t'IaaC At wUty A&tt* V^V At Zeskamp van De Duinkikkers B.D.C. met klein verschil winnaar van S.E.C.-ieuwdtoernooi Geef vader zijn oigen RORREL- of BIERGLAS niet zilveren voet. Go nqorSP'JKER laltüdgoeecn Voetbal Groot Gaasbceker Gilde Procar Geslaagd B.D.C. -voorzitter Ankone Kritiek op mij grof en beledigend Zo vlogen de duiven Wandelsportvereniging Olympia won weer eerste prijs B.D.C.-handbal V.V.Z. met twee eerste prijzen terug van poliotoernooi Goed begin van atletiek in Soest VADEÜDIGÜ DINSDAG 10 JUNI 1969 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 3G Het jeugd-zwemzeskamp. dat zaterdag avond in het Soester Natuurbad werd gehouden en georganiseerd was door De Duinkikkers, is in alle opzichten geslaagd. De nieuwe voorzitter van De Duinkik kers. de heer P. J. van Doorn, heette allen welkom, in het bijzonder de offi cials van de K.N.Z.B., de heren H. Kee telaar en H. Niezen en mej. G. Wielema. Deelgenomen werd door de verenigingen De Forellen (Rhenen), Brandenburg (Bilthoven). D.K.R. (Utrecht). Flevo (Nij- kerk). De Haaien (Leusden) en De Duin kikkers (Soest). De wedstrijden hadden een vlot ver loop en werden volgens schema afge werkt. De resultaten waren 50 meter schoolslag. Meisjes tot 12 jaar. Serie I 1. E. v. d. Veen van Flevo. Serie II 1. M. Molenboek van D.K.R. Serie III (jongens) 1. S. Rijnders van Het monster-jeugdtoernooi dat S.E.C. dit weekeinde heeft georganiseerd, is ge- wor en door B.D.C., dat met klein ver schil tenslotte de meeste punten ver zamelde. De organiserende vereniging eindigde met. twee punten achterstand als tweede. Tien punten na S.E.C. kwam Amsvorde. Aan dit toernooi werd deelgenomen door 4 elftallen van de verenigingen B D.C., Amersfoortse Boys. Amsvorde, S.D.O. (Bussum) en S.E.C. Zaterdag kwamen eerste de 14- tot 16- iarigen aan bod. In deze groep bleef B.D.C. met zeven punten uit vier wed strijden ongeslagen. S.E.C. bracht het hier niet verder dan een gedeelte laat- rplaats met twee punten (twee ge lijke spelen) uit vier wedstrijden. De •■•"-lagen in deze categorie waren B D.C.- S.EC. 2-1, S.D O.-S.E.C. 1-1, Amsvorde- S.D.O. 0-1, B.D.C.-Amsvorde 1-0. S.D.O.- B.D.C. 0-1. Amsvorde-Amersfoortse Boys 1-2. Amersfoortse Boys-B.D.C. 0-0, A'frt. BoysS.E.C 0-0. Amersfoortse Boys- S.D.O. 2-0 en S.E.C.-Amsvorde 0-2. Door deze resultaten werd de stand in deze groep: 1. B.D.C. 4-7: 2 Amersfoort se Boys 4-6: 3. S.D.O. 4-3; 4. Amsvorde 4-2 en 5 S.E.C. 4-2. In de groep 12- tot 14-jarigen wisten B.D.C. en S.E.C beiden ongeslagen te blijven en met zes punten uit vier wed strijden de beide eerste p'aatsen te be zetten. De uitslagen waren hier: S.E.C.- B.D.C. 0-0. S.E.C.-S.D.O. 3-1. S D O.- Amsvorde 0-2. Amsvorde-B.D.C. 0-0, E D.C.-S.D.O. 4-2. Amerfoortse Boys- Amsvorde 0-1, B DC.-Amersfoortse B.- 1-0, S.E.C.-Amersfoortse B. 0-0, S.D.O.- Amersfocrtse Boys 1-2 en Amsvorde- S.E.C. 1-3, waardoor in deze groep de eindstand werd: 1. S.E.C. 4-6; 2. B.D.C 4-6; 3 Amsvorde 4-5; 4. Amersfoortse Boys 4-3 en 5. S.D.O 4-0. Na de eerste wedstrijddag ging B.D.C. dus met een vrij comfortabele voorsprong aan de lei ding. B D.C. had die eerste dag dertien punten verzameld. Amersfoortse Boys had het tot negen gebracht. S.E.C. tot acht en Amsvorde tot zeven. S.D O. sloot na één dag de rij met niet meer i drij punten. Zondag is S.E.C. sterk terug gekomen. De 16-tot 18-jarigen verspeelden zelfs ge~n enkel punt en ook bij de jongsten bleef S.E.C. met zes punten uit vier wedstrijden ongeslagen. Tn deze laatste groep werden de volgende wedstrijden gespeeld: S E.C.