voor dit bedrag beschikbaar te stellen. MEDEWERKING AAN SCHOLEN Het hoofd van de openbare Margriet- school voor gewoon lager onderwijs te Soest-Zuid heeft een verzoek ingediend een krediet beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van handenarbeidmate- riaal en gymnastiekmateriaal voor bui tenspel, alsmede het aanleggen van een hoog- en verspringbak bij het sportveld aan de Henriette Blaekweg. B. en W. stellen voor het benodigde be drag van ƒ4.525,beschikbaar te stel len. Het hoofd van de openbare Prins Wil- lem-Alexanderschool voor gewoon lager onderwijs te Soestdijk verzoekt het col lege een extra krediet beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van gym nastiekmateriaal voor buitenspel, alsmede het aanleggen van een hoog- en ver springbak. ETUIS feestelijk geven, rijk ontvangen Ga noorSPUKER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR.26 De E.E.G. beperkt zich er niet toe de werknemers van de partnerlanden de toegang tot. open arbeidsplaatsen in de Europese Economische Gemeenschap ge makkelijk te maken. Zij zorgt ook voor hen op hun werk. Er is bijvoorbeeld een E.E.G.-verordening die bepaalt dat gast arbeiders uit de aangesloten landen en onderdanen van het land van ontvangst op dezelfde manier moeten worden be handeld. Enkele concrete voorbeelden. Op het werk mag niet het parool gelden vuil werk voor de vreemden. De gastarbei ders moeten onder dezelfde condities kunnen werken als hun collega's uit het land van ontvangst. De gastarbeider mag bij gelijke arbeid ook niet minder wor den betaald. Iedere werknemer uit een E.E.G.-partner heeft ook het recht zijn gezin te laten overkomen naar het land waar hij werkt. Maar daarvoor moet de gastarbeider over een woning beschikken die aan normale eisen voldoet. Bij het verkrijgen van een woning heeft de gastarbeider precies de zelfde rechten en mogelijkheden als de werknemer van het ontvangende land. De E.E.G. regelt ook de rechten van de grens- en seizoenarbeiders. Bij een ar beidsduur van minder dan drie maanden heeft de gastarbeider' geen verblijfsver gunning nodig. Bij een langer verblijf in het andere E.E.G.-land is deze wèl ver eist Wanneer de arbeidsvergunning zonder termijn is verstrekt, wordt de verblijfs vergunning voor tenminste vijf jaar uit geschreven. Als werknemers vrij van het ene land naar het andere mogen verhuizen om be schikbare vacatures te vervullen, is het zaak dal de sociale voorzieningen in de verschillende landen grotere uniformiteit gaan ertonèn. opdat de werknemer, die van het ene land naar het andere gaat om sr te werken, er niet (te veel) op achteruitgaat. Belastingstelsels zullen ook zodanig moeten worden gewijzigd dat er een grotere gelijkheid komt binnen de landen van de gemeenschap. Ook is het zaak dat loonstelsels, die vaak in het ene land anders zijn opgebouwd dan in het andere, zo goed mogelijk wor den rechtgetrokken (geharmoniseerd). Het is begrijpelijk dat dergelijke maat regelen dikwijls op verzet stuiten bij de direct betrokkenen, omdat nu eenmaal voor velen het hemd nader is dan de rok. Toch kunnen, tcrwille van het grote algemene belang dat bij de Europese sa menwerking in het geding is en waar van de bevolking als geheel sterk pro fiteert, zulke maatregelen niet achter wege blijven. De wetgeving in de verschillende landen moet uiteraard in zijn totaliteit worden aangepast aan de nieuwe toestand en aan nog verdere ontwikkelingen. Anders zou de samenwerking zinloos worden. B. en W. stellen voor het benodigde ex tra krediet van ƒ2.800,te voteren. