of 'w bank Ton Beuken Telefoonnummer ziekenauto 5980 Gewapende overvallers grepen in Hilversum naast buit van 250.000,— DOORSMEREN? ,DE KORTE DUINEN' [VOLVOl BENZINE TANKEN? ,DE KORTE DUINEN' Regionale ruildag postzegels Meningen van lezers klaar terwijl u wacht FOTO SWAGER SOEST Hoogste punt van nieuwbouw Petrus en Pauïuskerk bereikt Cosmetica Geschenken ,DE KORTE DUINEN' R.K. Jongeren Sociëteit Soestdijk Literaire avond met Henk van Kerkwijk Kunstmarkt op Koninginnedag in Soest De 100ste Lions Club in Nederland te Baarn opgericht Bijzondere Kerkdienst "HAARKNIPPEN? ,DE KORTE DUINEN' Meisje bij oversteken aangereden Twaalf Marokkanen over de grens gezet Evenementen tijdens opening Sporthal Bedrijfsongeval in Soesterveen Driemaal achtereen benzine uit auto sestolen Jongeren bijeenkomst Openbare Leeszaal en Bibliotheek AUTO WASSEN? ,DE KORTE DUINEN' AVIA Diensten Centrum .DE KORTE DUINEN' VRIJDAG 25 APRIL 1969 Twee tot dusver onbekende mannen hebben gstermorgen een overval ge pleegd op een auto van het zieken huis .Zonnestraal" te Hilversum, waar mede juist een bedrag van een kwart miljoen gulden voor de uitbetaling van salarissen van de bank was gehaald. Dankzij het kordaat optreden van twee personeelsleden van Zonnestraal kon de koffer met geld in veiligheid wor den gesteld, vóór de gewapende over valler zich ervan meester konden ma ken. avia service-station De 55-jarige kantoorbediende, de heer J. C. Hoogenbrug en de chauffeur van de wagen, de 58-jarige heer W. Ro- zendaal, waren met de auto vlak voor het administratiegebouw van Zonne straal aan de Loosdrechtseweg gereden, toen de heer Hoogenbrug plotseling een gemaskerde man met een stengun op zich zag afkomen. „Sta of ik schiet" riep de man, maar de heer Hoogen brug dacht aan een grapje en duwde de loop van de stengun opzij. Weldra kwam hij echter tot de ontdekking, dat het bittere ernst was. Er onstond een vechtpartij tussen de heer Hoogenbrug en de overvaller. „We hebben allebei aan het koffertje staan rukken", vertelde de heer Hoo genbrug. „De overvaller keek om en verwachtte hulp van zijn makker, die op dat moment nog in de auto zat. Hij kwam echter zijn kornuit spoedig te hulp, maar ook de chauffeur van de wagen van Zonnestraal stapte uit en mengde zich in de vechtpartij. Hij heeft kans gezien een van de over vallers een klap op het hoofd te geven. Deze verloor daardoor zijn hoed, die hij heeft moeten achterlaten. Tijdens de vechtpartij viel het koffertje met de ƒ250.000,op de grond. Toen ik even de kans kreeg heb ik het kof fertje opgeraapt en het 't administra tiegebouw binnengegooid. Daar heeft men toen de alarminstallatie in wer king gesteld, waarna de beide overval- Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Iers in hun rode Citroen ID de vlucht namen", zo vertelde de heer Hoogen brug. „Het ging echter allemaal zo snel, dat ik me niet eens meer precies herinner, hoe het allemaal is gelopen". „Het ging uiteindelijk om onze salaris sen. Daar heb je wel wat voor over", motiveert de heer Rozendaal zijn kor date optreden nogal lakoniek. Overi gens zijn er wel degelijk pogingen ge daan om te schieten maar het wapen moet hebben geweigerd. Er is later een kogel nabij het administatiegebouw ge vonden. Een derde inzittende van de auto van Zonnestraal, een jeugdige kantoorbe diende. is van het gebeurde zó ge schrokken, dat hij meteen de benen heeft genomen. Onmiddellijk is in de omgeving een grondig onderzoek ingesteld. Ook de politie Soest is hierbij betrokken. Maar tot dusver heeft men geen spoor van de daders gevonden. Men weet alleen, dat zij een nylonkous over het gelaat droegen. Het nummerbord van hun auto hebben zij later verwisseld voor een