V.V.Z. toen en nu MARCHAL - HAARMODE GEYTENBEEK Telefoonnummer ziekenauto 5980 WIST U HET NOG NIET? OOK lil ONS GOEDKOPE DRANK!! BROUWERS Wijnhandel - Slijterij Aiitofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen Ook goedkoop bier en toch goed De meest gesorteerde zaak - Gratis thuisbezorgen Steenhoffsiraat 64, Soest, telefoon 2551 Gerste Soester Begrafenis-Onderneming Krabbels van Knel is Het geboortekaartje Vrienden Van Zonnegloren bestaan 20 jaar Drukkerij Smit Burgerlijke stand Van Prinses tot Crootmoeder Geslaagd voor hoofddiploma Schaatsrijdersbond Nieuwbouw verdringt Soester kunstenaarsechtpaar uit boerderijtje DINSDAG 15 APRIL 19(59 ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Ak daor an denk prebeer ik maor un opkikkertje te neme, al lukt dat nie al- tied, want Kneliao is baas van de kas. FRANSE COGNAC, van ƒ22,75 voor f 18,75 WHISKY van ƒ21,75 voor ƒ17,75 JONGE JENEVER per liter geen 10,35 maar 8,95 OUDE JENEVER per liter geen ƒ10,60 maar ƒ8,95 VIEUX (cognac) per liter geen 10,65 maar 8.95 CITROEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 CITROEN BRANDEWIJN per liter geen 8,50 maar ƒ7,45 BESSEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7.95 FRAMBOZEN BRANDY per liter geen 9.45 maar 7,95 KERSEN BRANDEWIJN per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 SPECIAAL SLIJTERSBIER, halve liter ƒ0,50 - kwart liter ƒ0,30 Kent u onze reclame SHERRY 2 literfles 10,40 Vóór 4 uur besteld - Dezelfde dag nog in huis Verhuur van SERVIES - GLAS - BESTEK - STOELEN - TAFELS enz. Dir H W. VELL1NGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 De voetbalvereniging Vrienden van Zon negloren viert komende vrijdag en za terdag haar twintig-jarig bestaan. Vrij dagavond zal in „De Rank" een feest avond voor leden en donateurs worden gegeven. Medewerking aan deze avond verlenen het Coctail Trio en het Or kest van Jan van Loo uit Amersfoort. Voor de rest zal het slagen van deze avond vooral afhangen van de leden en donateurs zelf. Zaterdagmiddag wordt door de jeugd van V.V.Z. een optocht gehouden. Voor afgegaan door het muziekkorps P.V.O. zullen de jeugdleden van de voetbal vereniging een mars door Soest-Zuid maken, voornamelijk in de omgeving van het terrein aan de Ferdinand Huycklaan. en in de nabijheid van het busstation Soest-Zuid. Om half drie begint zaterdag een wed strijd tussen twee elftallen, die worden geformeerd uit voetballers van de be ginjaren van V.V.Z. Na afloop van deze wedstrijd zal het bestuur van de jubi lerende vereniging recipiëren in het nieuwe clubgebouw. De receptie duurt van half vijf tot zes uur. V.V.Z. werd op 1 april 1949 als perso neelsvereniging van Zonnegloren opge richt. Aan de wieg stonden onder meer de heren G. Mout, J. Bezemer, Adama en F. Sterrenberg. V.V.Z. was overigens niet de eerste en enige ontspanningsmogelijkheid voor de personeelsleden van het ziekenhuis. Er bestonden toen reeds een (inmiddels ter ziele gegane) reisclub( een toneelvereni ging en een tafeltennisclubje. De eerste maanden stonden zuiver in het teken van het recreatieve voetbal, maar steeds meer reden begonnen de wens te kennen te geven, dat men de krachten in competitieverband wel eens met andere clubs wilde gaan meten. Daarom schreef V.V.Z. nog in het jaar