i Burgerij van Soesterberg krijgt meer inspraak in gemeentelijk beleid jfiss E.G.V.5ETTEN Burgerlijke stand VANAVOND BEGINT ZEVENDE SOESTER BEDRIJFSSPORTCOMPETITITE PROGRAMMA SPORTHAL „BEUKENDAL" WADDEN Slijterij-wijnhandel Brouwer Zn. heropent na uitbreiding en modernisering Krabbels van Knelis FLINKE KRACHT (mnl. of vri.) DRUKKERIJ SMIT Voetbaltoernooi om <le Dr. M. van Driel-wisselbeker Sluiting station Soestduinen voor vracht vervoer van de feestelijke openingsweek Dinsdag 20 mei Handbal en Korfbal Woensdag 21 mei Ballet - Tennis - Turnen - Tafeltennis Donderdag 22 mei Basketbal - Judo Aanvangstijd iedere avond precies half acht. Kinderen tot 15 jaar half geld. Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Vleesverkoop De voorjaarswandeling van het I.V.N. Drie eerste-elftalspelers van B.D.C. gaan naar S.E.C. Lam uit wei gestolen ÏHNSt» \G M' v»(;n De burgerij van Soesterberg krijgt meer inspraak in het gemeentelijk beleid. Of schoon deze gemeenschap al door vijf leden in de gemeenteraad van Soest is vertegenwoordigd, menen' burgemeester en wethouders, dat het dorp door zijn nogal verwijderde en tamelijk geïsoleer de ligging ten opzichte van Soest en vanwege zijn geheel eigen karakter, dat een wijkraad hier goede diensten zou kunnen verrichten. D'66 en de P.P.R. zullen in deze wijkraad echter nog niet worden vertegenwoordigd, omdat art. 15 van de Verordening op de wijkraad Soesterberg bepaalt: „De leden van de wrkraad worden op voordracht van de politieke groeperingen, die aan de laat stelijk gehouden verkiezingen voor de leden van de raad der gemeente Soest hebben deelgenomen en die in deze ge meenteraad zijn vertegenwoordigd, door burgemeester en wethouders benoemd" Aangezien D'66 en de P.P.R. momenteel niet in de gemeenteraad van Soest zijn vertegenwoordigd, zullen deze partijen de eerste zittingsperiode van de wijk raad niet van de partij kunnen zijn. De wijkraad zal uit zeven personen be staan. De politieke samenstelling zal overeenkomstig de huidige situatie in de Soester raad zijn. De wijkraad dient zich uitsluitend te bewegen op Soesterbergs gebied. Men kan omtrent aangelegenheden, dit be- leidsdeel betreffende. B. en W. steeds aanbevelingen doen. B. en W. op hun beurt horen de wijkraad alvorens aan d raad een voorstel te doen. althans voor zover het aangelegenheden van Soesterberg betreft. De mening van de wijkraad zal met het voorstel van B. en W. aan de gemeen- teraard kenbaar worden gemaakt. Voorts kan de wijkraad B. en W. of de hoof den van de verschillende diensten om inlichtingen vragen. Tevens bestaat de mogelijkheid, dat een vertegenwoordiger van de wijkraad een bepaald standpunt tijdens de gemeenteraadsvergadering na der toelicht, hetzij op verzoek van de gemeenteraad, hetzij op verzoek van de wijkraad zelf. Tevens kan de voorzitter van de wijk raad of een door hem aan te wijzen lid de burgemeester in bepaalde geval len in Soesterberg vertegenwoordigen Het behoort tot de bevoegdheden van de wijkraad om activiteiten op sociaal-cul tureel terrein in Soesterberg te bevor deren en te coördineren. De wijkraad kan een openbare vergadering met de bewoners van zijn wijk beleggen ter bespreking van onderwerpen, die voor de wijk van belang zijn. De kosten van de wijkraad worden uit de gemeen tekas vergoed. De verordening bepaalt, dat de wijk raad tenminste vier maal per jaar bij een moet komen. De vergaderingen die nen zoveel mogelijk in het openbaar plaats