Vervolg Sportvaria B.D.C. bleef Scherpenzeel met 2-1 voor Drukker;; Smit - Soester Courant ACCURATE MEDEWERKSTER RINGENOLDUS JUWELIER-OPTICIEN ARN0ULD G. DIEPEVEEN MODESHOW Verdiende overwinning voor S.V.V.-dames Uitstekende resultaten van Red Stars Eerste en vijfde prijs voor wandelend Olvmpia ^zbe deur gaat morgen wyd open. de grote zaal van het VERENIGINGSGEBOUW. Cor Faber won clubwedstrijd van Tempo Wederom Tsjechische gasten bij basketballers op bezoek Olympia (volleybal) verloor met 3-2 van S.O.S. 2 M.H.C. „Soest" heren 1 kandidaat voor de titel na 3-1 zege op Scheybeek Wit-Gele Kruis Wie beweert, dat hij bgter drummen kan omdat hij (p#*) rookt, overdrijft natuurlijk.sïérk. Wie echter beweert, dat (w») een prima halfzware shag is, heeït gelijk! Of u nu zelf drumt of anderen laat drummen, steek er een bij op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Feestelijklieden bi j opening sporthal Raad voor de bejaardenzorg Soest gids"®"® Van ee" Dienst™«ntrum Kerkconcert B.D.C. heeft zondag in een stadium, dat de competitie voor de Soestenaren niet meer belangrijk is, weer eens een ne derlaag met een overwinning afgewis seld. Slachtoffer werd het bezoekende Scherpenzeel, dat de beide punten ech ter nog zeer '.oed had kunnen gebrui ken. B.D.C. begon duidelijk sterker en kreeg al meteen een goede kans op de ope ningstreffer, toen Demmers een fraaie voorzet gaf. Drie B D.C.-ers misten ech ter voor open doel. Aan de andere kant kwam echter doelman Smink ook een paar keer in moeilijkheden. Slecht ingrijpen van de Scherpenzeelse verdediging luidde in de twintigste mi nuut de eerste treffer in. P. Dorrestein kon vrij gemakkelijk zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong schieten. Na de rust werd de strijd wat harder, maar het geheel bleef binnen de spor tieve perken, al moest de arbiter wel wat royaler zijn met vrije schoppen. Een tweede fout in de defensie van Scherpenzeel bracht M. v. d. Lugt plot seling in een aantrekkelijke positie. Hij passeerde eerst nog twee tegenstanders, alvorens hij de doelman het nakijken gaf: 2-0. Vijf minuten voor het einde vond de scheidsrechter een botsing tus sen een aanvaller van Scherpenzeel en J. Dorrestien voldoende aanleiding om de gasten een strafschop toe te kennen. Het doelpunt, dat hieruit werd gescoord, bracht de zege van B.D.C. echter niet me.:- in gevaar. H.V.C. 4-B.D.C. 2 2-4 Het tweede elftal bleef voor de negen de achtereenvolgende maal ongeslagen. Ditmaal keerde het team met een 4-2 overwinning op H.V.C. 4 uit Amersfoort terug. Een beter spelend B.D.C. nam al in de eerste minuut door K. Grift een voorsprong, maar vrijwel vanaf de af trap maakte H.V.C. weer gelijk, mede dankzij een misverstand in de achter hoede van B.D.C. B. Bakker benutte vlak voor rust een strafschop en liet B.D.C. aldus met een 2-1 voorsprong aan de tweede helft beginnen. In de tweede helft was het opnieuw K. Grift, die voor B.D.C. scoorde, zij het met behulp van de Amersfoortse doel man. H.V.C. kwam door een tweede de- fensiefout neg één keer treug. maar C. Dorrestien stelde de zege tenslotte vei lig. Het zesde elftal verspeelde zijn kansen op een kampioenschap aanzienlijk door in Amersfoort met 4-1 van Quick 5 te verliezen. B.D.C. bleef door deze ver- rossende nederlaag op zestien punten uit veertien wedstrijden staan. Het zevende elftal dat door degrada tie werd bedreigd, behaalde zondag een even verrassende 4-2 overwinning op het Amersfoortse Quick 7 De Soeste naren moesten daartoe echter wel eerst een 2-0 achterstand inlopen. Dankzij twee doelpunten van A. Wagner lukte dat. Na rust scoorde B.D.C. nog twee maal. wat voor het eerst sinds vijf wedstrijden weer een paar punten op leverde. Het negende elftal blijft zijn weg naar het kampioenschap goed voortzetten. Ditmaal moest het Naardense De Ves ting dat ondervinden. De B.D.C.