ymmm m MAZDA MET RAAD EN DAAD li m EG vSETÏEN Uw succes is onze reclame ENGEL ZIEN STRALEN OP VADERDAG, Fotohandel VAN ESSEN Krabbels van Kneüs KOEK HAPPEN ZIJN DAG GEMEENTE HOOPT VOOR AANLEG ENGWEG OP 50 RIJKSSUBSIDIE Weg met regionale en locale ontsluitingsfunctie GEYTENBEEK Garage ,DE SOESTER' Overspannen vrouw stak woning in brand Gireren van abonnementsgeld Auto- en Vrachtwagen- rijschool Als u vaders ogen wilt moet u het kado voor hem kiezen bij FOTO OPTIEK Zo maakt u onvergetelijk Aatofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen VRIJDAG 13 JUNI 1969 O* «H6M k vanaf ƒ6895,incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest sluitvorming uitmaken, maar van eni ge financiële consekwentie van welk alternatief ook was hem nog niets be kend. Ir. Coffeng vond, dat de keuze tussen twee alternatieven niet uitsluitend be paald moet worden door een kostenver- gelijking. Hij wees onder meer op de consekwenties voor het wegennet en de woonbebouwing, waar men met een overvloed aan verkeer zou kunnen wor den geconfronteerd. Men vroeg zich af wie de weg nu eigenlijk gaat betalen. En toen dat voor de helft de gemeente bleek te zijn, vroeg men zich vervolgens af, of niet andere projecten (riolering) een grotere prioriteit verdienen. Tevens werd gevraagd, welke betekenis men moet hechten aan het feit, dat zowel de Engweg als de weg om de noord uit het streekplan voor de Utr. Heuvelrug zijn verdwenen. Ir. Coffeng wees er op, dat in het voorontwerp van het streekplan voor Vallei- en Eemgebied de weg over de Eng wel is opgenomen. „Met name ten aanzien van de infrastructuur wijkt dit voorontwerp in belangrijke mate af ten aanzien van de inzichten op dit gebied, die in het streekplan voor de Utredhtse Heuvelrug naar voren zijn gebracht. Deze inzichten worden als verouderd beschouwd", meende ir Coffeng op grond van zijn relaties met de Provin ciale Planologische Dienst te mogen vaststellen. De heer Faber (V.V.D.) vroeg zich af, wat de gemeente nu eigenlijk wil: een weg voor de ontsluiting voor het plaat selijke verkeer of een weg voor inter lokaal verkeer. In het eerste geval be hoeft de weg niet zo groot te zijn en bij verbetering van de parallelwegen wellicht in het geheel niet te worden aangelegd, terwijl in het tweede geval een en ander niet voor rekening van Soest behoort te komen. Ir. Coffeng zei. dat de Engweg een tweeledige funktie krijgt. Locaal voor de ontsluiting en regionaal voor het doorgaande verkeer, dat ondanks de aanleg van rijksweg 1 (naar Hoeve laken) toch gebruik blijft maken van de drukke weg door Soest. Ir. N, P. H. J. Roorda van Eysinga var> het stedebouwkundig bureau Van Embden uit Delft zei, dat de weg over de Eng met veel zorg moet worden aangelegd om de verstoring van het fraaie landschap zo gering mogelijk te doen zijn. Dat in dit opzicht toch wel iets te bereiken is, illustreerde hij met het voorbeeld van de rijksweg Amers- foort-Zwolle. „We zullen ons best doen om iets te maken, waarover we ons later niet behoeven te schamen" zei hij. Namens de plaatselijke middenstand deelde de heer Smit, voorzitter van de winkeliersvereniging mede, dat een aan tal schriftelijke vragen over deze zaak aan de raad zal worden gesteld. Door nog andere personen werden vra gen gesteld welke over het algemeen bevredigend werden beantwoord, De voorlichtingsavond werd door een paar honderd mensen bijgewoond, w.o. de vrijwel voltallige gemeenteraad, de drie wethouders, hoofden van diensten, vertegenwoordigers van middenstands organisaties en politie. Eerst tegen middernacht sloot de bur- bemeester deze avond, die wel verhel derend heeft gewerkt. Een zwaar overspannen vrouw heeft dinsdag haar woning aan de Van Goyenlaan 113 in brand gestoken, na dat zij eerst een grote hoeveelheid pe troleum had rondgestrooid. Na de boel in brand te hebben gestoken vertrok zij naar Baarn, waar zij kennelijk aan gifte van haar daad heeft gedaan. De