nü 398,- RENAULT Speciale-aanbieding ook effekten Garage Stam „DE GOUDEN SNAAR" Drukkerij Smit - Soester Courant ACCURATE MEDEWERKSTER 24 APRIL WORDT MOEILIJKE DAG VOOR AJAX CONTROLE NODIG Telefoonnummer ziekenauto 5980 Officiële mededelingen S.E.C. zondag naar Muiderberg „The Red Stars" Mixed Hockey Gub Soest yamu Korting Stereo Radio/versterker. 2 x 10 Watt van 545,-- SLECHTS ENKELE EXEMPLAREN Ruime voorsprong betekent nog geen finale BONDSSPAARBANK voor al Uur geldzaken S.E.C. houdt opstelling voor Hees geheim Olympia gaat veel wandelen De Meteoren Hees gaat morgen naar S.E.C. B.D.C. ontvangt Scherpenzeel Puzzelrit B.D.C. naar 26 april verschoven Koopavond en sluitingstijden 24 geslaagden voor het È.H.B.O.-diploma VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit BONDSSPAARBANK voor Midden Nederland VRIJDAG 18 APRIL 1969 Het eerste elftal van S.E.C. strijd zon dag om wellicht zijn laatste kans voor een kampioenschap in de vierde klasse. Tegenstander is Muiderberg, dat S.E.C. destijds in Soest op 3-3 hield. Voor het betalen van een kampioen schap is S.E.C. echter volkomen afhan kelijk van de verrichtingen van De Zebra's en 's-Graveland, die resp. twee en drie punten voorsprong hebben en evenals S.E.C. nog maar drie wedstrij den voor de boeg hebben. Voor S.E.C, ligt de enige kans alleen bij drie ach tereenvolgende overwinningen. Voor de uitwedstrijd tegen Muiderberg, die om half drie begint, heeft men alle poten tiële doelpuntenmakers in de voorhoede gezet. Het elftal ziet er dan ook als volgt uit: doel Van Hattum; achter De Rooij, Rodermond, Krijt en Van Rem merden; midden R. Dorrestein en V->e- nendaal; voor Vervloet, Van Boeijen, Woudenberg en Verhoeven. S.E.C. 2-DONAR 2 Voor S.E.C. 2 zijn de kansen op een kampioenschap reeds enkele weken ver keken. Toch kan dit elftal terugzien op een goed seizoen. De wedstrijd, die zondag aan de Bosstraat tegen Donar 2 wordt gespeeld, is voor de thuisclub van weinig belang meer, al zal men er toch een eer in stellen om hoog moge lijk op de ranglijst te eindigen. Voor deze wedstrijd, die om twaalf uur be gint, zal het volgende elftal in het veld worden gestuurd: doel Kok; achter Huizinga, Luschen, Hoed en Van Breu- kelen; midden Burgman en Van Brakel; voor Lenarduzzi, Van Berkel, Brouwer, Rijnders. ALLEN WEERBAAR 2-S.E.C. 3 Het derde elftal, dat tot een acceptabe le prestatie is gekomen, gaat morgen in Bussum bij Allen Weerbaar 2 op be zoek. Een gelijk spel moet er voor de bezoekers wel te behalen zijn. De af trap voor deze ontmoeting wordt om half drie gedaan. S.E.C.E 3 zal er als volgt uitzien: doel Van Essen; achter D. Hooyer, Ruttenberg, A. Hooijer en Jasperse; midden Voskuilen en Pot hoven; voor Luschen, Schalkwijk, W. Dorrestein, v. d. Broek. Reserves zijn Niewaal en v. d. Vaart. S.E.C. 6-SOESTERBERG 5 Voor het zesde elftal (het vierde en vijf de zijn vrij) staat de derby tegen Soes- terberg 5 op het programma. Het zesde heeft het in tien wedstrijden tot een matig puntentotaal van elf gebracht. Wellicht zijn hieraan zondag twee pun ten toe te voegen. De wedstrijd begint om twaalf uur. S.E.C. zal worden ver tegenwoordigd door: J. H. Belt (doel); achter Tolboom, Belt en Haars; midden F. Duist, J. Wildenburg; voor G. Wil denburg, Smit, Beeking, Bitterling en Kanters. S.E.C.