VAN ASCH f DE DE ERFENIS VAN DE GAULLE VOOR DE PINKSTEREN J. HOPPENBROUWERS JONG EN TOCH DEMOCRAAT COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK SOEST gesloten!! ZIEK ZIJN, BETER WORDEN TOERISTENINDUSTRIE KAN NOG STERK GROEIEN 3332 nz. enz. f 29,95 1 12,75 f 39,95 f 9,95 h e oor12,50 Zwakkere figuur kan grijpen naar grotere bevoegdheden Kerkconcert R.K. Jongerensociëteit „Soestdijk" Deux Pièces Japonnen Rokken Blouses Jumpers Vesten Badpakken Handschoenen Shawls Zakdoeken MET SLAANDE TROM NAAR DE S0ESTER SPORTHAL! Het kantoor Kerkplein 9 is woensdag 21 mei en donderdag 22 mei 1989 wegens verbouwing wegens opening bijkantoor Koninginnelaan gesloten. Gaat u op vakantie J. L. M. v. Hal-Zonderop Eiermarkt Politiebureau 4-4-44 Teleï. Brandweer 3-3-3-3 Wielersuccessen voor Tempo Zo vlogen He duiven Avond over modern keramiek UW KLASSE-SLAGER IN SOEST I» II Voor de komende Pinksterdagen een geweldige sortering kwaliteitsvlees van uw klasse slager en uw diner is een sukses. 0.a. Lamsbout Varkensrollade Ossenhaas Dikke Lende Varkensfricandeau Varkensfilé Kalfsfricandeau Contrafilé Lende rollade Ossentong Een enorme sortering Fijne Vleeswaren uit eigen worstmakerij Gebraden Rosbeef Pekelvlees Gebraden Ossentong Varkensfricandeau Gebraden Rollade Gek. Rookvlees Onze speciale aanbiedingen 500 gram O-I O doorregen Varkenslappen 500 gram Of A Nassi- of Bami-vlees «JJ.V 500 gram f AC Kinnebaksham Avtz 3 Hongaarse Steaks f 4* GT voor 100 gram Pekelvlees en f iQ 100 gram gek. Lever, samen AÏO Het „trio" van de week 150 gr. Theeworst, 150 gr. Hausmacher, 150 gr. Saks. Leverworst, de trots van onze chef 99^ worstmakerij, alle 3 samen AAO Uw adviseur voor lekker en gezond eten „VAN ASCH" Denk aan onze Hoefijzer zegels en prettige Pinksterdagen DINSDAG 20 MEI 1969 angsexamen. ]SSEN, alle vakken, ude talen, on 2986. IE b.z.a. voor de iduren, tot 1 juli. on 02155-3608. DOP Ford Taunus opklapbed, petro- <achel, petroleum- en standaard met »r. Alles i.g.st. straat 51. eeft te missen voor man, die veel van houdt, oude MOFOON- CN. Br. onder letter ir. S. Crt. ïoden Schotse D (kolen), diverse gevelkachels en lams gasstel. Utrechtseweg 34 A, >7. gd voor direkt IEISJES. Hoog loon. che Wasserij Cleaner", Konin- an 42, telefoon 4302. d gevraagd NSFIETS, 6-9 jaar. n 4766. rsoons TENT ter ne gevraagd. 1 03463-1895. logen grijze TAART- AAI. Vosseveld- tel. 5433. is n.1. ge- >alen ingst 'ijkerbroek denimblauw. -44. De grote vraag voor Frankrijk is niet wie na De Gaulle komt, maar wat. Wie ook de nieuwe president zal zijn, hij neemt alleen het hoge ambt over maar zeker niet de haast mystieke glans die de vermaarde oorlogsheld zich wist te verlenen door zich te gedragen als de belichaming van La France. Een doodgewone politicus die zoiets zou proberen, werd prompt weggelachen. Wel neemt de nieuwe man het staats systeem over dat De Gaulle met refe rendums opbouwde en dat aan de presi dent bijzonder veel macht toekent. Meer macht dan men doorgaans beseft, want het strekt De Gaulle tot eer dat hij zeer, zeer zuinig gebruik maakte van de ko lossale bevoegdheden die het staats hoofd van Frankrijk sinds de vierde re publiek heeft gekregen. Hij had die bevoegdheden ook niet zo nodig, door dat hij zonder meer al veel gedaan kreeg door de kracht van zijn persoon lijkheid. Maar die nieuwe figuur, die haast per definititie aanzienlijk zwakker zal zijn, zal die niet proberen, waar zijn gezag faalt, te grijpen naar de bevoegdheden die