Soester politie werd tenminste gewaar schuwd. In de woning werd inderdaad een nog smeulend vuurtje en een grote hoe veelheid rook aangetroffen. De brand weer heeft verder onheil voorkomen. De schade kon beperkt worden gehou den. 3,50 voor Soest, Soestduinen en Soesterberg en ƒ6,50 voor andere gemeenten. Zij, die het abonnementsgeld van de Soester Courant voor het derde kwartaal 1969 nog niet hebben ge gireerd, verzoeken wij beleefd dit thans te doen. Direct na 1 juli wordt voor alle abonnementen waarvoor nog geen betaling heeft plaats gehad, een kwitantie aan de incasseerders afgegeven. TUBIFEX. - Is het mogelijk zelf tubifex te kweken en zo ja, hoe Antwoord: Tubifex zijn zeer kleine rode wormpjes, die de modderbodem van zacht stromend water als een rood ta pijt bedekken. Ze kunnen daarin het gehele jaar verzameld worden, als het water ijsvrij is. Het wordt uit Duisland geimporteerd en is goed te bewaren in een glas, dat uit de kraan een fijn doorlopend straaltje water ontvangt. Het is dus niet gemakkelijk zelf te kweken gezien het stromend water. U kunt het natuurlijk proberen door er wat te kopen en er van voort te kwe ken, maar we vermoeden dat het ko pen op de duur goedkoper uitkomt dan zelf kweken. GULDEN VLIES - Door wie - -is het Gulden Vlies ingesteld Antwoord: De ridderorde van het Gul den Vlies werd op 10 januari 1430 in gesteld te Brugge door hertog Filips van Bourgondië ter gelegenheid van zijn huwelijk met Isabella van Por tugal. De orde werd opgericht ter be scherming van de kerk. Hij stelde zichzelf en zijn opvolgers aan tot grootmeesters, bepaalde het aantal rid ders op 24, waarbij het volgende jaar door hem 7 en later door Karei V nog 20 werden gevoegd. Hij schonk de rid ders een ordegewaad, dat spoedig werd afgeschaft en een gouden keten, waar aan het ridderteken hing. Vele aanzienlijke Nederlanders zijn in het bezit geweest van deze orde. Haar zinspreuk is: „Pretium non vile labo- ris". Het laatste kapittel werd in 1559 te Gent gehouden. In onze eeuw nog werd deze orde verleend door de kroon van Oostenrijk en die van Spanje. INKOMSTENBELASTING. - Hoe groot is de aanslag in de inkomstenbelasting 1967 in tariefgroep II boven 65 jaar? Het belastbaar inkomen is ƒ8315, Antwoord: - Ongehuwden boven 65 jaar worden toch gerangschikt onder het gehuwdentarief maar krijgen daar om slechts de halve bejaardenaftrek. Het maakt dus verschil of u al dan niet gehuwd bent. Een gehuwde is, re kening gehouden dus met de bejaar denaftrek in tariefgroep II over ge noemd inkomen verschuldigd 677, belasting en een ongehuwde 758, HORLOGE. - Ik bezit een mooi gouden horloge dat ik na mijn overlijden graag aan mijn broer wil vermaken. Is het voldoende als ik dat op papier zet, of moet dat bij de notaris gebeuren Antwoord: U kunt inderdaad per codicil, dat is een zelf geschreven, gedateerd en ondertekend stuk bepaalde meubel stukken en lijfsieraden vermaken. Het verdient aanbeveling e endergelijk stuk te laten registreren, zodat de datum vaststaat. PFMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 BAjje ut ming vraog dan mok zeige daat ming vurwaachtinge niebar hoog waore gespaanne ovur de bie-eenkoms, waor vaan gemeente wege op uutgeleig zouw worre, hoe oft noeng allemaol in mekaor zaat met de veul be- sproke niewe wege die in Soes zouwe motte komme. Omdak voort eers in maonde verleje week geen kraant ehad hep, konk toen nie wete, daat die avongd toen nie doorging. Maor vaan de week sting der in de offesjele meedelinge daat die avongd deze week zouw ?ehouwe worde. Met me zongdaagse klompe en me zon daagse buis an bink ok naor de ke- zerne vaan de braandweer an de Laan- ge Brinkweg egaon. Ik zee int begin aal dak der nie zo bar veul van verwaachte, maor ik kon ming oge nie glove toengk bie gemeen- tewarrukke an kwaam rieje. Zoon kwak otoos hak daor vamme leve nog nooit zien staon. Hoechtum. Maor ut wier nog veul arregur toengk binne