1! w FABELTJESKRANT BEHANG BRANDSMA BEHANG VERF DE LUCHTBUS KOMT Driemotorige straalvliegtuigen voor 250 tot 300 passagiers Grote sprong Helena Rubinstein En toen ging onze jut* trouwen Ajax vocht hard voor de Cup maar Met zilveren medaille met pensioen Burgerlijke stand D00RSMFREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM S.E.C.-Honkbal Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Fabeltjeskrant met welverdiende zomervakantie Eerste Soester Begrafenis-Onderneming IN SOEST VINDT U HET ORIGINELE natuurlijk lilj Waar n al jaren terecht kunt voor behang en aanverwante artikelen. Krabbels van Knelis Officiële mededelingen Politiebureau 4-4-4-1 Telef. Brandweer 3-3-3-3 DINSDAG 3 JUNI 1969 Verwacht mag worden dat de K.L.M. nu binnenkort een bestelling zal plaatsen op een Amerikaanse „iuchtbus". Het gaat bier om een drie-motorig straalvliegtuig voor de korte en middelgrote afstanden, dat tussen de 250 en 300 passagiers zal kunnen vervoeren. De keus gaat tussen de Lockheed L-1011 Tristar en de Douglas DC-10. Voor de Europese A-300B, een tweemotorige Iuchtbus met korter vlicg- bereik, hebben de Nederlandse maatschappijen geen enkele belangstelling. De komst van de Iuchtbus betekent een grote sprong. Immers, op de Europese routes springt men over van een DC-9 voor 110 passagiers op een Iuchtbus voor ca. 300 passagiers! Het zal duide lijk zijn dat slechts bepaalde, zéér druk ke routes voorlopig voor een Iuchtbus in aanmerking komen. Bij de K.L.M. is dat in eerste instantie de route Amsterdam-Londen, waarop nu samen met B.E.A. reeds 15 maal per dag wordt gevlogen en waarbij op het spitsuur zelfs al een Super DC-8 voor 250 passagiers wordt ingezet. Juist het feit dat de Amerikaanse „TriJets" ook op wat langere afstanden kunnen v/orden gebruikt, maakt dat deze ma chines voor ons aantrekkelijker ..ijn dan de Europese Iuchtbus, die door velen een „doodgeboren kindje" wordt ge noemd, temeer daar Engeland zich on langs uit het project heeft teruggetrok ken Duitsland en Frankrijk zijn echter vastbesloten met het project door te gaan, waarbij men hoopt o.a. Nederland (Fokker) in het projec' te betrekken. In ons land zal de Iuchtbus omstreeks 1973 haar intrede doen. We moeten die Iuchtbus niet verwarren met de grote Boeing 747 Jumbo Jet, die 350 tot 490 pasasgiers kan vervoeren en die in 1971 al bij onze nationale luchtvaartmaat schappij in dienst komt. De K.L.M. kocht zes van deze luchtreuzen voor de lange intercontinentale routes, in eers te instantie voor de lijn Amsterdam- New York. Over Lockhecds? Hoewel de K.L.M. sinds de DC-2 alle verkeersvliegtuigen van Douglas tot en met de DC-9 gekocht heeft en een or der op de DC-10 dus voor de hand ligt, lijkt het er op alsof de Lockheed op het ogenblik de beste kansen maakt. Lockheed heeft - merkwaardig genoeg - nog nooit een straalverkeersvliegtuig gebouwd, maar de belangstelling voor de TriStar is enorm en meer dan 190 zijn er dan ook reeds verkocht. Eastern Air Lines kocht er b.v. 50, Trans World Airlines 44 en Air Canada 10. De K.L.M. neemt niet alléén de beslis sing Zoals men misschien weet heeft zij samen met Swissair en S.A.S. de z.g. K.S.S.-groep gevormd, en het is de ze groep die zal beslissen op welk type men zal standaardiseren. Zo heeft de K.S.S.-groep ook gezamenlijk besloten tot aankoop van de Boeing 747B. De machines worden geheel gelijk aan el kaar en zullen door de maatschappijen zonodig onderling worden gewisseld en door eikaars technische diensten worden onderhouden. Zo pas heeft Lockheed aan de K.S.S.