-ers lie ten er op eigen veld geen twijfel aan bestaan, wie op dat moment de sterkste was. Door een doelpunt van J. Kaats leidde B.D.C. bij rust overigens nog maar met 1-0. Nog drie doelpunten van J. Kaats en twee van L. J. van Nuss brachten B.D.C. tenslotte een 6-0 overwinning. Het negende is in negen wedstrijden ongeslagen gebleven. In de laatste acht wedstrijden heeft men bovendien geen enkel puntenverlies meer geleden. Het tiende elftal is zondag op de drempel van het kampioenschap gekomen, door het bezoekende K.V.V.A. 6 uit Amers foort met 1-0 terug te wijzen. De over winning op de naatste concurrent was alleszins verdiend, ofschoon bescheiden. Vooral N. Gris had het geluk niet aan zijn zijde. Het enige en beslissende doel punt werd in de tweede helft gescoord door Cees Verkerk. Het vierde en vijfde elftal, die beide nog kampioenskansen hebben, speelden zondag een vriendschappelijke wedstrijd. Beide elftallen zullen elkaar ook in competitieverband nog een keer ontmoe ten. Ditmaal trok het vierde elftal met 4-3 aan het langste eind. Het eersete damesteam van S.V.V. heeft vrijdagavond een duidelijke en vrij ge makkelijke 3-1 overwinning behaald op het Harderwijkse Shok '68. Deze voorlaatste wedstrijd in de compe titie van dit seizoen werd vooral ge kenmerkt door weinig geïnspireerd spel van beide zijden. Met uitzondering van de tweede set beheerste S.V.V. dankzij haar grotere routine en slagkracht het spel volledig en het wekte dan ook geen verwondering, dat de wedstrijd in een minimum van tijd door de S.V.V.-dames werd beslist. Dat de tweede set naar de tegenstandster ging was uitsluitend het gevolg van het feit, dat S.V.V. in de eerste set zo weinig tegenstand onder vond. dat men het daarna wel een beetje geloofde, nonchalant ging spelen er. daarvoor prompt de rekening kreeg gepresenteerd. De heren van S.V.V kwamen verleden week tweemaal binnen de lijnen en be slisten beidp malen de wedstrijd in hun voordeel Eerst was het Barneveldse S.S.S. 2. een meer dan gewillig slacht offer. Tegen dit niet ten onrechte on- deraanstaande S.S.S. was overigens maar weinig eer te behalen, want de tegen standers speelden een klasse minder dan S.V.V. Veel meer moeite had men met de re serves van het Amersfoortse Vios. dat over een nogal lastige en grillig spe lende ploeg beschikt. Hoewel S.V.V. aan bet net verre de meerdere was. bleek de Vios-verdediging daarentegen zeer goed op dreef .zodat beide ploegen el kaar goed in evenwicht hielden. Alleen op beslissende momenten had S.V.V. duidelijk het geluk aan zijn zij de. dat ook wel uit de setstanden 16-13. 1H-14 er, 17-15 bleek S V.Vgedoemd om tweede te blijven achter S.S.S. 1. heeft nu al een voorsprong van zes pun ten op nummer drie. Men is echter kansloos voor het kampioenschap. Een spannend en boeiend gevecht lever de het tweede herenteam van S.V.V. en plaatsgenoot Olvmpia 3. De jeugdige S.V.V.