ƒ1.20 ENGEL Drukkerij Smit - Soester Courant ACCURATE MEDEWERKSTER NEDERLANDS IJSHOCKEY GAAT GOEDE TOEKOMST TEGEMOET EBvSETTEN ENITH M. TUSSEN B.D.C. oefent zondag tegen Sint Maarten Nougat glacé Oranje knotsen Fondant sprits 65 ct. Hees krijgt Valleivogels op bezoek Uw succes is onze reclame Auto- en Vraehtwagen- rijsehool „The Red Stars" Kunstijsbanen bieden mogelijkheden Twee S.E.C.-elftallen kunnen morgen kampioen worden Mixed Hockey Club Soest V.V.Z. morgen naar hekkesluiter Kulan S.E.C. ontvangt morgen Larense L.V.V. Klaverjasavond De Meteoren S.E.C. Honkbal P^TViïi^ Soester combinatie tegen CJ.V.V. S.E.C. klaverjassen Rouw- en Trouwkleding Het eerste elftal van B.D.C. speelt zon dag een oefenwedstrijd tegen Sint Maarten. De wedstrijd is louter voor ontspanning bedoeld, want voor B.D.C. valt er in de competitie niets meer te bereiken. Het elftal heeft zich veilig gesteld, maar is reeds lang uitgesloten voor een kampioenschap. De wedstrijd, die in Soest wordt gespeeld, begint om half drie. De opstelling zal nader be kend worden gemaakt. Het onderaan staande derde elftal gaat 't zondag nog eens proberen tegen het Nijkerkse N.S.C, 2. Degradatie is voor B.D.C. inmiddels al vrijwel onafwend baar geworden. Niettemin zou één over winning in dit seizoen geen Kwaad kun- ner. De wedstrijd begint om twaalf uur aan de Bosstraat. B.D.C. zal worden samengesteld uit de volgende spelers: v Schimmel, P. Hilhorst. W. Bakker, A. Brouwer, B. Schimmel. H Hagen, C. Dorrestein, T. Bunnik, F. Bunnik, H. van Hal en K. Grift. Reserve is W. Jansen. Het vierde elftal staat voor een zeer belangrijke wedstrijd. In deze afdeling, -eri;. de strijd nog tussen vier clubs gaat. staan Roda 3, B.D.C. 5 en Hoog land 3 met vier verliespunten aan de leiding, gevolgd door B.D.C. 4 met twee verliespunten meer. De overige clubs hebben een zeer grote achterstand. Het vierde speelt zondag uit tegen Hoogland 3. B.D.C, zal deze wedstrijd moeten win nen om nog in aanmerking te kunnen blijven komen voor het kampioenschap. BK verlies zijn de Soestenaren vrijwel zeker uitgeschakeld. De wedstrijd in Hoogland begint om. twaalf uur. B.D.C. gaat er met de volgende spelers heen: A. Roest, R Kleinegris, W. v. d. Bree- mer, J. v. d. Deijssel, A. Wagner, H. Kroder, P. Hilhorst, A. Hilhorst, P Lankreijer, P. Visser, T. v. d. Breemer. Reserves zijn E. van Dongen en J. v. d. Meulen. B.D.C. 5, dat met Roda nog de beste kansen op een kampioenschap heeft, gaat in Amersfoort bij Amsvorde 6 op bezoek. Voor de Amersfoorters staat v- wel niets meer op het spel. Een overwinning voor B.D.C. mag daarom wel worden verwacht. Dit team gaat met de volgende spelers op stap: H van Dalen, H. Sukel, C. Wolfsen, G. Beijer, A. Bakker, B. Epskamp, H. van Dijk, E. Bodewes, G. Kok, W. Rademaker, H. Rebel. Reserves zijn J. Beijer en A. v. d. Linden. B.D.C. 7, dat nog in degradatiege vaar verkeert, krijgt het zondag wel licht uiterst moeilijk tegen het bezoe kende Amersfoortse A.P.WC. 6, dat wel iswaar op de vijfde plaats staat, doch zes wedstrijden minder dan de leider heeft gespeeld. A.P.W.C. heeft het mins te aantal verliespunten en maakt nog altijd de beste kans op het kampioen schap. B.D.C. komt met de volgende spelers uit: B. v. d. Linden, W. Roest, M. v. d. Breemer, K. de Bruin, C. van Esveld, L. Wildenburg, N. Gros, J. Brouwer, M. van Asch, C. Verkerk en R. Jansen. B.D.C. 8, dat niets meer te winnen of te verliezen heeft, zal zondag het niet spelende tiende elftal een grote dienst kunnen bewijzen