voor u en voor u EEN NIEUWE MIDDENSTAND EN HET OPLOSBARE PROBLEEM IERLAND m MAZDA MODESHOW ARNOULD G. DIEPEVEEN BELEEFDHEIDS- VISITE BRITTEN IN BUBIO NEDERLAND MOET GEWESTEN KRIJGEN MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN met het zelfde gevoel van onbehagen Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" Garage ,DE SOESTER' Officiële mededelingen Boutique Arnould Diepeveen organiseert show Gevonden voorwerpen f2000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt Politiebureau 4-4-4-4 over nieuwe economische politiek I. D. VAN VUGT Bestuur op de helling Verandering spreekuur bu rgemeester R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 25 APRTT De middeleeuwse standenmaatschappij met zijn vier standen (1. adel, 2. geeste lijkheid, 3. vrije boeren en burgers, 4. horigen) is reeds lang verdwenen, maar nog steeds worden de mensen verdeeld in rangen en standen. In de hedendaagse sociologie wordt het beroep als de meest betrouwbare indicator voor de stand ge bruikt. Een professor is van hogere stand dan een kruidenier of een politie agent en het maatschappelijk aanzien van een officier van justitie is groter dan dat van een caféhouder. Veel moei lijker wordt het wanneer men een ma chinist met een landbouwer of een boek houder met een onderofficier gaat verge lijken. Wel kan men onderscheid maken tussen hoofd- en handarbeiders, maar is het wel billijk om de eersten een hogere sociale rang toe te kennen dan de laat- sten Ook in Nederland is er de laatste decen nia een „nieuwe"stand ontstaan, die men kan aanduiden als de „nieuwe midden stand". Employé's, ambtenaren en be oefenaren van vrije beroepen kan men onder deze categorie rangschikken. Deze nieuwe middenstand is er altijd geweest, maar pas na de tweede wereldoorlog breidde ze zich enorm uit tot de groot ste sociale laag van de bevolking. Professor staat no. 1 Het instituut voor sociaal onderzoek van het Nederlandse volk heeft enkele jaren geleden een enquête gehouden om te on derzoeken welke beroepen het meeste aanzien genoten. Hoogleraar kwam als no. 1 uit de bus, gevolgd door arts, bur gemeester van een grote stad, rechter, ingenieur, notaris, advocaat, tandarts en directeur van een grote onderneming. Het minste aanzien genoot het beroep van loopjongen of besteller, ook de kei- Met bittere spot vragen Britse kranten aan hun regering waarom ze wel zo'n haast had om met politiemannen en troepen in te grijpen op Anguilla waar eigenlijk niets aan de hand was, en pas nu soldaten stuurt naar Noord-Ierland waar het van demonstraties met vech terijen langzaam komt tot een halve burgeroorlog. Zo schijnt het tenminste wel als waterleidingbedrijven en elec- triciteitsvoorzieningen bezwijken onder bomgeweld en postkantoren en andere openbare gebouwen in de as worden gelegd. ,B. De aanleiding tot het geweld is nog steeds het oude zeer dat de rooms-ka- tholieke minderheid zich - in vele ge vallen niet zonder reden - beroofd voelt van rechten die iedere staatsburger toe komen. Lange tijd hebben deze groepen vrijwel geen kans gekregen hun grieven te luchten, laat staan ze weggenomen te krijgen. Daarvoor hebben militante or ganisaties als die van dominee Paisley wel weten te zorgen. Maar dat is aan het veranderen, zoals ieder had kunnen zien aankomen. De voor burgerrechten agerenden zijn trouwens ook lang niet allemaal meer katholieken die voor zichzelf opkomen, maar ook niet-katholieken die terecht alleen maar ellende verwachten van een systeem waarbij een deel der bevol king als tweederangs wordt beschouwd. En zelfs in de machtige Unionisten partij begon dit besef door te dringen - al heeft het premier O'Neill stemmen gekost door er voor uit te komen Zo langzamerhand is het de aanhang van dominee Paisley en dergelijken die de minderheid gaat worden, wat slechts als een zegevieren van het gezonde ver stand kan worden beschouwd. Maar deze groep laat zich niet zonder verzet de verworven positie van bevoorrech ten ontnemen. Londen heeft nu soldaten gestuurd om het plegen van aanslagen minder mak kelijk te maken. Het wachten is voor de rest op een mentaliteitsverandering, maar het ziet er naar uit dat die nog komt in de diensttijd van de nu ge stuurde soldaten: er zal nog wel eens een aanslagje worden gepleegd voor de rede de overhand krijgt. Waarbij kan worden opgemerkt dat juist die aan slagen dit proces niet zullen bespoedi gen. vanaf ƒ6895,— incl. B.T.W. Ofi. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maker bekend, dat zij voornemens zijn om aan M. H. Hilbrands, Julianalaan 82 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver- zoe kop grond van het bepaalde in ar tikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de tijd van drie jaar vrijstelling ^e verlenen van de bepalin gen van het bestemmingsplan „Lazarus- borg" ten behoeve van de bouw van een plantenkas op het perceel gelegen aan de Julianalaan 82. kadastraal bekend gemeente Soest sectie H nummor 8449. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binn eneen termijn van veertien dagen na de lagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren bij hen in te dienen De op het onderhavige verzoek betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Soest, 25 april 1969. ner en de winkelbediende konden blij kens dit onderzoek niet bogen op veel beroepsprestige Over het algemeen bleken zij, die hun kost met de witte boord verdienen, meer aanzien te genieten dan degenen, die als geschoolde arbeider aan bet produktie- proces deelnemen. Het aantal mensen, dat in een net pak en met een keurig wit boordje de kost verdient is enorm gestegen. De Utrechtse socioloog prof. Kruyt wijdde er destijds in zijn oratie aandacht aan en sprak van de „nieuwe middenstand" „Nieuw" in de eigenlijke zin van het woord is deze sociale laag niet. Er zijn altijd handelsbedienden, ambtenaren en employé's geweest. Nieuw is wel hun sterk toegenomen aantal en betekenis. Oud en nieuw Prof. Kruyt maakte terecht onderscheid tussen de oude en de nieuwe midden stand. Tot de oude middenstand behoren handeldrijvende zelfstandigen, ambachts lieden en boeren. Hoewel beide catego rieën dus tot de middengroepen worden gerekend, bestaan er grote mentaliteits- verschillen tussen de oude en de nieuwe middenstand. De zelfstandige midden stander hecht aan zijn eigendom (boer derij, winkel, bedrijf enz.). Hij maakt lange werkuren, neemt vaak genoegen met korte vakanties, is bereid veel of fers te brengen om de zaak draaiende te houden en hopelijk uit te breiden. Deze gehechtheid aan zijn bezit draagt er toe bij dat de oude middenstand kri tisch, vaak zelfs afwijzend staat tegen over maatschappelijke vernieuwingen. Vernieuwingen, die dikwijls als een be dreiging worden ervaren. De nieuwe middenstand bestaat voor het grootste deel uit loontrekkenden. Voor hen is loonsverhoging en meer vakanti e- (geld) het belangrijkste. De nieuwe mid denstanders zijn ook minder afhankelijk van de conjunctuur dan de oude mid denstand, die bij een ongunstige con junctuur vaak de klappen krijgt. Groei In de laatste 25 jaar is het aantal leden van de nieuwe middenstand relatief en zelfs absoluut sterker toegenomen dan het aantal bandarbeiders. Niet alléén de groei van het overheidsapparaat is daar voor verantwoordelijk. Ook de mechani satie van de produktie leverde een groot aantal hoofdarbeiders op. die met een witte boord de kost verdienen technici, chemici, constructeurs, tekenaars, ont werpers, programmeurs, kantoorbedien den enz. Maar de mens is meer dan alleen pro- duktiefactor. Met tal van humaniseren de maatregelen moet het bestaan van de mens in deze moderne samenleving leef baar worden gehouden. Ook hierdoor groeide het leger van hoofdarbeiders maatschappelijk werkers, personeelschefs en hun assistenten, jeugd- en sportlei ders, volkshogeschoolleiders enz. Door de gestadige uitbreiding van de sociale voor zieningen kwamen nóg meer mensen op een kantoor terecht om de sociale wet ten naar behoren uit te voeren. En nog steeds gaat dit proces door. De nieuwe middenstand van de laagste tot de hoog ste rangen blijft groeien. Prof. Kruyt rekende zelfs de intellec tuelen tot de nieuwe middenstand, maar deze mening wordt terecht aangevochten. Vele academici behoren ontegenzeggelijk tot de maatschappelijke