te vinden. Aan de wijkraad wordt een door burgemeester en wethouders in dienst van de gemeente Soest zijnde ambtenaar als secretaris toegevoegd. De verordening treedt op 1 september £hgilse juwelier HORLOGE» PFM8RANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 GEBOREN: Rachel, dochter van E. Rut- gers en S. A. W. Luikinga, Lange Brinkweg 10. -r- Robert Herman, zoon van I. A. Blaauw en H. Klaassen, Van Goyenlaan 144. Esther Jacqueline, dochter van J. J. Plekkepoel en M. J. van Rouwendaal, Postweg 44. Soester berg, Shirley, dochter van H. R. Johnson en D. van Eijkelenborg. Ples- manstraat 295, Soesterberg. Vic- tor, zoon van T. F. Koopman en R. Pezie, Baarn, Pieter de Hooghlaan 25. Edwin, zoon van A. C. Middelman en .T. Roos, Torenstraat 3b. Robert Gijsbert, zoon van G. J. Swalef en N. H. W. J. Bronkhorst, Waldeck Pyrmont- laan 22. Juliëtte Johanna Rica, doch ter van H. H. Elferink en B. G. H. M. Kemperink, Stadhouderslaan 126. Ca roline. dochter van A. J. Bouwmeester, wonende te Baarn en W. Doomekamp. Schaepmanstraat 55. Hendrik Ger- rit Abel, zoon van H. A. Leertouwer en J, C. Angerman. Antonie v. Leeu wenhoeklaan 199, Soesterberg. An- nette, dochter van R. A. Smid en en H. G. van Kooij, De Genestetlaan 11. Ethelmoed Christvn, dochter van C. Zuidema en A. Alting, Plesmanstraat 269, Soesterberg. ONDERTROUWD: Hendrik Karei Jo- hannes .T. v. Dijk, Koninginnelaan 44 en Maria Pieternella Kramer, Troelstra- straat 55. Gerhard Hendrik Slikker. Van Nijenrodeweg 643, Amsterdam en Geertruida Maria Theresia Kamp, Park Vredehof 26. Bertus Pieter Wiersma, Nieuweweg 72 en Kinske Eeke Rijkens, Stationsweg 6, Bussum. Ronald Jan sen, Marco Polostraat 54 II. Amsterdam en Maria Diderica Grietje Venhuizen. Korte Hartweg 5. Hendrik v. Velzen, Godfried van Seystlaan. Zeist en Jozina Eüsabeth Mevering, Soesterbergsestraat 11. Berend Trip. Slootweg 9. Huizen en Geertrui Gijsbertje van Dijk, Laan straat 33. GEHUWD: Feike van der Veen. Schar- woudelaan 33. Zeist en Marianne Petro- nella .Tacoba Elisabeth Merts, Generaal Spoorstraat 22. Godfried Adelbert Roos, Laplacestraat 39, Amsterdam en Li? Francina Stemerding. Luitenant Koppenlaan 21. Beno Frederik Ra- dema. Willem de Zwijgerlaan 22. Doorn en Anna van der Toom. Amersfoortse- straat 11 Gijsbertus van Ginkel, Wilhelminaweg 19. Doorn en Ria Hen- drina Bolties, Staringlaan 28. OVERLEDEN: Arend Hoonhorst, 65 jr., gehuwd met C. van den Brink, Molen straat 78. van dit jaar in werking. Ook verschillende andere verenigingen, waarmee Hees in vroeger jaren of met lager elftallen heeft samengespeeld, wa ren op receptie vertegenwoordigd: Ter- schuurse Boys, vermoedelijk het komend seizoen weer tegenstander van Hees, Sova uit Amersfoort, S.V.M. Boys uit Maartensdijk, de voetbalvereniging Baarn. D.O.S.C. uit Den Dolder e.a. Van de familie Insinger, eigenaar van het landgoed Pijnenburg, was een tele gram ontvangen, evenals van de voet balvereniging Kulan. Bloemstukken stuurden Renswoude, Hoevelaken, Valleivogels en Advendo '57. Daarnaast ontving men ook nog ge lukwensen, bloemen en ballen van ver schillende leden, donateurs en belang stellenden, waaronder hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer en de heer Ooster hof, voorzitter van volleyballend Hees. Vanavond begint volgens een vrij in grijpend gewijzigde formule de zevende f ^ster Bedrijfssportcompetitie, georga niseerd door de evenementencommissie van de Soester Zakenkring. bestaande