O MAZDA Fibers Ril GEYTENBEEK EEN AKTIEVE KRACHT Garage ,DE SOESTER' Vierde S.P.S.V.-sehaak- toernooi met 84 deelnemers Nerveus S.E.C. haalde vier minuten voor het einde de zege binnen B.D.C. na rust naar royale overwinning op Veense Boys sporirijwiel - 5 versn. 223, 5e herenteam van de M.HX. „Soest" kampioen Uw silenes is -nze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool ENGEL Antofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen S.E.C. B en Koningstor A winnen voetbaltoernooi Choco de luxe 79 ct. Boerderijdrop Daisy glacé S.E.C. (zat.) morgen naar het bijna gedegradeerde Kulan Gevraagd voor onze afd. Grammofoonplaten (mnl. of vrl.) DE GOLDEN SNAAR S.E.C.-honkhallers gaan zich voorbereiden op competitie VRIJDAG 11 APRIL 1969 Aan de andere kant probeerde de S.E.C.- aanval keer op keer tot succes te komen, maar steeds strandde men weer op twee ausputzers, die het Verhoeven en Ver- vloet bijzonder lastig maakten. Op de andere vleugel ging van Aalbers al heel weinig gevaar uit. Ondanks alle verzet van N.S.C.was S.E.C. toch wel enkele malen dicht bij een doelpunt. Tot driemaal toe troffen Van Boeijen en Vervloet lat en paal. Maar al met al was er bij de rust nog altijd niet gescoord. In de tweede helft begon S.E.C. meer en meer te beseffen, dat een gelijk spel eigenlijk een nederlaag betekende en met die wetenschap voor ogen ging men nog nerveuzer opereren. In de aanval duurde het echter allemaal te lang. Men had teveel tijd en ruimte nodig om tot bij het Nijkerkse doel te komen. Totdat vier mi nuten voor het einde Woudenberg van vijf meter afstand met een fraaie kopbal eindelijk succes had. Even later kwam ook Verhoeven nog een keer alleen voor de N.S.C.-doelman, maar een doelpunt hield hij er niet aan over. Het bleef tenslotte 1-0, waarmede S.E.C. wel kreeg wat het verdiende, maar veel vreugde kon de overwinning toch niet verschaffen. Met nog drie wedstrijden door S.E.C. te spelen (thuis tegen L.V.V. en uit tegen B.F.C. en Muiderberg) is de vanaf 6895,— jncl. B.T.W. .Qfl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest In het Soester Natuurbad is gisteren het vierde nationale schaaktoernooi van de Nederlandse Politie Snort Bond, ge organiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging, gehouden. Het toer nooi trok, evenals verleden jaar 84 deel nemers uit alle delen van het land. De heer W. Stein uit Velsen verdedigde voor de derde maal in successie de wis selbeker. De heer W. v. d. Brink, voorzitter van de S.P.S V. zei, dat drie jaar geleden met 60 deelnemers is gestart. Volgend jaar, bij het eerste lustrum, hoopt men 100 spelers in het restaurant van het natuurbad te krijgen. De heer v. d. Brink zei, dat zo lang zamerhand gesproken wordt over een reünie van politie schakers. Voorts deel de hij mede, dat de organiserende ver eniging toch niet is ingegaan op sugges ties voor een promotie-degradatierege ling voor de hoogste groep. De hoofd klasse blijft een invitatiegroep, die naar capaciteiten van de verschillende deel nemers wordt vastgesteld, De overige deelnemers zijn vrij wille keurig ingedeeld. De heer v. d. Brink wees tenslotte op de sterke bezetting van het toernooi. Van de twaalf scha kers, die het nationale team vormen, waren er gisteren elf op het Soester toernooi present. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer, ere voorzitter van de S.P.S.V., deed de eers te zet (zij het met een zwarte pion). Hij wees op de naam, die het toernooi zich reeds heeft verworven „Schakers zijn prettige mensen. Zij moeten veel denken voor zij een zet doen. Dat is volledig in overeenstemming met hun dagelijks werk, want ook daar moet men eerst goed nadenken alvorens tot handelen over te gaan", aldus de heer Scholt meijer. De Soester politie moest dit jaar we gens ambtelijke bezigheden verstek la ten gaan. De organiserende vereniging werd nu alleen vetegenwoordigd door een gastspeler, R. Bekking. De resultaten van het toernooi zullen dinsdag in onze courant bekend worden gemaakt. B.D.C. heeft opnieuw voor een ruime overwinning gezorgd, ditmaal bij en op Veense Boys, dat tot de rust stand wist te houden, maar in de tweede helft B.D.C. vier treffers moest toestaan. B.D.C, trad aan zonder de wegens ziekte vehinderde back Hilhorst. Zijn plaats werd ingenomen door G. Eg- bers. De Soestenaren begonnen aarzelend, maar langzamerhand groeide het zelf vertrouwen van de gasten, In de tien de minuut kwam M. v. d. Lugt na een fraaie pass van P. Dorrestein alleen voor de keeper, maar zijn te haastige schot ging naast. De tweede reële kans 1-reeg even later Dick Dorrestein, maar zijn schot was te zacht om de doelman van Veense Boys te verontrusten. B.D.C. werd geleidelijk aan sterker. Het middenveld, waar Paul Dorrestein veel en goed werk verzette, werd door B.D.C. bezet en dankbaar gebruikt voor het opzetten van talrijke aanvallen. Verder dan een in buitenspelpositie gescoord doelpunt van Dick Dorrestein kwam B.D.C. echter voorlopig niet. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft sneed een combinatie tussen Dorrestein en v. d. Lugt nogmaal door de Nijkerkse ver dediging, maar de doelman van Veense Boys redde op het laatste moment. Na rust viel B.D.C. nog onstuimiger aan. Al in de vijfde minuut leverde dat een doelpunt op. De goed spelende Eg- bers. voorzag Van Fulpen van een fraaie pass. Deze omspeelde de keeper en schoot toen zijn club beheerst naar een 1-0 voorsprong. Al zeven minuten later stelde B.D.C. zich wat veiliger. Ditmaal was het Jan Dorrestein, die Van Ful pen van een goede pass voorzag. Het schot van de Soester aanvalsleider stuitte echter op een van de verdedi gers af, maar de bal kwam toen voor de voeten van Lex Demmers, die er zonder moeite 2-0 van maakte. In de vijftiende minuut was Van Ful pen opnieuw dicht bij een doelpunt. Hij was alleen doorgebroken, maar werd op het beslissende moment tegen de grasmat gewerkt en wel op een dusda nige wijze dat het met een strafschop werd bestraft. Van Fulpen maakte er persoonlijk gebruik van om de stand op 3-0 te brengen. De Nijkerkse .:lüb kon deze achterstand moeilijk verwerken. Het spel werd ru wer en de gemoederen raakten aardig verhit, totdat Veense Boys begon in te zien, dat het er zo ook niet zou komen. De Nijkerkers gaven zich toen maar ge wonnen, wat B.D.C. nog diverse aan trekkelijke kansen opleverde. Uit een ervan scoorde Van Fulpen voor B.D.C. het vierde doelpunt, waar het bij bleef. De stand in de eerste klasse A, afdeling Utrecht is nu geworden: Minerva 15-23 Kampong 14-13 E.M.M. 15-22 A'foortse Boys 14-13 B.D.C. 16-18 Scherpenzeel 16-13 Midlandia 14-17 Veense Boys 14-12 Hoogland 15-17 Soesterberg 15-11 Roda 16- 5 Van de overige vijf B.D.C.