RENAULT Garage Stam S.E.C.-nieuws VOOR DE PINKSTEREN J. HOPPENBROUWERS Soest probeerde al in 1950 een sporthal te bouwen SOESTERBERG KAMPEERTIPS B.D.C. speelt laatste wedstrijd tegen Kampong BENZINE TANKEN? ,DE KORTE DUINEN' Uw Reeerder staat klaar bij „De Gouden Snaar" j—yj l j Vanavond receptie en morgen laatste wedstrijd voor Hees DOORSMEREN? ,DE KORTE DUINEN' Deux Pièces Japonnen Rokken Blouses Jumpers Vesten Badpakken Handschoenen Shawls Zakdoeken HAARKNIPPEN? ,DE KORTE DUINEN' Het geboortekaartje Drukkerij Smit AUTO WASSEN? ,DE KORTE DUINEN' Wandelsport -*** Lawn Tennis Club „Soest" V.V.Z. heeft minstens gelijk spel nodig tegen Baarn K.P.S. speelde gelijk tegen Bronswerk Gelijkspel tegen Hoogland verspeeld K.V.O.-Doorn Cosmetica Geschenken ,DE KORTE DUINEN' Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-1-4 Eerste prijzen voor Theresiaschool AVIA Diensten Centrum ,DE KORTE DUINEN' Verandering spreekuur wethouder VRIJDAG 16 MEI 1969 Het eerste elftal van B.D.C. gaat zondag de competitie besluiten met een thuis wedstrijd tegen het Utrechtse Kampong. De eerste ontmoeting eindigde in een nogal fortuinlijke overwinning voor de Domstedelingen. Voor beide partijen staat echter niets meer op het spel, zo dat een hoogstaande wedstrijd nauwe lijks verwacht zal mogen worden. De wedstrijd begint om half drie. De op stelling zal nog nader bekend worden gemaakt. avia service-station Het tweede elftal gaat naar Bussum, waar het de strijd moet aanbinden met Allen Weerbaar 2. Ook deze wedstrijd is niet meer van belang. Voor B.D.C. zullen uitkomen: E. van Thienen (doel), W. Hilhorst, W. Jansen, A. Brouwer, B. Bakker, J. Hagen, C. Dorrestein, J Hagen, T. Lankreijer, K. Grift, en B. Wigtman. Het vierde elftal, dat inmiddels is uitge schakeld voor het kampioenschap, krijgt zondag om twaal uur het Amersoortse Amsvorde 6 op bezoek. Toch zal B.D.C. deze wedstrijd wel in zijn voordeel kun nen beslissen. De Soester kleuren zullen worden verdedigd door A. van Dalen (doel), W. v. d. Breemer, R. Kleinegris, E. van Dongen, H. Kroder, P Visser, J. v. d. Meulen. A. Hilhorst, P. Hil horst. T. v. d. Breemer, G. Kok. ""e wedstrijd zou aanvankelijk in Amers foort worden gespeeld, maar gezien het feit, dat Amsvorde zondag niet over een terrein kan beschikken, vindt de ont- mc-'.'::g aan de Bosstraat plaats. Het achtste elftal gaat in Amersfoort bij A.P.W.C. 7 op bezoek. Ook deze wedstrijd, ofschoon niet meer van be lang, kan een Soester overwinning wor den. B.D.C. komt uit met de volgende soelers: H. Butzelaar, J. Smeeing, G. Dorrestein, J. Kok, B. Rademaker, A. v. d Wardt, C Rebel, T. M. Hilhorst, N. Hooft, M. Lenarduzzi, J. v. d. Kamp en A. v. d. Breemer. B.D.C. 9, dat door het plotselinge ver lies van leider Actif 9 nog een hele kleine kans op het kampioenschap heeft, speelt zondag thuis tegen De Zebra's 7 uit Hilversum. De wedstrijd begint om twaalf uur. Voor B.D.C. komen uit: A Pronk, J. Beljer, Jaap Beijer, F. v, d. Breemer, B. Kaats, L. J. van Nuss, R. Voskuilen, C. Vonk, J. Stalenhoef, J. Kaats, A. Roest en C. Verkerk. Het tiende tenslotte kan zondag kam pioen worden als het aan de Bosstraat op eigen terrein kan winnen van S.E.C. 6, dat niets meer te winnen of te ver liezen heeft. B.D.C. zal worden samen gesteld uit de volgende spelers: G. Roest, C. Hilhorst, K. Hilhorst, W. v. d. Hengel. P. Jak, H. v