«11 Garage Stam VIERING VERJAARDAG H.M. DE KONINGIN OP WOENSDAG 30 APRIL 1969 Programma Bevrijdingsdag maandag 5 mei 1969 Juwelier/Opticien Ringenoldus opent nieuwe zaak MARCHAL - HAARMODE WISO bracht 30-tal Soester dames een voorjaarsgroet Revlon introduceert Roll-OnMakeup 'Touch&GIow' Programma Dodenherdenking zondag 4 mei 1969 Programma Herdenkings bijeenkomst in de Julianakerk op 4 mei Instuif Soest besluit seizoen Politie bracht jongen na onsreval naar examen Meisje na aanrijding door onbekende dader weggebracht ,JÏq.I vSc/toema/cer VAN AMER0NGEN Krabbels van Knelis Door het Oranje Comité Soest is het navolgende programma vastgesteld voor de viering van de zestigste verjaardag van H. M. Koningin Juliana, op woens dag 30 april 1969: 7.45-8.00 uur: KLANKEN VAN DE KERKKLOKKEN. 8.00-8.25 uur: ZANGHULDE op het ter rein van het busstation Soest-Zuid door de verzamelde schooljeugd van Soest-Zuid. Dirigent: de heer G. J. J. v. d. Schepop. Begeleiding: Soester Har monie P.V.O. 8.05 uur: AFMARS drumband „Cres cendo" van de Beetzlaan. 8.30-9.00 uur: ZANGHULDE voor het gemeentehuis door de verzamelde school jeugd van Soest en Soestdijk. Dirigent: de heer G. J. J. v. d. Schepop. Bege leiding: Soester Harmonie P.V.O. Me dewerking van de drumband „Crescen do". Gedurende de beide aubades zal de burgemeester, Mr. S. P. Baron Ben- tinck, de jeugd toespreken. 9.00-13.00 uur: DRAAIORGELMUZIEK op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verschillende andere plaatsen in onze gemeente. 9.00-17.00 uur: Groot SOFTBALL-TOUR- NOOI op de S.E.C.-velden aan de Bos straat, georganiseerd door de Softball- vereniging S.E.C.-Flyers. - Deelnemende verenigingen: De Geuzen, A.M.V.J., Storks, P.S.V., H.B.C., Terrasvogels, S.E.C. en T.T.T. - Toegang vrij. 10.00-17.30 uur: NATIONAAL HOCKEY- TOURNOOI voor mixed-elftallen om de Gen. J. Brouwer-wisselbeker op de hockeyterreinen aan de Schrikslaan.. 10.30-pl.m. 12.00 uur: BLOEMENDéFILé voor H.M. de Koningin langs het bordes in de paleistuin. 13.30-17.00 uur: FILMVOORSTELLING in het gebouw „Credo", Julianalaan 19. Aanvangstijden: 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Toegang vrij. 13.30-17.30 uur: VOETBALWEDSTRIJ DEN op het V.V.Z.-terrein aar. de Ferd. Huycklaan. 13.30 uur: Soester combina tie 2-C.J.V.V. Amersfoort 2. 15.30 uur: Soester combinatie 1-C.J.V.V. Amersf. 1. De Soester combinaties zijn samenge steld uit leden van B.D.C., S.E.C., Hees en V.V.Z. '49. 14.00-16.00 uur: PUZZELRIT voor auto's, Nleuwerhoekplein 1 Soestdijk - tel. 02155-2850 motoren bromfietsen en fietsen, onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start: vanaf 14.00 uur bij Hotel „Bos en Duin" aan de Bosstraat. - Inschrijf geld: Auto's en motoren ƒ2,brom fietsen 1,Fietsen ƒ0,50 (per koppel). Verzekering 2,(voor auto's en mo toren geen verlies van no-claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsers moe ten verzekeringsbewijs kunnen tonen Gelegenheid tot inschrijving vanaf 13,15 uur bij de start. Indien de deel nemers zich van te voren willen in schrijven, dan kan dit bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg 41, tele foon 6881. - Eenvoudige rit. Mooie prij zen. 14,30-15,00 uur: Grote MUZIKALE SHOW aan de Dalweg, te verzorgen door de Soester Harmonie P.V.O., in samenwerking met de Harmonie „Liora" uit De Lier (Z.H.) en haar majorettes. 15.00-16.00 uur: MARS door „Het Hart" van de drumband „Crescendo". 