uit de heren G. Kruimer (Voorzitter), A. J. Brink (secretaris) en J. El derman (commissaris). De evenementencommissie zal het voortaan zonder dr. M. van Driel moeten stellen. Deze motor van de be drijfssportcompetitie is verleden jaar kort na afloop van het toernooi over leden. De evenementencommissie zal de naam van dr. Van Driel in ere-houden door voor het voetbaltoernooi de dr. M. van Driel-wisselbeker in te stellen. In voorgaande jaren heeft de toernooi- leiding tal van vrij onbevredigende er varingen opgedaan. Ieder jaar is aan de formule dan ook gesieuteld. maar tot op heden zijn de probelemen nog steeds niet alle opgelost. Tot verleden jaar zat men steeds met de moeilijkheid, dat dezelfde spelers in verschillende ver tegenwoordigende teams in één tak van sport uitkwamen. Vooral de grotere bedrijven waren daar sterk in. Spelers van een eerste voetbalteam kon men later op d& avond bijvoorbeeld ook weer in het derde of vierde aantreffen. Daaraan heeft men nu een einde trach ten te maken door de bedrijven te ver plichten. tevoren de lijsten van spelers en reserves voor een team in te die nen. Bovendien mag één bedrijf per tak van sport niet meer dan twee teams inschrijven. Ook de methode voor de bepaling van het bedrijf, dat over het gehele toernooi als beste uit de bus is gekomen (waarbij resultaten, sportiviteit, omvang van het bedrijf, procentuele deelneming, belangstelling van de zijde der directie en tal van andere factoren in aanmerking werden genomen) is dit jaar veranderd. De ingewikkelde formule hiervoor is terzijde gelegd. Er is nu een beoorde lingscommissie in het leven geroepen, die aan de hand van gecodeerde formulie ren (ingevuld door evenementencommis sie en arbiters) moet bepalen, welk be drijf het beste is geweest. Deze beoor delingscommissie. bestaande uit de he ren A. H Hoegen Dijkhof, J. D. P. Spie- rin. Dekker, Stork en Mooi) is niet be kend met de bedrijven, waarvan de for mulieren worden ingeleverd. De code nummer, die op de formulieren voor komen, corresponderen met de namen van de bedrijven, die alleen op dat mo ment de notaris bekend zijn. Bij dc prijs uitreiking zullen de nummers pas „ver taald" worden. Voor het volleybaltoernooi zal men dit jaar gebruik kunnen maken van de sporthal. Het volleybalprogramma kan daardoor nu in twee avonden worden afgewerkt. Alle overige takken van sport vinden in de open lucht plaats, op dezelfde terreinen, waar zij ook in voorgaande jaren zijn gehouden. Nieuw is ook, dat de prijzen voor de verschillende takken van sport op de avonden, dat de beslissingen vallen, zul len worden uitgereikt. De slotavond zal weer in het Officierscasino te Soes terberg worden gehouden, nadat men vergeefse pogingen heeft gedaan om het in de sporthal te organiseren. Ondanks het feit, dat men de inschrij vingen heeft beperkt tot twee teams per sport, is 1 aantal deelnemers nau welijks minder dan verleden jaar. Ver leden jaar bedroeg het aantal deelne mers 810. Dit jaar zal het dicht bij de 800 liggen. Alleen het aantal deelne mingen is natuurlijk wat teruggelopen en wel van 2209 naar bijna 2000. Het aantal bedrijven, dat aan de bedrijfs sportcompetitie deelneemt, is met drie gestegen tot 37. Ook de gemeente en ge meentewerken zijn dit jaar weer uitge nodigd. Nieuw op de lijst van deelne mers zijn de Soester Politie Sport Ver eniging. Textielbedrijf Arend, Avia, v. d. Pol (loodgieter en venvarming) en Inge nieursbureau Van Wijk. De