d. Lugt, D. v. d. Lugt, C. van Menstum, J. de Ruigt, S. Bakker, A. Beijer, Westerveld en Van Meegen. De wedstrijd begint om half drie. U komt „op de hoogte" vXjt met pantalonkeuze- veelheid V'-- ,y a 1 i*. A,s WÜ u mogen tonen hoeveel .aiai# modellen en kleuren Jer voor dit nieuwe seizoen weer -3 voorradig zijn. f De kollektie steekt echt hoven alles uit. Het verleden week zaterdag kampioen geworden eerste elftal van Hees speelt morgen zijn laatste wedstrijd tegen T.O.V. uit Baarn, lange tijd de grootste concurent van Hees en zelfs een ploeg, die de beste kansen op de titel in de t ?ede klasse heeft gehad. Nu is de wedstrijd echter van geen enkel belang meer. Bij winst zal T.O.V. hoogstens op de tweede plaats kunnen komen, maar dan nog altijd twee punten achter Hees. Bij een zege van de kampioenen eindi gen de Soestenaren met vier punten voorsprong op S.V.P. en met zes op T.O.V. als eerste in hun afdeling. Ge zien het feit, dat er voor Hees nu wei nig meer valt te verliezen en vanwege de feestelijkheden van de afgelopen week en vanavond, zal het niemand verwonderen, wanneer T.O.V. aan deze ontmoeting één of twee punten over houdt. In verband met het behaalde kampioen schap wordt hedenavond in de kantine van Hees vanaf zeven uur een receptie gehouden. avia service-station SOESTERBERGSESTRAAT 51 - SOEST Voor komende zondag zijn nog een paar wedstrijden voor S.E.C. vastge steld. Het derde speelt thuis tegen K.V.V.A 2. Deze wedstrijd begint om twaalf uur. S.E.C. zal worden verte genwoordigd door: doel Van Essen; achter D. Hooyer, A. Hoover, Potho ven en Jasperse; midden Voskuilen en D. J. v. d. Broek; voor Lenarduzzi, Schalkwijk, Luschen en Ruttenberg. Het vierde, dat afgelopen donderdag ook reeds speelde, komt zendag in het veld tegen V.V.Z.A. 2 uit Amersfoort. De wedstrijd, die in Amersfoort wordt ge speeld, begint om twaalf uur. Een gelijk spel, dat binnen het bereik der moge lijkheden van S E.C. ligt, zal behaald moeten worden door: doel v. d. Vaart; achter Kanters, C. Wildenburg, v. d. Linden; midden Van 't Klooster en Zeil; voor D. v. d. Broek, J. Abbel, G. Roest, Tuenter en Lam. Het vijfde speelt zondag zijn laatste wedstrijd en wel thuis tegen het Amers- foortse K.V.V.A. 4. Voor S.E.C. zullen uitkomen: Kok, v. d Brink, Van 't Klooster, Hoed, Westerveld, Rijken, Scheurwater, Veldhuizen, Wijnands, De Jong en Niewaal. Het zesde elftal speelt zijn laatste wed strijd tegen het leidende B.D.C. 10, dat in deze competitie nog maar enkele punten heeft verspeeld. B.D.C. heeft al le reden om S.E.C. dankbaar te zijn, want het hield verleden week concur rent K.V.V.A. op een gelijk spel. S.E.C. zal wellicht heel wat moeite moeten doen om eenzelfde resultaat zondag te gen de buren te bereiken. Voor S.E.C. zijn uitgenodigd: Groenesteijn, Tolboom, J H. Belt, Wildenburg. T. Groenesteijn, Haars, G. Wildenburg, Opmeer, J. Duist, Bitterling, Kanters en H. Belt. Zondagmiddag, om half drie. wordt op het S.E.C.