elite en ze wor- Op donderdag 1 mei, om 8.30 uur 's avonds in het Verenigingsgebouw Sint Joseph, Steenhoffstraat. Het accent van deze zomercollectie zal liggen op de „Budget-Shop" modellen, in een prijsklasse vanaf ca. 39,tot ca. 150, TOEGANG GRATIS. Kaarten afhalen in onze boutique Kerkpad hoek Kerkstraat, of telefonisch nr. 5180. den ook zo gezien door hun omgeving. Men ziet dat bijvoorbeeld in sommige dorpen, waar de bevolking vroeger hoog opkeek tegen de (hoofd)onderwijzer. Zo dra enkele academici, die graag buiten de stad wonen, zich hier gaan vestigen, daalt het maatschappelijk aanzien van de onderwijzeren wordt hij niet meer tot de dorpselite gerekend. Sommige beroepen genieten op het plat teland meer aanzien dan in de stad. Een dierenarts behoort in het dorp tot de be langrijkste notabelen, maar in de stad beslist niet. Een specialist die in de stad woont, geniet minder aanzien dan de dorpshuisarts, die soms de vertrouwens man van veel personen is. Ontevreden Een categorie nieuwe middenstand groeit dus sterk, maar zijn maatschappelijk aanzien loopt terug. Beoefenaren van bepaalde beroepen ondervinden de weer slag van de mentaliteitsverandering, die zich in onze moderne samenleving ma nifesteert. Zij die uit hoofde van hun be roep een bepaald gezag uitoefenen (offi cieren, politiemensen) ontdekken dat de grote massa van de bevolking zich door een mooi uniform niet meer laat intimi deren. Maar ook de meerderheid der kantoor- cmpioy's heeft niet veel aanzien meer. Hun werkzaamheden bestrijken slechts een bepaald, streng afgegrensd gebied, en de meesten van hen kunnen niet doorstoten naar de top. De feitelijke beleidsbeslissingen berusten bij een smal le top van academici en andere gespecia liseerde kaderfiguren, de overgrote meer derheid der employé's za! hun plaatsen nimmer kunnen innemen. Daar komt bij dat door de voortdurende automatisering en mechanisering de kantoorbediende min of meer de bediener van een appa raat is geworden. Hij moet zich wel op zijn werk kunnen concentreren, maar zelfstandige denkarbeid verricht hij slechts hoogst zelden. Geeii wonder dat bij vele nieuwe mid denstanders zich nu reeds dezelfde ge voelens van frustratie en onbehagen vastzetten, die vele oude middenstanders tot. verbitterde en ontevredene figuren hebben gemaakt. Boutique Arnould Diepeveen organiseert volgende week donderdagavond (1 mei) in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat een grote modeshow, waarop collecties voor iedereen zullen worden vertoond. Deze show wordt in het bijzonder gehouden voor degenen, die de shows in de boutique zelf nog niet hebben gezien. Medewerking verlenen kapsalon Robert en de Stichtse Schoenhandel. Het ac cent zal komen te liggen op de model len uit de goedkopere prijsklasse. De modellen bewegen zich op het niveau van de dagelijkse kleding voor huis en vakantie. Daarnaast zullen ook verschil lende broekpakken worden getoond. Na de pauze zal men nog enkele haute- couture-modellen tonen. Men hoopt al dus deze show voor een zeer breed pu bliek interessant te maken. De toegang tot deze avond, die om half negen be gint, is gratis. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: regenscherm, herenpolshorloge, bankbiljet, schooletui, bankbiljet, bruine leren handschoen, bril, boodschappentas met portemonnee, gele plastic portemonnee, paar kinder wantjes, regenbroek, dameshandtas, bruine herenportemonnee, zwarte baret met padvindersembleem. Aankomen lopen een hondje. de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x jk 183,15. Of: f 10.000,- in handen, betaling 4* in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: Tan Weedestrsat 11. Als het inderdaad komt tot staatsiebe,- zoeken van president Soeharto aan Ne derland en van koningin Juliana en prins Bernhard aan Indonesië, zullen de staatshoofden een steentje kunnen bijdragen tot het ontstaan van een be tere verstandhouding tussen de beide staten. Helaas hebben teveel vedligheidso ver wegingen en andere bezwaren belet, dat koningin Wilhelmina voor 1940 een reis maakte door de Indische archipel. Zo'n reis zou beslist een gunstige invloed