MSÜffl HH Garage Stam wwrv.'jA EGvSETTEN EBvSETTEN I, „The Red Stars" FTENOTYP Uw susees is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool ENGEL U hoeft geen dubbel leven te lijden FOTO OPTIEK Foto Van Essen Hans Ramselaar uit Soest winnaar van spectaculaire motorcross Laatste competitie wedstrijden voor S.E.C. M.H.C. „Soest" heren promoveren na 2-1 overwinning op Eechtrop VRIJDAG 23 MEI 1969 Ca nogrS P'J KER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR 26 Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - lel.02155-2850 Aanstaande zondag zullen de jongens junioren en het jongensaspirantenteam deelnemen aan het lustrumtoernooi van de Utrechtse basketbalvereniging „Can- geroes". dat dit jaar haar eerste lustrum viert en dit gestalte geeft met onder andere een groot toernooi in de Utrecht se Beatrixhal met daarop volgende een gezellige feestavond. Voor dit toernooi is een zeer sterke deelname, met zelfs een team afkoms tig uit Leeuwarden en Rotterdam, zodat er bij dit toernooi stellig van basketbal van zeer goed gehalte gesproken kan worden. De aspiranten van Red Stars zullen het zondag ook niet eenvoudig krijgen want de sterkste aspirantenteams van de af gelopen competitie in het distrikt Utrecht zullen aan dit toernooi deelnemen. De aspiranten spelen de eerste wedstrijd van twee maal twaalf minuten tegen het Baarnse Break Out ^eeds om half elf. Om half twee volgt de tweede ont moeting en nu +egen het Utrechtse Can- geroes, terwijl de aspiranten een uur later zullen aantreden tegen eveneehs een Utrechts team, namelijk de aspiran ten van Taveno. De jongens junioren zullen het al even min eenvoudig hebben, waarbij nog komt dat het juniorenteam niet op zijn sterkst, wegens studie, naar Utrecht zal kunnen gaan. Bij de junioren van Red Stars zijn ingedeeld de juniorenteams van Dunckers uit Hilversum en de Utrechtse teams van het jubilerende Cangeroes en van Midland In de andere junioren poule zitten dan nog de teams van Gi- ants uit Leeuwarden en de drie Utrecht se teams van Eagles, Taveno en U.V.V. De nummers een van beide poules zul len strijden om de eerste twee plaatsen, terwijl de nummers twee ieder om de derde en vierde plaats zullen vechten. Hilversum en zesde v. d. Kerkhof uit Boekei. Toch bleef Soest ook dit jaar niet zon der overwinning, Het was ditmaal Hans Ramselaar, die voor een eerste prijs bij de junioren zorgde. Gereden werd in twee series. De eerste elf van iedere serie gingen over naar de finale. De eerste serie bracht meteen de no dige spanning. Vier coureurs, v. d. Berg uit Rhenen, Ramselaar uit Soest, Van Herk uit Valkenswaard en H. Brans uit Son wisten zich van de rest van het veld los te maken en een zodanige voorsprong op te bouwen, dat hun po sities nauwelijks meer in gevaar kwa men. Weliswaar moest Van Herk de overige drie halverwege de koers laten gaan, maar zijn voorsprong op de rest van het veld was groot genoeg om zon der moeite als vierde te eindigen. Ramselaar wist nog zeer dicht bij lei der van de Berg te komen, maar hem niet meer te passeren, wat overigens ook niet nodig was, omdat hij er alleen maar voor hoefde te zorgen, bij de eers te elf te komen. Braiis werd derde, Van Herk vierde en Claassen uit Veldhoven vijfde. P. Castelen uit Hilversum bracht het in de serie tot een achtste plaats. In de tweede serie ging de overwinning naar Van Erven uit Goirle, voor G. W. Zuurhout uit Vreeswijk, Stadegaard uit Lishout