WIST U HET NOG NIET? OOK BIJ ONS GOEDKOPE DRANK BROUWER'S Wijnhandel - Slijterij Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Ook goedkoop bier en toch goed De meest gesorteerde zaak - Gratis thuisbezorgen Steenhoffstraat 64, Soest, telefoon 2551 Drie V.V.Z.-ers tot ereleden benoemd Grote belangstelling voor receptie MET RAAD EN DAAD Burgerlijke stand Animato gaf jaarlijkse uitvoering Balletvereniging ..Soest" recipieerde Intrede van ds D. H. Bosma Jaarvergadering Raiffeisenbank Jeugd van parochie Soest kan terugzien op geslaagde 6-daagse Krabbels van Knelis DINSDAG 22 APRIL 1969 Dtr. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 FRANSE COGNAC, van ƒ22,75 voor ƒ18,75 WHISKY van ƒ21,75 voor ƒ17,75 JONGE JENEVER per liter geen 10,35 maar 8,95 OUDE JENEVER per liter geen ƒ10,60 maar ƒ8,95 VIEUX (cognac) -per liter geen 10,65 maar 8,95 CITROEN JENEVER per liter geen 9.45 maar 7,95 CITROEN BRANDEWIJN per liter geen 8,50 maar 7,45 BESSEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 FRAMBOZEN BRANDY per liter geen 9,45 maar 7,95 KERSEN BRANDEWIJN per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 SPECIAAL SLIJTERSBIER, halve liter ƒ0,50 - kwart liter ƒ0,30 Kent u onze reclame SHERRY 2 literfles 110,40 Vóór 4 uur besteld - Dezelfde dag nog in huis Verhuur van SERVIES - GLAS - BESTEK - STOELEN - TAFELS enz. SUIKERZIEKTE. - Wat is het adres van de vereniging voor suikerzieken en welke hotels zijn speciaal geschikt voor suikerzieken? Antwoord: Het adres van dc Nederland se vereniging van suikerzieken is Bur gemeester Patijnlaan 65, Den Haag (tel. 070-399193). Voor een opgave van éen lijst van hotels raden wij U aan U te wenden tot het Horeca Bedrijfschap, Koninginnegracht 58, Den Haag (tel. 070- 183070). Drie leden van de voetbalvereniging V.V.Z., die vanaf de oprichting deel uit maken van deze club, zijn vrijdagavond tijdens de feestavond ter gelegenheid v:ji het jubileum in De Rank gehuldigd en tot ereleden benoemd. Het zijn de heren D. v. d. Broek, die sinds 1951 secretaris is, B. Morren en M. .an Ginkel. De heer v. d. Broek kreeg van het be stuur een gouden horloge. De beide an deren ontvingen een borrelglas met zil veren voet. Zaterdagmiddag kreeg V.V.Z. bijzonder vele belangstelling op zijn receptie ter gelegenheid van het vierde lustrum. Di verse vertegenwoordigers van sportver enigingen, vertegenwoordigers van Zon negloren, het gemeentebestuur en an dere organisaties gaven blijk van hun belangstelling. Wethouder v. d. Arend opende de rij van sprekers. Hij verving wethouder K. de Haan, die met de di recteur van de sportstichting op studie reis was naar Engeland. „We leven in een tijd, waarin de jeugd zich meer en meer moet doet gelden; zij treedt steeds meer op de voorgrond, zowel in het politieke als in het sociale leven, maar ook in de sport en niet altijd op een wijze, zoals wij ouderen dat graag zou den willen", aldus de heer v. d. Arend, die in dit verband sprak van sport- verdwazing. Maar gelukkig constateerde de wethouder bij een groot deel van de jeugd de wens en het eerlijke streven om het lichamelijk welzijn te bevorde ren. Het is z.i. een taak van het parti culiere initiatief om dat te steunen, maar ook de overheid mag op dit ge bied volgens de wethouder niet achter blijven. Over medewerking van het ge meentebestuur had V.V.Z. naar de me ning van de heer v. d. Arend niet te klagen. Hij zei, dat de sportstichting regelmatig wordt geconfronteerd met wensen en klachten van V.V.Z. De heer v. d. Arend vond dan ook, dat de let ters V.V.Z. meer „Voor Voetbalvelden Zorgen" zijn gaan betekenen. Hij deel de overigens mede, dat de gemeente plannen heeft om een aantal wensen van de voetbalvereniging tegemoet te komen. De wethouder blijkt de verrichtingen van V.V.Z. nauwlettend te volgen. Ge zien de huidige plaats op de ranglijst van het eerste elftal zou V.V.Z. echter ook kunnen betkeenen; Voorkom Ver der Zakken, aldus de wethouder. De heer Van Herwaarden presenteerde zich met een compleet vijftiental van oud-V.V.Z.