-ploeg kon het net niet redden tegen de nog jeugdiger Olympianen. wat voornamelijk lag aan te eenzijde aanvalsspel van S.V.V. Bijna alle aanvallen liepen via hoofd aanvaller Kees Kok, wat voor de tegen stander niet onopgemerkt bleef. De wedstrijd kreeg nog een boeiende finale, die werd besloten met een 18-16 setzege voor Olvmpia .dat daarmede de wed strijd met 2-1 won. Het vierde damesteam zorgde voor een prettige verassing door het sterke D.O.S. 3 met 2-1 te verslaan. TIIE RED STARS A-TAVENO a 43-34 De jongens adspiranten speelden zondag middag tegen te a-adspiranten van Tave- no. Na tien minuten spelen prijkte er een 11-10 stand op het scorebord voor Taveno, maar een goede laatste vijf mi nuten van de eerste helft bezorgde de Red Star-jongens alsnog een 26-22 voor sprong. Taveno kwam echter in de twee de helft verrassend goed terug en met nog zeven minuten spelen stond het in de dertiende minuut nog slechts 33-32 voor de Soester basketballers, maar een flitsend offensief van Rad Stars leverde alsnog een ruime voorsprong en tevens de ovenvinning op met 43-33. Persoonlijke score: Leo Kortekaas 18, Jos van den Brink 11, Edward Zeil 6, Ton van den Brink 4, Majel Lustenhou- wer en Peter Eitjes ieder 2. Voorts speel den mee: Ben Roedelof, John van de Grift. Piet van Himen en Peter Lusten- houwer. REI) STARS 1—U.V.V. 1 30-22 Al spoedig namen de Soester dames de leiding in de eerste helft, die een merk- waarig scoreverloop toonde. De dames hadden na twaalf minuten spelen een 12-0 voorsprong genomen, doch U.V.V. kwam ineens volledig terug en in de laatste acht minuten van de eerste helft wisten zij alsnog tot 12-10 terug te ko men. Vooral tekort aan conditie was hier de oorzaak van. De rust kwam dan ook precies op tijd voor de Soester da mes. In de tweede helft herstelden de Red Stars dames bich goed en namen weer volledig het heft in handen. De verde diging sloot weer perfec en vooral aan vallend werd er iets gevarieerder ge speeld. Het werd tenslotte een ver diende 30-22 overwinning voor Red Stars. Persoonlijke score: Loes Jak 6, Gabriële Wüstefeld 7. Joke Barnhoorn 4. Gwvnia Zeeman 4, Maria v. Hertom 4, Inge Limburg 3 en Mies Haage 2. RED STARS-CANGEROES 40-35 Beide teams waren bijzonder aan elkaar gewaagd doch Cangeroes nam in de eerste helft wel het initiatief, doordat de Soester heren dikwijls te veel bal verlies hadden door slordig passen. Na de eerste speelhelft stond het Soes ter team al tien punten achter op Can geroes f 12-22). doch een verbeten Red Stars vocht fel terug in de tweede helft. In de laatste tien minuten kropen de heren echter dichter bij. Via 30-35 werd het 30-30 in de zestiende minuut, terwijl de strijd werd besloten met een 32-32 stand, hetgeen verlenging betekende. De Soester heren wonnen tenslotte met 40-35. Persoonlijke score: Wim Bolwerk 8, Ton Hilhorst 17. Rinus Valk 11, Wim Viet 2 en Berrv van de Grift 2. PROGRAMMA VOOR DEZE WEEK Hedenavond gaan de jongensaspiranten naar de Beatrixhal, tezamen met de da mes en de heren De jongens aspiranten spelen om zeven uur tegen het derde aspirantenteam van het Utrechtse U.V.V. Het moet de Soester jongens kunnen ge lukken om als overwinnaar uit de bus te komen. Red Stars speelt met de vol gende jongens: Jos van den Brink, Ton van den Brink, Eduard Zeil, Peter Lustenhouwer. Majel Lustenhouwer, Piet van Hunen, Peter Eitjes en John van de Grift. De heren spelen om half tien tegen het Bussumse Dunckers. een tegenstander, VAN WEEDESTRAAT 29A, vraagt per 1 juni a.s. voor de advertentie-administratie een leeftijd pl.m. 18 jaar. Vereisten zijn Accuraat en zelfstandig kunnende werken. Kunnende typen. Goed handschrift. Aanmelden aan