GEYTFNREEK Niet spelend Hees weer stap dichter bij kampioenschap V.V.Z. moest pas een kwartier voor einde buigen voor S.E.C.1-0 DOORSMRREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARACE BOSBOOM Softbal Heren I van de M.H.C. „Soest" kwamen tegen Rood-Wit niet verder dan 1-1 B.D.C. verloor voorlopig met 2-1 van Hoogland S.E.C.-zaterdag S.E.C. dankzij 1-0 zege op V.V.Z. zo goed als veilig Een punt uit vier wedstrijden voor S.E.C. Olympia-successen DINSDAG 6 MEI 1969 De wedstrijd M.H.C. „Soest" ,.Rood-Wit". die ter elfder ure op het terrein van Schaerweijde in Zeist werd gespeeld omdat het veld van De Gooise te Bussum door een kleine wolkbreuk volkomen onbespeelbaar was geworden, is voor de Soester formatie in een onbevredigend gelijkspel 1-1 geëindigd. Ondanks het feit dat Soest vooral in de aanval veel sterker was, bleven doelpunten uit. Op de foto ziet Guido Diehl zijn keihard ingeslagen bal door de uitstekende Rood-Wit-keeper gestopt. Hees, dat afgelopen zaterdag niet in het veld kwam, is dankzij de gelijke spelen van T.O.V. en S.V.P. op de rand van het kampioenschap gekomen. Het Baarnse T.O.V., dat lange tijd de beste kansen op de titel heeft gehad, kwam op eigen terrein niet eerder dan een 2-2 gelijk spel, terwijl S.V.P. bij Hoeve laken met zeer veel moeite tot hetzelfde resultaat kwam, na een kwartier voor het einde nog met 2-0 achtergestaan te hebben. Er resten Hees nog twee wedstrijden. Komende zaterdag thuis tegen S.E.C. en de week daarop uit tegen T.O.V. De Soestenaren hebben aan twee punten genoeg om zich kampioen te mogen noemen. Komende zaterdag zou het kampioenschap met een overwinning op S.E.C. op eigen terrein gevierd kunnen worden. Met voor de meeste clubs nog één wedstrijd te spelen ziet de stand er thans als volgt uit: Hees 18-25 S.E.C. 17-17 S.V.P. 19-24 V.V.Z. 19-17 T.O.V. 19-23 Valleivogels 19-16 Candia 19-22 Baarn 18-14 Woudenberg 19-21 Kulan 18- 5 Hoevelaken 19-20 V.V.Z. heeft in de voorlaatste wedstrijd van dit seizoen plaatsgenoot S.E.C. een 1-0 revanche moeten toeslaan voor de destijds met 2-0 geleden nederlaag aan de Ferdinand Huycklaan. Tot een kwar tier voor het einde wist V.V.Z. stand te houden. Toen moest doelman Rebel echter buigen voor een schot van Sta lenhoef. Door deze overwinning heeft S.E.C. zich met nog drie wedstrijden te spelen wel zo goed als veilig gesteld. Voor V.V.Z. hangt nog veel af van hetgeen Baarn volgende week tegen Hoevelaken pres- Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstra3t 105 - Soest - Telefoon 3256 teert en hoe beide ploegen tegen elkaar spelen. V.V.Z. speelde in de uitwedstrijd tegen S.E.C. nogal krampachtig. Er lag een zekere druk op de spelers, waaronder men niet vandaan kwam. Niettemin wist de verdediging goed stand te houden. Aan de andere kant wist echter de de fensie van S.E.C. ook van geen wijken, zodat een groot deel van de wedstrijd zich op het middenveld afspeelde. Bei de ploegen deden nauwelijks voor elkaar onder, zodat een ieder vrede kon heb ben met de 0-0 ruststand. In de tweede helft etaleerde S.E.C. een klein veldoverwicht. De thuisclub toon de iets meer vechtlust en werd daar voor een kwartier voor het einde be loond. Een voorzet van De Beer (inge vallen voor Koelewijn, die een bal in zijn buik kreeg en de strijd toen opgaf) werd door L. Demmers onvoldoende on derschept, waardoor Stalenhoef plotse ling een ideale scoringskans kreeg. Hij stuurde echter eerste nog doelman Re bel naar de verkeerde hoek om ver volgens beheerst te scoren: 1-0. V.V.Z. 2-MUSKETIERS 2 5-1 De V.V.Z.