kwaam. Der kon geen mins meer naor binne en die nog wel in de zaol konne kom- ne, konne geen stoel meer kriege en mos blieve staon. Daat waas voor die minse wel jaam- mur, maor ik ken der bes inkomme daat de minse vaan de gemeente nie op zoon kwaak volluk hadde erekend, aal zouwe zullie der wel rekening mee gehouwe motte hebbe. Effe nao aacht uur gong de barrege- meester voor de praotpaol staon en hiete iedereen haarteluk welkom. Nie iedereen, waant der stinge nog un kwaak minse buute die der nie meer in mochte omdaat zullie te laot waore. Daat haadde ze vaan te vore kenne we te waant ut sting int mededelingen- hoekie vaan barregemeester en wethou- wers in de kraant. Presies om ach uur zouw de deur op slot gaon en daat beurde ok. Noenk waore die minse die voor de deur stinge ut daor nie mee eens en dur waster eentje zo biedehaand dattie op de bel drukte, maor de sleutelbe- waorder waas niet te vurleie; de deur bleef dich en die minse bleve staon. Noeng schaat ik zo daat die vriejer die zo baar an de bel bleef rommele, bi- ze eige doch de anhouwer wint en daorom maor un stokkie tusse de knop vaan de bel dee. Hie voorkwaam daor- mee voorlopug allenug un laamme ar- rum, waant ondaanks die matschud ding gong de deur nie ope. Zellufs nie om der uut te kenne, Noeng kent bes un goeie maotregul weze om de zaok of te sluute, maor ik schaat zo daat as de baos vaan de braandweer daat haad ewete, hie daat nie haad goedevongde. Waant stel je us voor datter braand waas uuttebroke, der haad geen mins meer uuttekend. En de braandweer haad ok niks kenne doen, waant die waore der nie. Zullie haadde ok niks kenne doen as de ge- moedere un bietje verhit geraok zouwe worde. Maor toen ok de buutestaon- ders toch waore binnegelaote, zongder daat die stokkiesdouwer in de hoek mos staon, begonne drie knaappe bolle uut te leige hoe ut allegaor staot met de weeg over de Eng en die door de pol der. Ik neem an datter in de kraant wel. presies zaal staon watter allegaor ge- praot is, dus zaal ik ovur daat pre- bleem maor nie uutwieje. Voor ming hoef ut allegaor nie. Der binne genog oplossinge. De maan- ne die der ovur gaon, motte allenug maor in de gaote houwe, datter zo min mogeluk huuze offebroke motte worde. Ajje ut nuchtur bekiek, dan ist alle gaor heul eenvoudig. Ut gaot omt vur- keer daat uut Aomersfoort komp en naor Aamsterdaam mot, of aorsom. Aster noeng een weeg zouw komme, die zoon bietje geliek op zouw lope mit de Eem, daan kon die bie Aomers foort beginne en bie Baore op r'e snel- weeg uutkomme. Voor de boere die naor hullie laand motte motte der daan maor un paor tunnuls gemaok worde. Maor ik bin geen deskundugge, dus daat zaal weel gezever weze. Maor in alle gevaal de minse die ut angaot en daat binne wullie, of wullie noeng voor of teuge de gemeenteplaan- ne binne, hebbe laote zien daat wullie der ok wel waat vaan wille wete voor ut zo veer is. Daat ken soms laang dure, maor ut ken ok in één keer te laot weze. En daat zouw un raamp kenne weze voor bepaolde minse, nog nie voor ming, waant ak Kneliao mot glo ve, zaait nog wel effe dure, die wege- anleggerie, waant der binne nog maor net cente genog om de straote die der aal binne te ongderhouwe. Terwijl de koek van het nationale in komen steeds groter wordt en steeds beter wordt gekruid, zien wij de strijd van belanghebbenden om zoveel moge lijk van die koek te krijgen, zich toe spitsen. Wij negeren de inflatie die door loonsverhoging wordt opgeroepen en verhogen daarna weer de prijzen. Hoewel de werkgelegenheid gunstig is en de inkomensbesteding nog toeneemt speelt het nog goed aflopend spel zich of op een steeds beperkter terrein van het bedrijfsleven in steeds grotere een heden. Wanneer het werkelijk zo is dat ons land ook bij tegenslagen zich op eigen kracht zal moeten handhaven, dan moeten wij er bij de opbouw van ons economisch patroon meer rekening mee houden. Wij mogen met open ogen stre ven