-Amsvorde 4-0, B.D.C.- Amersfoortse Boys 1-1, S.E C.-B.D.C. 0-0. B.D.C.-S.D.O. 2-1Amsvorde-B.D.C. 0-3. Amersfoortse B.-S.D.O. 0-2, S D.O.- Amsvordo 4-0. Amsvorde-Amersfoortse Boys 1-0, Amersfoortse Boys-S.EC. 0-1 en S.E.C.-S.D.O. -1, waarmede in deze gr^p de volgende stand werd bereikt: 1 S.E.C. 4-6; 2. B D.C. 4-6; 3. S.D.O 4-5; 4 Amsvorde 4-2 en 5. Amersfoortse Boys 4-1. In de leeftijdsgroep van 16 tot 18 jaar was het S.E.C., dat de toon aangaf en dan ook alle wedstrijden won. De uitsla gen waren; Amsvorde-S E.C. 1-3. A'frt. B-B.D.C 2-2. B.D.C.-S.E.C. 1-4. S.D.O.- B.D.C. 1-2. B.D.C.-Amsvorde 1-0. S D.O.- Amersf. Boys 3-0, Amsvorde-S.D.O. 1-1. Amersf. Boys-Amsvorde 0-1. S.E.C -A- mersf. Boys 1-0 en S.D.O.-S.E C. 1-2. In deze groep werd de stand: 1. S.E.C. 4-8: 2 B.D.C. 4-5; 3 Amsvorde 4-3; 1. S.D.O 4-3 en 5 Amersfoortse Boys 4-1. Dat bracht B D.C. op een totaal aantal punten van 24, twee meer dan S.E.C B.D.C. werd daarmede winnaar van dit geslaagde toernooi. Derde werd met 12 punten Amsvorde, terwijl Amersfoort*» Boy* en S.D.O. met ieder elf punten df rij sloten. De Haaien. Serie IV 1. L. Jansen Ke telaars van D.K.R. 100 meter schoolslag. Meisjes van 12-14 jaar: Serie V: 1. J. Achterberg van D.K.R. Serie VI 1. R. Eelman van Fle vo. Serie VII, jongens: 1. D. v. d. Burgt van Flevo. Serie VIII1. B. Schüssler van Flevo. 100 meter schoolslag. Meisjes van 14-16 jaar. Serie IX 1. M. Meyers van Bran denburg. Serie X 1. M. van Dalen vari Flevo. Serie XI, jongens 1. H. Bokkers van Flevo. Serie XII1. J. v. d. Veen van Flevo. 50 meter rugslag. Meisjes van 10 tot 12 jaar. Serie XIII 1. A. Egbers (Duinkik kers) en M. van Berkel (D.K.R.) dezelfde tijd. Serie XIV: 1. G. Eoterenbrood van Flevo. Serie XV, jongens1. J. de Vries van Flevo. Serie XVI1. K. van Gel der van Flevo. 100 meter rugslag. Meisjes van 12-14 jaar. Serie XVII: 1. E. Koehof (Duin kikkers). Serie XVIII 1. H. Tonneyk van D.K.R. Serie XVIV, jongens: 1. R. Ophorst van D.K.R. Serie XX1. Y. Dörr, Duinkikkers. 100 meter rugslag meisjes van 14 tot 16 jaar. Serie XXI1. G. Roest (De Haaien). Serie XXII; 1. M. Werner (Brandenburg). Serie XXIII, jongens 1. H. Hols (De Haaien). Serie XXIV 1. Gerard Vet (Duinkikkers). 50 meter vrije slag. Meisjes tot 12 jaar. Serie XXV: 1. I. Hueting (De Haaien). Serie XXVI 1. L. Drost (Forellen). Se rie XXVII, jongens1. L. Jansen Ke telaar (D.K.R.). Serie XXVIII 1. M. Schüssler (Flevo). 100 meter vrije slag. Meisjes van 12 tot 14 jaar. Serie XXVIV 1. M. Suijk (Fle vo). Serie XXX: 1. J.Tijsseling (Flevo). Serie XXXI, jongens 1. Y. Dörr (Duin kikkers). Serie XXXII1. R. van Dog- genaar (Flevo). 100 meter vrije slag, Meisjes van 14 tot 16 jaar. Serie XXXIII 1. J. Jansen (Brandenburg). Serie XXXIV1. M. Werner (Brandenburg). Serie XXXV, jongens 1. H. Vreeken (Duinkikkers). Serie XXXVI 1. Gerard Vet (Duin kikkers). 6 x 50 meter estafette. Meisjes en jon gens tot 12 jaar1. Flevo. 2. De Haaien. 3. Forellen. 4. D.K.R. 5. Duinkikkers. 6. Brandenburg. 4 x 100 meter vrije slag estafette. Meis jes boven 12 jaar1. Flevo. 