Hoge spaarrente tot zelfs 6j7„vooru en... D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Officiële mededelingen Ij KUNT NIET ALLES WETEN Hees zonder moeite langs Hoevelaken RKVEROI. SMRERSTATION V.V.Z. verraste met 3-1 overwinning op Candia S.V.V.-heren maakten geen fout B.D.C, verloor met 1-0 van Amersfoortse Boys S.E.C. Softball S.E.C. klaverjassen de bank waar ook zich thuis voelt Olympia 2 dankzij overwinning nicl gedegradeerd S.E.C. 3 kwam niet verder dan 0-0 gelijk spel tegen Roda Uitvoering Animato K. Stein voor derde nraal winnaar van S.P.S.V.-schaak toernooi V.Y.H.-dames verrassend op de tweede plaats DINSDAG 15 APRIL ioro Het eerste elftal van Hees heeft na een paar weken van gedwongen rust zijn kansen op het kampioenschap zaterdag met succes verdedigd tegen het bezoe kende Hoevelaken. De thuisclub won uiteindelijk met 3-0, maar het verschil had veel groter kunnen zijn als Hees wat beter gebruik had gemaakt van de vele kansen. Hees startte tegen de ster ke wind in, maar verwierf zich toch een klein veldoverwicht. Na twintig mi nuten resulteerde dat in het eerste doel punt. Een voorzet van Nico van Es werd door De Jong ingeschoten, maar hij trof de paal. De, terugspringende bal werd echter door Bosman in de tou wen gejaagd: 1-0. De sterke wind stelde de voetballers nogal eens voor problemen. Dat onder vond halverwege de eerste helft ook aanvoerder Van Veen. Hij wilde uit een vrije schop de bal naar zijn eigen doel man terugplaatsen, maar plotseling kreeg de wind vat op de bal, met het gevolg, dat doelman Kamphorst de grootste moeite had om de gelijkmaker te voor komen. Even kundig handelde Kamp horst korte tijd later op een goed schot van de Hoevelakense middenvoor. Aan beide zijden deden zich nog enkele kan sen voor, maar gescoord werd er in de eerste helft niet meer. Vrijwel de volledige drie kwartier na de rust is Hees actief geweest op de helft van Hoevelaken. De harde wind ondersteunde het voortdurend Hees offensief. Na vijftien minuten was het D. de Jong, die zijn club een veiliger voorsprong bezorgde: 2-0. Een kwartier voor het einde maakte De Jong een einde aan alle eventuele hoop van Hoe velaken door een voorzet van Nico van Es doeltreffend af te ronden. Met nog thuiswedstrijden tegen S.E.C. en Vallei vogels en uitwedstrijden tegen eveneens S.E.C. en T.O.V. voor de boeg heeft Hees wel de bes.e kansen op het kampioen schap. De voornaamste concurrent van Hees, het Baarnse T.O.V. verloor zaterdag in een keiharde wedstrijd met 2-1 van S.V.P. Door dit resultaat heeft Hees nu de minste verliespunten, gevolgd door T.O.V. en S.V.P. Andere clubs tellen niet meer mee. S.D.C.P. 3-HEES 2 3-1 In een bikkelhard duel heeft Hees 2 zaterdag zijn meerdere moeten erkennen in S.D.C.P. 3 uit Putten, dat voor de wedstrijd één punt minder en na de ontmoeting een punt meer dan Hees had. Hees verspeelde daarmede tevens zijn nog zeer theoretische kans op een kampioenschap. De bezoekers uit Soest namen in de eerste helft de leiding, toen doelman Altena een strafschop benutte. Dezelfde Altena was er echter de oor zaak van, dat Hees uiteindelijk toch nog de wedstrijd verloor, want aan aUe drie de doelpunten had hij in meerdere of mindere mate schuld. De gelijkmaker viel kort voor de rust. Vijf minuten na de hervatting nam S.D.C.P. de leiding en tien minuten voor het einde stelde S.D.C.P. de zege met een derde doelpunt, tot stand ge komen met medewerking van Altena veilig. Hees bleef door deze nederlaag op achttien punten staan. ve resultaat, dat het tweede elftal za terdag bereikte tegen het op de twee de plaats staande Sparta 2 uit Nijkerk. In de eerste helft stonden paal en lat