r RE NAU 1»' 16 Garage Stam geen courant Arnould G* Diepeveen BUDGET-SHOP VADERDAG GROTE SPANNING BIJ FINALES BEDRIJFSVOETBAL T0M0S De Witte Pompen Joke Duiser kampioen N.H.K.V. toer ew progressieve A.s. zaterdag start Red Stars met „mini-basketbal" dinsdag 17 en vrijdag 20 juni niet kan verschijnen. Koopt u een bromfiets J. L. M. van Hal-Zonderop Wedstrijd Groot Gaesbeker- gildeProcar op B.D.C.-terrein S.E.C.-Honkbal BADPAKKEN Drogisterij Mol gemoderniseerd en uitgebreid Praktische geschenken Sandalen - Slippers Pantoffels L.T.C. Soest Volgend jaar mogelijk ook zaalhandbal en tafeltennis Meningen van lezers Schrijven aan de raad van Soest Toffee-Grisp Ananassticks 79 ct Koffiekoeken VRIJDAG 13 JUNI 1969 Waarom wachten bij KM de dapper? \^y Maak een (telefonische) afspraak! AVIA DIENSTEN CENTRUM "DE KORTE DUINEN" AFD. KAPSALON EN SHOP BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON (02155) 5442 In Aerdenhout zijn zondag de kampioen schappen verreden van de Noord-Hol landse Rijvereniging Het uitgezette parkoers diende in twee manches gereden te worden. De hoogte van de verschillende hindernissen was gesteld op ongeveer 1.20 meter. Bij het verrijden van dit concours werden de resultaten in aanmerking genomen, die circa drie weken geleden behaald zijn in het Jachtconcours van de N.H.R.V. In dit jachtspringconcours had onze plaatsgenote, mej. Joke Duiser reeds een flinke voorsprong genomen door met haar paard „Walk Tall" in een tijd van 83,9 cec. beslag te leggen op de eerste prijs. De heren Herman Smit en Paul Wilten, die te samen op de tweede plaats be slag wisten te leggen, hadden voor het Jachtconcours 95,5 sec. laten afdrukken. De voorsprong die Joke Duiser hier in feite reeds had genomen, vestigde de al gemene overtuiging, dat het kampioen schap voor haar w.el zou. zijn wegge legd. In de twee manches bewees Joke Duiser met „Walk Tall' haar onbetwiste meesterschap. Zij verreed beide manches in haar mooie stijl, waarbij zij in totaal vier fouten maakte. Haar tegenstander Herman Smit, die de meeste kansen had om Joke het kam pioenschap te ontnemen, moest tot zijn grote spijt 8 en 11 fouten laten noteren. Met het paard „Bart" van de heer A. C. Jansen ging Joke Duiser eveneens het parcours door. Ondanks 7 foutjes kwam zij met dit veelbelovende paard voor treffelijk rond. De resultaten waren goed voor een zevende plaats. In het nummer „schoonste rijpaard", klasseerde Joke zich als zesde met Bart. Zoals de lezers zich nog wel zullen her inneren was Joke Duiser ongeveer een half jaar geleden het slachtoffer van een incident, dat zich voordeed in de R.A.I. te Amsterdam tijdens de driedaagse na tionale wedstrijden. Ondanks het feit, dat zij als de best geklasseerde amazone recht had op de uitgeloofde keukenuit rusting, werd deze haar onthouden. Het direct door haar ingediende protest werd oorzaak, dat haar keukenuitrusting alsnog is uitgereikt. Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk - lel. 02155-2850 Komende zaterdagmiddag start de Soes- ter basketbalvereniging The Red Star» met de ..mini-basketbal", hetgeen wil zeggen basketbalsport voor de jongen» en meisjes in de leeftijd van 9 tot 12 jaar. Tot nu toe was de jongste groep bij deze jeugdige vereniging de adspi- rantenafdeling, waar de leeftijd varieert van 13 tot en met 16 jaar. Daarnaast bezit de vereniging ook reeds meisjes- en jongens junioren, alsook dames en heren senioren. De tendens in de basketbalwereld is de laatste jaren steeds meer geridht naar de allerjongsten. Het ligt in de bedoeling van het bas- ketbaldistrikt om de komende competi tie reeds met een mini-basketbal-com petitie te gaan beginnen, hetgeen de Soester basketbalvereniging reeft doen besluiten om te komen tot deze mini- basketbal. Ongeveer 400 jongens en meisjes van de diverse lagere scholen hebben deze week een uitnodiging gehad om a.s. zaterdag. 