door het op de twee de plaats staande K.V.V.A. 6 een of twee punten afhandig te maken. De Amersfoorters hebben een achterstand van maar één punt op B.D.C. 10. Voor B.D.C. 8 zullen uitkomen; G. Schimmel, J. Smeeing, P. M. Hilhorst, A. v. d. Breemer, G. Dorrestein, A. v. d. Wardt, C. Rebel, H. Butzelaar, J. Kok, J. v. d. Kant, N. Hooft, M, Lenarduzzi en B. Rademaker. Tenslotte staat ook voor het negende elftal een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Men ontvangt het lei dende Actif 9, dat reeds tien punten voorsprong heeft op het op de tweede plaats staande B.D.C. 9, maar ook vier wedstrijden meer heeft gespeeld. B.D.C zal zich geen nederlaag meer kunnen veroorloven. Actif heeft tot dusver pas één punt verspeeld. In twaalf wedstrij den scoorde men niet minder dan 72 doelpunten. B.D.C. heeft, dus alle reden om zondag op een moeilijke wedstrijd te rekenen. Het Soester team zal vertegen woordigd worden door: A. Pronk, J. Beijer, L. Nuss, R. Voskuilen, B Kaats, Chr. Vonk, B. Bakker, J. Kaats, Jaap Beijer, F. v. d. Breemer en A, Roest. B.D.C. 6 en B.D.C. 10 zijn zondag vrij. Zij zullen van deze gelegenheid gebruik maken om een oefenwedstrijd tegen el kaar te spelen. Deze wedstrijd begint om kwart voor twee. Pure chocolade met een zachte nougat vulling. 250 gram Net met 9 stuks OQ oranje lolly's vla Jgesj fon Brosse sprits, opgespoten met mokka of rose fondant. Pakje 200 gram 11 VROOM DREESMANN Het bijna kampioen zijnde eerste elftal van Hees krijgt morgenmiddag het in degradatiegevaar verkerende Valleivo gels op bezoek. Voor beide elftallen staan grote belangen op het spel, zij het niet dezelfde. Met nog dru wedstrijden te spelen, waarvan twee op eigen ter rein en de laatste uit tegen concurrent T O.V. in Baarn, ziet de toekomst er voor Hees erg rooskleurig uit, vooral, i:dien morgen gewonnen wordt, wat wel mag worden verwacht. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen eindigde overigens in een doelpuntloos gelijk spel. Volgende week is Hees vrij. Daar na sluit men de competitie af met wed strijden tegen S.E C. en T.O.V. Het tweede elftal, dat niets meer kan overkomen, krijgt morgenmiddag Candia 2 uit Rhenen op bezoek. Ook in dit duel start de thuisclub als favoriet. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6B21 VAN WEEDESTRAAT 29A, TELEFOON 5154 - 2566, vraagt per 1 juni a.s. voor de advertentie-administratie een leeftijd pl.m. 18 a 19 jaar. Vereisten zijn Accuraat en zelfstandig kunnende werken. Kunnende typen. Goed handschrift. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Aanmelden aan bovenstaand adres. WEDEROM VOLLE WINST VOOR RED STARS-TEAMS Dinsdagavond speelden het damesteam, het herenteam en het jongensaspiran- tenteam in de Utrechtse Beatrixhal en alle wedstrijden werden volledig in winst omgezet. RED STARS I-TAVENO I 25-9 Het damesteam van de Soester basket balvereniging The Red Stars had weinig moeilijkheden met de dames van het Utrechtse Taveno, met name in de tweede helft was het naar de rayon klasse gepromoveerde Red Stars supe rieur. Al zeer snel hadden de Red Stars dames een 1-6 voorsprong, maar Taveno bleef in deze eerste helft goed partij geven. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de Soester dames deze eers te helft met de magere marge van 7-5 afsloot. In de tweede helft ging het ech ter beter. De Red Stars combineerden wat zuiverder in de aanval en een lich te tempoversnelling bezorgde de Soes ter dames een ruime voorsprong. Het werd tenslotte een verdiende 25-9 over winning RED STARS-U.V.V. 82-58 Voor de tweede maal binnen drie da gen zorgde het herenteam van Red Stars voor een opmerkelijke prestatie. Afgelopen zondag wonnen de heren in de verlenging van het Utrechtse Can- geroes, nu dinsdag j.1. moest er weer een verlenging aan te pas komen om tot een overwinnaar te komen. Het was een zeer opmerkelijke wedstrijd van bei de kanten. Er werd bij vlagen bijzon der goed basketbal getoond en ook in deze ontmoeting liepen de krachten van Red Stars en U.V.V. niet ver uiteen. De teams bleven elkaar beloeren, toch was het U.V.V. dat in de eerste helft steeds een lichte voorsprong had, na tien mi nuten 13-10, na zeventien minuten zelfs 27-20, maar een fantastische laatste drie minuten van deze eerste helft met enkele uitstekende „fast-breaks" be zorgden de Red Stars heren toch nog een voorsprong van 31-29 met de rust. Ook in de tweede helft gaven de teams elkaar niets toe. Na tien minuten was het 41-39 voor Red Stars. Na vijftien minuten stond U.V.V voor met 45-44. Met nog één minuut te spelen had U.V.V. in eens een 55-50 voorsprong ge nomen. De Red Stars heren gingen toen over op een „man-to-man" verdediging en met nog maar twee seconden te spe len was de stand 55-53 voor U.V.V. en leek de strijd beslist. Maar toen mocht Red Stars een vrije bal nemen van de zijlijn. De bal werd gepasst naar Hans Bosboom op het middenveld en zijn ge weldig afstandsschot trof precies roos, 55-55, een ongelofelijke prestatie, het geen in ieder geval goed was voor een verlenging. Het moreel van U.V.V. was gebroken en tegen de goed „man-to- man" spelende Red Stars heren had U.V.V. geen enkel verweer meer. In deze vijf minuten verlenging scoorden de Soester heren maar liefst 27 pun ten, tegenover U.V.V maar 3, waardoor deze erg aantrekkelijke wedstrijd toch nog met het grote verschil van 82-58 werd gewonnen. Persoonlijke score: Hans Bosboom 30-10; Bert Vlug 16-0; Rinus Valk 14-1; Wim Bolwerk 6-0; Cees van de Grift 4-0; Wim Voet 0-1. RED STARS a-U.V.V. c 36-32 De jongens aspiranten van Red Stars hebben geen al te beste wedstrijd ge speeld tegen het c-aspirantenteam van het Utrechtse U.V.V. Nu is het wel zo dat dit team voor menige tegenstander Jeen groot probleem is. Al spoedig ston den de Soester jongens met 5-0 achter en deze vijf punten hebben zij in de eerste helft niet meer weg kunnen wer ken De rust ging in met 18-13 voor U.V.V. Verdedigend zat het bij Red Stars wel goed in elkaar, maar aanval lend werd er erg slordig gespeeld. Dat zij alsnog de wedstrijd met 36-32 heb ben gewonnen is dankzij het tempo-te kort dat U.V.V. had aan het eind van de tweede helft. Welk een attractief schouwspel ijshockey voor de toeschouwers is hebben we een paar weken op de televisie kunnen zien. Zo zjjn honderdduizenden Nederlanders mede getuige geweest van het spannendste toernooi om de wereldtitel sinds vele jaren. Met als resultaat dat Rusland zich wereldkampioen mocht noemen door een wat beter doelgemiddelde dan de Zweden en Tsjechoslowaken, die evenveel wed- strjjdpunten verzamelden. In ons land was het enthousiasme groot en dat geeft nu al goede hoop voor het slagen van het wereldkampioenschap ijshockey in de C-groep in 1971 dat in ons land wordt gehouden. heel prettig georganiseerd voor de deel nemende landen, die in drie categorieën zijn ondergebracht. In categorie A spe len de sterkste landen, waarvan de win naar zich wereldkampioen mag noemen. Degeen die in deze groep onderaan ein digt, degradeert naar groep B