15.00-16.30 uur: GEVARIEERD KIN DERPROGRAMMA in het Openlucht theater. - Toegang 0.50 per persoon. Voorverkoop kaartjes bij de V.V.V., tegenover het gemeentehuis, tot en met dinsdag 29 april en op 30 april vanaf 14.00 uur bij de ingang van het theater. 15.30-17.30 uur: QUIZ-MIDDAG in het bejaardencentrum „Molenschot", waar aan drie teams van 10 personen zullen deelnemen, t.w, „Braamhage", „Groot Engendaal" en „Molenschot". - Onder werp: „Het Huis van Oranje". - Voor het winnende team is een wisselbeker beschikbaar. Quizmaster is de heer W. A. Veldhuizen. 19.45 uur: TONEELUITVOERING in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat. Opgevoerd wordt: „Boeven en Madeliefjes". Een blijspel in drie be drijven, door de toneelgroep „Cheerio" uit Amersfoort. - Deze toneelavond wordt georganiseerd door de Chr. Natio nale Oranje Vereniging „Beatrix". Ver plicht programma 1,-) aan de zaal. 20.00 uur: ORANJEBAL in hotel „Bos en Duin" aan de Bosstraat 80. 20.15-23.30 uur: BEHENDIGHEIDSWED STRIJDEN voor volwassenen op het feestelijk verlichte plein tegenover het gemeentehuis. Gevolgd door een groot TIENERBAL met medewerking van de „Windy City Jazz Band". 20.45-22 uur: TAPTOE op het parkeer terrein aan de Neerweg, terzijde van en achter de Oude Kerk. Medewerking verlenen: het Groot Gaasbeker Gilde met tamboers en hoornblazers, het Fan farekorps „Soesterberg", de Soester Harmonie P.V.O. met drumband, als mede de drumbands „Crescendo" uit Soest, „Eemnes" uit Eemnes en een drumband uit Soesterberg. Het geheel Woensdagmiddag werd de nieuwe zaak van de heer Ringenoldus aan de Van Weedestraat, door het van het slot draaien van de deur, door zijn vader geopend. Sinds maart 1962 geniet de Fa. Ringe noldus in Soest, maar vooral in Baarn grote bekendheid. De heer Ringenoldus is in Soest geen onbekende. Voordat hij zich in Baarn vestigde, was hij werkzaam bij de van ouds bekende fa. Voskuilen, een soort gelijk bedrijf, in de Van Weedestraat. Met deze ervaring, meer dan 3 l/s jaar, en een twee jaar durende optische erva ring in een Hilversums bedrijf, werd maart 1962 begonnen met de zaak in de Baarnse Laanstraat. Precies zeven jaar en een week was m:i in Baarn gevestigd en ruimtege brek, maar ook de binding met Soest, waren er de reden van dat naar een andere mogelijkheid werd uitgezien. De ze mogelijkheid kreeg gestalte door het kopen van het pand Van Weedestraat 12, waarin tot voor kort een drukkerij was gevestigd. Wilde men tot een verantwoorde uit stalling komen van al hetgene wat men verkocht en wilde gaan verkopen, dan moest er in de eerste plaats win kelruimte komen. Naar ideeën van de heer en mevrouw Ringenoldus heeft de Soester architekt H. Beekman op papier de plannen uitgewerkt, terwijl het pro- jekt in werkelijkheid werd uitgevoerd door het Baarnse Aannemersbedrijf Van de Breul Stro. Met het enorme sortiment brillen van het wereldvermaarde merk Zeiss, en het dealerschap van een viertal merken horloges, een dealerschap zowel voor Baarn als Soest, te weten, Omega, Tis- sot, Pontiac en Union, en een geweldige collectie serviezen, cassettes, kandelaars, en gouden en ziiverer sieraden, heeft men op smaakvolle wijze de ruim 80 m2 winkelruimte ingericht. Een inrichting die op moderne en efficiënte wijze werd mogelijk gemaakt door de fraaie win kelbetimmering. geleverd door de Soes ter speciaalzaak Lambert Rademaker en door het plaatsen van een moderne pui, die het