bovenstaand adre*. die de Soester heren nog nooit tegen over zich hebben gehad. Ondanks het feit dat de Red Stars-he ren niet op volledige sterkte uit kunnen komen vanavond, zijn zij toch wel voor deze ontmoeting favoriet. Red Stars komt uit met: Hans Bosboom. Bert Vlug, Rinus Valk. Wim Bolwerk, Wim V et. Om acht uur speelt het inmiddels naar de ravon-klasse gepromoveerde dames team van Red Stars tegen het Utrechtse Taveno. Deze ontmoeting moet voor het goed draaiende Red Stars-team geen al te grote problemen opleveren. Het team bestaat uit de volgende dames: Loes Jak, Inge Limburg, Gabriële Wüstefeld, Gwynia Zeeman, Joke Barnhoorn, Mar- ja van Hertom en Mies Haage. De wandelafdeling van Olympia is za terdag met een eerste en een vijfde prijs thuisgekomen van de eerste Lustrum wandeltocht, die de vereniging Deos uit Vccnendaal organiseerde. Het parkoers voerde de ruim 700 deelnemers voorna melijk door de bosrijke omgeving van Veenendaal. Olympia nam met twee groepen deel. De junioren, onder leiding van de heer L. Vogel, behaalden op de 12 km met 430 punten een eerste prijs Bij de senioren behaalde de Olympia- groep onder leiding van de heer J. v. d. Broek op de 18 km een vijfde plaats met 21 punten achterstand op de win naar. Na afloop van deze lustrumtocht reikte de heer W. A. Suman enige onderschei dingen uit. Voor het volbrengen van de eerste 500 km ontvingen Grietje Linnen- bank en Kees Fonke (beiden junioren) een speldje. Het 1000 km-speldje werd uitgereikt aan het seniorenlid Nico Kaats. Cordee Catsman zag zijn vijf-jarig lidmaat schap beloond met een bokaaltje. De heer Suman herinnerde de leden te vens aan het feit. dat op de onlangs in Soest gehouden openingstocht de hon derd vijftigste eerste prijs sinds het be staan van de wandelvereniging werd behaald. Daarnaast behaalde men nog meer dan 125 andere prijzen. Hetgeen tijdens de terugtocht naar Soest op ge paste wijze werd gevierd. Op zaterdag 3 en zaterdag 10 mei neemt Olympia deel aan de vijfde waterval- tocht in Hierden en de Merseberghtocht in Maarsbergen. U hoefde beslist geen Sherlock Holmes te wezen om er achter te komen wie of wat er in het pand aan de Van Weedestraat 12 zou komen. De initialen die elke adver tentie afsloot waren die van de Soest maar vooral in Baarn overbekende Juwelier - Opticien RINGENOLDUS. Woensdagmiddag ls het dan zover en gaat de deur van 4-6 uur open, om iedereen in de gelegenheid te stellen onze zaak te bezichtigen. Donderdagmorgen, om 9 uur, beginnen wij met de verkoop. Ter gelegenheid van de opening ontvangt iedere cliënt die voor ƒ25,of meer besteedt een 14 karaats gouden letterbroche, met letter naar keuze Deze aanbieding is geldig tot en met 10 mei a.s. VAN WEEDESTRAAT 12 SOEST - TELEFOON 02155-6372 van The Red Stars de heren Iï. Valk, voorzitter, Bolwerk, secretaris en Blok, trainer. Voorts het gehele S.V.S.-bestuur en het gemeentebestuur van Bunschoten. Om half zes wordt door de gemeente Spakenburg een diner aangeboden. Des avonds worden er in de gyymynastiek- zaal van S.V.S. wedstrijden gespeeld. Vanaf 20.00 uur komen de Tsjechen res pectievelijk met een meisjes-, een dames- en een herenteam in het veld tegen teams van The Red Stars. De volgende dag, donderdag, zullen de Tsjechen in de ochtenduren een bedrijf in Spakenburg bezoeken, 's Middags om 4 uur, hoe kan het anders, is iedereen in de S.V.S.-kan- tine te vinden, waar dan gekeken zal worden naar de tweede ontmoeting in de Europa Cup tussen Ajax en Spartak Trnava. 