zevende bedrijfscompetitie begint vanavond met de cyclecross in de omge ving van de Van Lijndenlaan te Soest- duinen (georganiseerd door Tempo) en een prestatiefietstocht. Komende donder dag begint het voetbaltoernooi, waaraan dit jaar door 42 zeventallen wordt deel genomen. Komende vrijdag gaat a: n de Bosstraat het handbaltoernooi (georga- n' :rd door B.D.C.) van start. Bij de heren hebben veertien teams ingeschre ven, bij de dames acht. Aanstaande za terdag wordt een prestatietocht wande len georganiseerd. De tocht is uitgezet door de heer Suman van Olympia en voert de bijna tweehonderd deelnemers voornamelijk door Pijnenburg. De tocht is 8 km. Men vertrekt om tien uur bij de kantine van B.D.C. aan de Bosstraat. Volgende week dinsdag (27 mei) begint men aan een zeer omvangrijk atletiek- programma, dat de week daarop wordt voortgezet. Donderdag 29 mei wordt in de sporthal het volleybalprogramma afgewerkt met de halve finales. De handbalfinales worden op vrijdag 30 mei gespeeld. De dag daarop gaat men met zo'n 175 man vissen in Neder- hovst den Berg. Drie bussen van Tensen vertrekken al om acht uur van het raadhuis. Op donderdag 5 juni wordt het strijdtoneel naar de sporthal verplaatst voor het spelen van de volleybalfinales. Het toernooi wordt op dinsdag 10 juni besloten met zwemwedstrijden in het Soester Natuurbad. Omdat de prijzen direct na afloop van de wedstrijden wor den uitgereikt komt de traditionele avond in het open luchttheater dit jaar voor het eerst te vervallen. Wel is de slotavond gehandhaafd. Deze wordt gehouden op vrijdag 20 juni aan de Kampweg te Soesterberg. In verband met nieuw meubilair >'n het casino en brandweervoorschriften kunnen dit jaar slechts 500 personen worden toegelaten. Het variétéprogramma zal worden ge presenteerd door Cees de Lange. Door de Nederlandse Spoorwegen is aan de Minister van Verkeer en Water staat voorgesteld het station Soestduinen te sluiten voor het vervoer van wagen ladingen. De reden van dit voorstel is de toene mende ongunstige verhouding tussen de kosten voor de aanvoer van de wagens naar genoemd station enerzijds en de dalende vervoersomvang anderzijds. Demonstratie micro-korfbal, verzorgd door de Meteo ren uit Soest en K.V.O. uit Soesterberg. Zaalhandbalwedstrijden tussen teams uit Amersfoort, Baarn en Soest. Balletuitvoering wordt verzorgd door de 10 jaar be staande Soester Balletvereniging o.l.v. Gabrielle Des- treé, met solistische medewerking van de dames G. Destreé en I. Destreé-Haeck. De tennis-demonstratie wordt geheel verzorgd door enkele Hilversumse spelers en speelsters. Ook de tafeltennisdemonstratie is in handen van een Hilversumse vereniging. Het dames-keurkorps van de Stichtse Turnkring en de heren-afdeling van Kracht en Vlugheid uit Utrecht verzorgen de Turndemonstraties. Judo-demonstratie door de sportschool van Anton Geesink, waarbij ook de oud-wereldkampioen Anton Geesink zich niet onbetuigd zal laten. Basketbal-teams uit Amersfoort, Baarn en Soest ver zorgen de basketbal-demonstraties. Achter de schermen is een grote strijd gaande tussen voor. en tegenstanders van indamming, inpoldering of onge rept in stand houden van de Wadden zee. Er zijn voor deze drie plannen di verse steekhoudende argumenten aan te voeren. Indammen zou noodzakelijk zijn, om straks over voldoende drink water te kunnen beschikken en de dij ken van de Friese kust te beschermen tegen stormvloeden zonder ze op delta hoogte