mm Lin Voor u marken peseta's en lires en voor u Garage Stam Red-Stars start komend seizoen met mini-basketbal Alle wedstrijden om Klaas v.d. Veenbokaal eindigden onbeslist HUSAK CONTRA SV0B0DA stuk de bank waar ook zich thuis voelt B.D.C. -nieuws WmÊÊBfflÈm i Drie S.E.C.-elftallen besloten competitie met nederlagen Successen voor S.E.C.- en Hees-pupillen Zo vlogen de duiven Partijloos generaal die meedeed aan staatsgreep van 1948, trotseert nu de Russen als krachtig president eiseeseebee Wie beweert, dat hij betere programma's ziet omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (SjSj) een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Vleesverkoop Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 DINSDAG 3 JUNI 1969 Voor het komend seizoen ligt het in de bedoeling ook met „mini-basketbal" te beginnen. Dit wel zeggen dat de Soester basketbalvereniging ook zal starten met basketbal voor de jongens en meisjes in de leeftijdsgroepen van 9-11 en van 12-14 jaar. De basketbalvereniging wil echter eerst weten of er voor deze sport van de zijde van de jeugd voldoende belangstelling bestaat. Hiervoor heeft de vereniging een aantal basketbal-instui ven gepland en de eerste basketbal- instuif is gepland op zaterdag 14 juni in de nieuwe Soester „Sporthal", waar voor een 400-tal jongens en meisjes van diverse lagere scholen een uitnodiging zullen krijgen Hierna zullen nog twee maal dergelijke instuiven gehouden wor den, om zodoende de gehele Soester jeugd in deze leeftijdsgroep de gelegen heid te geven om met basketbal in aan raking te komen. Zondag hebben twee teams van de Soes ter basketbalvereniging, de jongens ju nioren en de jongens aspiranten deelge nomen aan het jubileumtoernooi van de Utrechtse basketbal vereniging Cange- roes. De eerste wedstrijd van de junio ren ging tegen het Bussumse Dunckers en deze werd vrij gemakkelijk gewon nen door de Soester basketballers met 35-1 met 12-16. De tweede strijd van Red Stars ging tegen Cangeroes, die door Cangeroes werd gewonnen. Verrassend echter was de laatste wed strijd weer van Red Stars in de poule tegen het Utrechtse Midland. De Red Stars spelers wonnen deze wedstrijd met 16-5. Hierdoor bereikten zij alsnog een tweede plaats in de poule. Eerste in deze poule werd Cangeroes. Winnaar van de andere poule werd Eagles, zodat de strijd om de eerste en tweede plaats ging tussen Eagles en Cangeroes, welke door Eagles met 26-21 werd gewonnen. De tweede van de andere poule, het Utrechtse Taveno moest tegen Red Stars strijden om de derde en vierde plaats. Deze strijd werd een overwinning voor Taveno met 26-18 zij een goede eerste helft; 26-18 Hierdoor werd Taveno der de en Red Stars vierde. Bij de aspiranten was een zeei sterk veld uitgenodigd. De eerste wedstrijd van Red Stars was tegen buurman Break Out uit Baarn, welke strijd niet eens werd uitgespeeld. Red Stars nam in deze wedstrijd een lichte voorsprong en beslissingen van de scheidsrechter werden niet steeds door de Break Out spelers getolereerd, waardoor dit team bij de stand 10-8 van Red Stars be sloot zich geheel voor deze wedstrijd te rug te trekken. Reglementair werd deze ontmoeting toen voor Red Stars gewonnen verklaard. De tweede strijd van de Red Stars jon gens was tegen de latere kampioen Can geroes, welke verdiend door Cangeroes mei. Marlies Hek kantoor Roosendaal Goede koers: naar de NMB voor uw buitenlands geld. U wordt snel, accuraat en voorkomend geholpen. En u kunt er ook te recht voor andere reisdiensten, zoals een bagageverzekering. Want ook dat is een bij uw va kantie passende zonnige kant van de NMB: de persoonlijke service! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 270 vestigingen fn Nederland met 16-10 werd gewonnen. Red Stars won de laatste strijd van Taveno ten slotte met 17-12. Het zou van de strijd tussen Cangeroes en Break Out afhan gen, welke plaats Red Stars zou krij gen. Break Out verloor echter met 24-i9 van Cangeroes, zodat de eindstand bij de aspiranten werd 1. Cangeroes 3-6; 2. Red Stars 3-4; 3. Break Out 3-2; 4. Ta veno 3-0. RED STARS-TEAMS KUNNEN TERUGZIEN OP UITSTEKEND SEIZOEN De diverse tems van The Red Stars kun nen met voldoening terugzien op de competitie '68-'69. Dit seizoen kreeg de vereniging één kampioen en wel de jongens junioren en vervolgens is het damesteam dit seizoen gepromoveerd naar het rayon. Verder hebben de an dere teams allemaal uitstekende plaat sen en is niet één team lager dan op een derde plaats geëindigd. Hieronder volgen de eindstanden van de competitie '68-'69, voor de teams van de Soester basketbalvereniging „The Red Stars". Heren 2e klasse A Nijenrode 2 14-26 U.V.V. 4 Taveno 3 13-20 Eagles 1 Red Stars 14-26 Eagles 2 Cangeroes 14-14 U.S.S. 3 Dames le klasse A Break Out I 15-30 I S.V E. I U.V.V. II 15-22 Taveno I Red Stars I 15-18 I Archipel I Meisjes Junioren 14-12 14- 8 14- 8 13- 6 15- 8 15- 8 15- 4 Eagles MA 16-30 Midland MA 16-28 Red Stars MA 16-20 Jongens junioren Midland A 10-18 Taveno A 10-18 S.V.S. A 10-10 Aspiranten Break Out a Cangeroes a Red Stars a Taveno a Cangeroes b 20-38 20-36 20-32 20-24 20-22 U.V.V. MA 16-12 Taveno MA 16-6 S.V.S. MA 16- 2 Red Stars A 10- 8 Dunckers A 10-6 U.V.V. B 10- 0 Break Out b 20-20 S.V.S. U.VV. c U.V.V. b Taveno b U.V.V. a 20-18 20-10 20- 8 20- 6 20- 6 De na-competitie bij de jongens junio ren was als volgt: 1. Red Stars A 5-10. 2. Midland B 5-6. 3. Taveno B 5-6. 4. Cangeroes A 5-4. 5. Dunckers A 5-4. 6. U.V.V. B 5-0. B.D.C. heeft het afgelopen weekeinde zijn laatste competitiewedstrijden ge speeld. Het werd een voorspoedig week end, want alle elftallen behaalden de volle winst. Voor het tiende elftal be tekende dat eindelijk officieel het kam pioenschap. Het negende kwam ook tot winst, maar zag net geen kans meer om leider Actif 9 in te halen. Het eindigde op de tweede plaats. E.D.C. 2 sloot de competitie af met een 3-2 overwinning op Allen Weerbaar. De Bussummers namen in de eerste elft de leiding, maar B. Wigtman maakte nog voor rust gelijk. In de tweede helft nam Allen Weerbaar opnieuw een voor sprong. Een fel offensief leverde B.D.C. echter opnieuw de gelijkmaker op. Het was opnieuw Wigtman, die scoorde. Tien minuten voor het einde was K. Grift een heel eind op weg om het win nende doelpunt voor B.D.C. te scoren, maar op het laatste moment werd hij onderuit gehaald. De toegekende straf schop werd door B. Bakker feilloos be nut: 2-3. B.D.C. 9 boekte zondag opnieuw een royale overwinning. Ditmaal werd S.D.O. 9 uit Bussum met een 6-2 nederlaag naar huis gestuurd. B.D.C. bereikte er echter niet meer dan een tweede plaats mee. Het tiende won zondag in Amersfoort met 4-2 van Amersfoortse Boys 6. Aan gezien de donderdag daarvoor tijdens een inhaalwedstrijd reeds met 7-2 van A.P.W.C. 7 was gewonnen, werd het kampioenschap voor het tiende een feit. Het vijfde elftal speelde donderdag zijn laatste wedstrijd tegen Amsvorde 6 uit Amersfoort en won met 3-0. De uitslag was overigens niet meer van belang. Hees 1-0, Cobu Bovs-S.E.C. 0-3, V.V.Z.A.-V.V.O.P. 1-0, Hees-S.E.C 0-1, N.S.C.-Cobu Boys 2-0, S E.C.-V.V.Z.A. 0-1, V.V.O.P.-N.S.C. 3-1, V.V.Z.A.-Hees 0-1, Cobu Boys-V .V.O.P 1-2, Hees- N.S.C. 1-1, Cobu Boys-V.V.Z.A. 0-2, S.E.C.