FORMULE FORMULE FORMULE Consternatie bij flats aan de Veenbesstraat Bloemendefilé drastisch ingekrompen Poging tot doodslag in Soesterberg Howard Myers exposeert in het Zeister Slot Officiële mededelingen VIERING VERJAARDAG H M. DE KONINGIN OP WOENSDAG 39 APRIL 1» Gevel platen kwamen met donderend geraas naar beneden en aan iedereen daar tussenin Receptie V.V.Z. aan alle kelderbewoners Burgemeester reikte vier onderscheidingen uit Vernieling aan auto Feike Asma in Soest Dodenherdenkingsconcert Bijzondere bijeenkomst „Zilver-Tetra" Meisje gewond na botsing met jongetje Eiermarkt Wieksloterweg o.z. voor verkeer gesloten aan alle zolderbewoners DINSDAG 29 APRIL 1969 boordsvol fijn* Ploegstoffen kken. Hipps ntischs zand- heerlijk ideeënrijk loproblemen, want etjes, waarmee i graag omringen. ;r is week-in. op de kunst- in Ton Beuken. finel servies lallst it SI 2 30 Met een enorme dreun boorden zich maandagavond rond zes uur twee ge velplaten van de sinds enkele maanden bewoonde flats aan de Veenbesstraat in het trottoir. Twee betonnen platen die als bouwelement zijn geplaatst onder het kozijn van de keuken en de slaap kamers, waren door nog onopgehelder de oorzaak van hun bevestigingspunten losgeraakt, en precies voor het gemeen schappelijk liften en trappenhuis neer gestort, waar op dat moment', wonder boven wonder, niemand in of uit ging. Op de bijgaande foto's is duidelijk te zien om wat voor stukken beton het gaat. terwijl het door een cirkeltje om geven detail, dat vergroot is weergege ven, laat zien dat het element gewoon is afgebroken alsof de stalen bevesti gingspunten lucifershoutjes waren. Snel was de gealarmeerde politie ter plaatse, hoewel zij niets anders kon uitrichten dan de vele toeschouwers op een veilige afstand te houden, terwijl personeel van Van Gent's bouwbedrijf de bouwer van de flats, met behulp van een rijdende kraan en een bulldozer, de brokstukken opruimden. Naar de oorzaak van dit voorval, dat verchrikkelijke gevolgen had kunnen hebben, wordt door de ambtenaren van Bouw- en Woning toezicht, die even eens direct ter plaatse waren, een on derzoek ingesteld. Hét bloemendefilé. dat morgen ter ge legenheid van de zestigste verjaardag van Koningin Juliana voor paleis Soest- dijk zal worden gehouden, zal om or ganisatorische redenen aanmerkelijk be perkter van omvang zijn dan in andere jaren. In totaal zullen zo'n kleine duizend bur gers aan het défilé kunnen deelnemen. Het is de bedoeling, dat zij bloemen meenemen. In vroeger jaren werd dat tevens ook als voorwaarde voor deel neming aan het défilé gesteld. Het défilé zal dit jaar ongeveer drie kwartier duren. Daarna volgt een hul debetoon en zal de koninklijke familie een rijtoer over de Amsterdamsestraat weg gaan maken. Het gehele défilé zal in kleur door de N.T.S. wórden uitgezonden. Ook de we reldomroep en de N.R.U. zullen de ge beurtenissen voor paleis Soestdijk via de radio verslaan. De Franse televisie O.R.T.F. zal eveneens èen uitzending verzorgen. In 1910 werd op Soestdijk het eerste bloemendefilé gehouden, toen nog uit sluitend bedoeld voor inwoners van Soest en Baarn In de loop der jaren heeft de verstin, toen nog Koningin Emma, ook verschillende rijtoeren ge- fnaakt. De défilés werden trouwens niet ieder jaar georganiseerd. Dit is pas na 1945 gebruik geworden. In 1927 werden nog twee afzonderlijke défilés georga niseerd voor de inwoners van Soest en Baarn. In 1933 werd een zeer groot festijn gehouden in de paleistuin ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van Koningin Emma, die het jaar daar op overleed. Het verkeer zal via de Lage Vuursche naar Baarn worden geleid. Vandaar uit kan men het paleis