pand het idee van een glazen paleis geeft, een aanzien dat werd ver zorgd door het schildersbedrijf Timmer en de firma Brandsma. Het nieuwe pand is een lust voor het oog. De fa. Van Dijk, heeft zorggedragen voor de sfeervolle verlichting en het loodgieters. werk. Dat de heer Ringenoldus op zijn ter rein beslist vooruitstrevend is, blijkt ondermeer uit het feit dat hij behoort tot een van de honderdvijftig oogmeet- kundigen die ons land telt Deze spe cialisatie gevoegd bij zijn kennis van de edele metalen, die hij heeft verworven in de bakermat van onze nationale goud en zilver-industrie Schoonhoven, heeft ons in Soest een Juwelier/Opticien ge bracht, die zijn plaats ten volle waard is, en dat ook graag zal bewijzen. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 De Instuif Jong Soest gaat het seizoen besluiten met een grote dansavond in het Verenigingsgebouw op zondag 27 april a.s., om acht uur. Het bestuur re kent erop, dat alle leden en oud-leden in de leeftijd van 18 tot 88 jaar deze sluitingsavond zullen bijwonen. De mu zikale medewerking is in handen van The Rythm Rascals. Het belooft een ouderwets gezellige avond te worden. Iedere bezoeker loopt trouwens de kans, als extraatje een fles oranjebitter te ontvangen. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. o De Soester politie heeft donderdagmor gen de 16-jarige T. F. P. uit Soest naar een examen in Amersfoort gebracht, nadat de jongen op de Nieuweweg be trokken was geweest bij een verkeers ongeval. Ter hoogte van de Eigendom weg kreeg de jongen geen voorrang van de 61-jarige automobilist T. P. uit Baarn. De jongen werd aangereden doch raakte niet ernstig gewond. Hij is over gebracht naar zijn school in Amersfoort, waar hij weliswaar een '-wartier te laat op het examen kwam, maar waar men al van het gebeurde op de hoogte was gesteld. Dinsdagmiddag werd het 16-jarig meis je A. M. T. W. uit Soest aangereden door een uit een uitrit komende auto mobilist. Het meisje werd door de be treffende automobilist gewond naar huis gebracht, maar zonder zich bekend te maken is hij daarna weer verdwe nen. Het nummer van zijn auto is echter bekend, zodat de dader alsnog bekend is geworden. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Noeng kant komme dak mit ming klompe op de stevugge grongd stao, maor ik fing ut allegaor maor raor. Vreuger kojje nog veur je lol naor ut voetballe kieke, maor noeng kejje daat ech nie meer zeige. Ut begint aal veur dajje binne bin. Ik zouw der nie over begonne weze, ak der veurige week nie saome mit Gart mee te maoke haad gehaad. Ming fiets konk allenug maor kwiet bie un vriejer die der op zouw paasse, teminste daat doche wullie, waant die vriejer gaaf ongs un kaor- tje en wullie an hem de cente. Toeng gonge wullie op weeg naort veld. Maor dat gong netuurluk ok nie zo maor, waant veur naort voetballe kieke mojje ok betaole. Ut liek eigeluk narregus op, waant die luu binne voet ballers van beroep en om die luu ant waarruk te zien mojje nog betale ok. Daat zou eigeluk niet zo arg weze, as die luu voor de cente noeng maor goed genog warrukte, maor ok daat liek nog narregus op. Noeng bekieke wullie ut eigeluk allegaor heulemaol verkeerd. Voordat de tillevisie der waas, gong ut mit ut voetbaale altied maor zoon gaangetje, maor toeng die Hollaandse baalletraappers op de tillevisie zaoge hoe ut ok allemaol kon, haadde zullie ut bar gauw deur. En noeng ister gin