I. D. VAN WUGT PROGRAMMA OPENING SPORTHAL BEUKENDAL lilr Japanse horloge [VOLVO] Heeft ii onze zaak al eens bezocht Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M. v. Hal-Zonderop invohii.iM, onverwachte ontmoetingen' Gemeenteraadsvergadering Politiebureau 4-4-44 Iele!. Brandweer 3-3-3-3 „kwaliteit in tijd" 54.75 Alle vlaggen uit in de omgeving van „Beukendal" Gepromoveerd Boerderij- en weilandveiling Het le damesteam van de M.H.C. „Soest" promoveert door 8-1 overwinning op H.D.S. S.E.C.-zaterdag veilig door 2-0 overwinning op Kulan Vleesverkoop Gevonden voorwerpen Gooise gemeentebesturen bezoeken Soesterveen DUITSLAND EN ZIJN RIJKDOM SA.V.-voIleybaltoernooi voor de 15e maal groot succes Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 f. de Nieuwewejf, van C. P. Majoor; g. de Veenzoom, van G. Kareisen; met vaststelling van de betreffende be grotingswijziging. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het betegelen van de speelplaats en het verbouwen van een schuur ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bestekklaar maken van een plan voor de bouw van een openbare school voor g.l.o. te Soest-Centrum. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een openbare kleuterschool aan de Nachte- gaalweg te Soestdijk. 7. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan-nabij: a. de Birkstraat, aan P. C. van Scha dewijk; b. de Beetzlaan, aan A. Duyvis; c. de Koningsweg aan de Maatschappij tot Belegging en Beheer „Mijbeb N.V." te Amsterdam; d. de Nieuwstraat, aan mevr. H. van der Broek-Blankers. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet yoor de aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Soesterbergsestraat. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een gedeelte van de Beatrixlaan met riolering. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van de wegverhardingen enz. nabij het flat gebouw aan de Albert Cuyplaan. 11- Voorstel tot het instellen van een wijkraad voor het dorp Soesterberg. 12. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan a. de Smitsweg, met E. Kareisen; b. de Smitsweg met G. H. van Doom; c. de Korte Kerkstraat met mevrouw J. Reijerse-Haage c.s. met vaststelling van de betreffende be grotingswijzigingen. Op sportgebied en vryetijdskleding zyn wü niet alleen de grootste, maar ook de meest gesorteerde zaak van 't Gooi SPORTHUIS Nieuw Baarnstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN Bilderdijklaan 1, Soest, tel. 3029 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van voet- en fietspaden en riolering langs de Beukenlaan-Nieuweweg. 14. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gezamenlijke gas- installateurs tot het oprichten van een gasapparaten service- en onderhouds dienst. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair, leer- en hulpmiddelen, alsmede van een aardrijkskundemetho- de en een nieuwe leesmethode ten be hoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest-Centrum. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het wijzigen van de centrale verwarmingsinstallatïe van de openbare Prins Willem-Alexander- school te Soestdijk. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 16 garages nabij de Plesmanstraat te Soes terberg. 18. Voorstel tot het aangaan van een geldlening tot 'n bedrag van 1.000.000. 19. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoe ve van een quick-service-bedrijf annex benzineverkooppunt aan de Weegbree straat hoek Smitsweg. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de r.k. school voor g.l.o. in de wijk Smitsweg. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de christelijke school voor g.l.o. in de wijk Smitsweg. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de openbare Rinke Tolmanschool voor g.l.o. in de wijk Smitsweg. 