RENAULT m Garage Stam MEDISCHE DIENST FLINKE KRACHT (mni. of vrl.) DRUKKERIJ SMIT PREDIKBEURTEN Soest vierde uitbundig Koninginnedag BENZINE TANKEN? ,DE KORTE DUINEN' Loodgietersbedrijf Gas-Service-DienstSoest' _-r Ti: .-J .3 i ±3i 'feic :u.~ v-V. DOORSNEREN? ,DE KORTE DUINEN' Kleine meerderheid van winkeliersverenisins voor koopavond Mixed Hockev ('.lub Soest K.P.S. wint eerste competitiewedstrijd VJV.Z. morgen naar S.E.C. AÜTO WASSEN? DE KORTE DUINEN' Ned. Vrouwen El eet r. Ver. Gevelplaten aan Euroflat in Soesterveen zijn vervangen Bromfietsers in botsing HAARKNIPPEN? ,DE KORTE DUINEN' n°v Journaliste en schrijfster Roo van Oven overleden Zeepost Weduwe bij uitsteken van vlag gevallen en overleden Marokkaan bij oversteken aangereden Bejaarde vrouw gevallen Ned. Ver. van Huisvrouwen Openbare Leeszaal en Bibliotheek VOOR BABY'S HUIDJE Cosmetica Geschenken ,DE KORTE DUINEN' Vleesverkoop Gevonden voorwerpen AVIA Diensten Centrum ,DE KORTE DUINEN' R.K. Kerkdiensten 1'oLitiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 2 MEI l9Cr» Soest heeft woensdag op vrij uitbundige wijze de zestigste verjaardag van de koningin gevierd. Het Soester Oranje Comité had tal van activiteiten georga niseerd,- waarbinnen die vreugde kon worden geuit, wat dan ook op ruime schaal is gebeurd. Het luiden van de kerkklokken kondig de woensdagmorgen al yrij vroeg de gebeurtenissen aan. Om acht uur reeds brachten verscheidene honderden kin deren van de lagere scholen in Soest- Zuid een zanghulde op het busstation. avia service-station De leerlingen van andere scholen brach ten een aubade voor het gemeentehuis, met medewerking van de voor het eerst in nieuwe uniformen gestoken P.V.O., alsmede de drumbands van P.V.O., Cres cendo en Olympia. Weliswaar raakte het gezang van de kinderen wat op de achtergrond door het muziekkorps, dat voor de kinderen stond opgesteld, maar de spontaniteit was er niet minder om. Na afloop hield burgemeester mr. S P. Baron Bentinck een korte toespraak tot de ongeveer duizend schoolkinderen. Hij herinnerde eraan, dat Koninginnedag een feestdag is als geen andere. „Je staat op met een feestelijk gevoel, je bent een hele dag blij. Het is feest, niet alleen Soestdijk, maar in het hart van ons allen", aldus de burgemeester, die ook nog zijn waardering uitsprak voor de nieuwe uniformen van P.V O. De aubade voor het gemeentehuis werd ook bijgewoond door wethouder Van de Arend, de secretaris, de heer H. Borre- man en de directeur van gemeentewer ken, alsmede verschillende leden van het Oranjecomité. De verdere dag heeft een draaiorgel eerst op de Vredehofstraat en later ook op andere plaatsen in de gemeente voor de nodige vrolijke klanken gezorgd. Vele Soester ingezetenen zijn daarna richting paleis gegaan, hetzij om daad werkelijk aan het défilé deel te nemen, hetzij om de gebeurtenissen daar gade te slaan. De meesten gaven echter de voorkeur aan de beeldbuis, die het hele gebeuren, bovendien nog in kleur, in de huiskamers bracht. 's Middags zijn in gebouw Credo enkele filmvoorstellingen over de leden van de Koninklijke familie gehouden, waarvoor vrij redelijke belangstelling bestond. Aan de Ferdinand Huycklaan hebben twee Soester voetbalcombinaties met matig succes geprobeerd, de sterke Amersfoort vereniging C.J.V.V. partij te geven. De combinatie van spelers uit de reserve-elftallen slaagde daar niet zo best in. De Hees-V.V Z.-B.D.C.