's Avonds gaat het gehele ge zelschap naar Utrecht, waar in de Bea trixhal de heren een wedstrijd spelen, om zeven uur, tegen een Utrechts team. Om half tien zal men getuige zijn van de houdt donderdag 1 mei, om 8.30 uur, wegens enorm succes van de voorgaande in „eigen huis", u weet nog wel op twee middagen en avonden, toen de boutique veel te klein was, wederom een Natuurlek met exclusieve modellen, maar het accent zal vooral komen te liggen op de „budget-shop" modellen, waar wy zo'n enorm succes mee hebben. De show wordt gehouden in De toegang is natuurlek gratis. Reservering van uw plaats in onze boutique is mogelijk per telefoon, nummer 5180. De ren- en toerclub Tempo heeft zon dag op het industrieterrein een club wedstrijd gehouden, waaraan zowel door amateurs, veteranen, nieuwelingen en adspiranten werd deelgenomen. De wed strijd ging over een uur ui tien ronden. Al meteen in de eerste ronde namen Jn Willem de Lange en Harry de Boer een voorsprong, die echter niet erg lang stand hield. Na een kwartier vorm de zich een nieuwe kopgroep, met naast de twee genoemde renners ook veteraan Gerrit Ruttenberg en Cor Faber. Rut- tenberg moest wegens een lekke band lossen, maar herstelde zich in het ver dere verloop van de wedstrijd goed. Na een half uur gingen Faber en De Boer er alleen vandoor. Zij bouwden lang zaam maar zeker een voorsprong op, die uitgroeide tot driekwart ronde. Zij ston den die voorsprong ook niet meer af. J. W. de Lange zakte iets terug en kreeg gezelschap van Ton Lankreijer. De sprint werd tenslotte gewonnen door C. Faber. H. de Boer legde beslag op de tweede plaats, terwijl J. W. de Lange derde werd. De verdere uitslag luidde: 4. T. Lank reijer; 5. H. de Bree; 6. Arie Koenen; 7. Gerrit Ruttenberg en 8. J. v. d. Broek. Bij de junioren werd Bert v. d. Broek winnaar met een ronde voorsprong op Jan Bieman. Komende zondag organiseert Tempo de voorjaars-gentlemanrace. Tot en met zaterdag kan men zich voor deelneming aanmelden bij E, de Lange, Schaepman- straat 21. Soest, tel. 6952. promotiewedstrijd van de S.V.S.-heren. Vrijdag gaan de gasten naar enkele ty pisch Hollandse bezienswaardigheden, zo als de Keukenhof, de bloembollen, ter wijl er vrijdagavond weer wedstrijden worden gespeeld tegen teams van S.V.S. - Spakenburg. Vóór deze wedstrijden wordt het Tsjechisch gezelschap in de S.V.S.- kantine een diner aangeboden, terwijl 's avonds laat, na de wedstrijden, om ongeveer half elf, een feestavond wordt gehouden met de Tsjechen en leden van The Red Stars en S.V.S. Zaterdag d.a.v. zullen de Tsjechen de thuisreis weer aanvaarden. Voor de tweede maal binnen 'n half jaar ontvangen de Soester basketbalvereniging The Red Stars en de Spakenburgse bas ketbalvereniging S.V.S. een Tsjechisch basketbalgczelsehap. Lag bij de eerste keer de organisatie geheel ln handen van The Red Stars, nu zijn het de Spaken burgers die het heft in handen hebben. Vorig jaar, eind december, was het een twaalf man tellend gezelschap uit de Tsjechische plaats Pilzen. Morgenmid dag, woensdag, arriveert per bus. om on geveer 13.00 uur, een gezelschap van 30 personen, bevattende een meisjesteam, een dames- en een herenteam. Dit ge zelschap komt uit de plaats Touzim, een plaats van 3500 inwoners, die dit jaar haar 500-jarig bestaan viert. Hierbij is ook aanwezig de burgemeester van Tou zim, zelf een fervent basketballer. De gasten worden om één uur door de pleegouders afgehaald, zodat ze zich