naar de economische eenheid van Europa, maar bij toenemend nationa lisme moeten wij zorgen voor een sprei ding van winstmogelijkheden. Die sprei ding moet zichtbaar zijn voor een vol doende aantal bedrijfstakken. Zij moet zich voorts openbaren in een voldoende diversiteit van ons exportpakket. In de derde plaats dient men ervoor te zorgen dat onze economische belangen niet te eenzijdig gekoppeld zijn aan de Westduitse economie. Het gaat er dus niet alleen om dat onze einduitkomst van de economische activiteit gunstig is; niet minder be langrijk is de samenstelling van het welvaartspakket. Een evenwichtig eco nomisch beleid hangt niet alleen af van een gunstige betalingsbalans en van volledige werkgelegenheid. De werkne mers èn het bedrijfslever. behoren op een zo breed mogelijke basis bij de wel vaart betrokken te zijn. BIRKSTRAAT 2 - TELEFOON 2814 KEUZE UIT EEN ENORME HOEVEELHEID FOTO- EN FILMARTIKELEN. de noord heeft verworpen en volgens B. en W. daarmede automatisch heeft gekozen voor de weg over de Eng, deels ook, omdat de raad al heeft meegewerkt aan grondaankopen voor deze weg en het structuurplan, waarin de weg is op genomen, heeft vastgesteld, menen B. en W. aan de Engweg te moeten vasthou den, ofschoon van diverse kanten met meer nadruk wer dgepleit voor een weg, noordelijk langs Soest. Het verkeerstechnisch bureau Goudappel en Coffeng te Deventer is op grond van verkeersonderzoeken en prognoses tot de conclusie gekomen, dat een weg over de Eng om verschillende redenen voorkeur verdient. „Het is duidelijk, dat Soest met zijn huidige rijksweg in een moeilijke positie verkeert", zei ir. L. F. Coffeng op de voorlichtingsavond. Er ontstaat een steeds grotere verkeers- spanning tussen het Gooi en Amersfoort, die zich vrijwel uitsluitend langs de weg door Soest kan ontladen, ofschoon de weg van Amsterdam naar Hoeve laken wel een deel van het verkeer heeft afgeleid. Per dag rijden over de rijksweg door Soest zo'n 16.000 voertuigen, waarmede de limiet allang is overschreden. „Over een paar jaar zal deze weg geen ge vaar meer opleveren omdat het ver keer dan bijna tot stilstand is geko men", meende ir. Coffeng. Een drietal faktoren zal de komende jaren voor een nog zwaardere belasting van de riiksweg en andere Soester wegen zor gen: de groei van Soest en d_ even redige groei van het autobezit, de ster- ge georiënteerdheid van Soest op de omliggende plaatsen en voornamelijk het Gooi (mede door de overloop van 't Gooi naar Soest) en de toenemende gemiddelde welvaart, die tot gevolg zal hebben, dat er in 1985 ongeveer drie maal zoveel auto's op de '«vegen zul len rijden als thans het geval is. Voor de verwerking van het interloka le verkeer bestaan reeds jaren plannen voor hetzij een weg om de noord, het zij een weg over de Eng. De nieuwe weg zal volgens ir. Coffeng in ieder geval moeten zorgen voor een even wichtige belasting van het wegenstelsel in Soest en tevens goed op dat wegen net moeten aansluiten. Een weg over de Eng komt hieraan meer tegemoet dan een weg om de noord, meende hij. Tevens zal de weg om de noord Soest in zijn uitbreidingsmogelijkheden in noordelijke richting beperken. Voorts wees ir. Coffeng op de belang rijke funktie, die de Biltseweg (straks een vierstrokenweg) gaat krijgen voor het doorgaande verkeer. De oplossing, vanging van de huidige rijksweg zal dus in ieder geval een regionale en lo cale ontsluitingsfunktie krijgen, wat betekent, dat goede en snelle verbin- dinswegen naar de nieuwe weg be schikbaar moeten zijn. Voor een weg om de noord zou dat betekenen, dat verschillende doorbraken zouden moe ten worden gerealiseerd, waarvoor een vrij aanzienlijk aantal huizen ten noor den van de huidige rijksweg zou moe ten worden gesloopt. De heer Van Gurp van het verkeers technisch bureau deelde mede, dat bij alle prognoses en berekeningen is uit gegaan van het te verwachten inwoner tal in het jaar 2000 en de spreiding