-S.E C. combinatie moest met 2-0 zijn meerdere in C.J.V.V. 2. De combinatie, samengesteld uit spelers van de eerste elftallen van B.D.C., S.E.C. en V.VZ. wisten tegen C.J.V.V. 1 tenminste een gelijk spel te bereiken, E. G. KERKHOF GAS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, D.iepvriëskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 HaiÊmi i—.1? J'wS Hij slaat altijd een goede slag, die tennisser Hü ziet er altyd sportief uit ook. want hü weet z'n kleding- wensen volmaakt te vervullen bij ADAMA. IIü is sportief genoeg om dat aan z'n vrinden te vertellen. 1' al hebben de Soestenaren aanmerkelijk meer kansen gehad om doelpunten te maken dan de Amersfoorters, die tame lijk nonchalant speelden. De Soester combinatie liet een zeer acceptabele partij voetbal zien, al was de afwerking van met name Vervloet, Verhoeven en v. d. Lugt niet denderend. Op het mid denveld viel aan Soester zijde vooral Burgman in positieve zin op, terwijl Smink van B.D.C. in het doel goed werk deed. Bij de rust was er nog niet ge scoord. Het geheel j werd muzikaal om lijst door de drumband van Olympia, die zich ook bij de drie bejaardencen tra op de Eng heeft laten zien en ho ren. 's Middags is in de omgeving van de Eng, 't Hart en Soest-Zuid een puzzel- rit gehouden, uitgezet door de heer J v. d. Bank, die 's avonds zelf bij een puzzelrit in Baarn een eerste prijs won. De belangstelling voor deze rit was bijzondei gröot, evenals het aantal straf- punten, dat de deelnemers behaalden. In totaal verschenen 155 automobilisten, 110 koppels fietsers en 26 bromfietsers aan de start ofschoon de rit niet moei lijk was, hebben velen zich toch laten strikken, onder meer toen zij op zoek moesten gaan naar een knol. Kennelijk in de veronderstelling, dat men naar iets plantaardigs op zoek moest gaan. liepen velen voorbij aan een „knol" in een sok. Ook het rekenen waren velen verleerd, wat ook weer strafpunten kostte. Na een toch geslaagde rit kwa- avia service-station Nieuwerhoekplein 1 Soesldijk -lol. 02155-.2850 men de heer Reijerse bij de automobi listen en de heer Smulders bij de brom fietsers als winnaars uit de bus. Tussen half drie en drie uur gaven de harmonie P.V.O. en de harmonie Liora uit de Lier een druk bezochte en kleur rijke show op de Dalweg. Beide muziek korpsen lieten een goede indruk achter bij het publiek. De hele dag is achter de Van Goyen- laan langs de spoorlijn ook een kunst markt gehouden, die 's morgens door de burgemeeester is geopend. Er zijn rede lijk goede zaken gedaan, terwijl de be langstelling van de kustenaars zelf ook niet te wensen overliet. Ook de belang stelling van het publiek was zeer goed. In het openluchttheater werden rond negenhonderd kinderen aangenaam be zig gehouden. De wat ouderen kregen 's avonds tijdens een groot Oranjebal de gelegenheid om zich in Bos en Duin uit te leven, terwijl de bejaarden ook niet werden vergaten en 's middags mochten deelnemen aan of luisteren naar een quiz over het Htiis van Oranje in het bejaardencentrum Molenschot. 's Avonds zijn ook nog behendigheids wedstrijden voor volwassenen gehouden op het marktplein tegenover het ge meentehuis. ■u O Ruim vijftig winkeliers hebben maan dagavond langertijd breedvoerig en nogal spraakverwarrend gediscussieerd over de wenselijkheid om al dan niet een koopavond met als compensatie een hele-dagsluiting in te stellen. De me ningen hieromtrent liepen zeer uiteen, maar tenslotte kwamen de vijftig aan wezige leden van de Soester Winke liersvereniging toch tot een uitspraak. Van de aanwezigen bleken er 29 wel voor een koopavond