en Oude Avenhuis uit Henge lo. Driftig werd daarna met premies gesmeten, om vooral Ramselaar er maar toe te bewegen, de kleuren van Soest hoog te houden. Ramselaar had een goede start in de finale. Hij vestigde zich op de tweede plaats, achter Zuur hout uit Vreeswijk. Maar al na een paar ronden wist hij de leiding over te ne men. Van ronde tot ronde groeide zijn voorsprong. Alleen Zuurhout en P. Castelen uit Hilversum wisten hem - op overigens eerbiedwaardige afstand - nog te volgen. Van de Berg, de onbedreigde winnaar van de eerste serie, bleef ver JUWELIER HORLOGER 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 KËLTUM'PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFINE CASSETTES Maak van uw vakantiereis een droomreis Door nu nog enkele maanden als free-lance (steno-) typiste bij te gaan werke» aeschikt U straks over een aardige reissom. Inlichtingen: jozef israëlslaan 2« BUSSUM ft Gooi) TELEFOON 02159-11011 VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 Meer dan zesduizend mensen hebben maandagmiddag één van de meest spec taculaire motorcrosses van de laatste jaren gezien. Op een grotendeels nieuw circuit achter de Witte Boerderij op de Eng heeft men al het spectaculaire en sensationele, wat de motorsport kan bieden, kunnen meebeleven: valpartijen, stuntwerk, lawaai, kleine drama's, stank, stof en goede wedstrijdsport. De vijfde motorcross in Soest, onder auspiciën van de Nederlandse Motor sport Bond, is opnieuw een groot succes geworden voor de heer Strumpel, die de wedstrijd ditmaal zonder assistentie van D v. d. Broek moest organiseren. De deelnemers hadden alle lof voor het parcours, dat overigens menigeen voor bijne onoverkomelijke problemen heeft gesteld. Even heeft het erop geleken, dat de rit in de seniorenklasse niet meer tot een einde zou komen. Al direct na de start deed zich bovenaan de stei le en zeer zanderige heuvel een massale valpartij voor, waarbij meerdere ren ners betrokken waren. De met grote snelheden ronddraaiende achterwielen begroeven zichzelf steeds verder in het mulle zand, dat zich af en toe met me ters hoge fontijnen over de toeschou wers op dit meest aantrekkelijke punt van het parcours uitstortte. De toestand werd nog erger toen even later de renners, die zonder problemen de hindernis hadden genomen, voor de tweede maal bij de berg kwamen. Zij die bleven wachten, tot alles en ieder een over de heuvel was getrokken en geduwd, zagen hun voorsprong verlo ren gaan. Een en ander had tot gevolg, dat de wedstrijd moeilijk te volgen was, en de onvermoeibare speaker, die op nog geen twintig meter afstand van de plaats des onheils zat, maar er toch geen verslag van kon uitbrengen omdat hem het uit zicht werd belemmerd, door de jury- wagen aankondigde, dat Arno Bosch uit Heerlen de eerste plaats moest bezitten, voor Ad van Meel uit Prinsenbeek. Voordien had de speaker zeker een kwartier gezwegen, omdat maar af en toe eens een renner langs kwam. De rest van het veld werd onder aan de heuvel opgehouden. De Soester deelnemers waren in dit strijdgewoel ten onder gegaan. Cas Wes- sels en Jan Kers speelden geen rol van enige betekenis meer. Nadat Bosch en Van Meel nog even van plaats hadden verwisseld, was het tenslotte toch Bosch, die met ruime voorsprong als eerste over de eindstreep ging. Tweede werd Ad van Meel, derde W. J. Verweijme- ren uit Geertruidenberg en vierde M. Fietelaars uit Eindhoven. De Soester deelnemers