COÖP. RAIFFEISENBANK BREIDT OPNIEUW UIT OPENING VAN DE SPORTHAL WORDT GROOTSE MANIFESTATIE ENGEL DE COÖP. RAIFFEISEN1ANK SOEST Pi|rot houdt Plannen voor filiaal in Soesterveen al klaar Uw siseees is onze reclame Koninklijke onderscheidingen voor educatieve prestaties Heeft u kan u tegen soepele voorwaarden een hypotheek verstrekken. DE RENTE BEDRAAGT 7% Krabbels van KnelK [VOLVOJ Uw Rsu^rder siaa* klaar bfï Uf? GfflutNn Snaar" Cursusweek Beeldende Expressie VRIJDAG 2 MEI 1969 De Coöperatieve Raiffeisenbank gaat opnieuw uitbreiden. De bank zal in het Soesterveen een nieuw filiaal gaan bou wen. De grond ervoor is reeds aange kocht en de tekening is al klaar. Het nieuwe filiaal zal verrijzen aan de Smitsweg. Op 22 mei gaat het nieuwe bankgebouw aan de Koninginnelaan open, terwijl momenteel hard wordt gewerkt aan een uitbreiding van het hoofdkantoor aan het Kerkplein, dat de komende tien jaar de groei van de bank moet kunnen opvangen. Wanneer het verruimde kan toor in gebruik kan worden genomen, zullen de wachttijden aanmerkelijk wor den bekort. Er komen nu zes loketten. De heropening vindt half juli plaats Ruimtegebrek heeft de bank tot deze uitbreiding genoodzaakt. Een en ander deelde de heer J. R. van Poppelen, voorzitter van de Coöperatieve Raiffei senbank dinsdagavond op de jaarver gadering in De Gouden Ploeg mede. De voorzitter kon dan ook tot geen an dere conclusie komen dan dat het de bank goed ging, wat inmiddels ook reeds uit het jaarverslag is gebleken. Na alle reserveringen boekte de bank toch een behoorlijke winst. Ook de rentabiliteit is solide, terwijl de spaargelder blijven stijgen. In 1967 was een bedrag van twintig miljoen gulden aan spaargel den aan de bank toevertrouwd. Een jaar later was dit' bedrag al opgelopen tot 23 Vs miljoen en in de eerste maan den van dit jaar is hieraan alweer een bedrag van 1,1 miljoen aan spaargeld toegevoegd. De heer Van Poppelen kon tot zijn vol doening constateren, dat een groot deel van de Soester bevolking bij de Raif feisenbank spaart. Dat blijkt ook wel uit de cijfers: 9500 spaarders, wat neer komt op een gemiddelde van ruim één spaarder per gezin. De kredietgelden in rekening-courant namen toe van 140.000,- tot 1.275.000,- wat wijst op een sterke groei van de bank in het girale verkeer. Een toe nemend aantal mensen opent een privé- rekening bij de bank, waarop men de salarissen laat overschrijven. In 1968 waren dit er 1700. De administratieve taak van het per soneel is wat vergemakkelijkt door de inschakeling van en de aanpassing van de administratie aan een computer. De heer Van Poppelen zei, dat bijzonder veel van het personeel is en wordt ge vergd. Vele Soester ingezetenen werd het afgelopen jaar weer een hypotheek verstrekt. Voorts herinnerde de heer Van Poppelen aan de andere activitei ten van de bank: jeugdspaarregeling, as surantiebemiddeling en -voorlichting, vreemde valuta e.d. Voorts is de bank actief op het gebied van de financie ring in de landbouw, speciaal voor jon ge boeren. Het ledenaantal nam het afgelopen jaar toe met 123 en kwam daarmede op 1323. De heer Van Poppelen wees Voorts op een noodzakelijke wijziging van de sta tuten, voortkomende uit het feit, dat de bank zich niet uitsluitend meer richt op de landbouwers. De economische ontwikkeling in de eerste helft van 1968 kon de heer Van Poppelen niet rooskleurig noemen, ge tuige de kredietbeperking, die de ver schillende banken door de Nederlandse Bank kregen opgelegd. Niettemin be schikte de bank over voldoende midde len om hypotheken waar gewenst te kunnen verstrekken. De voorzitter deel de verder mede, dat op 22 mei officieel afscheid zal worden genomen van de heer C. v. d. Breemer, tot dusver di recteur van de Raiffeisenbank Soest. Deze heeft echter in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd zijn funktie neergelegd. Tot zijn opvolger is benoemd de heer F. S. Knaapen, sinds 1 mei 1964 adjunct