zijn voorganger steeds versmaadde? Geen party Daar komt dan bij dat De Gaulle ook geen werkelijk gaullisme heeft nagela ten, behalve dan een beweging die met een beetje geluk sterk genoeg is om de volgende president aan te wijzen. Maar de beweging had nimmer een beginsel, zelfs geen echte voorman - daarvoor paste de generaal: het leiden van een politieke beweging was beneden de waardigheid van een nationale figuur. Het enige wat de gaullistische bewe ging met zijn verschillende takken had was een idool. En op zijn hoogst werd, na een onverwachte beslissing van het staatshoofd waarin deze niemand had C kend, achteraf een verklaring in el kaar geknutseld waarom wat de grote man deed, toch welgedaan was. Maar niemand die op dit moment precies kan uitstippelen welke grote praktisch-poli- tieke oogmerken de president nu wel had en die de ruggegraat zouden moe- As. vrijdag 23 mei zal in de Oude Kerk alhier het maandelijks kerkconcert worden gegeven door het Hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maarten Kooy. Het ensemble is na het uitstekende concert in de Oude Kerk van eind februari niet op zijn lauweren gaan rusten, maar werkt voor een radio opname op 6 juni a.s. en een televisie- oDname op 15 juni a.s. Eerst gaat het echter a.s. vrijdag - ter wijl intussen half april met succes een concert in de St. Jakobskerk te Ant werpen werd gegeven - op veler ver zoek weer een uitvoering geven van de Musicalische Exequien van Heinrich Schütz. In deze ontroerende uitvaart- muziek horen we weer veel solisten uit het koor, n.1. Jeroen Laóut en Mar cel Sommer, sopraan; Madeleine In- genhousz en Saartje Hülsmann, sopraan; Ciska Schelland, alt; Wandert Jagten- berg en Pier Veldman, tenor; Kees de Groot en Walter Gams, bas. Het conti nuo bestaat uit Winnibald van Zijl en Jan Jansen, orgel; Peter Klopstra, con trabas. Ook worden twee moderne motetten gezongen van Hugo Distler en Joh. Nepomuk David. Als gewoonlijk werkt ook de organist Jan Jansen als solist mede. Hij speelt orgelwerken van Vin cent Lübeck en Cor Kee. Aanvang 8.15 uur. Zaterdag 24 mei organiseert de Jon gerensociëteit een voetbaltoernooi voor de sociëteiten uit Soest, Baarn en om geving. Aan het toernooi wordt deelgenomen door: Centrum „De Baard" uit Baarn, Ger. Jongerensociëteit „Trefpunt" en R.K. Jongerensociëteit „Soestdijk". Baarn en Soestdijk nemen met twee elftallen deel. Deze zullen eerst een voorronde spelen om te bepalen welke elftallen doorgaan. De tijden zijn als volgt: 10.15-11.25 uur De Baard 1-De Baard 2. 11.40-12.50 uur R.K. Soestdijk 1-R.K. Soestdijk 2. De winnaars worden respectievelijk nummers 6 en 7. Trefpunt heeft num mer 5. 13.00-14.10 uur nummers 6-5. 14.25- 15.35 uur nummers 5-7. 15.45-16.55 uur nummers 7-6. De deelnemers dienen te 9.30 uur aan wezig te zijn op bet K.P.S.-veld aan de Biltseweg. De prijsuitreiking is 's avonds tijdens een discobal in het Ludgardisgebouw, Vredehofstraat 5. Vervolgens is er op tweede pinksterdag een grote discotheek in het Ludgardis gebouw met medewerking van disc- jockey G. Koderitsch. Aanvang 19.30 u. ten vormen van het gaullisme: de ge neraal vertelde het steeds bij stukjes en beetjes als hij het moment rijp achtte. En als Pompidou nu eens wint? Dan gebeurt dat omdat men hem heeft leren kennen als een bekwaam minister-presi dent en omdat hij wel aardig is en om- da i men met de andere meedingende politici nog minder op heeft. Maar niet om zijn gaullisme, want wat dat is weet niemand. En