- groep een nieuwe uitvoering van de TriStar aangeboden, die een 20 °/o gro tere vleugel krijgt en nog weer krach tiger Rolls Royce-motoren. In november volgend jaar moet de eerste TriStar starten, voor zijn eerste vlucht. Eind 1971 zullen de eerste machines aan de luchtvaartmaatschappijen worden afge leverd. Het toestel zal een betalende la ding van 70 ton kunnen meenemen, en dat is bijna driemaal zoveel als de 25 ton die het Lockheed Hercules vracht vliegtuig kan vervoeren We zien wel dat de „luchtreus" de toe komst heeft, óók bij de K.L.M. Na de Super DC-8 van vandaag komen in 1971 de Jumbo Jets voor de lange afstand en dus waarschijnlijk in 1973 de lucht- bussen voor de korte en middelgrote af standen. Ook onze chartermaatschappij en zouden voor de Iuchtbus wel eens zéér grote belangstelling kunnen heb ben, want ook voor het massale lucht- toerisme bieden deze luchtreuzen grote mogelijkheden! de gehele collectie schoonheidspreparaten en MENSCLUB herencosmetica ~f verkrij gbaar bij D.A. DKOGISTEKIJ parfumebie Terwijl de leerling envan haar klas in twee rijen voor de feestelijk versier de school stonden opgesteld, wandelde de juf met haar meneer via de op de grond te lezen heilwens het klaslokaal in, om het sein te geven voor de aan vang van de feestelijkheden. Vrijdagmorgen was mejuffrouw A. M. Ravenhorst, afkomstig uit Baarn en sinds twee jaar als kleuteronderwijze res aan de Prinses Marijke kleuter school verbonden, in het huwelijk met de uit Barneveld afkomstige heer E. J. van het Schut, Op het Baarnse ge meentehuis werden zij in de echt ver bonden, waarbij de leerlingetjes, met een bus aangevoerd, voor een toepasse lijke omlijsting zorgden. Omdat een feest op school zonder „juf" nu eenmaal niet mogelijk is en zij ook niet mocht verwachten dat al de kin deren op de receptie zouden verschij nen, kwam de juf, speciaal voor het feest, naar school, waar zij met haar man met zang werd begroet. straat 5«> Telefoon (Adv.) de sterkste moest winnen en 't werd 4-1 voor A.C. Milaan. Maar tien tegen één is de kollektie in schoenen en tassen bij VAN DAM, Torenstraat 5, sterker door veelheid, kwaliteit en prijs. Ons doel was om daar even een balletje over op te gooien De heer S. Thuis, Braamweg 4, was tot donderdag, de dag waarop hij na 41 jaar met pensioen ging, boekhouder bij Thomassen en Drijver-Verblifa. Hij ontving donderdag uit handen van Mr. M. A. C. Raats, bij verhindering van de Utrechtse' burgervader, de zil veren medaille van de orde van Oran je Nassau. Jn het Utrechtse bedrijf van de N.V. Verenigde Blikfabrieken, heeft de heer Thuis zich voornamelijk bezig gehouden met de problemen die zich voordoen bij de pensionering van werknemers. Het feit dat hij zich dagelijks bezig hield met de boukhoudkundige zaken met betrekking tot het eigen pensioen fonds en de Stichting Beambten Fonds, maakten de heer Thuis, wat die materie aanging-, tot een vraagbaak voor velen. Dat de heer Thuis in die funktie door directie zowel als personeel werd ge waardeerd, blijkt wel uit het feit, dat naast de bekende envelop met inhoud, die door de directie werd aangeboden, vele cadeaus werden overhandigd na mens collega's en het technisch perso neel. Nadat mevrouw Thuis in de bloemetjes was gezet, werd deze voor de heer en mevrouw Thuis belangrijke dag afge sloten met een door de directie aan geboden diner in chalet „Den Hommel". De heer Thuis, die geen onbekende is in de bilj"artwereld, praat voorlopig nog niet over verveling, want naast zijn bil jarthobby vindt hij een grote voldoening in het tuinieren en schilderen, terwijl men hem' vergezeld van zijn echtgenote bij goed weer in de bossen rondom Soest kan