i/lu4 jU c17lozart''^oncert NED. ZWEMMERIJ MOET UIT HET SLOP OPENING 22 ME11969 VAN NIEUW BANKGEBOUW De Raiffeisenbank Soest opent een nieuw kantoor aan de Koninginneiaan 28 SOESTDBJK VAN 23 t/m 30 MEI A.S. AAN IEDERE BEZOEKER EEN AARDIGE ATTENTIE!! S0ESTERBERG K.N.Z.B. beproeft het langs andere wegen ïïïEïï S ,;,rd- SV,ÏÏ Zwemslag in waterloop kundig laboratorium Geslaagd Officiële mededelingen Wilt U werkelijk genieten van een prachtige uitvoering van o.a. het „Requiem" van W. A. Mozart HET NEDERL. MOTET- EN MADRIGAALKOOR o.l.v. Carel Laout - SOLISTEN en het NEDERL. BEGELEIDINGS ORKEST Coop. Raiffeisenbank - Soest Automobilist onder invloed stond dwars op de weg Een kantoor, dat tegemoet komt aan al uw wensen en verlan gens op financieel gebied. Ter gelegenheid van de opening verstrekt de Raiffeisenbank U bent van harte welkom Drie kantoren staan u ten dienste RAIFFEISENBANK SOEST: ScherpenzeelSoesterberg 6-0 Loonbedrijf De Ridder bestaat 40 jaar Laatste gewin bij K.V.0. Eerste prijzen voor Carolusschool Soesterberg voor B.D.C. en Hees Zaterdagelftal in Bunnik geklopt A.G.A.V.S.-beker voor Soesterberg-pupillen Levendig voorj aarstoernooi bij tennisvereniging Soest-Zuid Politie ging voetballen Hees toonde zich in Baarn tegen T.O.V. waardig kamp ïoen Jw/mmtrU ml!p7i?nternItionMl\errolIVt"t1ndeC"lrJa0raan8taawd<i f?d"landse raEslaezwein^êr als Boh Srhn. jWe ge,ukkig a,t«d "°F "ver een sterke ë!Te vLle^vanwëee ,T is het heel, heel moeilijk om internationaal op te vallen vanwege de enorme concurrentie. Langdurig Het is wel zeker, dat degenen die nu aan de top staan van de Nederlandse zwemmerij, daar geen van allen meer zijn als we op de resultaten van onze eigen wetenschappelijke onderzoekingen moeten wachten. Het is dus nodig om in die tussentijd van buitenlandse ge gevens gebruik te maken en dan lijkt het het meest voor de hand liggend daarbij de blik op Amerika te richten, of op Australië. Ongetwijfeld zijn de Nederlandse zwem- trainers met de hun ter beschikking staande middelen en kennis goede vak lieden te noemen. Maar we hebben sterk de indruk, dat zij door allerlei omstandigheden te weinig zijn ge- informeerd over de ontwikkelingen in het buitenland en dar vooral met be trekking tot de trainingswijze en de daar gepleegde wetenschappelijke on derzoekingen. Nu laat men de finesses van dergelijke onderzoekingen niet ge makkelijk los, maar in dit verband is het heel jammer dat de zwembond niet over voldoende financiële middelen be schikt om een coördinator aan te trek ken. In het laatste weekend van maart zijn voor het eerst de Nederlandse winter kampioenschappen gehouden. Eén van de nieuwe aktiviteiten van de K.N.Z.B. om de topzwemmers en -zwemsters meer te stimuleren. Bovendien is het omstre den instituut van de bondscoach afge schaft na de mislukkingen met Rob Kerkhoven. De aandacht en verantwoor delijkheden zullen meer bij de club trainers worden gelegd, die daardoor de kwalitatieve erkenning krijge waar zij al lang om gevraagd hebben. Ongetwijfeld zijn dit positieve zaken. Eén van de meest interessante bsluiten van de K.N.Z.B., in samenspraak met de trainers en enkele topzwemmers ge nomen, is om in het waterloopkundig laboratorium te Wageningen proeven te gaan nemen. Met een beperkt aantal zwemmers en zwemsters zal men daar de zwemslagen wetenschappelijk gaan onderzoeken. Een duur zaakje, maar het kan enorm veel nut hebben. De Nederlandse Sport Federatie en het Nederlands Olympisch Comité zullen er aan meebetalen. Dergelijke onderzoekingen zijn al vele jaren geleden gedaan in Amerika, Au stralië, Rusland en oost-Duitsland. De resultaten hebben wij kunnen zien bij de zwemwedstrijden op de olympische spelen in Mexico. Op het hele gebied van het wetenschappelijk