te voelen. De meerderheid was echter maar gering, want 22 zagen er geen brood in. Daar mede is nog geenszins bepaald, dat ook inderdaad een koopavond zal wor den ingevoerd, want om het zover te krijgen is de meerderheid nodig van alle winkeliers, georganiseerd zowel als ongeorganiseerd. De voorzitter van de winkeliersvereni ging, de heer A. H. F. Smit, voorzag echter weinig kans op een dergelijke meerderheid. Het bestuur van de winkeliersvereniging zal echter wel pogingen gaan onderne men om een koopavond als proef in gesteld te krijgen, eventueel zonder de vereiste meerderheid van alle winke liers. De proef zou drie maanden moe ten duren en op 1 augustus moeten in gaan. Het is de bedoeling, de koopavond op vrijdag te houden en wel van zeven tot negen uur. Als compensatie zouden dan de winkels 'op' die dagen, dat zij nu reeds 's middags gesloten zijn (resp. maandag en woensdag) de gehele dag hun deuren moeten sluiten. Als de proef slaagt, zal men tot een wettelijke regeling omtrent een koopavond en een verplichte sluitingsdag willen komen. Over de besprekingen met het ge meentebestuur zal het bestuur van de winkeliersvereniging in een in juni of juli te houden vergadering verslag uit brengen. Tijdens de vergadering in caie Soestdijk is opnieuw gediscussieerd over de con- triebutieverhoging van ƒ15,— tot ƒ50,- per jaar. Niet zozeer de grootte van de contributie als wel het feit, dat de mate van verhoging niet op de convocatie van de laatste jaarvergade ring was vermeld, wekte enige wrevel onder de leden. Niettemin ging men in overgrote meerderheid accoord met de verhoging en de plannen van het bestuur. De heer Smit deelde voorts mede. dat tijdens een in het najaar te houden Programma voor zaterdag. 14.00 uur Meisjes A-S.C.H.C. B. 14.25 uur Phoenix A-Laren B. 14.50 uur Phoenix A-Soest A. 15.15 uur S.C.H.C. B-Laren B. 15.40 uur S.C.H.C. B-Phoenix A. 16.05 uur Soest A-Laren B. K.P.S. speelde dinsdagavond de eerste wedstrijd in de zomeravondcompetitie. De tegenstander was de Tankwerk plaats uit Amersfoort. Bij K.P.S. zagen we weer vele nieuwe gezichten door overplaatsing van enige marechaussees. Na twee minuten opende Jan Timmer de score voor K.P.S. K.P.S. was veel sterker en onophoude lijk werd het doel van de Amersfoor ters onder vuur genomen. Keeper Eenk- hoorn greep goed in en voorkwam me nig schijnbaar doelpunt. Na 28 minuten wist Schalkwijk er 2-0 van te maken, waarmee ook de rust in ging. Direkt na de hervatting brak rechts buiten Van Arkel door de verdediging heen en scoorde het 3e doelpunt. De voorhoede van de bezoekers met Van Uffelen, Godings en Langbroek, kwam er toen beter in en toen keeper Van Essen van K P.S. een overtreding beging, kreeg Amersfoort een penalty te nemen. Hierdoor werd het 3-1. Geen van beide partijen kon het net meer vinden en K.P.S. heeft de eerste twee minuten binnen. Het eerste elftal van V.V.Z. speelt mor gen zijn voorlaatste wedstrijd en wel tegen plaatsgenoot S.E.C. Beide ploegen hebben er nog wel belang bij om een paar punten te - behalen. Een verdeling der punten zou beide elftallen niet on welgevallig zijn. De kansen van V.V.Z., dat vier overwinningen in successie be haalde, worden verdedigd door: doel H. Rebel; achter G. v. d. Bovenkamp, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden W. Ruizendaal en A v. d. Breemer; voor H. Brons, A. Brouwer, B. Fugers en A. Schaap. vergadering plannen bekend zullen wor den gemaakt over een eventueel te wij zigen intocht van Sint