-spelers. Hij meende bij het huidige eerste elftal een gebrek aan in zet te kunnen constateren. Hij vertelde, dat V.V.Z. destijds begonnen is als een club met vier leden, die geen geld had om een bal te kopen en daarom maar met een grote prop papier voetbalde. Ofschoo nde heer Van Herwaarden wel wilde aannemen, dat dit thans niet meer hoefde te gebeuren, meende hij er toch goed aan te doen, het bestuur een voet bal te overhandigen. Namens Zonnegloren, waar V.V.Z. des tijds als personeelsvereniging is ont staan, voerden dr. Berkelbch van der Sprenkel (directeur) en de heer C. H. Fritzsche het woord, ofschoon dat vol- GEBOREN: Lisette, dochter van G. A. W. G. A. Plomp en R. Kruijt, Irene- laan 56. Jolanda, dochter van J. Grobben en B. J. C. Branger, Braam- weg 11. Christina Hendrika Jacoba, dochter van H. Kramer en C. H. Vis- scher, Nieuweweg 87. Elisabeth Geer- truida, dochter van J. W. van Klaar- water en A. J. de Kruijff, Kerkpad N.Z. 16. Robert Willem en Daniëlle Geraldine. zoon en dochter van H. T. W. Dijkman en G. Berkhof, Ruysdael- laan 44. Petrus Gijsbertus, zoon van P. G. Haage en J. Zwep, Nieuweweg 17a Alexander Teunis Lambertus, zoon van T. L. Pantus en P. M. C. van der Meulen, Korte Brinkweg 26. Dou- glas Henry, zoon van V. R. van Haas- sen en E. P. Harthoorn, Chr. Huygens- laan 169, Soesterberg. Johanna Ma ria Hendrika, dochter van W. G. van Soest en H. M. J. Hooijschuur, Veldm. Montgomeryweg 7, Soesterberg. Mar jolein, dochter van J. A. Wasterval en I. Man, Weegbreestraat 15. Ingrid, dochter van C. W. van Rouwendaal en E. Kanters, Kerkdwarsstraat 15a. Maria Elisabeth, dochter van H. Palte en F. van Urk, Chr. Huygenslaan 84, Soesterberg. ONDERTROUWD: Johan Herman van Gijn, Van Goyenlaan 108 en Vivian Linda Vanenburg, Van Lennep- weg 44, 's-Gravenhage. James Lee Tanner, Oxford in de Verenigde Staten van Amerika en Fenna Greta Nauwe- laerts Agé, Heidewe g 31. Johannes Dirk Verrips, Da Costalaan 8 en Alei- da Gerda Floor, Jacob Catslaan 5, Amersfoort. Gustaaf Oudheusden, Linnaeus Parkweg 77, Amsterdam en Annelies Prinsen, Veenbesstraat 446. Rudolf Constant von Geldern, Redmond in de Verenigde Staten van Amerika en Saskia Ellen Erica Barones Bentinck, Vosseveldlaan 56. Petrus Wilhelmus Raats, Veldm. Montgomeryweg 24 en Theodora Apolonia Sukel, Kerkpad Z.Z. 102. Berend Kanters, Kerkdwarsstr. 15 en Tjitske Johanna de Rooij, Van de Velde plantsoen 37. Evert van de Klok, Sophialaan 17a, Baarn en Janny Bakker. Troelstrastraat 48. Bernd Friedrich Burggraf, Talingstraat 24, Amersfoort en Cornelisa Wilhelmina Houtveen, Birkstraat 144. gens de directeur van Zonnegloren eigenlijk niet de bedoeling was. Dr. Berkelbach van der Sprenkel zei, geen voetbaldeskundige te zijn en ook niet in de zenuwen te zitten over Ajax of Feije- noord, maar toe hwel de prestaties van V.V.Z. op d evoet te volgen. Namens Zonnegloren felicieterde hij het bestuur van de jubilerende vereniging en ver bond daaraan de wens van een goede voetbaltoekomst. De heer Altena sprak als zeer trouw supporter van de Vrienden van Zonne gloren. Hij prees het bestuur om zijn grote activiteiten, vooral ook in het belang van de jeugd. De heer Altena zei, het amateurvoetbal, de clubliefde toch ver te prefereren boven het harde betaalde voetbal, waar het louter om de knikkers gaat. „Men is geneigd, een club te beoordelen naar de prestaties van het eerste elftal", zei de heer Alte na, die dit overigens ten onrechte vond. Dankzij de aandacht, die men steeds aan de jeugd heeft besteed, is V.V.Z. een grote en welvarende vereniging gewor den. Namens de ijsbaanvereniging Peters Baan en de sportstichting sprak de heer H. Butzelaar lovende woorden op voor hem bekend terrein, want toen V.V.Z. in 1956 aan de Ferdinand Huycklaan onderdak kreeg bij B.D.C., bekleedde hij de funktie van voorzitter bij B.D.C. Ook de heer Butzelaar toonde veel respect voor wat er uit het V.V.Z. van toen is geworden. Namens de harmonie P.V.O. sprak de heer Jaarsveld. Hij zei, dat bij ieder feestelijk gebeuren muziek hoort, om valke reden P.V.O. 