-N.S.C. 2-1. Hier werd de eind stand: 1 V.V.Z.A., 5-8; 2. S.E.C. 5-8; 3. V.V.O.P. 5-6; 4. Hees 5-5; N.S.C. 5-3; Cobu Boys 5-0. Het slot van de competitie is voor S.E.C. niet al te voorspoedig verlopen. Alle drie de elftallen, die in het veld moes ten komen, verloren hun wedstrijden. Het derde elftal verloor met niet min der dan 7-0 van het Amersfoortse Ams vorde 2. De Amersfoorters waren inder daad beter en verdienen de overwinning ook wel, maar de zege viel wel een beetje royaal uit. In het veld deed S.E.C. trouwens niet veel onder voor de Amersfoorters, die echter het geluk had den, dat bijna ieder schot een doelpunt was. Voor S.E.C. was de wedstrijd ove rigens niet meer van belang. Ook 't vierde moest de overwinning in Amersfoort laten, Men verloor er met 5-2 van A.P.W.C. 5. Bij de rust hadden de Amersfoorters al een 2-0 voorsprong. De beide doelpunten voor S.E.C. wer den in de tweede helft door Roest ge maakt. Ook het zesde verloor en wel met 2-0, maar dit was al evenmin van enig be lang voor de stand op de ranglijst. De zondag op het S.E.C.-terrein ge speelde beslissingswedstrijd tussen S.D.O. 2 uit Bussum en Zwaluwen Vooruit 2 uit Utrecht is geëindigd in een 5-2 zege voor de Domstedelingen, die daarmede promoveren naar de re serve tweede klasse. Zondag hebben de veteranen van S.E.C. een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen de oudjes van P.E.C. in Zwolle. De thuisclub won na een aan trekkelijke wedstrijd met 1-0. Behalve een leuke wedstrijd is er ook nog een gezellige feestavond gehouden. Pupillenelftallen van Hees en S.E.C. hebben zaterdag deelgenomen aan een toernooi van V.V.Z.A. in Amersfoort. Hees keerde met een eerste prijs naar huis terug, S.E.C. bracht een tweede en derde prijs mee naar Soest. Bij de pupillen van 8 tot 10 jaar bleef Hees zonder één nederlaag. Met tien punten uit vijf wedstrijden bleven de Hees-pupillen onbereikbaar voor de vijf andere ploegen. V.V.O.P. uit Voorthuizen legde met één nederlaag beslag op de tweede plaats en S.E.C. moest met nederlagen tegen V.V.O.P. en Hees genoegen nemen met de derde prijs. De uitslagen bij de pupillen van 8 tot 10 jaar waren: V.V.O.P.-S.E.C. 1-0, Co bu Boys-Hees 0-2, N.S.C.-V.V.Z.A. 0-1, V.V.O P.-Hees 1-2, Cobu Boys-S.E.C. 0-4, V.V.Z.A.-V.V.O.P. 0-1, Hees-S.E.C. 1-0, N.S.C.-Cobu Boys 1-0, S.E.C.-V.V.Z.A. 3-0, V.V.O.P.-N.S.C. 2-0. V.V.Z.A.-Hees 0-1, Cobu Boys-V.V.O P. 0-5, Hees- N.S.C. 3-0, Cobu Boys-V.V.Z.A. 0-6 en S.E.C.-N.S.C. 2-1. Daardoor werd de eindstand: 1. Hees 5-10; 2 V.V.O.P. 5-8; 3. S.E.C. 5-6; 4. V.V.Z.A. 5-4; 5. N.S.C. 5-2 en 6. Cobu Boys 5-0. Bij de pupillen van 10 tot 12 jaar ein digden S.E.C. en V.V.Z.A. elk met één nederlaag en vier overwinningen ge lijk, Strafschoppen moesten hier de be slissing brengen. De Amersfoorters wa ren daarin iets bekwamer en hielden aldus de eerste prijs in eigen huis. S.E.C. werd tweede. Hees vierde. De uitslagen in deze leeftijdsgroep wa ren: V.V.O.P.-S.E.C. 0-1, Cobu Boys- Hees 0-1, N.S.C.-V.V.Z.A. 0-3, V.V.O.P.- De P.V. „De Vriendschap" heeft met 278 duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanaf Corbeil, afstand 444 km. De duiven werden gelost te 7.10 uur, met westen wind. Aankomst eerste duif 13.23.47 uur. De laatste prijsduif kwam aan te 14.30.03 uur. Dc uitslag was J. Kamerbeek 1 29 47. C. Vaessen 2 9 21 43 49. H. Verkerk 3 48. A. Grift 4. J. Rademaker 5 26. Altenaar-Reijerse 6 7 12 18 31 36. A. Meesters 8 16 50. S.K.B. 100 15 27 40. J. Wijnands 11 200 38. W. van Breukelen 13. E. Daatselaar 14 33 44. C. Bokma 17 23 24 34 39 41. W. Roest 19 54. J. Kruseman 22 25 32. J. Rijksen 28. G. Hooijer 30. H. Strumpel 35. D. de Zoete 37. J. van Klooster 42. J. van Breukelen 45. J. Ruttenberg 46 56. Z.K.H. Prins Bernhard 51. B. Schim mel 52. M. Jak 53. J. Piepenbroek 55. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 271 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil. De eerste duif kwam aan te 13.24.59 uur. De laatste prijs duif arriveerde te 14.28.52 uur. De uitslag was: B. Roest 1 4 35. P. Duijst 2 41 51. A. van Dorrestein 3 6. J. Knoops 5. C. v. d. Hoek 7 9 43. J. Croon 8 13. W. de Brea 10. G. Rijk sen 11 16 26 21 28 29 39 48 54. P. Rauch 12 53. J. Ottens 14 27 34 37. G. Visser 15 18. C. Dijkman 17 44. H. den Dekker 19. B. Lijnsvelt 22. A. van Riet 23. J. v. d. Brakel 24 31 32 46 52. Th. Wigtman 25 40. E. de Goede 26 30. A. de Bes 33. Jac Wijnands 36. H. van Hengstum 38. C. v. d. Lugt 42 47. R. Voskuilen 45. H. Bosman 49. C. v. d. Veen 50. De vier Soester voetbalverenigingen blij ken in sterkte momenteel niet zo erg veel uiteen te lopen. Dat heeft de afge lopen week het door V.V.Z. georgani seerde Klaas van der Veentoernooi wel bewezen. Alle wedstrijden eindigden onbeslist; strafschoppen moesten steeds de win naar aanwijzen. Het wos tenslotte Hees, dat in de finale het gelukkigst was en daarmede de beker van S.E.C. overnam. In de eerste wedstrijd had Hees het tegen V.V.Z. al niet verder gebracht dan een doelpuntloos gelijk spel, wat voor V.V.Z. een beter resultaat was dan voor het gepromoveerde Hees. Maar af gelopen donderdag kwam S.E.C. tegen B.D.C. ook al niet verder dan een dub- belblanke eindstand. Strafschoppen moes ten de beslissing brengen en deden dat ook, want S.E.C. speelde zich tenslotte in de finale. Zaterdagmiddag begonnen V.V.Z. en B D.C. aan hun wedstrijd met als inzet de derde plaats. V.V.Z. kwam bijzonder verassend voor de dag want al vrij spoedig in de eerste helft nam de orga niserende vereniging tegen ieders ver wachting in een 2-0 voorsprong. Mid denvoor G. v. d. Munt zorgde voor de eerste treffer en N. Brouwer gaf V.V.Z. daarna goede hoop op een derde plaats in het toernooi. Maar in de tweede helft kwam het sterk gehavende B.D.C. fel terug. Kort voor het einde slaagde B.D.C. er zelfs nog in om naast V.V.Z. te komen en daarmede was ook de der de wedstrijd in dit toernooi onbeslist geëindigd. V.V.Z. was echter beter in het nemen van de strafschoppen en won daarmede de derde prijs. De finale tussen S.E.C. en Hees gaf al evenmin veel krachtsverschil te zien. Nu was het Hees, dat als underdog startte en daaruit de moed putte om S.E.C. goed partij te geven. Ofschoon zich voor bei de doelen vrij veel kansen voor de te genpartij voordeden, bleven doelpunten uit. Men begon opnieuw aan een gelijk spel te geloven, tot S.E.C. een paar mi nuten voor het einde plotseling met een uitval de leiding nam. Het zag er naar uit, dat tenminste de belangrijkste wed strijd zonder strafschoppen kon worden beslist, maar al twee minuten later deed Hees alle S.E.C.-hoop in rook opgaan door de gelijkmaker te scoren. Daar bleef het tot het eindsignaal bij, zodat ook deze wedstrijd door penalties beslist moest worden. Doelman Kamp horst van Hees stopte er een paar en droeg daarmede bij tot de zege van zijn ploeg, die de beker van S.E.C. overnam. De publieke belangstelling is dit jaar wellicht wat minder geweest dan in het afgelopen jaar, omdat het weer nu niet in alle opzichten wilde meewerken. De prijzen werden na afloop uitgereikt door mevr. v. d. Veen, die ook de af trap voor de finale verrichtte. De wedstrijden werden geleid door de arbiters J. H. Meier en H. Martens uit Zeist en v. d. Molen uit Baarn, die dat kalm en bekwaam deden. Met