-reserves behaalden een nut tige overwinning op De Musketiers 2 uit Eist, dat voor de wedstrijd één punt boven e:i na afloop van de ont moeting één punt onder V.V.Z. stond, thans bedreigd wordt door degradatie. V.V.Z. trok met 5-1 aan het langste eind. Van Wijk opende na twintig mi nuten de score, maar vijf minuten la ter maakte Musketiers alweer gelijk. F. van Hornsveld bezorgde V.V.Z. ech ter toch een 2-1 ruststand. In de tweede helft liet V.V.Z. veel be ter voetbal zien, hetgeen beloond werd met nog drie treffers. Eerst eiste spil en aanvoerder J. Brouwer een aandeel in de score op. Hij passeerde tijdens een rush vanaf het middenveld verschil lende tegenstanders en gaf toen ook de doelman geen kans meer: 3-1. Een kwartier voor het einde was het J. van Doorn, die met een hard schot vanuit een moeilijke positie de stand op 4-1 bracht. De vijfde treffer kwam tenslotte weer op naam van Van Wijk. V.V.Z. 4-N.S.C. 4 2-4 De wedstrijd, die het vierde zaterdag thuis speelde tegen het vierde elftal van N.S.C.. eindigde in een 4-2 overwinning voor de gasten. De wedstrijd was echter niet meer van belang. V.V.Z. 5-COBU BOYS 0-6 Het vijfde elftal, dat op de voorlaatste plaats staat, heeft geen kans gezien om tegen kampioen Cobu Boys 3 uit Amers foort tot een goed resultaat te komen. De Amersfoorters, die het kampioen schap ongeslagen behaalden, maar ook ongeslagen de competitie willen beëin digen, lieten al vanaf het eerste begin de bedoelingen duidelijk blijken. V.V.Z. moest zich hoofdzakelijk tot verdedigen beperken, maar slaagde lange tijd erin om doelpunten te voorkomen. Tweemaal moest de doelman van V.V.Z. echter voor rust capituleren In de tweede helft was Cobu Boys op nieuw duidelijk in de meerderheid. Nog De twee succesvolle groepen van de chr. wandelsportvereniging „Olympia" nr.men afgelopen zaterdag deel aan de 5e Watervaltocht in Hierden, georgani seerd door de Hierdense Sport Club (H.S.C.). Het parkoers voerde de ruim 900 deel nemers door de plaatsen Hierden. Har derwijk en Hulshorst, langs de water val van Hierden en het landgoed „de Essenburg". Op de 12 km waren 23 groepen verte genwoordigd. waaronder een groep van ..Olympia". Deze junioren wandelden on der leiding van de heer L. Vogel. De uitslag van de 12 km luidde: 1. Olympia, Soest 481 punten 2. De Pio- uiers, Bruchterveld 469 punten. 3. De Weem, Voorthuizen 459 punten. Op de 18 km-route liepen slechts 4 groepen. De Olympia-senioren liepen de ze afstand onder leiding van de heer J. v. d. Broek. De uitslag van de 18 km luidde: 1. „Jansdal". Ermelo 638. 2. Olympia. Soest 615 punten. 3. Vrijwillige Brandweer, Harderwijk 609 punten. Na afloop van deze wandeltocht reikte de heer W. A. Suman enige onderschei dingen uit. Het seniorenlid mej. D. de Lange ontving een speldje voor het be reiken van de 2.000 km, Hanneke Bosloper, eveneens van de se nioren kreeg een bokaaltje voor vijf jaar lidmaatschap. Voor hetzelfde feit werd aan Dini Schlebaum en Wilm» Goor eveneens een bokaaltje uitgereikt Zaterdag 10 mei a.s. vertrekken beide groepen van „Olympia" naar Maarsber- gen om deel te nemen aan de Merse- berghtocht. REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Het Soester Softball-team is de compe titie zeer goed begonnen. De eerst» wedstrijd, welke vrijdagavond gespeeld werd, eindigde in 'n 10-6 overwinning voor S.E.C.