te brengen (hetgeen beduidend meer zou kosten); inpoldering wordt be pleit door degenen die hebben uitgere kend dat Nederland straks over nog meer grond moet beschikken dan alleen over de IJsselmeerpolders om alle toe komstige landgenoten te kunnen huis vesten en te kunnen voeden; ongerept laten voortbestaan is de wens van de natuurliefhebbers en o.a. visserijdes kundigen. De huidige Waddenzee is een rijke voedselbron voor miljarden vissen en ook voor de vogels. De vis is weer Nadat vrijdag een druk bezochte re ceptie was gehouden waar familie en vrienden en kennissen en relaties in de gelegenheid werden gesteld de be langrijk uitgebreide en gemoderniseerde zaak in ogenschouw te nemen, is zater dagmorgen j.1. om negen uur een begin gemaakt met de verkoop. Toen de heer Brouwer sr. in 1926 in het toen nog gesloten huis aan de Steenhoffstraat 62 een zaak begon in sigaren en wijn, met een gehuurde vergunning, heeft hij waarschijnlijk in zijn stoutste dromen nooit kunnen ver moeden, dat dat kleine zaakje uit zou groeien tot een zaak van het huidige formaat. Het feit dat het echtpaar Brouwer in 1927 een tweeling kreeg, waarvoor uiteraard een speciale kin derwagen moest komen, werd oorzaak van een tijdelijke verkoop van kinder wagens en aanverwante artikelen, naast de wijnen en de sigaren. In 1932 werd de drankwet gewijzigd wat voor de heer Brouwer inhield dat het huren van een vergunning voor 10,per welk, voorbij was, en dat de vergun ning op naam gesteld moest worden, waarmee voor die tijd het kapitale be drag van ƒ6.000,gemoeid was. Nadat de vergunning op eigen naam stond werd tevens een aanvang ge maakt met het verhuren van servies goed, tafels en stoelen, niet alleen in Soest, maar ook in de omgeving. In die tijd had men ook een grote be kendheid als gehele verzorger van bruiloften en partijen, waartoe met vaste kooksters en bedienend personeel werd gewerkt. Vlak voor de tweede wereldoorlog werd het pand Steenhoffstraat nr. 64 ge kocht, waar de kinderwagenverkoop in werd voortgezet. Direct na de oorlog werd het pand nr. 62 verkocht, waarbij ook de kinderwagens en de sigaren van het toneel verdwenen. Het huidi ge pand werd helemaal slijterij. De oudste zoon Wim kwam in 1950 in de zaak en nadat hij in 1956 in het huwelijk was getreden, werd hij fir mant. De heer Brouwer sr. verhuisde naar een andere woning. Zoon Wim nam zijn intrek aan de Steenhoffstraat. In 1966 vierde men op bescheiden wij ze het 40-jarig jubileum. Al vele jaren kampte men met een chronisch ruimtegebrek. Door veran dering van de vraag moest men het sortiment uitbreiden, terwijl de ruimte daarvoor ontbrak. Wilde men aan de vraag blijven voldoen, dan was de enige oplossing uitbreiden, met een daaraan gekoppelde onontkoombare mo dernisering. En na overleg met de Soester architect A. Brouwer werd een plan ontworpen, waarbij al het moge lijke in bet werk werd gesteld, om de beschikbare ruimte zo functioneel mogelijk te gebruiken. En dat men met de meer dan vijftig vierkante me ter iets heeft kunnen doen, is duide lijk gebleken. De verbouwing werd uitgevoerd door het aannemersbedrijf G. Rademaker, terwijl het schilderwerk is uitgevoerd door de fa. Kuijpers. De firma Van Schalkwijk heeft er zorg voor gedra gen dat het geheel in een zee van licht kwam te baden. Oli H n VKI.I.INGA Beumfertis Crematie Transport tRnuwkamer) Korte Brinkweg 28 Soestdijk Telefoon 2731 een belangrijke inkomstenbron voor on ze economie. Het