en het land dat daarin wint promoveert naar groep A. Zo gaat het ook met de groe pen B en C. Nederland is na de oorlog nooit verder dan de C-groep gekomen. De wedstrijden in de verschillende groe pen worden meestal niet tegelijk gehou den. Het toernooi van groep A vindt plaats in één van de landen die in groep A speelt en zo is het ook met de groe pen B en C. Vandaar dat het toernooi van groep C naar Nederland kan komen Een strijd om het wereldkampioenschap is het dus niet, wel een strijd om pro motie naar groep B. In het laatste toernooi van groep C ein digde Nederland bij zes deelnemende landen op de derde plaats. Gezien het feit, dat onze landgenoten bij vorige ge legenheden meestal op de laatste of op één na laatste plaats eindigden, een goed resultaat, dat duidt op een verbetering in het spelpeil. Goede trainers Gezien in de verhoudingen van groep C zal het spelpeil van de Nederlandse ijs hockey'ers in de komende paar jaren waarschijnlijk vrij sterk vooruit gaan. Die verwachting baseren we op het grote enthousiasme, dat we momenteel voor het ijshockey in ons land bij veel jon gelui zien. Bovendien worden goede trai ners aangetrokken, vooral uit Canada, Amerika, Tsjecho-Slowakije en de Scan dinavische landen. In vergelijking met het spelpeil in de A-groep zal dat van de C-landen in de komende paar jaren ech ter verder achterblijven. Het valt te verwachten, dat het Cana dese voorstel om prof-spelers toe te laten in het toernooi om het wereldkampioen schap, zal worden aanvaard. Omdat er een groot verschil is tussen de amateurs en profs in Amerika en Canada zullen deze landen in de komende toernooien sterker naar voren komen. Dat is ook reëel, want in feite zijn de Russen en Tsjechoslowaken ook geen amateurs. Het doet ook wat vreemd aan, dat de Ame rikanen in het; laatste toernooi van de A-groep in Stockholm zijn gedegradeerd naar de B-groep, terwijl het in wezen zo'n sterk ijshockeyland is. Voor ons land en vooral voor de ijs- hockeysport mogen we blij zijn, dat een wereldkampioenschapstoernooi aan Ne derland is toegewezen. Dat zal een extra stimulans zijn om dan goed voor de dag te komen en mogelijk promotie naar de B-groep bewerkstelligen. De opgang van het ijshockey heeft in ons land geen gelijke tred gehouden met het aantal kunstijsbanen dat er is gekomen. De hardrijderij op de schaats heeft daar van volop geprofiteerd in ons land. Met het kunstrijden ligt dat heel anders, hoe wel dat ook ver is achtergebleven. Vreemd is, dat het spelpeil in ons land nauwelijks is gestegen in de afgelopen paar jaar bij het ijshockey. In verscheidene plaatsen waar een kunstijsbaan kwam, werden ijshockey- clubs opgericht waar vooral veel jonge lui met een geweldig enthousiasme be gonnen. Maar nadat ze een poosje had den getraind en de eerste wedstrijden met flinke nederlagen hadden afgesloten tegen meer geoefende ploegen, nam het enthousiasme kennelijk wat af. In wezen is ijshockey echt een sport voor jongens met een fel doorzettingsvermogen. Het vergt enorm veel van de beoefena ren. Je moet wel een stevige jongen zijn, die een flinke douw kan hebben, want de spelers zijn niet voor niets zo goed ingepakt. Om er een redelijke vaardig heid in te krijgen moet je lang en inten sief trainen. Vooral de schaatstechniek is van enorm veel belang, maar ook de conditie en de sticktechniek. En dan hebben we het nog niet gehad over de noodzaak om snel te kunnen reageren en je steeds en heel snel aan de ontwikke ling van het spel te kunnen aanpassen. IJshockey vergt een sterke teamgeest. Meer goede clubs Voordat in ons land een paar jaar gele den de rage begon van het aanleggen van kunstijsbanen was H.IJ.S.