enkele malen successen voor de thuis club in de weg, maar na rust wist V.V.Z. zijn meerderheid uit te drukken in een door H. Brons gescoord doelpunt. Even later bleek alle moeite weer vergeefs, want Sparta maakte gelijk, maar het was opnieuw Brons, die zijn club een voorsprong en naar later bleek ook de overwinning gaf. V.V.Z. 3-BLOEMENKYVARTIER 4 0-2 Het derde elftal, dat bijna is uitge speeld, gaat de competitie nogal teleur stellend afsluiten. In vijf wedstrijden is het al niet meer tot een overwinning gekomen. Zaterdag werd met 2-0 van het op de voorlaatste plaats staande Bloemenkwartier uit Hilversum verlo ren. Een door invallers ook wel wat ge havend V.V.Z. wist tot de rust de stand in evenwicht te houden. Nogal geplaagd door de harde wind moest V.V.Z in de tweede helft de gasten twee treffers toestaan. De jeugd kwam dit weekeinde tot de volgende resultaten: V.V.Z. adsp. b- B.D.C. 5 5-0, V.V.Z. pup. 1-Quick 1 3-4, V.V.Z. pup. 2-H.V.C. 2 4-2, B D.C. pup. 5-V.V.Z. 3 3-1 en V.V.Z. pup. I b-Roda pup. I b 2-2. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. klaar terwijl u wacht Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 V.V.Z heeft zaterdag, een week voor de viering van het twintig jarig bestaan van de vereniging, waarschijnlijk de basis gelegd voor een prettig jubileum geschenk, dat zal kunnen bestaan uit het behoud van het tweede klasseschap. Dc Soester club won zaterdag op eigen terrein nogal verassend, maar daarom niet minder verdiend van Candia uit Rhenen. dat tot voor de wedstrijd nog een redelijke theoretische kans op een kampioenschap had. Op een goed bespeelbaar veld bestreed V.V.Z. de tegenstander in de eerste helft met behulp van de wind. Doel punten bleven echter tot een kwartier voor rust uit, ofschoon enkele schoten v el een betere bestemming hadden ver diend. Na een half uur was het dan T. Schaap, die zijn ploeg de leiding gaf. Verder dan dit ene doelpunt kwam V.V.Z ech ter in de eerste helft niet. Voor de tweede drie kwartier voetbal vreesde men een oppermachtig Candia, dat aan de sterke wind niet voldoende had om V.V.Z. onder zware druk te zetten. Het was daarentegen de thuisclub, die een lichte veldmeerderheid hezat, maar na een vlugge uitval van de tegenstander toch de gelijkmaker moest toestaan: 1-1. V.V Z. bleef een klein overwicht behou den, maar het duurde tot tien minuten voor het einde, alvorens daarvan iets in de score te merken was. Een prach tig schot van B. Fugers betekende een tweede doelpunt voor V.V.Z en vijf mi nuten later kreeg V.V.Z. zelfs nog de kans om de zege volledig veilig te stel len toen Schaap in het strafschopgebied in hardhandig contact met de grasmat werd gebracht. De toegekende straf schop werd door H. van Kooij dankbaar benut: 3-1 Met nu nog wedstrijden te gen Baarn, Kulan en S.E.C. voor de boeg heeft V.V.Z. een heel goede kans om zich in de tweede klasse te hand haven. V.V.Z. 2-SPARTA (N.) 2 2-1 Bijnaeven verrassend was het positie- Het eerste herenteam van S.V.V., dat dit jaar in de eerste klasse genoegen zal moeten nemen met een tweede plaats achter het Barneveldse S.S.S., dat maar liefst acht punten voorsprong heeft, heeft woensdag het Amersfoortse Vios 3 met duidelijke cijfers (3-0) verslagen. De Soester heren, die met S.S.S. een superieure rol vervullen in de eerste klasse, hadden zonder tot hun beste spel te komen weinig moeite met de matige Vios-ploeg. Vooral aan het net staken de S.V.V -ers letterlijk en fi guurlijk met kop en schouders boven hun kleinere tegenstanders uit. De setstanden 15-5. 