2. Duin kikkers. 3. De Haaien. 4. Brandenburg. 5. D.K.R. 6. Forellen. 4 x 100 meter vrije slag jongens esta fette, boven 12 jaar 1. Flevo. 2. Duin kikkers. 3. D.K.R. 4. De Haaien. 5. Brandenburg. 6. Forellen. Einduitslag1. Flevo, 3710.6. 2. De Haaien. 3930.8. 3. D K.R 4028.6. 4. Duin kikkers. 4109.1. 5. Brandenburg, 4370,5. 6. Forellen, 4462,4. Na afloop reikte de voorzitter van De Duinkikkers de prijzen uit. Hij dankte de controleurs en de tijdwaaroemers voor hun vele werk. De speaker, de heer J. Elderman en de oud-voorzitter, de heer A. J. Brink, ontvingen als aandenken een zilveren sigarettenetui. TEL. 2 9 8 2 50E5TERBERGSESTR 26 Zaterdag a.s.. 's avonds 6.45 uur. spelen op bet K.P.S-terrein aan de Biltseweg de voetbalteams van het Groot Gaas bceker Gilde m Procar een wedstrijd O"** de G.G.G. wisselbeker. De baten van deze wedstrijd zijn voor het uniformenfonds van 't Groot Gaas- beeker Gilde. Aan de Rijksopleidingsschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen te A- mersfoort, slaagden bij de gehouden examens voor de akte van bekwaamheid als onderwijzer-onderwijzeres de dames Bartstra en C. A. de Wolf en de heer R. Heijmans. allen te Soest. De P.V. „De Vriendschap" nam met 362 duiven deel aan een wedvlucht vanaf St. Ghisl Hormi. afstand 229 km. De duiven werd gelost te 7.00 uur met n.o. wind. De eerste duif arriveerde te 10.25.50 uur, de laatste prijsduif te 10.47.04 uur. De uitslag was J. v. Klooster 1 27 29. S.K.B. 2 12 31 32 37 39. J. Kruseman 3 11 58 59 62 72. J. Wijnands 4 5 13 61 66. J. Kamerbeek 6 22 26 30 35 47 56. C. Bokma 7 8 38 65. C. Vaessen 9 50. Altenaar-Reijerse 10 46 57. E. Daatse- laar 14 15 23 51 69. J. Rijksen 16 41 60 63. D. de Zoete 17 18 25 34 54 71. G. v. d. Broek 19 20. A. Meesters 21 24. W. v. Breukelen 28. J. Ruttenberg 33 48. H. Verkerk 36 44 45 55. A. Grift 40 42 67. B. Schimmel 43 64. J. Rademaker 49. H. Strumpel 52. H. v. d. Broek 68. J. v. Breukelen 70. Ook de P.V. „De Zwaluw" nam met 345 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St. Gislain Hornu. De eerste duif arri veerde te 10.18.51 uur en de laatste te 10.44.24 uur. Uitslag: J. v. d. Brakel 1 19 20 54 59. G. Rijksen 2 5 7 10 14 16 18 24 32 35 38 40 41 43 47 48 50 53 66. R. Voskuilen 3 49 52. E. de Goede 4 22 55. P. Rauch 6 23 26 57. H. Gorissen 8 31 39 45. B. Roest 9 13 17. Th. Wigtman 11 37. C. v. d. Hoek 12 15. Jac. Wijnands 21 25 51. P. Duijst 27 34 60. A. van Dorre- stein 28 29 64 67. H. van Hengstum 30 56. G. Zeypveld 33. H. Voskuilen 36. J. Croon 42 46. F. Reijerse 44. A. Hooijer 58. P. Wagner 61. J. Knoops 62. L. van Klooster 63. A. van Riet 65. C. Dijkman 68. H. den Dekker 69. Onder zeer fraaie weersomstandigheden werd zaterdag de Trefdag van de Ned. Chr Wandelsport Bond gehouden. Deze Trefdag werd georganiseerd door de wandelsportvereniging De Vrolijke Zwer verr. uit Opheusden. 's Morgens- was er in de veilinghal te Kesteren een feestprogramma. Aan dit programma werkten mee een trio en een ^'roler orkest. Na de lunchpauze vertrokken 1300 wan delaars voor de Trefdag-wandeltocht, waaronder ook een groep van de chr. wandelsportvereniging „Olympia". De junioren liepen 10 km onder leiding van de heer D. Brood. De uitslag luidde: 1. Olympia, Soest, 588 punten. 2. Prs. Marijke, Geldermalsen, 585 punten. 