is wel van belang, dat er spoedig een uitspraak wordt gedaan, want niet alleen de eilanders maar ook de bewo ners langs de Friese kust willen nu wel eens weten welke kant het heengaat. Als er geen dammen komen, zullen de Friese dijken moeten worden opgehoogd en versterkt. Komen er wel dammen, dan moeten tijdig maatregelen worden beraamd om de visstand niet te benade len, o.m. door het incalculeren van daar voor geschikte sluizen in de stroomgeu- len. Morgenochtend, 9 uur, wordt in het slachthuis verkoop van vlees gehouden aan houders van de gele kaarten, ge nummerd van 226 tot 360. Hoewel het weer vóór de aanvang van deze natuurwandeling reeds erg regen achtig was, waren er toch nog op de kop af vijftig dapperen opgekomen om onder de bekwame leiding van de heer J. J. Kraaijenhagen een prachtige tocht te gaan maken door de domeinbossen onder Soest en Baarn. Er werd volop genoten van de grote verscheidenheid der houtopstanden, waarbij gewezen werd op beukebomen van pl.m. 300 jaar oud en enorme sparren van meer dan 175 jaar. Men liep door de eeuwenoude Berceau, nog een der weinigen in Europa, waarbij verteld werd, dat om de twee jaar met behulp van stellingen de pl.m. 5 meter hoge gewelven door middel van sabels worden gesnoeid, waarmee men twee weken bezig is. De graven uit het stenentijdperk, de waterkeringen bij de grote Kom. de schaapskooi, een grote kom temidden der dichte bossen, al deze zaken wer den uitstekend toegelicht. Na afloop der ruim drie uur durende tocht werd de heer Kraaijenhagen door de voorzitter der Natuurwacht. de heer Wijsmuller, dank gebracht en hem een boekenbon overhandigd. De Natuurwachter de heer Roelofs vroeg of er belangstellenden wa ren om onder zijn leiding op tweede pinksterochtend te gaan wandelen door de bossen van Buitenzorg en Groenen- daal. Velen gaven zich spontaan op. In de courant van Mijdag volgt hier omtrent nader bericht. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat wullie der in Soesun bar mooi gebouw hebbe biegekrege. Das daan nie vaan vaandaog of gistere, waant deris al effe angevarrukt, maor wullie hebbe ut, en daas ut veurnaomste. Der zaal in de kraant wel genog over komme te staon, dus hoef ik ming vingers der nie an blau te schrieve. Ut waas vaan de week toch aal un bar raore week voor ming, waant ut begon derop te lieke dak un beruch mins ant worre waas, of mok eigeluk zeige be- roemp. Ajje teugeswoordug un bietje int niews komp, daan kent nie uutblie- ve of jie krieg veur- en teugestaanders. Ajje noeng maor genog vcurstaanders hep, daan ister niks an de haand, maor ast andursom is, daan kejje je koffurs wel paakke, waant daan ist beurt mit de koopman. Maor zoveer Ist nie ge- komme. Maor omt effe duudeluk te maoke zaak ut effe uutleige. Toenk weer effe geleeje hoorde, daat ajje ge- tuuge wouw weze van de opening vaan de sporthaal, je vijf guldes mee mos bringe, hek in ming krabbels geschrieve, dak daat wel unt bietje an de hoge kaant vong. Minse waat hek ming daormee in de r jjelukkehede gewarrukt. Daogelaang hebbe de minse ut maor gehaad over die krabbels. Un mins zouw der baang vaan worde, aster ok niet minse ewees waore die ut mit ming eens waore. Noeng ist maor gelukkug datter in de sporthaal nie zoveul zitplaotse binne as int stadoiejon, waant noeng zal de sport haal toch wel hebbe volgezete. schaat ik ZO. Waork bar beniewd naor bin is of dc tillevisie der ok nog is gewees, nie de minse vaan de rebriek sport