[RENAULE Garage Stam ENGEL Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool MET SLAANDE TROM NAAR DE SOESTER SPORTHAL Redelijke belangstelling voor wedstrijden en demonstraties in sporthal 1 VRIJDAG 23 MEI 1969 Nieuwerhoekpleln 1 Soesldijk - tel.02155 -2050 VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 Dinsdagavond is de sportweek voortge zet met hand- en korfbalwedstrijden. Bij de heren was het Baarnsr Limvio dui delijk geen partij voor B.D.C. en Amers foort, wat wel blijkt uit de nederlaag van 18-2, die Limvio leed tegen de Amersfoorters. B.D.C. deed er trouwens niet veel voor onder. Het versloeg de Baarnaars met 16-2 door doelpunten van L. v. d. Heiden, K. v. d, Deijssel, Jan van Velzen, Ries Smeeing en D. van Velzen. Doelman Smeeing stopte nog een strafworp. Gezien de uitslagen van de eerste twee ontmoetingen zou het krachtsverschil tussen B.D.C. en Amers foort vermoedelijk niet groot zijri. In de praktijk bleek dat ook inderdaad het geval. De Amersfoorters namen steeds een kleine voorsprong, maar verder dan twee punten liepen zij toch niet uit. B D.C. bleef goed bij. Na de stand 5-5 werden de rollen omgekeerd. De Soester club nam toen steeds een punt voor sprong, tot vlak voor het eind de Amers foorters van 7-6 toch nog op 7-8 kwa men en daarmede ongeslagen de eerste prijs behaalden. B.D.C. werd tweede en Limvio moest met een derde plaats te vreden zijn. Bij de dames was het krachtsverschil veel minder groot. Alle teams wisten een keer te winnen, zodat het doelge- middelde de doorslag moest geven. Dat ebeurde in het voordeel van B.D.C. De Soester dames begonnen met een 2-1 nederlaag tegen Limvio. De Baarnse doelvrouwe had weliswaar heel wat meer te doen dan Marie v. d. Deijssel en later Dinie Kok in het Soester doel, maar de schoten waren lang niet altijd even zuiver. Tot de rust bleef de begin- stand ongewijzigd. Halverwege de tweede helft gaf mevr. Roest-Wigtman B.D.C. een 1-0 voor sprong, maar nog in diezelfde mii ut maakte mej. van Scheppingen voor Limvio gelijk. Kort voor het einde scoor de zij ook het winnende doelpunt. In de volgende wedstrijd moest Limvio echter met 4-1 zijn meerdere erkennen in Amersfoort. De Amersfoortse dames verloren echter hun laatste wedstrijd weer met 5-2 van B.D.C. De Soester da mes wisten vrij snel tot 4-0 uit te lo pen door treffers van Marta Smeeing en Ria Tolboom. Voor Amersfoort scoorde Lies Kuiper toen tweemaal, wat de stand op 4-2 bracht. Opnieuw was het Ria Tolboom, die daarna raak schoot en voor een 5-2 eindstand zorgde. Daar door eindigden alle drie de ploegen met twee punten. Het doelgemiddelde gaf echter de doorslag: 1 B.D.C., 2 pnt., doelgem. 6-4. 2. Amersfoort, 2 pnt. doel- gem. 6-6. 3. Limvio 2 pnt., doelgemidd. 3-5. Tevens werd dinsdagavond nog een korf bal wedstrijd gespeeld tussen de teams van De Meteoren uit Soest en Ook voor micro-korfbal is de sporthal volledig geschikt, de spelers en speelster» uit Soesterberg en Soest bewezen het overduidelijk in een leuke ontmoeting die door De Meteoren werd gewonnen. Blijf niet achter. Maak óók gebruik van de ideale zaal en accomodatie. Sluit u aan bij enthousiaste volleyballers. Elke dinsdagavond in de maand juni, vanaf 7 uur gratis trainen en om 8 uur demonstratiewedstrijd met toelichting. S.V.V. verwacht u Loop eens binnen De 10 jaar bestaande balletvereniging „Soest" gaf, ondanks hot feit dat het niet direct met sport te maken heeft, een aardige demonstratie die door de aanwezigen ten volle werd gewaardeerd. De heer Ekel uitte zjjn waardering door het aan bieden van bloemen aan de leidsters, tevens solisten van de avond. De Luchtmachtkapel „bespeelde" als eerste de sporthal, geen strijd met bal en andere in sporthallen gebruikelijke attributen, maar een sportief gevecht met noten en balken. Met deze uitvoering is duidelijk gebleken dat „Beukcndal" ook voor andere manifestaties zeer goed bruikbaar is. Volleybalwedstrijden tussen Baarn, Amersfoort en Soest, vormden de eerste wer kelijke sportwedstrijden. zij buiten de deur „Amersfoort" zaalhandbal volledig hadden leren beheersen, zij het