EBvSETTEN Restauratie kerktoren Petrus en Paulus kerk Steenhoffstraat Geslaagd DOORSMFREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM Nieuwe hobby-shop geopend Geslaagde wielerronde van Soest Tempo-lid Arie Bakker op eervolle tweede plaats Krabbels van Knelis Lerste Soester Begrafenis-Onderneming Drukkerij Smit Burgerlijke stand Uit R.O.G. ontsnapte jongen weer aangehouden Het geboortekaartje DINSDAG 10 JUNI 1969 In verband met de komende gemeente raadsvergadering op 18 juni werd, in verband met een desbetreffend voorstel op de agenda voor die vergadering, het navolgende schrijven voor de gemeente raadsleden door B. en W. bijgevoegd: Aan de Raad dezer gemeente. In zijn brief van 1 mei j.1. verzoekt het r.k. kerkbestuur van de H.H. Petrus en Paulus-parochie een bijdrage in de kos ten verbonden aan de restauratie van de toren, behorende bij de kerk aan het Kerkplein, alhier. In de brief wordt o.m. gesteld, dat de toren op zichzelf als ook in het dorps beeld van Soest een zodanige historische en architectonische waarde heeft, dat behoud daarvan van belang moet worden geacht. Wij kunnen deze mening ten zeerste onderschrijven en hiervoor pleit tevens, dat de toren is geplaatst op de lijst van onroerende monumenten in de ze gemeente. Het mag als bekend worden veronder steld, dat de werkzaamheden aan het schip van de kerk binnen niet al te lange tijd gereed zullen zijn. Reeds tij dens de afbraak van de voormalige werkruimte kwam men tot de conclusie, dat de toren een grondig herstel behoef de om te voorkomen dat deze verder in verval zou raken. Er werd daarvoor een plan opgemaakt door een terzake bekwaam- architect, welk plan vopr u bij de raadsstukken ter inzage ligt. Aan de hand van dit plan - kortheidshalve mogen wij u ver wijzen naar de correspondentie ten aan zien daarvan - werd een begroting van kosten opgemaakt. Deze begroting sluit met een bedrag van ƒ46.000, Aangezien de herstelkosten de kosten van normaal onderhoud verre te boven gaan doet het kerkbestuur een beroep op de gemeente, om, naast het rijk en de provincie, een bijdrage in de kosten te geven. Naar onze mening dient het verzoek te worden ingewilligd. Naast de door het kerkbestuur aange haalde motieven geldt naar onze mening ook het feit dat het kerkbestu.ur.in .prin cipe geen of weinig bezwaar heeft bij het handhaven van de toren en bij de nieuwbouwplannen in de uitvoering daarvan werd geremd door de aanwe zigheid van de toren, die onder geen be ding mocht worden afgebroken. Uitsluitend op grond van motieven van algemeen belang - dat de toren een mo nument is wijst daarop - blijft de toren bestaan en het is die overweging die ons deed besluiten u voor te stellen tot een bepaald bedrag in de herstelkosten te participeren. Er van uitgaande dat zowel het rijk als de provincie tezamen waarschijnlijk een bedrag van ten hoogste 60 procent van de kosten zullen bijdragen, stellen wij u voor een subsidie van 40 procent van de door het rijk vast te stellen subsi diabele kosten, voor rekening van de ge meente te nemen. Wij stellen u voor een krediet tot een bedrag van 18.400,te voteren. Mej. F. van Anrooij te Baarn, voorheen te Soest, is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaats- examen geschiedenis. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 106 - Soest - Telefoon 3256 JUWELIER HORLOGER REMBRANDTI.AAN 18 - TEL. 02155-4785 Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat ter teugeswoordug toch heul waat 1r> Soest veurmekaor is te kriege, zongder datter vaan bove of minse der bemuuije- nis rneej motte heb- be. Neem noeng is effe de nasjenaole wielerwedslried opt induustrieterrein bie de kop. Ongder de veule klups die wullie in Soes kenne, zit ok un klup die as naom hep Tempo, en waor vaan de lee- je an haardriejerie op de fiets doen. Nie effe zoon stukkie vaan huus naor de winkul, ast haos sluutingstied is, maor un heule kwaak kielemeters. En net as bie aore kluppe, birme der bie Tempo ouwe en jonge leje. Die nie sao- me rieje, maor is ofdelinge binne ong- dergebroch. Ik zouw daat allegaor nie zo wete, ak zondaagmiddaag nie op ut ingduustrieterrein waas annelaand, nao un tochie op ming fiets. Der waas un heule kwaak belaangstellung en waor veul minse bie mekaor binne daor maag Knelis nie ontbreke. Ming fiets stak wel bar of teuge die bar mooie fietse vaan die haard riejen- de luu. Nie allenug omdaat die dinge zukke mooie kleurc hebbe, maor op ming fiets zit un zaodel waat, in vergeliek m' die vaan die reesgevaalle, wel de naom femiliezaodel maag hebbe. Maor ik hoefde ming fiets nie mee te neme op ut parkoers, waant ik kwaam nie voor int pregrammao wak kreeg anneboje voor un paor cente. Waak eers effe vreemd fong, waas datter heulegaor niks betaold mos worde om op ut parkoers te kenne komme. En daor waas ik de enugge nie, waant der waore wel meer minse die mit de knip in de haand stonge om te betaole. I »aor ut waas nie nodug. De Soesder Zaokekring, die luu die ok P.V.O. zo bar hebbe ehollepe. hebbe mit mekaor un bietje geld op taoful gebroch, waordoor ut nie meer nodug waas om entree te heffe, zoaas daat hiet. Aachterof bink wel blie dak van ming kleine bietje zaakcente un pregrammao hep ekocb, waant aors wak heulegaor nie meer tuus ekomme, de heule zondaag ONDERTROUWDFrans Sing Wong, Kerkstraat 28 en Neeltje Vos, Kerk straat 28. Nicolaas Marie Leendert Roeloffs, Leusderweg 5, Amersfoort en Frederika Maria Drijver, Leeuwerik- weg i. Frederik Dirk Meijnhardt, Broederweg 7, Kampen en Geertruida Albertine Kragt, Julianalaan 55. Cor- nelis Anton Elbersen, Gen. Spoorstraat 32 en Maria Reinarda Tammer, Gen. Winkelmanstraat 89. Johannes Jaco- bus Maria Uytdehaage, Noorderstraat 9 bis, Utrecht en Anne Maria de Vries, Prof. Lorentzlaan 167. Sebasitanus Anthonius van Doorn, Dijnselweg 70, Zeist en Catharina Thea Johanna Mei- nen, Steenhoffstraat 31. Frederikus Willem Sukel. Kerkpad z.z. 102 en Mar- garetha Hendrika Stalenhoef, Olijkeweg 2i. Cornelis Johannes de Winter, Van Lenneplaan 73 en Gerarda Majoor, Van Lenneplaan 73. Theo Thannhau- ser. Veenbesstraat 294 en Anna Maria van Hilst, Rooseveltlaan 220 hs, Amster dam. GEHUWD Ronald Jansen, Marco Polo straat 54II, Amsterdam en Maria Di- derica Grietje Venhuizen, Korte Hart ig 5. Eduard Rebergen, Ridder schapstraat 19 bis, Utrecht en Dirkje Petronella van Asch, Molenweg 2 Johannes Cornelis Smit, Irenelaan 51 en Cornelia van Mansom, woonschip Exparr in Achthoven, IJsselstein. Gerhard Hendrik Slikker, Van Nijenrodeweg 643, Amsterdam en Geertruida Maria The- resia Kamp, Park Vredehof 26. OVERLEDENJansje Haage, 78 jaar, weduwe van G. Reijerse, Korte Kerk straat 1. Alberta Johanna Vlessert, 78 jaar, Chopinlaan 75, Apeldoorn. Peter de Beer, 85 jaar. weduwnaar van M. Zieltjes, Albert Cuyplaan 101. Gerrit Boomsma, 70 jaar, gehuwd met G. van der Vaart, Vlaardiogen, Van Maanenstraat 28a. Pieternella Jaco- ba van Sluijs, 41 jaar, gehuwd met W. F. Stomp, Kampweg 30, Soesterberg. Johannes Huisman, 22 maanden, Post weg 52, Soesterberg. Hermina Alber- tina Petronella Maria Postma, 80 jaar, weduwe van A. J. M. van der Heijden, Nieuwerhoekplein 10. Alida Helena Greve, 49 jaar, gehuwd met G. Hardoff, Nieuweweg 6. Dir H. W VELUNGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brlnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 nie. Laa. de kaant hak al zoveul ehoord in un paor menute, dak de stried opt fietsie hep elaote voor waat ut waas en ming voornam om paas trug te kom me as de ammeteurs gonge fietse. Ut waas maor goed daak nie bin