bereiken. Het kruispunt Trier zal geheel voor het verkeer worden gesloten. Mensen, die vanuit Soest gemotoriseerd naar het paleis willen, dienen via Baarn (Stad houderslaan) te rijden. Tijdens het défilé zal het verkeer over de rijksweg worden stilgelegd. In verband met de zestigste verjaardag van de vorstin heeft het Nationale Jeugdzorg Fonds, een overkoepelende organisatie, waarin acht organisaties op het gebied van club- en buurthuizen om financiële redenen samenwerken, rond twee miljoen briefkaarten verspreid on der alle leerlingen van de lagere scho len in Nederland en de 1800 Neder landse Oranjeverenigingen. Het is de bedoeling, dat deze briefkaarten met een overfrankering rechtstreeks naar de koningen of de organiserende instelling worden gestuurd. De opbrengst aan overfrankering komt ten goede aan het clubhuiswerk in ons land. De koningin heeft haar medewerking aan deze ma nifestatie verleend. Ook tijdens het de- filé zal het Nationale Jeugdzorgfonds zich met 1200 kinderen manifesteren. Degenen, die aan het défilé wensen deel te nemen, wordt aangeraden zich zeer vroegtijdig bij het paleis te ver voegen. Inrichten naar eigen sfeer en behoefte, individueel en exclusief. Dat kan met meubelen var FORMULE, of u nu op zolder, in de kelder of daar tussenin woont. Meubelen in mooie hout soorten en kleuren en bovendien 5 jaar garantie Op de receptie, die de voetbalvereniging V.V.Z. verleden week zaterdag ter ge legenheid van het twintig jarig bestaan heeft georganiseerd, zijn meer vereni gingen vertegenwoordigd geweest dan in onze courant van_ j.1. dinsdag stonden vermeld De vrijwillige brandweer en de sport verenigingen Red Stars, Hees cn Olym- pia waren eveneens aanwezig om V.V.Z. geluk te wensen, welke wensen werden onderstreept met bloemen en geschen ken. Uw kelder wordt een paleis met meubelen van FORMULE. Alleen 'n beetje zonde, tenzij u er echt woont. We willen er alleen maar mee zeggen dat u met FORMULE alle kanten uit kunt. Spelen met ruimte, meer ruimte maken. De komplete FORMULE- kollektie kunt u bij ons bekijken. Als dealer voor Amersfoort en wijde omgeving kunnen we er alles over vertellen. i ACHTERBERGH /MEUBILERING Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, Amersfoort, Burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck heeft vanmorgen op het gemeen tehuis vier Soester ingezetenen de hen wegens bijzondere verdiensten toege kende koninklijke onderscheidingen uit gereikt. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau werd benoemd de heer G. Vel- lekoop, directeur en oprichter van de Vereniging voor Huismuziek. Ook in tal van andere opzichten heeft de heer Vellekoop bijzonder veel gedaan ter be vordering van de muziek. De heer R. van Kooi werd onder scheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Hij is een halve eeuw in dienst van het aannemingsbedrijf weduwe A. van Breukelen, waar hij vijftig jaar geleden als timmerman begon. De ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kreeg mej. M. C. P. Janssen, die vc jrtig jaar on derwijzeres in aan de Mariaschool al hier. Zij heeft gedurende haar Soester loopbaan bijzonder veel voor het onder- wrs gedaan. Om diezelfde reden werd mej, A. G. Koopmans, veertig jaar onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Soesterberg, met de eremedaille in goud onderscheiden. In de krant van vrijdag a.s. zullen we nader op de uit reiking van de onderscheidingen terug komen. Bij een geparkeerde auto aan de Soes- terbergsestraat zijn zaterdag enkele ver nielingen aangebracht. Toen de eigenaar van de wagen, de heer R. P. T. uit Soest, met zijn wagen wilde wegrijden, vond hij zijn buitenspiegel en antenne