-H.O.K.IJ. uit Den Haag vrijwel de enige club. Vóór 1940 hebben we er weieens wat meer gehad. Maar nu is het ijshockey een sterk in opkomst zijnde sport in Nederland. Naast de Haagse club, die nog altijd de sterkste is, treden nu vooral de Amstel Tijgers uit Amsterdam, Den Bosch en Tilburg nogal sterk op de voor grond. Het wereldkampioenschap ijshockey REMBRANDTLAAN 18 IEL 02i55-4785 Alle belangstelling van S.E.C. gaat mor gen uit naar de verrichtingen van het tweede en derde elftal, die morgen bei de kampioen kunnen worden. Het twee de moet morgen een overwinning be halen om onbereikbaar te worden voor de concurrentie; het derde heeft aan een gelijk spel al genoeg. Het toevallige feit doet zich voor, dat beide elftallen hun kampioenschap moeten of tenmins te kunnen behalen ten koste van plaats genoot V.V.Z. S.E.C. 2 krijgt V.V.Z. 3 op bezoek. De voorsprong van S.E.C. op V.V.Z. be draagt elf punten maar in het veld zal morgen stellig zo'n groot verschil niet blijken. Ook de vorige wedstrijd tussen V.V.Z. en S.E.C. liep niet geheel volgens de S.É.C.-verwachtingen. Men zal mor gen trouwens minder moeten praten en meer tot daden moeten komen dan af gelopen zaterdag, toen het kampioen schap door verlies tegen S.V.M. Boys 2 al moest worden uitgesteld. De wedstrijd begint morgen om drie uur. S.E.C. komt met de volgende spe lers in het veld: Maijer, v. d. Schagt, Staal, Marsman, Baptist, Dorrestein, Nij- huis, Verwoerd, Kraay, De Beer, Luij- telaar en Hop. De winstkansen voor S.E.C. 3 zijn gro ter. V.V.Z. 4 heeft het deze competitie nog niet verder gebracht dan twee overwinningen en een gelijk spel. Het verschil tussen beide ploegen bedraagt veertien punten. Bovendien heeft S.E.C, al aan een gelijk spel voldoende. S.E.C. zal vanaf twee uur aan de Ferdinand Huycklaan worden vertegenwoordigd door; Bakker, Verweij, Van Delden, Piepenbroek, Van Drie, Vink, Cairo, Rademaker, Hodde, Kerkwijk, Kok en v. d. Berg. E. G. KERKHOF GAS-INSTALLATIES WATERLEIDING SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten Centrifuges Vaatwasmachincs Koelkas ten, Diepvriéskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOES'I TELEFOON 02155-4332 zijn sportieve plicht te vervullen. Het elftal zal bestaan uit: doel C. Pouw achter H. van Velzen, M. van Ginkel B. Rademaker en H Wegerif; midden H. van Arkel en W. Floor: voor C. van Velzen, M. Vetkamp, P. H. Martens en F. v. d Pol. Reserve is G. M. v. d. Grift. De wedstrijd begint om vier uur. V.V.Z. 4-S.E.C. 3 Het vierde elftal verkeert ongeveer in dezelfde omstandigheden. Ook dit elf tal moet aantreden tegen een S.E.C.- team, dat ten koste van V.V.Z. het kampioenschap kan behalen. S.E.C. heeft aan een gelijk spel al voldoende. Voor V.V.Z. staat echter nog wel het een en ander op het spel. want met vijf punten uit tien wedstrijden staat men op de laatste plaats. V.V.Z. 4 komt met de volgende spelers in het veld: doel J. van Ossenbruggen; achter Joh. Brouwer. Joh. van Koóy, G. van Kooy en Th. de Man; midden: P. v. d. Meer en A. Boot; voor D. Duits, G. Pothoven, W. Nieuwkerk en W. v. d. Meer. Reserse is G. Perlato. De ontmoeting begint om twee uur. TERSCHUURSE BOYS-V.V.Z. 6 Het zesde elftal, dat een plaats in het midden van de ranglijst inneemt, gaat morgenmiddag bij Terschuurse Boys op bezoek, waar waarschijnlijk wel een punt is te verdienen. De