-terrein de beslissingswed strijd Limvio-U.V.V.O. gespeeld. De prijs voor de winnaar is het behoud van het tweede klasseschap van de afdeling Utrecht. zondagvoetbal. Limvio uit Baarn kwam afgelopen zondag door een verrassende 2-1 overwinning op kam pioen V.V.Z.A. nog juist naast U.V.V.O. uit Utrecht, waardoor de Baarnaars een beslissingswedstrijd wisten te forceren. Tijdens de pinksterdagen zal S.E.C. met twee juniorenelftallen (van 15 en 16 jaar en van 16-18 jaar) naar Minden in Duitsland gaan, waar men enkele da gen te gast is bij Königstor, de club, waar al enkele jaren vriendschappelijke relaties mee worden onderhouden In Minden zullen verschillende wedstrijden worden gespeeld, terwijl ook in ruime mate aandacht zal worden besteed aan het recreatieve. Men vertrekt volgende week vrijdag en keert in de loop van de daarop volgende maandag weer in Soest terug. De veteranen van S.E.C. beginnen een gevreesde tegenstander in de omgeving te worden. Oe oudjes hebben nu al enkele toernooien achtereen op hun naam geschreven. Afgelopen zondag wannen de veteranen in Utrecht het toernooi van Stichtse Boys. Tegen het Utrechtse V.S.K. speelde S.E.C. met 1-1 gelijk. De organiserende vereniging werd door doelpunten van de broers Hooijer met 2-0 verslagen, terwijl het Gooi daarna met 3-0 werd teruggewezen, wat S.E.C. de eerste plaats opleverde Kort tevoren hadden de veteranen al het toernooi van de Amersfoortse Boys ge wonnen. Komende zondag neemt S.E.C. deel aan een sterk bezet veteranentoernooi van 't Gooi in Hilversum. S.E.C. is inge deeld bij Rapiditas uit Weesp, Hilver sum en Donar uit Hilversum en Henge lo De poulewinnaar gaat rechtstreeks naar de finale. Nummer twee in de poule mag met de nummer twee van de andere poule spelen om de derde en vierde plaats. S.E.C. zal in Hilversum worden vertegenwoordigd door: B. van Diermen, W. Pothoven. A. Hooijer, D. Hooijer. B. van Essen, J. Cairo, L. van 't Klooster, W. Pureveen sr. T. Staal, B. Scheurwater. J. Rijken. H. Huyink. A. Valero, J. Westerveld, L. van Breu- kelen, J. Wijnands, J. Belt. C. van 't Klooster. K. Mayer, J. v. d. Brink, J. P. C. Veldhuizen en B. v. d. Velde. De volgende week organiseert S.E.C. zelf een groot veteranentoernooi met als inzet het officieuse kampioenschap van Baarn en Soest. Ook 't Gooi zal echter aan dit toernooi deelnemen, naast elftallen van Hees, V.V.Z., B.D.C., S.E.C., Limvio, T.O.V. en Baarn. Twee weken later nemen de S.E.C.-veteranen nog c-ns een keer deel aan het traditionele veteranentoernooi van de Amersfoort se club A.P.W.C. Morgen neemt S.E.C. met een adspiran- tenelftal deel aan een toernooi van B.D.C., terwijl een ander adspiranten- team en een juniorenelftal S.E.C gaat vertegenwoordigen op een toernooi van de voetbalvereniging B.V.C. in Biltho- VAN WEEDESTRAAT 80-82 Morgen zal hopelijk onder gunstige weersomstandigheden - de sporthal Beukendal" worden geopend. Diverse kleur- en bewegingrijke evenementen georganiseerd door en met medewerking van mensen van naam (waarvoor óók betaald moet worden) staan op het pro gramma. 's Morgens vinden de festivi- te' n op en rond de speelweide aan de Talmalaan plaats, waar Swiebertje de prijzen zal uitreiken van de eerder die morgen door B.D.C. te organiseren stra- tenloop en van de op de scholen ge houden wedstrijd vrije expressie. Een en ander zal door drumbands en P.V.O. muzikaal worden omlijst. In de vroege middaguren wordt 't feest programma hier voortgezet met mede werking van P.V.O., de majorettes en het jachthoornkorp; van Bronswerk- Feijenoord uit Amersfoort, het Groot Gaesbeker Gilde, Prins Carnaval en de raad van elf, twee gecostumeerdc voet balelftallen en een groot aantal vlag- t