ontmoeten. GEBOREN Menks Dirk Cornelis Foppe, zoon van M. van den Broek en J, E. J. Schreuder, Plesmanstraat 24. Matanja Alexandra, dochter van P. de Graaf en N. Nobels, Christinalaan 27. Irene Ca roline, dochter van J. C. de Jong en G. H. Hagenaar, Wieksloterweg w.z. 37. Martinus Maximiliaan Henderik, zoon van H. G. J. van Ernst en A. C. M. Eng- berink, Laanstraat 14. Jacoba Bern- dina Maria, dochter van E. A. E. M. Hil- horst en B. J. Lucas, Bosstraat 12. Martijn, zoön van' W. Endendijk en I. Bongenaar, Plasweg 6. Victor Hendri- kus Wilhelmus, zoon van V. M. M. Jas- perse en M. E. Kop, Andriessestraat 16. Monique, dochter van A. Col jee en J. H. Hardenberg, Schoutenkampweg 69. Hendrik, zoon van C. A. C. van Doorn en P. Cazemier, Klein Engendaalweg 3. Jacqueline, dochter van T. A. van der Tol en E. P. Makkinje, Smitsweg 417. Kim Henriëtte, dochter van F.E. C. Voet en J. Goenee, Colenso 106. Pa- trick Charles Anthony, zoon van C. H. T. Vlaanderen en H. M. Verhoeven, Ant. van Leeuwenhoeklaan 157. Margare- tha Helena Wilhelmina Adriana, dochter van W. H. Daselaar en H. M. T. Koop man, Beetzlaan 58. Patricia Lynn, dochter van G. R. Reeder en E. W. A. G. Steenbakkers, Plasweg 37. Gerrit Jan, zoon van G. Mulder en J. van den Broek, Weegbreestraat 9. ONDERTROUWD Robert Johannes Musch, Honthorstlaan 60, Alkmaar en Elisabeth Roodenburg, Braamweg 18. Jacob Dirk Johannis Elenbaas, Riet- grachtstraat 45A, Arnhem en Annelies Marjolein Jansen, Uilenvliet 23, Zwijn- drecht. Marinus Wilhelmus Kok, Os- sendamweg 38 en Gerritje Geertruida Knoops, Krommeweg 22. Cornelis de Leeuw, Quakersplein 4II, Amsterdam en Gerarda Antoinette Halstein, Colenso 108. Jan Rommert Onderweegs, Wester straat 2, Baarn en Johanna van den Hoeven, Van de Veldeplantsoen 2. GEHUWD :James Lee Tammer, Oxford in de Ver. Staten van Amerika en Fenna Greta Nauwelaerts de Agé, Heideweg 31. Bernhard Walter Blass, Ringweg- Randenbroek 11B, Amersfoort en Wil helmina Victorina Gerritse, Insp. Schreu- derlaan 1. Arnoldus Cornelis Antonius Hilhorst, Duinweg 4 en Richarda Johan na Albertha de Beer, Nieuweweg 29 B. Robert Antonie Gerbracht, Kloosterweg 9, Harmeien en Joyce Hoyer, Plesman straat 95. Evert van de Kok, Sophia- laan 17 A, Baarn en Janny Bakker, Troelstrastraat 48. Johannes Cornelis Rudolf Jaarsveld, Kostverlorenweg 3 en Flora Johanna Wijnands, Klaarwaterweg 49. Julianus de Graaf, Prins Bern- hardlaan 17, Bunschoten en Stanislawa Maria Zahaczewski, Groen van Prinste- rerstraat 27. Frederik Bruning, Pli- niusstraat 8, Heerlen en Janke Johanna Olieman, Soesterbergsestraat 6. OVERLEDENJohannes Kooij, oud 5o jaar, De Ruyterlaan 4, Baarn. Wilhel mina Kok, oud 89 jaar, weduwe van A. W. Kuijer, Eemstraat 16. Hende- rika Heinhuis, oud 59 jaar, gehuwd met G. A. van Egdom, Ossendamweg 43. Maria Joanna Jonkers, oud 72 jaar, we duwe van J. Bosman, Klaarwaterweg 100. Willem van Vonno, oud 59 jaar, ge huwd met C. M. Erica, Prof. Lorentz- laan 53. Antonette Hendrika van de Leur, oud 73 jaar, gehuwd met S. Jon- gerius, Amersfoortsestraat 78c. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Door foutieve inlichtingen stond er afgelopen vrijdag een fout in het ver slag van de wedstrijd H.M.S.