's middags dan ook medewerking had verleend aan een mars van V.V.Z.-jeugd door Soest-Zuid. Naast diverse bloemstukken kreeg het bestuur ook verschillende voetballen aangeboden, onder andere van de he ren Den Hartog en Orivlee namens de Soester Politie Sport Vereniging en de heer Kareisen jr. Voorts waren onder meer de verenigingen K.P S en S.E.C. vertegenwoordigd door resp. de heren Kraaijenhagen, Van Dijk en Luschën, alsmede de Soester Turnclub door de heer Piet Ekel. Ook de directeur van gemeentewerken, de heer v. d. Dussen was aanwezig. Van de coach, de heer Van Es, had men een brief ontvangen, terwijl gelukstelegram men waren gezonden door H.B.S.S. uit Schiedam, waarmede sportieve vriend schappelijke relaties worden onderhou den, Valleivogels, Candia, Kulan en Hoevelaken, waarmede V.V.Z. in de tweede klasse is ingedeeld. Ook de K.N.V.B. had langs telegrafische weg zijn gelukwensen aangeboden. De heer H. Duit, voorzitter van V.V.Z. zei, dat de vereniging dank is verschul digd aan de gemeente, die de snelle groei van de vereniging mede mogelijk heeft gemaakt. Deze snelle groei roept volgens de voorzitter echter ook wel de nodige ruimtelijke problemen op. Ener zijds betreurde hij het, dat V.V.Z. ir> de toekomst de landelijke omgeving van de Ferdinand Huycklaan zal moeten ver laten. „V.V.Z. heeft zich als taak ge steld, de jeugd op te vangen. Wanneer men haar goede; leiding geeft, is er best wat met de hedendaagse jeugd aan te vangen", meende de heer Duit. Dat bleek wel uit het feit, dat een man ie dere woensdagmiddag zeventig jonge ren in het sportieve gareel houdt. De heer Duit sprak de hoop uit, dat men spoedig tot de K.N.V.B.-afdeling zou mogen doordringen. Tevens hoopte hij Vrienden van Zonnegloren te mogen blijven, maar nooit klanten van Zonne gloren te zullen worden. De heer Duit toonde zich bijzonder trots op hetgeen sinds 1963 met de jeugd is bereikt. Binnen niet al te lang etijd zal V.V.Z. met tien jeugdelftallen aan de competi tie deelnemen. De voorzitter wees nog op een andere nauwe relatie met Zonegloren. Nog al tijd worden daar namelijk de shirtjes gewassen. Zaterdagmiddag is in het kader van de jubileumviering ook nog een wedstrijd tussen twee elftallen van oud-V.V.Z.-ers gespeeld. By de velen die het bestuur van V.V.Z. kwamen gelukwensen tijdens de receptie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, was ook de geneesheer-directeur van Zonnegloren, dr. Berkelbach van de Sprenkel, die de heer Duit, dc voorzitter van Vrienden Van Zonnegloren, complimenteerde met het jubileum. De balletvereniging Soest heeft zater dagmiddag het tien-jarig bestaan ge vierd met een receptie in het Ludgar- dusgebouw. Mevr. Destrée-Haek, mej. Gabrielle Destrée en voorzitter N. L. Pouw c.s. kregen talrijke gelukwensen en bloemstukken van leden, oud-leden, ouders en anderen, waaronder de heer P. Ekel en H. Butzelaat. Het jongste lid liet een Roemeense dans zien, uitgevoerd in originele plattelands- klederdrachta Enkele oudere leden ga ven een uitvoering van Straus' wals „Geschichten aus dem Wienerwald", ter wijl Janet Tönis een solo-improvisatie danste op een wals van Brahms. De in 1970 vijftien jaar bestaande ac cordeonvereniging Animato heeft af gelopen zaterdagavond in 't Verenigings gebouw de gebruikelijke jaarlijkse uit voering gegeven. Medewerking verleen de ditmaal de Baarnse Mondaccordeon- vereniging Excelsior, onder leiding van de heer R. Jongerden. De voorzitter van Animato, de heer H. G. Scholtmeijer zei in zijn openings woord dat de vereniging nog wel een aantal