23. Voorstel tot wijziging van de be groting 1968 van de algemene dienst en van het openbaar slachthuis. 24. Voorstel tot verbetering van gevel- ramen in enkele woningen van het gemeentelijk woningbedrijf. 25. Voorstel tot het verhogen van het presentiegeld van de leden van de schoonheidscommissie. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor .de verbouw en uitbreiding van het V.V.V.-gebouw aan de Steenhoffstraat. 27. Voorstel tot het verlenen van sub sidie in de cursusgelden van buiten landse arbeiders. Gaarne nodigen wij u uit voor onze laatste dia-avond in dit seizoen n.1. op donderdag 22 mei 1969. Een voordracht zal worden gehouden on der het thema met de verborgen schoonheid in de levende natuur. Spreker is Drs. C. Postma uit Bussum. Van deze gelegenheid willen wij u er aan herinneren, dat wij een EXCURSIE hebben georganiseerd naar de BIES- BOSCH op 9 juni a.s., onder deskundige leiding en een grote kenner van het wa terrijk gebied, de heer H. W. Vink, Den- droloog en tuinarchitekt. uit Rotterdam. Onze leden die bij verhindering niet aanwezig kunnen zijn, wenst het afd.- bestuur nog een heel prettige vakantie toe en hoopt in het najaar op onze vol gende aktiviteiten die mede door u allen zullen worden uitgedacht en gepland te mogen ontmoeten. Aanvang 8 uur. gebouw De Rank, Soes terbergsestraat 18. Met vriendelijke groeten, Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, Afd. Soest. Secretariaat St. Willibrordusstraat 9, telefoon 02155-3328. VRIJDAG 16 MEI 1969 O D De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 21 mei a.s., te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter behan deling van de navolgende agenda 1. Notulen. la. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 1 april 1969 van de Stich ting Soester Natuurbad inzake de ver lichting toegangsweg restaurant, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief gedateerd april 1969 van de heer J. Bouvy te Huis ter Heide, waar in deze verzoekt de door burgemeester en wethouders aan zijn adres gerichte aanschrijving wegens het plaatsen van vliegtuigen en bouwen zonder vergun ning, ongedaan te maken, met voorstel dit verzoek niet-ontvankelijk te verkla ren, omdat de raad ten deze geen be roepsinstantie is. c. Schrijven d.d. 18 maart 1969 van de Ouderraad voor het openbaar lager on derwijs te Soest, waarbij het jaarover zicht 1967-1968 wordt aangeboden, met voorstel dit jaaroverzicht voor kennis geving aan te nemen. d. Nota van de directeur van het Soes ter Natuurbad inzake begrotingscijfers van diverse zwembaden met voorstel deze nota voor kennisgeving aan te nemen. e. Schrijven d.d. 24 maart 1969 van ge deputeerde staten van Utrecht, afdeling 2B, nummer 3157-708, inzake het ont- werp-tracé van secundaire weg 5 (Birk straat), met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. f. Rapport d.d. 11 april 1969 van de stichting lichamelijke opvoeding en sport Soest inzake een ingesteld on derzoek naar schimmelinfecties en wrat ten aan de voetzolen van kinderen ten gevolge van gymnastiekbeoefening op blote voeten, met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 16 april 1969 van het Samenwerkingsorgaan Eemland, waarbij wordt overgelegd een raming van de dagelijkse kosten voor 1970 en een verdeling van de kosten over de deel nemende gemeenten, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. h. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor verificatie en financiële adviezen der Vereniging van Nederland se Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. i. Mededeling dat de gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 1969 op 25 april door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd. j. Brief van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland d.d. 25 april 1969, waarbij gevoegd ontwerp-eerste begro tingswijziging 1969 en een nota inzake het financiële beleid, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een straatveegmachine. 3. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan a. de Vondellaan, van A. A. de Kruijff; b. de Vondellaan, van mevr. A. m! Gorter-Martin; c. de Vosseveldlaan, van mevr. A. van Raaij d. de Smitsweg, van A. van den Brink; e. de Vondellaan, van J. R. van dé 1417 SS Geheel edelstaal Citizen-herenpolshorloge, waterdicht, 17 steens, schokvrij ƒ54.75 1417 GP Dito, maar geel doublé ƒ65.- HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN ZATERDAG 17 MEI. 9.00 uur Tentoonstelling. Vrye Expressie in Bibliotheek aan de Molenstraat. 9.00 uur Atletiekwedstrijd Speelweide op de Eng. 10.00 uur Jougdfcstival. Drumbandstertocht. Intocht Swiebertje, Bromsnor en Saartje vanaf Mariaschool naar Speelweide op dc Eng. 11.30 uur Ballonwedstrijd WISO. 12.45 uur Feestprogramma op dc Speelweide op de Eng o.a. gecostumecrde voetbalwedstrijd. Massale duivenlossing. Landing helicopter. 14.30 uur GROOT FEESTPROGRAMMA IN DE SPORTHAL. Kaarten verkrijgbaar by de sporthal. ZONDAG 18 MEI. 12.00 - 18.00 uur KIJKDAG voor de inwoners. MAANDAG 19 MEI. 19.30 uur Optreden Koninklijke Luchtmachtkapel. Volleybalwedstrijden Amersfoort - Baarn - Soest. DINSDAG 20 MEI. 19.30 uur Handbalwedstryden Amersfoort - Baarn - Soest. Microkorfbal Soesterberg - Soest. WOENSDAG 21 MEI. 19.30 uur Demonstraties tafeltennis, tennis en turnen. Balletuitvoering Balletvereniging Soest. DONDERDAG 22 MEI. 19.30 uur Judo-demonstraties m.m.v. Anton Geesink. Basketballwedstrijden Amersfoort - Baarn - Soest. Voor zondag tot en met donderdag zijn kaarten eveneens verkrijgbaar aan de kassa van de sporthal. Aan de Utrechtse universiteit promo veerde op woensdag j.1. de heer J. G. D. Lambert, geboren in 1937 te Hengelo (O.), en wonende te Soestdijk, St. There- siastraat 5, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. In 1954 begon dc heer Lambert met de studie in de biologie aan de Utrecht se universiteit. In mei 1958 legde hij liet kandidaats examen af en in juli 1961 het doctoraal examen. Sedert augustus 1961 maakt hij deel uit van de werkgroep vergelijkende endo crinologie van het Zoölogisch laborato rium van de Utrechtse universiteit. In september 1968 kreeg hij een leerop dracht in de algemene dierkunde aan studenten in de tandheelkunde. in de omgeving van de sporthal, de soeelweide op de Eng en de Verlengde Talmalaan, door het uitsteken van de vaderlandse driekleur, de feestvreugde nog meer te verhogen. buitenland de Bonnse kassen gaan uit puilen. Maar het heeft niets geholpen: men bleef ook tegen hogere prijzen rus tig doorkopen. Het zelfde kan dit keer worden ge vreesd van een revaluatie, waarvan dan alleen het heil zou zijn dat de specu lanten het geld weer over de wereld laten reizen in plaats van het op Duitse banken te bewaren. Maar toe lang? Niet zeer lang als er inderdaad niet iets in- grijpens gebeurt waardoor het krachts verschil der diverse valuta's geëgali seerd wordt. En dat gebeurt niet met maatregelen van regeringen en centrale banken op monetair gebied, maar doordat econo mieën zich ontwikkelen, waarbij dan niet aan de Duitse gedacht hoeft te worden maar aan de Franse en Britse vooral. Ten overstaan van notaris M. H. A. van Veeren te Soest werd dinsdagavond, in het Verenigingsgebouw, ten verzoeke van de heer H. Schimmel, Kerkpad z.z. 13, publiek verkocht, de grote boerderij aan het Kerkpad z.z. 13, met weilanden. I. Een perceel grond aan het Kerkpad z.z. Ingezet door A. Schimmel voor ƒ21.000,en afgemijnd met ƒ1100,— door J. C. Brouwer. II. Een perceel grond met daarop staande kippen- en varkensschuur aan de Lange Brinkweg. Ingezet op ƒ25.000.