dat Amersfoort ditmaal met 8-7 won. Waarbij aangetekend dient te worden dat de Blauw-Witten tijdens het laatste fluitje van de scheidsrechter gelijk maakten, doch dit doelpunt telde terecht niet meer in de score mee. Een demonstratie lawn-tennis liet zien dat ook de gravelspelers goed in de hal terecht kunnen. De wedstrijden en demonstraties, die deze week ter gelegenheid van de ope ning van de sporthal zijn gehouden, hebben doorgaans een zeer behoorlijke belangstelling getrokken. Maandagavond opende de Luchtmacht kapel, onder leiding van majoor H. F. W. van Diepenbeek de sportweek met een indrukwekkende show, waarVoor de sporthal voldoende ruimte bood. Na de show was het de beurt aan de volley balverenigingen Soest, Baarn en Amers foort om een trialmeet te spelen. Het onderlinge krachtsverschil bleek echter zo groot, zowel bij de dames als bij de heren, dat men 'n B-team van Soest tegen Baarn liet spelen. Desondanks wonnen zowel de dames als de heren met 2-0 van de Baarnse combinatie. Op hun beurt moesten de dames en he ren van Soest weer royaal hun meer dere erkennen in het Amersfoortse team, waarin international Lodder meespeelde. De dames verloren met 3-1 van de kei stedelingen. De heren boden echter veel meer tegenstand dan werd verwacht. Uiteindelijk ging de winst toch naar het zestal van Amersfoort, zij het maar met 3-2. Circa tweehonderd mensen woon den de wedstrijden bij. Ook de heer Van Reems had het in zijn restaurant zeer druk. De omzet van de eerste week is aanmerkelijk hoger dan men aanvanke lijk had gedacht. K.V.O. uit Soesterberg. De Soestenaren waren veruit de betere ploeg en kregen legio scoringskansen, waarvan er vier werden benut. De Soesterbergers heb ben nauwelijks de gelegenheid gekregen om ook maar één bal door de korf te werpen, waardoor de eindstand 4-0 in het voordeel van de Meteoren werd Ook deze avond was de publieke be langstelling heel behoorlijk. De woensdagavond was geheel gewijd aan demonstraties, verzorgd door het dameskeurkorps van de Stichtse Turn Kring, de heren van de Utrechtse ver eniging Kracht en Vlugheid, de ballet vereniging Soest, de tafeltennisvereni ging Quick uit Hilversum en vier ten nisspelers en speelsters uit Soest en Hilversum. De publieke belangstelling was ditmaal niet bijzonder groot, wat voor een deel wel het gevolg zal zijn geweest van de voetbalwedstrijd op de t.v. De rond honderd toeschouwers, die er nog waren, vertegenwoordigden in hoofdzaak het zw-kke geslacht. Niettemin was in het restaurant een televisietoestel aanwe zig. De turners en turnsters hebben hun capaciteiten getoond op de evenwichts- balk, aan de hoge brug, resp. de brug ongelijk, op de lange mat, op de tafel en bij een demonstratie tafelspringen. De turnsters stonden onder leiding van de meervoudige Nederlandse kampioene, Lenie Lens. Een tweede Nederlandse kampioene nam na het turnen plaats achter de groene tafel; Mieke ten Broeke uit Utrecht en E. Brakkée uit Hilversum speelden een demonstratiewedstrijd ta feltennis tegen het mixed-dubbel Johan Beun en mevr. Van Gardingen van de Hilversumse vereniging Quick. De eerste set ging met 24-22 naar Mieke ten Broeke en E-Brakkée. De tweede set was echter met 19-21 voor het Hilver sumse duo. De tijd om nog een beslis sende derde set te spelen was er echter niet. Na de tafeltenniswedstrijd wrs het de Soester balletvereniging, die een demon stratie van eigen kunnen gaf, terwijl de avond werd besloten met een tennis- show, gebracht door de dames Roelie Noorman en Ietje van der Zee uit Hil versum en de heren O. P. Zoetelief, trai ner van de Lawn Tennis Club Soest en Wim Mulder, tennisleraar uit Hilver sum. De sporthal blijkt voor indoor-tennis een buitengewoon snelle baan te heb ben. Mede daardoor waren voor de de monstratie één paar tenniscracks uit genodigd, die op snelle binnenbanen reeds de nodige ervaring hebben. De praktijk heeft inmiddels wel uitgewezen, dat de tennisssers moeilijk wijs kunnen worden uit de veelheid van lijnen, ook al zijn zij dan in verschillende kleuren op de vloer aangebracht. f

Soester Courant | 1969 | | pagina 17