directeur van de Raiffeisenbank in Alphen aan de Rijn. De heer Knaapen wordt belast met de leiding van de externe organisatie. De leiding over de interne betrekkingen zal worden toevertrouwd aan de heer W. G. Hilhorst, nu nog procuratiehou der, maar met ingang van 1 juni ad junct-directeur. De heer Van Poppelen trad dinsdagavond (periodiek) af, maar werd terstond herkozen. Niet herkies baar was de heer P. A. Hilhorst als lid van de Raad van Toezicht. Voor hem werd de heer P. R. van Roomen ge kozen. De héér Hilhorst werd al in 1943 lid van de Raad van Toezicht. Tot 1951 was hij secretaris, sindsdien voorzitter. „De heer Hilhorst was geen gemakke lijk persoon", vond de heer Van Pop pelen. „Maar zo klein hij was, zo dap per was hij ook". De heer Hilhorst heeft ook jarenlang deel uitgemaakt van het bestuur van de A.B.T.B. en de Coöpe ratieve Landbouwvereniging. De heer Van Poppelen meende, dat het moeilijke besluiten moeten zijn geweest om al deze funkties neer te leggen. „U bent iemand, die graag iets doet voor de gemeenschap en voor een ander". Hij kreeg tenslotte een gemakkelijke stoel aangeboden, welke in grote dankbaar heid werd geaccepteerd. De leden bespraken dinsdagavond te vens een wijziging van de statuten. Wij ziging was nodig in het kader van een grotere uniformiteit. Het karakter van de bank blijft echter onveranderd. De bestuurstaken zijn nu verzwaard, maar tevens bestaat thans de mogelijkheid om bepaalde taken aan de voorzitter of een bepaald bestuurslid te delegeren, dit in het belang van een doelmatig en slagvaardig, maar ook soepel bestuurs beleid. Tevens is het niet meer nood zakelijk dat het grootste deel van het bestuur uit agrariërs bestaat. Ofschoon de leden wel met deze wijzigingen wil den instemmen, kwam men niet tot een besluit, eenvoudig omdat het vereiste aantal leden niet aanwezig was. Binnen kort zal een nieuwe vergadering wor den uitgeschreven. Onafhankelijk van het quorum zal dan wel een besluit kunnen worden genomen. In het vervolg zullen de directeur en het personeel van de bank niet tevens ook lid meer mogen zijn. Hoewel op 22 mei officieel afscheid zal worden genomen van de heer C. v. d. Breemer, deed de heer Van Poppelen het in bescheiden mate tijdens de jaar vergadering reeds. Hij herinnerde aan de enorme staat van dienst van de di recteur, die in 1925 in een klein kamer tje aan de Steenhoffstraat begon. Hij herinnerde aan het veertig jarig jubi leum van de directeur, aan de konink lijke onderscheiding, die hij daarbij kreeg en aan het feit, dat met de heer v. d. Breemer iemand verloren gaat, die dagelijks 24 uur in dienst van de bank was. De heer v. d. Breemer zelf zei, zijn werk voor de bank in de afge lopen jaren steeds met liefde en toewij ding te hebben gedaan. Hij zei, dat de bank nog een grote toekomst tegemoet zal gaan. Hij zei voorts, nooit een en kele van de 47 gehouden jaarvergade ringen te hebben gemist. En tenslotte toonde de heer Knaapen zich trots, de leiding te mogen krijgen over een zich zo voorspoedig ontwikkelende bank, die nu reeds de grootste in de provincie Utrecht is. De opening van de sporthal op zaterdag 17 mei as. belooft een grootse mani festatie te worden. De commissie ope ning sporthal, bestaande uit drie leden van het bestuur van de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport hebben een programma samengesteld, dat door vele honderden mensen uitgevoerd moet worden. De commissie, die na uitputtende dis- cucssies, postzegels verslindende corres pondenties, honderden telefonades en andere vormen van overleg nu tot een vrijwel afgerond programma is geko men, bestaat uit de heren Piet Ekel (voorzitter), J. Elderman en H. Butze- laar. Maandag 5 mei worden de inzendingen van dertig van de veertig scholen in Soest en Soesterberg in het kader van de wedstrijd vrije expressie door Arti Shock gejureerd. Va de winnende kunstuitingen (tekeningen, foto's, plas tieken, gedichten, opstellen e.d.) zal door Victor Moll, Carel Voges, Dick Bruyne- steijn, Hermien van der Horst en Jan Dulieu een expositie worden ingericht in de bibliotheek aan de Aftert Cujt?