-JEUGD Voor de jeugd staan de volgende wed strijden op het programma: Spaken burg jun. B-S.E.C. B (2.00 uur). S.E.C. jun. C-IJsselmeervogels C (415 uur). S.E.C. adsp. a-IJsselmeervogels a (2.00 uur). H.V.C. adsp. c-S.E.C. b (3.00 uur). S.E.C. adsp. c-C.J V.V. b (1.45 uur). K.V.V.A pup. 2-S.E.C. 1 (1.00 uur). A.P.W.C. pup. 2-S.E.C. 2 (1.00 uur). Hoevelaken pup. 2-S.E C. 3 (1.00 uur). S.E.C. pup. 4-V.V.Z.a! 3 (1.00 uur). S.E.C. pup. Ib-Amsvorde Ib (i.00 uur). De A-junioren van S.E.C. nemen op zaterdag 31 mei deel aan een toernooi van P V.C. in Utrecht. S.E.C. is inge deeld bij S.D.O. uit Bussum, Kampong uit Utrecht en K.V.V.A. uit Amersfoort. KLAVERJASSEN S.E.C. In de S.E.C.-kantine wordt hedenavond de derde ronde van het klaverjastoer- nooi om de O.M. Zimmermanbeker ge speeld. Gezien het feit, dat dit de derde avond is, zijn er extra prijzen beschik baar gesteld. De eerste kaarten worden om acht uur geschud. Voor de Soester basketbalvereniginj „The Red Stars" staan voor het komen de weekeinde drie basketbalwedstrijden op het programma, die alle drie op zon dag in de Utrechtse Beatrixhal zullen worden verspeeld. De jongens aspiranten spelen reeds zon dagmiddag, om een uur tegen het ster ke aspirantenteam van Taveno. Deze ontmoeting zal een spannend verloop kunnen krijgen. Taveno zal gaarne revanche zal willen nemen op de eerder in deze competitie geleden nederlaag. Red Stars komt uit met de volgende spelers: Jos van den Brink, Ton van den Brink, Paul Ditters, Leo Kortekaas, Eduard Zeil, Peter Lus- tenhouwer, Majel Lustenhouwer, Piet van Hunen, Peter Eitjes, en John van de Grift. Evenals op zondagmiddag, om tien mi nuten over twee, spelen de dames van Red Stars, die vorige week donderdag hun promotiewedstrijd tegen het Utrechtse Cangeroes in de Dreef in Utrecht hebben gewonnen en zich hier door in het rayon geplaatst hebben, hetgeen slechts één klasse van de ere divisie is verwijderd, tegen het Utrecht se U.V.V. II. Dit zal weer een zeer in teressant duel kunnen worden, vooral voor het Red Stars team, dat de laatste wedstrijd tegen U.V.V. op nogal dra matische wijze heeft verloren. Red Stars komt uit met de volgende dames: Joke Barnhoorn, Loes Jak, Inge Limburg, Gwynia Zeeman, Marja van Hertom, Gabriële Wüstefeld en Mies Haage. Ook het herenteam komt op zondag in actie. De heren strijden op zondag avond tegen het tweede team van het Utrechtse Cangeroes. Beide teams heb ben deze competitie reeds ieder een maal gewonnen en alleen al voor het prestige is deze wedstrijd van bijzonder groot belang. De Red Starsspelers zullen het echter bijzonder zwaar krijgen, want verschillende heren zitten momenteel voor hun eindexamen, terwijl ook enke le heren in militaire dienst vertoeven. Ook de aanvulling van de junioren is de komende weken bijzonder minimaal wegens studieredenen. Toch zal het team haar uiterste best doen om het de te genstander zo moeilijk mogelijk te ma ken. Programma voor zaterdag. Thuis. 14.00 uur Meisjes A-A'foort B. 15.15 uur Meisjes B-Gooische E. 15.00 uur Dames I-Baarn I. 15.15 uur Dames II-A'foort 3. Uit. 14.00 uur S.C.H.C. K-Meisjes C. 14.00 uur Gooische K-Jongens C. 14.00 uur Gooische D-Jongens A. 14.15 uur A'foort D-Jongens B. Programma voor zondag. Thuis. 11.00 uur Heren II-Amsterdam VII. 12.30 uur Dames II-Amsterdam V. 12.30 uur Heren V-Phoenix II. 14.00 uur Heren IV-Be Fair 9. Uit. 14.00 uur Scheybeeck-Heren I. 14.00 uur Pinoké vet.