onderzoek naar zwemslagen heeft Amerika een ge weldige voorsprong. Want, gelooft u niet, dat de enorme medaille-oogst van de Amerikanen in Mexico voor zo'n groot deel te danken was aan de trai ning van George Haynes, de coach van de Amerikaanse zwemploeg en Santé Clare (zwem)universiteit Ada eenling De laatste jaren heeft alleen Ada Kok werkelijk de Nederlandse zwemfaam hoog gehouden. Ada is nog niet met de wedstrijdsport opgehouden, maar die tijd zal niet ver meer zijn. De inspan ningen moeten nu gericht zijn op de olympische spelen in 1972 te Munchen. Voor de Europese kampioenschappen in 1970 en de wereldkampioenschappen, die voor het eerst worden gehouden in 1971, zijn we te laat om werkelijke kans hebbers en -sters te kweken. Een goede selectie en verdere begelei ding van de aanwezige talenten vergt nu eenmaal vrij veel tijd. Eerlijk ge zegd zien we nog niet zo hard voor de olympische spelen van Munchen al Ne derlandse meisjes of jongens bij het zwemmen op het hoogste treetje van het ereplatform komen. Voordat een wetenschappelijk onderzoek vruchten afwerpt zijn vele jaren verstreken. En daarbij komt, dat het nog altijd moei lijk is om clubtrainers allemaal up to date op de hoogte te houden van de ontwikkelingen. 5TEENH0FFSTP 53 TEL Z842 SOEST Op de examenmodeshow, die 13 mei j.1. in Grand Theater Gooiland te Hilver sum werd gehouden, slaagde onze plaats- genote mevr. J. Habermehl-de Waal voor het diploma „Mannequin". Boven dien behaalde de heer R. Elzinga het diploma „Dressman", waarvan de oplei ding een noviteit is in Nederland. Als jury fungeerden Mevr. M. van Se- ben-Kelder uit Bussum en de heer G. Knegjens te Bilthoven, respectievelijk uit mode- en reklamewereld. De kandidaten werden opgeleid door Modelschool „Simone", Kapelstraat 6 te Baarn. SLUITING GEDEELTE DALWEG INGETROKKEN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun col lege, bij besluit van 26 maart 1953, afdeling 1, nummer 1332, in te trekken, waarbij het gedeelte van de Dalweg, gelegen tussen de Mendelssohnlaan (nu Van Goyenlaan) en de Soester Engweg werd gesloten verklaard voor voertui gen en samenstellen van voertuigen, waarvan de breedte meer dan 2 meter of de druk van enig wiel meer dan 500 kg bedraagt. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot 't einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de betreffende hoofd-ingenieur-di- recteur van de Rijkswaterstaat, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C., de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en aan gedeputeerde staten van deze provincie. Soest, 20 mei 1969. Instructie Nu de K.N.Z.B. het zwaartepunt heeft \'erlegd van de bondstraining voor de topzwemmers en -zwemsters naar de instructie van de trainers is daar een instantie nodig, die de trainers de no dige informatie verschaft. In de eerste instantie heeft men daarvoor nu vier regionaal werkende trainers aangesteld, te weten N. van Dam voor Zuid-Hol land, Utrecht en Zeeland, Jan Jiskoot voor Noordhollands Noorderkwartier, Amsterdam en het Gooi, A. v. d. Sluis voor Groningen, Friesland, Drente, Over ijssel en het noordelijk deel van Gel derland. Dit viertal moet zowel binnen als bui ten ons land gegevens verzamelen en die op regionale trainersbijeenkomsten doorgeven. In ieder geval heeft de K.N.Z.B. een duidelijke stap gezet om het verloren gegane terrein te herwin nen en dat is een positieve daad, die in verscheidene andere sportbonden na volging zou verdienen. Óver het effect is niets te voorspellen. Feit is, dat mo dernisering van de zwemmerij hard no dig was en dat die nu gaat komen. .VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Bezoekt dan vrijdag 23 mei 1969, 's avonds 8 uur, het in de Aula van het nieuwe Baarns Lyceum aan de