15-6 en 15-7 laten dan ook niets aan duidelijkheid te wen sen over. De tweede plaats is door deze overwinning wel verstevigd, maar van geen enkel belang, omdat de ach terstand op leider S.S.S. met nog vijf wedstrijden te spelen niet meer is in te lopen. Het tweede damesteam heeft zich door een 2-1 zege op S.VH. 2 weer wat ver der uit de degradatiezone verwijderd, wat vooral te danken is aan de enorme inzet, waarmede dit team haar wedstrij den pleegt te spelen. Hoewel de S.V.V.- ploeg dit jaar enigszins te kampen heeft met een gebrek aan goede aanvallers, slagen de dames er toch telkens in, dit gemis door hun voorbeeldige eendracht op te vangen, waardoor men aan iedere wedstrijd zeker wel een puntje over houdt. Donderdag slaagde het team er ondanks het ontbreken van de coach in. het eveneens in gevaar verkerende S.V.H. 2 na een zenuwslopend gevecht met 2-1 de baas te blijven. Ook het tweede herenteam, dat in de tweede klasse een goede plaats in het midden van de ranglijst inneemt, be haalde een 2-1 overwinning op S.S.S. 3. Het team speelt op het ogenblik iets minder dan in het begin van de compe titie. dat wel te wijten zal zijn de exa- menzorsen van de verschillende speel sters. Niettemin slaaeder. de S.V.V.-da- mes erin, met af en toe subliem volley bal de tegenstandster op de knieën te krijgen. Versterkt door enkele goede spelers uit het vierde zorgde het in ernstig degra datiegevaar verkerende derde heren team voor een daverende verrassing door het Amersfoortse V.V.A. 4 met 3-0 te kloppen. Hierdoor wist de S.V.V.- ploeg zich enigszins uit de verdrukking te werken. Het zestal is echter nog lang niet veilig. Gezien de huidige vorm mag de toekomst echter met het nodige op timisme tegemoet worden gezien. m? V B.D.C. is er opnieuw niet in geslaagd, twee wedstrijden achter elkaar te win nen. Na de winst in de laatste uitwed strijd had men nu eindelijk eens vier punten achter elkaar verwacht, maar Amersfoortse Boys is overigens met een verdiende 1-0 overwinning naar huis terug gegaan, al was het zuur voor B.D C. het enige doelpunt net in een periode van ongeveer een kwartier viel, dat B.D.C. de toon aangaf. Ruim drie kwart van de wedstrijd is Amersfoortse Boys in de meerderheid geweest, maar resultaten had het niet. B.D.C. had bovendien het geluk niet aan zijn zijde, toen Lex Demmers tegen de paal schoot en Van Fulpen met een kopbal de lat trof. Eerst tien minuten voor het einde, juist toen B.D.C. even in de meerderheid was, viel aan de an dere kant het enige en beslissende doel punt. Een vrije trap werd door de rechtsbuiten ineens langs doelman Smink geknald en daarmede was de beslissing gevallen. Voor B.D.C. was het resultaat van wei nig belang meer, ofschoon de Soeste- Zondag j.1. speelde het Soester Softball- team mee in het lente-toernooi, dat ge organiseerd was door de Sportvereni ging D.V.S. te Aalst. S.E.C.-Softbal moest de beker verdedigen, die de burgemees ter van Aalst had aangeboden voor het team dat het toernooi zou winnen. Na de opening speelde S.E.C. de eerste wedstrijd tegen „Roef" uit Moergestel. Deze wedstrijd werd door Roef gewon- nèn met 14-5. Na Roef werd tegen H.M.S. uit Utrecht gespeeld. Deze gelijk opgaande wedstrijd werd door H.M.S. met het minimum verschil van één punt gewonnen (12-11). S.E.C.-Softball behaalde op dit toernooi de vierde plaats. Morgenavond speelt S.E.C.-Softball een vriendschappelijke wedstrijd tegen Fak uit Bilthoven. De wedstrijd begint om kwart over zes en wordt gespeeld op de Sportvelden aan de Bosstraat. De stand na 2 avonden klaverjassen is als volgt: 1. W, Kraay 10742 punten. 2. O. Verheven 1Ó032. 3. Mevr. de Bruin 9920. 4. D. Woudenberg 9872. 5. Mevr. Tuenter 9723. 6. Mevr. S. Vermeulen 9711. 7. J. H. Belt 9456. 8. Mevr. Groe- nenstein 9438. 