-Heren Vet. 12.30 uur Shinty-Dames I. 12.00 uur Kampong 9-Dames III. STEENHOFFSTRAAT 15, TELEFOON 2132, Maar allereerst komt nog de return match op donderdagmiddag 24 april in Trnava. Ajax zal het daar allerminst cadeau krijgen. In de eerste ronde won de Roemeense kampioen Steaua Boeka rest thuis met 3-1 van Spartak, maar moest in Trnava met liefst 4-0 het hoofd buigen. In de Tsjechoslowaakse competitie is Spartak op eigen terrein nog ongeslagen dit seizoen. VAN WEEDESTRAAT 29A, vraagt per 1 juni a.s. voor de advertentie-administratie een leeftijd pl.m. 18 jaar. Vereisten zijn Accuraat en zelfstandig kunnende werken. Kunnende typen. Goed handschrift. Aanmelden aan bovenstaand adres. Het zaterdagelftal van S.E.C. wil tot het laatste moment een zo groot mogelijke verassing voor het bezoekende Hees blijven. In verband daarmede zal de op stelling van het elftal pas met het in het veld komen van de spelers bekend worden gemaakt. Overigens mag men wel hetzelfde elftal verwachten als in voorgaande wedstrijden. S.E.C. heeft de punten morgen nog wel nodig, want men wordt nog enigszins door degra datie bedreigd. Veel hangt af van de verrichtingen van Baarn, V.V.Z. en Val leivogels. Hees daarentegen heeft mo menteel in deze afdeling de beste kan sen op het kampioenschap en zal dat morgen ook wel willen laten blijken. De wedstrijd aan de Bosstraat begint om vier uur. Na deze wedstrijd moeten beide ploegen overigens nog een keer tegen elkaar uitkomen. S.E.C. 2-S.V.M. BOYS 2 Het tweede zaterdagelftal kan morgen kampioen worden. Daartoe behoeft het tegen het bezoekende S.V.M. Boys 2 uit Maartensdijk, dat op de tweede plaats staat, maar gelijk te spelen. De voor sprong van S.E.C. op de naaste concur renten is al zo groot, dat het kampioen schap S.E.C. al nauwelijks meer kan ontgaan, ofschoon men dat het afgelo pen seizoen ook dacht. Een zeer slechte finish was er toen de oorzaak van, dat een vrijwel zeker kampioenschap, vijf wedstrijden voor het einde van de com petitie, op wonderbaarlijke wijze toch nog verloren ging. S.E.C. 2 zal morgen worden samengesteld uit de volgende spelers: May er, Staal, Marsman, Baptist, Verwoerd, Dorrestein, Luytelaar, De Beer, Nijhuis, v. d. Schagt, Hop en Van Aalderen. De wedstrijd begint om één uur. COBU BOYS 3-S.E.C. 3 Het derde elftal moet zijn leidende po sitie morgen in Amersfoort verdedigen tegen Cobu Boys 3, een ploeg, die het S.E.C. ongetwijfeld zeer lastig kan ma ken. Niettemin moet S.E.C. met een kleine overwinning wel kunnen terug keren. Het elftal zal worden gekozen uit de volgende spelers: Bakker, Ver- weij, Kok, Piepenbroek, Vink, Radema ker, Hodde, Kerkdijk, v. d. Berg, Kraaij, Van Delden, Vink en Brebberton. MONTAGNARDS 3-S.E.C. 4 Het vierde elftal tenslotte gaat morgen in Amersfoort op bezoek bij het even eens zeer laag geklasseerde Montag- nards 3. Tegen deze ploeg moet S.E.C. in staat zijn, tenminste een gelijk spel te behalen, vnrmede dan de laatste plaats zou worden overgedaan aan V.V.Z. Voor de wedstrijd, die om twee uur begint, zijn uitgenodigd: Roels, Han- nessen, De Graaf, v. d. Loon, Beijers- bergen, De Boer, Jarvis, Hottinga, Van Woerkom, Van Klingeren, Zomer en Roeijmans. De roem was Spartak uit het Slowaakse stadje Trnava niet vooruit gesneld en toch waren heel wat Nederlanders beducht voor de Tsjechoslowaakse voetbalkampioen. En Ajax bleek z(jn voorbereiding serieus te hebben aangepakt voor het eerste treffen met Spartak. Gelijk de coach van Spartak na afloop van de wedstrijd in het Olympisch Stadion zei, heeft Ajax verdiend gewonnen, maar geeft 3-0 geen juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen in die eerste wedstrijd. Ook coach Jan Hucko achtte nu de kansen van Ajax gunstig om de finale te bereiken om de Europacup. Daarin zouden onze Amsterdammers het dan moeten opnemen tegen Manchester United of A.C. Milaan. Hoewel Spartak over goede verdedigers blijkt te beschikken, is juist die defen sie het kwetsbare deel van de ploeg. Doelman Geryk toonde zich beslist niet van grote klasse. Zowel in de competi tie als het Europese bekertoernooi heeft