Nicolaas en een Het tweede elftal, dat nog wel een paar programma van actie (een soort meer-punten nodig heeft om zich in veilig- jarenplan) voor de komende jaren. Dit|heid te kunnen stellen, krijgt morgen jaar zal ook het Soesterveen bij de in-1 middag, om vier uur, Musketiers 2 uit tocht van Sint Nicolaas worden be- Eist op bezoek. Het wordt de voor trokken. Men acht het echter niet meer 1 laatste wedstrijd voor de Soestenaren. verantwoord de stoet zulke grote af- j standen te laten afleggen. Daarom Het derde elftal speelt om vijf uur in wordt aan een andere opzet gedacht. aviö service-station Voorts gaan de gedachten uit naar één- of twee-jaarlijkse grote evene menten. mogelijk in samenwerking met de overheid en het plaatselijk vereni gingsleven. Onder meer denkt men aan de organisatie van een winkelbeurs. Daaromtrent zal op de najaarsvergade ring uitvoeriger van gedachten worden gewisseld. De zware, ruim 2'/z ton wegende gevel elementen, die maandagavond van de Eurowoningen aan de Veenbesstraat naar beneden zijn gekomen, zijn dinsdagavond door nieuwe vervangen. Ook de gevel plaat op de eerste verdieping, die door de beide andere werd beschadigd, is ver wijderd en door een andere vervangen. Het werk geschiedde in aanwezigheid van een funktionaris van bouw- en wo ningtoezicht. Ook de directeur van ge- fneentewerken, de heer Van der Dussen was aanwezig. Het werk nam geruime tijd in beslag. Bovendien moesten de aluminium raamkozijnen geheel worden verwijderd, zodat de bewoners met hun keuken „buiten" kwamen te staan. Mid dels een zeer zware kraan zijn de gevel platen op hun plaats gebracht. T.N.O. is inmiddels met het onderzoek begonnen. Leden van de Ned. Vrouwen Electrici- teitsvereniging. afdeling Eemland, maak ten een middagexcursie naar de cen trale magazijnen van de „Hema" n.v. in Utrecht. De dames werden verwelkomd door vrouw Oppenheimer van deze een en ander vertelde over dit bedrijf. De „Hema" n.v. telt 84 filialen en aan gesloten bedrijven. In Utrecht, Lage Weide, is het centraalmagazijn en dis tributiecentrum in één pand. dat 312 meter lang en 140 meter breed is. Deze ruimte is verdeeld in 5 grote hallen, gescheiden door brandmuren. Vóór de hallen is er een grote ruimte voor ontvangst en verzending van goederen per- auto en spoorcontainers, met over dekt perron, 4 meter diep. waar vijf spoorwagons tegelijkertijd gelost kunnen worden. Voor de hoogteverschillen in de opslagruimten zijn een groot aantal be weegbare laadbruggen aangebracht. Op de eerste etage bevindt zich het admi nistratieve gedeelte en op de tweede etage is de kantine voor het 300 man tellende personeel. Bovendien is er een ruimte voor het laden van de batterijen voor vorkheftrucks en voor de persen van het oude papier. Ook-! een auto- en vorktruckpark, een auto wasplaats en een onderhoud- en repa ratieafdeling ontbreekt niet. Alle goe deren worden opgeslagen in boxpallets die genummerd zijn en in de stellingen worden- 'gebracht met reach-trucks op de gewenste hoogte. Alle artikelen heb ben een eigen nummer, welke nummers door de leveranciers vermeld worden en zo een vlotte werkwijze" bevorderen. Het is ook mogelijk dat levering van goederen rechtstreeks geschiedt aan de filialen. De aanwezige dames kregen nog een filmpje te zien en een leuke mode show van foundations, badpakken e.a. Bij het verlaten van het bedrijf be dankte een bestuurslid mevrouw Op penheimer voor de ontvangst. Dinsdag 6 mei is er voor de leden van de N.V.E.V. een koffiemorgen