De badstof mode maakt van elke dag een feest rkt wfonds Hef -„figuur" is voor velen een zorgenkind Modern speelgoed Nuchterheid gsters irs gsters I EN 350 295 35 Recepten-service joens te Hil- verzorging en n B voor lei- D. den u gaarne van Rooijen, schriftelijke trale admini- :e Hilversum. Bouwfonds- 10% van de /an uw wo- woningwet panden. aargelden in aoneven. OURANT NIET IG GELEZEN n huis aan huls lanisatie is 'ederland, k ilgiretten. pakja ba- i gulden. AAL J t l aangename Staan tve aan het begin van een nieuwe „pruikentijd"Voor de Zut phense firma Langkamp, die de Herzig-haartverken in Nederland invoert, is dit allang geen vraag meer. „Meer dan vijftig jaar lang zijn wij toeleveringsbedrijf van de kappersbranche, maar dat wij nog eens zoveel haarwerk zouden verkopen, hadden wij nooit dur ven dromenaldus een woordvoerder van dit bedrijf. Op deze foto ziet u hoe losse bosjes krullen, gespeld aan een korte coiffure, het kapsel n jong' effect kunnen geven. (Foto: Lili Eijsten Amsterdam „Figuur is voor de vrouw een gang bare uitdrukking voor „de omvang van de boezem". Deze moet aan een be paalde maat voldoen wil hü zelfs nu de emancipatie hoogtij viert is het woord boezem nog mannelijk!) het schoonheidsideaal benaderen. Die maat rullen we met de mantel der liefde bedekken, gedeeltelijk uit eigenbelang om boze brieven van vrouwen die een paar centimetertjes méér hebben in de kiem te smoren, gedeeltelijk ook in uw belang. Want misschien kent u die maat nog niet en dan zouden wij u (mogelijk) «kunnen ontmoedigen door haar „open en bloot" op deze pagina af te drukken. Ondanks alle voorschriften met be trekking tot de buste-omvang blijft de maat ervan trouwèns „een betrekkelijke zaak". Bent u boven de gordel te dik, dan wilt u er graag wat af hebben; bent u op die plaats te slank dan is het niet ondenkbaar dat u droomt van wat méér. Een pluspunt is (gelukkig) dat het schoonheidsideaal van nu niet meer uitsluitend beant woord wordt door een Twiggy-figuur- tje. Dat kwam ik duidelijk te weten tijdens 'n. gesprek met mijn tienerdoch ter, die van haar afkeer van een klas genootje uiting gaf door de woor den: „Z'e loopt de laatste tijd ook al met haar bloesje vooruit". Dat was voor mij het bewijs dat een wat ge vuld figuurtje ook de voorkeur bij de jongeren geniet. Dat er tegenwoordig veel vrouwen zijn die al dat „te" proberen te cor rigeren, blijkt wel uit de vele adverten ties over busteverbetering. Het is nl. een bekend feit dat preparaten waar in hormonen zijn verwerkt in dit op richt een corrigerende werking kunnen hebben. Maar dat er ook maar al te graag misbruik wordt gemaakt van de goedgelovigheid van naar correctie zoekende dames, heeft de Consumen tenbond enige tijd geleden bewezen toen deze bond een onderzoek instel de naar produkten voor busteverbete- Ang, die een schoonheidssalon in de hoofdstad aanbood. Een inkoopster van de bond liet zich een aantal ampul len van kuur-A (voor verbetering en vergroting) verkopen en nam voor een denkbeeldige vriendin en passant wat ampullen van de B-kuur (voor vermin dering) m^e. Ze werden niet „cadeau gegeven", want elke ampul kostte vijf gulden vijfenzeventig. Ze werden in 'n laboratorium onderzocht en daar bleek, dat ze Arabische gom bevatten. De verschillen in kleur van beide kuren bleken het gevolg te zijn van het ver schillend kleuren van de ampullen. Conclusie: vraag advies aan uw huisarts als u meent zonder bustecor rectie niet verder te kunnen leven. O Het speelgoed is ook met zUn tjjd meegegaan en we weten allemaal wel dat zelfs de welvaart zich in de speelgoedwereld weerspiegelt. De ge zellige lappenpop van vroeger heeft plaats ge:..aakt voor de lopende, pra tende, zingende en kussende pop. Er zjjn zelfs poppen te koop die gaan huilen als ze een hardhandige afstraf fing krUgen. Andere kunnen „echt" in de luier plassen en beklagen zich dan over een natte bips door te gaan huilen. Het zelfgeknutselde poppenhuis van vroeger heeft plaats gemaakt voor 'n moderne poppenwoning met echt meubi lair, zoals: een werkende stofzuiger, en een volautomatische keuken met al le denkbare elektrische apparaten. Het poppenmoedertje kan hiermee haar er varing opdoen voor haar latere leven, als ze moet omgaan met „volwassen" elektrische apparaten, vooropgesteld dat ze zin heeft later „in het huishou den te gaan". Het speelgoed voor jongens is na tuurlijk oo"- aan de tijd aangepast. De tinnen soldaatjes zijn (gelukkig) ver dwenen en hebben plaatsgemaakt voor cowboys en astronauten. Er is een steeple-chase met „echte" hindernissen te koop, die door de paarden moeten worden genomen en een grote mate van behendigheid van de epelérs eist. Zo ziet u maar: alles is in onze we reld voortdurend in beweging. GRAPEFRUT-SPECIAL Grapefruit-speciaal is heerlijk, fris, gezond en een streling voor de tong. U kunt het uw huisgenoten voorzetten als toetje, maar evenveel succes zult u met dit recept hebben als u deze grapefruit-speciaal zo maar eens als verrassing op tafel brengt in plaats van het geijkte kopje thee. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 2 grapefruits, 1 kop Corn Flakes, 50 g (4 eetlepels) bruine bas terdsuiker en 15 g (1' eetlepel) boter of margarine. We spreken vaak van nuchter en za kelijk" alsof beide begrippen zo'n beetje dezelfde betekenis hebben. Maar toch kan er een kloof tussen liggen die van grote betekenis is. Men kan een nuchter mens zijn en tevens een zeer warm hart bezitten. Alleen wijst nuchterheid alle valse romantiek af, alle sentimentaliteit, alle aanstel lerij. Juist wie openstaat voor werke lijk leed, wie het aan den lijve of in naaste omgeving heeft meegemaakt, of verbeeldingskracht genoeg heeft om 't zich in ernst voor te stellen, zal daar bij helpen met weinig woorden. Na tuurlijk kunnen zakenlieden de beste en hulpvaardigste mettsen ter wereld zijn, maar het begrip zakelijkheid sluit toch vaak de gevoélsfactor uit. In de uitdrukking „zaken zijn zaken" ligt een hardheid, die eigenlijk niet Snijd de grapefruit dwars doormidden en verwijder de pitten. Maak de partjes van het vruchtvlees los en plaats de grapefruithelften in een on diepe bakvorm. Snijd eventueel een dun plakje van de onderkant af, zodat de helften stevig staan. Druk de Corn Flakes fijn, zodat een half kopje overblijft. Meng de suiker en de boter of margarine en voeg de Corn Fla kes toe. Verdeel het mengsel over de vruchten. Plaats de bakvorm 12 mi nuten middenin een warme oven ongeveer 400 gr. F. cijfer 4, of 200 gr. C. cijfer 5. menselijk meer is en waar de zake lijkheid de menselijkheid overtreft biedt ze zeker geen schoon schouw spel. Zelfs bij de inrichting van een vertrek kunnen we dit onderscheid soms voelen. Waar enkel zakelijkheid heerst zal ons een kilte tegemoet tre den, die op den duur eerder erger dan minder wordt. In de sfeer van nuch terheid zullen we misschien even een zelfde gevoel krijgen, vooral wanneer we zelf gewend zijn aan een volle, drukke omgeving met veel overbodige, vaak zelfs lelijke, snuisterijen. Lang zamerhand echter zullen we ontdekken met hoeveel gevoel en zorg de kleuren zijn gekozen die ons omringenwe zul len opmerken dat de weinige versie ringen die de kamer sfeer geven, mooi zijn en goed tegenover elkaar afgewo gen. We voelen iets van eerlijkheid, schoonheid en rust, een verademing in de vaak ons in beslagnemende niet-aflatende herrie van het moderne leven. Voor nuchterheid is moed nodig, omdat men vaak verkeerd begrepen wordt. Wie nuchter is bouwt zich geen luchtkastelen en laadt de schijn van hardheid op zich als hij die van ande ren verstoort. Natuurlijk mag dit laat ste niet ongegrond en nodeloos hard geschieden, maar een terugbrengen „met beide benen op de grondkan toch van een heilzame uitwerking heb ben, waarvoor men later dankbaar ia. JETTY van de badstof. Niemand had toen kunnen dromen dat er ooit van deze stof, mét uitbundige kleuren en motie» ven versierd, strandjapoii» nen, poncho's en jassen zou den worden gemaakt. Nu zij® we zover, dat een verblijf aan het strand haast niet denkbaar meer Is zonder zo'n elegant en praktisch kledingstuk, dat bovendien het vakantieplezier ver groot en de levensblijheid accentueert. Moderne men sen die waarde hechten aan elegance en harmonie zor gen er voor, dat ze meer dan één japon of jas bij zich hebben. Een tweede huis zal voor velen voorlopig nog 'n wensdroom moeten blijven, maar een tweede kleding stuk van badstof, of beter nog een „badstofgarderobe" moet voor Iedere vrouw er gens te verwezenlijken zijn. Zo'n garderobe brengt altijd haar geld dubbel en dwars op, al was het alleen maar aan verhoogde levensvreug de. lÉÊÉi Boven: Een royale bad stofponcho met ronde hals en vierknoops- sluiting. (Model: „Egeria"; foto: Lautenbacher Rechts: Een doorknoop heren-badstof jas Indian- look, met drie opgezette zakken en splitjes aan de zijkantrechts een elegant badstof-japon- netje met korte mouw tjes, vierknoopssluiting gouden knopen), zij- split jes, opgezet borst zakje en embleem van goudstiksel. (Model:Egeria"; foto: Lautenbacher) OnderTwee lange „huisjaponnen" die ook, waar ook ter wereld, in de vakantie van on schatbare waarde zul len blijken te zijn. Ze worden in de rug ge sloten met een rits. Kwaliteit (links) velours en (rechts) frotté. (Model: ,J2geria"; foto: Lautenbacher Het is frapperend hoe gauw we aan prettige nieuwighe den op modegebied zo ge wend zijn, dat we ons niet kunnen voorstellen dat we het ooit zonder die speciali tés hebben moeten doen. Een van die nieuwigheden is de feestelijke badstofmo de. Een tiental jaren gele den kenden we eigenlijk al leen nog maar de grote bad lakens, die dan ook door iedereen naar strand en duinen werden meegesleept en die men als een soort tent om zich heen dra peerde. Elegant was het niet, maar men wist niet be ter en op die primitieve ma nier profiteerde men in ie der geval toch van de vele eigenschappen

Soester Courant | 1969 | | pagina 3