CARCMDNS Garage Stam mmm medewerkster RAKE ROKERIGE REGELS Telefoonnummer ziekenauto 5980 m MAZDA Drukkerij Smit - Soester Courant Voor uw razendsnelle Garage ,DE SOESTER' B.D.C. krijgt Hoogland op bezoek sScUoemaker Successen voor atletiekvereniging B.D.C. Hees krijgt tweede terrein Softball Klaverjaswedstrijd V.V.Z. en de S.P.S.V. Soester Combinatie elftal dwong C.J.V.V. gelijk spel af Kennismakingstoernooi bij Tennisvereniging ,,Soest-Z." S.E.C. ontvangt V.V.Z. Geslaagd mixed-hockey toernooi om Gen. Brouwer-wisselheker Uw geld - Hun leven Venda Chips S.E.C. sluit competitie af tegen B.F.C. alle adria modellen en de unieke holiday stacaravans 0UD-L00SDRECHT Fruit Assortis 79 ct, Speculaas Koffiekoeken Hazelnoot flikken ƒ1.20 Hearing over het rooien van bomen VRIJDAG 2 MEI 1969 Nieuwerhoekplein 1 Soesldijk - «el. 02155-2850 1. Wie bij een ander binnengaat, be hoort dit zonder brandend rookgerei te doen. De beleefdheid vergt, dat U het aan de gastheer of gastvrouw over laat een sigaar of sigaret te presenteren wanneer c'at hem of haar gelegen komt. 2. Steek nooit een sigaret op van „uw eigen merk" als een vriendelijke gast heer of gastvrouw U iets te roken aan biedt. Het zou er op neerkomen, dat U duidelijk uw afkeuring laat blijken over de kwaliteit! 3. Het is gebruikelijk, dat de heren aan de dames vuur geven, maar sta niet onmiddellijk met een vlammetje voor uw eigen echtgenote klaar, als de andere heer in het gezelschap naar aansteker of naar lucifers zoekt. Schenk hem dit kleine genoegen. 4. Als er geen rookgerei wordt gepre senteerd, maar sigaren 0 sigaretten open op tafel staan, mag U daarvan pas gebruik maken als de eigenaar zegt: bedien uzelf, of steekt U eens op. 5. Zelfbediening van sigaretten wil nog niet zeggen, dat U kunt kettingroken in andermans huis. Bedenk wel, dat U vooral bij matige rokers of niet-rokers uw verslaving moet onderdrukken en óók eens matig moet blijven. 6. Niet-rokers hebben snel last van de rook, die U hen in het gezicht blaast, of die opstijgt uit de asbakjes. Als het even kan of de visite kort is. rook dan niet bij niet-rokers. Beperk U sterk bij langere bezoeken. 7. Het is bespottelijk om iemand in zijn eigen huis een maaltijd te gaan brengen. Even gek is het, om uw gast heer een sigaret te presenteren. Het zou er op lijken, dat U te kennen geeft nu lang genoeg op een rokertje ge wacht te hebben, of aan te nemen, dat hij U niet kan onthalen zoals het hoort. 8. Als een zakenman uit beleefdheid zijn bezoeker een sigaar aanbiedt, wil dat niet zeggen, dat deze de sigaar gehee1 moet oproken in de kostbare tijd van de schenker. Een zakenman heeft méér te doen.' 9. Het is uitermate onbeleefd te spre ken met de mond vol. Neem daarom ook sigaret of sigaar uit de mond, al vorens U tot iemand het woord richt. Uw toehoorders kunnen U dan ook verstaan. 10. De emancipatie is al heel ver door gevoerd, maar toch staat het niet net jes als jonge meisjes of vrouwen het voorbeeld van de rokende man in alle opziichten navolgen. Dames, rook daar om niet op straat! 11. Pijprokers behoren eerst aan gast heer, resp. aanwezigen, te vragen of het geoorloofd is dat zij een pijpje opsteken. 