-Softball. Het team, dat door de Soester dames verslagen werd, was het team H.M.S. uit Utrecht. Vanavond zullen enkele dames van S.E.C.-Softball in Utrecht trainen voor de selectie van het district Midden Ne derland. Deze districtsteams zullen op Hemelvaartdag meespelen in een toer nooi dat gehouden zal worden in Haar lem. De coach'trainer van het Soester team zal ook de coach zijn van het derde distritcs-team. Morgenavond speelt S.E.C.-Softball haar tweede competitie wedstrijd in Bussum tegen H.C.A.W. Het S.E.C.-softbalteam, dat na een min der succesvol koninginnedagtoemooi vrijdagavond aan de competitie begon, met een overwinning op het Utrechtse H.M.S., was samengesteld uit de volgen de speelsters die op de foto geflankeerd worden door hun nieuwe coaches, links Jim Tanner. rechts Steve Hansonstaan de v.l.n.r.: Door Fraai, Riet van Breuke- len. Loes Jak. Marjan Beek, Joke Stee- vert, Cissy Koppenol. Zittend v.l.n.r Joan Hollander. Tineke Nix. Sonja Spronk. Marjan Steevert en Coby Scheurwater. PorNnoiiiijlit' leiiisijjcn ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 B.D.C. 2-E.M.M. 2 3-7 Het tweede elftal voetbalde reeds in vakantiestemming en verloor dan ook met 7-3 van het bezoekende E.M.M. 2 uit Hilversum. Vooral de achterhoede was slecht in vorm, wat er toe bijdroeg, dat E.M.M. al zeer snel een 4-0 voor sprong had. B.D.C. kwam voor de thee echter nog sterk terug. Bakker benutte eerst een strafschop, waarna C. Dorre- stein met twee fraaie doelpunten uit passes van Bakker de achterstand tot 4-3 verkleinde. Opnieuw een reeks fou- tc.i in de BD.C.-defensie was er de oorzaak van, dat E.M.M na rust tot een veilige 7-3 voorsprong kon uitlopen, een voorsprong, die niet meer in gevaar kwam bovendien. Het derde elftal kwam nog steeds niet tot zijn eerste overwinning, maar wist zondag bij Hoogland 2 toch een gelijk spel weg te halen, het vierde in deze competitie. Bij de rust was de stand ook gelijk: 1-1, maar al enkele minuten na de hervatting nam de thuisclub de leiding M. van Dijk maakte later echter weer gelijk. Het andere doelpunt was door F. Bunnik gemaakt. Tevoren had hij reeds een strafschop voor B.D.C. gemist. Het vierde elftal bewees zondag bij Hooglanderveen 3, duidelijk de betere club te zijn. De Soestenaren behaalden een vrij gemakkelijke 9-3 overwinning, die echter voor het verdere verloop van de competitie van geen belang meer is. Na het vierde zag nu ook het vijfde elftal een groot deel van zijn kansen op het kampioenschap door een nederlaag tegen Hoogland 3 verloren gaan. Op eigen terrein moest B.D.C. met 2-0 de eer laten aan deze mede-titelkandidaat. Hoogland was overigens duidelijk de betere ploeg en won dan ook verdiend. B.D.C. 7 en Amsvorde 5 hebben zondag maar ruim een half uur gespeeld. Toen maakte een fikse regenbui ^erder spelen onmogelijk. Op dat moment was de stand nog 0-0, ofschoon er wel een doel punt werd gemaakt. De treffer van B D.C.