jeugdleden gebruiken kan. Er is ruimte voor, terwijl er tevens voldoen de gelegenheid is om lessen te krijgen. Het 16 personen (meest dames en meis jes) tellende orkest opende de avond met een aantal werken van zowel klas sieke als (vrij) moderne aard, door de niet altijd even rustige zaal met waar dering aangehoord. Het tweede deel van de avond werd verzorgd door de jeugdgroep van Ani mato, die ook reeds grote muzikale asspiraties liet blijken. Over het geheel kan de uitvoering al leszins geslaagd genoemd worden, al viel de publieke belangstelling nogal tegen. Het laatste deel van de avond nam de Baarnse mondaccordeonvereni- ging voor haar rekening, waarna de avond werd besloten met een bal met Na zondagmorgen in de Emmakerk be vestigd te zijn door ds J. Mettau, deed ds D. H. Bosma, voorheen predikant van de Ned. Herv. Kerk te Nijverdal, zondagmiddag zijn intrede als derde Ned. Herv. predikant te Soest in de Emma kerk. De kerkw as geheel bezt toen ds Bosma door de kerkeraad werd binnengeleid. Onder de vele aanwezigen merkten wij op de burgemeester van Soest, mr S. P. Baron Bentinck, predikanten van de Ned. Herv. Kerk, van de classis en de ring en vertegenwoordigers van de Gerefor meerde kerken te Soest. Na het votum en de groet volgden Ge zang 112, lezing van psalm 118, het zin gen van psalm 68 en de schriftlezing uit Colossenzen 3 en Johannes 21. Na de geloofsbelijdenis en het zingen van Psalm 100 en uit Gezang 116, ging ds Bosma in gebed voor. De prediking van ds Bosma was gericht op voornoemde schriftlezing. Ds. J. Mettau sprak een woord van wel kom in Soest tot ds en mevrouw Bosma, namens de gemeente. Ook begroette hij hem namens de Classis en de Ring. Hij hoopte, dat ds Bosma en zijn echtgenote zich spoedig thuis zullen voelen in Soest. Namens de kerkeraad sprak de ouderling, de heer J. F. Vijfhuizen, die blij was, dat de vakature van ds Van Liere zo spoedig was aangevuld. Ds Bosma was dankbaar dat zovele ge meenteleden uit Nijverdal en zelfs uit Kortenhoef deze intrede hebben bijge woond. Wij zijn in Soest hartelijk ver welkomd en ik hoop een goede herder en leraar voor u te zijn, aldus ds Bosma. muzikale medewerking van The Rythm Rascals. Dirigent Pot kreeg van de heer Scholt meijer als blijk van waardering een en velop met inhoud aangeboden. Zoals bekend houdt de Coöperatieve Raiffeisenbank te Soest dinsdag 29 april, 's avonds 8 uur, haar jaarvergadering. Vermeldenswaard is, dat dit de laatste vergadering zal zijn van de directeur, de heer C. van den Bremer, daar deze per 1 mei a.s. met pensioen gaat. Te vens zal de heer P. A. Hilhorst aftre den als voorzitter van de Raad van Toezicht. De 14- en 15-jarige jongelui van de paro chie Soest hebben in grote getale gevolg gegeven aan de uitnodiging van de on langs opgerichte commissie „Ruimte", die zich als taak gesteld heeft de jeugd tus sen 12 en 20 jaar te begeleiden door middel van gesprekken, filmavonden e.d. Het eerste initiatief dat in Soest tot stand kwam betrof een jeugd-zesdaagse. Tijdens deze zesdaagse werden gesprek ken gevoerd met echtparen, films ver toond en op de laatste avonden werd onder leiding van Otto Prinsen en juf frouw Vines en de Utrechtse studenten pastor Leneman 1 creativiteit bedreven in de ruimste zin des woords. Dat er met overgave aan de verschillende werkstukken werd gearbeid blijkt wel uit het hier afgebeelde resultaat. Terwijl Otto Prinsen vooral met de schilderstuk ken was ingenomen. Het recipiërende bestuur van de balletvercniging met van links naar rechts mej. C. van der Meer, 2e secretaresse; dc heer Pouw, voorzitter; Gabrielle Destrée, algemeen leidster; Irene Destréc-Haeck, lerares; de heer Lustenhouwcr, penning meester en mej. L. Rademaker, secretaresse. GEHUWD: Johannes Jacobus van Koo peren, Van Weedestraat 49 en Theodora van Dongen, Van Weedestraat 49. Jacob Goedhart. Nieuwstadt 144a, Weesp en