van de oprichting in voor de zomer avondcompetitie. Het kostte enkele le den, omdat men al te veel lichamelijke inspanningen niet meer aandurfde, maar er kwamen anderen voor in de plaats. Tot 1961 heeft V.V.Z, met meerdere elftallen regelmatig aan de zomeravond competitie deelgenomen. Omdat de voet balbond bovendien dispensatie verleen de aan clubvoetballers om aan deze Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken verzorgen wij wel, gjed ensnel l competitie deel te nemen, kreeg V.V.Z. regelmatig versterking in die zomer maanden. De ter beschikking staande accommoda tie was echter uiterst gebrekkig. Men begon aan de Bosstraat, op de plaats, waar nu S.E.C. haar terreinen heeft. Na een jaar verhuisde men naar het ter rein achter De Schouw aan de Birk- straat. Daar heeft men het vijf jaar volgehouden. Vervolgens kreeg V.V.Z. de beschikking over een veld op de Eng, maar het terrein was verre van waterpas en werd dan ook spoedig af gekeurd en weer verlaten. Drie jaar heeft V.V.Z. daarna op het terrein van de Ernst Sillemhoeve aan de Biltseweg gevoetbald, tot men in 1956 onderdak kreeg bij B.D.C. aan de Ferdinand Huycklaan. Het gezamenlijk gebruik van de terreinen was geen bezwaar, omdat V.V.Z. toen nog altijd uitsluitend aan de zomeravondcompetitie deelnam. Toen B.D.C. in 1961 het veld aan de Ferdi nand Huycklaan verliet, had V.V.Z. het rijk alleen. In datzelfde jaar werd de vereniging lid van de K.N.V.B. en ging deelnemen aan de zaterdagmiddagcom petitie. De jubilerende vereniging had de tijd mee, want juist in die jaren werd de vrije zaterdag gemeengoed. V.V.Z. startte met drie elftallen in de K.N.V.B.-competitie. Het eerste in de derde (en laagste) klasse van de afde ling Utrecht. Geleidelijk aan is het aan tal elftallen met drie uitgebreid, terwijl ook de jeugd een steeds grotere druk op de voetbalvereniging begon uit te oefenen. In 1963 schreef V.V.Z. voor het eerst een jeugdelftal in. Het seizoen daarop waren het er drie en nu is men al dicht bij de tien. Het eerste elftal behaalde in 1966 het kampioenschap en promo veerde naar de tweede klasse, waar het momenteel met weinig succes verblijft. De elf spelers van het eerste team kun nen hun bestuur als jubileumgeschenk hoogstens het behoud van het tweede klasseschap aanbieden. Het derde elftal in zijn nog kortston dige bestaan tweemaal kampioen ge worden. De jubilerende vereniging telt momenteel rond honderd jeugdleden en 130 seniorleden. De kans is groot, dat met ingang van het nieuwe seizoen het aantal jeugdelftallen opnieuw zal wor den uitgebreid. Drie huidige leden van V.V.Z. hebben alle twintig jaren van hun vereniging meegemaakt. Het zijn D. v. d. Broek, die vanaf 1951 tot heden bovendien se cretaris is geweest, B. Borren en M. van Ginkel. Deze beide laatsten zijn boven dien nog actief voetballer. Voorts is de heer W. de Ruiter twaalf jaar voorzitter van V.V.Z. geweest en F. Sterrenberg gedurende de jaren van het zomeravondvoetbal penningmeester. Het huidige bestuur bestaat uit de he ren H. Duit, voorzitter; D. v. d. Broek, secretaris; A. J. ten Caat, penning- VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 meester; W. A. Grol en S. Wijma com missaris en J. v. d. Bovenkamp, twee de penningmeester. In het jeugdbestuur hebben