9. B. Kanters 9418. 10. B. de Rooy 9414. 11. G. Wildenburg 9336. 12. H. Tuenter 9264. 13. L. Breu- kelen 9012. De eerste drie klaverjassers ontvangen, zoals afgesproken, een prijs buiten de normale prijzen. Voor de personen, die niet in aanmerking komen voor deze prijzen, heeft de S.E.C. evenementen commissie extra prijzen ter beschikking gesteld. Laat U dus niet weerhouden. Ook al hebt U geen kans op een van de hoofdprijzen, dan kunt U nog altijd een van de aantrekkelijke extra prijzen winnen. Komt U tevens niet te laat om teleurstelling te voorkomen dat U niet mee kunt kaarten, net als de vorgekeer. de heer C. H. M. Mackaay, Commerciële Voorlichting, Centraal Kantoor voor Amsterdam. Dat is helemaal de NMB. Meer rente, meer spaarvor- men (kies uit 6 mogelijk heden en bovendien ook nog 6'/2% spaarbrieven). En daarbij een service waar de NMB ook beslist niet zuinig mee is. Daarom is voor ieder een sparen zo aantrekkelijk bij de NMB. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 260 vestigingen fn Nederland Hoewel de keeper van Amersfoortse Boys danig aan de tand werd gevoeld, o.a, niet deze actie van Demmers, lukte het B.D.C. niet meer dc stand in evenwicht te brengen. ■zpmrpanDTI A AKI IR TEL .12155-4785 weest dan een noodzakelijk kwaad, want maar enkele spelers hadden de hen toegemeten tijd van elk een half uur ten volle nodig. De wetenschap, dat na dat half uur de vlag onherroepelijk valt. heeft menige speler in de haast „on doordachte" zetten laten doen, waarme de meer dan eens een „toevallige" win naar uit de bus kwam. Maar voor de ruim 220 af te werken partijen kan men de deelnemers nu eenmaal niet de tijd gunnen, die zij feitelijk nodig hebben. De heer H. G. Scholtmeijer. ere-voor zitter van de Soester Politie Sport Ver eniging, reikte na afloop de prijzen uit. De heer W. v. d. Brink, voorzitter van de S.P.S.V. en met de heer J. C. Onvlee organisator van dit toernooi, sprak de hoop uit, dat volgend jaar bij het vijf de nationale toernooi honderd schakers zullen deelnemen. De landelijk gedelegeerde van de Ne derlandse Politie Sport Bond voor het schaken, de heer F. A. Beijlsmit be dankte de organisatoren voor de pret tige sfeer en de goede organisatie. lukken, want men liep uit naar een ll-4 voorsprong. Toen echter schakelde V.V.H. over op een hoger tempo: er werden weer goede aanvallen opge bouwd met het resultaat, dat de set zege toch nog met 15-13 naar V.V.H. ging. Ook de heren staan een spannende fi nale te wachten. V.V.H. staat op een overbrugbare afstand van de beide kop lopers Foxboro en Olyrnpiu, tegen wel ke clubs de beide laatste wedstrijden nog gespeeld moeten worden Dankzij een 3-0 overwinning op het Barneveldse S.S.S. 2 heeft het tweede herenteam van de volleybalvereniging Olympia zich verleden week weten te handhaven in de eerste klasse Olympia 6 boekte verleden week een kleine, maar nuttige 2-1 overwinning op het Amers- forrtse Vios 8. Het tweede damesteam bleek echter niet opgewassen tegen S.V.H. 2. De eerste set ging met minimaal verschil C13-15) verloren, maar naarmate de strijd vor derde. bleek Olympia meer en meer canditie te kort te komen: 12-15 en 10-15. Olympia a (jeugd) tenslotte won met 3-0 van Vios a uit Amersfoort. naren daarom niet ongeïnteresseerd speelden. Voor Amersfoortse Boys was de overwinning nog wel nuttig, want het elftal stond nog niet geheel veilig. Het tweede elftal van B.D.C. behaalde thuis tegen een iets beter spelend Amersfoortse Boys 2 een doelpuntloos gelijk spel. De bezoekers stuitten steeds weer op een stug verdedigend B.DC., dat met enkele invallers uit moest ko men. De verdediging van de gasten gaf B.D.C. al evenmin veel kansen. Het eni ge opzienbarende feit uit deze wedstrijd was een schot tegen de B.D.C.