12. In een ziekenkamer, of in een ver trek waar iemand zich niet prettig voelt, wordt absoluut niet gerookt. Daar mag U zelfs niet vragen of het gepermitteerd is, anders zoudt U de zie ke dwingen uit beleefdheid te zeggen dat U uw gang kunt gaan. Het tweede elftal, dat ook een heel be hoorlijk seizoen achter de rug heeft, zonder overigens kampioen te zijn ge worden, speelt zondagmiddag, om twaalf uur, thuis tegen Hilversum 2. Voor S.E.C. moet dat op een overwinning kunnen uitlopen. Het elftal zal worden vertegen woordigd doordoel Kok; achter Lu- schen, Huizinga, Pureveen en Jasperse; midden Brouwer en W. Dorrestein; voor Lenarduzzi, Van Breukelen, Van Berkel en Rijnders. Het derde elftal, dat zich ook geen zor gen hoeft te maken, speelt zondagmiddag aan de Bosstraat tegen Amersfoortse Boys 2. Voor de thuisclub komen uit doel Van Essen; achter D. Hooyer, Rut- tenberg, Pothoven en Abbel; midden Voskuilen en D. J. v. d. Broek; voor Lu- schen, Roest, Schalkwijk en P. v. d. Broek. Het vierde elftal gaat in Hamersveld op bezoek bij Roda 2. De Soestenaren zullen het daar moeilijk genoeg krijgen om tot een overwinning te komen, die zij ove rigens nog best kunnen gebruiken. Voor vanaf 6895,— incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Het zesde elftal tenslotte gaat bij buur man B.D.C. 8 op bezoek. Voor beide ploe gen staat niets meer op het spel, zodat men wellicht geen al te hoge verwach tingen van deze wedstrijd behoeft te hebben. S.E.C. wordt vertegenwoordigd door de volgende spelersdoel J. H. Belt; achter Tolboom, v. d. Brink en Haars; midden H. Belt en J. Wildenburg; voor G. Wildenburg, Smit, Groenesteijn, Bitterling en F. Duist. Voor de jeugd staan de volgende wed strijden op het programma S.E.C. jun. B.H.V.C. C ((4.15 uur). S.E.C. jun. C— K.V.V.A. D (3.00 uur). S.E.C. adsp. a— Amersfoortse Boys a (2.00 uur). S.E.C. adsp. bOdi a (1.45 uur). Quick pup. 2 S.E.C. 1 (12.15 uur). Quick pup. 4S.E.C. 2 (12.15 uur). A.P.W.C. pup. 3—S.E.C. 3 (12.15 uur). S.E.C. pup. 4—B.D.C. 8 (1.00 uur). S.E.C. pup. Ib—H.V.C. Ib (1.00 u.). De nog zeer jonge atletiekvereniging B.D.C. heeft op Koninginnedag voor het eerst deelgenomen aan wedstrijden. Dat gebeurde in Baarn, waar de Baarnse At letiek Vereniging ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen baan- wedstrijden organiseerde op het sport park Ter Eem. Vier B.D.C.-ers namen hieraan deel. Daarbij kwam A. Hofslot bij de B-junioren tot een derde plaats op de honderd meter in een tijd van 13,3 seconden. J. Paauw kwam op de 5000 meter tot een negende plaats in een tijd van 18.08 min. B. Egdom werd der tiende in een tijd van 18.17.08 min. P. Majoor ging op de 1500 meter als negende over de eindstreep in een tijd van 4.22 min. P. Majoor en J. Paauw zijn uitgenodigd door de Amersfoortse atletiekvereniging Altis op zaterdag deel te nemen aan wedstrijden ter gelegenheid van de ope ning van een nieuwe sintelbaan. Op 17 mei, de dag dat de Soester sport hal wordt geopend, zal de atletiekver eniging B.D.C. een stratenloop organise- De voetbalvereniging Hees zal toch een tweede voetbalveld krijgen. Het heeft de rentmeester van het