hoofdkantoor van de RAIFFEISENBANK aan het KERKPLEIN te SOEST officieel heropenen. RAIFFEISENBANK - SOEST Woensdag 25 juni a.s., des namiddags half drie, zal de Burgemeester van Soest, de Hoog welgeboren Heer Mr. S. P. Baron Bentinck, het vergrote en geheel gemoderniseerde Na deze feestelijke gebeurtenis staat het bankgebouw voor een ieder ter bezichtiging, van half vier tot vijf uur. Komt u ook even kijken? In verband met de heropening zal het hoofdkantoor - Kerkplein woensdag 25 juni de gehele dag gesloten zijn. Wilt U zich voor uw zaken in de morgenuren tot een van de hijkantoren wenden Hoofdkantoor KERKPLEIN 9 Bijkantoren SOESTERBERGSESTRAAT 14; KONINGINNELAAN 28. Beslissingen op agendapunten Ne<l. Vrouwen Electr. Ver. Amersfoortse avond-u.l.o.-school Geslaagd Auto-accessoires gestolen Schrijven aan de gemeenteraad ~>ÏNSDAG 24 .TUNI 1969 RAIFFEISENBANK-SOEST Ingekomen stukken: a. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederland se Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, b Toezending ingevolge artikelen 19, 20 en 21 van de gemeenschappelijke rege ling van de schoolartsendienst van de jaarrekening over 1968, alsmede de eerste begrotingswijziging over dat jaar met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven van het Gasbedrijf Centraal- Nederland d.d. 5 mei 1969, inhoudende toelichting op de bemerkingen en vragen met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. d Toezending ingevolge artikel 20, lid 1. van de Gemeenschappelijke Regeling van de A-kring Utrecht-C. bescherming be volking van: 1. de rekening en het verslag over het dienstjaar 1967; 2. de tweede wijziging begroting voor het dienstjaar 1968 en 3. de eerste wijziging begroting voor het dienstjaar 1969, met voorstel deze voot kennisgeving aan te nemen, e Brief d.d. 21 mei 1969 van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Finan ciële Adviezen der Vereniging van Ne derlandse Gemeenten betreffende de con trole van o.a. de administraties van de woningbouwverenigingen met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te ne men en geen wijziging te brengen in de controleregelen voor de woningbouwver enigingen. De voorafgaande correspondentie is te vens ter inzage gelegd. f. Brief d.d. 29 mei 1969 van de heer P. C. Pieren inzake de uitvoering van de Algemene Bijstandswet, met voorstel deze brief om advies in handen te stel len van burgemeester en wethouders. g. Brochure van de stichting waakzaam heid drinkwater met o.a. het verslag van de zitting van de Raad van State op 14 februari 1969 inzake de fluoride- ring van drinkwater met voorstel deze brochure in handen te stellen van de gezondheidscommissie. h. Besluit van de raad der gemeente Rijssen van 7 mei 1969, waarbij aan de minister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening wordt verzocht maatre gelen te nemen met betrekking tot de grondprijzen voor woningwetwoningen, met het verzoek aan alle gemeentebe sturen in Nederland adhesie te willen betuigen, met voorstel het besluit van de raad van Rijssen voor kennisgeving aan te nemen. i. Toezending ingevolge artikel 24, lid 2, van de gemeenschappelijke regeling van de schoolartsendienst van het jaarver slag over 1968, met voorstel dit verslag voor kennisgeving aan te nemen. j. Brief d.d. 28 april 1969 van het be stuur van de Stichting „Van der Hucht- scholen" inzake het reserveren van grond in de omgeving Nieuweweg-En- gendaalweg voor de bouw van een twee de Van de Hucht-kleuter- en lagere school, met voorstel deze brief om ad vies in handen te stellen van burge meester en wethouders, k. Brief d.d. 28 april 1969 van het Cen traal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf inzake de stichting van zgn. verbruikersmarkten, met voorstel hierop het Centraal Instituut te berichten con form het ontwerp-schrijven van het col lege. I. Brief d.d. 21 mei 1969 van de fractie van de Partij van de Arbeid inzake het scheuren van de galerijen van de wo ningen aan het Saenredamplantsoen, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethou ders. m. Mededeling, dat de gemeentereke ning en de rekeningen van de bedrijven en diensten over 1965 door gedeputeerde staten op 30 mei 1969 ongewijzigd zijn vastgesteld. n. Schrijven van de heer F. Posthumus d.d. 6 juni 1969 inhoudende dankbe tuiging voor de wijze waarop hij zijn werk heeft mogen verrichten met voor stel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De ingekomen stukken werden overeen komstig de voorstellen van B. en W. af gedaan. 