14 juni, van 3 uur tot 5 uur. aanwezig te zijn in de nieuwe sporthal „Beukendal" om daar de beginselen van de basketbalsport te leren kennen. Indien mocht blijken dat de belangstel ling na deze basketbal-instuif voldoen de is, zal The Red Stars nog tweemaal zo'n instuif organiseren, waarna men zal trachten te komen tot de oprichting van een jeugdafdeling. Zowel de redactieleden en mede werkers als dat deel van ons technisch personeel, dat met de vervaardiging van de Soester Courant is belast, gaan maandag met vakantie. Dit heeft tot gevolg, dat, evenals vorige jaren, ons blad gedurende een weck. en wel op Ons kantoor blyft echter ge opend en het resterende deel van ons personeel blüft aan wezig om uw drukwerk te ver zorgen. Van Kooy en H. Huffels van v. d. Pol. Vierde werd W. Harskamp van Van Kooy, vijfde H. Schilder van Foxboro en zesde M. Triebeis van Fokboro. De 4 k 50 meter vrije slag estafette (gemengd) werd een zeer royale over winning voor Foxboro 1. Op de tweede plaats volgde Stam, op de derde plaats Foxboro 2 en vierde werd Branson. De waterpolowedstrijd tussen de zeven tallen van Van Kooy en de leden van de Soester Zakenkring is een beetje in het water gevallen, althans voor zo ver het een officiële uitslag betreft. Op een gegeven moment lag alles, wat van beide partijen kon en wilde water- poloën gelijktijdig in het water, terwijl ook de juiste speeltijd niet zozeer in acht werd genomen. Plezier was er voor de vrij talrijke toeschouwers wel, een officiële uitslag niet. Wegens gebrek aan belangstelling is het touwtrekken dinsdagavond niet doorgegaan. Er had zich slechts één team gemeld. De voorzitter van de evenementencom missie, de heer G. Kruimer, heeft op „Olympische wijze" na afloop de win- n< ide deelnemers de medailles omge hangen. Tijdens de zwemwedstrijden heeft hij tevens de prijzen van de ver leden week reeds gehouden vijfkampen voor dames en heren uitgereikt. Het heeft echter even geduurd, alvorens de resultaten var. de verschillende deel nemers verwerkt waren. Bij de heren was het opnieuw J. Paauw van Mercurius, die de toon aangaf. Na dat hij al diverse nummers had gewon nen schreef hij ook de vijfkamp op zijn naam. Op de tweede plaats eindig de J. v. d. Burg van P.T.T., die ook al diverse malen eerder tot een tweede plaats achter Paauw kwam. De derde plaats was voor C. Broekhuysen van Dalco. De verdere uitslag was: 4. Jan sen (Coca Cola). 5. Van Leeuwen (Co ca Cola). 6. Makker (Coca Cola). 7. Van Lunteren (Coca Cola). 8. v. d. Boom gaard (Van Wijk). 9. Vaïkenhoef (Coca Cola). 10. F. de Zoete (Frejo). De vijfkamp bij de dames was een volledige Mercurius-aangelegenheid. De eerste plaats was voor C. Verwoerd, tweede werd M. Huigen, derde L. Le- g^maat, allen van Mercuriur Het voetbaltoernooi heeft dit jaar wel een bijzonder spannende slotfase be leefd. Tot vlak voor het einde leken alle vier de ploegen uit de finalepoule met een gelijk aantal punten en bo vendien gelijke doelcijfers te eindigen, waarna alles opnieuw zou moeten be ginnen. Van de zes wedstrijden uit de finalepoule eindigden er