- laan. Tevens zal hier een dertigtal fotos worden geëxposeerd van de door de K N A.U. op non-actief gestelde a«e- tiek-coach en Cios-docent Wil West- phaal. die tijdens de Olympische Spe len zijn genomen in Mexico. De tentoonstelling zal vrijdagavond 16 mei worden geopend door de heer H. Tolsma, hoofd van de Kinderrondlei- dingen van het Stedelijk Museum te Amsterdam, in aanwezigheid van het onderwijzend personeel van de deelne mende scholen. Leerlingen van de huis houdschool zulen er zorg voor dragen, dat de aanwezigen niet „droog komen te staan". Deze expositie blijft te be zichtigen tot en met zaterdag 25 mei, echter gedurende de uren van openstel ling van de bibliotheek. Buitengebeuren Zaterdagmorgen, de dag van de ope ning van „Beukendal", zal een kinder festival worden georganiseerd op de speelweide op de Eng. Terwijl de at letiekvereniging B.D.C. een stratenloop voor drie leeftijdsgroepen rond het veld organiseert maken de drumbands van Olympia en Crescendo, alsmede de har monie P.V.O. (inclusief jeugdorkest en drumband) een stertocht naar het ter rein P.V.O. begeleidt vanaf de Mana- school een zeer historisch automobiel, een Rover uit het jaar 1921, waarmede Swiebertje, Bromsnor en Saartje zich naar de speelweide laten rijden. De prijswinnaars van de wedstrijd vrije ex pressie worden in en op een postkoets Auto- en Vrachtwagen- rijschool VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 gezet en naar de Eng gereden, waar Swiebertje de prijzen zal uitreiken. On derwijl zullen de verschillende muziek- en showeenheden demonstraties geven. Mocht het weer niet bereid zijn om me dewerking aan dit kleurrijke en muzi kale schouwspel te verlenen, dan vindt een en ander in het Verenigingsgebouw plaats, zij het dan noodgedwongen in wat beperkter mate. Wanneer een en ander echter normaal buiten kan ge beuren, dan zullen ook nog grote aan tallen W.I.S.O.-ballonnen de lucht in gaan. De eigenaar van de ballon, die de grootste afstand aflegt, wint een door de W.I.S.O. beschikbaar gestelde fiets. De gebeurtenissen op de Eng duren tot kwart voor twaalf. De organisatoren hebben zichzelf, de deelnemers en het publiek daarna een uur rust gegund. Om kwart voor één vindt op de speel weide een nog grotere manifestatie plaats. Eerst zal P.V.O. het publiek eni ge tijd aangenaam onderhouden, terwijl Tijdens de feestelijkheden «uilen ook de majorettes van Bronswerk-Feyenoord optreden. het Groot Gaesbeker Gilde letterlijk voor enige (kleurrijk) vlagvertoon zal zorgen. Aanzienlijk meer vlaggen zul len daarna door deputaties van de ver schillende Soester sportverenigingen worden gepresenteerd. Na dit vlagge- ceremonieel worden door de verenigin gen De Zwaluw en De Vriendschap vijf tot zesduizend duiven losgelaten. Het jachthoornkorps en de majorettes van Bronswerk-Feijenoord uit Amers foort zullen enkele demonstraties ge ven, terwijl Prins Carnaval met zijn raad van elf blijk van zijn belangstel ling voor de festiviteiten zal geven. Dit illustere gezelschap zal per post koets arriveren. Prins Carnaval zal tot taak krijgen, de aftrap te verrichten van een gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen spelers, gerecruteerd uit de ver enigingen Hees en S.E.C. enerzijds en V.V.Z. en B.D.C. anderzijds. De wed strijd duurt tweemaal een kwartier, maar het maken van doelpunten zal ditmaal niet het belangrijkste zijn. In de pauze zal de .showband van Brons- werk Feijenoord" nogmaals een' demon stratie geven. Mede dankzij de medewerking van de militaire autoriteiten zal drs. W. G. van Zadelhoff, lid van Gedeputeerde Staten van Utrechte oud-wethouder van Soest en eerste voorzitter van de sportstich ting, na afloop van de onder vrouwe lijke arbitrale leiding staande voetbal wedstrijd per helicopter op de Eng landen. Een uit 1924 daterende auto staat voor hem klaar, om hem naar de sporthal te brengen, waar hij de nog nader uit te werken openingshandeling zal ver richten. Dat zal gebeuren in tegenwoordigheid van tweehonderd medewerkers, drie honderd genodigden en vijfhonderd be zoekers, die voor een plaats in de sport hal vijf gulden moeten betalen of vier gulden bij voorverkoop aan het V.V.V.