van de inwoners over de gemeente, alsmede van hun woon-werkrelaites met andere gemeenten. Tevens is de struc tuurnota als uitgangspunt genomen. Volgens de heer Van Gurp is het niet waarschijnlijk, dat in het jaar 2000 een wezenlijke verbetering in het openbaar vervoer bereikt zal zijn. Daarvoor zijn de afstanden over het algemeen te klein en is rendabele exploitatie niet mogelijk. Wel zijn besprekingen met de N.S. gaande om het openbaar ver voer van en naar het toekomstige stadscentrum bij station Soest-Zuid wat aantrekkelijker te maken. De heer Van Gurp zei te verwachten dat indien voor de weg om de noord zou worden gekozen, de parallel lopen de wegen in Soest (het Beckeringh- straat-Laanstr.-Ossendamweg-tracé, de Albert Cuyplaan en de Soester Eng weg) overbelast zullen raken. De heer Jonker (D'66) betreurde het, dat van gemeentezijde niet meer in formatie vooraf was verstrekt. Tevens zei de heer Jonker, dat de economische aspecten een belangrijk deel van de be- De omstreden weg over de Eng - ter ver vanging van de overbelaste huidige rijks weg door Soest zal door de gemeente worden aangelegd. Men hoopt echter op financiële steun van het rijk. Het ge meentebestuur heeft goede hoop dat de rijkssubsidieregeling van toepassing zal worden geacht op het betreffende pro ject, volgens welke de gemeente zou mogen rekenen op een subsidie van 50 in de aanlegkosten en 80 in de kos ten van verwerving (van gronden en op stallen-. Het gemeentebestuur meent te mogen rekenen op steun van die instan ties, die op de toekenning van de sub sidie een grote invloed kunnen uitoefe nen. Wanneer de raad op korte termijn for meel zou kunnen besluiten tot de aan leg van de weg over de Eng, zal vol gens de verwachting van de directeur van gemeentewerken, de heer v. d. Dus- sen reeds over twee jaar met de aan leg van de weg kunnen worden begon nen. De werkzaamheden zouden vier tot vijf jaar in beslag nemen. Een en ander is dinsdagavond medege deeld op de voorlichtingsavond, die het gemeentebestuur over deze affaire in de daarvoor veel te kleine brandweerka zerne heeft gehouden. Overigens werd van verschillende zijden wel de verba zing uitgesproken over het feit, dat de raad nooit een besluit tot de aanleg van de weg over de Eng heeft genomen. Burgemeester mr. S, P. Baron Bentinck zei evenwel, dat de raad in het tot dus ver gevoerde beleid overigens wel re kening met deze weg heeft gehouden. De raad kan nog wel terug, maar dat zou volgens de burgemeester geen daad van goed bestuur zijn en vergeleken kunnen worden met wanbeleid. De burgemeester erkende, dat de raad Heuvelrug werd het accent gelegd op de weg om de noord, terwijl de Engweg slechts met een streepje volledigheids halve stond vermeld. De intendant van het paleis opperde be zwaren tegen de weg om de Noord, evenals de gemeentebesturen van Baarn en Soest, die grote stukken natuur schoon zagen bedreigd. Vier jaar geleden werd bij Koninklijk Besluit zowel de weg om de noord als de Engweg verworpen. In het K.B. werd gesteld, „dat sedert de vaststelling van het streekplan zich belangrijke wijzi gingen hebben voorgedaan met betrek king tot de inzichten omtrent het juiste beloop van een nieuwe verbinding tus sen Amersfoort en Hilversum en dat in verband hiermede naar alle waarschijn lijkheid noch het tracé van rijksweg lb om de noord, noch het tracé van de weg over de Soester Eng zal worden verwe zenlijkt". In de nota „Oog op Utrechts Toekomst" komen beide wegen dan ook niet meer voor, maar in het in 1967 door de raad vastgestelde structuurplan voor Soest is de weg over de Eng wel opgenomen, ter wijl tevens een weg om de noord staat aangegeven .Ondanks het feit, dat van de zijde van het rijk op dat moment weinig financiële steun viel te verwach ten voor de realisering van de Engweg, hebben B. en W. toch aan deze oplos sing vastgehouden. Een min of meer toevallige samenloop van omstandigheden is er de oorzaak