thuis wat kunnen opfrissen. Om 16.00 uur zal er dan ten gemeentehuize in Spakenburg een officiële ontvangst zijn. Hierbij zul len o.a. aanwezig zijn de burgemeester van Soest, mr. S. P. Baron Bentinck, en Het inmiddels gedegradeerde herenteam van Olympia heeft afgelopen week in de wedstrijd tegen S.O.S. 2 laten zien, dat het in feite toch wel in de over gangsklasse thuis hoort. Na een boeiend en spannend duel met af en toe voor- De laatste kans op een eventueel kam pioenschap heeft heren 1 met beide handen aangegrepen. Na een spannende strijd, waarin de beslissing pas laat in de tweede helft viel, is Soest 1 als winnaar uit de bus gekomen. Op het moeilijke veld konden de spe lers aanvankelijk moeilijk uit de voeten, maar dat ging spoedig beter. Een mooie doorbraak van Cor Thomas trop bij Hermes. kon worden afgerond door Joel Land graaf. Ruststand 1-0. Meteen na de rust nam Scheybeeck het initiatier over met 1-1 als resultaat. Soest verhoogde het tempo en kwam hierdoor tot scoren. Eenmaal door Fran- cois Collard. een prachtig onhoudbaar schot na een solo, en éénmaal door Bert Vriens. De feastvreugde werd nog verhoogd door het verlies van Eech- treffelijke volleybal moest men met mi nimaal verschil zijn meerdere erkennen in het Utrechtse S.O.S. 2 (2-3). De zeer jeugdige herenploeg van Olym pia 3 behaalde een kleine 2-1 overwin ning op plaatsgenoot S.V.V. 2. Beide ploegen, die een aantrekkelijke partij volleybal lieten zien, deden weinig voor elkaar onder, getuige de 18-16 zege, die Olympia in de derde en beslissende set behaalde. Het tweede damesteam werkte zich dankzij een 3-0 overwinning op V.V.A. 2 wat omhoog. Het toch niet zwakke V.V.A. had tegen het enthousiasme van de Olympia-dames een onvoldoende ver weer om ook maar tot een enkele set zege te komen. Het eerste damesteam, dat in de laatste wedstrijden is afgezakt naar de zesde plaats, behaalde de afgelopen week eerst een 3-0 overwinning op G.A.C., maar moest later met dezelfde cijfers het on derspit delven tegen St. Martinus A.M.L. Tegen G.A.C. lieten de Soester dames een goede partij volleybal zien, ook al stond er voor het team weinig meer op het spel. Tegen het inmiddels kampioen geworden zestal van St. Mar tinus verliep het minder voorspoedig. Ondanks het feit, dat de wedstrijd voor de kampioenen niet meer van belang was, stelden zij er toch wel prijs op, te bewijzen, dat de eerste plaats bij de juiste vereniging terecht is gekomen. Op 19 mei zal Olympia deelnemen aan volleybalwedstrijden in het kader van de feesten rond de opening van de nieuwe sporthal. Er zal zowel bij de dames als bij de heren een halve com petitie gespeeld worden tussen verte genwoordigende teams uit Amersfoort, Baarn en Soest Op Hemelvaartsdag neemt Olympia met elf teams deel aan het S.V.V.-toernooi. Men zal drie jongensteams, een meisjes zestal, drie damesteams en vier heren teams inzetten. Ook de gymnastiekafdeling van Olym pia heeft haar activiteiten hervat. De adspiranten bereiden zich momenteel hard voor op de adspirantendag, die dit jaar in Hilversum zal worden gehouden op zaterdag 21 juni. Olympia zal met 200 leden aanwezig zijn. Door ziekte van zuster C. A. M. Bijlard wordt de dienst tijdelijk waargenomen door zuster Van Vloten. Veenbesstraat 544, Soest, telefoon 3627. Bij geen gehoor boodschappen aan het wijkgebouw. Aan de openingsfestiviteiten van de sporthal „Beukendal" in de week van 17 t.m. 23 mei a.s. zullen - naast de sportieve evenementen - o.a. de volgen de corpsen, musici en artiesten deelne men: Muziek en zang: kwartet Jan Gorissen met zang van Marita Montés en Frans Wanders; Cocktail-trio o.l.v. Ad v. d. Gein; Happy Holland Minstrels, t.v.