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg ver zoekt medewerking voor het aanschaffen van een nieuwe muziekmethode ten be hoeve van de school voor g.l.o. aan de Gen. Winkelmanstraat te Soesterberg. B. en W. stellen voor het benodigde be drag van ƒ200,beschikbaar te stellen. ZONEVERORDENING HINDERWET De heer J. R. Kuijer, Nieuwstraat 1 te Soest, heeft om ontheffing verzocht van de Zoneverordening Hinderwet ten be hoeve van een stoomwasserij in het per ceel Beetzlaan te Soest. B. en W. stellen voor deze ontheffing te verlenen. VERBETERING WATERAFVOER SOESTERVEEN Op 17 mei 1967 werd een krediet van ƒ15.000,beschikbaar gesteld voor de verbetering van de waterhuishouding in het Soesterveen. De gemeente zou, als zijnde een van de grootste belanghebben den bij een goede waterbeheersing in het Soesterveen, voor de helft in de te ma ken kosten participeren. De kosten hebben totaal ƒ40.236,45 be dragen, waarvan de helft, dus ƒ20.118,22 voor rekening van de gemeente komt. Daarom stellen B. en W. voor een extra krediet van ƒ5.118,22 20.118,22 min 15.000,beschikbaar te stellen. NAAM OPENBARE SCHOOL Een dezer dagen zal een aanvang worden gemaakt met de bouw van een openbare school voor gewoon lager onderwijs in de nieuwe wijk Smitsweg. Het is het college gebleken, dat het op prijs wordt gesteld, dat een school met een naam aangediend kan worden. De onderwijscommissie heeft geadviseerd de school te noemen naar de Soester schrijver en publicist Rinke Tolman. De heer Rinke Tolman heeft ruim 50 boeken geschreven over de natuur in het algemeen en over diverse dieren in het bijzonder. Daarom stelt het college voor het advies van de onderwijscommissie op te volgen en deze school de naam Rinke Tolman-school te geven. VERLENGING HUUR Aan de buurtvereniging „Oranje" is reeds enige jaren een stuk grond aan de Gen. Spoorstraat te Soesterberg ver huurd. De huurprijs bedraagt 10,per jaar. B. en W. stellen voor bedoeld per ceel van jaar tot jaar te verhuren, tot uiterlijk 1 januari 1971. UITBREIDING TENNISBANEN De belangstelling voor het tennispark nabij de Bosstraat is zo groot, dat uit breiding met nog twee banen noodzake lijk is. B. en W. stellen voor de erfpachter, de heer H. Harskamp te Hilversum, toe stemming te geven tot uitbreiding met twee banen. UITBREIDING N.V. INDUSTR. ONDERNEMING „ARMA" Deze onderneming heeft behoefte aan enige uitbreiding. Op grond van de over gangsbepalingen van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan „Landelijk Ge bied" is hiertegen uit stedebouwkundig oogpunt geen bezwaar, mits de uitbrei ding blijft binnen 15 van de aanwe zige oppervlakte. B. en W. stellen daarom voor de ge vraagde bouwvergunning te verlenen. Door de fractie van de V.V.D. is aan de voorzitter van de raad het volgende schrijven gezonden. „Naar aanleiding van in de Eerste Ka mer der Staten-Generaal gestelde vra gen heeft minister Schut van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening me degedeeld, dat hem niet is gebleken, dat het gemeentebestuur van Baarn zou heb ben gehandeld tegen de algemeen er kende beginselen van behoorlijk be stuur, toen dit een gezin in Baarn de woning heeft laten ontruimen. De minister heeft dit o.m. gemotiveerd door erop te wijzen, dat het gezin in Soest een woning is aangeboden, welke niet werd aanvaard. Gelet op de heersende woningnood, al hier, en de trage gang van zaken bij ontruiming van onbewoonbaar verklaar de woningen wegens het ontbreken van een geschikte vervangende woning, zal de raadsfractie van de V.V.D. het op prijs stellen te worden ingelicht om trent de gang van zaken in deze voor zover het betreft het aanbieden van een woning in Soest. Hierbij ware tevens te vermelden welke woning is aangeboden, hoelang deze reeds leeg stond en daar na nog leeg heeft gestaan". Naar aanleiding van de gestelde vraag, lijkt het ons goed in de eerste plaats op de algemene aspecten van de woon ruimteverdeling in te gaan. De Woonruimtewet 1947 heeft de verde- A** h - Dat het aanleggen van een