in het Oranjehotel te Soest. Op 13 mei volgt een excursie naar het Muiderslot en Van Gelder te Amsterdam en op 21 mei vertoont de Mij. Chevron (Cal- tex) een kleurenfilm in het Oranje-hotel. Hilversum tegen Oranje Leeuwen 2 zijn laatste wedstrijd, terwijl het vierde be zoek krijgt van N.S.C. 4 uit Nijkerk (aanvang twee uur) en het onderaan staande vijfde naar Cobu Boys 3 gaat. Op de Soesterbergsestraat zijn woensdag twee bromfietsers gewond geraakt. Op het moment dat de 21-jarige J. H E. G. uit Huis ter Heide werd ingehaald door de 20-jarige soldaat J. F. L. uit Hilver sum. raakte het stuur van G. de tas op de brommer van L G. kwam ten val. evenals de bij hem achterop zitten de H. C. S. (32) uit Soesterberg. (open van 7.00 - 18.30 uur, cn óók op afspraak) herenkapsalon Tijdens een vakantie in Spanje is op 83-jarige leeftijd de schrijfster en jour naliste Roo van Oven uit Soest overle den. Mej. Van Oven was een van de eerste vrouwelijke journalisten in ons land. Zij was onder meer werkzaam bij het Algemeen Handelsblad. Mej. van Oven woonde aan de Korte Bergstraat in een pension. Afgelopen maandag is zij in stilte te Driehuis Westerveld ge cremeerd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet. zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Brazilië: ms „Santa Rita" 6 mei. Canada; ms „Eemstroom" 6 mei en ms „Ornefjell" 9 mei. Chili: ms „Cd de Tunja" 6 mei. Indonesië: ms „Lycaon" 6 mei. Kenya. Oeganda, Tanzanië: ms „Pala- bora" 9 mei. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 6 mei. Nieuw-Zeeland: ms „Loire Lloyd" 9 mei. Suriname: ms ..Palamedes" 5 mei. Verenigde Staten van Amerika: ms „Mo- sel Express" 5 mei en ms „Atlantic Star" 8 mei. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Abbekerk" 7 mei. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Bij het uitsteken van de vlag ter ge legenheid van Koninginnedag is woens dagmorgen de 87-jarige weduwe mevr. A. R P. Laudy van een hoogte van 3 Vs meter van een balkon gevallen. Zij heeft vermoedelijk teveel geleund te gen de planken, waardoor de oude roes tige spijkers zijn losgelaten en de oude vrouw naar beneden viel. Met een zwa re hersenschudding en een paar ge- brokken ribben is zij overgebracht naar het ziekenhuis Zonnegloren, waar zij korte tijd later is overleden. Bij het oversteken van de Kerkstraat is woensdag de 39-jarige Marokkaan A. B. A. B. A. C. aangereden door een auto. De man was van zijn brommer gestapt en wilde lopend oversteken, maar lette onvoldoende op het verkeer. De 47-jarige automobilist W. B.. een landbouwer uit Barneveld, kon hem niet meer ontwijken. De Marokkaan moest met een gewonde linker schouder naar het ziekenhuis worden gebracht, waar foto's zijn gemaakt. Daarna mocht hij weer naar huis. Op de Prins Bernhardlaan is woensdag middag door onbekende oorzaak de 71- jarige mevr.- G. H. R. gevallen. Zij raakte gewond aan haar rechter arm en moest worden overgebracht naar Zonne gloren. Na onderzoek mocht zij echter weer naar huis. Men verzoekt ons te melden, dat de koffieochtend, welke woensdag 7 mei zou worden gehouden, is verzet naar dinsdag 6 mei. Nieuwe aanwinsten. Romans. Barret, De grote verleiding. Bronwn, Absurde wereld. Danella, Gevaarlijk inter mezzo. Dard. In de armen van de nacht. Van Hecke, De mutant. Holt, Burcht der verschrikking. Van Hoorn, Geertje van Jan. King, De eeuwige strijd. Van Leeuwen, De eerste Adam. Linklater. Simson en Delila. Belcampo, De ideale dahlia. Korte verhalen en