van gewees.t dat hier toch nog de no dige geldelijke medewerking van het rijk mag worden verwacht. De oorzaak ligt bij het voornemen van rijkswaterstaat om alle rijkswegen, die niet een gepronunceerd karakter van een doorgaande autosnelweg hebben, in on derhoud en beheer over te dragen aan provincies en gemeenten. Zo ook de rijksweg door Soest. Dat zou tot gevolg hebben, dat een vervanging van de rijks weg of iedere verbetering daaraan ten laste van de gemeente zou komen. Om die reden is d reeds eerder genoemde rijkssubsidiregeling ingesteld. „Deze re geling is van toepassing, ongeacht het alternatief, dat men kiest", zo zei dins dagavond de burgemeester. Deels omdat de raad destijds de weg om Er was grote belangstelling voor de openbare avond, waarop duidelijk werd uiteengezet wat de plannen inhielden. die voor Soest moet worden gevonden, moet worden gezocht in de richting van een weg met een vooral regionale funktie, die de relatie 't Gooi-Amers- foort kan onderhouden. Ongeveer de helft van het aantal weggebruikers, dat de rijksweg passeert moet niet in Soest zijn en is dus doorgaand verkeer. Ir. Coffeng vond verder, dat behoefte be staat aan een weg, die het hart van Soest met het hart van andere plaat sen of streken verbindt. Dit brengt ook als noodzaak een goede aansluiting op het plaatselijke wegennet met zich mee. Een weg, dwars door Soest zal aan deze eis z.i. beter kunnen vol doen dan een weg, die buiten Soest om wordt gelegd. Volgens de berekening en prognoses zullen de toevoerwegen driemaal zoveel worden belast als voor een weg om de noord gekozen wordt dan wanneer men een weg over de Eng als uitgangspunt neemt. Deze grote be lasting zal ook grotere luchtverontreini ging - veroorzaakt door langzaam rij dende en vaak stilstaand verkeer - tot gevolg hebben, zo deelde ir. Coffeng en de burgemeester mede, in antwoord op vragen van D'66. De weg ter ver- ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 formeel nog een besluit moet nemen. Tevens gaf hij toe, dat de aanleg van de weg een zware belasting zal gaan vor men voor de gemeentelijke financiën, ook al vergoedt het rijk de helft van de aanlegkosten. Omtrent de financiële consequenties wordt overigens nog overleg gepleegd met rijksinstanfcies, terwijl ook het juist tracé nog moet worden vastgesteld. Bovendien is het nog een geheel open vraag, waar de eventuele Engweg zal uitkomen op de huidige rijksweg. Vast staat, dat de Engweg zal beginnen bij Nieuwerhoek, om dan de Wilhelmina- laan te volgen. Het is de bedoeling, de weg in de zuidelijke helling van de Engh gedeeltelijk in te graven, om de weg al dus een zo min mogelijk storend element voor het landschap te doen zijn. Het eerste initiatief voor de aanleg van een weg over de Eng is - zo deelde de burgemeester mede, - meer dan twaalf jaar geleden uitgegaan van rijkswater staat, die toen tevens al begonnen was met de aankoop van de nodige per celen. „Rijkswaterstaat toonde in dat opzicht meer toekomstvisie dan het ge meentebestuur van Soest, dat aanvanke lijk niet veel voor een dergelijke weg voelde,, gezien de aantasting van het fraaie landschap", aldus de burgemees ter. Later zijn de inzichten echter ver anderd, mede onder invloed van het snel toenemende verkeer en de te ver wachten groei van Soest. Later is Rijkswaterstaat met een alter natief gekomen een weg noordelijk om Soest, die of bij Trier, of reeds eerder in de richting Baarn van de huidige rijksweg lb zou moeten afbuigen om in de omgeving van het sportpark Birk- hoven weer op de oude weg uit te ko men- Maar de ideeën hieromtrent wa ren nauwelijks uitgewerkt, of rijkswa terstaat schoof beide plannen terzijde. Vooral aan het Engproject wilde men zeker geen medewerking verlenen, ge zien het algemene streven, om ver- keersintensieve wegen zo veel mogelijk buiten bebouwde kommen om te leiden. In het streekplan voor de Utrechtse

Soester Courant | 1969 | | pagina 5