3. De Yellows, IJzendoorn, 583 punten. Er waren 7 prijzen beschikbaar gesteld voor de 28 wandelgroepen op de 10 km. De senioren van Olympia konden, we gens ziekte en andere omstandigheden van enige leden, geen groep vormen. Dit was ook het geval met een greep uit Lienden. Zij werden bereid gevonden samen met Olympia de 15 kilometer té wandelen. Deze combinatie liep onder leiding van de heer L. Vogel, doch viel niet in de prijzen. Het parkoers voerde de deelnemers door Kesteren Rhenen, via de pont over de Nederrijn naar Opheusden en vandMtf weer terug naar Kesteren. Na afloop van de wandeltocht kon men genieten van de muzikale show, ve^ zorgd door de drumband „Prinses Mi- rijke" uit Geldermalsen. Op de terugweg naar Soest reikte de heer W. A. Suman twee onderscheidingen uit. De heer L. Vogel ontving een bo kaal en zijn dochter Ineke Vogel, beiden seniorenleden, een speldje voor respec tievelijk 10 jaar lidmaatschap en het bereiken van de 3.000 kilometer. Deze week wordt door de Olympianen deelgenomen aan de avondvierdaagse welke vanavond begint. De junioren vertrekken om 18.15 uur vanaf het begin van de Stadhouderslaan. de senioren worden verzocht om 13.30 uur aanwezig te zijn bij Sportpark „Ter Eem" te Baarn. Nadat vorige week het damesteam kom- pioen werd na een 8-2 overwinning op Olympia uit Hilversum, moest B.D.C. zondag naar Noord-Scharwoude. om in toernooiverband te gaan uitmaken welk team van de vier districten een klasse hoger mag gaan spelen. B.D.C ging goed van start fn de ee.rste wedstrijd tegen T.E.V. Met de wind in de rug werd in de eerste helft een 2-0 voorsprong genomen, die tot het einde van de wedstrijd gehandhaafd zou blij ven. De tweede ontmoeting tegen W.G.W. werd een spannende aangelegenheid, waarin de beide ploegen elkaar geen duimbreed toegaven. Het eerste doelpunt viel echter al snel na het beginsignaal. Gehinderd door de zon tastte keepster Marry van den Deyssel volkomen mis. De vreugde zou echter maar van korte duur zijn voor W.G.W., want het harde schot van Ida Pronk zou ook voor de 1 pster van de tegenpartij teveel van het goede blijken Na enkele mislukte schoten was het toch in de tiende minuut wel raak Tot de rust bleef deze 1-1 stand op het sco rebord. De tweede helft gaf een even grote dosis spanning. Minder mooi handbal misschien, maar dit werd volledig ge- c-moenseerd dooi de grote inzet die de beide teams lieten zien. B.D.C. en W.G.W. kwamen beiden nog éénmaal tot scoren, zodat met een 2-2 stand de wed strijd eindigde. De derde wedstrijd werd met 4-2 ver loren. De manverdediging van D.J.K, was teveel voor de B.D.C.-aanval. Bij rust was het reeds 3-0. Het pleitte echter voor de B D.C.-ers, dat zij de moed niet lieten zakken. Ten vuist konden zij echter niet maken. Hoewel de promotie niet werd gehaald, mogen de dames van B.D.C. niet onte vreden zijn over het afgesloten seizoen. Welk team kan zich erop beroemen tweemaal in één seizoen kampioen Ie worden Het zaterdag in Amersfoort en Soest (B D.C.