HulsinkVi FUGERS RIJWIELEN Rode Kruis is hard toe aan uitbreiding ledenbestand Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen Officiële mededelingen HET DRAMA VAN DE ONVERKOOPBARE TANKS HUWELIJK NOCH ZWANGERSCHAP REDEN VOOR ONTSLAG DE BINNENVETTER MINI- EN VOUWFIETSEN voor groot en klein J. L. M. van Hal-Zonderop Wederopbouwwet Onderwijs Wet op de Ruimtelijke Ordening Man hing laveloos uit auto Vleesverkoop Openstelling bureau huisvesting Geslaagd Politie ging uit vissen K.P.S. verloor van Erdal S.E.C.-Softball „Brouwer" Marmer en Onyx SALONTAFELS DAGOMAR DOESTER COURANT REKLAME-KRANT VRIJDAG 27 JUNI 1969 KERKSTRAAT 3 - TELEFOON 2030 De afdeling Soest van het Nederlandsche Roode Kruis is hard toe aan uitbreiding van het aantal leden. De afdeling heeft er momenteel 2551, wat nog geen 8 is van het totale aantal inwoners. Er be staan plannen om in het najaar in ieder geval een campagne te beginnen om het ledental wat op te schroeven. Op de woensdagavond in Eltheto ge houden jaarvergadering heeft de secre taris-penningmeester, de heer P. Berge- ma nog eens gewezen op de dringende noodzaak van uitbreiding van het leden bestand, ook al kwamen er het afge lopen jaar dertig nieuwe leden bij. Vooral de heer Pijpekamp heeft in dit opzicht te Soesterberg nuttig en gewaar deerd werk gedaan. Per 1 januari van het afgelopen jaar legde dokter J. Douma zijn functie als Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan P. L. J. M. Storimans, Amers- foortsestraat 126a te Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Weder opbouwwet, vergunning te verlenen voor het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis, op het perceel, gelegen aan de Amersfoortsestraat 126a, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2860 zulks in afwijking van het bestemmings plan „Amersfoortsestraat". Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan N.V. C. Uyland en Zn., Schou tenkampweg 35 te Soest, op haar daar toe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het be stemmingsplan „Ossendamweg" ten be hoeve van het bouwen van 8 woningen op het perceel, gelegen aan de Ossen damweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nrs. 2363, 2364, 3318 en 3317, alle gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden ln de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 27 juni 1969. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager-onderwijswet 1920, dat de raad van de gemeente Soest in zijn vergadering van 18 juni j.1. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het ver zoek van I het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest voor a. het aanbrengen van een doelmatige verlichting b het aanschaffen van een nieuwe ge schiedenismethode ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. II het bestuur van de Vereniging „De School met de Bijbel" te Soest voor a. het ombouwen van het noodlokaal in de hal van de school in de oorspron kelijke staat van personeels- en hoof- denkamer b. het aanbrengen van glaspanelen in de deuren van de hal c. het aankopen van zes stuks lokaal gevel-puien, alsmede het treffen van de daaruit voortvloeiende voorzieningen d. het beglazen en het schilderen van de nieuwe raamstellen en het bijwer ken van de wanden, waarin deze stel len worden geplaatst e. het aanbrengen van luxaflex in de zes klaslokalen f. het aanschaffen van een showgordijn voor de ramen dezer lokalen g. het aanbrengen van een doelmatige verlichting h. het aanbrengen van enige vaste be planting ten behoeve van de „De Sa- vornin Lohmanschool" aan de Drie- hoeksweg. Soest, 27 juni 1969. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de ruimtelijke orde ning bekend, dat het door de gemeente raad van Soest op 18 juni 1969 vastge stelde bestemmingsplan „Maatweg II", regelende de bestemming van gronden, gelegen aan de Maatweg en ten westen van de spoorlijn Baarn-Utrech in de gemeente Soest, met ingang van 30 juni 1969 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken (geopend op iedere werkdag van 9-12 uur), ter inzage is gelegd. Gedurende de termijn van de ter inzage legging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Soest, 27 juni 1969. medisch leider van de bloedtransfusie dienst neer. Hij is inmiddels in die hoe danigheid opgevolgd door dokter R. E. H. Buss. Tevens werden nog drie bestuurs leden aangetrokken, te