landgoed Pijnen burg, de heer Wilhelm, tevens coach van Hees, heel wat moeite gekost om het zo ver te krijgen, want van hogerhand wordt ontbossing nu niet zo erg op prijs gesteld, zeker niet, wanneer daar com pensatie elders tegenover staat. Maar na vele besprekingen heeft men dan toch toestemming gekregen om een deel van het landgroed Pijnenburg bij het Hees terrein van de boombeplanting te ont doen. Het nieuwe terrein zal worden aangelegd achter de huidige kantine, dus tussen het thans bestaande veld en de Wieksloterweg. Overigens zal het zeker niet voor het seizoen 1970-1971 in- ge bruik genomen kunnen worden. Binnenkort zal Hees ook aan de vernieu wing van de kleedaccommodatie gaan beginnen. Deze werkzaamheden, die aan sluiten op de reeds volbrachte vernieu wing van de kantine, worden vrijwel ge heel in eigen beheer uitgevoerd. Zaterdag wordt er door Hees ook nog in bescheiden mate gevoetbald. Hees 3 krijgt om vier uur het reeds gedegra deerde Zuidvogels 4 op bezoek en zal vermoedelijk wel kunnen winnen, terwijl het vierde elftal het om twee uur thuis heel wat moeilijker zal krijgen tegen Nijenrodes 2 uit Breukelen. Met een ge lijk spel zal de thuisclub al heel tevreden zijn. Op Koninginnedag werd het vierde SE.C.-Softbal toernooi gehouden. Onder voor Softball wel zeer gunstige weers omstandigheden werden vele wedstrij den door het talrijke publiek gade ge slagen. De finale-wedstrijd werd gespeeld tus sen T.Y.B.B. uit Haarlem en A.M.V.J. uit Amsterdam. Deze zeer spannende wedstrijd werd tenslotte in de verlen ging door A.M.V.J gewonnen. De derde prijs ging naar H.B.C., een team uit Haarlem. De door de „Super Cleaner" beschik baar gestelde prijzen werden doc*r de heer J. Leijendekker op 'jzonder ple zierige wijze uitgereikt. Al met al kan S.E.C.-Softball terug zien op een bijzonder goed geslaagd toernooi. Vanavond speelt het softball team haar eerste competitiewedstrijd tegen H.M.S. uit Utrecht. De wedstrijd wordt ge speeld op de sportvelden aan de Bos straat. Er wordt om zeven uur begon nen. Op initiatief van de evenementencom missie van de voetbalvereniging V.V.Z. werd dinsdagavond in de kantine van V.V.Z., een klaverjaswedstrijd gespeeld tussen twintig leden van S.P.S.V. en twintig van V.V.Z. De heer H. Striet- man sprak een welkomstwoord en zet te de doelstelling van deze wedstrijd uiteen. Volgens hem wil V.V.Z, de band tussen de S.P.S.V. en V.V.Z. op deze wijze versterken. De heer C. J. Onvlee van de S.P.S.V. was blij met dit initiatief en S.P.S.V. wil zeer gaarne deze wedstrijden voort zetten in de toekomst. De datum van de returnwedstrijd kon hij nog niet bepa len. Het bleek vrij spoedig, dat V.V.Z. dit maal met de eer zou gaan strijken. De Na ccn goed opgezette aanval van de Soester Combinatie ziet Vervloet zjjn kop stoot net naast het doel van C.J.V.V. verdwijnen. De scheidsrechter en de twee Amersfoortse verdedigers zyn getuige. totaal uitslag was V.V.Z. 90.912 en S.P.S.V. 80.063 punten. Er waren 25 prijzen en de 12 hoofdprij zen gingen naar: 1. J. van Doorn (V.V.Z.) 5672 p. 2 H. Wegerif (V.V.Z.) 5530. 3, L. van Hornsveld (V.V.Z.) 5393. 4. A. W. Brouwer (V.V.Z.) 4981. 