RENAULT Soest toen Soest nu Garage Stam Gemeenteraadsvergadering WATERSPORT POLYESTER TOUR-SPEEDBOOT Trouwcirculaires trouwkaarfen Drukkerij Smit Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming VERONICA OF HILVERSUM De Gruyter opent in Soest 25e bezorgingseentrum fej iScUcemaker Grote Bingo-avond Politiebureau 4-4-4-4 Teleï. Brandweer 3-3-3-3 Krabbels van Knelis HET PROTEST VRIJDAG 11 APRIL 1969 De gemeenteraad van Soest komt in Openbare zitting bijeen op woensdag 16 april, 's avonds te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen, gehouden op 20 novem ber. 18 december en 20 december 1968. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 27 januari 1969 van het gemeentebestuur van Rheden inza ke het bestuur van de gemeente in de hedendaagse tijd met voorstel dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 21 maart 1969 van de raadsfractie van de V.V.D. inzake de inbraak in het gemeentehuis met antwoord van burgemeester en wethou ders en met voorstel deze brieven voor kennisgeving aan te nemen. c Schrijven d.d. 21 maart 1969 van de raadsfractie van de V.V.D. inzake de toewijzing van een woning in Soest aan een inwoner van Baarn met voorstel deze brief om advies in handen te stel len van burgemeester en wethouders. d. Brief van 15 februari 1969 van de heer L. van Workum te Soest inzake klachten over de industrie aan de Bec- keringhstraa'w met voorstel betrokkene conform de bij de stukken ter inzage liggende concept-brief van burgemeester en wethouders te antwoorden. e. Rapporten van het centraal bureau voor verificatie en financiële adviezen der vereniging van Nederlandse ge meenten met voorstel deze rapporten voor kennisgeving aan te nemen. f. Ontwerp-begrinting 1969/1970 van de Bestuursschool Utrecht met voorstel daarmede akkoord te gaan. g. Koninklijk Besluit van 12 maart en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 GEBOREN Geert, zoon van B. J. Brille- man en G. A. Tuin, Ant. van Leeuwen hoeklaan 165, Soesterberg. Hein Oli- vier, zoon van H. de Lange en J. P- Vonfelde, Middelwijkstraat 5. Gerar- da Renata, dochter van T. N. van Fulpen en R. Donker, Nieuwerhoekplein 7. Petrus Johannes, zoon van C. A. Wolf- sen en O. J. Hagelen, Van de Velde- plantsoen 31. Mark Wijgert, zoon van C. Komijn en H. J. Witteveen, Prof. Lo- rentzlaan 243, Soesterberg. Marcel Re- né. zoon van P. W. Otto en A. de Rui ter, P. C. Hooftlaan 17. Michael Pe ter, zoon van P. G. Daalhuisen en E. M. Dekker. Christinalaan 35. Jaap Wil lem, zoon van G. P. J. M. de Beer, wo nende te Den Helder en P. I. van As- selt, Lange Brinkweg 70. Marcello Pietro Luigi, zoon van G. Sirigu en P. Schouten, Beckeringhstraat 13. Hen drik Albert, zoon van J. Zantinga en L. Zwama, Ant. van Leeuwenhoeklaan 161. Soesterberg. Cornelia Petronella, dochter van G. C. Velthuysen en F. I. Wiegers, Smitsweg 377. ONDERTROUWD Johannes Wilhelmus Meijer, Middenweg 139, Nederhorst den Berg en Johanna Maria Henrika Alida Kok, Van Weedestraat 10. Gerrit Jo- annes Frederik van den Hoven, Fazan tenstraat 50, Amersfoort en Corry Maria Catharina Bogaerts, Prins Bernhardlaan 50. Adriaan Gerrit Brood, De Zoom 11 en Elisabeth Neeltje van Dijk, De Zoom 11. Theodore John Fagerness, Wash ington, in de V.S. van Amerika en Maria Petronella van Nieuwburg, Den Bliek laan 67. Jacob Goedhard, Nieuwstad 144A, Weesp en Remmina Klaassina Hoen, Kastanjelaan 25. Feike van der Veen, Scharwoudelaan 33, Zeist en Ma- rianna Petronella Jacoba Elisabeth Merts, Gen. Spoorstraat 22. Johannes Jacobus van Kooperen, Van Weedestraat 49 en Theodora van Dongen, Van Weedestraat 49. GEHUWDWillem Jan van Luijtelaar, Nieuweweg 65 en Beeuwkje Zeijpveld, Albert