er zal zeer snel toch een of ander program moeten worden opgesteld dat de persoon van De Gaulle kan vervan gen als bindmiddel om wat zich gaullist noemt bijeen te houden. Of men loopt het risico dat de gaullistische beweging zo snel verloopt als ze ontstond en men terugkeert naar de veelheid van elkaar naar het leven staande partijen van de vLrde republiek met alle gemarchan deer en instabiliteit van dien. De Gaulle heeft in tien jaar bewind zijn Frankrijk door de kracht van zijn persoon stabiliteit hergeven. De moei lijke taak van de toekomst zal zijn die stabiliteit zonder hem te handhaven. En als dat niet lukt dan kunnen die onge bruikte bevoegdheden van de president, in wanhoop aangegrepen door zijn op volger, de Fransen nog een nare kater na het gaullisme bezorgen. VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOEST Blijf niet achter. Maak óók gebruik van de ideale zaal en accomodatie. Sluit u aan bij enthousiaste volleyballers. Elke dinsdagavond in de maand juni, vanaf 7 uur gratis trainen en om 8 uur demonstratiewedstrijd met toelichting. S.V.V. verwacht u - Loop eens binnen We zitten weer volop in de rellen, op straat en in de universiteiten. De jon geren beleven er plezier aan door het geen ze teweeg brengen en omdat ze zichzelf er ineens belangrijk door voe len. De ouders staan versteld over de gewelddaden, over de dwang die achter de eisen wordt gesteld, de methodes die de jongeren er bij toepassen, de onrijp heid die van dit alles getuigt. Al valt er op het gebied van het hoger onderwijs speciaal wel wat te verbeteren, we die nen nimmer uit 't oog te verliezen, dat er een samenhang is met andere pro blemen en dat daardoor een snelle aan- n°'Sing aan moderne eisen altijd wordt geremd. Dan kan men wel ongeduldig worden en trachten meer drang en zelfs dwang uit te oefenen orr. noodzakelijk geachte verbeteringen sneller te verkrij gen, maar degenen die dit doen, staan niet voor de konsekwenties van het ge heel. Die denken uitsluitend als be langengroep, uitsluitend aan de eigen belangen. In het geval van de studenten en an dere oproerige jongeren, zijn zij ook nog te jong om de samenhang met andere facetten van bestuur en samenleving te kunnen overzien. Hun gezichtsveld reikt nog niet verder dan waarmee zij direct te maken hebben, hun eigen be lang. Dat neemt hen volledig in beslag. Ze denken nog niet aan anderen en hun problemen, laat staan aan die van de overheid of andere bestuurlijke li chamen. Het is hen nauwelijks kwalijk te nemen, want daarvoor zijn zij nu eenmaal jong, nog onervaren en egoïstisch. En hoe de ouderen, die een leidende functie ver vullen, ook met hen praten, ze kunnen zich, terwille van het eigen imago, niet laten overtuigen, niet schipperen, niet wachten. Zij zijn nog geheel overtuigd van eigen gelijk en dus moeten de an deren fout zijn. Het leven heeft hen nog niet het geven en nemen geleerd. Dat komt pas met de jaren. Thuis zijn het misschien reuze geschikte jongens, maar daar staan ze in een kleine kring. Op de universiteit vinden ze echter de massa, de onper soonlijke horde van gelijksgezinden en gemakkelijk tot een rel geneigden. Daar mee en daardoor gaan ze zich een macht voelen. En wat is er voor een jongere heerlijker dan het gevoel te hebben macht te kunnen uitoefenen, daardoor eisen te kunnen stellen? Met elkaar kan men zich enorm veronge lijkt voelen en kan men methodes van dwang toepassen, waartoe men afzon derlijk nooit het lef zou hebben. En dat