GEYTENBEEK »25ï E.G.V.5ETTEN Soester combinatie morgen zonder Hees-spelers tegen C.J.V.V. Foxboro-heren moesten kampioensfeest uitstellen S.E.C. en L.V.V. deelden in lusteloos duel de punten2-2 D00RSMERFJN klaar terwijl u wacht m:\HilOL SMISIIMVIIOX GARAGE BOSBOOM Slecht weekend voor B.D.C. A u t of ina iH'H'r 3 n Uypot lioliCM Persoonlijke leningen G. Ruttenberg en H. de Bree winnen voorjaars-gentlemanrace 2e en 3e elftal van S.E.C.-zaterdag kampioen V.V.Z. na overwinning op Kulan bijna veilig Hees had veel moeite met Valleivogels DINSDAG 29 APRTL 1969 niveau staande Hoogland 3 nogal teleur stellend met 5-0 te verliezen. Vlak voor rust kreeg B.D.C. de fraaiste kans om de score te openen, maar Kleinegris mistte een strafschop voor de Soestena- ren. Een fout van de B.D.C.-doelman be zorgde Hoogland na rust een 1-0 voor sprong. Uit een strafschop wegens hands kwam Hoogland op 2-0. B.D C. gaf het op. toen de gastheren opnieuw een pe nalty wegens hands kregen toegewezen. Nadien scoorde Hoogland, dat nu op de derde plaats staat, nog tweemaal. B.D.C. 7 heeft het zondag niet kunnen bolwerken tegen het Amersfoortse A.P.W C. 6, dat met een 4-2 overwin ning naar huis terugging en daarme de de beste kansen op een eerste plaats behield, al heeft het nog verschillende wedstrijden tegoed De zege kwam ove rigens wel terecht bij de club. die er de meeste aanspraak op kon maken. De beide doelpunten voor B.D.C. werden gescoord door R. Jansen. B.D.C. 8 bewees het tiende elftal een grote dienst door het Amersfoortse K.V.V.A. 6, dat op slecht één punt af stand stond van leider B.D.C. 10. op een 2-2 gelijk spel te houden. Lange tijd heeft het achtste zelfs met 2-1 de lei ding gehad door doelpunten van A. v. d. Wardt en aanvoerder J. Smeeing. Kort voor het einde maakte K.V.V.A. echter toch nog gelijk. B.D.C. 9 zag zich zondag uitgeschakeld voor het kampioenschap. Ofschoon B.D.C. vier wedstrijden minder dan lei der Actif 9, is de achterstand nu te groot geworden om deze nog te kunnen overbruggen. De leiders wonnen zondag in Soest namelijk met minimaal ver schil van de Soestenaren. B.D.C. speelde een onfortuinlijke wed strijd Bovendien miste men tientallen goede kansen. B.D.C. maakte niettemin een doelpunt, maar dat was de arbiter ontgaan. Aan beide zijden zag hij bo vendien een penalty wegens hands over het hoofd. Toen de B.D.C.-doelman kort voor rust een gemakkelijke bal losliet, kon Actif vrij eenvoudig het enige en beslissende doelpunt scoren, waarmede het kampioenschap vrijwel veilig werd gesteld. ^Jhgelse juwelier horloger ;.i-—SOEST0UK REMBRANDTLAAN 18 TEL 39155-4785 Op verzoek van Hees zullen morgen in het gecombineerde Soester eerste elftal, dat op het V.V.Z.-terrein tegen C.J.V V. 1 uit Amersfoort speelt, geen spelers van deze vereniging zijn opgenomen. Dit in verband met het feit, dat Hees een goede kans op het kampioenschap heeft en daarom geen enkel risico wil lopen. Het elftal, dat morgen om half vier op het V.V.Z.