Torenlaan te Baarn. Uitvoerenden Zaal open 8 uur - Toegangsprijs 5,50 Jeugdkaarten a 2,50 's avonds aan de zaal. In verband met de pensionering van haar directeur DE HEER C. VAN DEN BREMER stellen bestuur en raad van toezicht van de Coöperatieve Raiffeisen bank te Soest u gaarne in de gelegenheid afscheid te nemen van scheidende directeur en kennis te maken met diens opvolger DE HEER F. S. I. KNAAPEN op donderdag 22 mei a.s., van 4 tot 5 uur, in het Verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan te Soestdijk. HET BESTUUR Op de Soesterbergsestraat bij Zonneglo ren trof men zondagavond een dwars op de weg staande auto aan. Toen voor bijgangers de inzittenden op het ge vaar daarvan wezen, kregen zij een gro te mond. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek de auto al verdwenen, maar later trof men het voertuig aan op de Vredehofstraat. In en om de auto be vonden zich een aantal jongens, die de politie weinig medewerking wilden ver lenen. Het resultaat was, dat een aan tal autopapieren en rijbewijzen werden ingenomen, o.a. van de 19-jarige be stuurder T. van E. uit Utrecht en diens broer. De auto, die door blokkerende remmen dwars op de weg was komen te staan, is in beslag genomen en naar het bureau gesleept. Hoofdkantoor Kerkplein 9, telefoon 2568. Kasurenmaandag t.e.m. vrijdag, van 9-12.30 en 14-15.30 u* vrijdagavond van 18.30-20.00 uur. Bijkantoor Soesterbergsestraat 14, telefoon 4657. Kasurenmaandag t.e.m. vrijdag van 9-12.30 en 14-15.30 u., donderdagavond van 18.30-20.00 uur. Bijkantoor Koninginneiaan 28, telefoon 6939. Kasuren maandag t.e.m. vrijdag van 9-12.30 en 14-15.30 u., vrijdagavond van 18.30-20.00 uur. Het eerste elftal van de voetbalvereni ging „Soesterberg" heeft de competitie bijzonder slecht afgesloten in Scherpen zeel, waar met 6-0 werd verloren. Binnen tien minuten werd voor open Soesterbergdoel naastgeschoten. toen doelman Wielders geblesseerd bleef lig gen. Direkt daarop maakte Geers een doelpunt dat afgekeurd werd wegens buitenspel. Na ruim twintig minuten stuitte de bal van de lat recht omlaag en met veel kunst- en vliegwerk, maar ook met de handen (van Odijk) werd de bal weggewerkt. De verdiende penalty werd resoluut ingeschoten door rechts buiten Beckers (1-0). Drie minuten later verhoogde de snelle rechtsbuiten Ver meulen met een prachtig schot de stand tot 2-0. Na twintig minuten in de tweede helft kopte aanvoerder Lauwers de bal in (3-0). Zes minuten later bracht Becker de stand op 4-0 en weer zes minuten later was het Vermeulen, die er 5-0 van maakte. Doelman Wielders raakte weer geblesseerd en moest worden ver vangen. Vier minuten voor het einde zorgde Becker voor de 6-0 eindstand. Dank zij het doorzettingsvermogen van het echtpaar De Ridder-Nap, dat vrij dag 23 mei veertig jaar getrouwd is, kan op diezelfde dag ook het veertig jarig bestaan van het „Loonbedrijf" fa. De Ridder en Zn. gevierd worden. Bij zijn huwelijk met mevrouw Nap, afkomstig uit Kamerik, begon de heer De Ridder met een tractor-loonbedrijf, dat geleidelijk aan een bekende naam verwierf bij het uitvoeren van cul tuurtechnische werken, als aanleg en onderhoud van sportvelden in de ge meenten Soest en Zeist. Via de hulp aan de boeren in de provincie bij de bewerking van de akkers, het dorsen en de hooibouw nam het bedrijf een steeds groter vlucht. De fa. De Ridder is niet alleen op de vliegbasis in Soesterberg, maar ook in Eemnes, Groenekan, Blaricum en in de Johannapolder een goede bekende. Van het uitgebreide wagenpark aan de Veldm. Montegomeryweg noemen we behalve de ploegen, wagens en graan- maaiers de twee combines, de dorsma chine, de voorlader, de achttien trak- toren en de nieuwste aanwinst de Volvo- laadschop. Behalve twee van de drie zoons van „directeur" De Ridder is er normaal vijftien man personeel werkzaam. De thans 63-jarige J. de Ridder is behalve secretaris van de Soesterbergse Handels vereniging, voorzitter van de afdeling Woudenberg en lid van het Hoofdbestuur van de Bond van Agrarische Loonbe drijven van Holland-Utrecht. Lest-best dachten de K.V.O.