alles in de veiligheid garande rende wetenschap van in een zuiver de mocratische staat te leven. Een staat die zichzelf niet wil toestaan de dwang met geweld te keren. De politie mag er beslist niet aan te pas komen. Zou ze dat door een of andere rel toch doen, dan laait de kritiek huizenhoog op, dan is de minister of de hele regering ver antwoordelijk voor het uitdelen van een rake klap of een verwonding. Daartoe staan onmiddellijk klaar de groepen die tegen de regering opponeren, want scho ner gelegenheid is ei niet denkbaar om de regering nadeel te bezorgen. Ja, democratie schept een uiterst moei lijk leefpatroon. Zij draagt de ontbin ding als het -ware met zich mee, omdat iedere groep kan zeggen wat ze wil en voor haar louter eigen belang kan opko men. Alleen de regering is verantwoor delijk voor het geheel van de samen leving, met haar zo uiteenlopende pro blemen. Die moet wel degelijk weten wat geven en nemen is, trachten ieder enigs zins tevreden te stellen, de jongeren en ook de ouderen, de studerenden en de werkenden, de werknemers en de werk gevers, de handel en de dienstverlening enzovoort, enzovoort. Niet alzo de pro testerenden. Voor hen geldt alleen het eigen belang en met andere en anderer belangen hebben zij niets te maken, r ir is de regering voor! Is. het wonder dat in zo'n heterogene samenleving de veranderingen, de ver nieuwingen, slechts na zorgvuldig wik ken en wegen tot stand kunnen komen? Zonder dat afwegen van de verscheiden belangen zou de chaos onafwendbaar zijn. Tot dat inzicht moeter. de jongeren nog komen. En ook zij komen er eens toe. Dan betreuren zij methodes te heb ben gebruikt, die een gevaar zijn voor ons democratisch bestel. Dan zullen zij zich ook daartegen keren. Als dan de dictatuui tenminste niet reeds vaste grond heeft gekregen. Wij verzoeken onze cliënten beleefd, zich die 2 dagen te vervoegen op onze bijkantoren Soesterbergscstraat 14 en/of Koninginnelaan (naast nr. 38). Donderdagmiddag 22 mei 1969 zijn ook de kantoren Soesterbergsestraat 14 (ook 's avonds) en Koninginnelaan (naast nr. 38) Deze twee delen van één zin horen naar ons gevoel bij elkaar. Allemaal zijn we wel eens ziek, en af gezien van het feit, dat we dan natuur lijk graag weer beter worden is er vaak toch nog een prettige ervaring bij; de zieke krijgt wat meer aandacht dan de gezonde, de patiënt wordt een beetje verwend. Er wordt gevraagd: „wat wif je eten. waar heb je eens trek in", „lig je wel goed" of „staat de radio niet te hard". En dan de belangstelling, het bezoek, het bakje fruit of de tuil bloemen. Vooral als je aan de beterende hand bent, kun je - hoe vreemd het ook klinkt - van het ziek-zijn op een be paalde manier genieten. Maar wel hoort bij elkaar: „ziek zijn, beter worden". Hebt U er wel eens bij stil gestaan, dat er een aantal mensen is voor wie dit „ziek zijn, beter worden" niet bij elkaar hoort? Die ziek zijn en ziek blijven? De chro nisch zieken. Een aparte categorie mensen. Vaak lig gen ze of zitten ze thuis. Ze hebben soms vele maanden in een ziekenhuis gelegen, maar hun kwaal bleek niet te genezen. Dus gingen ze naar huis. Een ziekenhuis is er nu eenmaal voor mensen die ziek zijn, maar die binnen een redelijke tijd weer beter worden. Soms is de kwaal of de handicap zó, dat de patiënt naar 'n verpleeginrichting, gaat. Dat is erg, maar misschien nog niet het ergste. Daar is hij of zij temidden van lotge noten. Daar is alles en iedereen inge steld op deze categorie van „buiten spel gezette medemensen". Het overgrote deel van de chronisch zieken gaat echter weer naar huis. De eerste tijd is er wel extra aandacht, dan komt er nog wel veel aanloop voor de patiënten, vrien den en kennissen geven blijk van hun belangstelling. Maar hun aantal wordt minder, naar mate de tijd vordert. Ieder heeft zijn eigen werk. En ook binnen het gezrin kan de aandacht niet altijd op de pa tiënt gericht zijn. De gewone dagelijkse dingen vragen de aandacht. Zo wordt de wereld van de chronisch zieke kleiner, steeds kleiner. Veelal kunnen ze nog wel iets doen, maar dat doen vereist dan deskundige en geduldige hulp. Vaak kunnen ze veel meer, dan ze zelf weten, maar dat moe' ten ze dart eerst ontdekken. Om hen bij dat ontdekken te helpen zijn weer des kundige, geduldige mensen nodig. Nie mand uit de directe omgeving van een langdurige zieke is te verwijten, dat die niet alle mogelijkheden die er zijn kan overzien, of als die het eventueel wel weet die mogelijkheden ook kan benut ten. Ze weten wel, dat het belangrijk is. Niets is namelijk erger voor een mens dan zich overbodig, nutteloos, te voelen. En vaak krijgen chronische patiënten dat gevoel. Ze vielen zich een blok aan het been van de anderen. Ook al wordt dat niet gezegd, of al is het helemaal niet waar. Ze hebben niets te doen. Ze behoeven ook niets te doen. Maar het slaat terug op het humeur van de zieke, en dat weer op de reacties van de omgeving. En dan is de kringloop pas goed be gonnen. Hoe het soms verder gaat be hoef ik U niet te vertellen, dat weet U misschien uit eigen ervaring of anders kunt U het wel bedenken. De moge lijkheid om deze cirkel te doorbreken is: werk, dat de patiënt aankan, dat dus afgestemd is op de patiënt. Of als dat geen werk kan zijn: aandacht-van- buiten af. Aandacht speciaal voor hem of haar. We proberen allemaal zo goed mogelijk deze categorie „buiten spel gezetten" op te vangen. Maar vaak lukt het niet of niet voldoende. Niet omdat we het niet, - of niet meer - willen maar eenvoudig omdat we het niet kunnen. Hierboven schreven we al: deskundige hulp is soms vereist. En het is jammer, maar we zijn geen deskundige. Weet U dat die er wel zijn? De Welfare vrijwilligsters van het Rode Kruis. Deze wereldorganisatie heeft een aparte afdeling, „de Welfare". In de ziekenhuizen ziet U ze misschien wel eens lopen, of bij een patiënt zitten of hem of haar helpen. En als U dan eens kijkt wat die patiënt nog maakt, hebt U er zich misschien wel eens over verbaasd, hoe kan een mens met die handen, dat nog maken. Speciaal voor de thuiszittende patiënten werken Wel fare vrijwilligsters. De organisatie is er. Ook hier in Soest hebben we ai 15 jaar een afdeling met het aantal wisselt wel eens - zo'n tien vrijwilligsters. Dat werk gaat dus al jaren door. Dat werk behoeft ook geen reclame. Je gaat niet adverteren met deze dingen. Maar we doen het toch wel. Niet om het werk dat w^ doen; maar om het werk dat we nog niét doen. Als er meer dames zijn, die tot Welfare vrijwilligster worden opgeleid, dan kan ook hier in Soest nog meer werk ge daan worden. Daarom vragen we U: Hebt U zich wel eens gerealiseerd, dat U misschien ook wel op deze wijze andere mensen kunt helpen? Hoe dat allemaal organisatorisch in elkaar zit? Wilt U er wel iets meer van weten? Dat kan natuurlijk. Heel eenvoudig. Als U bereid bent om tijd, energie en geduld ten dienste van uw chronisch zieke medemens te gebruiken, dan zullen we daar graag gebruik van