vier achter elkaariri 0-0.' Ook in de vijfde wed strijd. tussen d'Huy en Foxboro leek het die kant op te gaan. Bij de rust was er altijd nog niet gescoord, maar in de tweede helft viel dan toch het eerste doelpunt in de finalegroep. De moeilijkheden dreigden opnieuw, toen Foxboro weinige minuten later weer gelijk maakte. Tot grote opluch ting van de evenementencommissie werd de strijd tenslotte toch beslist, want kort voor het einde scoorde Fox boro nogmaals. Foxboro werd daar mede overigens geen winnaar, want de Bewys en plaatje direkt verkrijgbaar bij Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Aanvankelijk zou de voetbalwedstrijd tussen het elftal van het Groot Gaas- beeker Gilde en Procar morgenavond op het K.P.S.-terrein plaats vinden, doch dit terrein is wegens graafwerk zaamheden echter niet beschikbaar. De directeur van de Sportstichting heeft nu als hoge uitzondering, het B.D.C.-terrein beschikbaar gesteld, zo dat de wedstrijd morgenavond, kwart voor zeven, aan de Bosstraat zal plaats vinden. Het. is het Soester honkbalteam afge lopen weekeinde weer niet gelukt de zege te behalen. SEC. verloor deze keer met de stand 4-3 van Euro Stars in Rotterdam. Het was, zoals uit de stand wel blijkt, een zeer spannende wedstrijd waarbij S.E.C. in het begin er, aan het eind van de wedstrijd zelfs voorstond. Het begon goed, want in de le inning sloeg Mc. Allister een prachtige tweede honkslag (bijna homerun, maar de links- velder tikte hem nog juist aan). Hij kwam even later binnen en het was 0-1. In de derde en zesde inning scoorde Van de Heul en De Muinck voor Euro Stars, zodat het 2-1 werd. In de 7e inning sloeg Harris een mooie Stootslag en ging uit op le honk, maar Rosario kwam binnen en even later Bosboom na een schitterende honkslag van Rust. (2-3) In de 8e inning scoorde De Muinck voor dp tweede maal (3-3) en even later Bos (4-3). Voordat Tilmans van Euro- Stars nog zou scoren, maakte catcher Van Mourik hem uit met een prachtige safe voor de thuisplaat. In de 9e inning slaagde de S.E.C.- slag mensen er niet meer in gelijk te maken en het bleef dus 4-3 voor de Rotterdam mers De werpresultaten waren Euro Stars T. Bos had 9X3 slag, 1X4 wijd en 9 honkslagen tegen. Er werden twee veldfouten gemaakt. S.E.C. A. Harris had 8x3 slag, 0x4 wijd en 7 honk slagen tegen. Er werden 3 veldfouten gemaakt. Scoreverloop Euro Stars 0 0 1 0 0 1 0 2 -. S.E.C. 10000020 0. Wat een goede pitcher zoal kan doen, bleek zaterdag wel bij het 2e team van S.E.C. Pim Brugman uit het junioren team gooide een uitstekende wedstrijd en de score werd beperkt tot 13-15 voor het sterke Quick II. Zondag speelt S.E.C. I thuis tegen Schie dam en we hopen dat het team dit maal met een overwinning uit de bus zal komen, zodat gevaar voor degradatie niet te dichtbij kómt. Uit de uitslagen van de voetbalwedstrij den bl\jkt duidelijk dat de keepers de strijd volledig beheersten. allerlaatste wedstrijd won P.T.T. ook met één doelpunt verschil, maar met 1-0 van Van Asch 2. De betere doel cijfers van de P.T.T. brachten deze ploeg de eerste prijs en daarmede de Dr. M. van Driel wisselbeker, die op de slotavond op vrijdag 20 juni in het officierscasino te Soesterberg zal wor den uitgereikt. Tweede werd dus Fox boro, terwijl voor de bezetting van de derde en vierde plaats opnieuw de doel cijfers de beslissing moesten brengen. Van Asch werd derde, d'Huy vierde. De eerder in de finalegroep gespeelde wedstrijden d'Huy-Van Asch 2, Fox- boro-P.T.T., d'Huy-P.T T. en Foxboro- Van Asch 2 waren alle in 0-0 geëindigd De resultaten in de halve finale groep waren: Zonnegloren-Van Hengstum 1-0, De Munt-Van Kooy 0-0, P.T.T.