5. F. G. Sterk (SP.S.V.) 4851 6. P. J. Bergman (S.P.S.V.) 4838. 7. J. Stigter (V.V.Z.) 4834. 8. J. Brouwer (V.V.Z.) 4782 p. 9 H. Strietman (V.V.Z) 4696. 10. H. Groo- ters (V.V.Z.) 4659. 11. D. v. d. Boven- kamp (V.V.Z.) 4634. 12. J. Kruitbos (V.V.Z.) 4634. De troostprijs was voor de heer J. de Bruin (SP.S.V.) die slechts 3236 punten wist te behalen. (nrs. 6 en 7) in gebruik genomen. Te genover deze toegenomen capaciteit staat echter zoveel aanwas van nieuwe leden, dat het bestuur (uiteraard zeer ongaarne) heeft moeten besluiten een voorlopige ledenstop in te stellen, zowel voor volle leden, weekleden als junior leden. Candidaatleden kunnen echter, indien zij dit wensen, door het secreta riaat van de vereniging op een wacht lijst worden geplaatst. Om de onderlinge kennismaking na een tennisloze winter zo vlot mogelijk te hernieuwen en om de nieuwe leden meteen bij het begin van het seizoen bij zoveel mogelijk „oude" leden te in troduceren, organiseert tennisvereniging „Soest-Zuid" een ledentoernooi op 10, 11, 17 en 18 mei a.s. Hieraan zullen zowel juniores als seniores deelnemen, zowel singles als doublés, en (bij vol doende inschrijvingen) ook mixed dou blés Bij dit vriendschappelijk toernooi staan niet de bekers op het spel; deze blij ven gereserveerd voor het bekertoernooi dat weer aan het einde van het tennis- seizoen zal worden georganiseerd. Het kennismakingstoernooi zal worden besloten met een feestavond in Hotel Van de Brink, toegankelijk voor leden en introducés, op zaterdagavond 17 mei. Inmiddels zijn de beide nieuwe banen VAN WEEDESTRAAT 29A, SOEST, TELEFOON 5154 - 2566, vraagt per 1 juni a.s. voor de advertentie-administratie een leeftijd pl.m. 18 a 19 jaar. Vereisten zijn Accuraat en zelfstandig kunnende werken. Kunnende typen. Goed handschrift. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Voor de zaterdagafdeling van S.E.C. loopt de competitie op zijn eind. Van de vier elftallen, die dit jaar aan de com petitie hebben deelgenomen, zijn er twee kampioen geworden. Het vierde, dat voor het eerst werd ingeschreven, belandde niet op de laatste plaats en het eerste, dat voor de eerste maal in de tweede klasse uitkomt, zal zich vermoedelijk, zij het met moeite, weten te handhaven. Al met al een redelijk seizoen voor de snel groeiende zaterdagafdeling, die met ingang van het nieuwe seizoen de be schikking krijgt over nog een veld, ter wijl tevens het aantal elftallen waar schijnlijk weer zal worden uitgebreid. Het tweede, derde en vierde elftal zijn inmiddels uitgespeeld; alleen het eerste elftal heeft er nog vier voor de boeg. Morgen speelt men thuis tegen plaats genoot V.V.Z., dat lange tijd voor de gradatie in aanmerking kwam, maar zich de laatste weken met vier overwinnin gen in successie goed heeft hersteld en zich waarschijnlijk wel zal kunnen hand haven. S.E.C. staat twee punten op V.V.Z. achter, maar heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld. Een voorspelling valt moeilijk te doen. De eerste ontmoeting werd door V.V.Z. met 2-0 gewonnen. Voor S.E.C. zullen uitkomenKramer, Wolfsen, De Vries, Schuiling, Hartman, Beijer, Sengers, Koelewijn, Stalenhoef, Van 't Klooster