Spartak lustig gescoord. Tegen Ajax kwamen de Slowaakse aanvallers ech ter nauwelijks aan bod. De Amsterdam mers hebben een sterke trap- en kop- vaste verdediging en in aanvoerder Gert Bals een bekwaam doelverdediger. Maar op het middenveld was Kuna de grote man, terwijl rechtsachter Dobias en linksbinnen Adamec daar ook vaak waren te vinden. Door een betere tech niek hadden de Slowaken gedurende lange tijd in Amsterdam het midden veld in handen. Ajax heeft zeker zoveel moeten verdedigen als de gasten, zo niet meer. Het grote gevaar school in de snelle uitvallen, vooral via rechts buiten Sjaak Swart. Meer schoten Ajax hoeft de wedstrijd in Trnava niet te verliezen. Zeker zullen de jongens van coach Hucko de opdracht krijgen sneller op het doel van Ajax te schie ten en vóór dat doel weinig in de breedte te spelen. Daardoor konden in Amsterdam steeds genoeg Ajax-spelers terug komen om doelpunten te voorko men. In Trnava zullen de Slowaken in hun aanval veel directer moeten spelen en dan is het een rustgevend gevoel als Velibor Vasovic bij Ajax weer de plaats van „Ausputzer" kan innemen. Voorts is het voor Ajax te hopen, dat de kuitblessure in het linkerbeen van Cruijff geheel is genezen. Ajax's troef was beslist één van de zwakste scha kels in het Amsterdamse team. Maar in de Slowaakse ploeg mogen we waar schijnlijk de 34-jarige Svec wel ver wachten in de aanval, die nu gebles seerd was. Hij schijnt een simme ope ningenmaker te zijn, waar vooral Ada mec vaak van profiteert. Accent op aanval Geheel tegen de Europacup-gewoonte in verdedigde Spartak in zijn uitwedstrijd weinig. Het legde het accent op de aan val en zal dat in Trnava nog meer moeten doen. Bovendien heeft het dan de steun van zo'n 18.000 landgenoten. Er zijn slechts 6.000 kaarten naar Ne derland gegaan en die blijken lang niet alle te worden benut. En al vóór de wedstrijd in het Olympisch Stadion was verteld, dat de Slowaken in eigen om geving veel sterker spelen. Als dat zo is, krijgt Ajax het in Trnava heel moei lijk. Spartak heeft in Amsterdam uit stekend voetbal laten zien, dat ditmaal weinig produktief was, maar gesteund door een stadion vol landgenoten kon het wel eens worden opgezweept tot doel-treffende prestaties. Als Ajax in Trnava op volle sterkte en met volledig fitte spelers uitkomt en daarbij niet in de waan verkeert dat het al finalist is, geven we onze landskam pioenen evenwel een goede kans op minstens een gelijk spel. Zelfs achten we een kleine zege niet onmogelijk. Trnava kleine stad In het 36.000 zielen tellende stadje Trna va is de voetbalclub het belangrijkste. Op doelman Geryk na komen alle spe lers uit Arnava of omgeving. In het stadje is weinig te beleven. Er zijn drie bioscopen, drie hotels met tezamen goed 100 kamers en een grote autofabriek zorgt voor de meeste mensen en voet ballers voor werk. De spelers van Trna va worden door de autofabriek betaald, maar werken doen ze er nauwelijks. Willen de Ajax-supporters 's avonds uitgaan, dan zullen ze er het beste aan doen naar het op ruim 20 km gelegen Bratislawa te gaan, de hoofdstad van Slowakije. Daar zullen de meesten trou wens toch moeten overnachten. Bratis lawa is een vrij grote stad met onge veer een half miljoen inwoners. Tsje- cho-Slowakije is naar onze maatstaven een goedkoop land en de bevolking is erg plezierig. Helaas spreekt men in Slowakije weinig westerse talen. Toch zullen veel mensen contact met de Ne derlanders zoeken. Laat U daarbij, in dien U Ajax vergezelt, niet verleiden tot illegale geldtransacties, want daarop wordt streng gecontroleerd en de straf fen zijn niet