- kantoor. De verdere middag in de sporthal zal worden gevuld met muziek, sport en spel met medewerking van o.m. Jan Gorissen met zang van Marita Montes en Frans Wanders, Ted de Braak, het Cocktail Trio en diverse prominente sportfiguren als Piet v. d. Kruk, natio- Ten gemeentehuize zijn dinsdagmorgen door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck aan vier plaatsgenoten ko ninklijke onderscheidingen uitgereikt. De vier Soestenaren kregen de onderschei dingen vooral wegens hun educatieve verdiensten. De heer R. van Kooi werd onderschei den met de ere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Precies een halve eeuw geleden trad hij in dienst van de firma Horns- veld, waar hij begon als timmerman. Toen later het bedrijf werd overge nomen door de heer H. van Breukelen, ging de heer Van Kooi mee. De heer Van Kooi heeft vooral zijn verdiensten tijdens de donkere oorlogsjaren bewe zen, toen de eigenaar van het bedrijf door de bezetter werd gefusilleerd en zijn zoon nog te jong was om de lei ding over te nemen. Als trouwe mede werker heeft de heer Van Kooi toen jarenlang de zaak gedreven, „als een voorbeeld van iemand, die ergens voor staat, als hij weet, ergens aan gebon den te zijn", zo zei de burgemeester. Later heeft de zoon, de heer J. H. van Breukelen de leiding van het be drijf op zich genomen, dankbaar pro fiterend van de steun en de trouw van de heer Van Kooi. Veertig-jarige trouw aan het onderwijs werd dinsdagmorgen gehonoreerd met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Mej. M. C. P. Janssen was in oktober reeds veertig jaar bij het onderwijs, maar kon pas op 1 april van dit jaar het feit her denken, dat zij veertig jaar geleden haar vaste aanstelling bij de Maria- school alhier kreeg. Al die jaren heeft mej. Janssen in de eerste klasse de jongste (lagere) scholieren lezen en schrijven geleerd. „Als de juffrouw van de eerste klas heeft u een zeer bij zondere plaats in vele kinderharten, maar ook de ouders zullen met bijzon dere dankbaarheid terugdenken aan een stuk opvoeding, dat u van hen hebt overgenomen", zo sprak de burgemees ter. In de loop der jaren heeft zij zo'n tweeduizend kinderen de kunst van het lezen, schrijven en rekenen bijgebracht. Daarnaast heeft mej. Janssen ook in andere opzichten verdiensten voor het onderwijs gehad. Hetzelfde was van toepassing op mej. A. G. Koopmans, die op 1 april van dit jaar veertig jaar verbonden was aan de openbare lagere school te Soes terberg, maar reeds een half jaar lan ger bij het onderwijs werkzaam is. Ook zij heeft al die tijd de leerlingen van de eerste klas onder haar hoede gehad. De burgemeester wees op de heel be paalde opvoedende taak van een on derwijzeres van de eerste klas. Beide onderwijzeressen kregen de ere-medaille in goud. Ook de heer G. Vellekoop, sinds kort woonachtig in Soest, is onderscheiden wegens zijn educatieve verdiensten, dit maal op muziekgebied. Deze muziek pedagoog van nationale vermaardheid begon in Rotterdam als leraar aan een muziekschool. Later kreeg hij heel Nederland als zijn werkterrein. De heer Vellekoop heeft zelf nieuwe methoden voor het geven van muzieklessen ont wikkeld. Hij componeerde bovendien zelf en bracht mensen de kunst van het maken van muziekinstrumenten bij. „U werkte om de muziek dichter bij de mensen en de mensen dichter bij de muziek te brengen", zo zei de burge meester. „En dat ondanks het feit, dat u met de opkomst van de radio en de grammofoon de wind tegen had", al dus