1. Vaststelling van de notulen van de besloten vergadering van 16 april 1969. De notulen werden ongewijzigd vastge steld. 2. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid in het bestuur van het Kompost- en Rioolwaterzuive- ringsbedrijf Soest-Baarn. Op de voordracht staan: 1. J. K. de Bruin; 2. M. de Groot. Voorstel aangehouden. 3. Voorstel tot ruiling van grond, gele gen aan de Vondellaan met mevrouw R. Th. Heinhuis-Keja. Conform besloten. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een verrijdbare hefbrug voor de politie. Kosten ƒ4.531,40 Voorgesteld krediet f 4.550.—. Overeenkomstig het voorstel besloten 5. Voorste] tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V., voor het leggen van een hoogspanningskabel langs de Fokkerstraat en de Prof. Lo- rentzlaan te Soesterberg. Conform besloten. 6. Voorstel tot verkoop van grond, gele gen aan-nabij de Amersfoortsestraat te Soesterberg aan de Staat der Nederlan den. Aldus besloten. 7. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a de Middelwijkstraat var. R. J. Stalen hoef; hoef; met allen de V.V.D.-fractie tegen conform het voorstel besloten, b. de Molenstraat van G. A. Hilhorst; aldus besloten. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen te Soest: a. voor het aanschaffen van een nieuwe geschiedenismethode ten behoeve van de Van der Huchtschool voor gewoon lager onderwijs. Kosten ƒ450, b. voor het aanbrengen van een doelma tige verlichting in de Van der Hucht school voor gewoon lager onderwijs. Overeenkomstig het voorstel besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van luxaflex zonweringen in vier lokalen van de openbare school voor gewoon lager onderwijs te "Soesterberg; Met alleen de heer Berkelbach van der Sprenkel tegen, conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een afrastering op het terrein be horende bij het St. Josephgebouw. Kosten f 5.300, Deel van krediet beschikbaar gesteld. 11. Voorste] tot het verbinden van een bijzondere rente-clausule aan het be sluit tot aankoop van grond, vermeld onder punt 7a en 7b. Aldus besloten. 12. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering ineens van 2 procent van het salaris over het eerste halfjaar T969 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Voorstel aangenomen. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een schrijfmachine. Gevraagd f3100, Krediet vastgesteld. 14. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van restauratie van de kerktoren van de H.H. Petrus en Paulus Kerk aan de Steenhoffstraat. Aldus besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van een renteloze geldlening aan het R.K. Kerk bestuur van de Parochie St. Petrus en Paulus. B. en W. stellen voor een lening Ic ver strekken tot maximum ƒ22.000, Overeenkomstig besloten, 16. Voorstel tot aankoop van grond en toren van het R.K. Kerkbestuur. Voorstel aangenomen. 17. Voorstel tot wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement. Aldus besloten. 18. Voorstel tot wijziging van de begro tingen 1968 van de algemene dienst, het easbedrijf en de gemeentelijke sociale dienst. Tot genoemde wijziging besloten. 19. Voorstel tot verdaging van de beslis sing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan „Industrieterrein". Aldus besloten. 20. Voorstel tot het nemen van een be slissing op het beroepschrift van A. Adelaar te Soest tegen weigering van een door hem gevraagde bouwvergun ning. Tot weigering bouwvergunning besloten. 21. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de ge meenten Baarn, Bunschoten, Eemnes en Hoogland inzake de instelling van een schoolpsychologische dienst. B. en W. stellen voor hiervoor voor het dienstjaar 1969 8000,— uit te trekken. Aldus besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop en plaatsing van een kunstwerk. Voor aankoop en plaatsing is een bedrag van ƒ34.000,nodig. Voorstel tot aankoop aangehouden, 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van rio lering in en verbetering van de Barto- lottilaan. B. en W. stellen voor hiervoor een aaop vullend crediet van 197.000,— te ver lenen. Krediet beschikbaar gesteld. 