opstelling van het zesde is: doel J. van Kooy; achter R. van Dalen, E. G. de Boer, B. Morren, G. Ruizendaal; midden J. van Kooy en L. G. Brunt; voor H Donk, J. Groart, A. P. v. d. Hoek en T. Rademaker Re serve is N. v. d. Wakker. De wedstrijd begint om twee uur. Vertrek uit Soest om kwart over een. Afschrijvingen moeten uiterlijk vrijdag avond opgegeven zijn aan de heer A. v. d. Broek, Dorresteinweg 29, tel. 02155- 5709, of aan de heer J. van Ossenbrug- Ren, Celebesstraat 41, Baarn, tel. 02154- 5538. Voor de jeugd staan de volgende wed strijden op het programma: V.V.Z ad- spiranten a-Spakenburg b (4.30 uur), Quick adsp. d-V.V.Z. d (3.00 uur), Hoog landerveen pup. 1-V.V.Z. 2 (1.00 uur), V.V.Z. pup. 1-H.V.C 1 (1.00 uur), V.V.Z. pup. 3-B.D.C. 4 (1.00 uur) en Hees pup. lb-V.V.Z. lb (11.30 uur). Programma voor zaterdag. Thuis. 15.15 uur Jongens B-Be Fair D. 15.15 uur Meisjes C-Shinty B. 14.15 uur Jongens C-A'foort F. 14.15 uur Jongens A-S.C H.C. E. Uit. 15.15 uur Phoenix C-Meisjes B. 15.15 uur Laren D-Meisjes A. Programma voor zondag. Thuis. 12.30 uur Soest IV-Kampong 15. 14.00 uur Heren III-Heren V. Uit. 11.00 uur H'sum VIÏ-Dames III. 11.00 uur Kampong 9-Heren II. 12.30 uur A.M.V.J.-Dames I. 15.30 uur Amsterdam C-Soest Vet. Het eerste elftal van V.V.Z. krijgt mor gen de gelegenheid, zich aan de nog al tijd dreigende degradatie te onttrekken. De jubilerende Soestenaren gaan mor gen namelijk bij het met vijf punten onderaan staande Kulan op bezoek, dat op eigen terrein nog geen enkel punt heeft behaald. Van de twee overwin- ni -"m, die Kulan bereikte, werd er in het begin van de competitie echter één op V.V.Z. behaald en wel met 4-1. De Soestenaren hebben dus wel wat goed te maken. De strijd om de voorlaatste plaats kan nog bijzonder spannend worden, want behalve V,V. Z. komen daarvoor ook nog Valleivogels, Baarn en S.E.C. in aanmerking. En het toeval wil, dat V.V.Z. zowel Baarn als S.E.C. nog moet ontmoeten. V.V.Z. heeft het dus volledig in eigen hand om in de tweede klasse te blijven, mits morgen van Kulan wordt gewonnen. Het elf tal zal bestaan uit: doel A. Rebel; ach ter G. v. d. Bovenkamp, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizen- daal; voor H. Brons, A. Brouwer, B. Fugers en A. Schaap. Reserve is P. van Altena De wedstrijd begint om vier uur. De spelers vertrekken om kwart over twee. V.V.Z. 2-V.R.G. 3 Het tweede elftal, dat na veertien wed strijden nog niet verder is gekomen dan acht punten, krijgt morgen V.R.C. 3 op bezoek. Veiligheidshalve zou een over winning voor de thuisclub geen kwaad kunnen, maar veel verder dan een ge lijk spel zal men waarschijnlijk niet ko men. De opstelling van het tweede luidt: doel P den Breejen; achter K. Hilhorst, H. v. d. Bovenkamp, C. van Ham ers veld en J. Brouwer; midden A Ruizendaal en A. van Neerbos; voor D. van Arkel, F. van Hornsveld, J. van Doorn en A. H. van Wijk. Reserve is R. Duit. S.E.C. 2-V.V.Z, 3 Het derde elftal, dat dit seizoen met het zesde nog het best voor de dag komt, zal het morgen tegen plaatsgenoot S.E.C. 2 niet gemakkelijk krijgen. Men zal een ongetwijfeld fel op winst spelend S.E.C. tegenover zich vinden, want een overwinning op V.V.Z. levert S.E.C. het kampioenschap op. Bij een nederlaag zal het kampioenschap overigens waar schijnlijk naar Maartensdijk (S.V.M. Boys 2) gaan. Voor V.V.Z. staat niets meer op het spel. Men behoeft alleen Ofschoon voor S.E.C. in deze competitie niets meer te bereiken valt na het te leurstellende verlies tegen Muiderberg van de