wisten zich niet bij de eerste tien te plaatsen. In de tweede manche liep het allemaal wat vlotter. Er was wat aan het parcours en met name de hinderlijke heuvel gesleu teld, waarna het nemen van deze hin dernis niet zulke grote problemen meer opleverde. Het was opnieuw Arno Bosch, die al meteen na de luidruchtige start de leiding nam. lange tijd op de hielen gevolgd door Van Bruggen uit Renoijs, tiende in de eerste manche. Maar Van Bruggen zakte steeds verder terug, ter wijl Ad van Meel dichter bij de leider kwam, tot hij hem op het moeilijkste gedeelte van het parcours passeerde. Van Meel stond zijn leidende positie niet meer af. Nu werd Bosch tweede. Dat betekende dat beide renners met een gelijk aantal punten eindigden. De zege gaat in zo'n geval naar de win naar van de laatste manche, in dit ge val Van Meel. Bosch werd in de eind rangschikking tweede. De derde plaats was voor M. Fietelaars, die in de twee de manche als derde eindigde. Verweij- meren legde in het totaal klassement beslag op de vierde plaats. Vijfde in de eindrangschikking werd R. Castelen uit De heer W. Strumpel overhandigde de overwinnaar in de 250 cc jr. H. Ramse laar de bloemen. Duizenden mensen omzoomden het bijna 2000 meter lange parkoers in de zand- afgraving op de Eng. achter en moest tenslotte met een vier de plaats genoegen nemen. Winnaar van de finale werd dus Hans Ramselaar uit Soest, achttien jaar oud en rijdend op een Bultaco. Tweede werd Zuurhout, derde P. Castelen en vierde v. d. Berg. Even boeiend, zij het achteraf toch wat VOOR AL UW SPORTARTIKELEN NATUURLIJK SPORTHUIS Nieuw Raamstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN van S.E.C. zal er zondag, vanaf twaalf uur, als volgt uitzien: doel Van Essen; achter D. Hooijer, Pothoven, A. Hooijer en Jasperse; midden Voskuilen en D. J. v. d. Broek; voor W. Dorrestein, Schalkwijk, Luschen en Ruttenberg. Het vierde elftal speelt komende zondag eveneens zijn laatste wedstrijd en wel tegen het Amersfoortse A.P.W.C. 4. Deze wedstrijd is voor geen van bedde clubs meer van belang. S.E.C. zal uitkomen met de volgende spelers: doel v. d. Vaart; achter Kanters, C. Wildenburg en Heinen; midden R, van 't Klooster en Roest; voor D. v. d. Broek, Meidam, Lam, Tuenter en Zeil. Deze wedstrijd begint om twaalf uur. Het zesde elftal speelt zijn vermoedelijk laatste wedstrijd ook in Amersfoort en wel tegen K.V.V.A. 6. Ook deze wed strijd vangt aan om twaalf uur. De op stelling van het S.E.C.-elftal is als volgt: doel Groenesteijn; achter Tolboom, J. H. Belt en Brouwer; midden H. Belt en J Wildenburg; voor G. Wildenburg, Bitterling, Huyink, Wijnands en Kan ters. Komende zondag wordt op het S.E.C.- terrein de beslissingswedstrijd gespeeld tussen S.D.O. 2 uit Bussum en Zwalu wen Vooruit 2 uit Utrecht. Deze wed strijd begint om twaalf uur. De adspiranten van S.E.C. zijn deze week zonder succes treuggekeerd van een toernooi van de voetbalvereniging Baarn. Door twee overwinningen en één nederlaag eindigde S.E.C. weliswaar op een gedeelde eerste tot en met derde plaats, maar in het nemen van beslis sende strafschoppen waren de jeugdige S.E.C.-spelers niet zo bekwaam. Zij moesten toen de beide concurrenten la ten voorgaan. De uitslagen in de poule, waarin S.E.C. was ingedeeld, waren: V.V.O.G.-K.V.V.A. 0-1, S.E.C.-Hercules 2-1, V.VO.G.-S.E.C. 3-1, K.V.V.A.-Her- cules 3-1, V.V.O.G.-Hercules 3-0 en K.V.V.A.