- door H. A. Butzelaar en afgemijnd met 1000,door A. Schimmel. III. Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan het Kerkpad z.z. 15. Ingezet door A. Kuijer voor 16.500,en afge mijnd met 600,door A. Bouwhuizen. IV. De grote boerderij met twee schu ren, twee hooibergen, loodsen en getim merten, staande aan het Kerkpad z.z. 13. Ingezet door W. Dorrestein voor ƒ62.000,en afgemijnd met ƒ500,door C. van Logtenstein. De percelen II, III en IV werden gecom bineerd en niet afgemijnd. V. Een perceel weiland aan de Lange Brinkweg. Ingezet door A. Hilhorst voor 44.000,Niet afgemijnd. VI. Een perceel weiland aan de Lange Brinkweg. Ingezet door A. Hilhorst voor ƒ32.000,en afgemijnd met ƒ1000, door P. v. d. Dijssel. VII. Een perceel weiland achter per ceel VI. Ingezet door C. Hilhorst voor ƒ17.500.en afgemijnd met ƒ680,door P. Kuijer. In combinatie van de percelen VI en VII werd A. Kuijer door afmijning met 200,koper van deze twee percelen. VIII. Een perceel weiland aan de Lang- eindse Maten. Ingezet door P. v. d. Dijs sel voor ƒ25.000.en afgemijnd met 500,door dezelfde. IX. Een perceel weiland aan de Lang- eindse Maten. Ingezet door A. Schim mel voor 46.000,en afgemijnd met 1200,door dezelfde. X. Een perceel weiland aan de Zonse- weg te Baarn. Ingezet door H. C. Veld wijk te Baarn voor 13.500,en afge mijnd met 700,door dezelfde. De tien percelen hebben in totaal de som van ƒ309.480,opgebracht. Een tekenend beeld van de wedstryd tegen II.D.S. Doorlopend waren voor het doel de Soester dames te vinden, en daarbij achtmaal de keepster te passere: De organisatoren van de feestelijkheden rond de opening van de Soester Sport hal „Beukendal, verzoeken ons mede werking te vragen van alle bewoners Ondanks het feit, dat een gelijkspel vol doende was voor een promotie naar de 3e klas van de K.N.H.B., betraden de dames van „Soest" toch met een wat nerveus gevoel het veld. Door vertra ging van de tegenstandsters op de auto weg door kettingbotsingen en de daar door ontstane files, begon de wedstrijd bijna een half uur te laat, hetgeen voor de zenuwen van de Soester dames niet erg bevorderlijk was. Direct na het eerste fluitsignaal, bleek dat „Soest" toch het eerst in zijn ge wone spel raakte. Een serie snelle uit vallen kon door de verdediging van H.D.S. nog worden opgelost, maar de aanvalsdrift van de Soester dames luw de niet en onophoudelijk golfden de aanvallen op het doel van de gasten, waar de keepster een allesbehalve be trouwbare indruk maakte. Twee goals in twee minuten waren het resultaat van het goede spel van de Soester dames, doelpunten die mede ontstonden door fouten van de keepster. Deze twee goals vormden de basis van de 8-1 overwinning, die volkomen ver diend was. Door dit resultaat promo veert Dames I naar de 3e klas van de K.N.H.B. De heren, die in een halve competitie opnieuw moeten geen proberen een klasse hoger te komen, worden in hun eerste wedstrijd op a.s. zondag uit te gen Rood-Wit geruggesteund door de uitslag van de medegegadigden Eech- trop-Rood Wit (0-0). De Soester heren zullen uit de komen de Jtwee wedstrijden 3 punten moeten halen" om verzekerd te zijn van promo tie naar de 2e klas. Door een 2-0 overwinning op Kulan is het S.E.C. gelukt met nog een wed strijd te spelen zich van degradatie te vrijwaren. Woensdagavond in de in haalwedstrijd uit tegen de Venendalers, waren doelpunten van Lutenaar en Sen- gers voldoende voor de zege, ondanks de handicap dat Stalenhoef door het vervullen van zijn militaire dienstplicht niet van de partij was. Ook de laatste wedstrijd van morgen tegen Wouden- Verg zal Stalenhoef ontbreken. Door de overwinning op Kulan die de benodigde 1 vee punten in een keer opleverde, is <e uitslag van deze wedstrijd niet meer yan belang. Toch zal S.E.C. al het mo- i lijke in het werk stellen om het af scheid van de competitie '68-'69 met een overwinning te vieren, wat ons, nu zij .vrij van zenuwen kunnen spelen, niet cnmogelijk lijkt. •Het elftal dat morgenmiddag om 4 .uur de strijd aan gaat binden met „Wouden berg" zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Kramer, De Vries, Hartman, Beijer, Wolfsen, Schuiling, -gers, Rouwendaal, Hoefman, Koele- wijn en Lutelaar. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan houders van gele kaarten, genummerd van 101 tot 225. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: zwarte da meshandschoen, rood kinderschortje, zwart-rood gestreepte zwembroek, brom fiets, muntbiljet, wit handpompje, brui ne glacé dameshandschoen, autosleutel, blauw jongensjack. portemonnee, don kerblauwe handdoek, zwarte damestas, notitieboekje, bromfietsplaatje, zwarte portemonnee, blaüw vestje, rijwiel zitje, huissleutel, bril in rode étui. Aan komen lopen: fazant en pauw. Op dinsdag 20 mei a.s. zal een depu tatie van de in het Gewest Gooiland samenwerkende gemeentebesturen, on der leiding van de voorzitter van het gewest, de heer Bogaers, een bezoek brengen aan het door Eurowoningen N.V. in het Soesterveen tot Ontwikke ling gebracht project van 384 flat- en 456 eengezinswoningen. Politici moeten nooit nooit zeggen, dat is een oude wet waaraan bondskanse lier Kiesinger waarschijnlijk veel denkt. Vorig jaar immers verklaarde hij dat de Duitse mark niet opgewaardeerd zou worden zolang hij kanselier was, maar de vraag is of hij daartoe niet ver plicht zal worden. Op de geldmarkten is in ieder geval een chaos ontstaan door speculaties die van dit verwachte gebeuren profijt wil len trekken. De hoop op revaluatie van de markt laat voor enorme bedragen vreemd geld naar de bondsrepubliek stromen, wat minder aangenaam is voor de Duitsers dan het lijkt. Trouwens voor niemand is h:' aangenaam .als geld ergens op een bank ligt te wachten op een verande rende wisselkoers - het behoort over de wereld te rollen als begeleiding van de handel. Vandaar dat regeringen altijd zo ge zaghebbend mogelijk pogen tegen te spreken dat er iets met de wisselkoer sen zal gebeuren, ook al is zoiets wel op handen. Vandaar dat beweringen, hoe plechtig ook, nooit worden geloofd op dit punt. Het ziet er naar uit dat Duitsland nu eindelijk maar eens wat revalueert. Niet omdat het zo nodig is, maar opdat dan eindelijk de kwalijke bijverschijnselen van het speculeren eens ophouden. De Duitsers - daar valt iets voor te zeggen - voelen het een beetje bitter: het is hun schuld niet dat het hun eco nomisch beter gaat dan bijvoorbeeld de Fransen. Maar toch zullen ze ervoor moeten boeten, want immers moet het duurder maken van de D-mark hun con currentiepositie op de wereldmarkt wel verslechteren. Zo is althans de theorie. Vorig jaar besloot de Duitse regering ter vervanging van een revaluatie een heffing te leggen op de export, ook een methode om de Duitse concurrentie wat moeilijker te maken. En te voorkomen dat door meer aankopen in Duitsland dan omgekeerd* Duitse aankopen in het emelv? Het voor de vijftiende maal door de Soester Volleybal Vereniging op HeÜielvaarts dag georganiseerde volleybaltoernooi, is wederom een groot succes geworden. 105 teams van 18 verschillende verenigingen uit heel Nederland namen aan het in het hele land bekende toernooi deel. Het aantal deelnemers was pl.m. 700. Ook de weergoden, die 's morgens niet volledig medewerkten, werden naarmate de dag vorderde steeds vriendelijker, al zorgde een stevige wind soms voor vreemde capriolen Van de bal. In de courant van a.s. dinsdag komen wij op dit toernooi uitvoeriger terug. i

Soester Courant | 1969 | | pagina 11