eur" V olkomen ouderwets maar toch blitz-nieuw Goede raad Geen tijd voor ontbijt ien paar ƒ9,75 Zoete woorden Gast-vrijheden ne dag van 56 - Soest emkool, tuk55 o35 35 tuk35 45 rbos... 85 195 >lsap150 r kilo75 id 85 ram 78 er kilo 95 ■N RDELIG 78 88 110 110 s! 50 DUBBEL Tetef. 2895 imersfoort Hoe staat het met de 's zaterdagse beurt Geisha's zijn géén publieke vrouwen ME-KKAINT o, en, mevrouw, ant u vindt bij dERS - GRAS- ISTEN - TUIN- indiensttreding st met alle voor naamheden. We zijn allemaal gamo geneigd over veigenwijste praten, wanneer we menen een goede raad te geven die in ie ivind geslagen wordt. Maar hoe gaat het omgekeerd? Aanvaarden we zelf gemakkelijk een raadgeving, die op het eerste aanhoren tegen onze eigen inzichten indruist? Er komen allerlei gedachten van verzet in ons op, zoals: ja, jij hebt makkelijk pra ten, ik ben jij niet of, och je begrijpt de hele situatie niet. Toch is hei heel wat verstandiger de raad van iemand, waarin we inderdaad enig vertrouwen mogen stellen, eens ernstig in overwe ging te nemen, ook al menen we aan vankelijk dat we de zaak zelf veel be ter inzien. Niet dat we er dan ook be slist naar zouden moeten handelen, doch we zien de zaak dan eens van verschillende kanten. Blijft onze over tuiging het winnen, dan is ons besluit ook des te beter gefundeerd. We menen dat niemand onze kinderen zo goed kent als wijzelf en tot op zekere hoog te is dit ook waar. En toch kan het gebeuren dat een buitenstaander iets opmerkt, wat ons ontgaathetzij dat we min of meer verblind zijn door on ze liefde, doordat we minder gelegen heid hebben ons kind met andere van dezelfde leeftijd te vergelijken, of waardoor dan ook. Ook kunnen we in de omgang met onze kinderen fouten maken, die onszelf ontgaan. Niemand vindt het prettig op zoiets geattendeerd te worden en toch zou het verstandig zijn eens te luisteren, te overxoegen, en dan zelf te beslissen of we ons gedrag moeten veranderen of niet. Evenals liefde kunnen ook verontwaardiging en haat ons oordeel ernstig vertroebe len, zonder dat we er erg in hebben. Ook dan is het vaak erg moeilijk te luisteren naar een kalmerend, bemid delend woord. We voelen niet hoezeer we soms overdrijven, hoe we van een mug een olifant maken. Een onwille keurige tekortkoming zien we voor 'n persoonlijke belediging of boos opzet aan. Natuurlijk verandert hierdoor ook onze eigen houding en worden geheel onnodig dragelijke verhoudingen to taal verstoord. Velen hebben eerder de neiging hun hart te luchten en maar al te vaak vinden ze een gewillig oor. Soms wordt er gezwegen: een sein dat we niet moeten verwaarlozen. Slechts een enkeling zal eigen inzicht tegen over het onze stellen, niet om ruzie te maken, maar inderdaad om ons te hel pen en om heel waf. narigheid te voor komen. Laten we ons er niet aan er geren, maar er integendeel dankbaar voor zijn! JETTY Misschien vindt u het vreemd dat we u zo maar vragen hoe het bij u thuis met de 's zaterdagse beurt staat, u weet wel, die ene keer per week dat alle huisgenoten zich van top tot teen wassen. Vindt u het een dwaze vraag, dan mogen we aannemen dat de wekelijkse reiniging bij u thuis al „sinds mensenheugenis' 'tot de nor male zaken behoort. Maar in feite is dat niet zo normaal als u denkt. Slechts één van de drie Nederlanders gaat minstens één keer per week in het bad. Jawel, mevrouw. Een zeke re Groningse professor Gadourek heeft dat enige tijd geleden bij een enquête vastgesteld. De professor had nu ook weer niet verondersteld ,dat er in Nederland nog veel mensen zouden zijn die leefden als de inwoners van een klein vissers plaatsje in ons land aan de Noord zeekust. Van die mensen we noe men met opzet géén plaatsnaam om discriminerende publiciteit te vermij den liet een groot deel zich, nog niet