ragende verenigingsvertegenwoordigers. Tegen half drie zal drs. W. G. van Za- delhoff, oud-wethouder van Soest, thans lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, met een helicopter uit ds lucht komen zakken om op het speelveld vaste grond onder de voeten te krij gen. Daarna gaat alles, wat zich op dat moment op de speelweide bevindt, naar de sporthal, waar de heer Van Zadel- hoff rond kwart voor drie de officiële opening zal verrichten. (open van 7.00 - 18.30 uur, en óók op afspraak) herenkapsalon De burgemeester, mr. S. P. Baron Ben- tinck zal de sporthal ,,in ontvangst ne men" en wethouder K. de Haan zal als voorzitter van de sportstichting de no dige woorden spreken. Het verdere middagprogramma wordt opgeluisterd met muziek, spel en sport, dat zal worden gebracht door artiesten en sportlieden van nationale faam: Ted de Braak, Coctail Trio, Jan Gorissen, Rudie Lubbers. Piet v. d. Kruk, en an deren. Na afloop van de evenementen in de nieuwe sporthal zal het bestuur van de sportstichting een receptie houden in de bibliotheek aan de Albert Cuvplaan. De hele volgende week zullen in de nieu we hal allerei wedstrijden en demon straties worden gehouden, opdat het publiek op de hoogte wordt gesteld van de gebruiksmogelijkheden van de sport hal Niet alleen voor het plaatselijk ver enigingsleven. maar ook voor de scho len is de sporthal een welkome ver betering van de sportaccommodatie, die wat de binnensporen betreft nog altijd aan de sobere kant blijft. Overigens is het niet voor het eerst, dat in Soest de bouw van een sporthal aan de orde is. Al in 1956 werd in de krin gen van de toenmalige Soester Soort Federatie met deze gedachte gespeeld en er werd zelfs een - overigens mislukte - financiële actie gestart via een inmid dels opgeheven plaatselijk blad. De geesten noch de omstandigheden waren echter toen rijp voor een sporthal. In 1965 stond het ministerie nog op het standpunt, dat het, gezien het alarme rende tekort aan overdekte sportaccom modaties. verstandiger was, het accent te leggen on dc bouw van veel kleine accommodaties. Het beperkte bouwvolu me liet een andere opzet ook niet toe. Bij contacten van gemeentebestuur en sportstichting in 1965 en 1966 werd door vertegenwoordigers van adviserende in stanties dan ook nog steeds gesteld, dat Soest, mede gezien de aanwezigheid van overdekte sportgelegenheden in Amers foort. Hilversum, Utrecht en in de toe komst Zeist, niet voor een rijksgoedkeu ring voor de bouw van een sporthal in aanmerking kon komen. Het streven Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken 1 verzorgen wij wel, g jed en snel I Uitgebreide er, moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon «19&-2566-5154 diende te blijven: het bouwen van een spelzaal met een maximale vloeropper vlakte van 28 x 16 meter. Bovendien had het plaatselijk sportleven tot dan toe niet kunnen aantonen, dat een sport hal zo regelmatig zou kunnen worden bezet, dat zij ook redelijk geëxploiteerd zou kunnen worden. Toen echter in december 1966 (nog maar pas 2 Vs jaar geleden) enkele bestuur ders van sportverenigingen met betrek king tot de bezetting van een sporthal wat positievere geluiden konden laten horen, was dat voor het bestuur van de sportstichting aanleiding, de zaak op nieuw in studie te nemen, temeer, om dat inmiddels was gebleken, dat