misselijk. Voor de wandelafdeling van Olympia gaat het seizoen komende zaterdag echt beginnen. Nadat Olympia in maart zelf de openingsmars heeft georganiseerd, gaan de senioren en junioren morgen zelf wandelen tijdens hun eerste poging om dit seizoen weer in de voorste gele deren bij de diverse marsen te eindi gen. Morgen wordt het seizoen officieel in Veenendaal geopend met een mars, die door de vereniging D.E.O.S. wordt georganiseerd. De deelnemers van Olym pia vertrekken om één uur per bus van de Veldweg. Op 3 mei neemt Olympia deel aan de Watervaltocht in Hierden, terwijl de week daarna de Soester vereniging pre sent zal zijn bij de Merseberghtocht in Maarsbergen. Op 7 juni wordt in Op- heusden de Bondsdag van de Neder landse Christelijke Wandelsportbond ge houden, waarop Olympia eveneens ver tegenwoordigd zal zijn. Op 28 juni neemt men deel aan de Landschaps mars in Voorthuizen. Uiteraard zal mefi ook weer aanwezig zijn bij de Avond vierdaagse in Baarn. Na de zomervakanties is Olympia zelf weer aan de beurt om op 23 september de tradiotionele paleis Soestdijktocht te organiseren. Op 6 september volgt dan in Ermelo de bekende Gemstocht; op 20 september gaat de reis naar Huis ter Heide, waarna ter afsluiting van het seizoen op 27 september en 11 oktober nog twee marsen volgen in Haarlem en Amerongen. Uitslagen van op zaterdag en zondag gespeelde wedstrijden. Meteoren asp. A-Antilopen asp. A 0-1. Meteoren pup. 1-Arguspup. 1 0-7. Midlandia 1-Meteoren 1 0-4. Programma voor zondag. Olympia 1-Meteoren 1 te Bussum. Aanvang 14 uur. Voor deze wedstrijd zijn opgesteld de dames R. Groen, A. Venema, C. v. Her waarden, I. Timmer, M. Schaafsma en S. Posthuma en de heren W. Wamste- ker, C. v. Rouwendaal, H. Friebel, R. v. Herwaarden, P. Verlinden en F. Brandsma. Het eerste elftal van Hees begint mor gen aan zijn laatste vier wedstrijden, waarvan er twee tegen plaatsgenoot S.E.C. moeten worden gespeeld. De wedstrijden tussen beide clubs werden tot tweemaal toe tot wederzijds ongenoe gen afgelast in verband met de terrein- omstandigheden. Voor S.E.C. staat er weinig meer op het spel, ofschoon men met V.V.Z., Vallei vogels en Baarn nog in aanmerking komt voor de voorlaatste plaats. Het verschil met Baarn bedraagt nog maar drie punten. Hees daarentegen heeft nu de beste kansen op het kampioenschap, nu T.O.V. afgelopen zaterdag vrij ver rassend van S.V.P verloor. De Soestenaren hebben de eerste plaats volledig in eigen hand. Niettemin zal men morgen bij S.E.C. op veel tegen stand moeten rekenen, want ook al zou de wedstrijd voor de bewoners van de Bosstraat van geen enkele betekenis meer zijn, men zal er altijd een spor tief genoegen in blijven scheppen om van Hees te winnen. Ongetwijfeld zal men morgen aan de Bosstraat een spannend en hopelijk ook sportief duel mogen verwachten. De wedstrijd begint om vier uur. Het tweede elftal gaat morgenmiddag bij de Musketiers 2 op bezoek. Men re kent bij Hees op een gelijk spel. Moei lijker krijgt het nog in degradatiege vaar verkerende Hees 4 het morgen middag in de thuiswedstrijd tegen Eem- nes 3. De Soestenaren zullen zeker moeten winnen om nog een goede kans te hebben om degradatie te ontlopen. Deze wedstrijd begint om twee uur. De wedstrijd van het vierde vangt om vier uur aan. Het eerste elftal van B.D.C. heeft nog drie wedstrijden voor de boeg, die voor de plaats op de ranglijst van weinig be lang zullen zijn. B.D.C. heeft zich veilig gesteld voor degradatie, maar kan ook de leiders Minerva en E.M.M. niet meer inhalen. Voor de tegenstander van komende zon dag, Scherpenzeel, staat er nog wel het een