een# zo lang geleden, zo om streeks eind september in het baai naaien. Dat bleef dan zitten tot het voorjaar. Zodra het milde jaargetijde weer aan de deur klopte, knipte men het baaien harnas los. Aangenomen wordt dat ze zich bij die gelegenheid meteen een grote beurt gaven, die niet overbodig zal zijn geweest. Bij dezelfde enquête kwam tevens uit «ïe bus, dat er ook slechts één van de drie Nederlanders thuis een be hoorlijke wasgelegenheid douche of bad had. Deze „bevoorrechten" zul len dan ook wel tot degenen hebben behoord, die de 's zaterdagse beurt ln ere houden. Tot slot kan men na tuurlijk nog de vraag stellen of de zindelijkheid en goede verzorging van het lichaam iets te maken heeft met het karakter. Helemaal ontkennend kan deze vraag niet worden beantwoord, maar ondanks dat mag men wel aan nemen, dat het zindelijkheidsgedrag nauw samenhangt met de „accommo datie" welke het eigen huis in dat opzicht biedt. Het kapsel is minstens zo belangrijk-voor de vrouw als dat wat ze draagt. Want zelfs in een droom van een jurk kan een vrouw een nachtmerrie zijn, als haar pruik nergens op lijkt. Natuurlijk moet elke vrouw er in de eerste plaats voor zorgen, dat haar haar er goed verzorgd uitziet, dat wil zeggen: schoon en glanzend geborsteld is. Maar in vele gevallen is ze er daarmee nog niet. Haar kapsel moet ook modieus zijn. Nu is de haarlijn voor 1969 nogal progressief. Het gaat niet om een model, maar een hele stijl, die nogal afwijkt van wat er tot nu toe werd gedragen. De periode van het op gebolde en opgeknipte haar is nu wel definitief voorbij, volgens Parijs dan altijd. Parijs houdt het haar halflang, met een lok schuin over het voor hoofd, wat sinds Jacqueline Kennedy deze stijl propageerde in de mode is gekomen. In plaats van gelijkvallende lokken in de nek wordt het kapsel nu naar voren toe omhooggeknipt, een model dat nog niet zo lang geleden als „volkomen ouderwets" werd versleten. Nieuw is de nieuwe haarlijn dus niet helemaal. Het haar wordt naar binnen gekruld gedragen, een zo genoemde „engelenrol". Maar de vrouw die dit niet wil, mag ook hoge pony dragen en een bloempotkapsel la Courrèges, met recht-afgeknipte haren tot de kaaklijn. En dan is „lang haar" nog steeds het summum van vrouwelijkheid. Wie het opsteekt is „in", maar mag de fijne pijpekrulletjes niet vergeten. U hoeft ze niet zelf te fokken, want de kapper heeft voor- gedraaide lokken in elke kleur voorradig. 1 Jacques Dessange ontwierp dit model, dat representatief mag worden genoemd voor de modelijn 1969: naar binnen gerold haar, opzij aflopend. 2 Opgestoken haar met kleine losse pijpekrulletjes geven een frivool effect aan dit kapsel. Oók een creatie van Jacques Dessange. 3 Voor wie durft, een pagckapscl met hoge pony en een „engelenrol". Als u of uw dochter er nog een figuurtje naar heeft is deze bikini voor u gemaakt. Het model heet „Bitu". Het geraffineerd-goed gesneden broekje bestaat uit twee delen, die door de ringen met elkaar zijn ver bonden. De bustehouder heeft een modische V-vor- mige halsuitsnijding. De droombikini Is gemaakt van katoenen piqué. Het Is een model uit da eoflactie- ■iayle. (Foto: Lautenbacher) In het Westen wordt aan de naam .geisha' maar al te vaak een volkomen foutieve ge dachte vastgeknoopt. Negen van de tien westerlingen menen, dat geisha in Japan de naam is voor een publieke vrouw. In feite is dit beslist niet het geval. Wat is een geisha dan wel? Het is de naam voor Japanse meisjes die, meestal in dienst van een Geishahuis, tot taak hebben de gasten bij maaltijden en in theehui zen aangenaam bezig te houden door conversa- Natuurlijk hebben ze bij u thuis ook geen tijd voor ontbijt en natuurlijk is dat allemaal onzin. Of men staat te laat op, of men is ochtendziek en heeft alleen maar geen