-terrein aan de Ferdinand Huycklaan tegen C.J.V.V. speelt, ziet er nu als volgt uit: Doel: Smink (B.D.C.); achter: A. Roest (B.D.C.), L. de Rooy (S.E.C.), F. Stalenhoef (B.D.C.) en W. Ruizendaal (V.V.Z.); midden: A. v. d. Breemer (V.V.Z.) en J. Krijt (S.E.C.); voor M. v d. Lugt (B.D.C.), D. Wouden berg (S.E.C.), B. Vervloet (S.E.C.) en J. Verhoeven (S.E.CReserve is T. Schaap van V.V.Z. Om half twee begint een wedstrijd tus sen spelers uit de reserve-elftallen en C.J.V.V. 2. Aan deze wedstrijd zullen wel Hees-spelers deelnemen. De opstelling van Soest 2 luidt: Doel P. den Breejen (V.V.Z.); achter "W. Hil- horst (B.D.C.), J. de Boer (Hees), J. Brouwer (V.V.Z.) en Huizinga (S.E.C.) midden: B Burgman (S.E.C.) en Jos Brouwer (B.D.C.); voor H. Bosman (Hees), H. Brons (V.V.Z,), H. Altena (Hees) en H. de Bree (Hees). Reserve is P. van Altena van V.V.Z.. De toegang Het eerste herenteam van Foxboro heeft zijn aanhang verleden week danig te leurgesteld door de belangrijke wedstrijd tegen het op de tweede plaats staande De Amersfoortse met 2-1 te verliezen. Op zichzelf was dit nog niet zo erg, want de voorsprong van de Foxboro- ploeg is nog te groot om ingelopen te kunnen worden. Voor de feestcommis sie was de teleurstelling echter het grootst, omdat het al geheel georgani seerde kampioensfeest nu moest worden uitgesteld. De wedstrijd tegen De Amersfoortse had een spannend karakter. Foxboro had moeite om in de eerste plaats de zenuwen en daarna nog eens de tegen stander de baas te blijven. Er werd onrustig en onsamenhangend gespeeld. V' tegenstander, die ook nog kans heeft op promotiewedstrijden, ging fel van start en bracht Foxboro volledig in de verdrukking. De Soester heren slaagden er niet in het offensief van de Amers- foorters te doorbreken, wat vooral te wijten was aan de weinige activiteiten, die Foxboro aan het net wist te ont plooien. Zo gebeurde het, dat Foxboro de beide eerste sets vrij kansloos ver loor, waarmede het kampioenschap uit gesteld moest worden. Toen men zich daar eenmaal van bewust was, begon men vrijer en gemakkelijker te spelen. Foxboro zorgde in de laatste set voor het nodige vuurwerk en liep nu De Amersfoortse volledig onder de voet, wat de setcijfers van 15-5 duidelijk il lustreren. Nu zullen de Foxboro-heren op 9 mei in de wedstrijd tegen plaatsgenoot S.V.V, het kampioenschap kunnen be halen. wanneer er althans iets gecon centreerder wordt gespeeld. Dat het eerste damesteam, dat in de vierde klasse de rode lantaarn draagt, tegen koploper V.V.A. 5 geen schijn van kans zou krijgen, werd woensdagavond volledig bewaarheid. De ondanks de ve le nederlagen nog enthousiast volley ballende Soester ploeg, kon het met dit enthousiasme alleen niet redden te gen de technisch een klasse beter spe lende tegenstander. De Foxboro-dames boeken toch vrijwel in iedere wedstrijd goede vooruitgang, maar het schijnt, dat deze vooruitgang geen gelijke tred houdt met die van de andere teams in de vierde klasse. Toch hopen de dames het volgend seizoen, wanneer onder veel betere omstandigheden getraind kan worden, een gelijkwaardige tegenstan der te worden. De capaciteiten ervoor zijn aanwezig. toch nog uit naar een veilige 3-1 voor sprong. Na de thee zag V.V.Z. er weinig brood meer in. Het bood S.E.C. nog een paar goede kansen, waarvan er vlak voor het einde nog één benut werd. Door deze 4-1 overwinning is S.E.C. 2 kampioen. Het vierde elftal van V.V.Z. trad zater dag ook al aan tegen een adspirant- kampioen, namelijk S.E.C. 3. De bezoe kers zouden aan een gelijk spel genoeg hebben en lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat S.E.C. inderdaad niet ver der dan een doelpuntloos gelijk spel