Cuyplaan 136. Freddy Erik Johan Marinus Straus, Prof. Hugo de Vrieslaan 23, Utrecht en Petronella Geer- truida van der Leij, Julianalaan 56. OVERLEDEN: Hark Wonder, 77 jaar, gehuwd met W. Jansen, Saenredam- plantsoen 11. Nicolaas Cornelis van den Bout, 87 jaar, gehuwd met L. C. A. de la Chambre, Amersfoortsestraat 33, Soesterberg. Herman Hendrikus Koer- selman, 77 jaar, gehuwd met A. H. van Ieperen,. Dalweg 42. Jan Adriaan Bui telaar, 80 jaar, gehuwd met M. Mole naar, Amersfoortsestraat 90, Soesterberg. Maria van der Steen, 86 jaar, onge huwd, Insp. Schreuderlaan 2. Dir. U. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 1969, nr. 106, inhoudende mededeling van de goedkeuring van de verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van leges d.d. 20 december 1968, met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij: a. de Smitsweg van T. J. Roest; b. de Laanstraat van A. van Dijk; c. het Oude Grachtje van mevrouw R. M. Brouwer-Kuyer, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijzigingen. 4 Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zone verordening Hinderwet t.b.v.: een stoomwasserij aan de Beetzlaan 2, al hier. 5 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor de verbe tering van de waterafvoer in het Soes- terveen. 6. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs in de wijk Smitsweg. 7. Voorstel tot wijziging van enkele in raadsbesluiten opgenomen voorwaarden betreffende versterkte leningen aan wo ningbouwverenigingen ten behoeve van de bouw etc. van vooroorlogse woning wetwoningen. 8 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van handenarbeid- en gymnas- tiekmateriaal en het aanleggen van een springbak t.b.v. de openbare Margriet- school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van gymnastiekmateriaal voor buitenspel en het aanleggen van een springbak t.b.v. de openbare Prins Wil- lem-Alexander school voor g.l.o. te Soestdijk. 10. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging voor Chris telijk Onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van een nieuwe muziek - methode ten behoeve van de school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat 111 te Soesterberg. 11 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Kerkstraat tussen de Torenstraat en de Olijkeweg. 12. Voorstel tot ruiling van grond aan de Brikstraat en de Maarschalkersteeg met N.V. de Korte Duinen, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. 13. Voorstel tot het instellen van be roep tegen de beschikking van gedepu teerde staten d.d. 21-3-1969, waarbij een ontgrondingsvergunning wordt verleend. 14. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Arma tot wijziging van erfdienstbaarheden. 15. Voorstel tot verhuur van grond, ge legen aan de Gen. Spoorstraat, aan de buurtvereniging „Oranje" te Soester berg. 14. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Arma tot wijziging van erfdienstbaarheden. 15. Voorste ltot verhuur van grond, ge. legen aan de Gen. Spoorstraat, aan de „Oranje" te Soester- 16 Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond voor de uitbreiding van het tennispark aan de Bosstraat aan de heer H. van Harskamp. 17. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen nabij de Eigendom weg van J. H. van Roosebeek, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. 