-Avia 1-0, Van Kooy 2-Van Asch 2, Van Hengstum-d'Huy 0-3, Van Kooy 1- Fox boro 0-1, Avia-v. d. Dijssel 1-2, Zon negloren d'Huy 0-2, De Munt-Foxboro 0-0 en P.T(.T.-v. d. Dijssel 3-0. De voetbalfinales trokken maandag avond bijzonder veel belangstelling. Door de spannende resultaten in de fi nalegroep bleef het publiek - mede nieuwsgierig naar de wijze, hoe de eve nementencommissie een winnaar bij gelijke eindiging zou aanwijzen - tot het allerlaatste moment. Binnenkort zullen de wedstrijden wor den doorgegeven aan de „Commissie van Vijf" die zullen bepalen, welk be drijf dit jaar voor de bedrijfsprijs in aanmerking komt. Inmiddels zijn er stemmen opgegaan, om volgend jaar enkele nieuwe onder delen aan het programma toe te voe- geen. Zo wil men onder meer ook ta feltennis en zaalhandbal invoeren en eventueel zwemmen laten vervallen, omdat dit onderdeel te weersafhanke lijk is. In de schaduw van de Oude Kerk event. met bijpassende japon van JANTZEN. Ook in grote maten. Precies drie weken heeft de verbou wing geduurd, die van de dorpsdrogis terij, zo mogen we de oude winkel aan de Torenstraat 4 wel noemen, een prach tige en moderne drogisterij annex par fumeriezaak maakte. Gedurende die drie weken heeft de verkoop volledig stil gelegen, al had de heer Mol, als daartoe de ruimte aan wezig was geweest, graag zijn dliëntèle van dienst gebleven. Maar heden, vrijdagavond, om zeven uur, gaat de deur open om iedereen in de gelegenheid te stellen de nieuwe zaak te bekijken. En dat er wat te zien is in de nieuwe winkel staat past. Vooral wanneer men bedenkt dat het vloeroppervlak van de oude zaak maar 20 vierkante meter bedroeg en de nieuwe zaak bijna vijfenveertig vier kante meter mimte beslaat. Uiteraard houdt deze uitbreiding en mo dernisering een belangrijke vergroting van het assortiment in, die vooral tot uiting komt in de parfumerie-afdeling, die nu eindelijk de aandacht kan krij gen die de heer Mol er reeds lang aan had willen geven. Naast de parfumerie gaat men nu ook meer aandacht schenken aan de spe- diale baby-artikelen als luiers, lotions, poeders enz., alsook die kleine aantrek kelijke artikelen in de vorm van baby- garnituurtjes en plastic kindereetgerei. Speciale aandacht wordt gevestigd op het feit, dat met ingang van a.s. zater dag de verkoop ter hand wordt geno men van de artikelen van het Blinden instituut „Sonneheert" in Ermelo, zo dat men voor dweilen, werkdoekjes, bezems enz. goed terecht kan, waarmede men dan tevens een goed doel steunt. D~ verbouwing, die in een enorm tem po werd uitgevoerd, geschiedde door het Bouw- en Aannemersbedrijf De Vries, terwijl de aanleg van de elektrische installatie werd uitgevoerd door de firma Van Schalkwijk. Schildersbedrijf J. Jansen zette de zaak in kleur en Middelman Woninginrichting verzorgde een werkelijk ideale vloerbedekking, die de zaak een gedistingeerd aanzien geeft. Door deze verbouwing en modernisering kan de heer Mol, een telg uit het oude drogistengeslacht (de heer Mol Sr. was in Den Haag een der eerste Nederland se gediplomeerde drogisten), zijn cliën- tèle op prettige wijze bedienen. A.s. zondag valt voor Soest 1 en Soest 2 de beslissing.. Soest 1-NW.T.L. 3 4-4 In deze kampioenswedstrijd tussen Soest 1 en het Amsterdamse N.W.T.L. 3 waren de krachtsverschillen dermate klein, dat