-er v. d. Linden werd echter om onduidelijke redenen afgekeurd, zodat de beginstand voorlopig tevens de eind stand werd. Het achtste behaalde thuis een 3-2 overwinning op buurman S.E.C. 6. De thuisclub was inderdaad de betere ploeg en nam in de eerste helft de leiding, maar nog voor rust maakte S.E.C. ge lijk. In de tweede helft namen de bezoekers zelfs de leiding, maar de hoop op een overwinning werd door twee doelpunten van B.D.C. snel de bodem ingeslagen. Het negende tenslotte speelde ook maar een halve wedstrijd. Toen de regen ver der spelen onmogelijk maakte, had B.D.C. al een 3-0 voorsprong tegen het bezoekende E.M.M. 8 uit Hilversum. De returnwedstrijd tussen B.D.C. en Hoogland is zondag na 35 minuten voet bal geëindigd in een voorlopige 2-1 over winning voor Hoogland, dat daarmede revanche nam voor de nogal verrassend geleden nederlaag op eigen terrein tegen B.D.C. Tien minuten voor de rust begon het zo onfatsoenlijk te regenen, dat de scheidsrechter er niet veel heil meer in zag en beide elftallen naar de kleed kamers floot. Binnen enkele minuten stond het gehele veld blank, zodat aan verder spelen ook niet meer te denken viel. Aangezien de uitslag voor geen van beide clubs meer \an gewicht is, zal de ontmoeting vermoedelijk ook niet meer worden uitgespeeld en de 2-1 stand te vens als eindstand worden beschouwd. Aan het spel was ook vrij goed te mer ken, dat er niets meer op het spel stond. Men probeerde wel tot goed voetbal te komen, maar zonder zich daarvoor al te veel in te spannen. Hoogland, dat toch wel sterker was, nam al na vier minuten door zijn van H.V.C. overgenomen middenvoor de leiding, mede dankzij aarzelend ingrij pen van de verdediging van B.D.C Vijf minuten later profiteerde dezelfde spe ler opnieuw van een fout in de Soester defensie: 0-2. Het was tenslotte Van Fulpen, die een solo afrondde met een doeltreffend schot: 1-2. Hij kwam ook nog een keer alleen voor de Hooglandse doelman, maat schoot net naast. Aan de andere kant moest keeper Smink nog een keer op de doellijn worden geas sisteerd, maar het stond nog altijd 2-1, toen de scheidsrechter het einde blies. Vlak voor de scheidsrechter de wed strijd wegens het slechte weer staakte en de regen met stralen neergutste. ontstonden er voor het Hooglandse doel enkele gevaarlijke situaties, die door de keeper werden opgelost. Dankzij een kleine, maar verdiende 1-0 overwinning op V.V.Z. heeft S.E.C. zich zaterdag vrijwel veilig gesteld, mede omdat Baarn met 6-1 van Candia ver loor. Toch heeft S.E.G., ten aunschouwe van zo'n vijf- tot zeshonderd toeschou wers nog heel wat moeite met V.V.Z. gehad. In de eerste helft deden beide ploegen vrijwel niet voor elkaar onder. De Ondanks een licht S.E.C.-ovcrwicht kwam V.V.Z. tot enkele gevaarlijke aanvallen die voor doelman Kramer ge enprobleem vormden. In dit geval kwam Kramer De Vries te hulp. ter wijl Sengers ter assistentie aanwezig was. strijd speelde zich grotendeels op het middenveld af, omdat defensies over heersten. De rust ging dan ook met on gewijzigde stand in. in de tweede helft toonde S.E.C. wat meer vechtlust. Het veroverde een klei ne veldmeerderheid, maar voorlopig wist de sterke verdediging van V.V.Z. nog stand te houden. Totdat een kwartier voor het einde Demmers zich vergiste en Stalenhoef een niet te missen kans kreeg. Hij stuurde eerst doelman Rebel van V.V.Z. de verkeerde kant op en had toen geen moeite meer om het enige en beslissende doelpunt te scoren. Bij S.E C. speelde rechtsbuiten De Beer, ingevallen voor Koelewijn, een goede wedstrijd, evenals doelman Kramer, die een bijna zeker doelpunt van( Van Kooy voorkwam. Het bleef daardopr 1-0. Er resten S.E.C. nu nog