er naast liggen. Hij heeft aangifte bij de politie gedaan, maar de dader is tot dusverre niet gevonden. Howard Myers, geboren in Canada, de buteerde enkele maanden geleden in Pa norama Mesdag (Den Haag) en thans is zijn werk te zien in het „Slot" te Zeist. De opening van zijn tentoonstelling be tekende tegelijk de in gebruik neming van de nieuwe expositieruimte in het gerestaureerde Slot. De collectie bestaat uit een 25-tal olie verfschilderijen, die de dromerig roman tisch gestemde natuur van deze Zeister kunstschilder onmiddellijk verraden. In prehistorische en vulkanische land schappen tekenen zich soms menselijke figuren af, soms dierlijke monsters. „Concentratiekamp", „Poort van Gilga- mesj", „Verlatenheid" vertonen duidelijk de angst voor demonische krachten er. de dreiging van de dood. Het doek „De Overgave" betekent mogelijk een zwen king naar het surrealisme Het gaafste schilderij is ongetwijfeld de Christuskop met zwarte ogen en de donkere lianen van een doornenkroon. De tentoonstelling, die is samengesteld door Galerie Coco te Maarsbergen, blijft tot en met 9 mei geopend en is dagelijks van 10 tot 5 en zondags van 2 tot 5 uur voor het publiek toegankelijk. Bovendien kan men het werk van Myers, die zich onlangs aanmeldde als lid van de Soes ter Kunstenaarsvereniging „Artishock", ook op woensdagavond van 7 tot 10 uur bezichtigen. Tijdens een vechtpartij in het con tractpension „De Meijerij" aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg heeft de 29-jarige J. L. K., die in het bun galowkamp (waar uit Indonesië afkom stige personen verblijven) woont, de 21- jarige Hilversummer H. B. met een mes in de rug gestoken. Het mes raak te één van de longen van B. De man werd onmiddellijk naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overgebracht, waar hij terstond werd geopereerd. Voor zijn le ven wordt echter gevreesd. De dader is na de steekpartij gevlucht en kort na middernacht in Apeldoorn aangehou den. Een en ander heeft zich zondagavond tussen half zeven en zeven uur afge speeld. De moeilijkheden ontstonden, toen de in het pension wonende mevr. S. zich beledigd voelde door de zoon van de eveneens aldaar wonende familie M. De Hilversummer, die bij mevr. S. op bezoek was, nam het voor haar op. Er ontstonden enige twistgesprekken, die echter spoedig weer gesust werden. Later laaide de ruzie weer op, toen B. met nog een aantal personen buiten stuitte op een groep met in hun mid den de zoon van de familie M. Er ont stond opnieuw ruzie en weldra ook een handgemeen. Er werden enkele klappen uitgedeeld, tot J. L. K. plot seling een mes uit zijn jas haalde en daarmee de Hilversummer krachtig in de rug stak. Hevig bloedend zakte de jongen in elkaar. Hij werd met spoed naar het ziekenhuis in Amersfoort ge bracht, waar operatief is ingegrepen. De dader wist in toen volgende ver warring te ontkomen. Hij zal vervolgd worden wegens poging tot doodslag. Met een overweldigende belangstelling en een groot succse hebben wij de alombekende en befaamde organist Fei ke Asma in ons midden gehad, spelend op het orgel van de Ichtuskerk. Een klein orgel weliswaar, maar mooi van klank.Dit was zeer goed te be luisteren door middel van de prachtige orgelstukken, die Feike Asma op dit orgel ten gehore bracht. Een bijzonder goed idee van het Inter kerkelijk Evangelisatie Comité om Fei ke Asma uit te nodigen naar Soest te komen. Ds. Jac. van Dijk uit Monster hield 'n toespraak over het onderwerp „Wat bent u een kerkmens of een christen". Duidelijk liet hij uitkomen, dat het in ons leven moet gaan om Christus al leen. Veel lof voor diegenen uit het Inter kerkelijk Evangelisatie Comité, die tot dit besluit