ingang van 1 juni zijn de velden van V.V.Z. gesloten. Voorlopig kan men echter in het clubhuis nog terecht. Voor degenen, die hier hun clubmakkers wil len blijven ontmoeten, wordt de kantine elke dinsdagavond vanaf half acht opengesteld. De Tsjechische partijleider Alexander Dubcek heeft het veld moeten ruimen voor de conservatieve, dogmatische com munist en Slowaaks partijleider, de op 10 januari 1913 in Bratislava-Dubravka geboren dr. Gustav Husak, een advocaat en procureur van beroep. Husak, de zoon van een arme boer, be haalde in 1937 de graad van doctor in de rechtswetenschappen aan de universi teit van Bratislava. In 1933 werd hij al lid van de communistische partij en toen deze in 1938 werd verboden, nam hij actief deel aan het ondergrondse werk ervan. Dat kwam hem op enige jaren gevangenisstraf te staan. In 1943 werd hij gekozen in de leiding van de toen illegale communistische par tij terwijl hij eveneens deel uitmaakte van de (illegale) Slowaakse nationale raad. In deze functies werkte hij mee aan een opstand welke gericht was te gen de Duitse bezetter. Toen de bevrij ding een feit was, werd dr. Husak geko zen tot vice-voorzitter van het centrale comité der communistische partij in zijn land. Levenslang In 1950 werd hij tijdens interne partij- moeilijkheden uit zijn functie ontslagen, in 1951 gearresteerd en in 1954 tot le venslange gevangenisstraf veroordeeld, doch later gerehabiliteerd. In aansluiting daarop werd Husak in januari 1968 vice- premier en eerste partijsecretaris in de huidige deelstaat Slowakije, welke func tie hij thans verwisselde met die van eerste partijsecretaris der Tsjechoslo- waakse communistische partij. Met de val van Dubcek en het onder druk van de sowjet-unie aan de macht komen van Husak, is thans definitief een einde gekomen aan de liberalisatie- politiek der communistische machtheb bers van partij en staat in de Tsjechi sche volksrepubliek. In het gehele land worden door de politie, versterkt met militairen, razzia's gehouden op „a-so ciale elementen en misdadigers". Het garnizoen van Praag is met Russische legeronderdelen versterkt evenals de grensdetachementen aan de Tsjechisch- Duitse grens. Mevrouw v. d. Veen samen met het Hees-team dat de grote Klaas v. d. Veen-bokaal voor een jaar heeft meege nomen naar Pejjnenburg. -4» l'l. Nleuwerhockplcin 1 Soestdljk- tef. 02155 -2850 KEMBRANDTLAAN 18 - FEL. 02155-4785 Ludvik Svoboda De glans rond de figuur van Alexander Dubcek verbleekt, zijn afbeelding moest uit de etalages verdwijnen en Dubcek- vlaggetjes en dito naalden en spelden mogen nergens meer worden verkocht. Steeds duidelijker komt boven alle col lectieve onzekerheid uit de figuur van de staatspresident en beroepsgeneraal Ludvik Svoboda, die zijn ambtswoning heeft in de burcht van Praag, in het Hradchin, die momenteel zwaar wordt bewaakt door dubbelposten van leger en politie. De thans 73 jaar oude staatspre sident sinds 30 maart 1968, werd geboren m Nroznatin in Moravië en mag zich in zijn land in een grote populariteit ver heugen. Hij is géén kapitalist en ook geen proletariër, zelfs was deze veteraan en beroefsofficier uit twee wereldoorlo gen niet eens lid van de communistische partij. Hij werd in 1955 erelid gemaakt omdat hij zelf geen lid wilde worden. Wegens zijn verzet tegen de Duitsers werd hij door Stalin op 17 mei 1945 tijdens de in tocht der sowjet-legers in Praag onder scheiden en benoemd tot „held der sow jet-unie". In dat zelfde jaar werd de ge neraal Svoboda benoemd tot partijloos minister van defensie. In die functie hield hij het leger in bedwang tijdens de communistische