hebben gehad. Nu het hof gewend is zich vrijer te bewegen en ook het reizen naar verre landen de gewoonste zaak van de wereld is geworden, zou langer uitstel van een beleefdheidsvisite als regelrechte onbeleefdheid kunnen wor den opgevat. Daarom moeten de bezoe ken zo spoedig mogelijk plaats vinden. Onafhankelijk van de verdere kwesties die er tussen Indonesië en ons land feitelijk nog te regelen zijn. Juist zo'n beleefdheidsbezoek kan gunstig wer ken op de bereidheid van de partner om hangende problemen te regelen Bo vendien heeft juist prins11 Bernhard al eerder aangetoond, een vakman te zijn in het soepel gladstrijken van onaange name rimpels. Ons koninklijk paar zal in Indonesië veel goeds kunnen uitrichten. Omge keerd moeten wij in Nederland presi dent Soeharto de gelegenheid geven, te bewijzen dat het Djakarta ernst is met de toenadering tot Den Haag. De Britten hebben twee dingen om over te praten: de begroting en de wetgeving die beoogt een eind te maken aan de wilde stakingen, die volgens traditie de industrie teisteren. En er is verband. Die wilde stakingen, vaak om futiloteiten zo als de kwaliteit van de thee en /of de elektricien ooit een hamer in zijn hand mag nemen, hebben tot aanzienlijke pro- duktieverliezen geleid en vooral tot ver lies van exportorders. En bij dat laatste gaat het niet alleen om wat rechtstreeks verloren gaat door dat de besteller zijn machines of auto's of wat dan ook niet meer wil als ze te laat komen, maar bovendien gaat die klant een volgende keer wel naar een Duitse of Amerikaanse fabriek, waar hij minder risico loopt het bestelde te laat te krijgen. Dat betekent dat steeds op nieuw de verkoopleiders weggelopen klanten moeten gaan bekeren. Zo'n rem op de export is des te verve lender op een tijdstip dat de Britse maatschappij voor een gezonde financiële basis juist in het bijzonder is aangewe zen op export. Lukt het minister Bar- bara Castle, een van de zwaargewichten in Wilsons kabinet, de wilde stakingen aan banden te leggen, dan is dit zonder meer een geweldig pluspunt op de beta lingsbalans. Helaas: de regering moet een beetje uitkijken met de haar verwante vakbe weging en het wetsontwerp zijn de ge- duchtste tanden al uitgetrokken, zodat industrie en parlement beide ietwat sceptisch afwachten wat er van terecht zal komen. Minister Jenkins heeft in zijn begroting tegen de haast traditie geworden me thode in, de gebruikelijke belastingver hogingen niet op de consument afgewen teld. Althans niet direct. Het bedrijfsle ven krijgt de zwaarste nieuwe lasten opgelegd om de schatkist wat voller te maken. In vorige jaren diende de belastinghef fing voornamelijk om de importen terug te dringen en de consumptie te beper ken. Het beperken van consumptie is overigens een riskante zaal*. Het kan ook dat minder gekocht wordt van de in heemse produktie en dat betekent weer dat bedrijven slechter gaan. fabrieken sluiten en werkloosheid optreedt. Bo vendien kan een voor export werkende industrie niet buiten een goede thuis markt. De regering redeneert kennelijk dat de bezuinigingen die de consument worden afgedwongen niet zo safe zijn, ook al door onvermijdelijke looneisen, als het verlangen van ieder bedrijf desnoods door efficiënter te werken toch de om zet en de winst te vergroten, ook al vraagt de fiscus wat meer. Dat is geen domme redenering, maar de vraag is voorlopig nog of ze ook opgaat. Tenslotte is er voor bedrijven ook zoiets als een oplossing denkbaar via prijsver hogingen, zodat de nu gespaarde con sument uiteindelijk toch de rekening ge presenteerd krijgt. En dan reageert men met looneisen, die bijvoorbeeld kunnen worden ondersteund door wilde stakin gen. Voor de zomer GEBAKKEN BROEKEN volledige garantie 23.95 SPORTHUIS Nieuw Raamstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN Overheidje spelen in Nederland is geen gemakkelijke zaak. Regering, provincies en gemeenten de drie belangrijkste bestuursvormen vliegen elkaar regel matig in de haren over de vraag wat nu eigenlijk wiens bevoegdheid is. Moeilijk heden doen zich steeds vaker voor. Dat is, als men de deskundigen mag gelo ven, niet zo vreemd. Het