en ander op het spel. Deze club be zet met dertien punten de op twee na laatste plaats met maar één punt voor sprong op de voorlaatste, Veense B Voor Scherpenzeel is het dus zaak om zondag te winnen. Of B.D.C. de tegen stander daartoe gelegenheid zal geven, ls echter de vraag. De wedstrijd begint om half drie. De opstelling zal nog nader bekend worden gemaakt. Het tweede elftal, dat momenteel op de vijfde plaats staat, gaat zondag in Amersfoort bij het onderaan staande H.V.C. 4 op bezoek. De Amersfoorters hebben echter nog alle kans om de laat ste plaats te verlaten, want zij hebben twee wedstrijden minder gespeeld dan de voorlaatste, die maar twee punten voorsprong heeft. B.D.C. heeft vrijwel geen kans meer op een kampioenschap, ook al bedraagt de achterstand op leider Amsvorde 2 maar drie punten. We voorspellen een gelijk spel voor deze wedstrijd. Ook de opstel ling van dit elftal, dat om twaalf uur in het veld komt, wordt nog nader be kend gemaakt. B.D.C. 5 gaat zondag in Amersfoort bij Quick 5 op bezoek. Dit elftal zal heel waf meer moeite hebben om tot een redelijk resultaat te komen. Ofschoon het de pun ten hard nodig heeft. Het elftal, dat ook om twaalf uur aan'de wedstrijd begint, zal als volgt worden samengesteld doel A. Roest; achter A. Kuijer, F. Duwel, P. Sursted; midden C. Beijer en W. Ho- geveen; voor M. van Dijk, Th. Wester- veld, H. Dijkman, F. v. d. Lugt en B. Schimmel. Het zevende krijgt zondagmiddag Quick 7 op bezoek. Een overwinning voor de thuisclub mag worden verwacht. Het elftal zal worden samengesteld uit de volgende spelersB. v. d. Linden. W. Roest, K. de Bruin, C. van Esveld, M. v. d. Breemer, L. Wildenburg, R. Nijssen, K. Grift, A. Wagner, E. van Dongen, Ch. Clarisse. Het naar het kampioenschap onderweg zijnde negende elftal krijgt De Vesting 8 uit Naarden op bezoek. Onlangs werd met veel moeite van dit elftal gewonnen. Ook ditmaal moet een overwinning voor B.D.C., dat pas drie verliespunten heeft, mogelijk zijn. De wedstrijd begint om twaalf uur. Er zal een elftal worden sa mengesteld uit de volgende spelers A. Pronk, J. Beijer, Jaap Beijer, L. J. van Nuss, B. Kaats, A. Roest, R. Voskuilen. F. v. d. Breemer, J. Kaats, Chr. Vonk en J. Stalenhoef. Reserves zijn J. v. d. Kant en N. Hooft. Het eveneens bijna kampioen zijnde tiende elftal ontvangt zondagmiddag K.V.V.A. 6 uit Amersfoort. Het tiende zal worden samengesteld uitG. Roest, E. Westerveld, K. Hilhorst, N. Gros, C. Verkerk, W. v. d. Hengel, P. Jak, H. v. d. Lugt, B. v. d. Lugt, C. van Hengstum, J. de Ruigt, A. Beijer en S. Bakker. Deze wedstrijd begint eveneens om 12 uur. De evenementencommissie van B.D.C. heeft de voor zondag 27 april vastge stelde puzzelrit noodgedwongen moeten verschuiven naar zaterdag 26 april. De start is tussen zes en zeven uur 's avonds van het parkeerterrein aan de Bos straat. Onmiddellijk na de rit zullen in de kantine van B.D.C. de prijzen worden uitgereikt. De evenementencommissie verzoekt een ieder, die reeds gebruik heeft gemaakt van de voorinschrijving, deze als ver vallen te beschouwen en opnieuw op gave van deelneming te doen bij één der leden van de commissie of telefo nisch bij de heer P. G. Hom, Oranje laan 42, tel. 6671. Dinsdag 28 april houdt de Winkeliers vereniging Soest een ledenvergadering in hotel Soestdijk, Vredehofstra at. De agenda vermeldt o.m. besprekingen over de instelling van een koopavond en regeling van sluitingstijden van winkels. Dinsdag en woensdag j.1. had in het Verenigingsgebouw het examen voor het Eenheidsdiploma Eerste Hulp Bij On gelukken plaats welk examen werd af genomen door dokter