-paal. Een minuut voor het einde knalde ver dediger W. Hilhorst van dichtbij tegen de Amersfoortse doelman. De grote man in de B.D.C.-defensie was spil Jos Brou- Het leidende vijfde elftal behaalde een moeizame 3-1 overwinning op het Amersfoortse V.V.Z.A. 4. In de eerste helft kreeg B.D.C. geen gelegenheid om het voordeel van de streke wind uit te buiten. Na 45 minuten voetballen was de stand pas 1-1, dankzij een doel punt van G. Kok. In de tweede helft kreeg B.D.C. nog menig benauwd ogen blik te doorstaan, maar invaller-doel man G. Beijer deed uitstekend werk onder de lat. Johan Beijer scoorde ten slotte de twee doelpunten, die B.D.C. de overwinning bracht. Het vijfde heeft met nog enkele wedstrijden te spelen nu twintig punten uit twaalf ontmoetin gen. Het zesde elftal toonde zich voor de tweede maal in dit seizoen de meerdere van het zevende, dat een 5-3 nederlaag kreeg toegebracht. Voor het zesde scoor de H. Dijkman driemaal en H. van Asch twee keer. Het achtste elftal heeft het leidende B.D.C. 10 tenslotte een moeilijke middag bezorgd. Door twee treffers van C. Ver kerk lcwarn het tiende op een 2-0 voorsprong, maar J. Kok verkleinde nog voor rust de achterstand tot 2-1. B.D.C. 10 liep door Cees Hilhorst opnieuw uit, maar nogmaals slaagde het achtste erin, het verschil tot één doelpunt terug te brengen. Verder kwam men echter niet meer, zodat het tiende zijn leidende po sitie opnieuw verstevigde. Het negende blijft leider Actif 9 goed volgen. Zondag won men in Hilversum met 4-2 van De Zebra's 7. B.D.C. heeft nu zeventien punten uit tien ontmoe tingen. Het derde zaterdagelftal van S.E.C., dat boven aan de ranglijst staat, is de af gelopen zaterdag thuis niet verder ge komen dan een doelpuntloos gelijk spel tegen Roda 3 uit Hamersveld. S.E.C. zette de bezoekers aanvankelijk onder zware druk, wist zich ook wel kansen te scheppen, maar door te haas tig schieten gingen de kansen stuk voor stuk verloren. In de twintigste minuut werd een Roda- aanval met moeite tot hoekschop ver werkt. Uit een tegenaanval kreeg Hodde een fraaie kans, maar een doelpunt le verde het niet op. Even later kopte v. d. Berg net over uit een voorzet van Hod de. i accordeonvereniging laat horen wat met In de tweede hellt was Roda met de deze instrumenlen muzjkaa) in grool wind in de rug sterk in de meerder- VPrband hPreiken is held De verdediging had alle moeite)/, met al helooft het wee,- een avond Ie om doelpunten te voorkomen. Aanvoer- worden, waarbij iedere bezoeker iets der Piepenbroek moest een keer op de|voor zjjn eigen smaak zal boren in dit doellijn redding brengen. j gevarieerde programma met drie ver- S.E.C. had bepaald pech, toen Van Dne 1 schillende orkesten. De avond wordt als vanouds met een bal met „The Rhytm Rascals" besloten. Zoals uit de advertentie in dit blad blijkt, kunnen accordeonisten en leerlin gen op donderdag 24 april starten om het nieuwe speelseizoen. Wellicht een mooie gelegenheid voor de gegadigden uit Soest en omgeving om alvast zater dagavond op de uitvoering muzikaal kennis te nemen van de mogelijkheden welke Soest voor de oude. doch vooral ook voor de nieuwe inwoners biedt. Zaterdag 19 april zal door de Soester Accordeonvereniging Animato in 't Ver enigingsgebouw aan de Steenhoffstraat haar voorjaarsuitvoering geven. Het programma vermeldt naast de or kestwerken, uit te voeren door het gro te orkest, het optreden van een jeugd groep van „Animato". Deze jeugdgroep zal eigentijdse muziek ten gehore bren gen. Animato heeft een intensieve samen werking met muziekverenigingen uit de omliggende