ander. avia service-station Ook dit voorjaar organiseert het be stuur van de I.V. Philatelica, afdeling Soest, haar zo langzamerhand traditio neel geworden ruilmiddag van 12-18 uur in de grote zaal van „De Rank", Soesterbergsestraat 18 alhier, en wel op zaterdagmiddag a.s. (26 april). Een postzegelvereniging kan nu een maal geen goede toekomst tegemoet gaan zonder de jeugd. Dat onze jeugd in Soest zich niet onbetuigd laat op de ze ruilmiddag, getuigt wel van hun klei ne tentoonstelling, eveneens in de gro te zaal. Onnodig te vermelden dat deze ruilmid dag voor een ieder toegankelijk is al zal het alleen maar zijn om kennis te maken met andere philatelisten, en ge zellig te ruilen. Neem dus uw doublet ten mede, maak een praatje met andere postzegelverzamelaars en verrijk uw kennis op dit gebied. Het bestuur nodigt een ieder uit om deze zaterdagmiddag even aan te wip pen in „De Rank", waar een groot span doek de onbekenden onder U zeer ge makkelijk de weg zal wijzen. Redactie Soester Courant, Soest. Mijne heren, Naar aanleiding van de foto's in uw blad van Soest toen en Soest nu, deel ik U het volgende mede. Reeds in 1914 kwam ik praktisch elke zondag in Soest en omstreken. Toen was het mobilasatie en lagen wij in de Vlas akkers, Wij maakten zondags fiets tochten en kwamen zodoende veel in Soest, Na 46 jaar ben ik nu inwoner van Soest geworden en woon in het Soesterveen. De indruk die ik nu van Soest heb is heel anders dan 5a jaar geleden. Het mooie en rustige is verdwenen. De grote wegen zijn door het toenemende snelverkeer onveilig. Stapt men uit de autobus bij het post kantoor en wil men naar het raadhuis, dus de rijweg oversteken, dan is dat vaak levensgevaarlijk. Waarom is hier nog geen oversteekplaats met rood en groen licht, zoals in Amersfoort. Daar is het oversteken absoluut vei lig. De nieuwe flatwoningen in Soesterveen zijn goed, maar de verbinding naar het postkantoor en de winkels is slecht. Moet men vanaf de Smitsweg naar het postkantoor of naar de winkels, dan gaat men met de autobus (lijn 10) tot aan het busstation, daar overstappen en dan rijdt men dezelfde richting terug, maar langs een andere weg. De Smitsweg, die lang is en door het steeds drukker verkeer soms zeer ge vaarlijk, moet men geheel lopen om bij de bushalte Molenstraat te komen. De Smitsweg is veel te smal en de voet paden bestaan uit zand en als het re gent uit modder. Blijkbaar heeft men niet gedacht aan een telefooncel en hulppostkantoor als mede aan een autobusverbinding met een kortere verbinding naar het post kantoor, het raadhuis en de winkels, b.v. vanaf de Smitsweg via Molenstraat. Daar binnen korte tijd de flats allen zullen zijn bewoond door een 1000 men sen, is het noodzakelijk dat een derge lijke verbinding zo spoedig mogelijk tot stand komt. Wat ook niet mag worden vergeten is een brievenbus in de nabijheid van de flatgebouwen, daar men nu ettelijke km moet loopen, om een brief te posten. Verder is hier ook een taxibedrijf drin gend nodig. Zoals men kan zien in uw courant ma ken de Soester winkeliers veel reclame maar jammer genoeg gaan er veel be woners van het Soesterveen naar Voor rijbewijs, paspoort enz. enz. Indien noodzakelijk Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 Verleden week heeft men bij het plaat sen van de dakspanten het hoogste punt bereikt van de nieuwbouw van de Pe trus- en Pauïuskerk aan het Kerkplein, Met deze voorspoedige gang van zaken blijkt de streefdatum van oplevering, ondanks de achterstand die tijdens de vorstperiode was opgelopen, nog steeds een haalbare kaart. Duidelijk is op de foto te zien dat het dak van de kerk een belangrijk stuk is gezakt, terwijl ook de ligging van de