zou komen. V.V.Z. verdedigde zeer stevig en kwam mede daardoor zelf zelden tot aanvallen. Bij de rust was er nog altijd niet ge scoord, wat voor S.E.C. toch een benau wende gedachte moet zijn geweest. Maar tien minuten na de hervatting moest doelman Van Ossenbruggen, die een grote nederlaag voor zijn team heeft voorkomen, eindelijk zwichten. Het bleef bij deze ene treffer, waaraan S.E.C. ove rigens ruim voldoende had om zich kam pioen te kunnen noemen. De wedstrijd van het zesde elftal tegen Terschuurse Boys is uitgesteld. S.E.C. heeft zondag geen revanche kun nen nemen voor de destijds in Laren geleden 4-1 nederlaag tegen L.V.V. Pas drie minuten voor het einde kon S.E.C. trouwens een tweede nederlaag voorkomen door een strafschop te be nutten. Duidelijk was te merken, dat voor geen der elftallen meer iets op het spel stond L.V.V. was in de eerste helft iets beter, wat dan ook resulteerde in twee doel punten. Het eerste viel al na zeven mi nuten, toen doelman Van Hattum een fout maatkte Woudenberg kreeg even later een goede kans, maar schoot hard in de handen van de Larense keeper. Het was echter opnieuw L.V.V., dat scoorde. Een afstandsschot van de links buiten Majoor verdween vlak onder de lat in het Soester doel: 0-2. Pas in de tweede helft zag S.E.C. kans om iets terug te doen. Het was Vervloet. die het verschil tot één doelpunt terug bracht en in dezelfde minuut zorgde hij na een snelle combinatie met Verhoe ven bijna voor de gelijkmaker. Daar voor moest men echter toch wachten tot drie minuten voor het einde, toen Vervloet in het strafschopgebied tegen de wereld werd gelopen en S.E.C. een penalty kreeg toegewezen. Woudenberg benutte deze gelegenheid voor S.E.C. om toch nog op het elfde gelijke spel in dit seizoen te komen. S.E.C. 3 heeft nu zestien punten uit evenveel wedstrijden. S.E.C. 5-A.P.W.C. 5 3-1 S.E.C. 5 behaalde twee kostbare punten in de thuiswedstrijd tegen A.P.W.C. 5. De thuisclub had ook nog wel een paar punten nodig om buiten gevaar te ko men. Wijnands bezorgde S.E.C. een 1-0 voor sprong, maar in de tweede helft profi teerden de Amersfoorters van een mis verstand in de S.E.C.-defensie en maak ten gelijk. Even later was het echter de beurt aan S E.C. om gebruik te ma ken van een verdedigingsfout bij A.P.W.C. Rijken scoorde 2-1 Het was tenslotte Westerveld die met een af standschot de eindstand op 3-1 bepaal de. PROGRAMMA KONINGINNEDAG In tegenstelling tot eerdere berichten gaat de aangekondigde wedstrijd tussen S.V.M. Boys en S.E.C. in Maartens dijk vanavond niet door. Deze wedstrijd, die gespeeld zou worden in het kader van het nederlaagtoernooi van de Maar. tensdijkse club. is uitgesteld, omdat S.V.M. Boys goede kansen op een kampioenschap in de competitie heeft. Morgen neemt S.E.C met een vetera- nenelftal deel aan een toernooi van Amersfoortse Boys 0:ok B.D.C. zal hier De S.E.C.