klup meer int buutelaand die ongs nog waat ken lere. Maor veur die voetbaallers vaalt ut nie mee, waant allenug mit voetbaalle komme zullie der nie meer. Der komp nog veul meer bie kieke. Waant der zaal wel gin bestuur vaan welleke klup ok weze, die ut toe zal geven, maor veur ming kriege de voetbaallers nog teneellesse ok. Waant aors kenk ming nie bcgriepe daat zullie zoon matschud ding kenne maoke om niks. Vooral int buutelaand kenne ze der waat vaan. Ak soms zo zit te kieke en de een of aore vriejer krieg un 'huel klein trap- pie teuge ze been, daan duuktie teuge de grongd, en dan bij je baang, daat ut eerste lijk gevaalle is opt veld vaan eer. Maor daan beurt der un wongder. Der komp un vriejer mit un taas ut veld opdraove, die haolt effe un spongs waoter over ze knar en ut leve komp der weer in. Ut liekter op, daat die spongzekerel bovenetuurlukke kraachte hep. Waant, minse die un dooie levend kenne maoke binne der op de aorde nie zo veul. Maor die gewongde, waorvaan geen mins meer doch dattie ooit nog zouw kenne lope, bliek, zodrao der un baal in ze buurt komp, ut evebeeld van Zoef de Haos te weze. Vaant ongeluk is niks meer te zien. Noenk kejje je nog begriepe, daal. die minse die in der luu korte broek in de wei huppele, deur ut vuur vaant spul un bietje oververhit binne, maor nie allenug die speulders lope warrum, maor ok de minse laangs de lijn ver- gete daat zullie nie meer tuus binne. Noeng vaalt ut bie ongs nog wel mee, aal zalle der bes wel minse weze, die, as hullie klup verliest, nie kenne slao- pe en smarregus teuge gin mins goeie marrege kenne zeige. Maor ast zo deurgaot, komp ut der wel vaan. In de kommende daoge komp der zó- veul voetbaalle op de t.ilevisie, daat ut de zeuning uutloopt. Maor ondaanks dak over un paor weke gin baal meer ken zien, hooppik maor daat die Am- sterdaamse jonges in Sjeggeslowakije un plaosie in de fenaole kriege. Messchien motter ooit wellis worde schoonnemaokt waat ut betaolde voet- baal angaot, as die schoonmaokers der daan maor gin Aajaks veur gebruuke. Waant daat hebbe wullie nie zo bar veul. Daor motte we zuunug op weze. De Oude schaapskooi die staat tegen over de hoek van de Kruisweg en de Lange Brinkweg en daar voor het ver keer een sta in de weg is, gaat verdwij nen. De eeuwenoude stal. die als het ware een oud brokje Soest vertegen woordigde met zijn rietendak en oudo bouwstijl, en een groot contrast vormde met de vlak achter hem verrezen gas houders, die op hun beurt ook reeds door de tijd zijn achterhaald, was der mate in staat van verval, dat afbreken de enige mogelijkheid was die overbleef wilde men ongelukken in de nabije toe komst voorkomen. Het gaat goed met de W.I.S.O. Sinds de Winkeliersvereniging Soest in sep tember 1968 begon met het uitreiken van de gratis spaarzegels, zijn er bij de winkeliers, op dit moment reeds zes enzeventig, en bij de bank, al meer dan 10.000 volgeplakte boekjes ingeleverd. Gedeeltelijk voor het benutten van de verschillende extra aan-biedingen, ter wijl een ander gedeelte werd ingewis seld tegen contant geld. Nu het voorjaar zich weer aankondigt, treedt ook doe WISO weer naar buiten. De actie .Paashaas" was reeds de ouver ture voor het jaar 1969. Woensdagmor gen werd gestart met de tweede „stunt". Een dertigtal Soester dames, die in de loop der tijd een zegelboekjc hadden in geleverd werden verrast met een voor- jaars-bloemenhulde, aangeboden door de