Remmina Klaassina Hoen, Kastan jelaan 25. OVERLEDEN: Christiaan van Keulen, 1 jaar, Troelstrastraat 71. Ajje ut mlng vraogt dan mok zeige dak veurige week toch wel effe sting te kle- ke, toenk hoorde dat ter in deze tied nog minse leve die, as zulle arruguns be- zwaor teuge hebbe, ut nie bie praote al- lenug laote, maor der mee veur de daag komme. Ut is veur ming heulegaor nie as un vurrassing ekomme, daat omhaake vaan aal die bome op de weeg tusse Baore en Hulleversum. Veurige week leek ut dur op of ut kwaam opzette as jie weet wel, maor volleguns ming bescheije mening zèat ut der aal un heul tiedje in. Aal weeke geleje waore der maanne bezug mit ut zette vaan kruuze op aal de bome die deruut motte en daork un barre hekel hep an minse die overaal op schrieve en kloddere hek an die luu effe presies gevraog watter mit die bome gong beure. Die luu hinge un bar laang verhacjl op, maor ut kwaam der op neer, daat de weeg breejer mos worde en daorom moste die dinge deruut. En daorvoor kwaam aal die trammelaant an de gaang. De minse die bar gek binne op de netuur, binne ut heul nie eens mit die omhaakerie; zullie vingde ut bar zongde vaan aal die mooije bome. Ne- tuurluk nie aalle minse denke der zo over. Die luu die zeige bie der eige, datter nog genog bome int bos staon en omdatter int veen noeng eenmaol nie op un turrufie gekeke word, zien zullie ut nie allemaol zo zwaor in. Maor de groep „ofblieve vaan die bome", ken der snachs nie van slaope. Daor om wiere der op un heule kwaak plaotse in de omgeving haandtekeninge innezaomeld vaan minse die ok nie wille datter ehaakt gaot worde. Zellufs bie ongs int huusie vaant Vreemde- lingevurkeer kojje je naom gaon zette en ak ut mot glove dan binne der un heule kwak gewees om op die menier te protestere. Eerluk gezeit fink ut wel un heule goeije menier van demestrere. Waat daat angaot kenne de jongeluu die der altoos zoon kwak trammelaant bie maoke der wel wat van lere. Waat ut belaangriekste is, deuze menier vaan geweldloos demestrere hep noeng aal reezultaot oppeleverd. De minse vaan Gedeputeerde Staote hebbe gezeit veur- lopug word der nie ehaakt. Zullie gaon noeng eers kieke oft allegaor wel zo bar nodug is. Ut liek un bietje un overhaoste zaok gewees te zijn, dat omhaakke. Noeng hebbe de minse zich allegaor wel bar druk emaokt, maor daat waas allenug maor veur der eige mooie gezich waat zullie vaan die bome haadde, maor der waas geen mins die an de hongde hep edoch. Der is ommers niks op de heule weruld waat zo regulmaotug un boom nodug hep as un hongd. Daorom fingk ut een bietje vreemp datter heulegaor geen prottes van de kaant vaan de die- rebescharming is ekomme. En waat motter gebeure mit de voegels die in die bome hun huussie hebbe ge bouwd Zullie komme zogezeit op de straot te vliege omdaat op straot staon veuls te gevaorluk is. Noeng ist veur die voegels netuurluk weer nie zo arrug as veur de hongde, waant un voegel ken aal vliegend doen waorveur een hongd un boom nodug hep. Maor alle gekheid op un bonestaok, ut zaal wel zo weze in dit gevaal, daat uutstel geen ofstel is. Ik bin geen deskundugge, enk kender wel glad naost zitte, maor eerluk ezeit gloof ik nie dattut zo heul arrug zouw weze as die weeg un stukkie breejer wier. Hoet allegaor presies is egaon wittik nie meer, maor ik schaat zo dat as de prinsesse nog tuus zouwe woene, der in alle gevaal der eentje bie zou weze die der ok nie op teuge zou zijn gewees. Waant der waster eentje bie, die un paor jaor eleje zoon ding veur der otoo kreeg. Daor un otoo un otoo is en geen eek hoorn, klom die der toen nie in, maor klaapte der teuge an. Aal ist aachterof allegaor nog wel mejevaale. Veur ming magge der an de kaant wel un paor bome weggehaold worde. Dan staon der toch nog zat en aanders kejje op de duur door de bome ut bos nie meer zien.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7