-terrein) gehouden polio-voetbal toernooi voor pupillen, heeft V.V.Z. twee eerste prijzen en een tweede prijs opge leverd Aan dit toernooi, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Prinses Beatrix- fonds. hebben 35 verenigingen met meer dere elftallen deelgenomen. Een van de drie elftallen, die V.V.Z. had ingeschreven, opereerde is So. t. Het deed het met succes, want het wist met zes punten uit vier wedstrijden win naar van de poule te worden met één punt 'oorsprong op plaatsgenoot Hees en daarmee beslag te leggen op één van de vele prijzen. Het eerste pupillen-elftal begon goed in Amersfoort, maar verloor toch één wed strijd en eindigde daardoor in de poule op een gedeelde tweede plaats. Wel behaalde dit elftal de grootste over winning van het toernooi: 7-0 tegen de plaatsgenoot S.E.C. Ook V.V Z. 2 werd winnaar van zijn groep. Het behoefde geen enkel punt af te staan. Allet vier wedstrijden wer den vrii gemakkelijk gewonnen (waar van één met 5-0), zodat jeugdleider Jan Brouwer tevreden mag terugzien op een ook qua ouderbelangstelling ge slaagd toernooi. HORLOGEBANDEN MANCHETKNOPEN DASSPELDEN GOUDEN ZEGELRINGEN BAROMETERS ZONNEBRILLEN De voorzitter van de sportvereniging B.D.C., de heer H. J. M. Ankone, heeft de kritiek, die in het verenigingsorgaan „De B.D.C.-er" op een aantal vertrokken spelers, jeugdleiders en hemzelf grof en beledigend genoemd. De heer Ankone verweet de redactie van het clubblad gebrek aan verantwoordelijkheid. Boven dien vond de F.D.C.-voorzitter, dat de redactie zijn taak niet kent. Tevens werden de spelers,, die overschrijving naar een andere vereniging hebben aan gevraagd en daarvoor in het clubblad „rotte turven" werden genoemd, gereha biliteerd. Ook vroeg „De B.D.C.-er" zich af. of de jeugdleiders gezien hun leef tijd wel de meest geschikte personen waren voor de begeleiding van de ju nioren, adspiranten en pupillen. D3 heer Ankone vond het juist getuigen van i goede mentaliteit van de jeugdleiders om zoveel vrije tijd belangeloos ter be schikking te stellen. „Ouderbegeleiding stellen wij op prijs, maar spaar ons voor een teveel aan oude begeleiding", aldus de heer Ankone. De voorzitter was in het clubblad een gebrek aan inzicht in zijn taakvervulling ten laste gelegd. De B D.C.-er vond. dat de voorzitter zich vaker moest laten 7itn tijdens de wedstrijden, meer con tact moest hebben met de verschillende snelers en in het algemeen wat meer van zijn belangstelling voor het vereni- crnesleven blijk moest geven. De heer Ankone wees er in zijn openingswoord tiidens de donderdagavond gehouden jaarvergadering op. dat de taak van de voorzitter vooral een representatieve is. „De voorzitter coördineert, combineert, associeert en bindt met de bedoeling, de vereniging tot grotere bloei te brengen. Ik ben tenslotte geen klusjesman, die bij iedere sportgebeurtenis van B.D.C. aan wezig kan zijn. Een vereniging moet ook '•mnen draaien zonder dat de voorzit ter erbij is. Alleen degenen, die zelf ooit in een bestuur van een vereniging hebben gezeten, kunnen weten, hoeveel uren ik in mijn eerste verken tende jaar bij B.D.C. iedere week aan deze vereniging heb besteed", aldus de heer Ankone. „De B.D C.-er zou men eerder moeten beoordelen naar het werk, wat ik wél gedaan heb", zo zei hij. De heer C. Verkerk, volhardde in zijn kritiek op de voorzitter. Hij vond toch wei, dat de heer Ankone zich wat vaker bii de verschillende wedstrijden moest laten zien Tevens was hij van oordeel dat de voorzitter ook vaker in de B.D.C.