-verdediging mei keeper Van Hattum aan het hoofd deelt nog het minst in de slechte vorm waarin S.E.C. deze competitie steekt. Negen doelpunten tegen, in de zeven competitie-wedstrijden waarin Van Hattum de plaats van de gebles seerde Van Zoghei overnam, spreekt voor zich. BAARN 2-S.E.C. 2 1-3 Ook de wedstrijd van het tweede elftal was van weinig belang meer, althans voor S.E.C. Niettemin wonnen de Soes tenaren in Baarn met 3-1 van Baarn 2. dat nog wel belang had bij een over winning. Ondanks het ontbreken van Burgman had het spel van de gasten toch meer inhoud. Van Berkel schoot S.E.C. in de eerste helft naar 1-0, maar nog voor de thee maakte Baarn gelijk. In de tweede helft bepaalden Van Ber kel en Rijnders de eindstand op 1-3. S.E.C. is door deze overwinning geko men op 29 punten uit 21 wedstrijden, zodat toch met tevredenheid op dit sei zoen teruggezien kan worden, ook al werd S.E.C. dan geen kampioen. S.E.C. 3-E.M.M. 2 3-1 Het derde elftal behaalde eveneens een 3-1 overwinning. Ook dit elftal had de punten al niet meer nodig, maar ver vulde alleen zijn sportieve plicht. S.E.C. en E.M.M. speelden bovendien een aantrekkelijke wedstrijd. De Hilversummers, nog niet geheel vei lig, namen door een fout van Rutten- berg de leiding, maar Abbel maakte nog in de eerste helft gelijk Na de thee was het Schalkwijk, die met een afstandsschot van zeker 35 meter succes had en een kwartier voor het einde zorgde dezelfde speler met een ferme kopbal voor een 3-1 eindstand. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerhruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 32561 van de partij zijn. S E.C. is ingedeeld bij K.V.V.A. en A.P.W.C. De andere Soester club. B.D.C., zal het in de andere groep moeten opnemen tegen Amsvorde en de organiserende vereniging. De S E.C.-kleuren zullen worden ver dedigd door: Van Essen. A. Hoover, Dasselaar. Van 't Klooster. Belt, Wij nands. Van Breukelen, Pothoven. Wes terveld, Valero, Huyink en Veldhuizen. PUPÏLLENTOERNOOI UITGESTELD In verband met de opening van de sporthal is het pupillentoernooi van S.E.C. verplaatst van 17 mei naar 10 mei. Het betreft hier een toernooi voor uitsluitend S.E.C.-elftallen, die zich de namen zullen aanmeten van gerenom meerde Nederlandse en buitenlandse clubs. Het afgelopen weekend is voor B.D.C. niet erg voorspoedig verlopen. Van de vijf elftallen, die in competitieverband in het veld kwamen, verloren er vier. De klap kwam dubbel bard aan, omdat het veelal ging om belangrijke posit'es. Alleen het achtste wist een punt te behalen tegen het op de tweede plaats staande K.V.V.A. 6. Men bewees daar mede het tisnde, dat niet speelde, een goede dienst. Voor de enige (onbelang rijke) winst zorgde het eerste elftal in een vriendschappelijke ontmoeting te gen Sint Maarten. Het derde elftal zal waarschijnlijk wel niet meer aan degradatie kunnen ont komen. Ditmaal verloor men op eigen terrein met 2-0 van N.S.C. 3 uit Nij- kerk. Toch was B.D.C. niet de mindere van zijn tegenstander N.S.C. benutte echter beter de kansen, die het kreeg. D rust ging in met een 1-0 achterstand. Ook na de hervatting wisten de gasten nog een keer te scoren, waarmede de twaalfde nederlaag van B.D.C. in dit seizoen een feit werd. B.D.C. 4 verspeelde zijn kans op een I kampioenschap door van het op gelijk ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baam - Telef- 3879 Door een 4-1 overwinning op plaatsgenoot V.V.Z. 3 heeft het 2e elftal van S.E.C.- zaterdag beslag gelegd op het kampioenschap. Het team was samengesteld uit de volgende spelers, staande v.l.n.r. Van Essen, grensrechter; v. d. Schagt; Hop; Bap tist, Staal, Maijer, doelman; Van Ginkel commissaris en Nijhuis. Knielend v.l.n.r. Marsman, Valero, trainer; Verwoerd, De Beer, Dorrestein en Luijtelaar. Ook het derde elftal werd door een overwinning op een V.V.Z.