18. Voorstel tot het verbinden van een bijzondere renteclausule aan het besluit tot aankoop van grond, vermeld onder: a. punt 3c; b. punt 17. Ter overname merk Skibsplast (Noors fabrikaat), type Sportman De Luxe (zeer gewild model), met prachtig mahonie voordek. Lengte 4,50 meter. Uitgerust met 25 pk buitenboordmotor merk Gale Bucaneer (Johnson) met electrischc start (12-volts installatie). De boot is voorzien van een z.g. linnen autokap (b(j regen droog varen) en zwaar dekzeil naar maat. Minstens 5 zitplaatsen (veel ruimte). Compleet met de bijbehorende accessoires als pikhaak, peddel, stootkussens, zware dreg enz. Het geheel op originele bijbehorende boottrailer met kiepbaar achterdeel en nieuwe lier, alsmede originele achter verlichting. Het geheel verkeert na drie jaar weinig gebruiken in uitste kende conditie. Vraagprijs 5.000, Te bevragen telefoon 02155-3553. Bij alle impopulaire maatregelen, welke het kabinet De Jongh al moest nemen, wil het nu ook nog het verbod voe gen van elke medewerking aan Radio Veronica. Men kan daar verschillend over oordelen, maar in feite ligt het station buiten ons grondgebied in zee en doet het geen vlieg en geen zee meeuw kwaad. Integendeel, het heeft een aantal luisteraars vele uren ple zierige verstrooiing gepresenteerd en bovendien uit de opbrengst van de re clamegelden een aantal belangrijke gif ten voor liefdadige doeleinden verstrekt. De Nederlandse omroepen ondervinden echter concurrentie van deze reclame zender en hebben de ministerraad on der politieke druk gezet. Volgens de omroepen zou Hilversum III de luisteraars voldoende amusement kunnen bieden. Maar die zender staakt de uitzendingen tegen de tijd dat het donker wordt en dat is juist in het winterse luisterseizoen al om vier uur 's middags, omdat anders een Roemeen se zender gestoord wordt. Vóór Vero nica het uitzenden onmogelijk gemaakt wordt, moet de regering voor Hilver sum III dus eerst een andere golflengte vinden waarop dag en nacht kan wor den uitgezonden. Met een zender die 's avonds niet uitzendt, kan men een populair station niet vervangen. Zonder feestgedruis is dinsdagmiddag het 25e bezorgingscentrum van het bekende grootwinkelbedrijf P. de Gruyter Zoon te 's Hertogenbosch in gebruik genomen. Daarvoor is in korte tijd een magazijn ruimte aan de Dorresteinweg gebouwd met een oppervlakte van 800 m2, van waaruit meer dan drieduizend klanten, zich bevindend in de denkbeeldige drie hoek, die gevormd wordt door de plaat sen Utrecht - Hilversum en Amersfoort, PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 V n verschillende kanten zjjn wjj opmerkzaam gemaakt op de onjuistheid die is geslopen in de aflevering van 21 maart in de serie „Soest toen - Soest nu". De afbeelding van „Soest toen" is door onze fotograaf ten onrechte gezien als de Vondellaan. Op deze rectificatie is dui delijk te zien dat het hier de Da Costalaan betrof. worden bediend terwijl ook de inwoners van deze drie plaatsen onder het Soester bezorgingscentrum vallen. Al vele jaren lang kent men bij De Gruyter het bezorgen. Reeds in 1926 be zorgde men op afgelegen plaatsen met de mand voorop de fiets, waarna al spoe dig de driewieler, de zogenaamde bak fiets zijn intrede deed. Dat het toen al ernst was met het horen en bezorgen blijkt wel uit de niet zeldzaam voorko mende afstanden van 30-40 km., die af gelegd moesten worden om bij de ver schillende klanten de wekelijkse bood schappen af te leveren. Dat iets wat klein is begonnen uit kan groeien tot iets enorms, blijkt wel uit de volgende cijfers. Over heel Nederland verspreid, van het hoge noorden (Gro ningen, Leeuwarden, Heerhugowaard) tot het diepe zuiden (Schaesberg), rijden 380 De Gruyter auto's wekelijks meer dan 80.000 km om bij ruim 100.000 gezinnen de boodschappen thuis te brengen. In het verleden werden de uitbreng bestellingen klaargemaakt in verschil lende winkels die zich daar nog voor leenden, maar mede door de veranderde structuur van het bedrijf (meer en meer wordt er overgeschakeld op het super markt systeem) en het steeds stijgende aantal bezorgklanten, werd besloten de bezorgdienst los te maken van de diverse filialen. In snel tempo werd met de bouw van een netwerk van „bezorgboxen" ge start, waarvan Soest de vijfentwintigste in de rij is geworden. Alle plaatsen in een straal van onge veer 30 kilometer rond Soest vallen in de Soester bezorgkring en worden door de veertien in Soest gestationeerde be stelauto's bewerkt. Tweemaal per week worden de voorra den in de box aangevuld vanuit Den Bosch, terwijl bovendien artikelen als groenten, fruit en gebak nog eens twee maal extra per week worden aangevoerd. Met vijftien man personeel zorgt de box leider, de heer Jebbink er voor dat de goederen van de vandaag binnengekomen bestellijsten morgen reeds voor de be zorgers gereed staan. In het magazijn, dat aan een enorme supermarkt zonder klanten doet denken, rijdt een tiental meisjes met wagentjes rond waarop een telmachine is bevestigd en manden zijn geplaatst waarin de op bestellijsten genoteerde goederen worden geborgen. De rekken met de artikelen zijn zodanig geplaatst, dat de meisjes zo min mogelijk behoeven te lopen. Om eens af te wijken van het pro gramma voor uitsluitend de jeugd, heeft het bestuur van de R.K. J~ngeren So ciëteit Soestdijk gemeend, een voor ve len geen onbekend spel, het Bingo, te presenteren voor alle Soester inwoners boven de 16 jaar. Vele personeels-, sport- en andere verenigingen hebben hun leden al eens kennis laten maken met dit bijzonder populaire spel. Het is een graag gespeeld spel voor jong en oud, vooral door de spanning, de sfeer en gezelligheid, maar ook door de vele prachtige prijzen die er aan verbonden worden. Het bestuur heeft uitgebreid overleg gepleegd over de gang van zaken en een aantal mensen bereid gevonden met hun kennis van het bingospel behulp zaam te zijn bij de organisatie. Op zaterdagavond 26 april hoopt het bestuur dan ook een vol Ludgardusge- bouw te mogen begroeten, om dan met zijn allen, jong maar vooral ook oud, klokslag 20.00 uur, met het bingospel te starten. In de pauzes is er volop gele genheid de spanningen te breken door een drankje te gebruiken of op gezel lige muziek een dansje te maken. De avond zal worden besloten met een gezellig bal tot omstreeks het midder nachtelijk uur. De zaal is open om 19.15 uur, om U al len in de gelegenheid te stellen een zo goed mogelijke plaats te veroveren. Want dat het druk zal worden daar kunt U van opaan. En de toegang is geheel gratis. SAjje ut ming vraogt vaan besluute over deurdak zo of en toe ok effe ut stemlekaol in duuk om un vaakie rood te maoke veur de een of aore man zun naom diek as ming vurtegenweurdugger in de raod wil zien, bink der netuurluk wel bie betrokke. Allenug nie zo direk zoas de minse daat noeme. In grote liene bink ut mit hul- lie besluute wel eens. maor op bepaolde punte kenk ut in ming kop haole om mit die luu vaan mening te verschille. Ut zou ok heul nie demekraoties weze ajje daor nie eerluk veuruut zouw mag- ge komme. Int verleje hek daat ok wel un paor kere edaon. Nie daat ut veul hep gehollepe, maor ik waas ut kwiet en daat betekende veur ming zoveul as ut kwiet weze vaan un bietje vuraant- weurdeluk gevuul. Ok de laotste daoge loop ik mit un prebleem rongd waor ik ut mijne wel effe over zouw wille zeige. Maor veur ik daat hier neer gao schrieve wik wel effe heul duudeluk zeige, daat ut heule- maol niks te maoke hep mit jeloersug- hied zoas daat deur bepaolde minse ge- noemp kan worre. As alles goed gaot, en waorom zou daat nie in un goeje gemeenteraod, daan krieg de niewe school int Soesderveen un