ïmiTfflsm SfoAtiA EGvSETTEN GEYTENBEEK S.E.C. uitgeschakeld voor kampioenschap B.D.C.-handbal Amerikaan reed groentebakfiets omver DOORSMFRFN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM Het le damesteam van de M.H.C. „Soest" kampioen Driemaal winst voor Hees Hees na overwinning op S.E.C. bijna kampioen Beslissend doelpunt in tweeën Auto in Soestduinen gestolen Meisje brak been na botsing met wielrijder Autofinaneiering Hypotheken Persoonlijke leningen DINSDAG 22 APRII, 1969 Het afgel°pen weekeinde is voor de voetbalvereniging S.E.C. vrij triest en teleurstlelend verlopen. Het eerste elf tal verspeelde zondag zijn laatste któ- de a°? - kampioenschap door in de mtwedstnjd tegen Muiderberg na een bar slechte wedstrijd verrassend met vreliezen. Het beslissende doel punt werd pas kort voor het einde uit een vrije trap gemaakt. Het eerste za terdagelftal zal nog moeite krijgen om zich te handhaven. Het verloor zate™ dag op eigen terrein van Hees en is nu voorlaatste plaats™'' VerWiJderd d8 Het tweede zaterdagelftal zou aan een gelijk spel tegen het op de tweede plaats staande S V.M. Boys 2 voldoende hebben gehad om kampioen te worden maar de vrij ongeïnteresseerd spelende met 2e-Tren V8rl°ren in Maartensdijk tweade a,s derde elftal kun- ?u Romende zaterdag bij een over winning kampioen worden In Muiderberg heeft het eerste zondag- a kansen bijzonder slecht ver dedigd- Men etaleerde een partij voet bal, die nauwelijks het aanzien waard was. Er werd bijzonder nerveus en pa- n.ckeng gespeeld met alle consequen- hii dl3? a kwamen meer Passes bu de tegenstander terecht dan bij een medespeler, wat voorlopig nog niet erg was want Muiderberg liet ook ver re van hoogstaand voetbal zien. Bii de ïn rij*? eran°i fÜjd niet gedoelpunt, een k ï18 1 was Woudenberg, ®en,.v^ de betere spelers bij SEC eimIJ fen c!oeIPunt- Zijn schot werd echter met veel moeite door de Muider- heeft erger voor zijn ploeg voorkomen. Door deze nederlaag voor Donar is er tussen S.E.C. en de Hilversumse club een kloof van ongeveer tien punten ont staan. ALLEN WEERBAAR 2-S.E.C. 3 3-1 Het derde elftal leed in Bussum een onverdiende en geflatteerde 3-1 neder- aag tegen Allen Weerbaar 2. Een ster ker S.E.C. nam in de eerste helft door Jasperse de leiding, waarna v. d. Broek en Dorrestein enkele fraaie kansen om de score op te voeren, onbenut lieten, lien minuten voor rust maakte A.W. echter gelijk. Ook na de rust was S.E.C. duidelijk de betere ploeg, maar twee uitvallen van Allen Weerbaar en twee foutjes van doelman Van Essen werden S.E.C. nood lottig. Overigens is het resultaat van deze wedstrijd van weinig invloed op de stand op de ranglijst. S.E.C. 6-SOESTERBERG 5 3-2 Het zesde elftal werkte zich nog wat omhoog door zondag het bezoekende Soesterberg 5 met 3-2 te verslaan. Bij de rust hadden de gasten echter nog een 2-1 voorsprong. Voor S.E.C. had al leen Groenesteijn het doel weten te vin den Door treffers van nogmaals Groe nesteijn en Smit haalde S.E.C. na rust toch nog de beide punten binnen. Men kwam daarmede op dertien punten uit elf wedstrijden. S.E.C.-JEUGD De jeugd van S.E.C. kwam dit week einde tot de volgende resultaten: Spa kenburg jun. B-SE.C. B 1-2. S.E.C. jun. C-IJsselmeervogels C 5-1. S.E.C. Vooral in de tweede helft was het S.E.C. wat de klok sloeg. Onophoudelijk beukh de S.E.C.