-S.E.C. ju nioren. Deze wedstrijd werd niet verlo ren doch gewonnen door S.E.C met 11-6 Afgelop enzondag zou de wedstrijd S.E.C. 1-Watergraafsmeer gespeeld wor den, maar door het niet aanwezig zijn van de officiële scheidsrechter werd de wedstrijd afgelast. S.E.C. 1 heeft nu drie inhaalwedstrijden voor de boeg, n.1. tegen Donar, Wassenaar en Water graafsmeer. Zaterdag speelde de Bleesing een wedstrijd tegenUn Hitters. De laatsten speelden vroeger straathonkbal en de ervaring was dat dit ook duidelijk merkbaar was. Het verschil in spelen komt ook doordat de Bleesing veel nieuwe leden heeft, die nog niet vol doende speelervaring hebben. Er werd echter goed gepiched door R. Thiellier. De uitslag was 13-0 voor Un Hitters. De wedstrijd van de B.R.L. tegen U.V.V. werd wegens de regen afgelast. Zondag speelden de junioren tegen H.C.A.W. B in Bussum. Deze wedstrijd werd gewonnen door S.E.C. met 13-3. Als de junioren zo blijven spelen in dit seizoen, hebben ze een goede kans om kampioen te worden. T m Sk a Na maanden van gebeurtenissen en voorvallen van de meest uiteen lopen de aard, zijn de bewoners van het grote dierenbos nu met vakantie gegaan. Indachtig de vakantiespreiding hebben de dieren het onder leiding van me juffrouw ooievaar niet laten aankomen op een deelname aan de massale uit tocht van bijvoorbeeld de bouwvakkers, maar hebben nog ruim voor die grote uittocht hun biezen gepakt. Een en an der uiteraard tot grote teleurstelling van hun ontelbare aanbiddertjes en aanbidders. Een aantal dat onmogelijk te schatten zal zijn. Tot 1 september wordt het grote ge mis voor de kinderen, zij het enigs- .zins commercieel getint,, wat draaglijker gemaakt. Naast de boeken die onge twijfeld nu al tot de meest verkochte behoren en de plastic dierenfiguren, di bij de boodschappen worden aan geboden, is er nu ook behang verkrijg baar waarop alle dier- uit de „Fabel tjeskrant" staan afgebeeld. Door één van Nederlands grootste be hangselpapierfabrieken, Sanders in Delf- gauw, wordt het behang in elf spran kelende kleuren geproduceerd. Het spe cifiek voor kinderkamers ontworpen be hang is, na het bedrukken, van een speciale finishing voorzien, waardoor het hc' predicaat „afwasbaar" heeft mee gekregen. Naast het met de dier-figuren bedruk te behang, wordt een behang geleverd van dezelfde kleur, echter zonder fi guren, waardoor men een combinatie kan maken, daarmede een al te druk geheel voorkomend. Prettige bijkomstigheid is zonder enige twijfel de prijs, die voor dit speciale behang beslist niet hoog te noemen is. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 SOESTEEBERGSESTRAAT 52 - SOEST - TELEFOON 02155-2707 Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak blie waas veur un bar grote groep min- se in ongs laand daattut weer end mei waas. Nie omdatter teugeswoordug zoon bar grote kwak minse ant end vaan de maond hullie min of mee- verdiende cente beure, maor om- daat ut visseizoen weer is begonne. Heul offesjeel zouwt eigeluk pas op de eerste juunie magge, maor de menister visserie aal op zaoterdaag kon worde viccerie aal op zaoterdaag kon worde begonne. enk weet heul nie of die maan noeng un barre visser is, maor hie hep in alle gevaal laote marreke der wel ut juuste geveul voor te hebbe. Toengk zaoterdaagmarrege zo aal die luu mit hullie spulle op weeg zaag gaon naor waat volleguns die minse ut beste plekkie vaant heule laand is, vongk ut wel jaammer dak zellef nie zoon visser bin. Vaan huus uut zouwk eigeluk un verwoede visser motte wee- ze, maor ik hepter heulegaor ut geveul nie vur. Maor de visserie gaot in ming femilie nie ant uitstarreve, waant Gart kender nooit geen genog vaan kriege, tot bar grote erregernis vaan zu vrouw en kingders. En daat begint nie allenug op de eer ste daag datter gevis maag worde, maor ok aal weeke der voor. Zo heul onnemarkt komme de spullegies voor de daag, de zaok wordt naogekeke. Waat kepot is wardt gemaok, en waat nie meer emaokt ken worde, wordt offedaankt en daor komp daan waat nieuws