tennispark in Soest-Zuid niet voor niets zou gebeuren stond voor iedere tennis-liefhebber wel vast. Maar dat na een jaar voor de tweede maal tot uitbreiding moet worden overgegaan, verbaasd iedereen. Meer dan driehonderdvijftig leden telt de tennisclub Soest-Zuid op dit moment en met het mooie weer in het vooruitzicht ligt het in de verwachting dat dit aantal nog belangrijk zal uitbreiden. Onder leiding van de exploitant, de heer H. van Harskamp is men deze week gestart met het ontginnen van een naastliggend terrein gedeelte waarop opnieuw twee banen zullen verrijzen. Het ligt in de bedoeling dat deze banen eind april in gebruik kunnen worden genomen. Zaterdag 12 april wordt in gebouw „Cre do" aan de Julianalaan weer een beat- avond gehouden. De muziek wordt dan verzorgd door een groep, die velen reeds kennen, nl. The Blues Loving Group. Deze Wageningse groep is vooral in Duitsland populair, waar het, samen met bekende buitenlandse groepen, 4 maal voor de televisie is opgetreden. De aanvang is om 20.00 uur. ling van woonruimte opgedragen aan het college van burgemeester en wet houders. Men kan dus stellen, dat de raad met betrekking tot deze materie geen enkele bemoeienis heeft. Wij waren en zijn van mening, dat de raadsleden omtrent de verdeling van woonruimte kunnen worden ingelicht. Reeds op 18 december 1953 heeft de raad voor dit doel de commissie voor de verdeling van de woonruimte ingesteld, welke commissie bestaat uit één raads lid van elke raadsfraktie. Deze commissie vergadert regelmatig. Ten aanzien van het onderhavige woon- ruimtegeval kunnen wij U mededelen, dat wij hiervan niet op de hoogte wa ren. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Bij navraag bij het gemeentebestuur van Baarn, is ons echter gebleken, dat die gemeente een inwoner van Baarn een woning heeft laten ontruimen. Op grond van het feit, dat door het ge meentebestuur van Baarn op dat ogen blik, geen vervangende woonruimte be schikbaar kon worden gesteld, werd door bemiddeling van een makelaars kantoor een zgn. Euroflat in het Soes terveen, alhier, aangeboden, welke ech ter niet werd aanvaard. In overleg met de raadscommissie voor woonruimteverdeling is voor deze flats in de hogere huurklasse de gedragslijn vastgesteld, dat de vergunning als be doeld in artikel 1 van de Woonruimte- wet 1947 tevens aan niet-inwoners van Soest kan worden verleend, mits de aanvrager in staat wordt geacht de verschuldigde huur te voldoen. U begrijpt hieruit, dat wij aan de be doelde inwoner uit Baarn geen woon ruimte hebben aangeboden, doch dat deze inwoner van onze buurgemeente wel woonruimte in onze gemeente had kunnen verkrijgen. Ook zal U duidelijk zijn, dat hier geen sprake is van een geschikte woning, die gebruikt had kunnen worden bij de ontruiming van onbewoonbaar verklaar de woningen. Belanghebbend enwordt bericht, dat wethouder K. de Haan verhinderd is dinsdag 15 april zijn wekelijks spreek uur te houden. 1. Opening. 2. Notulen der vergadering van 5 april 1968. 3. Rekening en verantwoording over 1968, het 63ste boekjaar. 4. Verkiezingen. 5. Statutenwijziging. N.B. Het ontwerp-gewijzigde statuten ligt ten kantore van de bank ter inzage voor de leden tot na afloop der vergadering. 6. Wijziging huishoudelijk reglement. N.B. Het ontwerp-gewijzigd huishoudelijk reglement ligt ten kantore van de bank ter inzage voor de leden tot na afloop der vergadering. 