-elftallen, die tijdens de paasdagen in actie kwamen, wonnen er vier. Alleen het derde moest weer genoegen nemen met een neder laag. ditmaal tegen Amersfoortse Boys 5. Het ontbreekt dit elftal aan schut ters. Hoewel B.D.C. een groot deel van de wedstrijd in de meerderheid was, stonden de Amersfoortse bezoekers bij de rust toch met 3-0 voor. J. Beijer verscheen na de rust niet meer binnen de lijnen. Later voetbalde hij wel met het negende elftal mee, toen dat een speler tekort kwam. Het vijfde elftal nam maandag de lei ding van het vierde over, door met 4-2 van Veense Boys 3 te winnen. Daar mede kwam het vijfde in punten geliik met het vierde, dat echter een wed strijd meer heeft gespeeld. B.D.C. nam in een nogal harde wedstrijd door G. Kok met 1-0 de leiding. Verder scoor den E. Bodewes, T. v. d. Linden en nog eens G. Kok voor B.D.C. Het werd ten slotte een 4-2 overwinning. Ook het zesde-behield zijn kans op het kampioenschap door thuis met 4-1 van Amersfoortse Moys 5 te winnen. Bij rust leidde B.D.C, met 1-0 door een doelpunt van H. Dijkman. In de twee de helft scoorde deze speler nog drie maal. Visser maakte de vier vol. Het achtste, ofschoon uitgeschakeld voor de eerste plaats, gaf het Amersfoortse A.P.W.C. geen schijn van kans. Het zevende elftal van deze club werd met een 10-2 nederlaag naar huis gestuurd. Een B.D.C.-er heeft deze wedstrijd moe- Compleet met lamp, slot en standaard Kerkstraat 3, telefoon 2030. i Met slechts een verliespunt heeft het vüfde herenteam in de 2e klasse van da onderafdeling van de K.N.H.B. het kampioenschap behaald. Door het spelen van een halve competitie met twee andere gegadigden zal uitgemaakt moeten worden welk team volgend jaar in de le klasse uit zal komen. De eerste wedstrijd die „Soest" speelt is tegen „Voordaan' uit Groenekan, terwyl de volgende tegenstander het Driebergse „Phoenix" is. Het team van Soest dat in de komende weken alles in het werk zal stellen om te promoveren, bestaat uit de heren staande v.l.n.r.G. J. Adama, A. Berghauser Pont, A. v. d. Weijden, J. van Hummel, B. Kruyf en A. Andraë. Knielend v.l.n.r.D. Berghauser Pont, J. Hupsel, H. Vetkamp, F. Huizen en H. Soto. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 ten leiden, omdat de scheidsrechter niet was komen opdagen. Voor een belang rijk deel is de overwinning te danken aan het feit, dat de Amersfoorters maar met negen man naar Soest waren geko men. Het negende elftal, dat van alle aan de competitie deelnemende B.D.C,-teams nog het minste aantal verliespunten heeft (drie), behaalde in Laren een moeizame overwinning op L.V.V. 9. Het werd tenslotte 3-2 in 'iet voordeel van de bezoekers, maar daar zag het in de eerste helft niet naar uit. Na een kwar tier stond B.D.C. al met 2-0 achter. Tot de rust kwam in deze stand geen wijzi ging. P. van Fulpen bracht in de twee de helft het verschil tot één doelpunt terug, terwijl J. Kaats beide partijen weer op gelijke hoogte bracht. Dezelfde speler scoorde vlak voor het einde ook nog het winnende doelpunt, waarmede het negende op vijftien puntei. uit ne gen wedstrijden kwam. KAARTAVOND B.D.C. De oorspronkelijk voor gisteravond vast gestelde kaartavond in de B.D.C.-kanti- ne is verplaatst naar donderdagavond 17 april a.s. Dit in verband met het feit dat de kantine gisteravond niet beschik baar was. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Het Duitse Königstor uit Minden is op eerste paasdag winnaar geworden van het S.E.C.