J. Grooters als voorzitter en A. W. Brouwer als secretaris zitting. V.V.Z. zal het dertig jarig bestaan niet halen zonder voor de vijfde maal ver huisd te zijn. Het terrein aan de Ferdi nand Huiycklaan heeft een andere be stemming dan voor recreatie. In de toekomst zal men in de buurt van de ijsbaan de beschikking krijgen over nieuwe terreinen, iets waar V.V.Z. wel aan toe is, want he,t huidige veld, hoe wel uiterlijk van goede kwaliteit, is al tijd het eerste Soester veld, dat tegen wat meer dan normale vegen niet be stand is. Te zijner tijd kan het splinter nieuwe clubhuis en de kleedaccommo datie naar het nieuwe terreinencomplex worden meegenomen. Beide gebouwen zijn demontabel. Een man, die veel voor V.V.Z. heeft be tekend, die ook een groot aandeel heeft gehad in de voorbereiding voor de aan koop en opbouw van een eigen clubhuis en die eveneens veel voor de jeugd heeft gedaan, is de twee jaar geleden overleden Klaas van der Veen. Zijn naam houdt V.V.Z. in herinnering door jaarlijks een toernooi voor Soester clubs te organiseren om de K. v. d. Veen-bo kaal. Trainer van V.V.Z. is voor het vierde seizoen A. Langhorst. Hij heeft sinds kort de heer C. van Es als coach naast zich gekregen. Een van de eerste V.V.Z.-elftallen, zoals dat kort na de oprichting in 1949 deelnam aan de Soester zomeravondcompetitie. Op de foto, staande van links naar rechtsA. Oostenbrugge (grensrechter), J. Brons, J. Bezemer, J. Adama, F. Sterenberg, J. Adams, B. Uilenhoed. G. Hardc- mand en H. v. d. Kuit. Knielend v.l.n.r. M. van Ginkel. wijlen K. Elzinga en J. van Herwaarden. Het le V.V.Z.-team dat door de overwinning op Candia met een wat geruster ge voel de feestelijkheden rond het 20-jarig bestaan tegemoet kan gaan, was samen gesteld uit de volgende spelers Staande v.l.n.r. H. Demmers, T. Schaap, H. v. d. Kraak, A. v. d. Breemer, H. van Kooy, grensrechter J. v. d. Vlekkert. Knielend v.l.n.r.G. v. d. Bovenkamp, A. Brouwer, B. Fugers, W. van Ruizendaal en A. Rebel (doelman). OVERLEDEN Coenraad Willem Hete- brij, 18 jaar, ongehuwd, Amersfoort, Lijs terstraat 44 Maartje Kok, 89 jaar, weduwe van j. van 't Erve, Albert Cuyp- laan 101. Gerit Veldhuizen, 77 jaar, ongehuwd, Biltseweg 39. Elisabeth Stroomberg, 75 jaar, ongehuwd, Kerk straat 64. Jan Zwaan, 73 jaar, weduw naar van IJ. de Vries, Laanstraat 55. Gerrit.je Gertrudis Boote, 72 jaar, onge huwd. Amsterdam, Jan Tooropstraat 80 I. Johannes Staats, 90 jaar, weduwnaar van .1. G. van de Raapkamp, Nieuwer- hockplein 10. Gerritje Breed, 81 jaar, weduwe van H. W. F. Hessing, Sophia- laan 7. Gerdina Susanna van der Woude, 86 jaar, weduwe van G. J. G. A. C Fleers. Insp. Schreuderlaan 2. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak vruuger der nie zo vaan waas overtuugt daat de sport zo heul belaangriek waas in de wèruld, maor zo laangzaomerhaand bink der wel achtuer gekomme datter liaos niks meer is waatzo belaangriek is as de sport. Laote wullie aor effe eerluk weze, der gaot geen daag veurbie ofter word op de tillevisie en op de raodiejo over sport ge- praot en gezwaamp. Ik wil ut noeng heulemaol nie over de kraante hebbe, waant die staon haos helemaol int teke vaan de sport. Daag in daag uut. jao aal jaor in jaor uut. Ast noeng allenug maor over sport gong, maor ut gaot