-aanval op het doel van Muiderberg. Woudenberg, actief als altijd pro beert met kopballen de keeper te verschalken, maar deze weet met vuist en 'hoofd zijn doel schoon te houden. bergse doelman via de lat tot hoekschop verweekt. Even later kreeg Verhoeven een fraaie kans op een doelpunt, maar zijn schot was te zacht om de Muider- bergkeeper ernstige moeilijkheden te brengen. Aan de andere kant evenwel moest Dorrestein redding brengen op de doellijn. Bovendien moest doelman Van Hattum, die overigens een goede wed strijd speelde, nog een keer toezien, hoe de paal hem te hulp kwam. Hal verwege de tweede helft werd Veenen- daal vervangen door Burgman. Deze bracht wat meer rust in de ploeg, al bleef een overeenkomstig resultaat uit. Wel schoot Woudenberg een keer tegen de paal, wat de Muiderbergse midden voor aan de andere kant overigens ook een keer overkwam, en kopte Verhoe ven nog eens net over, maar doelpunten bleven uit. Tot Muiderberg tien minuten voor het einde even buiten het straf schopgebied een vrije trap kreeg te ne men. Dt. bal werd ineens ingeknald, waarmede de tweede nederlaag van S.F C. een feit werd. Het Hilversumse De Zebra's, dat zelf met moeite won, is nu onbereikbaar geworden, getuige deze adsp. a-IJsselmeervogels a 1-2. SEC adsp. c-C.J.V.V. b 5-10. K.V V.A. pup. 2-S.E.C. 1 0-4. A.P.W.C. pup. 2-S.E.C 2 4-0. Hoevelaken pup. 2-S.E.C. 3 2-1 S.E.C. pup. 4-V.V.Z.A. 3 2-0. S.E.C. pup. Ib-Amsvórde Ib 1-3. voor S.E.C. stand: De Zebra's 's Graveland S.E.C. K V.V.A. L.V.V. A.P.W.C. 20-31 20-29 20-26 19-22 20-22 20-21 Nijenrodes Muiderberg B.F C. N.S.C. Laren De Vesting 20-18 19-17 20-16 20-14 19-13 19- 7 Een Amerikaanse militair heeft zater dag op de dr. 's Jacobstraat de bak fiets van groentehandelaar L. van G. omver gereden. Het inmiddels vrij zeld zaam geworden voertuig stond langs de kant van de weg geparkeerd. De Ame rikaan heeft de kar vermoedelijk niet gezien, met het gevolg, dat even later grote hoeveelheden appels, groenten, aardappels, allerlei soorten fruit en wisselgeld over de straat rolden. Samen met een aantal jeugdige omstanders heeft de 67-jarige eigenaar zijn spullen weer bij elkaar gezocht, al moest hij wel lijdelijk toezien, dat af en toe ille gaal een appeltje als beloning werd geconsumeerd. De schade werd ter plaatse geregeld De groentehandelaar kreeg als schade vergoeding terstond dertig dollar uit betaald. r\.r. vv vcouiig Af- i Voor S.E.C. staan nog een thuiswedstrijd tegen L.V.V. en een uitwedstrijd tegen B F.C. op het programma. S.E.C. 2-DONAR 2 1-0 De toeschouwers bij de wedstrijd tussen de reserve-elftallen van S.E.C. en het Hilversumse Donar hebben zich er zon dag van kunnen overtuigen, dat de ont moeting tussen beide elftallen van geen enkel belang meer was. Met een vierde plaats voor S.E.C. en een vijfde voor Donar kon beide ploegen niets meer ge beuren. Dat was in het veld ook dui delijk merkbaar. Bij de rust was er nog altijd niet gescoord. In de tweede helft maakte Van Berkel tenslotte het win nende doelpunt. De Hilversumse keeper Geen langdurige wachttyd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Het eerste damesteam bracht zondag koploper U.H.V. een 4-3 nederlaag toe Door deze overwinning van hDt Soester team nemen zij tegelijkertijd de kop positie over. Het herenteam, dat verleden week zo'n verrassende nederlaag tegen Spirit leed herstelde zich goed en won in Amster dam met 10-6 van Aristos. Het damesteam heeft duidelijk meer kracht gekregen in het veldhandbal ten opzichte van vorig jaar. Het zaalhand- hal heeft hier in grote mate aan meege werkt. Vooral op technisc1- gebied is de ploeg met sprongen vooruitgegaan. De dames van U.H.V hebben dit zon dag ondervonden. De koppositie werd in een goede wedstrijd door B.D.C. over genomen. B.D.C. speelde fel in de ver dediging, in de aanval werd er soms nog wel eens onnodig op doel geschoten, maar in zijn totaliteit stak het team boven U.H.V. uit. Dit resulteerde in een 2-0 voorsprong bij rust door doelpunten van Anny Roest, die ook deze middag haar goede vorm toonde. Na rust zakte B.D.C. ietwat terug, het geen U.H.V. in de gelegenheid stelde het verloren terrein weer te heroveren, Het gelukte hen echter nog niet tot te- genscoren te komen. Dit kwam pas ver in de tweede helft. B.D.C. had toen inmiddels al een ze ker lijkende overwinning in handen. De 4-1 voorsprong zou echter nog in groot gevaar komen. Te lakoniek spel in de verdediging gaf U.H.V. gelegenheid tot doelpunten te komen. Het liet zich niet onbetuigd en binnen de kortste tijd was het 4-3. De spanning kreeg zijn hoogtepunt toen U.H.V. kort voor tijd een penalty kreeg toegewezen. B.D.C.