ook het overheidsbeleid ten aanzien van sport hallen volledig was gewijzigd. Met name minister Vrolijk was een ge heel nieuw beleid op dit punt begonnen, datervan uitging, dat er zo spoedig mo gelijk een net van goedkope sporthal len over Nederland zou moeten worden gespreid. Men liet het in Den Haag niet alleen bij deze opvatting, maar deed ook een eerste stap ter verwezenlijking daarvan door op de Rijksbegroting 1967 een bedrag van 2,4 miljoen gulden uit te trekken voor het subsidiëren van sporthallen, gevolgd op 27 september 1967 door de „Rijksregeling Subsidiëring overdekte sportaccommodaties" Overleg met en tussen plaatselijke ver enigingsbestuurders en personen uit het bedrijfsleven, c.q. de Soester Zaken- kring, leidde tot een in februari 1967 in het leven geroepen „Commissie Sport hal", die in het najaar van 1967 con cludeerde tot het oprichten van de Stichting Sportgebouwen Soest, waarin burgerij, sport en overheid paritair moesten worden vertegenwoordigd. Deze stichting werd noodzakelijk ge acht omdat uit gelegde contacten was gebleken, dat de financiering van de bouw van een sporthal niet rechtstreeks door de gemeente of een gemeentelijke tichting tot stand kon worden gebracht, gezien de financieringsmoeilijkheden van de gemeente en de daarop te verkrijgen noodzakelijke goedkeuringen. Op 7 februari 1968 kon deze stichting haar plannen toelichten in een bijeen komst met burgemeester en wethou ders van Soest cn de leden van enkele gemeenteraadscommissies. De plannen waarin rekening was gehouden met een gemeentelijke bijdrage in de exploitatie kosten - werd positief ontvangen. avia service-station -Uit hel daarop volgende overleg van het gemeentebestuur met de provin ciale overheid over de gemeentelijke fi nanciële deelneming in de sporthal bleek toen echter van een gewijzigd in zicht met betrekking tot dt mogelijkhe den van de gemeente, c.q. gemeentelij ke instellingen voor het financieren van een sporthal sprake. Daaruit moest de conclusie worden ge trokken. dat de enige thans haalbare mogelijkheid om in Soest een sporthal te krijgen, daarin was gelegen, dat de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest bij de financierint en de bouw werd ingeschakeld. Alleen op die wijze kon voor een en ander goedkeu ring van Gedeputeerde Staten van Utrecht worden verkregen. En aldus is - na een statutenwijziging van de sportstichting - geschied. En nog geen jaar later is de sporthal thans een feit. De Chr. Wandelsportvereniging „Olym- pia" heeft zaterdag met succes deelge nomen aan de 6e Merseberghtocht in M. ijsbergen. De junioren liepen ondei leiding van dc heer L. Vogel en wonnen in de 15 km de derde prijs met 656 punten. Het was jammer dat alleen „Olympia" en de wandelsportvereniging uit Wou denberg zich voor de 26 km hadden in geschreven. De le prijs in deze tocht werd door de Olympianen met 671 pun ten gewonnen. De groep uit Wouden berg won de tweede prijs met 48 punten minder. Het aantal deelnemers aan deze tocht bedroeg 1.024 Het parkoers voerde de deelnemers langs „Het Leersumseveld". een broed plaats voor duizenden kok- of kap- meeuwen. Dit gebied is normaal voor liet publiek gesloten, doch de wande laars van de Merseberghtocht hadden het voorrecht langs deze broedplaats te mogen wandelen. Dit gebied is in 1942 aangekocht door het