- er moest schrijven. Overigens vond hij achteraf wel, daf het beter ware ge weest om voor de publicatie contact met de betreffende personen op te nemen. Jn antwoord op de gestelde vragen zei de heer Ankone, dat hij vrijwel iedere zondag aanwezig is geweest bij een wed strijd of een gedeelte daarvan. Overi gens vond hij het contact met de spelers buiten de wedstrijden belangrijker dan tiidens de ontmoetingen. Ook toonde de heer Ankone zich bereid tot het regel matig schrijven ln het clubblad. Hij had overigens allang iemand van dc redactie verwacht voor ^en interview in het ka der van de rubriek „In gesprek met...", -■uist omdat ik pas bij B.D.C. kom kij ken". Tnmiddels is uit een onder de leden ge houden enquete wel gebleken, dat het artikel in „De B.D C.-er" weinig begrip en waardering heeft gekregen. De heer Ankone vond niet. dat voor dp rpdactie van de B.D.C.-er censuur moest worden ingesteld De vrijheid van me ningsuiting moet ook in de vereniging Gehandhaafd blijven, zo meende de B.D.C.-voorzitter. Hij zei. vertrouwen te blijven stellen in de redactie en in haar akop vatting. Ook de heer Butzelaar. teruggekeerd in het B.D.C -bestuur, tezamen met de he ren Van Asch en Rademaker, betreurde de ongelukkige uitlatingen in het club blad. Hij kon het de verschillende dag bladen eigenlijk niet eens kwalijk ne men, dat zij het betreffende artikel uit het clubblad hebben overgenomen, al had hij wel liever gezien, dat men zich even met de voorzitter in verbinding had gesteld. „De oorzaak van alle ellen- Ie ligt bij onszelf. Wij hebben zelf de vuile was buiten gehangen met dit ar- tik'1", aldus de heer Butzelaar, die deze misstap zeer betreurde. De heer But zelaar verbond aan zijn bestuurslid maatschap wel de v orwaarde, dat men hem zijn sporadische aanwezigheid bij de wedstrijden niet kwalijk zou nemen. „Tk kan niet meer dan het vijfde wiel aan de wagen zijn", zo meende hij. De heer Butzelaar begon meteen enige verzoenende activiteiten te ontplooien. Tussen verschillende leden en het be stuur was verschil van mening ontstaan over de gang van zaken rond het „weg lopen" van H. v. d. Lugt. Het bestuur meende, dat de heer v d. Lugt uit eigen beweging wrs weggegaan en daar om ook uit eigen beweging terug moest '-omen. indien hij dat ten minste wenste. Verschillende leden vonden wel, dat het bestuur in dit opzicht ook wel van enige initiatieven blijk mocht geven. De heer Butzelaar bracht beide partijen weer bij elkaar door voor te stellen, vanuit het bestuur de he •- v. d. Lugt weer te be naderen. Overigens bleek dat nauwelijks meer nodig, want de heer v. d. Lugt bleek al weer enkele werkzaamheden np zich te hebben genomen. Ook over de procedure, voorafgegaan aa" het vertrek van enkele spelers en over de trainer werden hier en daar wat bedenkingen geuit. Aangezien slechts één speler met klachten over de trainer bii het bestuur was gekomen, zag het bestuur geen aanleiding om de oefen- meester niet te handhaven. Ten aanzien van de vertrokken spelers zei de heer Ankone. dat zij te allen tijde weer wel kom zijn in de vereniging. Van enkele z'iden werden ook bezwaren gemaakt tegen het feit. dat de voetbal afdeling van B.D C. momenteel de pas opgerichte atletieksectie van B.D.C. be kostigt. De heer Ankone zei echter, dat het om dermate kleine bedragen gaat. dat men zich