- keepster Marry van den Deijssel redde echter op voortreffelijke wijze. Aan de reeks successen, die de B.D.C.- heren in de eerste helft van het veld- handbalseizoen behaalden, leek verle den week zondag een eind gekomen te zijn. Nog wel op eigen veld werd het elftal met 11-6 door Spirit verslagen. Alle illusies op een eventueel kampioen schap leken gebroken. B.D.C. herstelde zich zondag echter ge weldig door in Amsterdam met 10-6 van Aristos te winnen. De eerste ontmoe ting werd een benauwde 11-10 overwin ning voor B.D.C. De vrees was dan ook niet ongegrond dat de Soesters het zeer moeilijk zouden krijgen in de uitwed strijd B.D.C., was er echter op ge brand zich te revancheren na de neder laag van vorige week. Binnen de kortste tijd stond B.D.C. op een 2-0 voorsprong, welke echter snel teniet werd gedaan door Aristos. Individueel speelden de Amsterdammers zeer goed, maar in de combinaties was Aristos zwak. JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Het afgelopen voetbalweekend is voor Hees bijzonder voorspoedig verlopen. Alle drie de elftallen kwamen tot winst. Voor het eerste was dat het belang rijkste, want het kwam daarmede op de eerste plaats, mede dankzij verassend verlies voor T.O.V. Hees zelf bleef plaatsgenoot S.E.C. na een sportief en boeiend duel met 1-0 de baas, dankzij een doelpunt in de vijftiende minuut. Ook nadien behield Hees de beste sco ringskansen. maar enerzijds richtten met name De Jong en Van Es te on nauwkeurig, terwijl anderzijds doelman Vramer van S.E.C verder succes voor Hees in de weg stond. Doelman Kamp horst moest nog een fraaie redding verrichten om de gelijkmaker te voor komen. De Hees-reserves wonnen zaterdag met 2-1 van het in degradatiegevaar ver kerende Musketiers 2. In de eerste helft speelde de tegenstander aanmerkelijk beter, wat een kwartier voor rust resulteerde in een verdiend doelpunt B.D.C., in technisch opzicht misschien de mindere, speelde doortastend en kwam tot scoren. Bij rust was de stand 6-3 voor B.D.C. Aristos. kreeg de mogelijkheid- op ge-^ lijke voet te komen door de vier pe- nalties die zij kregen toegewezen, maar keeper Jan Smeeing was in glanzende vorm, liefst drie van de vier penalties werden een prooi voor zijn grijpgrage handen. De tweede helft een zelfde spelbeeld, waarbij B.D.C. enkele malen door het oog van de naald kroop doordat Aris tos vrij voor doel naast of over schoot. Het spel werd enigszins hard, maar de goedleidende scheidsrechter hield het spel stevig in handen. Viermaal schoot B.D.C. nog in de roos en Aristos plaatste er drie tegenover, zodat de eindstand op 10-6 voor B.D.c' kwam. Het duurde tot vlak voor het einde, al vorens Hees de achterstand kon omzet ten in een 2-1 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Eerst was het Van Limburg, die door brak en de keeper van Musketiers kansloos passeerdè en vlak voor het laatste fluitsignaal trof Hilhorst met een formidabel schot zowaar ook nog doel (1-2). Waarmede Hees een ietwat fortuinlijke zege behaalde. Nog nuttiger was de overwinning, die het vierde elf tal zaterdag op Eemnes 2 behaalde. De bezoekers werden met een 4-2 nederlaag naar huis gestuurd. Voor Hees had dat tot gevolg, dat het zich geen zorgen meer behoeft te maken over degradatie. Dankzij het feit, dat de tegenstander te weinig aandacht besteedde aan goalget- ter Sakkers, kon Hees via deze speler driemaal scoren. In verband met de door de televisie uit te zenden voetbalwedstrijd