blie- ve haange bie aal daat fietse, waant toengk tuus de daam op kwaam rieje, hak bezeuk vaan un heul ouwe kamme- raod, diek in jaore nie ezien haad. Nong waast geluk mit ming, waant die kammeraod waas mit un vrou uut Bel- gieje getrouwd en woende aal jaore in daat laand. Toengk urn zongder opzet vurtelde dak net vaan un wielerwed- stried truug kwaam, hak um op zu haart etraapt, waant uut ut laand waor die net vandaon kwaam, is wielrenne zoiets as daogeluks brood. Voor ik goed en wel teuge Kneliao baad kenne zeige, dak ongder weg effe waas oppehouwe, zaat ik in de otoo vaan die kammeraod om naor ut wielrenne te gaon. Minse, die vriejer waar baar goed op de hoogte. Ik hoefde um heulegaor niks te vraoge, waant hie hep allus haorfing uutteleid en hie dee daat zo meraokuls goed, datter in un paor menute un heu le kwaak minse om ongs heen stinge om de graotus les in wielrenne mee te mao- ke. Hie waas wel heulegaor beduus vaan ut feit datter ok in Hollaand vaan die wedstrieje waore en datter ok bie ongs vaant zaokeleve zoo bar veul medewar- rukking waas, maokte hum haos sprao- keloos. Noeng mok eerluk gezeet wel zeige dak ok wel effe spraokeloos wier tongk door de luudspreker hoorde hoeveul preemies der voor die fietsende jonges waore. Ik weet ut nie zeker, maor ik gloof nie datter één Soesder zaok aan die laange rie ontbraak. En datter hard om die prieze gereeje wier kon un kingd wel zien. Noenk waore der tusse de renners ok un paor Soesder riejers, en daor ut bloed nong eenmaol kruup waor ut nie gaon kaan, stingk aal heul gauw te roepe vort Aorie, waant zo hiete de plaotse- lukke faavoriet. Aachterof klink daat bar stom, net of die vriejer zelluf nie weet daat ie vort mot om te kenne winne. In de drukte hek ut nie goed meer ken ne zien, maor ik gloof dattie as tweede annekomme is. Voor ming is die knaop netjes oppevoed. Ut is noeng eenmaol zo dajje nie ken winne ajje gaaste krieg, waant hie ree tuus en aal die aore knaope waore op bezeuk. Voor ming waas heulegaor nie belaan- riek wie der gong winne. wak wel be- laangriek vong waas daat der in Soes toch wel waat ken slaoge, aal binne der ok minse die daat nie glove. Die bekicke allus denk ik vaan aachtur de raome. Daat ken wel maakkeluk weze, maor un juust beeld kejje der nooit van geve. ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02135-2566-5154 Uitgebreide en moderne collectie GEBORENElisabeth Maria, dochter van J. A. M. Hilhorst en C. M. Schim mel, Klein Engendaalweg 5. Sophia Wilhelmina. dochter van B. J. van de Veen en S. W. Bonestroo, Troelstra- straat 29. Patrick, zoon van A. G. Massop en A. C. G. Zomer, Nieuwstraat 75. Caroline Everdina Sophia, dochter van J. A. Bakfcer en E. Laseur, Ferd. Huycklaan 16. Wilhelmina Monique, dochter van C. Frelink en H. Goor, Rademakerstraat 34, Soesterberg. Marcel Sylvaln André, zoon van N. G. M. Pest en J. G. I. Sonnevelt, Chr. Huy- genslaan 145, Soesterberg. Caspar Franciscus, zoon var» F. E. Higler en M. J. W. Sikkers, Veenbesstraat 606. Anne Jessica en Quirijn Lennert, doch ter en zoon van B. van den Hoogen en G. de Jong, Kolonieweg 2c. Martinus Wilhelmus Theodorus, zoon van C. P. Hilhorst en L. W. Hilhorst, Lange Brink- weg 56. Norbert Ralph, zoon van J. A. L. M. Schalkx en M. P. A. Buijs, Soesterbergsestraat 111. Ingeborg Ca roline, dochter van W. de Haan en W. A. E. Zuijdendorp, Margrietlaan 1. waarvoor de meeste renners zijn gecon tracteerd, elkaar niets toe zouden geven. Door het hoge tempo werd het renners- veld uit elkaar getrokken en staakten verschillende renners de strijd. Half koers werd een kopgroep gefor meerd bestaande uit Arie Bakker, Rudie Liebrechts, Evert Diepenheim, Johnny Meijer en Jan Jager. Deze vijf renners begonnen aan een vluchtpoging, die, gekeken naar de staat