Staatsbosbeheer. Verder gingen de deelnemers langs het revalidatiecentrum „De Hoogstraat" in Leersum en Maarsbergen. De eerstvolgende tocht is op zaterdag 7 juni. De wandelgroepen houden dus een korte rustpauze. De trainingen gaan ech ter door. De junioren trainen iedere zaterdagmid dag, behalve wanneer ze in een wandel tocht meelopen. Dit gebeurt bij de „Alde Terp" aan de Bosstraat, om half twee 's middags, onder leiding van de heer W. A. Suman. De senioren doen dit 's woensdagsavonds om 7 uur o.l.v. de heer Vogel. Vertrek vanaf Buntweg 18. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de heer Suman, Veldweg 1, Soest, tel. 3269 (junioren). Voor de seniorengroep gelieve en zich op te geven bij de heer Vogel, Buntweg 18, Soest, tel. 4138. Voor zover de competitie verlopen is, mogen de meeste teams van de L.T.C. Soest terugzien op zeer goede resultaten. Het eerste team, dat afgelopen zondag niet speelde, heeft zeer serieuze kam pioenskansen in de 3e klasse West van de Bondscompetitie. Het 2e team, dat tot nu toe het maxi mum aantal punten binnenhaalde is in haar afdeling van de 4e klasse de meest serieuze kampioenskandidaat. Voor het 3e team, in de 5 klasse, geldt evenals voor het eerste team, dat de in haalwedstrijd op donderdag 15 mei a.s. beslissend is voor haar kans op de afde lingstitel. De tegenstanders zijn van de Zeister Club Shot. In de 5e klasse bondscompetitie speelt eveneens het 4e team, dat hoofdzake lijk is samengesteld uit junioren. Naast 2 zeer royale overwinningen en een ge lijkspel, moest dit team vorige week tegen S.S.V.U. met de grootst mogelijke cijfers haar meerdere erkennen. Men bezet echter een eervolle tweede plaats, welke beslist te houden moet zijn. Ook in de zaterdagmiddag (districts) competitie zijn de resultaten dusdanig, dat tenminste 2 van de 4e teams een kampioenstitel zullen veroveren. In de eerste plaats geldt dit voor het veteranenteam. Zonder de dames van het team iets te kort te doen, mag ge zegd worden, dat de beide heren hoofd zakelijk verantwoordelijk zijn voor de winst, welke wekelijks wordt binnenge haald. Gehoopt wordt, dat het dit team zal gelukken de in het bezit van de L.T.C. Soest zijnde Districts wisselbeker met succes te verdedigen. Het senioren-B team is beslist nog niet voor het kampioenschap van de 2e klas se districtscompetitie uitgesloten, maar dan zullen de overige wedstrijden alle met royalere cijfers gewonnen moeten worden. In de 3e klasse op zaterdagmiddag komt dit jaar voor het eerst een C team uit. De grote kanshebber in deze afdeling is ongetwijfeld het Utrechtse Iduna E. Een tweede plaats lijkt voor Soest C wel bereikbaar. Het juniorenteam. Soest D, stevent regelrecht op de hoogste eer van haar afdeling af, hetgeen een auto matische promotie naar de 2 klasse jeugdcompetitie zou inhouden. Mogelijk zullen zij reeds a.s. zaterdag als eerste team van de L.T.C. Soest de vlag in top kunnen hijsen. Uitslagen van het afgelopen weekeinde: Soest II-Gooiland III 8-0. Zuilen V-Soest III 1-7. Rhijnauwen Vl-Soest IV 0-8. Districtscompetitie: Soest A-Laren A (veteranen) 3-2. Soest B-Breukelen A (senioren) 3-2 Maarn C-Soest C (senioren) 2-3. HIOS B-Soest D (junioren) 1-4. Nieuwerhoekpleln 1 Soestdijk - tel.02155 -2850 Het eerste elftal van V.V.Z. speelt mor gen zijn laatste wedstrijd van dit sei zoen. Het wordt tevens dc