plaatsen, waardoor Soest ook kan kennismaken met instrumenten voor orkesten welke in Soest niet aan wezig zijn. Zo werd de vorige maal een mandolineorkest uit Hilversum gepre senteerd, terwijl nu de Baarnse Mond- met een keihard schot de onderkant van de lat trof. De bal sprong echter weer in het veld terug. De stand bleef echter ongewijzigd. S.E.C. 4-WOU DEN BERG 3 2-5 Het vierde elftal is er niet in geslaagd, van de laatste plaats af te komen. Thuis verloor S.E.C. met 2-5 van Woudenberg. Tot 2-2 kon S.E.C. de tegenstander bij houden. S.E.C. nam zelfs door Hottinga een voorsprong, maar twee doelpunten door misverstanden in de achterhoede bezorgden S.E.C. een 2-1 achterstand bij de rust. In de tweede helft kwam S.E.C. door Zomer nog één keer terug, maar daarmede was de thuisclub uitge praat. Drie doelpunten van Woudenberg brachten de Soestenaren definitief op de knieën, waarmede zij op de laatste plaats bleven. D.O.B. 2-S.E.C. 2 1-3 Het tweede zaterdagelftal is door een 3-1 overwinning bij D.O.B. 2 bijna kampioen geworden. Zaterdag hebben de Soestenaren tegen het op de tweede plaats staande S.V.M. Boys 2 aan één punt voldoende om het kampioenschap te kunnen vieren. Toch heeft S.E.C. nog wel enige moeite met D.O.B. gehad, al drukte het elftal zijn meerderheid in twee doelpunten uit. Voor rust scoorden De Beer en Hop voor S.E.C. Na rust verkleinde D.O.B. de achterstand uit een strafschop, ver oorzaakt door Staal. De bal werd tegen de paal geschoten, maar de scheids rechter zag er toch een doelpunt in. Halverwege de tweede helft maakte De Beer aan alle onzekerheid een einde door S.E.C. naar een veilige 3-1 voor sprong te schieten. In die stand kwam geen verandering meer. S.E.C. 2 kwam daarmede op 25 punten. Alleen S.V.M. Boys heeft nog een hele kleine theore tische kans om S.E.C. in te halen. Het vierde schaaktoernooi van de Soes ter Politie Sport Vereniging, dat don derdag in het restaurant van het Soester natuurbad is gehouden, is voor de der de achtereenvolgende maal gewonnen door K. Stein uit Velsen. Hij won in de invitatiegroep van de hoofdklasse al zijn vijf partijen en ontmoette boven dien betrekkelijk weinig concurrentie, want degene, die als nummer twee eindigde. F. Bergsma uit Den Haag, kwam niet verder dan 2 Vs punt. even als zijn plaatsgenoot F. A. Beijlsmit (vorig jaar tweede). De heer Stein kwam daarmede definitief in het bezit van de wisselbeker. Volgend jaar. bij de eerste lustrumwedstrijden, zal de S.P.S.V. een nieuwe beker beschikbaar stellen. Winnaar in de hoofdklasse B werd J. H. Gerritse uit Alkmaar met 4 punten. K. Akkerman uit Amsterdam eindigde met oen gelijk aantal punten als tweede. Tn de tweede klassen waren het vooral deelnemers uit Huizen, Zeist en Hilver sum. die de prijzen wonnen. De Soester politie, door ambtelijke bezigheden van diverse schakers slechts vertegenwoor digd door de journalist R. Bekking, had toch ook nog een aandeel in de prijzen. Bekking won in de tweede klasse in zijn groep vijf partijen en daarmede een eerste prijs. Ook dit jaar weer is de schaakklok voor de meeste schakers eerder een de pres taties nadelig beïnvloedend element ge- Het eerste damesteam van de volley balvereniging V.V.H.. dal vorige week zeer verrassend het op de tweede plaats van de vierde klasse staande S.S.S. 3 een duidelijke 3-0 nederlaag toebracht, heeft woensdagavond ditzelfde S.S.S. van de tweede plaats verdrongen door het Lunterse D.O.S. een verpletterende 3-0 nederlaag toe te brengen. Door deze vijfde overwinning in suc cessie heeft V.V.H. goede kansen ge kregen om mee tc mogen doen aan de promotiewedstrijden. Opvallend is voor al het gemak, waarmee de laatste wed strijden werden gewonnen tegen tegen standers die in het begin van de compe- tite de meerderei van de V.V.H.