zijn gekomen om zo'n waar devolle avond te organiseren. Graag meer van deze avonden. Zondagavond, 4 mei as. vinden op het Stationsplein te Baarn, om 20 uur, de plechtigheden plaats in verband met de herdenking van de gevallenen in de 2e wereldoorlog. Tn aansluiting hierop wordt in de Nico- laaswerk te Baarn een Dodenherden kingsconcert gegeven. Uitgevoerd wordt het Requiem op. 48 van Gabriël Fauré, waaraan medewer ken het R.K. Gemengd Koor Baarn, Maria Boender, sopraan; Henny Vonk, bariton; Tineke Schouten, orgel; Chris Koning, harp; en het versterkt Baarns Kamerorkest. Algehele leiding Kees de Wijs. Op het Stationsplein te Baarn staan bussen van Tensen klaar om de concert, bezoekers tijdig naar de Nicolaaskerk te brengen. Het concert vangt aan om 20.30 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Muziekhandel „De Gouden Snaar" en het V.V.V.-kantoor te Soest en 's avonds aan de kerk. Donderdag 1 mei a.s. zal de aquarium vereniging Zilver Tetra wederom de maandelijkse bijeenkomst houden, deze keer in het Wijkgebouw van de Emma- kerk, Regentesselaan. Deze bijeenkomst zal een bijzondere avond zijn daar de alom bekende aqua rium en diaspecialist de heer A. v. d. Nieuwenhuizen een lezing zal houden met als onderwerp „Zuid-Amerikaanse Impressie". Aan de hand van kleurendia's kunt U kennismaken met de dierenwereld van Zuid-Amerika en het stroomgebied van de Amazone. Zilver Tetra heeft ook de leden der Baarn- se aquariumver. „Neon-Tetra" tot deze avond uitgenodigd. Voor deze lezing is voor de leden, die met het werk van de heer Nieuwenhuizen reeds hebben kennis gemaakt, geen opwekking tot be zoek nodig. Andere leden moeten beslist eens met dit specialistenwerk kennis maken. Aanvang bijeenkomst 8 uur. Tevens kunnen de leden zich op deze bijeenkomst opgeven voor deelname aan de jaarlijkse huiskeuring. Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, Amersfoort, Het 16-jarige meisje M. G. M. is don derdag gewond geraakt toen zij op de Steenhoffstraat ter hoogte van de Witte Pompen in botsing kwam met een jon getje, de 6-jarige M. H. K., die plotseling van achter een vrachtwagen het fiets pad overstak. Op advies van dr. Nicolas werd het meisje per ziekenauto naar Zonnegloren vervoerd. Het meisje had een grote buil op haar hoofd en klaagde over duizelig heid. Het jongetje liep lichte verwon dingen op aan kin, hand en knieën. Hij behoefde niet naar Zonnegloren te wor den gebracht. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 55.000 stuks in prijzen vin 13.50 tot 14.50. Middenprijs f 14»—-. Prijs per kg ƒ2.23. Burgemeester en wethouders van brengen ter kennis, dat het gedeelte vitt de Wieksloterweg o.z., tussen de Insin- gerstraat en de Dorresteinweg, vin 1 t.e.m. 23 mei a.s. of zoveel langer ftla nodig of zoveel korter als mogelijk al blijken, voor alle verkeer zal zijn fa» sloten. Soest, 29 april 1969. Door het Oranje Comité Soest is het navolgende programma vastgesteld voor de viering van de zestigste verjaardag van H. M. Koningin Juliana, op woens dag 30 april 1969: 7.45-8.00 uur: KLANKEN VAN DE KERKKLOKKEN. 8.00-8.25 uur: ZANGHULDE op het ter rein van het busstation Soest-Zuid door de verzamelde schooljeugd van Soest-Zuid. Dirigent: de heer G. J. J. v. d. Schepop. Begeleiding: Soester Har monie P.V.O. 8.05 uur: AFMARS drumband „Cres cendo" van de Beetzlaan. .30-9.00 uur: ZANGHULDE voor het gemeentehuis door de verzamelde school jeugd van Soest en Soestdijk. Dirigent: de heer G. J. J. v. d. Schepop. Bege leiding: Soester Harmonie P.V.O. Me dewerking van de drumband „Crescen do". Gedurende de beide aubades zal de burgemeester, Mr. S. P. Baron Ben- tinck, de jeugd toespreken. .00-13.00 uur: DRAAI ORGELMUZIEK op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verschillende andere plaatsen in onze gemeente. 