-team kampioen, zij het dat de score in die wedstrijd beperkt bleef tot 1-0. Het 3e elftal, dat met bestuur op de foto ging, was uit de volgende spelers samen gesteld staande v.l.n.r.de heer Brugman, voorzitter; Schuiling, Piepenbroek, Hodde, Vink, Rademaker, Bakker, Valero, trainer, Van Drie, Van Vliet, grens rechter en de heer Verweij, commissaris. Knielend v.l.n.r. Van Delden, Kerkdijk, v. d. Berg, Cairo en Verweij. Het eerste elftal van de 20-jarige voet balvereniging V.V.Z. heeft zich dankzij een 3-0 overwinning in Veenendaal op het onderaan staande Kulan vrijwel ze ker aan degradatie onttrokken en de strijd om de voorlaatste plaats overge laten aan Valleivogels en Baarn en even tueel ook nog aan plaatsgenoot S.E.C., dat echter nog een paar wedstrijden te goed heeft. V.V.Z. werd in Veenendaal met een zeer moeilijk bespeelbaar terrein geconfron teerd. Vooral op het middenveld lagen grote plassen, wat voor menige aanval een groot struikelblok bleek te zijn. Van goed voetbal was op dit veld nauwelijks sprake, al slaagde V.V.Z. er met omzei ling van de plassen wel in, de tegenstan der in vrij grote mate zijn wil op te leg gen, althans in de eerste helft. V.V.Z. wilde gauw tot succes komen, maar ondanks de kansen, die men kreeg, bleef de produktiviteit beperkt tot één doelpunt, dat Brouwer in de twintigste minuut scoorde, na eerst een paar tegen standers omspeeld te hebben. Ook H. Brons kreeg een mooie kans. maar hij schoot driftig tegen de lat. En Schaap had aan een vrije positie voor de doelman niet genoeg om tot scoren te komen. Tot de rust bleef het bij dat ene doelpunt. In de tweede helft bood Kulan aanvan kelijk veel meer verzet. Nu kwam ook V.V.Z. enkele malen in moeilijkheden, terwijl de Soester aanval nogal eens het slachtoffer werd van een Veenendaalse buitenspelval. Na twintig minuten nam V.V.Z. toch royaler afstand. De naar voren gegane back H. v. d. Kraak waag de een hard afstandsschot, dat de Kulan- doelman volkomen verrastte. Een kwartier voor het einde scoorde V.V.Z. opnieuw, nu uit een vrije trap, die door aanvoerder Van Kooij op de hem eigen wijze werd ingeschoten. De Veenendaalse keeper stopte het schot in eerste instantie wel, maar kon een tref fer toch niet meer voorkomen. V.V.Z. nam daarmede revanche voor de des tijds in Soest geleden 4-1 nederlaag. strijd tegen V.R.C. 3 tot een verdiend gelijk spel. De gastheren namen welis waar de leiding, maar V.R.C. wist daar na vrij snel weer gelijk te maken. Het derde elftal had de weinig dankbare taak om S.E.C. 2 van het kampioen schap af te houden. Zoals reeds min of meer werd verwacht, is dat niet gelukt. Lange tijd ging de strijd gelijk op. al nam S.E.C. in de zevende minuut al de leiding. V.V.Z. maakte echter door een afstands schot, dat doelman Mayer van S.E.C. volkomen verrastte, weer gelijk. Een schot tegen de bovenlat bij V.V.Z. voor kwam even een achterstand, maar S.E.C. liep in de slotfase van de eerste helft De voorjaars-gentlemanrace, die zon dagmorgen op het Industrieterrein door de ren. en toerclub „Tempo" is georga niseerd, is geëindigd in een overwin ning voor het koppel Gerrit Ruttenberg- Henk de Bree. De winnaars van de bei de voorgaande wedstrijden, D. v. d. Broek en A. v. d. Ploeg moesten ditmaal genoegen nemen met