vur. En der is waat an niewughede op daat gebied. Minse, aje toch in zoon winkul gaot kieke, daan kejje je oge nie glo- ve zoveul spulle aster binne om allenug maor zoon vissie uut ut waoter te haole. Ik gloof daat ajje teugeswoordug un bietje mee wil telle int visse. dajje daan zoon bietje visprefessor mot weze. Messchien kompter nog wellis un of- deling an de uunieversitiet in de vis- kungde, je ken nooit wetc. Noenk zeige der netuurluk un heule kwak minse: „Ak om te visse eers un heul end mot rieje om ming hengul int waoter te kenne steke, daan is voor ming de lol der aal of", maor die minse hebbe ut waore geveul nog nie. Ajje teugeswoordug un bietje as vissur mee wil telle. daan mojje der heul waat voor over hebbe. Nie allenug dajje bar vreug ut bed uut mot, maor je motter ok un laange ries voor ovur hebbe. Waat daat angaot. binne haos hongderd Soesder vissers nie zo veer eggaon, waant zullie hebbe as plaots vaan haan- duling voor de eerste visdaag ut nie veerder gezocht as de waai an de ovur- kaant van de Eem bie de Grote Melm. Noeng waore daat messchien nie de aallerbeste vissurs die Soes ken, maor mitmekaor waore zullie toch wel un heul stukkie Soesder ofvaorduging. Zullie waore allemaol deelnemers an de bedriefssportkompetisie en zaoterdaag vongd de viswedstried plaots. Minse waat un bar mooi gezich in deze tied om zoon heule kwaak minse mit de pont ovur de Eem te zien vaore. Das iets wajje nie alle daag meer ken zien, waant ut is geen offesjeele overzet meer. Jaammer genog is de waoi ok fin opebaor viswaoter. Waant naost duttut der zo meraokels rustug is, zitter un kwak vis om vaan te waotertaande. Waat daat angaot vaalt ut geen watter noeng in de kraant staot nie ongder u hoofstuk vissurslaatien, waant ik hep ut mit ming eige oge gezien. Eers, toeng aal die visse netuurluk nog ant lewaoi mosse wenne, wiere der allenug maor un paor vaan die kleine dinge evaange, die maor net op te mete waore, en, daor stingk vaan te kieke, meteen weer int waoter wiere losselaote. Effe laoter gong der un groot gejuuch op, en zo gauw as ming bene ming kongde draoge gongk op daat geluud of en kiek, daor haad un vriejer un vis uut ut waoter ehaold, die zó groot waas daak ut haos nie kon glove. Zoon grote vis uut zoon onbe kend viswaoter. De maotlaat waas te klein, maor mit ming oge hak ut aal bekeke, driejenvijftig sentiemeter. Gao der maor an staon, mit zoon bar dun draodje en zoon klein haokie. Ik schaat zo daat die vriejer mit die kaanjur wel de eerste pries zaal hebbe ehaold, maor voor ming magtie nog wel un ekstrao pries hebbe, omdaattie die vis nao ut mete meteen weer int waoter liet zwemme. Oftie daat noeng dee omdaattie de hollaandse niewe lek kerder vongd, of omdaattie um daan de vollugende ke®r weer kon vaange, vingk nie belangrijk. Ik weet ut nie zeker, maor ik gloof nie daat iedereen der maag gaon visse, maor messchien zouwt ut wel waat weze as bevoorbeeld de gepensioneerde Soesder minse der mochte gaon visse. Ut is nie zo veer en der zit nog vis ok. RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan G. Hilhorst, Smitweg 43 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van de gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort ten behoeve van het bouwen van een be drijfswoning en een bedrijfsschuur op het perceel, gelegen aan de Laanstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr. 5323 ged. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen geduren de diezelfde termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage. Sost, 3 juni 1969.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7