ok nog vaok allenug maor over de dinge die der om heen gebeure. Leuke dinge, maor ok vaok dinge die eigeluk heulemaol niks mit sport te maoke hebbe. Laote wullie ut maor effe bekieke. Aal jaore laang ister un bar grote hoop trammelaant bie de luu die op un heul klein fietsie bar veul kielemeters prebere te fietse en ast effe gaot net waat vlug ger over de einddstreep preber te komme as die aore luu die an zoon wedstried meedoen. Maor zellefs ik ken begriepe, daat as un heule kwak minse die an zoon wedstried meejdoen, allemaol even- veul oefene, de een niks haarder zaal rieje as de aor. Waat doeng die luu noeng, zullie ete pille en dringke un draankie, waor spulle in zitte, waordeur zullie ast waore opge- zweep worre. Ut liek wel of zullie der daan un kérel aachtur kriege rieje. die geen mins ken zien, maor die zullie un bietje hellup. Maor zo ist nie, waant de hullup die zulie kriege komp vaan binne uut, en daat maag nie zeige de baoze vaan die fietsmaoniejakke. Das doping en vnllugens die luu is daat geliek an gif. Maor zoas daat zovaok gaot mit dinge wajje nie maag, de minse trekke zich der geen snaars vaan an, zullie doen ut toch. Maor die maanne die hebbe ge- zeit ut mag nie mee veurkomme, binne ok nie gek, waant zullie gaon ut conte- relere. En das echt nie lollug, waant ajje zoon heule kwak kielemeters op zoon fietsie hep gezete, daan liek ut ming daat ajje der vaanof komp dajje daan wel effe hoge nood liep. Maor daor word geen rekening meej gehouwe, zullie mot te waachte tot de doktur komp en die gaot eff eint glaossie kieke, niet te diep netuurluk, en die ken zo zien ofter vaan die dinge gebruuk is gemaok. In die jao re daat die luu daat noeng aal doeng, binne der aal un heule kwak deur de maand gezaak en heus nie allenug kleine jonges, waant ok de grote gaon veur de bijl. Das veur de minse die de sport veur de kraant maoke ut mooijste waat zullie kenne schrieve. Noeng bink nie zoon bar haandige boer, maor as zu ut ming zouwe vraoge, dan zouk zeige, motte jullie is effe heure, daat jullie de jonges naokieke diet veur der luu plezier doeng, daor kenk in kom me. maor daat de manne die op die fiets hullie brood motte verdiene ok worre ongderzocht fingk un heule raore zaok. Ajje ut goed bekiek, daan ister geen mins op de heule wèruld die daat nie doet, effe un opkikkertje neme, as ut alle maol effe teugé zit. Ik zouw teminste un bakkie koffie nie kenne misse, ak mit un een of aore karreweij un bietje muujte hep. Daat soort dinge maggie eigeluk mit un gerus gewete inwendugge prebleme noe- me, maor der binne nog aore dinge en daat binne zukke naore dinge, ondaanks daat ze mit sport te maoke hebbe, daat un mins ut eigeluk nie ken glove daat zoiets nog meugeluk is. In Aofriekao, waorvaan wullie eigeluk allemaol dochte datter allenug maor zwaarte minse woende, hebbe de blaanke ut veurmekaor gekrege, datter apaarte sportspeule binne gewees. Un zwaarte haardloper maag nie teuge un blaanke uutkomme. De minse die daat uutgedoch hebbe, zalle der wel een reeje veur hebbe. maor Ik denk nie daat ut de goeije reeje is. Ik schaat zo daat die heule trammelaant is ontstaan deurdaat die Aofriekaanse blaanke bar baang binne daat zullie vaan die zwaarte zouwe vurlieze. Ik ken ming veurstelle dattut veur die luu