een thuiswed strijd tegen Woudenberg en twee uit wedstrijden tegen resp. Hees (komende zaterdag) en Kulan, dat thuis nog geen punt behaalde. Het afgelopen weekeinde is niet bijster voorspoedig verlopen voor S.E.C. Uit vier wedstrijden wist men slechts één punt te behalen. Alleen het derde zorgde voor een positief resultaat door het bezoekende Amersfoortse Boys 2 op een gelijk spel te houden. De wedstrijd van het eerste elftal werd wegens het slechte weer uitgesteld. Het tweede speelde zondag zijn laat ste wedstrijd tegen Hilversum 2 en ver loor met 2-1. Het begon allemaal weinig hoopvol, want al na vijf minuten keek S.E.C. te gen een 2-0 achterstand aan. In de twee de minuut profiteerde Hilversum dank baar van een fout in de verdediging en twee minuten later hadden de bezoe kers met een ingekopte bal ui* een vrije trap opnieuw succes. Hilversum bleef ook gedurende het verdere verloop van de eerste helft sterker, maar kwam niet meer tot doelpunten. In de tweede helft had S.E.C. een klein veldoverwicht. wat tenslotte resulteer de in een doelpunt van Van Berkel. Van Kreukelen kreeg nog een mooie kans om gelijk te maken, maar alleen voor de doelman staande slaagde hij niet. Het derde elftal behaalde in een duel zonder veel hoogtepunten tegen Amersfoortse Boys een doelpuntloos ge lijk spel. Beide elftallen hebben maar heel weinig kansen gekregen. Schalk wijk was een keer een eind op weg, terwijl aan de andere zijde Amersfoort se Boys een nog mooiere kans kreeg, maar gedoelpunt werd er niet. Het der de elftal heeft nog drie wedstrijden voor de boeg. S.E.C. 4 moest in Hamersveld met 2-0 zijn meerdere erkennen in een be ter spelend Roda 2. De thuisclub nam na een kwartier de leiding, maar ver oorloofde zich daarna de weelde om een strafschop te missen. Aangezien doel man v. d. Vaart eveneens niet raak kon schieten vanaf elf meter, had dat voor Roda geen verdere schadelijke gevol gen. In de tweede helft stelde Roda na een uitval de zege veilig. Tenslotte moest ook het zesde elftal met een nederlaag genoegen nemen. Bij B.D.C. 8 nam de thuisclub de leiding, maar Wildenburg maakte gelijk. Belt miste daarna een strafschop, maar hij maakte zijn fout goed door daarna S.E.C. naar een 2-1 voorsprong te schie ten. Veel hielp het echter niet, want B.D.C. scoorde daarna nog tweemaal en won daarmede verdiend deze wedstrijd vier maal troffen de Amersfoorters doel. Volgende week spelen zij hun laatste wedstrijd tegen het onderaan staande Montagnard 3. zodat V.V.Z. de competi tie niet als laatste zal afsluiten. V.V.Z.-JEUGD De jeugd kwam tijdens het weekeinde tot de volgende resultaten: V.V.Z. jun. A-H.V.C. D 2-7; CJ.V.V. adsp. b-V.V.Z. a 1-5; B.D.C. pup. 1-V.V.Z. 1 2-0; V.V.Z. pup. 2-Hoogland 1 2-1; Amsvorde pup. 3-V.V Z. 3 2-0; Scherpenzeel pup. Ib- V.V.Z. Ib 0-0. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN TEGEN II.B.S.S. Komende zaterdag zulen ongeveer 120 pupillen op het V.V.Z.-terrein actief zijn. Vijf elftallen zullen namelijk wed strijden gaan spelen tegen de pupillen van de Schiedamse zaterdagvereniging H.B.S.S.. met welke vereniging al enkele jaren vriendschappelijke banden worden onderhouden. Zaterdag zullen ook twee veteranenelftallen van V.V.Z. én H.B.S.S tegen elkaar uitkomen. Opstellingen en aanvangstijden zullen nog nader bekend worden gemaakt.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5