van dienst van elke renner, alle kans van slagen had. Toch zou de zeer sterk rijdende Henk Benjamins in een prach tige solo nog kans zien de vijf vluchten den te bereiken. Uiteraard was zijn ploeggenoot Diepen heim direct bereid hem bij de laatste meters die hem nog van de kopgroep scheiden, te helpen, door het tempo te laten zakken Direct nadat Benjamins aans'i ..iting had gekregen ging het tem po weer omhoog en ging men redelijk eensgezind op de vlak voor he rijdende achterblijvers aan, die, na gedubbeld te zijn, de strijd moesten staken. In d: laatste twintig ronden was in de kopgroep van werkelijke strijd geen sprake meer, al was bet Benjamins die met enkele felle tussensprintjes probeer de er alleen vandoor te gaan. Enkele ronden voor het eind werd .et grote pelotqn door de kopgroep gedub beld, waarmee de strijd om de ere plaatsen was beperkt tot twinntig ren ners. Even voor het ingaan van de laat ste ronde kwam de kopgroep los van de op dat moment overgebleven renners, die wel waren gedubbeld, maar in de strijd mochten blijven om uit te gaan maken wie van hen na de zes koplopers de beste plaats zou gaan bezetten. Ii» een eindsprint van de zes koplopers bleek E. Diepeveen net iets vlugger te zijr dan Arie Bakker, die met een twee de plaats genoegen moest n_men. Derde werd H. Benjamins, vierde J. Meyer, vijf Rudie Liebrechts en als laatste J. Jager. Over de tachtig kilometer hadden zij 2 uur, 7 minuten en 35 seconden ge reden. Nadat Diepenheim van ronde-miss Ria ~n de Broek de bloemen en de kus voor de overwinnaar in ontvangst had geno men en de voorzitter van Tempo, de VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Uit het Rijks Opvoedings Gesticht is kort geleden de 20-jarige P. C. S. van V. uit Zeist ontsnapt. Enige tijd nadien kon hij echter te Nijmegen worden aan gehouden. Aanvankelijk werd vermoed, dat de jongen zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een auto ten nadele van een gastarbeider uit Soest, maar een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat dit niet het geval is geweest. T jongen is inmiddels wel weer terug gebracht naar het R.O.G. in Amersfoort. Nadat vrijdagmiddag een druk be zochte receptie de ouverture vormde van de opening van de hobbyshop van de heer Ruckert aan de Molenstraat 2, werd zaterdagmorgen met de verkoop een begin gemaakt. In het pand aan de Molenstraat, dat on danks zijn mooie ligging aan de Steen hoffstraat, nadat er achtereenvolgens 'n schoenhandel en een sanitairwinkel in was gevestigd, enkele maanden heeft leeg gestaan, heeft de heer Ruckert in betrekkelijk korte tijd geheel op eigen kracht, hoe zou het anders kunnen voor de eigenaar van een hobbyshop, een aan trekkelijk geheel gecreëerd. Deze Soester shop is niet de enige die de heer Ruckert heeft, want in Hilver sum, aan de G. van Amstelstraat, bezit hij een soortgelijke zaak, wat opper vlakte betreft zelfs belangrijk groter. In de nieuwe zaak is vooral de nadruk gelegd op de zelfbouw-meubelen, een hobby, die veel geld kan besparen. In de veelheid van fabrikaten op dat ter rein heeft de heer Ruckert gekozen voor de C l meubelen, die voor hem als vakman, het dichtst de meubelma ker benaderen, en een exclusieve collec tie meubelen omvat, variërend van plan tenbak tot luxueus bureau, met een zee aan bergruimte. Naast deze zelfbouw- meubelen introduceert de heer Ruckert in Soest de Japanse vouwdeur, een pro duct met tientallen toepassingsmogelijk heden. Uiteraard vind men in de nieuwe shop ijzerwaren en gereedschappen in een enorm uitgebreide collectie, terwijl de complete collectie verven van bet ver maarde merk Pieter Schoen wordt ge voerd. Gelijktijdig met de opening lanceert de heer Ruckert de kurken v andtegel, die mogelijkheden ten over heeft om een decoratieve