A.C. Milan- Manchester United begint de training morgenavond reeds om zeven uur. Zaterdagmiddag heeft de M.H.C. „Soest" opnieuw een kampioen kunnen begroe ten. Ditmaal waren het de dames van het eerste team, die na een 3-0 over winning op Baarn het kampioenschap van hun afdeling, de 4e klas d van de K.N.H.B., behaalden. Dat de score in deze wedstrijd slechts tot 3-0 beperkt bleef, danken de Baarn- se dames vooral aan het voortreffelij ke werk van hun doelvrouwe, die menig verrassend ingeschoten bal manhaftig wist te stoppen. In het team van Baarn stonden enige dames opgesteld die voor heen voor Soest uitkwamen, terwijl te vens een beroep gedaan was op enige oudgedienden. In een voortreffelijke sfeer werd er gespeeld, al ontstond er in de eerste fase van de wedstrijd een I klein incident, waarbij de opgestelde veterane, een op schouderhoogte gesla gen bal niet meer kon ontwijken en aan het hoofd werd geraakt, waarbij zij naar alle waarschijnlijkheid een lichte hersenschudding opliep. Na het laatste fluitsignaal werden de dames door de supporters in de bloe metjes., gezet. In de komende weken zullen twee pro motiewedstrijden tegen het Amsterdam se A.M.V.J. uit moeten, wijzer wie vol gend jaar zijn geluk in de 3e klasse zal mogen beproeven. Het team was samengesteld uit de dames: st. v.l.n.r.: Rita Stork, Marion Kuiper, Ellen van Oene, Gon Hellendoorn, Lore Rasch- v. d. Sterren en Aadje Geertsema; knie lend v.l.n.r. Lenie Eggenkamp, Erna Stork, Jeanneke v. d. Weijden, Bep van Dorssen en Maud Walter. Volkomen onverwacht nam Hees in de eerste fase van de wedstrijd de leiding, die het tot het laatste eindsignaal niet meer uit handen zou geven. Terwijl op de bovenste foto W. de Vries, centrale verdediger van de groen-witten, alles in het werk stelt de aanval van Hees te onderbreken, komt het schot zo onverwacht, dat E.C.-keeper Kramer er geen hand naar uitstak. Hees heeft afgelopen zaterdag opnieuw niet over medewerking van concurre rende clubs te klagen gehad. Nadat de Pijnenburgers zelf met 1-0 de belang rijke wedstrijd van S.E.C. wonnen, bleek naaste concurrent T.O.V.'uit Baarn op nieuw verloren te hebben, ditmaal van Hoevelaken. Hees heeft nu de eerste plaats van T.O.V. overgenomen. De Soestenaren hebben bovendien een wed strijd minder gespeeld dan het op de tweede plaats staande S.V.P. en het als derde geklasseerde T.Ö'.V. Toch heeft Hees nog heel wat moeite gehad met een zich fel verzettend S.E.C. Een foutje in de achterhoede is S.E.C. echter noodlottig geworden. Al in de vijftiende minuut verkreeg Hees daar door een voorsprong, die het niet meer afstond. De bezoekers toonden op de beslissende momenten steeds net iets meer inzet en tempo dan de S.E.C.-ers, die na twintig minuten door een fraaie redding van doelman Kramer voor een grotere achterstand werden behoed. Aan de andere kant was het doelman Kamp horst, die - reeds in de tweede helft - een bijna zeker doelpunt wist te voor komen. Toch heeft in de tweede helft Hees aanmerkelijk betere kansen gehad op een doelpunt dan S.E.C. D, de Jong en de als rechtsbuiten opererende N. van Es waren een paar keer zeer dicht bij een doelpunt. Aanvoerder De Vries of in laatste instantie doelman Kramer grepen echter steeds goed en resoluut m De voorhoede van S.E.C. sprong echter te nonchalant met de overigens vrij schaarse kansen om Hees nog te kunnen bedreigen. Door deze nederlaag is S.E.C. in een vrij precaire situatie komen te verkeren, al was het vertoon de spel wel aanleiding voor enig opti misme. S.E.C. zal echter nog een keer tegen Hees moeten aantreden, terwijl men tevens nog het eveneens in degra- datiegevaar verkerende V.V.Z. te be strijden krijgt. Met nog drie wedstrijden voor de boeg zijn de perspectieven .oor Hees het gunstigst, zoals uit onderstaan de ranglijst bliikf Hees S.V.P. T.O.V. Candia Hoevelaken Woudenberg 17-23 18-23 18-22 18-20 18-19 17-18 S.E.C 16-15 V.V.Z. 17-15 Valleivogels 16-14 Baarn 17-14 Kulan 16-5 S.V.M. BOYS 2-S.E.C. 2 2-1 De zaterdagse reserves van S.E.C. heb ben zaterdag verzuimd, in Maartensdijk nummer twee op de ranglijst (S.V.M. Boys 2) het kampioenschap te behalen. In een vooral van S.E.C.