en Rouwendaal. Op de velden van de M.H.C. „Soest" aan de Schrikslaan vond het jaarlijkse mixed-hockey toernooi plaats, dat zich, evenals voorgaande jaren, kenschetste door een vriendschappelijke sfeer. Op 3 en 4 mei houdt de Stichting Vluchtelingenhulp Biafra-Conflict een nationale inzameling. De Hulp moet doorgaan! Het levens van duizenden mensen is afhankelijk van voedseldistributies. Om de distributie op gang te houden zijn honderden tonnen voedsel per dag no dig. De vrachtwagens van de interna tionale hulporganisaties rijden constant over de oerwoudpaden van Nigeria en Biafra. 's Nachts stijgen de vliegtui gen op om het voedsel naar de uitge hongerde bevolking te brengen. Een werker van een van de organisa- ties zegt als hij klaar is met het uit delen van voedsel: De mensen geven hun geld niet voor niets. Elke dag j worden honderdduizenden mensen met i een beetje eten in leven gehouden. Wij j leven met de vreselijke gedachte dal er een dag zal aanbreken waarop er niet meer voldoende zal zijn en wij met lege handen tegenover deze uitgehon gerde mensen staan". Op 3 mei zal in zoveel mogelijk levens- middelenbedrijven gelegenheid worden gegeven aan het winkelend publiek in grote dozen hun bijdrage te geven. De deelnemende winkels zijn te herkennen aan een affische van de actie „uw geld - hun leven". In verband met deze bezwaren is de gunning van de wegwerken aangehou den. Voorts hebben provinciale staten besloten, een nader onderzoek in te stel len. De commissies, die hiermede zijn belast zullen dat doen in samenwerking met staatsbosbeheer. Degenen, die be zwaarschriften hebben ingediend, kunnen deze op 9 mei, vanaf half drie, voor de commissie nader toelichten. Deze bijeen komst is openbaar. Heerlijk knappende chips, naar keuze zout of paprika. Grote zak 85 ct. VROOM DREESMANN S.E.C. speelt zondag zijn laatste compe titiewedstrijd van dit seizoen tegen het Bussumse B.F.C. De wedstrijd is van geen belang meer, wat dan ook wel goed te merken zal zijn. De eerste ontmoe ting tussen beide clubs eindigde in een royale 4-0 overwinning voor S.E.C. On danks het feit, dat S.E.C. in dit seizoen maar twee wedstrijden heeft verloren, heeft men toch een achterstand van zes punten op leider De Zebra's opgelopen. Het S.E.C.-elftal zal bestaan uitdoel Van Hattum; achter De Rooij, Doder- mond, Woudenberg en Van Remmerden; midden Veenefldaal en Dorrestein; voor Vervloet, Krijt, Burgman en Verhoeven. tel. 02158-1315/3040 Een assortiment zacht fruit. Bakje 250 gram ld; s. Pak 500 gram 1.90 De bekende Venda banket- bakkersspeculaas. i, :i< Per pak 85 ct. Venda koffiekoeken. een tractatie bij de koffie. chocolade, le hazel- 150 gram Melk en pure chocolade, opgelegd met hele hazel noten. Op 9 mei zal In het provinciehuis te Utrecht een hearing worden gehouden over het rooien van zeshonderd bomen langs de provinciale weg Baarn - Hilver sum in verband met reconstructiewerk zaamheden aan deze weg. Tegen de plan nen zijn tal van bezwaren ingebracht; onder meer door de Baarnse V.V.V., ge steund door 5000 handtekeningen als ad hesiebetuigingen van mensen uit alle delen van het land, de contactcommissie van