novellen. Hendriks- son. Wees niet zo burgerlijk. Her mans, Het behouden huis. Kossman, Reisverhaal. Kroeze, Bijt U maar. De Vries, Het Friese kabinet Black- wood, Kamer te huur. Bulatovic, De hemel is bloedrood. Charteris, De Saint en de financiers. Christie, Het wespennest. Dick, Een handvol duis ternis. Moderne Ierse verhalen. Nossack, De ondergang. Verhalen om nibus. Vier van Cees Nooteboom en anderen. De Villiers de 1'Isle Adam, Foltering door hoop Romans in vreemde talen. Böll, Ende einer Dienstfahrt. Allingham, Cargo of eagles. Coover, The origin of the Brunists. Durrell. Rosy is mij rela- tive. Huxley, Time must have a stop. O'Hara, The Lockwood concern. De Beauvoir, La femme rompue. Crozet, Les amours infantiles. Fro- chaux, Le lustre du grand theatre. Giono, Ennemonde et autres caractères. Moreau, La terre infestée d'hommes. Paysan, Les feux de la Chandeleur. Perec, Un homme qui dort. Pré- vost, Le port des absents. De Rivoy- re, Le petit matin. Boeken voor ouders. Er was eens. Hesper-Sint, Nog eventjes. Klaas Vaak. Timmermans, Sterretje. Kühne- mann. Kinderen bezig houden. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door H. G. Rupert. Burg. Grothestraat 49, tel 2388 en H. van Dorssen, Korte Berg straat 3. tel. 2119. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur M. L. Evers, Ir. Menkolaan 75. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soestdijk". Avond- en nacht dienst tot en met vrijdag 9 mei apo theek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" zaterdag en zon dag gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. Kropff, Middel wijkstraat 36, telef. 2902. Wit-Gcle Kruis Zr van Vloten, Veenbesstraat 544, tel. 3627. Groene Kruis Zr. T Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappclük werk en Gezinszorg. Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag f.m, vrijdag, 9.30- 10.30 uur en donderdag 19.00-19.30 uur, Molenstraat 11, tel. 4040. In Soesterberg dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. SOESTERBERGSESTRAAT 51 - SOEST Telefoon 02155-2400, b.g.g. 3689. Voor onze afdeling afwerking vragen wij met spoed een vakkennis niet vereist. Vitaal gepensioneerde komt ook in aanmerking. 433A-urige werkweek. Prettige werkkring - Goed loon. Metv akantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Spoedige aanmelding aan VAN WEEDESTRAAT 29 A - SOEST - TELEFOON 5154 avia-shop Morgenochtend. 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genum merd van 1 tot en met 100. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: zwar te linker handschoen, gouden munt, autosleuteltjes, zwarte dlplomatentas, sleutel, doublé damespolshorloge, bank biljet, rij- en kentekenbewijs, bruine drukportemonnee met inhoud, dames rijwiel. groen knipbeursje. rode meisjes portemonnee, damespolshorloge, blauwe centuur, zwarte damesfiets, autoped, portefeuille met rijbewijs, paspoort en geld, bruine herenportemonnee, zilveren broche, zwart wollen sportjack, bruine portemonnee, herenpolshorloge. Aankomen lopen: bruin-zwarte terrier. NOORDERLICHT EN WASGOED. - Wat is eigenlijk Noorderlicht en wat is zo diakaal licht, of is dat hetzelfde 2. Hoe is de overeenkomst in geur te verkla ren tussen wasgoed dat in de noorden wind aan de lijn heeft gehangen en wasgoed dat op een pas geschoren ga zon heeft gelegen Heeft dat Iets met ozon te maken Antwoord In het kader van deze ru briek kunnen wij slechts in het kort de oorzaken van het poollicht (dus zo wel van noorder- als zuiderlicht) en