zin om te ontbijten. Let u eens op wat al die „geen tijdsters" doen als ze met vakantie zijn. Ze eten de pensionhouder de oren van het hoofd. Het wordt dus tijd dat u uw huisgenoten deze slechte gewoonte eens afleert. Want medisch is men van oor deel, dat er veel met geluk èn gezondheid wordt gespot door slecht te ontbijten. Na 8 uur slaap is de maag volkomen leeg en heeft het lichaam voed sel nodig om dat om te zetten in energie. Een zakenman die niet ontbijt is gauw geïrri teerd; moeders kunnen in zo'n geval weinig geduld opbrengen en kinderen met een lege maag zijn vaak de slechte opletters in de klas. Het ontbijt hoeft niet te bestaan uit zware kost en er hoeft ook geen half uur mee „verloren te gaan". Een algemeen door diëtisten ai volen ontbijt bestaat uit: tic, muziek en dans. Vaak wordt zo'n meisje reeds op zeVen- of achtjarige leeftijd door de ouders aan een geishaschool afgestaan, waar zij een zorgvuldige opleiding krijgt. Het gevolg is dan ook dat deze meisjes dikwijls zeer ontwik keld zijn als ze in functie treden. Ze zijn ook meestal uitzonderlijk beschaafd en het is geen uitzondering als een geisha trouwt met een man uit de beste Japanse kringen. Geisha's kan men dus beschouwen als de per fecte gastvrouwen van Japan. Ze worden betaald om te glimlachen, te praten, te schertsen, thee te schenken en de gasten bij het afscheid het gevoel te geven dat ze van hen houden. In wer kelijkheid is de geisha de gast echter gauwer vergeten dan omgekeerd. Zij wil niet méér voor hem zijn dan een vluchtige droom, die niet lan ger duurt dan één avond, maar waarvan de her innering bij de tegenpartij nog jaren blijft voort bestaan. Wist u dat een snuifje suiker als tovermiddel kan werken? Leest u de volgende „zoete tips" maar eens aandachtig door en doe er uw voordeel mee. Bijna alle levensmiddelen krijgen door toevoeging van een snuif je suiker een aparte smaak: Suiker geeft ook aan vele levensmiddelen een verfijnde geur; Speciaal in soepen en sauzen wordt het aroma geaccentueerd door er een snuifje suiker aan toé te voegen: Door bijvoeging van wat suiker wordt de smaak van bepaalde voedings- en genotmiddelen verzacht, terwijl een zure smaak er pikant door wordt; Een klontje suiker kan uw vermoeidheid op de vlucht jagen en lusteloosheid verdrijven; Suiker is de beste voedingsstof voor uw spieren; Zelfs de beste zoetstof kan de suiker niet evenaren. cltrus fruit of sap, Corn Flakes met suiker en melk, een boterham of broodje met boter en Iets te drinken voor kinderen bü voorkeur melk. Zo'n ontbijtje bevat een kwart tot een derde van het totaal aan voedsel dat een opgroeiend of volwassen mens per dag no dig heeft. Het Is ln een wip zien naar binnen gewerkt. Een ideaal ontbijt dus voor alle grote en kleine mensen die geen tijd hebben of „denken" geen tijd te hebben. Kamoose Taylor, wiens Hotel Macleod (te Macleod in Alberta) in 1880 in heel West-Canada bekend en beroemd was, hield er vol gens het mei-nummer van Het Beste heel merkwaardige regels voor gasten op na. We hebben ze voor u genoteerd, niet in de ver onderstelling dat u die „gast-vrijheden" ook op uw gasten gaat toe passen, maar alleen uit curiositeit. En wie weet komt er toch nog een ideetje uit. Wanneer gasten, dan wel hun bagage, over het hek worden ge worpen, kunnen zij dit beschouwen als een aanzegging om te vertrekken: De bar is dag en nacht open: drankjes kosten overdag 50 cent en 's nachts een dollar: Het Is de gasten verboden op het plafond lucifers af te strijken of te spuwen, of in bed hun laarzen aan te houden: Aan twistzieke of luidruchtige personen, voorts zij die zonder aanleiding revolvers of andere vuurwapens in het gebouw af schieten. en alle gasten die gedood word», werdt M verblijf ontzegd.

Soester Courant | 1969 | | pagina 15