-SE.C. 0-1. Daardoor eindigden V.V.O.., S.E.C. en K.V..A alle drie ge lijk. V.V.O.G. was echter het best in het nemen van strafschoppen, zodat de ze ploeg overging naar de finale. S.E.C. moest zich tevreden stellen met een der de plaats in de poule. S.E.C. krijgt er ook weer een paar nieu we spelers bij. Ditmaal twee Amers- foorters. De rechtsbinnen van A.P.W.C., v. d. Burg en de middenvoor van K.V.V.A., M. Struyck hebben overschrij ving gevraagd en gekregen. In totaal komei tien nieuwe spelers de S.E.C.- gelederen versterken. BIRKSTRAAT 2 - TELEFOON 2874 U kunt levensvreugde ver dubbelen, ja zelfs verveel voudigen als u gaat filmen. De brokjes leven die u vastlegt met uw filmca mera krijgt u op rolletjes, die u steeds opnieuw in staat stellen alles te laten herleven Kies daarom een goede filmcamera van REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 éénzijdig, was de strijd bij de Interna tionalen, op 250 en 500 cc motoren. Ver schillende grote figuren uit voorgaande motorcrosses in Soest als Gerrit Does uit Nieuw Vennep, Harry Hendriks uit Oss, F. van Dungen uit Valkenswaard en F. Verbruggen uit De Hoef versche nen aan de start. Zij allen moesten ech ter hun meerdere erkennen in Vosters uit Eindhoven, die alle drie de man ches op zijn naam bracht en daarmede onbedreigd winnaar werd bij de Inter nationalen. Het betekende tevens zijn elfde overwinning in dit seizoen. De meeste tegenstand had Vosters t? duch ten van nationaal kampioen (van de Nederlandse Motorsport Bond) Jan de Rooij, eveneens uit Eindhoven. Vosters nam al direct na de start de leiding, gevolgd door Franken uit Zegge. De Rooij volgde op ruime afstand. Tot één ronde voor het einde bleef deze volg orde gehandhaafd, tot bij het ingaan van de laatste ronde de motor van Fran ken afsloeg en De Rooij hem nog juist kon passeren. Winnaar van de eerste manche werd dus Vosters, voor achter eenvolgens De Rooij, Franken, oud-na tionaal kampioen F. Verbrugge uit De Hoef, A. J. Veth uit Dordrecht. Dege nen, die verder nog een rol in dit toer nooi zouden spelen. Fr. Merks uit Nis- telrode, Van Dungen uit Valkenswaard en G. Does uit Nieuw Vennep werden resp. achtste, negende en tiende. In de tweede manche zag het er aanvankelijk erg gunstig uit voor De Rooij. Ronden lang wist hij zijn leidende positie met succes te verdedigen, totdat Veth de leiding van hem overnam. Dat was ech ter maar van korte duur, want nog in dezelfde ronde zakte Veth door een af geslagen motor weg naar de vijfde plaats. Vosters, als vijfde gestart, kreeg nu de kans om de leiding over te ne men. Hij deed dat gretig en stond die ook niet meer af. Tweede in de tweede manche werd echter opnieuw De Rooij. Na hem kwamen Verbruggen, Veth, Van Dungen, Does en Merks over de eindstreep. Voor een opmerkelijke pres tatie in deze manche zorgde Does (een van de favorieten, die na een paar ronden op de voorlaatste plaats lag, maar ronde voor ronde een paar plaat sen opschoof om tenslotte toch nog als zesde te eindigen, op zeer geringe af stand van Veth en Van Dungen. Ook de derde manche was voor Vosters, al werd hij tot op de laatste meters fel op de huis gezeten door Merks. Van Dun gen werd nu op ruime afstand derde, vlak voor Verbrugge. Op de vijfde plaats eindigde De Rooij. De eindstand bij de Internationalen werd daardoor: 1. Vosters (Eindhoven), 3 punten; 2. De Rooy (Eindhoven) 9 pun ten; 3. F. Verbrugge (De Hoef) 11 pun ten; 4. A. J. Veth (Dordrecht) 16 pun ten; 5, F. Merks (Nistelrode) 17 punten; 6. Van Dungen (Valkenswaard) 17 pun ten en 7. G. Does (Nieuw Vennep) 24 punten. Komende zondag worden de laatste competitiewedstrijden door S.E.C. ge speeld. Het zesde elftal heeft weliswaar nog verschillende wedstrijden tegoed, maar vermoedelijk zal de bond er wel een punt achter zetten, nu de beslissin gen toch al gevallen zijn. Het derde elftal gaat zondag nog bij Amsvorde 2 in Amersfoort op bezoek. Voor de Amersfoorters is deze wedstrijd nog wel enige betekenis, voor S.E.C. niet meer. Amsvorde 2 behoort tot de koplopers in deze afdeling. Het elftal Gesteund door een ongekend aantal supporters is het het eerste herenteam van de M.H.C. „Soest" 2e Pinksterdag gelukt, door een 2-1 overwinning op Eechtrop, door te dringen tot de 2e klas se van de K.N.H.B. Verschillende zenuwslopende weken zijn aan dit heuglijke feit voorafgegaan. Naast „Soest" waren ook Rood-Wit en Eechtrop in de competitie met een ge lijk aantal punten geëindigd, zodat een halve competitie gespeeld moest worden om uit te maken wie van de drie voor de ene plaats in de 2e klas in aanmer king zou komen. In de beslissende wed strijd verzuimde „Soest" de overwinning te behalen, zodat opnieuw een halve competitie gespeeld moest worden. Van deze tweede competitie werd 2e Pink sterdag onder ideale weersomstandighe den de beslissende wedstrijd gespeeld tussen „Soest" en Echtrop. Direct na het eerste fluitsignaal nam „Soest" het initiatief, maar verder dan een serie gevaarlijke uitvallen over rechts kwam het niet. En zoals zo vaak in dergelijke situaties gebeurt, na een snelle uitval van de Eechtrop-voor- waarten, en een minder resoluut ingrij pen van keeper Rip scoorde Eechtrop 1-0. Even was „Soest" aangeslagen, maar prachtig werk van D. Stroband, voor kwam verder onheil. De Eechtrop-kee- per, had verschillende keren vrouwe Fortuna op zijn hand, toen hij keihard ingeslagen ballen, paal en achterspelers, zekere treffers voorkwamen. Een door R. van Hall magnifiek geno men strafcorner, werd door G. Diehl feilloos ingeslagen, waarmee „Soest** da kans op promotie weer volledig in eigen hand kreeg, want ook bij een gelijkspel* zou promotie volgen. Verschillende fraaie werden gemist, waarbij vooral de scoringskans van J. Landgraaf voor open doel, jammerlijk faalde, waardoor de zo broodnodige rust direct had kun nen terugkeren. Na de rust kreeg Eechtrop nog meer vat op het spel, vooral doordat de Soes ter aanvallen steeds volgens het zelfde patroon werden opgezet. Dat G. Diehl ondanks zijn door ziekte slechte conditie, toch nog de nodige verwarring in de Eechtrop achterhoede wist te brengen, werd duidelijk onderstreept door de tweede treffer die Soest liet aantekenen, want door goed voorbereidend werk van hem kwam B. Vriens in een derma te goede schietpositie, dat de steeds goed getimed uitlopende Eechtrop doelman, op dat schot geen antwoord had. 2-1. Een stand waarmee voor „Soest" een eind kwam aan een hele lange compe titie, die de M.H.C. „Soest" naast de promoverende dames 1 ook een team in de 2e klas van de K.N.H.B. bracht. Op de receptie die na afloop van de wedstrijd werd gehouden, gaf de bur gemeester S. P. baron Bentinck en de wethouder de heer K. de Haan, blijk van hun belangstelling. 2-1 voor Soest. De Eechtrop-keeper miste de door B. Vriens ingeslagen bal, terwijl zijn verdedigers ten onrechte een afwachtende houding aannamen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 13