dagkapel ten opzichte van de kerk duidelijk waarneembaar is. Hoewel de stijl van het aangebouwde gedeelte om zo te zien er een is die beslist niet bij de toren valt te combineren, mag toch verwacht worden dat wanneer de toren ook aan de achtrezijde zal zijn bijge werkt, een redelijke harmonie wordt verkregen. Amersfoort om hun inkopen te doen, daar men met de autobus (lijn 10) tot midden in Amersfoort komt en nog vlugger dan naar de Soester winkels. Uit alles blijkt, dat het noodzakelijk is, dat er zo spoedig mogelijk een stads bus komt met een korte verbinding naar het centrum van het dorp. Met dank vooi de plaatsing. H avia-shop Zaterdagavond a.s. is er voor iedereen van 0-80 jaar een grote bingo-avond. Een bekend bihgomaster uit Soest is bereid gevonden de avond te leiden. Er zijn vele prachtige, prijzen, zodat ve len met een prijs huiswaarts kunnen gaan als het lot gunstig rolt. Zondag a.s. 27 april is er weer volop vertier voor de jongeren, het maande lijkse disco-bal staat dan weer op het programma. Ook op Koninginnedag is er voor de jeugd een groot oranjebal. De „Clarcks" uit Haarlem zullen dan de muziek ver zorgen, geen onbekenden voor diegene die op 1 maart hun succesvolle optre den meemaakten. Sindsdien hebben zij echter nog een langspeelplaat in de handel gebracht, In ons blad van dins dag volgen nog nadere mededelingen. Donderdagavond 8 mei organiseert de „Werkgroep Literaire Avonden in Soest" een ontmoeting met de auteur Henk van Kerkwijk, om 8 uur, in de open bare leeszaal aan de Alb. Cuyplaan 202. Woensdag 30 april organiseert „Arti- shock" van 10 tot 10 uur, voor de vierde achtereenvolgende keer een kunstmarkt bij de Dalweg-Steenhoff- straat (langs de spoorlijn) in Soest. Vijftig beeldende kunstenaars uit Amers foort, Antwerpen, Amsterdam, Apel doorn, Baarn, Doesburg, Edam, Elburg, Hilversume Huis ter Heide, Laren Lely stad, Oosterbeek, Putte, Soest, Utrecht, Vleuten, Zaandijk en Zeist verkopen kandelaren, materiaalschilderijen, siera den, emaille wandpanelen, plastieken, aardewerk, poppen, wandkleden, tapij ten, kunstnaaldwerk, gouaches, etsen, apuarellen, crayons, schilderijen (pastel en olieverf), pentekeningen, tableaus, grafiek en mozaiek. Het Ministerie van C.R.M. heeft een aankoopsubsidie toegezegd van 25 pro cent voor bepaalde aankopen. Er wordt een kleine expositie gehouden van het werk, dat de cursisten van „Ateliers Artishock '68" (Instituut voor Creatieve Vorming) maakten (schilde ren-tekenen, boeseren en Vrije Expres sie). Voorts is er van 2 tot 5 uur een Doe- Middag voor kinderen. Een kans om handenarbeid te doen met verf, krijt, hout, glas en blokgips o.l.v. Wil Willem- sen. De kunstmarkt wordt om 11.30 uur ge opend door de loco-burgemeester en wethouder van culturele zaken, de heer K. de Haan. Op 21 april 1969 vond in Hotel Groene- veld te Baarn de oprichting plaats van de Lions Club „Eemland". I zijn installatie-rede memoreerde de districts gouvernor Drs. Vasseur het gedenkwaardige feit, dat het hier de oprichting van de 100ste Lions Club in Nederland betreft. De Lions Club „Eemland" zal in het bijzonder het ge bied der gemeenten Baarn, Soest en Eemnes in haar activiteiten betrekken. Het bestuur van deze Lions Club - die bij haar oprichting 20 leden telt - wordt gevormd door de heren W. van Rijn, arts te Baarn (president), H. Los te Soest (secretaris) en M, P. Steijger te Baarn (penningmeester). Zondagavond, 7 uur, wordt er-een bij zondere dienst!' gehouden in de Oude Kerk, waarin zal spreken ds D. K. Bos- ma, pred. van Soest. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het zangkoor „Sursum Corda" en de heer G. Muts, organist. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. (open. van 7.00 - 18.30 uur, en óók op afspraak) herenkapsalon Bij het oversteken van de Steenhoff- straat is woensdag het 12-jarige meisje C. A. M. uit Soest door een auto, be stuurd door de heer H. de Z. uit Am sterdam aangereden. Het ongeval ge beurde ter hoogte van de Dalweg. De automobilist kon een botsing niet meer voorkomen. Het meisje is met lichte verwondingen naar huis gebracht. Op verzoek van de politie te Velzen heeft de Soester politie twaalf Marok kanen die in dienst waren bij Boltini, aangehouden en over de grens gezet. De mannen waren niet in het bezit van een verblijfsvergunning. Tijdens de openingsfestiviteiten van de sporthal Bepkendal in de week van 17 t.e.m. 23 mei a.s. zullen o.a. de vol gende sportieve evenementen plaats vinden: Demonstratie gewichtheffen door Piet v. d. Kruk, nationaal kampioen. Demonstratie boksen door Rudi Lub- bers, nationaal kampioen zwaargewicht. Demonstratie trampolinespringen door o.a. de nationale kampioenen. Demonstratie verzorgd door een selectie van de Hilversumse Gymnastiek Ver eniging voor de Gymnastrada o.l.v. mevr. S. Bakker-Feenstra. Demonstratie verzorgd door de dames keurploeg van de Stichtse Turnkring o.l.v. Mevr. Yeny Lens (meervoudig na tionaal kampioen) en heren van Kracht en Vlugheid o.l.v. Sam Schenk. Rolschaat-act verzorgd door de Rollende Rijders alsmede een demonstratie Judo verzorgd door sportschool Anton Gee- sink. Bij een bedrijfsongeval op een bouw werk aan de Dalweg is de 36-jarige electricien E. L. S. uit Voorthuizen ge wond geraakt. Hij was op een hoogte van drie meter aan het werk. Via de buitengevel klom hij van het ene raam naar het andere. Daarbij is hij echter zijn evenwicht kwijtgeraakt en geval len. De electricien liep een gebroken enkel en inwendige kneuzingen op. Via Zonnegloren is hij naar het St. Elisa- bethziekenhuis in Amersfoort gebracht. De arbeidsinspectie heeft een onderzoek ingesteld. In twee weken is ten nadele van de 19-jarige zweminstructeur G. J. P. D. uit het Soesterveen driemaal benzine uit de tank van zijn auto gestolen. Het ging om hoeveelheden van 30, 20 en 40 liter. De gedupeerde, die aan de Varenstraat woont, heeft aangifte bij de politie gedaan. De dader is echter nog spoorloos. Op zondag 27 april wordt er bij de Jeugdkerk, in het gebouw Eltheto, om 10.15 uure een bijeenkomst gehouden voor jongeren van verschillende ge loofsrichtingen, waar de heer A. de Visser zal spreken. Een ieder, die hier voor interesse heeft, is van harte wel kom. Nieuwe aanwinsten. Studieboeken. Col- lier's Yearboek 1968. De Vries, Een ophitsend geschrift. Snethlage, Mon- tesquieu. Kierkegaard, Het begrip angst. Van Niftrik, De boodschap van Sartre. Daan, Is het leven heilig? Fourastié, De moraal is zoek. Til- lich, De dynamiek van het geloof. Hoefnagels, De kerk in een veranderde wereld. Rubinstein, De God van de Joden na Auswitz. De goede bood schap volgens Markus. Matthijs, Lukas en Jan. Robinson, Maar dat kan ik niet geloven! Vogels, Het nieuwe chris telijk tijdperk. Cox, Laat de beslis sing niet aan de slang. Jacobs, Gelo ven na de dood van God. Dewart, De toekomst van ons geloof. Hermand, Het celibaat in discussie. Delfgaauw, Sexualiteit, pauselijk gezag en geweten. John Henry Newman Newman, Kerngedachten. Balke, Meijers en van der Velde. De eigen wijs. Doyon, Herders zonder erbarmen. Statistisch zakboek 1968. Beerling, Wijsgerige- sociologische verkenningen. 2 dln. Van Doorn, Beeld en betekenis van de Nederlandse sociologie. Hoefnagels, De problemen van het menselijk sa menleven. Boerwinkel, Inclusief den ken. Zicht op straks. Segal, De rassenoorlog. De Beauvoir, De tweede sekse. 