de spanning tot de laatste slag bleef bestaan. In de enkelspelen moesten mej. Y. Hofman en de heren J. van Breukelen en R. Oosterman hun meerdere erkennen in resp. mevr. Oen en de heren v d. Haspel en Agerbeek. Echter mevr. Felix-Schut kon door haar enkelspel tegen mej. W. Baks de totaal stand na de enkelspelen een beter aan zien geven. (1-3). De dames Felix en Hofman wisten de damesdubbel in 3 sets te winnen, waar door de stand kwam op 2-3. Hierna volgde de herendubbel, welke moest worden prijsgegeven. Hiermede was de stand op 4-2 in het voordeel van N.W.T.L. gekomen. Resteerden nog de beide gemengd dub bels. Zou Soest deze beide winnen, dan waren zij verzekerd van de eindover winning. Tot grote opluchting van de aanwezigen werden de zo nodige pun ten binnengehaald. Het sympathieke Amsterdamse team van N.W.T.L. moest de terugreis, ondanks het gelijke snel 4-4, met lege handen aanvaarden, om dat Soest 1 twee sets meer in winst wist om te zetten. METSELAARS VIII-SOEST 11 3-5 Het tweede team van de L.T.C Soest moest in Den Haag op de Mets-banen aantreden tegen Metselaars VIII. Als allereerste moest mej. N. Siemers de strijd aanbinden tegen mevr. Dockheer. Na een enerverende strijd ging de winst naar de Metselaars, evenals in het tweede damesenkelspel tussen mej. A. Janssen en mevr. Van Dalsum. On ze heren" P. Janssen en G. Geijtenbeek brachten tegen resp. de heren W. Ba den en A. Dockheer de balans weer in evenwicht (2-2). Zowel de dames, als de herendubbel waren voor Soest 2, zodat bij de stand 2-4 de zaak vrijwel bekeken bleek. Doch de spanning keerde volop terug, toen het 2e gemengddubbel van mej. Janssen en Geijtenbeek tegen mevr. v. Dalsum en Dockheer vrij vlot moest worden afgegeven. De slotpartij tussen mej. N. Siemers en Janssen tegen mevr. Henrard en W. Baden moest hier de beslissing brengen. Na een spannende strijd (8-6, 12-10) kon .de volle winst mee naar Soest worden genomen. Aanstaande zondag speelt Soest 1 te gen Griffensteijn 2 (Zeist) en Soest 2 tegen Egmond 2. Beide wedstrijden worden op het park aan de Schriks- laan gespeeld. Bij winst betekent dit promotie en wel voor Soest 1 naar de 2e klasse en voor Soest 2 naar de 3e klasse. Mochten beiden of één van de teams er in slagen te promoveren, dan zal op zondagavond in het clubhuis om ca. 7 uur gelegenheid worden geboden de gelukkigen met hun succes te felicite ren. SOEST A-'T SPIEGHEL A 3-2 Zaterdag j 1. werd de afgebroken wed strijd tussen Soest A en 't Spieghel A (Bussum) uitgespeeld. Bij de aan vang was de stand reeds 1-1. Voor bei de teams betekende winst tevens het afdelingskampioenschap. Na het herenenkelspel en het dames enkelspel was de stand wederom gelijk (2-2), zodat de laatste partij beslissend zou zijn. Dit gemengd dubbel werd door het Soester paar mevr. D. van Breu kelen en J. Esendam met grote moeite (10-8, 6-4) gewonnen, waardoor dit team voor het tweede achtereenvolgen de jaar het afdelingskampioenschap behaalde. Aanstaande zaterdag speelt Soest A op 't Melkhuisje tegen H.L.T.C. A in de tweede kampióensronde. Inzet van deze kampioenswedstrijden (afval-systeem) is de districts-veteranen-beker, welke mo menteel in handen van de L.T.C. Soest is. SOEST C-IDUNA E 2-3 De mitgstelde wedstrijd tussen beide ge noemde teams werd pveneens op 7 ju ni afgespeeld. Iduna E ging met de eer strijken, waardoor Soest C de competi tie beëindigde op de derde plaats van haar afdeling. Afgelopen dinsdagavond is de zevende bedrijfssportcompetitie