natuur- en landschapsbescherming en anderen. Het eerste elftal var. B.D.C, krijgt zon dag Hoogland, lange tijd candidaat voor een kampioenschap, maar thans kans loos, op visite. De eerste wedstrijd tus sen beide ploegen eindigde in een nog al verassende overwinning voor de Soestenaren. Nu valt er weinig meer te verrassen, want voor beide elftallen staat niets meer op het spel. De wed strijd begint om half drie. De opstelling wordt vanavond na afloop van de trai ning bekend gemaakt. Het tweede elftal, dat ook weinig meer te vrezen of te hopen heeft, ontvangt zondagmiddag, om twaalf uur, het Hil- versumse E.M.M. 2. Ook de samenstel ling van dit elftal wordt pas vanavond bekend gemaakt. B.D.C. 3, nog altijd niet verder dan gelijke spelen, gaat bij Hoogland 2 op bezoek. Het lijkt niet erg waarschijnlijk, dat het elftal dit seizoen nog tot een zege zal komen, al heeft het verschil lende malen daartoe de gelegenheid ge had. De voorhoede heeft echter teveel kansen nodig om tot doelpunten te ko men. Het derde zal bestaan uit W. Schimmel, P. Hilhorst, W Bakker, B. Schimmel, H. Hagen, T. Bunnik, H. van Hal, C. Verkerk, M. van Dijk en F. v. d. Hengel. Het vierde elftal gaat bij Hooglander veen 3 op bezoek en wel met de volgen de spelers: A. Roest, R. Kleinegris, E. van Dongen, A. Wagner, J. v. d. Meu- len, W. v. d. Breemer, J. v. d. Deijssel, P. Visser, P. Hilhorst, A. Hilhorst en T. v. d. Breemer. Het vijfde zal het zondag ongetwijfeld verre van gemakkelijk krijgen tegen Hoogland 3, dat een veelbelovende po sitie op de ranglijst inneemt. De wed strijd begint om twaalf uur. De volgen de spelers zullen B.D.C. vertegenwoor digen: G. Schimmel, G. Bakker, H. Kok W. Rademaker, H. Rebel, C Wolfsen' H. van Dijk, E. Bodewes, H.' Sukel, b'. Epskamp. B.D.C. 7 speelt om half drie een thuis wedstrijd tegen Amsvorde 5, dat wel licht op een gelijk spei kan worden ge houden. Voor B.D.C. komen uit: B. v. d. Linden, W. Roest, Ch. Clarisse, K. de Bruin, M, v. d. Breemer, C. van Es- veld, N Gros, J. Brouwer, M. van Asch, R. Nijssen en F. v. d. Lugt. Het achtste elftal speelt een van de laatste competitiewedstrijden tegen plaatsgenoot S.E.C. 6. Beide elftallen hebben weinig meer te vinnen of te verliezen. BD.C zal worden samenge steld uit de volgende spelers: G. Roest, J. Smeeing, A. v. d. Wardt, B. Radema ker, G. Dorrestein, H. Kok, C. Rebel, N. Hooft, M. Lenarduzzi, J. v. d. Kant, H. Butzelaar, A. v. d. Breemer en P M. Hilhorst. Het negende elftal tenslotte, dat ver leden week door een kleine 1-0 neder laag tegen Actif 9 zijn laatste geringe kans cp het kampioenschap vrijwel ver speelde, krijgt het Hilversumse E.M.M. 8 op bezoek. B.D.C. wordt vertegen woordigd door: A. Roest, J. Beijer, Jaap Beijer, F. v. d. Breemer, B. Kaats, L. J. Nuss, R. Voskuilen, Chr. Vonk, J. Sta lenhoef, J. Kaats, J. Spoelstra. S.E.C. komen uitdoel v. d. Vaart; ach ter Kanters, C. Wildenburg en Heinen; midden R. van 't Klooster en Meidam; voor J. Wijnands, Niewaal, Lam, Tuenter en Veldhuizen. Het Novib-Comité, adres Annna Pau- lownalaan 34, Soestdijk, verzorgt deze actie in de gemeente Soest.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9