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het veranderen van de verlichting in de openbare Prins Willem-Alexanderschool voor g.I.o. tc Soestdijk. Gevraagd krediet 5.000, Krediet gevoteerd. 25. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school te Soest-Centrum. Op de voordracht staan mej. H. R. Dijk stra te Uithuizen en mej. M. A. Oos ters te Hattem. Mej. M. A. Oosters benoemd. 26. Voorstel tot het benoemen van een hoofd aan de openbare Rinke Tolman- school voor gewoon lager onderwijs. Voorgesteld wordt de heer H. Nieswaag te Creil, gemeente Noordoostpolder, te benoemen. De heer Nieswaag benoemd. 27. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan: a. de Vondellaan hoek Soesterbergse- straat van G. Wanzing c.s.; b. de Smitsweg van W. Flaman; c. de Den Blieklaan van mevrouw P. de Ruvgt-De Jong en C. P. de Ruygt; d. de Beukenlaan van de Firma Gebroe ders De Bruin en Co; e. de Vondellaan van C. A. J. Boom gaard. Overeenkomstig de voorstellen besloten. 28. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan „Maatweg II". Bestemmingsplan vastgesteld met de stemmen van de V.V.D.-leden tegen. 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale verwarmingsinstallaties in gemeentewoningen. Kosten 24.800, Krediet beschikbaar gesteld. 30. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het be stuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest: a. voor het aanbrengen van enkele voorzieningen in de Savornin Lohman- school voor g.I.o., alhier. Geraamde kosten ƒ24.000, Aldus besloten met alleen de heer Ber kelbach van der Sprenkel tegen. b. voor het uitbreken van de bestaande raamstellen en het inbrengen van nieu we in de „Savornin Lohmanschool" voor g.I.o., alhier, alsmede voor het verande ren van de verlichting van de leslokalen van deze school en het aanbrengen van enige vaste beplanting bij de school. Kosten ƒ24.000, Aldus besloten. Mevrouw Van Bokhoven, demonstratrice van de Patria bisquitsfabrieken, gaf een demonstratie voor een groot aantal le den van de N.V.E.V.. afdeling „Eem- laixT. Na de kennismaking gaf mevrouw Van Bokhoven een duidelijke uiteenzetting van alle soorten bisquits die de Patria- fabrlek vervaardigt. Bovendien werd verteld, hoe al deze artikelen, versiert met verschillende soorten kaas, tot heer lijke hapjes omgetoverd kunnen worden. Alle bisquits kan men serveren met zachte, romige kaas. met pittige of krui dige kaas en ook met kaas die knoflook bevat (Boursin). De meest gebruikte kaassoorten voor deze bisquits als bor relhapje of als dessert op plateau's Is de Kernhemse (Hollands), de Bluefort, St. Poulin, Monchou, Camembert en Roquefort. Er zijn echter ook heerlijke bisquits, die. vooral voor kinderen die niet vlot ont bijten zeer aan te bevelen zijrx Ze be vatten mais en tarwe en hebben alle opbouwende stoffen, die nodig zijn. Deze firma levert ook de bisquits voor dieet- patiënten, zoals zoutarme en zoete crackers. Vanzelfsprekend mochten de aanwezigen diverse soorten bisquits en crackers met kaas keuren. Deze gezellige middag, de laatste van het zomerseizoen, werd met een dank woord aan en eeri attentie voor me vrouw Van Bokhoven besloten door de vice-presidente. Voor de in Utrecht gehouden mulo examens slaagden onze plaatsgenoten diploma A met wiskunde de heer K. P. Grift; voor Aanvulling B de heer J. G. Streefkerk. Beide kandidaten genoten hun opleiding aan bovengenoemde school. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht werd tot tandarts bevorderd mevr. G. C. A. Steen-van Krieken, Oranjelaan 11 te Soest. Mevr. Steen is pas kort geleden 23 jaar geworden. In de nacht van woensdag op donder dag is op twee plaatsen in de gemeente op nogal vakkundige wijze aan auto's gesleuteld, maar niet door lieden, die er het recht toe hadden. De 19-jarige G. B. uit Soest deed aangifte van het feit, dat van zijn auto, die aan de Schaepmanstraat stond, twee clignoteurs waren gesloopt. Kort daarop kwam de 25-jarige expediteur G. W. M. R. uit Baarn melden, dat van een vrachtwagen die hij aan de Laanstraat had gepar keerd, twee mistlampen ter waarde van elk 150,en een luchthoorn ter waar de van ƒ300,waren