7. Mededelingen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De agenda ligt vanaf heden ten kantore der bank voor de leden ter inzage. Soest, 11 april 1969. Namens het bestuur, J. R. VAN POPPELEN, voorzitter A. F. KUIJPER, secretart» WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan: a. de Gemeente Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 20 van de Wederop- bouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 8 prefabgarages, op het perceel, gelegen nabij de Staringlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie C., nummer 3292 (ged.), zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Soest- Zuid". b. mevrouw M. J. Daatzelaar-Van den Hengel. Kerkpad N.Z. 14 te Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in art. 20 van de We- deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een dubbel woon huis met twee garages, op het perceel, gelegen aan de Lange Brinkweg, kada- ri;raal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3604 (ged.), zulks in afwijking van het bestemmingsplan voor gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn U trecht-Amersfoort. c. de diaconie der Ned. Hervormde Ge meente, Simon Stevinlaan 49, Soester berg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Prof. Lorentzlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3159 (ged.), zulks in afwijking van het be stemmingsplan „,Soesterberg-Dorp". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrekking hebben stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. De stukken voor de aanvrage onder c liggen eveneens ter inzage in de hulp secretarie te Soesterberg. Soest, 11 april 1969. STUDIETOELAGEN Aan de ouders, resp. voogden van de in de gemeente Soest woonachtige leer lingen, die in het komende cursusjaar een opleiding zullen ontvangen aan een gymnasium, atheneum, lyceum, school voor h.a.v.o., hogere technische school, school voor h.e.a.o., andere scholen voor hoger onderwijs, school voor middelbaar detailonderwijs, school voor middelbaar nijverheidsonderwijs, instelling voor kunsten en wetenschappen of een cur sus ter verkrijging van maatschappelij ke bekwaamheden en die in aanmerking menen te kunnen komen voor een stu dietoelage, wordt bekend gemaakt, dat zij hun aanvrage vóór 10 mei 1969 bij burgemeester en wethouders kunnen in dienen. Aanvraagformulieren zijn ter gemeen te-secretarie, afdeling 1. te verkrijgen. AANGIFTE VAN STIEREN De burgemeester van Soest herinnert aan de bepaling, dat iedere houder van een stier van 8 maanden of ouder ver plicht is daarvan aangifte te doen bij de burgemeester der gemeente, waar de stier wordt gehouden, binnen een maand, nadat de stier acht maanden is gewor den of, indien de stier reeds acht maan den oud was toen hij in zijn bezit kwam, binnen een maand na dit laatste tijdstip. Deze aangifte kan geschieden op een daartoe vagesteld formulier, hetwelk ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijg baar is. Het moet onder meer inhouden leeftijd, kleur, nummer van inschrij ving in één der registers van een door de commissie erkend rundveestamboek of erkend rundfeefokvereniging of, bij gebreke daarvan, bijzondere kentekenen van de stier, benevens mededeling of de stier, al dan niet reeds goed- of afge keurd is. Van de aangifte ontvangt de stierhou der een bewijs. Dit bewijs moet in zijn bezit zijn, aan gezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het afschaffen of sterven van een zodanig dier moet binnen veertien da gen aangifte worden gedaan bij dc bur gemeester. Afgelopen vrijdag heeft de 22-jarfge plaatwerker G. H zonder vaste woon- of verblijfplaats, zichzelf bij de politie gemeld, nadat hij tijdens 'n inbraak was gestoord en vergeefs had geprobeerd, een auto van een Soester politieman te stelen. De man was pas een week uit de gevangenis ontslagen. Vlak bij het politiebureau was H. de woning van de familie Van K. binnen gedrongen. Hij werd echter gestoord, toen mevr. Van K. thuis kwam. De man sprong van schrik door een glazen deur en verdween. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Daarbij trof men op de Molenstraat een auto aan. waarvan het raampje was ontzet. Bovendien vond men op en om de auto, die van de politieman O. bleek te zijn, bloedsporen aan. Het contact was reeds doorverbonden, maar omdat de wagen op het stuurslot stond, kon de dader er weinig mee beginnen. Hij wist wel op tijd te ontkomen, maar meldde zich later toch op het politiebureau. De Ned. Vereniging van Huisvrouwen heeft voor de komende weken de vol gende activiteiten op het programma staan. Woensdag 16 april koffie ochtend in Hotel v d. Brink, Soest. Aanvang onge veer half 11. Vrijdag 18 april dagexcursie naar de Pluimvee-Centrale in Uden (N.B.). Dinsdag 22 april Huwelijksgoederenrecht en erfrecht" Causerie door mevrouw Roos-Cikot in Brandpunt, Baarn. Aan vang kwart over 2. Woensdag 7 mei koffie-ochtend in de sociëteit op de hoek van de Gerrit van der Veenlaan, Baarn. Aanvang onge veer half 11. Woensdag 14 mei gewestelijke dag in Lunteren met modeshow en solo-toneel. Donderdag 22 mei hobby-tentoonstelling Brandpunt, Baarn. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 Voor de 4e maal in een kort tijdsbestek zal in de zandafgraving op de Eng een Motorcross worden georganiseerd. Ter wijl de vorige drie crosses werden ge organiseerd door de combinatie Strum- pel-Van den Broek, zal deze cross en degene die hierna ongetwijfeld nog zullen volgen, wegens vertrek van mede organisator Van den Broek georgani seerd worden onder supervisie van de heer W. Strumpel. Gesteund door het succes van vorige jaren, is het de heer Strumpel gelukt voor deze cross zich van de medewer king van de heer Ruttenberg te verze keren, waardoor het parcours, voorheen 1100 meter lang, kan worden vergroot tot ruim tweeduizend meter. Met deze belangrijke parcours wijziging, waardoor het mogelijk wordt de renners door het mooiste stuk van de zandafgraving te laten rijden, is het ook voor de toe schouwers mogelijk geworden om nog beter dan voorheen de renners te vol gen. Mede door deze wijziging zullen start en finish naar de andere zijde van het terein worden verplaatst. Naast medewerking van de heer Rut tenberg, hebben ook de heren Kok, Lanser, Beijer en niet te vergeten de gemeente Soest medewerking toegezegd. Mede door de uitbreiding van het par cours en het grote succes, zowel spor tief als organisatorisch, gaat deze Soes ter motorcross meetellen voor het Ne derlands kampioenschap van de Neder landse Motorsport Bond, als eerste van een serie van zes. Zowel in de 250 cc, als de 500 cc. senio ren zullen de internationals starten, ter wijl ook voor de 250 cc. junioren een belangrijke plaats is ingeruimd. Evenals vorig jaar zal ook nu weer het complete Procar-team aanwezig zijn om de fraaie prestaties die toen geleverd werden en beloond werden met een door de sponsor geschonken bedrag ter grote van de prijs van een nieuwe mo tor, te herhalen, en zo mogelijk te ver beteren. Om het gehele rennersveld nu al te noemen is door verschillende omstan digheden, nog niet afgesloten onderhan delingen e.d., niet mogelijk. Wel staat vast, dat, naast de in Soest al overbe kende Floor Verbruggen en Henk Vos- ters uit Hilversum, Gerrit Does uit Hil versum aan de start zal verschijnen, terwijl ook nestor van het Procar-team Ries Koojj uit Baarn samen met zijn zoon Boyd hoge ogen zullen proberen te gooien. Met de in de vier vorige crosses opge dane ervaring, de medewerking van Kroon-oil. en niet te vergeten de onmis bare pijler van de Soester niotor-crossi de heer J. Metzukat, zijn alle factoren aanwezig om een grandioze motor-croee middag te garanderen. Bij de foto: De organisator de heer W. Strumpel, voor een van de steile hel lingen. die door de crossers zal rnoetwi worden genomen. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk-tel. 02155-2850 y**:~ ■tv -V si»- - '"fX- -

Soester Courant | 1969 | | pagina 15