- vocalgroup; New Orleans Syncopaters o.l.v. Jan Burgers met zang van Conny van Bergen; Jachthoorn-, Tamboer- en Majorettekorps Bronswerk, Amersfoort Luchtmachtkapel o.l.v. Majoor H, W. F. v. Diepenbeek. Variété: The Manelli's, diabolo-act. anti- podiste en jongleur The Berlusons, par terre- en cascade-acrobatiek. In een tweetal bijeenkomsten op 17 april in de Emmakerk en op 18 april in het bejaardencentrum „Braamhage", kwamen ruim 150 dames en heren te zamen. die binnen enkele weken de gi gantische taak gaan uitvoeren een en quête te houden onder de 2600 in Soest wonende mensen van boven de 64 jaar. Op charmante en instructieve wijze wer den de enquêteurs voorgelicht en geïn strueerd door mejuffrouw C. Horch, medewerkster van de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevor dering te Utrecht. Zij zette het doel van de enquête uiteen, besprak het uitge breide vragenformulier en vervulde na dien de rol van enkele types bejaarden, die men straks zal ontmoeten, met als tegenspelers enkele der toekomstige on dervragers. Verschillende aanvullende vragen wer den vanuit de zaal gesteld, terwijl enke le bestuursleden van de Rapd voor de Bejaardenzorg nadere toelichting ver strekten. Alls medewerkenden aan de enquête zijn in het bezit gesteld van de adres sen van de door hen te ondervragen personen; zij zullen hun komst d.m.v. een briefkaart tevoren aankondigen: zij zullen ter plaatse kunnen overhandigen een zo volledig mogelijke lijst van alle reeds bestaande activiteiten op het ge bied van de bejaardenzorg in Soest, met ale bekende contactadressen en te lefoonnummers. De 3 wijkraden, die zo aanstonds hel eigenlijke werk zullen gaan verrichten, zullen zeker in de eerste plaats een verwijsfunctie hebben naar de reeds be staande organisaties en verenigingen, die volkomen autonoom blijven voortwer- ken, doch via de wijkraden waarschijn lijk van meer hulp- en zorg-behoevende adressen zullen worden voorzien. Daarnaast, worden doeleinden nage streefd. die in Soest nog niet verwezen lijkt mochten worden, waarbij allereerst wordt gedacht aan de organisatie van een warme maaltijden-distributie onder de bejaarden bij gebleken behoefte in de meer verwijderde toekomst wordt'aan Men hoopt dat alle betrokkenen deze enquete als een waardevol stuk werk zullen zien en met vertrouwen in de goede bedoelingen, in openheid de vra gen zullen willen beantwoorden Het maandelijks kerkconcert in de Oude Kerk te Soest zal plaatsvinden op vrij dag 25 april a.s., 's avonds 8.15 uur. Het verheugt ons, dat een aantal jonge kun stenaars bij ons te gast wil zijn, n.1 Hans Linnartz, blokfluit; Ben de LigL gamba; Rienk Jiskoot, clavecimbel; An- nemarie Metz, sopraan; verder een strijkkwartet bestaande uit Adriaan v. d. Spaa, Bram v. d. Spaa, Anneke v. d. Spaa, Claartje van Peype. Zij brengen een programma van barok muziek, dat vanwege de verschillende bezettingen veel afwisseling biedt. We noemen o.m. sonates voor blokfluit en clavecimbel van de Fesch en Handel; een cantate .voor sopraan, blokfluit en continuo van André Campra; van G. Ph. Telemann enige delen uit dc suite in a voor blokfluit en strijkers, en van Bodin de Boismortier de sonate in e voor obligaat gamba, blokfluit en con tinuo.

Soester Courant | 1969 | | pagina 11