belangrijkste wedstrijd, want de winnaar zal volgend seizoen weer in de tweede klasse mo gen spelen Verliest Baarn morgen, dan degradeert het elftal automatisch. Verliest V.V.Z. echter, dan zal het beslissingswedstrijd tegen Valleivogels moeten spelen. En bij een gelijk spel mag V.V.Z. zich ook veilig weten. Er zijn nog pogingen in het werk gesteld om de wedstrijd van morgen uit te stellen in verband met de opening van de sporthal, maar daar bij Is men niet geslaagd. Men zal dus morgen een spannend en belangrijk duel mogen verwachten tussen twee elftal len. die beide voor hun lijfsbehoud vechten. Het fabriekselftal van Bronswerk uit Amersfoort was dinsdagavond op be zoek bij K.P.S. voor het spelen van de wedstrijd in de zomeravondcompetitie. Het was de derde wedstrijd van K.P.S. en na afloop bleek dat K.P.S.. thans drie punten heeft uit 3 wedstrijden. Bronswerk was de gehele wedstrijd sterker, maar doelpunten maken stond niet in hun woordenboek. Beide ploegen vochten hard, maar de 7.0 begeerde doelpunten bleven uit. Rust 0-0. De tweede helft was een evenbeeld van de eerste. Hard zwoegen, maar ge scoord werd er niet. In de laatste vijf minuten moest de scheidsrechter een doelpunt van K.P.S. afkeuren wegens een hands geval. De thuiswedstrijd van Soesterberg te gen Hoogland was nauwelijks drie mi nuien aan de gang toen uit een vrije schop van A. Wernsen de bal keihard langs doelman Wielders werd geschoten door J. van Barneveld. Het fel gestarte Hoogland volhardde nog enige tijd in dit snelle aanvals- spel. doch geleidelijk aan werden de gastheren de situatie in het veld mees ter. De kans op de gelijkmaker kreeg na een kwartier spelen rechtsbuiten H. Esmeijer, Weer vijftien minuten la ter speelde P. Geers zich handig vrij, maar ook die kans ging verloren. De dikverdiende gelijkmaker bleef ook uit, toen de verdienstelijk debuterende en zeer actieve Harry Hofman door doelman Pieters in zijn solorush werd geblokkeerd vijf minuten voor de rust. Na de rust werd het enige keren zeer benauwd voor het Hooglanddoel, maar ook rechtsback Van Ginkel moest red dend optreden in de twintigste minuut. Vijf minuten later trok P. Geers de bal uitstekend voor, die in eerste in stantie nog weggewerkt werd door doelman Pieters. maar B. van Does burg schoot goed in. 1-1. Van Ginkel werd bij dit felle offensief geblesseerd en moest worden vervangen door T. Krijtenburg. Soesterberg was in de tweede helft beslist meer in de aanval, maar het le verde geen doelpunten op. Na ruim een half uur schoot Esmeijer vannaf de linksbuitenplaats rakelings langs de paal, terwijl even later Hoogland weer een unieke kans miste. Vier minuten voor het einde verspeel de de over het algemeen zeer attente Soesterberg-defensie het ene kostbare winstpunt, toen midvoor Smink kans zag het winnende doelpunt te scoren, nadat doelman Wielders al had moeten ingrijpen. 1-2. Overige uitslagen: Soesterberg 3-Zeist 5 6-2. Soesterberg 4-Patria 5 4-0. De K.V.O.-senioren namen tegen Doorn de leiding, toen Dick Aalbertsberg na zeven minuten scoorde. 1-0, terwijl K.V.O. vier minuten later een straf- worp miste. Ook Doom miste ro'ft unieke kans om gelijk te komen door de strafworp verloren te laten gaan. Na een kwartier werd het toch 1-1. Beide ploegen gaven elkaar niet veel toe in deze strijd om de ondersta plaats. Doorn nam de leiding over door een treffer van de aanvoerder. 