in beeld, maor de luu die der veur zorrege daat Pieste op de beeldbuus komp, waant uut de kraant hek begrepe datter un meraokelse hoop artieste zouwe komme, die der un bar groot fees van wouwe maoke. En waorom ok nie. Ut waas bar jaammur dak smarruguns mit de jonges vaan Gart naort fees mos, waant Gart mos bie un ouwe vrind vaan urn op ziekebezoek. Daat kon geen uutstel lieje en daorom waas ik uthaos- je. Maor zo bar arrug waas daat noeng ok weer nie, waant ut moch daan un kingderfeest hiete, ik hep ming der bes vermaok. Belonne, meziek mit deerntjes veurop. ent ut klaapstuk vaant heule fees de tillevisielaandloper Swiebert, mit zu ge- vollug. Ut belonnefees liep, ak ut goed hep be grepe. un bietje uut de haand, waant toeng de maan aachtur de toeter zeej, ak drie zeig motte jullie de belonne loa laote, waore der nie zo bar veul belonne meer, waant jie ken noeng eenmaol nie vaan un kingd vurwaachtte dattie un paor ure mit zoon ding in zun haande blief lope. Toen gonk vlug naor huus om effe t* ete en meteen weer trug te gaon veurt vollegende stuk. Noeng waast maor goed dattut nie zo laang meer duurde, waant ut begon knaap te regene en daan Ui bar gauw de lol derof. Omdak 's middags nie in de sporthaal bin ewees. bink zondaagmiddaag voor un kwaartje effe gaon kieke, saome mit Kneliao, veur vieftug cente. Maor vaan de week zak der haos elle- ke avongd wel weeze, waant daan ist«P sport te zien vaan de boveste plaank. Daor hek wel un paor cente veur over. En omdat narruguns ut gezeigde zoveul opgeld doet as bie de sport „wie de jeuf hep hep de toekoms", kenne de kinf» ders tot vieftien jaore der in veur hu» lef geld. En daormee kejje goed zt«l dak maor un boer bin, waant op zoon idee wassik vaan ming leve nie ft- komme. Drie eerste elftalspelets van de voetbal vereniging B.D.C. hebben overschrijving aangevraagd naar buurman S.E.C. Wan neer de overschrijving wordt verleend, zal S.E.C. volgend jaar kunnen beschik ken over doelman Smink, achterspeler Jan Beijer en aanvaller Marcel v. d. Lugt. Naar verluid zou ook S.E.C.-za terdag van B.D.C.-zijde enige verster king krijgen. De landbouwer W. aan de Birkstraat heeft zaterdag aangifte gedaan van diefstal van een lam uit de weide nabij zijn boerderij. SPOORWEGBEVEILIGING - Onlangs werd een 17-jarig meisje bij Etten- Leur door een trein gegrepen op een met halve bomen en knipperlichten be veiligde overweg, waarvan de beveili ging niet werkte bij het passeren van de trein. Hoe ls dit mogelijk Antwoord: Het ongeluk bij Etten-Leur is niet veroorzaakt door een defec1 aan het beveiligingssysteem van de spoor wegovergang, maar door onoplettend heid van de machinist, die door het rode licht boven de spoorbaan is gere den. U behoeft dus uw mening over de ahobs nóch over het knipperlicht en bellenwaarschuwingssysteem te her zien. Bij een storing gaan (of blijven) de halve bomen dicht en gaan (of blij ven) de licht- en geluidssignalen wer ken, ook als geen trein nadert. De mens is de enige die in dit sy steem nog fouten kan maken en (helaas) is geen mens onfeilbaar, daar hij nu eenmaal geen machine is. Voor onze afdeling afwerking vragen wij met spoed een vakkennis niet vereist. Vitaal gepensioneerde komt ook In aanmerking. 438/4-urige werkweek. Prettige werkkring - Goed loon. Metv akantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Spoedige aanmelding aan VAN WEEDESTRAAT 29 A - SOEST - TELEFOON 5154 I

Soester Courant | 1969 | | pagina 5