maken. We. Het Rode Kruis? De Wel fare soms? Neen. De chronisch zieke. Nadere inlichtingen worden U gaarne gegeven door: mevrouw J. S. G. van Zanten-Wentink, Heideweg 55, tel. 3916 of door de secr. der afd. Soest/Soester- berg van het Ned. Roode Kruis, de heer P. Bergema, Pr. Bernhardlaan 38, tel. 2250. De eerste aanzet voor het komende toe ristische zomerseizoen is zichtbaar. Het beeld wordt naar orute indruk geken merkt door een sterke drang om de vakantie in het buitenland door te bren gen en nogal veel klachten uit de bin nenlandse toeristenindustrie over dalen de belangstelling voor hetgeen er bin nen de grenzen te genieten valt. Onze toeristische balans met het buitenland zal derhalve wel een stijgend tekort gaan vertonen. Sluit uw reisverzekering bjj Bllderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029. In 1968 hebben wij per saldo ƒ420 mil joen meer in 't buitenland uitgegeven dan in Nederland door vreemdelingen werd besteed. Wij moeten niet verwachten dat dit tekort zo maar weg te werken is. Naar onze mening zal het niet meer verdwijnen en het is mogelijk niet eens wenselijk dat het verdwijnt. Het kan elders worden gecompenseerd. De Nederlander wordt, ondanks de ont roerende verhalen over achterblijvende inkomensverbeteringen, toch steeds wel varender. Met de stijgende welvaart wenst hij zijn vakantiegenot aan te pas sen aan de bestedingsmogelijkheden. Naast goede accommodatie behoort bij een prettige vakantie allereerst goed weer en dat is niet steeds in ons land te vinden. De tendens om in de vakantie Maar wij moeten niet alleen aan de bui ling van Europa. Binnen dat Europa wordt west-Nederland de Europoort, waar de handelslijnen met ndere conti nenten samenvloeien. Onze randstad wordt in snel tempo een doorvoer- en opslagcentrum van het continent. Com merciële en industriële ontplooiing over troeven de toeristische aantrekkelijkheid. Uit de ontplooiing van handel en ver keer volgt de behoefte aan havens, industrieterrein en verkeerswegen. De recreatieve waarde van het landschap wordt daardoor bedreigd. Talrijke spanningen tussen voor- en te genstanders van de expansie van de Europoort bewijzen dat hier een keuze moet worden gemaakt tussen winst maken uit transport en industrie ener zijds of toeristische dienstverlening an derzijds. Zo zien wij dat een deel van de toeristische kansen van Nederland teruggedrongen worden naar het bin nenland. Reeds heeft de regering meer dan ƒ20 miljoen geïnvesteerd in de toeristische infrastructuur van de noordelijke pro vincies. De recreatieve bestemming van de Veluwe, het IJsselmeer en zuid-Lim burg komt duidelijk naar voren. Zee land wordt open gelegd en de Wadden eilanden zijn reeds volop in ontplooi ing. Arbeidsveld Het is duidelijk dat in de opgesomde minder bevolkte gebieden van Neder land de beste kansen liggen voor ons toerisme. Op die streken zullen ook de bouwplannen voor hotels met goede ac commodatie en de voorlichting in het buitenland bij voorrang moeten worden afgestemd. een zonnig klimaat te gaan opzoeken zal toenemen. Europees Bij een toenemend ontwikkelingspeil van de gemiddelde Nederlanders wordt de prikkel om kennis te nemen van andere cultuurpatronen groter. De Europese eenheidsgedachte brengt de noodzaak met zich naar een ruimere blik en vraagt om het gesprek met andere vol ken. Het heeft geen zin deze tendens te begraven onder het streven naar een evenwichtige betalingsbalans. Een tweede tegenwerkende ontwikkeling voor