afgelopen zondag, zal S.E.C. er wellicht enig genoegen in scheppen om in ieder geval zondag van het bezoeken de L.V.V. uit Laren te winnen, want het was deze club, die SE.C. destijds de eerste en tot zondag ook enige ne derlaag toebracht. Het werd bovendien nogal een gevoelige nederlaag: 4-1. S.E.C. heeft tegen deze club dus wel wat goed te maken, ook al is de rol van de thuisclub in deze competitie hele maal uitgespeeld. Het wordt tevens de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, zodat men het publiek wel een zo goed mogelijke indruk moet geven om vol gend seizoen weer om een behoorlijk aantal aanhangers te kunnen rekenen. De wedstrijd begint om half drie. Het elftal van S.E.C. zal bestaan uit: doel: Van Hattum; achter De Rooy, Roder- mond, Krijt en Van Remmerden: mid den; Veenendaal en Burgman; voor Aal- bers, Woudenberg, Vervloet, Verhoeven. Reserves zijn Rijnders, Voskuilen en Van Essen. BAARN 2-S.E.C. 2 S.E.C. 2, dat een heel behoorlijk aan tal punten bij elkaar gevoetbald heeft, maar in het begin van de competitie ook achterop raakte door teveel gelijke spelen, gaat morgen bij Baarn 2 op be zoek. Voor de bezoekers is deze wed strijd niet meer van belang, voor Baarn nog wel in verband met dreigende de gradatie. Deze ontmoeting vangt om half twaalf aan. S.E.C. zal met de vol gende spelers uitkomen: doel: Kok; achter Huizinga, Luschen, R. Dorrestein, en Jasperse; midden Brouwer en W. Dorrestein; voor Lenarduzzi, Van Breu- kelen, Van Berkel en Rijnders. S.E.C. 3-E.M.M. 2 Het derde elftal heeft zich eveneens van een veilige plaats op de ranglijst verzekerd. Kampioenskansen zijn er ook niet, zodat de thuiswedstrijd tegen E.M.M. 2 uit Hilversum van weinig be lang is. Toch zal S.E.C. wel een kleine zege kunnen behalen. S.E.C. 3 zal er zondag als volgt uitzien: Doel: Van Es sen; achter: D. Hooyer, Ruttenberg, A. Hooyer; midden: Voskuilen en D. J. v. d. Broek; voor H. Luschen, Schalk wijk, Abbel en D. v. d. Broek. A.P.W.C. 4-S.E.C. 4 Het vierde elftal heeft nog wel enkele punten nodig en zou er zondag mis schien één kunnen behalen in de uit wedstrijd tegen het Amersfoortse A.P.W.C. 4, welke ontmoeting om twaalf uur begint. S.E.C. komt in de volgende samenstelling in het veld: doel v. d. Vaart; achter Kanters, Wildenburg en v. d. Linden; midden R. van 't Kloos ter en Zeil; voor Meijdam, Roest, Lam, Tuenter en G. Wildenburg. Reserve is J. Wildenburg. S.E.C. 5-A.P.W.C. 5 Ook de vijfde elftallen van beide ver enigingen staan zondag om twaalf uur tegenover elkaar, maar dan op Soester terrein. Ook de positie van S.E.C. 5 is nog niet erg rooskleurig, zodat ook dit team nog wel een paar punten kan ge bruiken. Het elftal zal worden samen gesteld uit de volgende spelers: L. van 't Klooster, Niewaal, Dasselaar, Veld huizen, Wijnands, Rijken, Westerveld, Groenesteijn, v. d. Brink, Scheurwater, De Jong en Huying. Komende dinsdagavond speelt het eers te elftal in Maartensdijk een wedstrijd in Maartensdijk tegen S.V.M. Boys in het kader van het nederlaagtoernooi, Hat door deze verenigir wordt georga niseerd. De KAMER VAN KOOPtiANDEI EN FABRIEKEN te AMERSFOORT öoudt woensdag a.s.. van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier Donderdag 17 april werd de laatste klaverjasavond van de Meteoren gehou den. De uitslag van deze avond was Hr. B. de Rooy 4732 punten. Zeijpveld 4721. Hornsveld 4707. De total uitslag van 8 gespeelde wed strijden is 1. Zeypveld 36228 punten. 