naom waor ik heulemaol niks teuge hep, maor waorvaan ik ming ofvraog, geliek as ut liedje vaan de raodiejoo vaan die luu die zinge ongder de naom Heikrekuls, „Mot daat nouw" Ik gloof daat ut niet mot, ut zouw ne- tuurlek wel kenne. maor ut hoef nie, veur ming teminste. Daat ut heul ge woon is daat een school un naom krieg, wik nie tuegespreke, ut beessie mot ne tuurluk un naom hebbe, maor waat veur naom fingk wel belaangriek, waant zoon school motter zun heule leve mee doen en ok un school ken un bar laang leve beschore weze. Mit straote is dat nog veul meer ut ge- vaal. As zu ming over ongs darrup zou- we vraoge waat veur soort minse der wone daan waast antweurd nie zo bar muujeluk, In Soest hebbe wullie minse die nogaal behouwend binne. Noeng wik nie gaon bewere daat ut nie goed zouw weze, as minse vaan van ut ouwe houwe, maor ut ken ok wel effe te ver worre deurgevoerd. Ik zaal de laotste weze in Snes die zaal gaon bestrieje daat wullie nie in un laandelukke omgeving wone, waant daor bink zo groos op as un aop Maor in bepaolde dinge maag un dar rup toch ok wel un bietje mit zun tied mee j gaon. Wullie hebbe noeng aal naome int Soes derveen waorvaan de minse die daor binne komme woene, geen snaars snaa- pe, waant waat weet un staadsmins noeng of vaan bieveurbeeld Weegbree of Moerbesse. Int allegemeen nie zo bar veul, maor wullie in Soes hebbe die naome gebruuk veur straotnaome in un wiek daat un staad gaot worre. Noeng bink ok geen veurstaander om un straot Appollostraot of Venusstraot of Ruumtevaortstraot te noeme, maor volleguns ming heul bescheije mening waster bes wel waat orrezjiencler nao me te bedenke gewees. Waat daat angaot wast kieze vaan de naom vaan de sporthaal un veurbeeld vaan deemekraosie, ent reesultaot ister daan ok naor. As daat noeng ok is waas ebeurd mit de naome vaan de straote int Veen, daan waster un hoop misverstaand veurkomme. Der binne in ongs darrup al genog straote en laone die hiete naor minse waor nog maor un paor ouwe luu vaan wete wie daat waore. Noeng mok tot ming spiet bekenne daak die meneer Tolmaan nie ken, en niks teuge de man heb, maor ik zouw nie wille daat bie ming leve un school in Soes zou staon die Knelis-school zouw hiete. Daat kenk heul makkeluk zeige, waant daat zaal toch nooit beure. REMBRANDTLAAN 18 TPI Tien verkeers- en vervoersbonden pro testeerden eendrachtig (en niet alleen met plakplaatjes „protest") tegen de voorgenomen verhogingen van benzine accijns en motorrijtuigenbelasting. Prompt maakt de regering bekend, dat de gewijzigde heffing op de winst der levensverzekeringsmaatschappijen zoveel meer oplevert, dat de verhoging van de motorrijttuigenbelasting kan worden uitgesteld. Het zou verstandiger zijn, als de re gering de belastingwet op andere wijze wijzigt en wel door ook de stilstaande auto's op de openbare wegen er onder te laten vallen. Dan zullen vele afge dankte wagens en wrakken van de weg verdwijnen en ruimte verschaffen aan de dagelijks gebruikte auto's. Bo vendien komt er dan op aanvaardbare wijze meer geld uit die belasting in de schatkist. Ter oplossing van het parkeervraagstuk zou die wetswijziging aanvaardbaar zijn. Willekeurige verho gingen van de toch al zware lasten van hel wegverkeer kunnen er wer kelijk niet meer bij. Die aanvaarden wf niet meer. Bovendien zou er ook wel eens wat meer geld uit de schatkist mogen ko men. om het wegverkeer rijdende te houden en niet langzaam aan tot stil stand te brengen in te smalle straten en te gevaarlijke wegen. Het Is onze economie en Neerlands hele handel en wandel die over de weg moet rijden Nieuwerhoekplein 1 Soes^Jj - tel. 02155-2»50

Soester Courant | 1969 | | pagina 9