-voetbaltoernooi voor A-junio ren van 16 tot 18 jaar. Bij de jeugd van 14 tot 16 jaar kwam S.E.C. op overtui gende wijze als overwinnaar uit de bus. Vrijdagmiddag waren de 36 Duitse gasten uit Minden in Nederland aangekomen. In de S.E.C.-kantine werden zij rond half vier verwelkomd door de heren Veld huizen als organisator van het toernooi en de uitwisseling en W. van Dijk als bestuurslid. De Duitse gasten kregen koffie met cake aangeboden, maar trok ken zich na kennismaking met hun gast heren terug voor een degelijke training van anderhalf uur. Men was kennelijk met boze plannen naar Soest gekomen. Dat bleek inderdaad het geval, toen zaterdagmorgen de hele competitie tussen de elftallen van Kö nigstor, V.V.Z.A. uit Amersfoort en het organiserende S.E.C. begon. Bij de A- jeugd begon S.E.C. hoopvol met een 3-0 overwinning op V.V.Z.A., maar in de tweede wedstrijd moest men met dezelf de cijfers zijn meerdere erkennen in Kö nigstor. Ook de Amersfoorters bleken niet opgewassen tegen de Duitse voetbal lers 2-3. Zondag won S.E.C. opnieuw van V.V.Z.A., maar speelde nu gelijk tegen Königstor. Ook de wedstrijd tussen V.V.Z.A. en Kö nigstor eindigde nu onbeslist, waardoor de eindstand bij de A-jeugd werd 1. Königstor 4-6; 2. S.E.C. 4-5; 3. V.V.Z.A. 4-1. De Duitsers waren zo enthousiast over het behaalde resultaat, dat zij onmiddel lijk drie flessen champagne lieten aan rukken en de tegenstanders uit hun ver overde beker lieten meegenieten van hun overwinningsroes. Zaterdag begonnen ook de B-junioren aan hun wedstrijden. S.E.C. en Königs tor sloten de eerste wedstrijd met een gelijk spel af, maar even later had S.E.C. aan twee maal een half uur genoeg om tegen V.V.Z.A. zestien doelpunten te sco ren. De wedstrijd tussen V.V.Z.A. en Kö nigstor eindigde in een 2-1 zege voor de Duitsers. Zondag namen de Amersfoorters echter met 3-2 revanche. De ontmoeting tussen S.E.C. en V.V.Z.A. eindigde opnieuw in een grote 9-2 overwinning voor de or ganiserende vereniging en tenslotte ver sloegen de Soestenaren ook hun Duitse gasten nog (7-0), waardoor de eindstand van dit zeer geslaagde en door veel pu bliek bijgewoonde toernooi werd 1. S.E.C. 4-7; 2. Königstor 4-3; 3. V.V.Z.A. 4-2. Maandagmorgen zijn de Duitse gasten weer vertrokken. Zij hebben eerst nog een rondrit door Nederland (met o.a. een bezoek aan het Dolfinarium te Harder wijk) gemaakt, alvorens zij naar Minden terugkeerden. Over enkele weken zal S.E.C. een bezoek aan de Duitse club brengen. Tijdens het toernooi is een wedstrijd ge speeld tussen de veteranenelftallen van S.E.C. en Limvio uit Baarn. De Soeste- nar enwonnen de wedstrijd met 3-1. Het publiek heeft een aantrekkelijke wed strijd gezien met aan S.E.C.-zijde Va lero, Rijken en Pothoven als uitblinkers. De Baarnaars, die Huyink als gastspeler in hun gelederen hadden, slaagden er zelden in, gevaarlijk voor doelman Van Essen te worden. Toch nam Limvio ln de eerste helft de leiding. Huyink voorzag Van Engelen van een goede voorzet en deze kopte hard langs Van Essen. Maar kort daarop maakte Ab Hooyer weer ge- lkij 1-1. Veldhuizen stelde Hooijer everi later in staat om er 2-1 van te maken, waarna Huyink een schot van de paal het veld weer in zag springen. Opnieuw was het daarna Hooijer, die voor S.E.C. scoorde en de eindstand op 3-1 bracht. Op 24 mei staan beide elftallen weer te genover elkaar, dan in het kader van het officieuze veteranenkampioenschap van Baarn en Soest. Een door S.E.C. ge organiseerd toernooi waaraan wordt deelgenomen door S.E.C., V.V.Z., B.D.C., Hees, Baarn, T.O.V. en Limvio. Pure chocolade met een toffeevulling. 