een tweede plaats. Aan deze voorjaarsrit werd door vijf tien koppels (een renner, gekoppeld aan een oud- of niet-renner) deelgenomen. Het vrij talrijke publiek zag in de eerste fase van de strijd drie koppels een voor sprong nemen; het waren Ruttenberg- De Bree, v. d. Ploeg-v. d. Broek en J. W. de Lange-H. de Zoete. Ook Arie Koenen ging mee, maar hij liet daar voor zijn partner E. de Lange in de steek. Datzelfde deed Rob Admiraal met zijn vader, B. Admiraal. Aangezien men gelijktijdig als koppel over de streep moet gaan, kwamen Koenen en R. Admiraal niet voor een hoge klas sering in aanmerking. Het passeren van de partner (de niet- of oudrermer) over de eindstreep was uiteindelijk beslis send, want in de laatste ronde moesten de echte renners van de fiets stappen en de strijd om de ere-plaatsen overlaten aan hun meest oudere koppel genoten. De uitslag werd uiteindelijk: 1. G. Rut- tenberg-H. de Bree; 2. A. v. d. Ploeg- D. v. d. Broek; 3. J. W. de Lange-Hen- ny de Zoete; 4. Bob Adimiraal en Rob Admiraal; 5. E. de Lange-Arie Koenen; 6. H. Hees-J. Biemans; 7. B. v. d. Broek- H. Kroon; 8. R. de Haas-J. Koerman: 9. W. Schafer-mej. P. dn Baas; 10. J. v. d. Broek-J. Mispelaar. Het koppel T. Lankreijer-H. Janaen moest de strijd vroegtijdig beëindig» wegens een lekke band. Later in het jaar zal Tempo nog én najaarsgentlemanrace organiseren. Hees, op weg naar het kampioenschap, heeft zaterdag bijzonder veel moeite ge had met het in degradatiegevaar ver kerende Valleivogels. De thuisclub ver liet tenslotte met een kleine 2-1 over winning het veld, waarmede de positie aan de kop van de ranglijst overigens wel aanzienlijk werd verstevigd. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Kees een voorsprong van twee punten op S.V.P. en van drie op het Baarnse T.O.V., dat overigens nog tegen Hees moet spelen. De publieke belangstelling voor deze voor Hees belangrijke wedstrijd bleef zaterdag onder de verwachtingen. De wedstrijd begon voorspoedig voor Hees. Al in de beginfase leek Hees af te gaan op een grote overwinning, toen kort na elkaar Hardeman en Van Veen de Scherpenzeelse doelman wisten te passeren. Daarmede bleek Hees echter voor de rest van de middag volledig uitgepraat te zijn. De tegenstander zette Hees meer en meer onder druk en de gevolgen kon den niet meer uitblijven. Een onoplet tendheid in de Hees-defensie werd door de snelle middenvoor van Valleivogel* dankbaar afgestraft. Beide partijen hebben daarna nog fraaie kansen op een doelpunt gehad, maar beide voorhoedes ontbrak het aan nauw keurigheid in de afwerking. Na de rust kwam Hees verschillende malen met de rug tegen de muur te staan. Omzettingen in de voorhoede van Hees kwamen de productiviteit van de thuisclub echter niet ten goede. Vallei- vogels rook de kans en drong herhaal delijk tot diep in de Soester defensie door. maar men slaagde er niet meer in, de gelijkmaker op het scorebord te brengen. Tegen het einde van de wedstrijd kreeg de goed leidende scheidsrechter nog wat moeilijkheden te verwerken, toen een speler van de bezoekers op wat al te luidruchtige wijze van zijn afkeuring over een arbitrale beslissing liet blij. ken. Het tweede elftal kwam in de thuiswed- Ondanks felle aanvallen lukte het Hees niet de score verder op te voeren.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5