gesloopt. Vermoe delijk is hier één en dezelfde dader aan het werk geweest. De politie heeft hem echter nog niet gevonden. Door de winkeliersvereniging „Soest" werd het navolgende schrijven aan de gemeenteraad gezonden. Met interesse hebben wij van de gele genheid gebruik gemaakt, aanwezig te zijn op de r-oorlichtingsavond, met be trekking tot het „Engtracé" op dinsdag 10 juni j.1. Bij plannen als deze zouden wij derge lijke avonden echter gaarne vaker, eer der en meer gericht op belangengroe pen willen zien. Wij hebben waardering voor een goede communicatie van boven af, doch deze avond hebben wij ons niet aan de in druk kunnen onttrekken, dat de zgn. „By Past" (weg om de Noord) bij voor keur zoveel mogelijk buiten de „dis cussie" gehouden moest worden. Wij hebben een aantal bezwaren en be merkingen tegen de door de deskundi gen zo „sterk" verdedigde weg over de „Eng". Wij hebben deze bezwaren als belanghebbende winkeliers en als posi tief ingestelde inwoners van deze ge meente. In de eerste plaats zien wij een aantal bezwaren en nadelen voor de winkeliers langs de rijksweg en Koninginnelaan, die een belangrijk deel verzorgen en in de toekomst zullen moeten blijven ver zorgen van het consumenten pakket va» de inwoners van Soest, t.w. a. Door wegtrekking van plaatselijk en in mindere mate door wegtrekking van doorgaand verkeer, ontstaat voor vele bedrijven aanzienlijke schade, met name voor tankstations, garagebedrijven en horeca-sector. b. De Torenstraat en Kerkstraat heb ben geen achterland en derhalve veel (ook plaatselijk) verkeer nodig. c. De Kondnginnelaan komt praktisch afgesloten te liggen van Park Colenso. waar een groot gedeelte van hun cliën ten woonachtig zijn. d. Ook voor Soesterbergsestraat en om geving is klantenverlies in de toekomst niet denkbeeldig. Wij vragen ons derhalve af waarom geen weg om de Noord (als onderdeel van een toekomstige rondweg) maar een weg dwars door Soest, waardoor het overgrote deel van het toekomstige re creatiepark voor goed verloren gaat. Bij een weg om de Noord vallen de on der a tot en met d genoemde bezwaren vrijwel allemaal weg. Behalve de financiële voordelen door financiering van de weg om de Noord door het Rijk, al dan niet in samenwer king met provincie en gemeente, bevor dert de aanleg van deze weg met slechts twee kunstwerken, op- en afritten bij het Paleis en Amersfoort, de definitieve aftocht van doorgaand verkeer, zeker in het vrachtverkeer. Verder zal o.i. een verdere ontlasting van de huidige rijksweg verkregen wor den door 1. Doortrekking van de Biltseweg rich ting rijksweg I en Flevopolder. 2. Verbetering Zandheuvelweg, via An- na's Hoeve naar Rijksweg 1. 3. Beckeringhstraat - Laanstraat, Beu kenlaan, Nieuweweg en Vondellaan zijn gepland op een breedte van 17 m. en vormen samen met de 4. Koningsweg ((richting Biltseweg) een zeer belangrijke afvoerroute voor het „Soester Veen". 5. Molenstraat, Dalweg en Nassauplant- soen blijven de niet overbelaste aan- en afvoerwegen voor de reeds bestaande bebouwing en behoeven niet te worden doorgetrokken door de polder. 6. Eventuele parkeermoeilijkheden langs de hoofdweg zijn dan op te heffen door het verwijderen van langparkeerders door de blauwe zone in te voeren met de parkeerschijf. 7. Pieken in het verkeer kunnen zo nodig opgevangen worden op de oude Rijksweg en de route Beckeringhstraat- Vondellaan, door verkeerslichten met de zgn. „groene golf". Deze overwegingen en bezwaren, als mede het door ons gestelde alternatief zijn naar onze mening en overtuiging een discussie en een studie van uw col lege ten volle waarde. De bevolking van Soest krijgt haar park binnen loopaf stand en wordt geen „bermtoerist", ter wijl de bespaarde gelden kunnen wor den gebruikt als een belangrijke bij drage aan le. recreatie en cultuur en daardoor is een plaats van 70.000 inwoners leefbaar te maken en te houden, 2e. de dringend noodzakelijke verbe teringen en uitbreidingen van riolering, sport, met name een instructiebad enz. Vertrouwende, dat ons schrijven zal worden gezien als een positieve bijdrage aan de toekomst van Soest, en een con structieve discussie in uw college mag ontketenen, verblijven wij, gaarne tot nadere toelichting bereid.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5