hieromtrent niet ongerust behoeft te maken. Bovendien zei hij te verwachten, dat het geld te zijner tijd wel zal worden terugbetaald „Elke nieuwe vereniging heeft nu eenmaal aanloopkosten, die echter door de grote medewerking van scholen en sportstich ting tot een minimum beperkt zijn ge bleven. Het is natuurlijk niet de bedoe ling, dat de atletiek zich verder zal blijven ontplooien ten koste van de voet balafdeling", aldus de heer Ankone. Hij wees erop, dat de atletiekvereniging repds 35 leden heeft en dat de tijd niet ver meer zal zijn. dat men zichzelf kan bedruipen. De B.D.C.-voorzitter deelde De 7e Soester Bedrijfssportcompetitie heeft haar rrnt weer eens duidelijk be wezen. Niet alleen door de grote deel name van veel jonge mensen, doch ook door de prestaties die werden geleverd. Goede prestaties zelfs en in veel geval len zonder enige voorbereiding of trai ning. Bij de atletiek was de meest opvallende prestatie die van de heer J. Paauw op de 800 meter, die hij met enige maan den voorbereiding en bij slechte weers omstandigheden liep in 2 min. 10 sec. Dit was niet eens zijn beste tijd. Tn een voorgaande wedstrijd liep hij dezelfde afstand ir> 2 minuten rond. Een zeer mooie tijd voor een beginnend atleet, maar ook een mooi begin van een jonge atletiekvereniging, welke zijn onderko mede. dat het in de bedoeling ligt om tot een zelfstandige atletiekvereniging te komen, evenals tot een overkoepelend orgaan. O- dc jaarvergadering is donderdag te vens een nieuw huishoudelijk reglement vastgesteld. Het oude reglement was in vrijwel alle opzichten in strijd met de statuten. In oktober zullen tevens nieu we statuten aan de leden ter goedkeu ring worden voorgelegd. De heer B. Bakker heeft zijn bestuurs- funktie neergelegd. Hij wordt voorzitter van de technische commissie, die grote bevoegdheden en omvangrijke taken gaat krijgen Daarnaast blijft de heer Bakker wedstrijdleider. Hij meende zelf. door al deze werkzaamheden dermate te worden belast, dat hij beter zijn funktie als bestuurslid kon neerleggen om al zijn andere werkzaamheden naar beho ren te kunnen vervullen. Hij kreeg als beloning voor zijn verdiensten in het bestuur alle sigaren terug, die hij de af gelopen jaren tijdens de bestuursverga deringen aan zijn mede-bestuursleden heeft uitgedeeld. De heer en mevrouw Wagner hebben het beheer van de kantine overgedragen aan B.D.C. Jarenlang heeft men de leden en bestuurders van B D.C. dermate op hun wensen bediend, dat de heer Ankone een en ander meende te moeten belonen me een bloemetje voor mevrouw Wag ner en een fles geestrijk vocht voor haar echtgenoot. men heeft gevonden bij B.D.C., die alles in het werk stelt om allen die de atle tiek willen beoefenen, hiertoe in de ge legenheid stelt. Het is een goed idee van B.D.C.. dat deze mensen nu worden opgevangen in een atletiekvereniging en begeleiding krijgen bij hun training. De heer J. Paauw zal nu getraind wor den door de heer Majoor, zelf een voor treffelijk atleet op de 800 meter. Wij zullen ongetwijfeld binnen afzien bare tijd meer horen van de prestaties van deze Soestenaar. Elke dinsdagavond. 6.30 uur, kunnen zij. die interesse hebben voor deze mooie sport trainen op het B.D.C.-ter- rein, waar 3 trainers op u wachten. HORLOGES

Soester Courant | 1969 | | pagina 5