een evenwicht in de toeristenba lans vinden wij in de drang naar een tweede vakantie, die in de wintermaan den wordt gehouden. Die zal dan even eens en in nog sterkere mate in het buitenland worden doorgebracht omdat de geneugten van een heerlijke winter sportvakantie binnen onze grenzen- niet te vinden zijn. Met name de uittocht naar de wintersport zal onze toeristische tekorten vermeerderen. Bedreigd landschap Een derde factor die ons toeristisch schaadt, is de economische ontwikke- tenlanders denken. Ook de in welvaart groeiende Nederlanders zijn niet lan ger bereid bij een vakantiebesteding in eigen land genoegen te nemen met ver sleten traplopers en afgeschreven sani taire voorzieningen in tweederangs ho tels. Het moge zo zijn dat eigen land „in" is, de eigen hotellerie en het daarbij behorende prijs- en kostenpatroon zijn nog lang niet aangepast aan de heden daagse behoefte. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 60.000 stuks in prijzen van ƒ10,50 tot ƒ12,25 Middenprijs ƒ11,50. Prijs per kg 1,83. Verschillende Tempo-rijders hebben de afgelopen dagen tijdens wedstrijden op verschillende plaatsen in ons land de naam van hun club op waardige wijze hoog gehouden. Ton Lankreijer, even vaardig op de schaats als op de fiets, won zondag de Ronde van Leiden bij de adspiranten. Hij bleef 70 concurren ten ruim voor. Met een voorsprong van ruim honderd meter ging hij onbedreigd als eerste over de •eindstreep. Het was zijn laatste wedstrijd als adspirant. Op Hemelvaartsdag schreef H. de Boer de Ronde van Mijdracht voor Nieuwe lingen op zijn naam. In een veld van tachtig deelnemers ging hij als eerste over de eindstreep. In Lage Zwaluwe zorgde Jos Schipper uit Baarn voor een Temposucces. Hij werd winnaar van een koers voor nieu welingen. De vereniging De Zwaluw nam zon dag met 450 duiven deel aan een wed vlucht vanaf St. Ghilain Hornu, af stand 278 km. De duiven werden te 11 uur gelost. Aankomst eerste duif 14.32.43 uur; aankomst laatste prijsduif 15.54.10 uur. De uitslag was: A. de Bes 1. G. Visser 2 31 69 89. Th. Wigtman 3 30 35 63. P. Rauch 4 17 47 74. J. Croon 5 34. L. van Klooster 6 11 20. J. Knoops 7 36. G. Rijksen 8 21 28 41 43 51 57 61 68 80. R. Voskuilen 9 16 32 58. C. v. d. Hoek 10. H. Gorissen 12 22 39. A. van Riet 13 24 26. J. Groenestein 14 78. P. Duijst 15 38 48 56 77. A- van Dorrestein 18 27 76 81 85. M. v. d. Wielen 19. E. de Goede 23. B. Roest 25 37. F. Reijerse 29 84. J. v. d. Bra- kel 33 71 83. Jac Wijnands 40 42'82 88. B. Lijnsvelt 44. J. Ottens 45 62 86. G. Zeypveld 46. C. van Brummelen 49. J. Verwoerd 50. H. Woudstra 52 66. J. v. d. Belt 53. C. v. d Lugt 54 70. H. Smit 55. W. de Bree 59. P. Grift 60. H. Voskuilen 64 90. C. Dijkman 65 79. H. van Hengstum 67. Sj. Blokland 72. H. Bosman 73 87. H .den Dekker 75. Het Instituut voor creatieve vorming „Ateliers Artishock '68" organiseert vrij dag 23 mei a.s. een avond voor cur sisten en andere belangstellenden in het Verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat. Dan spreekt dr. Th. Dobbel man over modern keramiek aan de hand van dia's en hij toont daarnaast keramisch werk van o.a. Hanna Mobach. Dr. Th. Dobbelman is docent aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam en adviseur van de Ex perimentele afdeling bij de „Porceley- nen Fles" te Delft. De lezing, die zal beginnen om 8.30 uur, ls voor ledereen gratis toeganke lijk. *bORDCtV VAN WEEDESTRAAT 69, TELEFOON 2372

Soester Courant | 1969 | | pagina 13