WISO-winkeliers. Op dertig verschillende adressen, door de gehele gemeente verspreidt, werden door de heer Kruiswijk de bij de firma Scholten aan de Middelwijkstraat opge maakte bloemstukken, thuisgebracht. Groot was de verbazing van de dames, als zij de deur openden, en er iemand met een enorm bloemstuk voor de deur stond, zonder dat er in de meeste ge vallen van een feestdag sprake was. Met deze actie heeft de W.I.S.O. op nieuw aangetoond, dat de vereniging met zijn eigen zegel, op weg is zich een vaste plaats in de Nederlandse zegelrij eigen te maken. VRIJDAG 25 APRIL 1969 Drogisterij - Parfumerie Soesterbergsestraat 55 Soest-Zuid Telefoon 02155-2639. De eerste makeup die zó zuiver en zó dun is dat u er nooit teveel van kunt opdoen, (al zou u het willen) Ajje ut ming vraog dan mok zeige dait tillevisiekiekend Hol- laan zo laangzaomer- haand voetbaalmeu gaot worde. Noeng liek dat un heul vreemp iets, en in de veerste veerte nie op aorpelmeuheid, maor ajje der meej bin an- gedaon ist heul nie bes mit je. Daat liek netuurluk knaap overdreve, maor dat is ut nie. Ik wil nie. gaon zeige daat aalle minse zoon bietje op voetbalschoene rongdlope, maor je ken narregus komme ofter is wel un voet- baldwaos die der waat over te zwam- me hep. Ajje ut gaot ofmete ant veule gewete zeige daat de jonges die mit gewete zeige daat de jonger die mit daat teuge un baal an traappe an de kos prebere te komme, mederne hei- lugge genoemp magge worde. staat onder leiding van de heer J. Overstegen. 14.30 uur: STILLE TOCHT naar de fusilladeplaats in Soesterberg, waar op 19 november 1942 33 Nederlanders wer den gefusilleerd. - Verzamelen om 14.00 uur bij het hoofdgebouw van de vlieg basis. Uit Soest bereikbaar via de Van Weerden Poelmanweg. - Medewerking verleent het Soesterbergs Gemengd Koor. 18.00 uur tot zonsondergang: VLAGGEN HALFSTOK. 19.30 uur: STILLE TOCHT naar het monument, bij „Braamhage". Vertrek van het Kerkplein, nabij de Petrus en Pauluskerk en van de Julianalaan, na bij de Chr. Gereformeerde Kerk. - Me dewerking van het Mannenkoor „Apol- lo". 19.45 uur tot 30 seconden vóór 20.00 uur: KLOKGELUI van alle kerken. 20.00-20.02 uur: STILTE. 20.30 u.: HERDENKINGSBIJEENKOMST in de Julianakerk aan de Julianalaan. Aan deze herdenkingsbijeenkomst zullen medewerken: Henriëtte Sengers, sopraan; Gert Henderiksen. bas; Gert Muts, orgel en piano. Verder wordt medewerking verleend door: het Gereformeerd Kerk koor „Soest-Zuid" onder leiding van H. van Monsjou; het gemengd koor „Sursum Corda" onder leiding van L. Meijer en het mannenkoor „Apollo" onder leiding van G. v. d. Schepop. Het uit te voeren programma luidt: I. orgel - Variaties over Het Gebed des Heren - F. Mendelssohn-Bartholdy. 2. „Soest-Zuid" - Jesu, meine Freude - D. Buxtehude. 3. Soliste - Recitatief en Aria uit „Julius Caesar" - G. F. Handel. 4. „Sursum Corda" - Ecce quomodo moritur - J. Handl; Zum Eingang - F. Schubert. 5. „Apollo" - Die Allmacht - F. Schu bert. 6. Orgel - A trumpet menuet - A. Hol- lins. 7. „Soest-Zuid" - Psalm 117 - G. F. Telemann. 8. Soliste - Wiegenlied - Joh. Brahms; Der Nussbaum - R. Schumann; Ver- gebliches Standchen - Joh. Brahms. 9. „Sursum Corda" - Tollite hostias - C. Saint Saëns; Ambrosiaans Lofge zang - E. Gebhardt. 10. „Apollo" - Land of Hope and Glory - E. Elgar. 11. Orgel - Improvisatie. 12. Samenzang - Het Wilhelmus, cou pletten 1 en 6.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9