1.00-17.00 uur: Groot SOFTBALL-TOUR- NOOI op de S.E.C.-velden aan de Bos straat, georganiseerd door de Softball- vereniging S.E.C.-Flyers. - Deelnemende verenigingen: De Geuzen, A.M.V.J., Storks, P.S.V., H.B.C., Terrasvogels, S.E.C. en T.T.T. - Toegang vrij. 10.00-17.30 uur: NATIONAAL HOCKEY- TOURNOOI voor mixed-elftallen om de Gen. J. Brouwer-wisselbeker op de hockeyterreinen aan de Schrikslaan.. 10.30-pl.m. 12.00 uur: BLOEMENDéFILé voor H.M. de Koningin langs het bordes in de paleistuin. 13.30-17.00 uur: FILMVOORSTELLING in het gebouw „Credo", Julianalaan 19. Aanvangstijden: 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Toegang vrij. 13.30-17.30 uur: VOETBALWEDSTRIJ DEN op het V.V.Z.-terrein aar. de Ferd. Huycklaan. 13.30 uur: Soester combina tie 2-C.J.V.V. Amersfoort 2. 15.30 uur: Soester combinatie 1-C.J.V.V. Amersf. 1. De Soester combinaties zijn samenge steld uit leden van B.D.C., S.E.C., Hees en V.V.Z. '49. 14.00-16.00 uur: PUZZELRIT voor auto's, motoren bromfietsen en fietsen, onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start: vanaf 14.00 uur bij Hotel „Bos en Duin" aan de Bosstraat. - Inschrijf geld: Auto's en motoren ƒ2,brom fietsen 1,Fietsen ƒ0,50 (per koppel). Verzekering ƒ2,(voor auto's en mo toren geen verlies van no-claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsers moe ten verzekeringsbewijs kunnen tonen Gelegenheid tot inschrijving vanaf 13,15 uur bij de start. Indien de deel nemers zich van te voren willen in schrijven, dan kan dit bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg 41, tele foon 6881. - Eenvoudige rit. Mooie prij zen. 14,30-15,00 uur: Grote MUZIKALE SHOW aan de Dalweg, te verzorgen door de Soester Harmonie P.V.O., in samenwerking met de Harmonie „Liora" uit De Lier (Z.H.) en haar majorettes. 15.00-16.00 uur: MARS door „Het Hart" van de drumband „Crescendo". 15.00-16.30 uur: GEVARIEERD KIN DERPROGRAMMA in het Openlucht theater. - Toegang 0.50 per persoon. Voorverkoop kaartjes bij de V.V.V., tegenover het gemeentehuis, tot en met dinsdag 29 april en op 30 april vanaf 14.00 uur bij de ingang van het theater. 15.30-17.30 uur: QUIZ-MIDDAG in het bejaardencentrum „Molenschot", waar aan drie teams van 10 personen zullen deelnemen, t.w. „Braamhage", „Groot Engendaal" en „Molenschot". - Onder werp: „Het Huis van Oranje". - Voor het winnende team is een wisselbeker beschikbaar. Quizmaster is de heer W. A. Veldhuizen. 19.45 uur: TONEELUITVOERING in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoff straat. Opgevoerd wordt: „Boeven en Madeliefjes". Een blijspel in drie be drijven, door de toneelgroep „Cheerio" uit Amersfoort. - Deze toneelavond wordt georganiseerd door de Chr. Natio nale Oranje Vereniging „Beatrix". Ver plicht programma 1,-) aan de zaal. 20.00 uur: ORANJEBAL in hotel „Bos en Duin" aan de Bosstraat 80. 20.15-23.30 uur: BEHENDIGHEIDSWED STRIJDEN voor volwassenen op het feestelijk verlichte plein tegenover het gemeentehuis. Gevolgd door een groot TIENERBAL met medewerking van d« „Windy City Jazz Band". Bij ons kunt u de volledige kollektie zien. 0 ACHTERBERGH MEUBILERING Als u toevallig hoog op een zolder woont hebben wij de meubelen waarmee u die ruimte net zo kunt inrichten als u zelf wilt. Het zijn de meubelen van FORMULE. Ze passen altijd en overal, waar ook in uw huis. De volledige FORMULE- kollektie staat bij ons permanent geëxposeerd. U bent altijd welkom. Kijken kost niets. ACHTERBERGH MEUBILERING Westsingel 10-13, Hellestraat 9-17, Amersfoort,

Soester Courant | 1969 | | pagina 3