staatsgreep van 1948 en kregen communistische officieren de leiding. President In 1955 werd hij, dankzij Nikita Chroes- jtsjow, die de oorlogsveteraan zeer hoog waardeerde, benoemd tot gouverneur van de Tsjechische militaire academie in Praag en na de val van Antonin No- votny op 30 maart 1968 gekozen tot staatspresident. De oude houwdegen ambieerde dit ambt niet, maar op aandringen van Dubcek, Smrkovsky en Cernik aanvaardde hij het toch. Gelet op Svoboda's prestaties tijdens de tweede wereldoorlog en als held der sowjet-unie werd hij door het Kremlin namelijk voor de hoge post ac ceptabel geacht en daarnaast was hij goed bevriend met Dubcek en met de overige, leidinggevende liberale com munisten in staat en partij. In de loop van zijn presidentschap wist hij het ver trouwen te winnen van de niet-commu- nisten in het land en menige impuls voor de humanisering van het commu nistisch regiem dankt men daar aan de wat op de achtergrond staande Svoboda. Het was ook Svoboda die in augustus 1968, na zijn ontvoering naar Moskou weigerde met de Kremlinheersers te spreken indien bij dit gesprek niet te vens Dubcek, Cernik en Smrkovsky aan wezig zouden zijn en het was daar, dat de generaal dreigde met zelfmoord. Het was weer Svoboda die na de ijshockey- overwinning van zijn landgenoten op de Russische ploeg in Stockholm zijn land genoten in bescherming nam. De Russi sche machthebbers, ontevreden over het anti-Russische optreden van de bevol king, wilden strenge maatregelen nemen en zonden een tweetal afgezanten, Sem- jonow en Gretschko, naar Praag om het aftreden van Dubcek, Cernik en Smrkov sky te eisen. Dit werd door Svoboda ge weigerd met een krachtig „njet" en met de mededeling, dat zo'n voorstel slechts kon worden gedaan door het Tsjechische partijpresidium. Toen Semjonow daarop onheus werd in zijn optreden, werd hij door het staatshoofd tot de orde geroe pen en moest hij de presidentiële burcht zonder meer verlaten. Niet thuis Svoboda en Dubcek gaven ook rustig „niet thuis" toen de Russische vice-mi- nister van buitenlandse zaken Semjonow en de minister van defensie Gretschko in Praag arriveerden om ernstig te spre ken over de uitgebroken onlusten na de Tsjechische overwinning op de Russische ijshockeyspelers. In Praag troffen zij president Svoboda en partijleider Dubcek niet aan, daar deze zich op inspectie bevonden bij de op oefening zijnde Tsjechische legeron derdelen. Bij hun aankomst op de lucht haven te Praag werden de beide Russen wél opgewacht door een groep Moskou- getrouwe communisten. Onder hen be vonden zich onder meer de generaals Frantsek Bedrich, bijgenaamd „Mephis- to" en Rytir, de oud-chef van de Tsje chische geheime dienst Miroslav Marnula en de ex-partij-ideoloog Jity Hendrych.. Het gezelschap toog toen maar naar een woning in de Praagse voorstad Dejvice waar werd geconfereerd met de stali nisten Novy, Mestik en Kolder. Het was daar dat tot de val van Dubcek, Cernik en Ssmrkovsky werd besloten. Om de staatspresident Ludvik Svoboda onder druk te zetten, zouden de Rus sische bezettingstroepen met 30.000 man worden versterkt. Svoboda weigerde echter na zijn terugkeer met de Russen te onderhandelen en zij moesten alsnog het veld ruimen. Hierop alarmeerden zij het partijpresidium, dat daarop in een nachtelijke zitting op 17 april besloot Dubcek en Smrkovsky van hun functies te ontheffen en in de plaats van eerst genoemde dr. Husak te benoemen. Morgenmiddag (woensdag), te 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 100', en grijze kaarten, genummerd van 1 tot en met 66. 4

Soester Courant | 1969 | | pagina 3