van het zodiakaalllcht bespreken, zon der uitvoerig op de verschijnselen in te gaan. Het poollicht wordt veroorzaakt door elektronen die door de zon wor den afgestoten en waar zij in de aard se dampkring terechtkomen de daar aanwezige gassen doen oplichten. De rode en groene kleuren bijvoorbeeld zijn gevolg van de aanwezigheid van zuurstof. Om de elf jaar zijn er veel zonnevlekken en in verband daarmee zijn de poollichtvcrschijnselen dan extra sterk, zoals in 1948, 1959 en straks in 1970. Het zodiakkaallicht wordt veroorzaakt door zodiakale stofwolken die het licht van de zon weerkaatsen. Deze stofwol ken rond de zon bestaan uit miljarden fijne stofdeeltjes, die geconcentreerd zijn naar het vlak van de zonnebaan, vandaar de benaming „zodiakaal" naar de dierenriem of zadiak, die jaarlijks door de zon wordt doorlopen. Door samenwerking met de weerkaatsing van het zonlicht op de ring van kosmische stof buiten de aardbaan wordt de ty pische lichtpyramide van het zodiakale licht gevormd en het zg. oppositielicht als een iets helderder vlak. Uw tweede vraag is slechts te beant woorden na een uitvoerig en dus tijd rovend onderzoek waarvoor we u om enig geduld vragen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur gezinsdlenst. 10 uur ds H. Roest. H. Doop. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakcrk. Rcgentesselaan. 10 uur ds D. H Bosma. 19 uur geen dienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugflgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Gebouw Mlddelwük. 10 uur ds. J. Mettau. H. Doop. 10 uur zondagsschool. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Smit. Bevestiging ambts drager. 7 uur ds J. Smit. Eltheto-Driftje. 10.15 uur jeugdkerk. Groen van Prinstererschooi. 10 uur zondagsschool. De Sav. Lohmansehool. Driehoeksweg. 11.30 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costasehool, Prins Bernhardlaan. 10 uur zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds M. Wilschut. 19. Wilhclminakerk, Soesterbergsestraat 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B.. Rembrandtlaas 8.30 uur ds J. F. Hey, Amersfoort C. 14.45 uur dienst des woords. Gebouw Elthcto. Verplaatst naar Nationaal Chr. Belangen tc Baarn. 10 en 5 uur Dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur dienst des Woords. 7 uur ds Van der Weele. Huizen. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur Ieesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur dr. P. D. Tjalsma, Epc. 10.15 uur kinderdienst. Wijkgebouw Soest-Znid. 10.15 uur kinderdienst. A DVENTS GEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. BAAR N DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn. 2.30 uur ds G. Tafié. 10.30 uur kinderkerk. Birkstraat 108 - Soest - Tel. 5442 PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 11.30 uur. ykgebouw TalmaJaan. H. Mis op zondag 11.30 uur. Voormalige v.g.l.o. school Steenhoffstr. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 en 19 uur, dinsdag en donderdag 8 en 9 uur, zaterdag 9 en 19 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag TI. Mis 19 uur. Zondag H. Missen 9.30 uur en 11 uur. hoogmis. Maandag geen mis. dinsdag 19 uur. avondmis, woensdag 3 uur. donderdag 19 uur avondmis, vrijdag 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat. Zondag H. missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. missen te 8 uur. woifbs- dag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur.

Soester Courant | 1969 | | pagina 13