-senioren en zij wonnen met 5-4 de laatste com petitiewedstrijd van D.S.V. 2. Na tien minuten scoorde aanvoerder Hans Lenten, terwijl dezelfde speler ook het tweede doelpunt voor zijn re kening nam. Na een half uur werd het eerste tegenpunt gescoord (2-1). Wil Stomp bracht K.V.O. op 3-1, maar D.S.V. kwam sterk terug "tot de ge lijke stand 3-3. Direct na de rust. na men de oranje-witten weer de leiding door een treffer van Dick Aalbertsberg, maar binnen een minuut was het weer gelijk 4-4. Een incident met de scheids rechter kostte K.V.O. een speler en met een man minder werd met succes op balbezit gespeeld teneinde dat ene pun tje te behouden. Klaas Timmerman be zorgde na een kwartier K.V.O. zelfs de overwinning door een prachtige kans te benutten. 5-4. Dinsdag 20 mei spelen de K.V.O.-senio ren en microwedstrijd tegen de Soes ter Meteoren in de nieuwe sporthal „Beukendal". Het schoolkorfbaltournooi wordt geor ganiseerd op donderdag 5 juni. Op zaterdag 7 juni wordt de jaarlijk se K.V.O.-sportdag gehouden, terwijl te vens het derde lustrum gevierd wordt met een feestavond voor de junioren, senioren en het bestuur. Op 28 juni neemt K.V.O. deel aan het Tovers-toernooi met adspiranten en pu pillen. De heer Van Walsem, oud-To versspeler, wordt trainer van de adspiranten. Bij het schoolsporttoernooi in Baarn waren de voetballers van de Carolus school niet erg gelukkig. Wel werd met 1-0 gewonnen van de uiteindelijke kam pioen, "de Cantonschool, maar de wis selbeker ging dit keer niet naar Soes terberg. Beter brachten de korfbalteams het er af: het eerste won de poule en werd door een 3-0 zege op de Aloysiusschool in de finale, voor de tweede maal korfbalkampioen te Baarn. Het tweede team won de poule en bracht ook een eerste prijs mee voor de Carolusschool naar Soesterberg. Een adspirantenelftal van de voetbal vereniging Soesterberg heeft succesvol deelgenomen aan het adspirantentoer- nooi van V.V.Z.A. in Amersfoort. Soesterberg werd poulewinnaar door drie overwinningen en een gelijk spel. Van 's-Graveland werd met 6-0 ge wonnen, van Altius met 3-0 en van B.D.C. eveneens met 3-0. Alleen tegen S.E.C. werd 0-0 gelijk gespeeld. In de andere poule werd, na een halve competitie, door penalties N.S.C. de uiteindelijke poulewinnaar. De finale Soesterberg-N.S.C. werd door de Nijkerkers met 3-2 gewonnen. Eind uitslag: 1. N.S.C.2. Soesterberg; 3. B.D.C.; 4. Hees. Het zaterdagelftal van de voetbalver eniging Soesterberg, compleet met rug nummers, heeft op een zwaar veld getracht weerstand te bieden aan een sterker spelend Bunnik. Ondanks het grote veldoverwicht kon Bunnik slechts eenmaal scoren, terwijl Soesterberg na de rust alles in het werk stelde om een doelpunt te for ceren, werd juist de Soesterberg-defen- sie door een tweede doelpunt verrast. Het tegenpunt van midvoor Ruitenbeek opende weer nieuwe perspectieven (2-1) maar uit een onmogelijke hoek werd doelman Kerkhof voor de derde maal gepasseerd. De matige wedstrijd werd verdiend door de thuisclub gewonnen met 3-1. Het zaterdagelftal heeft nog twee uit wedstrijden voor de boeg, tegen D.V.S.A. en Dolderse Boys. De beide pupillen-elftallen van de v.v. Soesterberg hebben de eerste prijs be haald in het toernooi om de A.G.A.V.S.