1-2. K.V.O. haalde het stoute stukje uit door maar liefst twee strafworpen ta missen. Na de rust misten te oranje- witten weer een strafworp. maar Ed Stomp zag kans om in de twaalMi minuut de stand op 2-2 te brengen. In de 32ste minuut volgde de vijfda strafworp en oók deze werd gemist Doorn maakte er 2-3 van en na een fel K.V.O.-offensief scoorde Milly Baard man in de laatste minuut 3-3. Zaterdag 17 mei speelt K.V.O. 1 tegen D.S.V. 2 te 16 uur. Het eerste K.V.O.-pupillenteam won met 5-0 van Sparta 1 uit Nijkerk. In deze vlotte wedstrijd met goed samenspel scoorde Chris Boone (3 x), Ellen Frie (1 x) en André van Enthoven (1 x). Pupillen 2 won met 1-0 van Midlandia door een doelpunt van K. de Gier. Zaterdag 17 mei speelt K.V.O, 1 (pu pillen) thuis tegen Meeuwen 1 te 15 uur. avia-shop ALS DRINKGEREI zijn de drinkkruik- jes, zoals die door wielrenners wel wor den gebruikt, heel handig. Zij hebben een brede schroefdop en zijn gemakke lijk te reingen dankzij de wijde hals. PLASTIC ZAKJES zijn onmisbaar als U gaat kamperen. Neem er een flink aantal van mee, ze komen altijd van pas. U kunt ze niet alleen voor uw proviand gebruiken maar ook om er de boterpot, de pannenspons, het naaigerei en allerlei kleine spullen in op te ber gen. GEREEDSCHAP dat U beslist mee moet nemen: een kampmes, of een gewoon knipmes, een blikopener, een kamp- schop (voor het maken van een afval- kuil op een niet zo gerieflijk kamp terrein), een waterpomptangetje (voor het uitvoeren van kleine reparaties aan primus, uitrustingsstukken en fiets), naaigerei en verbandmateriaal met jo dium en pleisters, tentlantaarns en vei ligheidsspelden. SPELREGELS BIJ HET KAMPEREN: Ontzie uw kampgenoten, respecteer de stilte en beschouwd het kamperen niet als een surrogaat voor het verblijf in hotel of pension, anders ergert U zich onnodig aan allerlei kleinigheden. De Theresiaschool uit Soest heeft op het School sporttoernooi in Baarn is ge houden, dinsdag twee eerste prijzen ge wonnen. Zowel het tweede als het der de handbalteam van de meisjes werd poulewinnaar en viel daarmede in de prijzen. Het eerste team, met andere eerste zeventallen ingedeeld in een paar eregroepen, keerde echter met lege han den naar Soest terug. De St. Carolusschool uit Soesterberg, die verleden jaar het voetbaltoernooi van het Schoolsporttoernooi voor lagere scho len won, is dit jaar niet in de prijzen gevallen. Winnaar van het voetbaltoer nooi, waaraan door 25 elftallen uit Baarn. Soest, Soesterberg en Bunscho ten werd deelgenomen, werd gewonnen door de Cantonschool uit Baarn. Tweede werd de Astroschool. eveneens uit Baarn en derde de Van Goorschool uit Bun schoten. De vierde plaats was voor de St. Josephschool, eveneens uit Baarn. Het zevenhandbal voor meisjes werd een geheel Baarnse aangelegenheid, al thans in de ere-groepen. Winnaar werd de St. Josephschool. voor de Nieuw Baarnse school en de Oosterschool. Aan het toernooi namen dit jaar 170 teams deel tegen 133 het afgelopen jaar en 106 in 1967. Burgemeester mr. F. J. van Beeck Cal- koen van Baarn heeft na afloop de prij zen uitgereikt. Öirkstraat 108 - Soest - Tel. 5442 Het spreekuur van wethouder K de Haan van dinsdag 20 mei is verplaatft naar woensdag 21 mei, des middags van 14.30-15 uur. 1

Soester Courant | 1969 | | pagina 5