besloten met 'n omvangrijk zwemprogramma, waarop een groot aantal deelnemers echter niet aan de start verscheen, ondanks het mooie weer. Organisatorisch moest daardoor op het laatste moment nogal wat gewijzigd worden, wat overigens zonder al te veel problemen gebeurde. De 50 meter schoolslag dames werd een overwinning voor Jolanda v. d. Broek van Foxboro. Tweede werd J. Veerman van Procar en derde Lonne- ke v. d. Broek van Foxboro. Vijfde werd Ciska Wis van Foxboro en zesde R. Witte van Branson. De winnaar van 50 meter schoolslag heren werd W. Harskamp van Van Kooy. Tweede werd Wegerif van De Munt en derde H. Huffels van v. d. Pol. Als vierde tikte F. Jansen van Coca Cola aan, vijfde werd Van Leeu wen van Coca Cola en zesde T. de Zoete van Bosman. Ook de 50 meter vrije slag lames le verde een overwinning op voor Jolan da v. d. Broek van Fokboro en weder om werd haar zusje Lon v. d. Broek derde achter W. v. d Brink van de Ge meente. Vierde werd L. Zwartjes van Fokboro. De 50 meter vrije slag was bij de he ren voor De Haan van Lindner. Hij tikte als eerste aan voor J. Kamer van Door het bestuur van de V.V.D., afd. Soest, werd het navolgende schrijven aan de gemeenteraad van Soest gericht. Edelachtbare heren, Reeds lange tijd wordt naar een oplos sing voor het verkeersprobleem in onze gemeente gezocht. Bij Koninklijk Be sluit van 21 juli 1965 werd voor wat betreft het Streekplan Utrechtse Heu velrug goedkeuring onthouden aan twee tracé's, n.1. de weg over de Eng en de weg om de Noord. Desondanks werd door B. en W. verder gewerkt aan een van deze alternatieven, bekend gewor den, als het plan „de weg over de Eng". Zonder een concrete uitspraak van de raad werden stappen gedaan tot ver wezenlijking van dit plan. De hiervoor noodzakelijke voorbereiding werden ge troffen en waar mogelijk werden huizen en gronden aangekocht. Een aan ons raadslid, de heer J. K. de Bruin, in een raadsvergadering toege zegde „hearing" werd omgezet in een voorlichtingsavond. Op deze avond op 10 juni j.1., werd gesteld, dat het beleid reeds was bepaald en overleg niet mo gelijk was. Niettemin werd toegegeven dat geen inzicht in de kosten van het plan bestond. Gezien de, in de tweede en derde alinea genoemde argumenten is het begrip „de mocratie" onrecht aangedaan, zeker wanneer daarbij in aanmerking wordt genomen, dat op 10 juni uit de reacties van de bevolking is gebleken, dat pas nu de volle consequenties van het Eng- tracé beginnen door te dringen. Het bovenstaande in aanmerking geno men, willen wij uw college de volgende vragen voorleggen 1. Is u met met ons van mening, dat voordat met de uitvoering van een dergelijk belangrijk plan wordt be gonnen, een duidelijke uitspraak van uw college vereist is 2. Is het niet juist om in een ingrij pende zaak als deze, de bevolking in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken, vooral om een juiste com municatie tussen de raad en de be volking te bevorderen Tenslotte is dit een zaak, die iedere bewoner aan gaat. 3. Moet vóór besluiten over grote be langen niet een duidelijk inzicht in de financiële consequenties bestaan Het bestuur V.V.D. afdeling Soest. VROOM DREESMANN De bekende Mackinlosh's toffee-crisp, chocolade met toffee en croquante vul ling. Normaal 2 stuks 79. :1 1 r s Nu 2 stuks 59 ct. Gilda ananassticks, een frisse versnapering. Zak a 200 gram «J vu Per pak 89 ct. Venda koffiekoeken, een tractatie bij koffie of thee. 7

Soester Courant | 1969 | | pagina 9