200 grdm in leuke figuurtjes. Een attractie voor de kinderen. 300 gram Parein daisy glacé. De bekende glacé koekjes. Zak 225 gram 75 Cti |l VROOM DREESMANN Het de laatste tijd nogal wisselvallig spelende eersteelftal van S.E.C. gaat morgenmiddag naar het met vijf punten onderaan staande Kulan, dat al bijna is gedegradeerd. Voor de voorlaatste plaats komen echter nog verschillende clubs in aanmerking. Daartoe is plotse ling ook S.E.C. gaan behoren, al staan V.V.Z., Baarn en Valleivogels nog onder de Soestenaren, maar slechts met één punt onderling verschil. Gezien het feit, dat Kulan op eigen terrein nog geen enkel punt heeft weten te behalen, mag wel op een zege voor S.E.C. worden ge rekend. Het elftal zal er als volgt uit zien: Kramer, Beijer, Wolfsen, De Vries, Hartman, Koelewijn, Schuiling, Hoef man, Van 't Klooster, Stalenhoef, Sen- gers en Van Aalderen. Het op de eerst eplaats staande S E.C. 2 gaat morgen in Nigtevecht zijn kansen verdedigen tegen D.O.B. 2. Ook dit duel moet in een overwinning voor de be zoekers kunnen eindigen. Het elftal van S.E.C. zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Mayer, v. d. Schagt, Baptist, Staal, Marsman, Verwoerd, K. Hij of zij die van muziek houdt enige kennis heeft van moderne talen goed met mensen om kan gaan tussen 18 - 30 jaar oud is, vindt hier een leuke, goed betaalde job Aanmelden, dagelijks bij J. Meeder SOEST - TELEFOON 02155-2132-4413. Evenals vorig jaar gaan de S.E.C.-honk- ballers zich door het spelen van een aan tal oefenwedstrijden voorbereiden op de nieuwe competitie, waardoor ook de coaches een inzicht krijgen van de pres taties van de verschillende teams, na de winterslaap. Het le negental gaat op 13 april probe ren in Aalst, op het jaarlijkse toernooi, een sprekender resultaat te behalen dan vorig jaar, terwijl de week daarop een wedstrijd wordt gespeeld tegen F.A.K. uit Bilthoven. Ook de jeugd treedt voor de aanvang van de competitie in het strijdperk. Als tegenstander treedt aan het voor het eerst aan de competitie deelnemende Hil- versumse Donar. Mede door het feit, dat het spelen van thuiswedstrijden, zeker in april nog, ter reinmoeilijkheden met zich meebrengt, zullen deze oefenwedstrijden bijna allen uitwedstrijden worden. Dorrestein, De Beer, Nijhuis, Hop, Lui- telaar en v. d. Loon. De wedstrijd be gint om twee uur. S.E.C, 3 krijgt morgenmiddag, om vier uur, het Hamersveldse Roda 3 op be zoek. Ook dit elftal moet zijn eerste plaats verdedigen, die echter minder on aantastbaar is dan die van het tweede. S.E.C. zal een elftal samenstellen uit de volgyende spelers: Bakker, Verweij, Van Delden, Piepenbroek, Van Drie, Kok, Vink, Rademaker, Hodde, Kerk dijk, Hottinga en v. d. Berg. S.E.C. 4 tenslotte, dat helemaal onder aan de ranglijst staat, krijgt het mor gen op eig enveld op te nemen tegen Woudenberg 4. Voor de thuisclub zal dt weer een zware opgave worden. Voor het vierde heeft men de beschikking over de volgende spelers: Roels, Han- nessen, De Graaf, Beijersbergen, Kraaij, De Boer, Brebberton, Danielijs, v. d. Broek, Jarvis, Va nEssen en Zomer. stand in de vierde klasse G geworden Met zeer veel moeite en pas in de 86ste miuut van de wedstrijd is