meraokels arrug mot weze om aachter an te kom me. Dat hiet ok sport, aal hep ut veul meer mit polletiek te maoke. Ut is nog nie zo var, maor ik denk daat over un paor jaor geen sport meer meugeluk is zong- der polletiek. Uitgebreide en moderne collectie ter inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02193-2566-5154 GEBORENPetronella Alijda, dochter van F. H. Adelaar en G. J. J. van 't Klooster, Lange Brinkweg 15. Ghis- laine Manon Henriëtte, dochter van R. H. M. Pronk en H. H. J. Volman, Van Goyenlaan 161. Victoria Diana Ta mara, dochter van M. van der Veer en M. C. Pureveen, Beetzlaan 69. Jacque- line Catharina Johanna, dochter van J. J. A. Schut en M. A. Bunck, Chr. Huy- genslaan 116, Soesterberg. Martijn en Job, zoons van A. Dekker en G. E. M. Ravensloot, Varenstraat 128. Evert, zoon van E. Doornkamp en S. J. Huis man, Plesmanstraat 85, Soesterberg. Ellen-Alinda, dochter van W. Verhoeff en L. E. Drenth, Rubenslaan 138. Johan nes, zoon van J. van Agterveld en G. van Essen, Soesterengweg 48. ONDERTROUWD Derk Jacobus Meer- ding, Oude Utrechtseweg 25 en Gerda Spaink, Van Lenneplaan 37B. Johan nes de Klerk, Gen. Winkelmanstraat 34 en Johanna van Leijenhorst, Postweg 5. Lambertus Antonius Maria Koenraad, Adriaan Oonenstraat 5, Teteringen en Petronella Christina Geertruida Majoor, Rademakerstraat 31. i--s Albertus Pieter Smak, Moerbessenberg 20 en Gerardina Caesarina Klinkhamer, Moerbessenberg 20. Bij Uitgeverij Hoilandia te Baarn ver scheen ter gelegenheid van de 60ste ver jaardag van onze koningin het boek werk „Van Prinses tot Grootmoeder". Bij het samenstellen ervan kreeg Fred J. Lammers de medewerking van velen die in nauw contact hebben gestaan en nog staan met het koninklijk gezin; o.m. mevrouw Cazius-Huidekoper, mevrouw A. Diepenhorst-Schütte, jonk vrouwe M. J. Baronesse van Heemstra, mevrouw M. de Jonge, mejuffrouw dr. S. Ramondt, mevrouw A. M. de Ranitz-de Brauw, mevrouw E. van Rappard-baronesse Van Hardenbroek, de heer en mevrouw G. C. J. van Reenen, mevrouw S. C. Röell- Feith, mevrouw L. C. E. Schimmelpen- nick-de Brauw en mr. J. C. baron Baud. Tijdens uitvoerige interviews vertelden zij de heer Lammers hun herinneringen aan gebeurtenissen uit bet leven van prinses en koningin Juliana. Hoe waren de kleuterjaren van onze koningin? Hoe ging het tijdens de kerst vieringen in de familiekring to^ en op de kinderpartijtjes, die koningin Emma in haar paleisje aan het Haagse Lange Voorhout organiseerde? Het „paleisschooltje" waar de prinses lager onderwijs ontving, de studenten jaren in Leiden en hetgeen zich tijdens de bruidsdagen van de prinses en de prins in de familie- en vriendenkring afspeelde, dit alles komt aan de orde. Na persoonlijke herinneringen aan de jeugdjaren van de princessen opgete kend uit de mond van mensen, die er bij waren, eindigt het boek met een be schrijving van de koningin als „stralen de groomoeder". Het boek is rijk geïl lustreerd met uniek foto-materiaal. Het boek is tegen de prijs van 8,90 bij de boekhandel verkrijgbaar. De heer Dick Vervloet te Amersfoort, die trainer is van Je hardrijders van Peters Baan en met zijn jongens al vele goede resultaten heeft geboekt, o.m het kampioenschap van Peter v. d. Kant, is geslaagd voor het hoofddiploma van de Koninklijke