de burgemeester. Voor zijn be langrijk en stimulerend werk werd de heer Vellekoop benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De bur gemeester reikte hem de bijbehorende versierselen uit. naai kampioen gewichtheffen, Rudi Lubbers, Nederlands kampioen boksen in het zwaargewicht e.a. De festiviteiten in de sporthal zullen tot kwart over vijf duren. Na afloop zal het bestuur van de sport stichting in de bibliotheek nog een re ceptie houden. Zondag 18 mei krijgt het publiek de gelegenheid om de sporthal te bekijken en wel van twaalf tot zes uur. Het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver. bond zal bij die gelegenheid een alge mene sportstand inrichten. Maandag beginnen een aantal trial- meets tussen sportploegen uit Baarn, Soest en Amersfoort. De wedstrijden worden afgewisseld met shows en de monstraties om het publiek een zo ruim mogelijk inzicht te geven in de ge bruiksmogelijkheden van de sporthal en de graad van perfectie, die er bereikt kan worden. Maandagavond zal de sportweek wor den geopend door de Luchtmachtkapel. Na een show zullen vertegenwoordi gende volleybal teams van de drie ge meenten elkaar ontmoeten. Zowel dames- als herenploegen komen in het veld. Dinsdagavond wordt een demonstratie micro-korfbal gegeven door teams uit Soest en Soesterberg. Tussen de plaatsen Baarn, Soest en Amersfoort zulllen vervolgens handbalwedstrijden worden gehouden. De woensdagavond staat geheel in het teken van de demonstraties. Op een zeer attraktieve wijze zal het keurkorps dames van de Stichtse Turnkring de gebruiksmogelijkheden van de verschil lende toestellen laten zien. Ook de he ren van Vlugheid en Kracht uit Utrecht zullen demonstreren, wat men op en aan de verschillende toestellen kan doen. Tevens geven zij een voor Soest unieke demonstratie tafelspringen. De organisatie en uitvoering van een de monstratie tafeltennis is in handen ge geven van de gerefommeerde Hilver- sumse vereniging Quick (met o.a. Jan Scheffer), die jarenlang is uitgekomen in de hoogste klasse van het nationale tafeltennis. Vier eveneens uit Hilver sum afkomstige spelers en speelsters zullen hun kunnen tonen op het ge bied van indoor-tennis, terwijl de tien jaar bestaande balletvereniging „Soest" zich met pirouettes e.d zal presenteren. Donderdagavond wordt de crial-meet voortgezet met basketball. De 12 Vs jaar bestaande judo-school van Anton Geesink, de Kodokan Dojo zal met de oud-wereldkampioen alle categorieën de nodige demonstraties geven Omtrent een groots gebeuren voor tie ners en twens ter afsluiting van de feestelijkheden op vrijdagavond wordt nog nader overleg gepleegd. SAjje ut ming vraog datter un heule kwak minse in Soes binne daat daat is gebeurt. Waant stel je is effe veur dajje in un huus woont waor zo maor un paor stukke of kenne vaalle. Nie vaan die kleine stukkies, maor vaan zukke brok- ke, daat ajje ze op je pet krieg dgjje tot je nek in de grongd staot. Noeng ist netuurluk wel zo daat wullie, waat daat angaot, in Soes wel waat binne gewend, waant de flets op de Eng binne der ok nie zongder kleer- scheure of eigeluk motte wullie zeige steen- en betonscheure offekomme. De tied daat alle minse der snaachs nie vaan kongde slaope binne we, waat die huuze angaot, aal weer te bove. Maor noeng istter ut prebleem Soesderveen biejekomme. As ut zouw ofhaange vaan die annemer, daan wier ut heule zaokie netuurluk in de doofpot gedouwd, maor ik schaat zo daat de minse vaan de ge meente der nie zo lich over zalle den- ke, en aal zouwe zullie daat wel doen, daan zaal der wel un bar uutteslaope raodslid weze, die vraoge gaot stelle. En die staot vaast nie veur niks. Waant je ken noeng netuurluk wel gaon zeige fouwte worde der overaal emaok, maor ast fouwte binne, die minseleves kenne koste, daan motter veur gezorrug wor de daat ~o ïo+c nr>oit meer veur ken komme. Noeng worter netuurluk uuttezoch wie ze schuld ut is, en zongder enugge