-zijde slechte wedstrijd moest men de eer met 2-1 aan de gastheren laten De wedstrijd werd bovendien nog zeer slecht geleid, maar dat leverde S.E.C. tenslotte nog een tegentreffer op. Dit doelpunt werd ver na het verstrijken van de officiële speeltijd door Luijtèlaar gemaakt. De scheidsrechter liet ten slotte een kwartier te lang doorspelen. Vooral De Beer heeft in de Maartens- dijkse defensie toch herhaaldelijk voor paniek en hachelijke situaties gezorgd. Jl,1" de tweede minuut rondde hij een S.E.C.-aanval af met een schot, dat maar juist naast ging. S.E.C. zakte ech ter geleidelijk aan weg. Na ruim een kwartier was het toch S.V.M. Boys, dat vriisc*?re opende. Het gebeurde uit een vrije trap die ineens werd ingeschoten. Bijna maakte De Beer kort daarop weer gelijk, maar zijn schot werd op fraaie zij het moeilijke wijze door de Maar- werkt man tot hoekschop ver- Nog twee kansen voor De Beer en één voor Hop leverden evenmin doelpunten op. Aan de ndere kant moest Maijer een fraaie redding verichten om een grotere achterstand voor zijn ploeg te voorkomen. Een uitval van S.V.M. Boys leverde de thuisclub vlak voor het ein- d toch het wel verdiende tweede doel punt op. Aangezien de scheidsrechter dertien minuten te lang liet spelen, kon Luijtèlaar de eer voor S.E.C. redden. S.E.C. 3-COBU BOYS 4 l-§ Ook het derde elftal kan komende za terdag kampioen worden, mede dankzij het feit. dat afgelopen zaterdag de moeilijke wedstrijd teg het Amers- foortse Cobu Boys 4 met 1-0 werd ge wonnen. Men moest overigens wel eerst %,uur. wachten, alvorens aan de wed strijd kon worden begonnen. Dit forse maar sportieve duel werd pas in de tweede helft beslist, 'tóen v. d- ^Berg voor S.E.C. doel trof ondanks verwoede pogingen slaagde Cobu Boys er niét in nog gelijk te maken. MONTAGNARDS 3-S.E.C. 4 0-4 Het vierde elftal behaalde zaterdag één verassend royale overwinning op het onderaan staande Montagnards S uit Amersfoort. Het werd zelfs 4-0 in het voordeel van de Soestenaren, die daar mede de voorlaatste plaats aan V.V.Z 5 hebben overgedaan. Alle doelpunten werden al voor rust gescpord. Jarvis, v. d. Loon, Van Woerkom en Kraaij waren de makers ervan. In de tweede helft geloofde S.E.C. het wel eer. beetle Montagnards bezat bovendien niet de kracht om S.E.C. nog iets in de weg te leggen, waardoor het bij 4-0 bleef. aV met de voetbalwedstrijd Milan - Manchester-United, die woensdagavond op de t.v zal worden uitgezonden ,zal er die avond niet ge tramd worden. Donderdagavond, rond elf uur, !s uit de tuin van de heer H. v. d. B. aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen diens auto, een witte volkswagen, gestolen De wagen stond onafgesloten in de tuin. De auto is gekentekend 90-899 BU. Bij het oversteken van de Groen van Prinstererstraat is vrijdag de 11-jarige Ria B. uit Soest onder een fiets gelo pen. De wielrijder, de 14-jarige L. P. kon het meisje niet meer ontwijken. Zij brak bij de botsing haar rechter been en is opgenomen in Zonnegloren. Op de Wijnand Toplaan brak de 23- jarige mevrouw M. W. E. W. uit Soest haar been toen zij bij het oversteken van de weg werd aangereden door de automobiliste mevr. J. L. H. M. uit Deventer. Mevr. W. aarzelde toen zij midden op de weg stond en de auto zag naderen. De autobestuurster kon een aanrijding niet meer voorkomen. Mevr. W. is opgenomen in Zonnegloren. STEENHOFFSTB.53 TEL 2842 SOEST ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879

Soester Courant | 1969 | | pagina 3