Nederlandse stelsel is, menen zij, bar ouderwets en voldoet al lang niet meer aan de mo derne eisen. Vooral de gemeenten moeten het ontgelden. Het systeem, dat plaat selijke gemeenschappen binnen de om lijning van een stadsmuur voor een deel hun eigen wetten mogen vaststellen, stamt nog uit de middeleeuwen. De stadsmuren zijn verdwenen, maar de plaatselijke bevoegdheden zijn hardnek kig overeind gebleven. Vooral bij die ge meenten doen zich moeilijkheden voor. Al tienlallen jaren worden, op last van het ministerie van Binnenlandse Zaken, gemeentegrenzen veranderd, gemeenten opgeheven of samengevoegd. Het gaat nooit zonder strijd. Protestoptochten naar Het Binnenhof, waarbij men zich vro lijk beroept op eeuwenoude rechten, zijn een normaal verschijnsel. Toch zijn al die verschuivingen en herindelingen niet meer dan lapmiddelen. De lijd is nu rijp, meent een studiecom missie, om de bestuursvorm in Neder land drastisch op de helling te zetten. De commissie, samengesteld door het In stituut Contact Randgemeenten in sa menwerking met het ministerie van Bin nenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, pleit vurig voor de instelling van gewesten in Neder land. In zeer diplomatieke taal overigens, want men weet zo langzamerhand wel hoe lang de tenen zijn van het merendeel van de 930 Nederlandse gemeentebestu ren. Wie de in de wet vastgelegde ge meentelijke autonomie ook maar heel even bedreigt, kan, hoe goed hij het ook bedoelt, rekenen op stug verzet van vele plaatselijke opperhoofden. Achtergrond van alle problemen is, hoe kan het anders, de geduchte bevolkings groei in Nederland en de noodzaak om almaar meer hulzen, fabrieken, scholen, schouwburgen, wegen en wat wij nog meer nodig hebben te bouwen. De grote gemeenten in Nederland zijn vrijwel al lemaal volledig volgebouwd. Bevolkings groei en openbare voorzieningen houden echter niet op bij onzichtbare gemeente lijke grenzen. De grote gemeenten ko men dan ook vrijwel allemaal om hulp aankloppen bij hun huurlieden. Vaak ontaardt dat in een wat kinderachtig ge vecht, waarbij woorden zoals zelfstan digheid, overheersing, bemoeizucht en in haligheid als stokslagen heen en weer vliegen. De studiecommissie meent, dat de instel ling van gewesten men denkt aan zo'n dertig tot veertig van deze nieuwe be stuurslichamen deze moeilijkheden kan voorkomen. De klassieke leer van de gemeentelijke autonomie moet daar bij maar even worden vergeten, merkt de commissie argeloos op. De gewesten moeten zich vooral bezighouden met de zaken, die niet meer door de gemeenten alleen kunnen worden opgelost; econo mische ontwikkeling, volkshuisvesting, openbaar vervoer, verkeer en recreatie. Het gewestelijk bestuur kan de gemeen ten aanwijzingen op deze gebieden ge ven, maar moet, als de gemeenten stout blijven en niet luisteren, ook gewestelijke verordeningen kunnen maken. Het be stuur van een gewest zou op dezelfde manier tot stand moeten komen als dat van de gemeenten de bevolking kiest de gewestraad door middel van algemene verkiezingen, de Kroon benoemt een voorzitter. Nederland heeft al een Instelling, die wat weg heeft van zo'n nieuw gewest, de Rijnmondraad in het gebied van de Nieu we Waterweg. Dit „district" heeft echter nauwelijks een eigen zeggenschap, de sa menwerkende gemeenten zijn en blijven zelfstandig en maken daarvan, als het hun uitkomt, uitbundig gebruik. Het is •s lands bestuurders inmiddels wel dui delijk geworden, dat deze districtsvorm ook geen ideale manier is om de be- stuursproblemen op te lossen. De nieuwe gewesten moeten heel wat meer be voegdheden krijgen dan de huidige Rijn mondraad. Het rapport van de studiecommissie, dat is gebaseerd op een uitgebreid onder zoek door de Vrije Universiteit in Am sterdam, is gestuurd naar de politieke partijen, naar vrijwel alle gemeenten, naar provincies en naar het ministerie van Binnenlandse Zaken. De komende maanden kan men heel wat discussies verwachten. De bestuurders, die bang zijn voor hun zelfstandigheid en vastbe raden de mouwen opstropen om de eigen positie tot het bittere einde te verde digen, hebben één troost. De commissie stelt nadrukkelijk voor om uitgebreid toezicht te houden op het tot stand ko men van de gewesten en de manier waarop zij gaan werken, Niet alleen moet de regering daartoe een speciaal bureau oprichten, ook de provincies (die even eens een deel van hun taak aan de ge westen moeten afstaan) moeten opdracht krijgen een alziend oogje In het zeil te houden. Die nieuwe taken bieden de hui dige bestuurders bovendien ook een re delijk uitzicht op promotiekansen. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de burgemeester in de komende week geen spreekuur zal houden en dat het spreekuur van woensdag 7 mei ver plaatst is naar donderdag 8 mei, des middags van 15.30 tot 16.30 uur. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door J. Borst. Paulus Potterlaan 30. tel. 3322 en H. J. Stroband. Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. Koninginnedag 8.00 uur tot 1 mei 8.00 uur J. Kuipers. Middelwijk straat 34, tel. 2815 en W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Gro thestraat 63. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soest-Zuid". Avond- en nacht dienst tot en met vrijdag 2 mei apo theek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" zaterdag en zon dag en Koninginnedag gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gcle Kruis Zr. J. Senden. Simon Stevinlaan 7. Soes- terberg, tel. 03463-1540, b.g.g. briefje in brievenbus. Groene Kruis Zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. 6906. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg. Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.m. vrijdag, 9.30- 10.30 uur en donderdag i9.00-19.30 uur. Molenstraat 11, tel. 4040. In Soesterberg dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur gezinsdie nst. 10 uur ds A. O. Zijlstra, Amersfoort. 19 uur ds D. H. Bosma. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk. Regen tcsselaan, 10 uur ds D. H. Bosma. 3 uur ds H. Roest. Tijdens beide diensten kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Gebouw Mïddelwijk. 10 uur ds J. Mettau 10 uur zondagsschool. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds W. J. Coenraads, Den Haag. Tijdens de morgendienst kinderoppaf. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds Th. Vollebregt. Eemnes-bin nen. 7 uur ds J. Smit. Eltheto-Driftje. 10.15 uur jeugdkerk. Groen van PrinstererschooL 10 uur zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Drichockswfg; 11.30 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costasehoof, Prins Bernhardlia®. 10 uur zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds G. Rang. Wilhclminakerk. Soesterbergsestraat Mk 10 uur Prof. Dr. H. N. Ridderbos, AA» sterdam. 5 uur ds M. Wilschut. Kerkgebouw N.P.B.. Rembrandtlaan M. 3.30 uur ds J. F. Hev. Amersfoort C. 14.45 uur ds J. F. Hey, Amersfoort C. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar gebouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur Dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. Smit. 7.15 uur ds Brons, Veenendaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 jut ds N. van de Wall, Den Haag. 10.15 uur kinderdienst. BRAAMHAGE. 19 uur ds W. Leerink. Wijkgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur Leesdienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente ,.Baaro-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn. 2.30 uur ds G. Tafié, Ambtsoverdracht. 10.30 uur kinderkerk. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 11.30 uur Wjjkgebouw Talmalaan. H. Mis op zondag 11.30 uur. Voormalige v.g.Lo. school Steenhoffstr. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 en 19 uur. dinsdag en donderdag 8 en 9 uur, zaterdag 9 en 19 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag H. Mis 19 uur. Zondag H. Missen 9.30 uur en 11 uur. hoogmis. Maandag geen mis, dinsdag 19 uur, avondmis, woensdag 8 uur. donderdag 19 uur avondmis, vrijdag 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat. Zondag H. missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. missen te 8 uur. woens dag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur.

Soester Courant | 1969 | | pagina 13