-dames waren. Nieuwsgierig geworden naar de ver richtingen van het team, waren woens dag opvallend veel supporters van V.V.H. naar de Amersfoortse sporthal gekomen om de ploeg moreel te steu- n.^n' s*eun hadden de dames nauwe lijks nodig, want de tegenstandster werd zonder meer onder de voet gelo pen: 15-6, 15-8 en 15-1. Met nog vier wedstrijden te spelen wordt de strijd om de begeerde plaats uitermate boei end en hoewel V.V.H. op dit moment een gunstige positie inneemt, zijn er nog vele kapers op de volleybalkust, die eveneens promotiewedstrijden ambiëren. Het eerste herenteam. dat ook nog vol op kansen heeft, boekte verleden week eveneens een 3-0 overwinning op plaats genoot S.V.V. 5. De overwinning kwam echter nogal moeizaam tot stand, wat grotendeels een gevolg was van het overschatten van de tegenstander. In de eerste fase van de wedstrijd liep V.V.H. zonder zichtbare moeite uit naar een 10-0 voorsprong, maar daarna lie pen de combinaties bij V.V.H. aanmer kelijk minder gesmeerd. Het werd ten slotte toch nog 15-8 in het voordeel van V.V.H. Maar in de tweede set slaagde V.V.H. er slechts met een flinke dosis geluk en kunst en vliegwerk in. aan de positieve kant van de score te blijven: 16-14. De laatste set verliep nog slech ter. V.V.H. bleef ongeïnspireerd spelen, terwijl S.V.V. verwoed streed om ten VOO RR AN G SA VE G Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 va» het Reglement Verkeersregels en ver keerstekens: maken bekend, dat hu» college bij besluit van 28 mei 196S, afG. I nr. 7018/7851, godegekeurd bij besluit van de Minister van Verkeer en Water staat van 13 maart 1969, nr. R.V.W. 14938, heeft besloten het gedeelte vt» de Dalweg, gelegen tussen de Rijkswrg Eemnes-Amersfoort en de Soestererif- weg, door plaatsing van borden 6 v»n bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens aan te wijzen als voorrangsweg en borden 9 van ge noemde bijlage te plaatsen op de aan sluitende wegen. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin aan deze provincie te Utrecht. Dit besluit is in afschrift toegezonden aan de betreffende hoofdingenieur-di recteur van de Rijkswaterstaat, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging en aan het college van gedeputeerde staten in deze provincie. Soest, 15 april 1969. WEDEROPB OUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan G. P. Espeet, Pieter de Hoogh- laan 9. Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde In artikel 20 van de Wederopbouwwel, vergunning te verlenen voor het bou wen van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan het Kerkpad z.z., kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A nummer 3371. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekenmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest. 15 april 1969. Kalkspatten van het witten verwijderen spoedig als U deze behandelt met water en azijn. Kopjes of bekers krijgt U weer water dicht, wanneer ze lekken, door ze In de melk mee te koken. Een azalea is een moerasplanl. Ze moet veel water hebben. Af en toe dient deze plant in een emmer water geplaatst te worden en de gehele nacht daarin te blijven staan. Gaat U met vakantie, wacht dan niet te lang met het in orde maken van de benodigde papieren. Dit voorkomt te leurstellingen. Fijn bloemzaad kunt U niet gemakke lijk uitzaaien, vermeng het daarom met fijn zand. dan gaat het beter. Goede kwaliteit honing kunt U berken- minste écn setzege. Dat leek aardig tenen aan het kristalliseren.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5