Nederlandse Schaats- rijders Bond. De heer Vervloet was reeds in het bezit van het diploma schaatsoefenmeester van de K.N.S.B. Tijdens de gehouden cursus te Amers foort werden enkele malen selecties toe gepast, waaraan de heer Vervloet met goed gevolg voldeed. Steeds meer kwamen de massieve huizenblokken in de richting van de behuizing van de bronsgieter Ben Joosten, voorzitter van de vereniging Arti-Shock, en schil deres Emmy Eerdmans. Het kon niet uitblijven dat zij binnen niet al te lange tijd hun huis zouden moeten verlaten, dat dan door een bull-dozer in een paar machtige halen met de grond zou worden gelijk gemaakt. In een van de afgelopen dagen was het dan zover. Zonder dat voor de bewoners een dergelijke vervangende woning is gevonden, zullen zij het huis waar zij verschillende jaren woonden, moeten verlaten. Het mocht dan in veler ogen niet mooi en doelmatig zijn, zij voelden zich er volkomen thuis, iets wat zij van hun nieuwe, voorlopige, woning aan de Smitsweg, vlakbij dat zelfde Soesterveen, nog niet kunnen zeggen. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) VERENIGDE NATIES. - Hoeveel sta ten zijn er lid van de Verenigde Naties cn hoeveel werden lid toen de Verenig de Naties werden opgericht? Antwoord: De Verenigde Naties hadden bij de oprichting 50 en tb- _s 126 leden. PENSIOEN. - Heeft na overlijden van een ambtenaar zijn vrouw recht op we- duwenpensioen hoewel het huwelijk zonder gemeenschap van goederen is ge sloten? Deze ambtenaar is vóór zijn ontslag voor de tweede maal gehuwd. Antwoord: Iedere vrouw die met een ambtenaar gehuwd is vóór zijn ontslag ontvangt een weduwenpensioen dat ge lijk is aan 5/7 deel van het pensioen van haar man. De genoemde omstandig heden hebben daar geen invloed op. SUBSIDIE. - Tot wie moet ik mij wen den om subsidie te verkrijgen voor het schilderen van mijn huis? Antwoord Nadere inlichtingen over even tuele subsidie over de in de winter ver richte schilderswerkzaamheden kunt U verkrijger bij het Risicofonds van het schildersbedrijf van de bedrijfsvereni ging voor de bouwnijverheid, Burgm. Elsenlaan 241, Rijswijk (Z.H.), tel. 070- 984740. HANDTEKENING. - Is een afdruk van een hancltekeningsstempel door de wet erkend als geldend voor een normale handtekening? Als dat zo is, kan ieder- SOESTDIJK - TELEFOON 3990 een wel de handtekening voor iemand anders zetten! Antwoord: Over dit onderwerp wordt in de wet niet gesproken. In de juridi sche literatuur is hierover wel gepubli ceerd. Algemeen wordt aangenomen dat een handtekeningstempel wel degelijk de handtekening kan vervangen. Dat ook een ander van dit stempel gebruik kan maken is waar, doch dit is een risico hetwelk men welbewust op zich neemt indien men een dergelijk stempel laat vervaardigen. Indien een handtekening stempel duidelijk als zodanig kenbaar is, dan zal men gemeenlijk dienen te verifi ëren of dit stempel door de bevoegde persoon geplaatst is. Aan een bank moet men een verklaring geven, dat men zelf het risico van misbruik aanvaardt. GEHUWD Marinus Johannes Jacqueli- nus Ebbing, Fideliohof 27, A'foort en Maria Hendrika Luijf, Prof. Lorentzlaan 24. Dirk Broekhuis, Tijmlaan 37, Er- melo en Cornelia Maria Jagtman, Dal- weg 111.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7