- beker, die voor de derde keer in suc cessie door „Soesterberg" werd gewon nen. De A 1-pupillen van Soesterberg won nen met 2-0 van F.Z.O. (Zeist), met 1-0 van Odin (Utrecht), met 1-0 van S.V.M.M. (Maarn); tegen B.D.C. (Soest) V.V.Z.A. (Amersfoort) werd 0-0 gelijk gespeeld. Eindstand: 1. Soesterberg (8 pnt.)2. V.V.Z.A. (6 pnt.); 3. B.D.C (6 pnt.); 4. S.V.M.M. (5 pnt.); 5. Odin (5 pnt.) 6. F.Z.O. (0 pnt.). De B 1-pupillen van Soesterberg won nen van Odin met 1-0; van B.D.C. met 2-0; van V.V.Z.A. met 1-0; van S.V.M.M. met 1-0, terwijl alleen tegen F.Z.O. 1-1 gelijk gespeeld werd. Eindstand: 1. Soesterberg (9 pnt.); 2. F.Z.O. (8 pnt.); 3. S.V.M.M. (7 pnt.); 4. V.V.Z.A. (4 pnt.); 5. Odin (2 pnt.); 6. B.D.C. (0 pnt.). Zaterdag 17 en zondag 18 mei vonden op het tennispark aan de Bosstraat, dat nu al 7 banen telt, de finales plaats van het Voorjaars-toernooi van „Soest-Zuid". Ondanks de regen, die de deelnemers en toeschouwers telkens weer in het club huis deed vluchten, werden de wed strijden gekenmerkt door een geani meerde en strijdlustige stemming. De uitslagen in de diverse categorieën luiden als volgt; Dames enkel: 1. Mej. Mooy. 2. Mevr. Gijssen. Dames dubbel: 1. Mej. Mooy-Mevr. Dob- ben. 2. Mevr. Gijssen-mej. Higler. Dames jun. enkel: 1. Joke Houdijk. 2. Pauline Nederhof. Dames jun. dubbel: 1. Pauline Nederhof- Joke Houdijk. 2, Hilde de Wilde-Irene Wijnkoop. Mixed dubbel sen.: 1. Mevr. v. Hars kamp-F. Gerth. 2. Mej. Higler-J. Vink. Mixed dubbel jun.: 1. Hilde de Wilde- Hans v. d. Molen. 2. Pauline Nederlof- Jos Vreeswijk. Heren enkel: 1. H. Abbring. 2. T. Ken- nedy. Heren dubbel: 1. H. Marcella-W. Ver kerk. 2. T. Hasenaar-M. Spoorenberg. Heren jun. enkel: 1. Hans v. d. Molen. 2. Ad Vreeswijk. Heren jun. dubbel: 1. Ad Vreeswijk- Evert Hooyer. 2. Bert Smit-Bertie Hil- horst. Een elftal van de Soester Politie Sport Vereniging nam woensdag deel aan een voetbaltoernooi, georganiseerd door de Rijks politie-sportverenigingen „Alex" te Driebergen. Dit toernooi was in twee poules verdeeld, n.1.: Poule A: Politie Utrecht. Rijkspolitie district Utrecht, Kon. Marechaussee (S.V.D.U.) district Utrecht en Wegen wacht Houten. Paule B: Politie Amersfoort, politie Zeist, Rijkspolitie „Alex" en de Soester poli tie. Er werd 2 x 20 minuten gespeeld. Uitslagen van poule B: S.P.S.V.-Alex 1-2. S.P.S.V.-Zeist 3-1. S.P.S.V.-Amers- foort 0-4. De sterkste in poule A was Politie Utrecht en in poule B Amers foort. In de finale verloren de Amers- foorters met 3-0, zodat Utrecht winnaar van het goed geslaagde toernooi werd. De totaaluitslag werd: 1. Politie Utrecht. 2. Politie Amersfoort. 3. S.V.D.U. dis trict Utrecht. 4. Rijkspolitie Alex. 5. R.S.O.D.U., Utrecht. 6. Politie Soest. 7. Politie Zeist. 8. Wegenwacht Houten. Hees heeft zich zaterdag in de laatste wedstrijd van dit seizoen een waardig kampioen getoond. Ondanks het feit, dat er niets meer op het spel stond en dat men met drie invallers moest aantreden tegen het Baarnse T.O.V., dat lange tijd de naaste concurrent van Hees is ge weest, zijn de Soestenaren met een ver diende 5-3 overwinning naar huis terug gekeerd. Hees moest het stellen zonder doelman Kamphorst, zonder B. van Veen en zonder Castricum. Al binnen het kwartier stond Hees met 3-0 voor. Twee fraaie treffers van D. de Jong en één van Bosman hadden daarvoor gezorgd. Maar dankzij wat nonchalant optreden in de verdediging van Hees kon T.O.V. voor rust nog tot 2-3 inlopen. In de tweede helft nam Hees opnieuw ruim afstand van de Baarnaars. Doel punten van De Jong en D. de Ruijter, die na het eerste doelpunt in deze com petitie (waarbij hij een hersenschudding opliep) nu tegen zijn oude club ook het laatste scoorde, kwam Hees op 2-5. Pas tien minuten voor het einde kon T.O.V. nog een keer terug komen. Door deze 5-3 overwinning is Hees met vier punten voorsprong op S.V.P. en zes op T.O.V. en Candia onbedreigd als eerste geëindigd.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9