2 dln. Gruijters, Daarom D '66. Marx, Loonarbeid en kapitaal. Bingham, Van Dijke, Moore en Gustad, Gesprekstechnieken. Fels, Hoe kom ik aan (goed) personeel? Nederlands A.B.C. voor handel en industrie Jo- nes, Misdaad in een veranderende sa menleving. Derksen, Hoe leren vm de vrede. Russell, Heeft de mens een toekomst? Bazna, Ik was Cicero. Chorus, Vormen van zelfkennis in dn autobiografie. Sartre, Magie en emo tie. Bladergroen, Lichamelijke en geestelijke ontwikkeling v. h. kind. Perquin, Pedgogische psychologie van de middelbare scholier. Schlatmann, De opleidings- en werkgelegenheidsgids» Müller-Eckhard, Kinderen vragen be grip. Verhaak, Uw kind en de Mam moetwet. Dol en Kok, De Montes- sori-kleuterschool. Kees Boeke, 1884- 1966. Burmeister, De groepsleider In de inrichting. Barsley, Linkshandig heid. Meyer, Rekenmachines Va® Heel en Velzel, Wat is licht? Kip, Elek triciteit en magnetisme. Waldron, Golven en trillingen. Davis. De ont dekking vn de scheikundige elementeiw Schuuring, Het weer vandaag en mor gen. Calilssen en Gry, Mineralen e« gesteenten in kleur. Smit, Het leve® in zijn milieu. Schierbeek en Fuchü, De ontplooiing van het leven. Meijer, Paddestoelen. Dröscher, Magie der zintuigen. SCHILDPAD. - Hoe moet ik mijn land schildpad verzorgen? Antwoord: Een landschildpad is te her kennen aan het hooggewelfde rugge- schild en de z.g. klomppoten. De voe ding is als volgt: rauwe groenten, ge kookte gort of rijst, in melk gekweekt brood, fijn gemaakt vlees of gekookt ei. grond. Groei niet forceren door veel voedsel (mest etc.) toe te dienen. Thuis vlak voor een zonnig venster zetten In de wintermaanden moet de plant rus ten, dus minder water en een koele plaats. De plant kan wel vorst verdra gen. Overigens af en toe kamermest en regelmatig (niet te veel) water geven. avia service-stafion Weet U zeker dat het een landschild pad is? De voeding van moerasschild padden en 'zeeschildpadden is niet ge lijk aan bovenvermelde voeding. BILJARTBAL. - Kan een biljartbal van kleur worden veranderd? Antwoord: Ja, indien deze gemaakt is van ivoor. Niet van ivoor gemaakte bal len kunnen niet worden gekleurd; door de bewerking zouden deze van vorm veranderen. De behandeling van ivoor- ballen is een geheim van de fabriek. DUIKBOTEN V.S. - Hoeveel duikboten bezitten de Verenigde Staten? 'Antwoord: De V.S. beschikken momen teel over 123 conventionele- en 106 atoomduikboten. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 SJAH, SJEIK. Wc horen altijd van dc sjah van Perzië. Was dat vroeger de sjeik, of was dat een ander persoon? Wat is dan het verschil tussen een sjah en een sjeik? Antwoord: Dc scheik, sjeik, sjeich of sjech (van het Arabische scheikh., oud ste, grijsaard, oud man) is het hoofd van een bedoeinenstam; ook geleerde, leraar; predikant in een moskee, scheik oei Islam, hoogste priester in Turkije, als zodanig lid van het ministerie. De sjah is de koning of heerser van het land. Van sjah komt ons „schaken", van sjah-mat (de koning is dood) ons „schaakmat". FORSYTHIA GIFTIG? In mijn bui tenvolière staat een forsythiastruik Zijn de bladeren, bloemen of knoppen giftig voor kanaries en tropische vogels? Antwoord: Voorzover ons bekend is de forsythia niet schadelijk voor uw vogels. De knoppen enz. worden in koude voor jaren wel door vogels uitgepikt, zodat we veronderstellen, dat ze niet schade lijk zijn. Wij hebben ten overvloede ook nog dc literatuur hierover nageslagen, doch wij hebben niets kunnen vinden over eventuele schadelijkheid van de forsythia. EDELWEIS. - Hoe moet ik een edel weiss kamerplant behandelen? Antwoord: Deze plant kunt U in het voorjaar oppotten in kalkhoudende BirkiRraat 108 - Soest - Tel. 5442

Soester Courant | 1969 | | pagina 5