C. M. van Velzen uit Amersfoort. Alle candidaten gaven blijk voldoende kennis van de E.H.B.O. te hebben ver gaard, want allen slaagden. Op maan dag 28 april zal aan de navolgende can didaten het diploma worden uitgereikt: de dames B. van Alkema-Van Essen, B. J. v. Alkema-Van Dalen, B. E. M. An- driessen, H. G. Baptist-Van Burken, M. L. Baptist-Reiner, D. F. Boele-De Hoogh, C. M. Heuts, K. van Houten-v. d. Doel, A. C. Hoytink, J E. E. Janssen-Bosma, M. A. Kerstholt-Pronk, M. A. Kuyer- Van Daatselaar, E. M. M. Renkers, P. W. Schmidt-v. d. Brink. Y. C. Schoe- maker, A. Schuurmans-Clark, M. Th. A. v. Vliet, M. C. Voogd-Smith en de he ren K. v. d. Bunt, A. v. Doorn. G. Vrede veld, J. H. F. Wunderink, H. Wijn malen en R. J. Nijhuis. De nu geslaagden hebben 26 lessen ge volgd onder leiding van artsen-docen ten, geassisteerd door de instructrices de dames C. E. Beens-Maas en C. J. Ver- kade-Both. In zijn nabeschouwing vond dokter Van Weizen het prettig te kunnen zeggen dat allen een prima examen hebben af gelegd. Het gehalte lag boven het ge middelde, waarmede hij de leiders en leidsters ook van harte feliciteerde Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen een verscherpt onderzoek in naar de tarieven van de bejaardentehuizen in deze provincie. Dat is heel nuttig, want er zijn schrijnende gevallen bekend van oude landgenoten, die een heel kapitaal moesten investeren om in zo'n tehuis een kleine kamer te verwerven en die nu machteloos zijn overgeleverd aan een di rectie die zich maar weinig om de in wonenden bekommeren. Het voedsel is maar mondjesmaat, verpleeghulp is on voldoende aanwezig, van enige verstrooi ing is geen sprake, soms ontbreken zelfs het kopje koffie om elf uur, de middag thee en dergelijke. Een algemeen onderzoek in meer provin cies zou wenselijk zijn. Er kan dan óók eens worden gelet op de hygiënische om standigheden in de vaak geïmproviseerde keukens, op de brandgevaarlijkheid en op de aanwezigheid van brandblusmiddelen en nooduitgangen. Nu de regering zich met de prijzen bezig houdt, zou zij ook wel eens de tarieven van de bejaardenhuizen in overeenstem ming mogen brengen met hetgeen derge lijke instellingen voor de bewoners te bieden hebben. Daarenboven zou voor elk tehuis toch een periodieke medische con trole of althans een wakend oogje van een plaatselijk arts gewenst zijn. Vooral omdat directie en personeel medisch vaak totaal ongeschoold zijn. Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 T HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van A. W. v. d. Dijssel, Grote Melmweg 2 te Soest, om een niuewe, de gehele in richting omvattende vergunning voor h fabriceren van auto-onderhoudsmid delen in het perceel Grote Melmweg 13, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 4018. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 6 mei a.s., des voormiddags 9.30 uur, in het gemeente huis een openbare zitting worden ge houden, alwaar mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun- n enworden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 18 april 1969. BESTEMMINGSPLAN MAATWEG II De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat het ontwerp bestem mingsplan „Maatweg II", regelende de bestemming van gronden, gelegen aan de Maatweg en ten westen van de spoorlijn Baarn-Utrecht in de gemeente Soest, van 21 april 1969 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, ter inzage is ge legd. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bij de ge.meenteraad bezwaren tegen dtt ontwerp indienen. Soest, 18 april 1960

Soester Courant | 1969 | | pagina 13