twie- fel komp die schuld der wel uut. Maor zoaals altied, daan zalt wel iemaand we ze die zogenaomp ongder an de traap staot, en zelluf nie meer naor beneje ken schuuve, waant zogaot ut nie alle- nug bie de soldaote, maor eigeluk int heule leve. Maor zoveer ist nog nie, waant ak goed bin geinfermeerd, daan krieg veurlopug ut maateriaol de schuld. Ut is allenug jaammer daat ut materi- jaol ok deur minsehaande is gemaok. Daat geef dus ok weer meujelukhede. Laote wullie deris van uutgaon daat ut ant maateriejaol leit. Daan zaait nie laang meer duure, of aal die stukke be ton zalle vaan alle huuze wordt offe- haold en door niewe worde vervaange. Maor wie zaal zeige dattut nie allenug die plaote angaot waorvaan der noeng twee as un bom binne inneslaoge. Ut zaal wel nie zoveer gaon, maor ut zouw kenne beure daat die heule flet offe- broke zouw motte worde, as beveur- beeld de vloer vaan de ongderste flet niet goed is. Maor laote wullie daor maor nie an denke. Waor wullie wel effe an motte denke, maor ik schaat zo datter wel bie de gemeente minse bin ne, die daat ok zalle doen, hoe oft staot mit de huuze waor op heul mederne menier de baalkons, toeng de huuze klaor waore, teugean geplaakt wiere. Ik gloof nie dattut mit spuug is beurt, maor as die dinge der net zo teuge an zitte as die plaote vaan vaan de week, daan zouwk geen menment meer op zon baaikon wille staon of zitte. As zoon vogelehuus naor beneje zouw vaalle, ent zouw heul tevaallug de bovenste weze, daan lavaome aal die dinge tegeliek naor beneje. En daat zouw wellis >«n raamp kenne worde. As ik die annemer waas, daan zouk vaan ming leve nie meer zeige „wullie bouwe zoveul huuze per week". As die vriejer ming vaoder haad gehaad, daan zouwt nooit gebeurd weze, waant die goeije maan zeej aal- tied teuge ming, ak mit un een of aor bezig waas, „Knelis, jonge, vegeet nooit daat gauw en goed tweej dinge binne". Enk hep aal is ongdervongde daat daat presies uutkomp. Maor ik schaat zo daat die vriejer bie zun eige haad gedoch, hoe meer huuze ik ofmaok hoe gauwer bink binne. Maor noeng staot hie in zu hemp, en ok nog in de kouw. Waant zullie zalle wel gaon zeige: de minse hebbe vaan un vlieg un oliefaant gemaok, ut vaalt allegaor bes wel meej. Noeng ut is ingderdaod meejevaalle, waant voort zellufde geld haadde der dooje kenne vaalle. En daan magter wel gezeit worde, dattut un storrum in un glaas waoter is. en datter maor zaand overheen ekwakt mot worde, maor daor is veur de minse die daor wone de kous nie mee of. Waant zullie betaole geen driehongderd guldes om te wone in un puunhoop. Ik zouwt nie doen, veur geen pries, zellufs nie voor niks meer. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 smette oos- - de.huid smetteloos- zuiver Graag willen wij de aandacht vesti gen op de voor het publiek toeganke lijke cursusweek van 5 tot en met 9 mei 1969 aan het Gemeentelijk Insti tuut voor Beeldende Expressie te Amers foort, Hof 19. In die week kan n.1. een ieder in de avonduren van 8 tot 10 uur, alsmede op de maandagmiddag van 3.30 ot 4.30 uur en op de woensdagmiddag (kinder groepen) van 2 tot 5 uur op het in stituut kennis maken met diverse vor men van vrije beeldende expressie, zo als schilderen, tekenen, pottenbakken, boetseren, emailleren, etsen enz. De cursisten zijn dan bezig aan hun werkstukken onder leiding van de aan het instituut verbonden docenten (be roepskunstenaars), terwijl vele reeds gereed gekomen kunstproducten voor bezichtiging zijn opgesteld. Iedereen is welkom Tijdens die openbare cursusweek be staat tevens de gelegenheid zich als cursist voor de volgende cursus te la ten inschrijven, welke begint op 29 september 1969. Voor toelating tot het instituut wordt geen enkele voorwaarde gesteld wat betreft capaciteiten of op leiding op het gebied van de beelden de kunst, zodat een ieder aan de cur sussen kan deelnemen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3