S.E.C. er op tweede paasdag in geslaagd, het laag op de ranglijst staande N.S.C. uit Nijkerk te verslaan. Op het moment, dat al nie mand meer in een overwinning geloofde mikte Woudenberg een kopbal precies onder de lat. Het leer bleef buiten be reik van de Nijkerkse doelman en dat betekende het beslissende moment van de wedstrijd. Door deze 1-0 overwinning bleef S.E.C. de leiders volgen, maar dan ook niet meer dan dat, want De Zebra's en 's Graveland wonnen beiden, zodat het verschil resp. drie en twee punten blijft en S.E.C. alleen nog maar kan ho pen op een misstap van de beide koplo pers. Overigens verdiende S.E.C. de overwin ning wel, want de thuisclub, aangemoe digd door een zeer talrijk publiek, is vrijwel de gehele wedstrijd in de meer derheid geweest. N.S.C., dat het midden veld prijs gaf. maar opereerde met een versterkte defensie, was nauwelijks een gevaar voor doelman Van Hattum. die dan ook een zeer rustige middag heeft gehad. De Zebra's 19-29 Nijenrodes 19-17 's Graveland 19-28 Muiderberg 18-15 S.E.C. 19-26 B.F.C. 19-16 A.P.W.C. 19-21 N.S.C. 19-14 K.V.V.A. 18-20 Laren 18-11 L.V.V. 19-20 De Vesting 18- 7 H.V.C. 3—S.E.C. 2 1-1 Drie gulden entree moesten op tweede paasdag de bezoekers betalen om de wedstrijd H.V.C. 3S.E.C. 2 bij te wo nen. Men was bang, dat de toeschouwers na afloop anders zouden blijven zitten om de eerste divisie-wedstrijd H.V.C. Vitesse bij te wonen. In kwaliteit deden beide ontmoetingen nauwelijks voor el kaar onder, zodat men weinig vreugde en voetbalschoonheid van zijn drie gul den heeft beleefd. Het derde elftal speel de een bikkelhard duel met S.E.C., dat tenslotte uitmondde in een 1-1 gelijk spel. S.E.C. werd in de eerste helft op een achterstand gezet, maar de bezoekers maakten na rust door Dorrestein uit een strafschop gelijk. Qua veldspel had S.E.C. wel iets meer verdiend. S.E.C. 4—BAARN 3 2-3 Het vierde leed een nogal teleurstellende nederlaag tegen Baarn 3. Op eigen ter rein bleven de Soestenaren bij twee doel punten steken, toen Baarn er al lang Wat ook door de S.E.C.-aanvallers werd geprobeerd de N.S.C.-doelman was niet te passeren. Na een snelle aanval ziet Aalbers zijn schot door de keeper tot corner verwerkt worden. drie had. De bezoekers namen voor de rust al snel een 3-0 voorsprong. Men kreeg daarbij ook wel enige medewer king van S.E.C., onder meer toen doel man v. d. Vaart de bal precies naar een tegenstander uittrapte. Na de thee zorg den D. Hooyer en Schalkwijk nog voor enige spanning, maar de misschien wel verdiende gelijkmaker zat er niet meer in. VEENENDAAL 3—S.E.C. 5 0-1 Het vijfde behaalde een even nodige als nuttige overwinning op Veenendaal 3. Vooral in de eerste helft kreeg S.E.C. veruit de meeste kansen, maar er werd dusdanig nonchalant mee omgesprongen, dat er bij de rust nog altijd niet ge scoord was. Ook niet aan de andere kant. In de tweede helft was het Dasselaar, die uit een voorzet van Meidam voor S.E.C. het enige en beslissende doelpunt scoorde. S.E.C. 6—QUICK 6 2-0 Het zesde behaalde na een paar neder lagen maandag ook weer eens een over winning. Het bezoekende Quick 6 uit Amersfoort werd met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het was een goede wedstrijd, die tot de rust volkomen gelijk op ging. In de tweede helft gaven Wil denburg en Smit hun club de volle en verdiende winst.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3