wand in uw vertrekken aan te brengen, die werkelijk exclusief is. Naast deze specialiteiten vindt men in de shop nog duizend en één artikelen die deze nieuwe zaak de naam hobby shop volkomen rechtvaardigen. In het ooglopend waren vooral de pas-spiegels die doordat ze zelfplakkend zijn, zeer eenvoudig aan te brengen zijn. In het sterk uitbreidende Soest zijn voor een dergelijke zaak zonder enige twijfel mo gelijkheden genoeg. Zondagmiddag is op het industrieterrein onder ideale weersomstandigheden de wielerronde van Soest verreden. Voor deze wedstryd had men het normale parkoers van ongeveer 1000 meter uit gebreid tot ruim vijftienhonderd meter. Evenals voorgaande jaren was de be langstelling van de renners voor C j Soester ronde bijzonder groot en nog voor het eerste startschot was gevallen, kon gerekend worden op een zeer span nende wedstrijd. Renners als Benjamins (Cabalero), Die penheim (Cabalcro), Liebrechts (Skol) en de plaatselijke favoriet Arie Bakker, eveneens voor de Skol-plocg uitkomend, en vele andere nationaal bekenden vorm den daartoe de garantie. Voordat om half vier de amateurs van start gingen, waren om twaalf uur de veteranen van start gegaan om hun 35 kilometer te rijden. De strijd om de eerste plaats bleek al spoedig te gaan tussen de in Baarn woonachtige, maar voor Tempo uitkomende G. Ruttenberg en de Amsterdammer Moorman. In de Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken 1 verzorgen wij wel, f jed ensnel l sprint bleek de Amsterdammer Moor man net iets sneller te zijn dan Rutten berg. Met een tijd van 57.02 min. kwam hij over dc streep, direkt gevolgd door G. Ruttenberg. Na ruim twee minuten volgde het kleine peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door J. Braat uit Hoofddorp. Na de veteranen begonnen de jongste deelnemers aan hun vijfentwintig kilo meters, waar jammer genoeg geen enkele Soester renner een rol van betekenis voerde. De overwinning werd een Utrechtse triomf, want terwijl J. Pindus de eerste plaats bezette, nam J. Huigen de tweede plaats voor zijn rekening. Grote belangstelling bestond er voor de verrichtingen van de nieuwelingen, w.o enkele Soester renners, die in staat ge acht moesten worden voor een eervolle plaatst te zorgen. Dat de nieuwelingen voor een goede klassering wilden fietsen, blijkt wel uit het feit dat hun kilometer- tijd maar net onder die van hun grote broers, de amateurs lag. Ook nu weer een Tempo-renner voor aan. J. Schipper begon in samenwerking me' de Hilversummer H. de Boer een voorsprong op te bouwen, die bij het in gaan van de laatste ronde uitgegroeid bleek te zijn tot anderhalve minuut. In de lange eindsprint ging J. Schipper als eerste over de streep, terwijl de Boer tweede werd. J. Blokland, die zijn eind spurt even te laat had ingezet, moest genoegen nemen met de derde plaats. Even na half vier werd het startschot gegeven voor de amateurs, die 80 kilo meter moesten rijden. Al direkt in de eerste ronde werd het Tempo opgevoerd, waardoor vluchtpogingen voorlopig on- rr.jgelijk werden. Hoewel de renners in Soester merken ploegen waren ondergebracht bleek al snel, dat de officiële merkenploegen, J. Schipper maakte na zjjn huldiging een verdiende creronde. Bij dc amateurs was Diepenheim in de eindsprint duidelijk sneller dan Arie Bakker, geheel links, die eervol tweede werd. beer Semper, hem had gefeliciteerd met zijn overwinning, kwam een eind aan een prachtig geslaagd wielerfestijn. Voor de secretaris van Tempo, de heer E. dc Lange, was het jammer dat hij vlak voor de wedstrijd met een hersen schudding in Zonnegloren moest worden opgenomen, zodat hij niet kan terugzien op een, mede door zijn goede zorgen, sportieve en organisatorisch perfecte wedstrijd. i

Soester Courant | 1969 | | pagina 7