2. Bosman 36151 p. 3. Hornsveld 35272 p Poedelprijs mevr. Venema. Aanstaande zaterdag begint de honkbal competitie. Ondanks het slechte voor jaar en daardoor geringe training werd afgelopen zaterdag de 3e klasser F.A.K. met 7-4 verlsagen. In deze wedstrijd was S.E.C. defensief sterk, vooral in de eerste 5 innings toen maar 2 lopers het 2e honk bereikten. De junioren-werper Waterreus, die deze innings gooide, deed het goed, hij kreeg maar 2 honkslagen tegen. De laatste 4 innings werden ge worpen door Allan Harris, die nogal wisselvallig was en dan ook 4 punten tegen zich kreeg. De aanslag was S.E.C. niet erg op dreef, 12 keer 3-slag tegen en maar 7 honkslagen is maar matig. Score verloop: S.E.C.: 12200020- 7. F.A.K.: 0 0 0 0 0 3 0 0 1 4. Werpresultaten: F.A.K. (v. d. Ende) 12 3-slag, 7 honkslagen, 6 4-wijd, 2 fou ten. S.E.C. Waterreus (5 inn.) 5 2 2 0. Harris (4 inn.) 9 7 12. Het junioren-negental heeft afgelopen zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.C.A.W. gespeeld. De S.E.C.-ju- nioren wonnen deze wedstrijd met 5-0. Deze overwinning werd vooral behaald door goed verdedigend spel en doordat de werper van H.C.A.W. niet erg veel controle had over zijn worpen. Programma S.E.C.-honkbal: Zaterdag: 14.00 uur, senioren II-Zuid- vogels. 16.00 uur S.E.C. Bleesing- H.C.A.W. Bleesing. Woensdag: 14.00 uur S.E.C. Jun.- H.C.A.W. jun. 12.00 uur S.E.C. B.R.L.- H.C.A.W. B.R.L. Het eerste negental speelt zondag zijn eerste wedstrijd uit in Schiedam tegen de club van die naam. De beroemde Zenith-precisie in wel zeer elegante vorm Zenlth dameshorloge» mat lederen band edelstaal v.a. f 176,— doublé v.a. f175,— 18 kar. goud v.a. f 320,- Ga naorSP'JKER i 501 TEL.2982 E5TERBERGSE5TR 26 Op Koninginnedag: Op Koninginnedag zal op het terrein van V.V.Z. aan de Ferdinand Huyck laan een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen een Soester combinatie en het Amersfoortse CJ.V.V. Er worden twee wedstrijden gespeeld. Een elftal, samengesteld uit spelers van cle eerste elftallen van V.V.Z., S.E.C., Hees en B.D.C. zal het gaan opnemen tegen C.J.V.V. 1, dat uitkomt in de tweede klasse K.N.V.B., zaterdagcompetitie. Deze wedstrijd begint om half vier. Hieraan vooraf gaat een wedstrijd tus sen een elftal, samengesteld uit spelers van de reserveelftallen van genoemde verenigingen en C.J.V.V. 2, dat uitkomt in de reserve 3e klasse K.N.V.B., za terdagcompetitie. De aftrap van deze wedstrijd geschiedt om half twee. De opstelling van de Soester elftallen zal in de krant van dinsdag bekend worden gemaakt. De wedstrijden worden georganiseerd in samenwerking met het Oranje Comité Soest. De toegang voor beide ontmoetingen in gratis. Het was afgelopen vrijdag weer druk op de S.E.C.-klaverjasavond, De loterij trok ook veel belangstelling door de extra prijzen die hieraan waren toegevoegd. De uitslag van deze avond was als volgt: H. Seesink 5079. Mevr. Saarloos 5036. L. Breukelen 4938. A. Groenensteyn 4749. Mevr. de Bruin v. d. Grint 4705. Mevr. Elderman 4673. Mevr. Donker- steeg 4622. J. Klooster 4588 Velthuizen 4499. Timmer 4441. Mevr. Woudenberg 4433. Luchen 4433. v. Loon 4401. Mevr. Rondeel 4349. A. Woudenberg 4332. De drie prijswinnaars van de drie avon den zijn: 1. W. Kraay 14966. 2. O. Ver- heyen 14092. 3. D. Woudenberg 14085. Aan de normale prijzen van deze avond had de S.E.C. evenementencommissie extraprijzen tot in totaal 20 prijzen toe gevoegd. Deze avond was tevens de laatste kla verjasavond van dit seizoen. Laanstraat 55 Telefoon 2783.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3