weten mevr. J. E. Stigter-van Haagen als afgevaardigde van Soesterberg, de heer D. van der Pol als leider van het Jeugd Rode Kruis en de heer P. J. van den Breemer als tweede campagneleider bij de inzame lingsactie voor Soest en Soest-Zuid. De benoemingen werden door de leden vergadering woensdag goedgekeurd. Woensdagavond is tevens afscheid ge nomen van de colonnecommandant, dr. B J. Yff. Tot nieuwe commandant is benoemd dokter P. H. Wal ter, die zich sinds kort als arts in Soest heeft ge vestigd. Een verrassend aantal mensen bleek het afgelopen jaar bereid te zijn, als donor op te treden, nl. 350. In 1967 bedroeg het aantal keuringen 244, het afgelopen jaar 600. Niettemin zei de heer Berge- ma in zijn jaarverslag, dat het Rode Kruis nog altijd wel om donors verle gen zit. Veel minder voorspoedig ging het de moedermelkcentrale. Het laatste kwar taal van het afgelopen jaar werd zelfs helemaal geen moedermelk meer ont vangen, terwijl de opbrengst van de eerste maanden van dit jaar ook weinig reden tot optimisme geeft. Ook op dit terrein moest de heer Bergema een beroep doen op de bevolking. Ook het aantal ingezamelde kilo's lec tuur liep vrij aanzienlijk terug ten op zichte van het jaar 1967. Toen kreeg men nog de beschikking over 7362 kg, verleden jaar kwam niet verder dan 5884 kg. Het aantal boeken steeg wel iswaar met 171 exemplaren van 835 naar 1006. Wat betreft de lectuurinzameling zakte Soest op de landelijke ranglijst van de negende naar de veertiende plaats. In Soesterberg gaat het echter steeds beter. In twee jaar tijds is men tien plaatsen geklommen. Vijf personen maakten een bootreis met de Henry Dunant en vier gingen voor een week naar Huize „De Valkenberg' in de Steeg bij Arnhem. Voor het ver voer zorgde de heer J. P. Touwen, on danks zijn 75 jaar nog druk in touw voor de afdeling, en verschillende be hulpzame ingezetenen. De heer Touwen assisteerde ook dr Yff bij het geven van de cursus in Zonne gloren. De colonne was onder meer ac tief bij paleis Soestdijk op 30 april, bij de evenementen van de bedrijfssport- competitie, bij de ontvangst van oor logsslachtoffers uit België en Luxem burg in Soesterberg en bij verschillende sportieve evenementen. Een deel van de colonneleden deed weer dienst op de Henry Dunant. In het afgelopen jaar werd een mobile eenheid aangeschaft, bestaande uit een wagen, die aangehaakt kan worden ach ter een auto en waarin zich een aar/al kisten bevindt met verbandmateriaal, een zgn. doktersset, administratiebe scheiden en een kleine keukeninventaris. Deze eenheid zal bij een grote ramp dienst kunnen doen als een soort nood ziekenhuis en opvangcentrum voor ge wonden, van waaruit zij dan kunner worden afgevoerd naar een ziekenhuis. In juli van het afgelopen jaar werd door de afdeling Soest de ontvangst van de kinderboot van dr. Rot ver zorgd. Aan boord bevonden zich veer tig kinderen met spierafwijkingen en ademhalingsmoeilijkheden De ontvangsten van de afdeling beston den voornamelijk uit contributies (ƒ5359,en de opbrengst van de in zamelingsactie van ƒ8600,Bovendien ontving de afdeling nog een bedrag van 2400,door de verkoop van Rode Kruis-postzegels. De afdeling Welfare bracht ongeveer ƒ325,op, meer dan het dubbele ten opzichte van het jaar daarvoor. Een bridgeconcours ter gele genheid van de verengiing O.N.I. lever de een schenking op van ƒ450,be stemd voor de uitzending van chronisch zieken. De belangrijkste uitgaven bestonden uit afdrachten aan het hoofdbestuur, t.w. 50 °/o van de opbrengst van de inzame ling en 25 van de contributies. In 1968 was dat een bedrag van in totaal ƒ5455,De uitzending van negen pa tiënten kostte de afdeling 1300, Het colonnewerk vorderde een bedrag van f 485,terwijl voor het secreta riaatswerk een bedrag van 570,uit gegeven moet worden. Het saldo van de resultatenrekening over 1968 bedroeg bijna 4600,waardoor het kapitaal steeg tot 40.514, De boeken van de penningmeester wa ren door de niet aanwezige kascommis- sie in orde bevonden. Op 20 september as. zal door de afde ling Bunschoten-Spakenburg een grote Kringoefening worden georganiseerd. Op zaterdag 4 oktober wordt in de luchtmacht-ontspanningszaal aan de Kampweg te Soesterberg de nationale wedstrijd van het Nederlandsche Roo de Kruis gehouden. De sinds kort in gebruik genomen am bulancewagen te Hoevelaken, bemand door leden van de afdelingen Amers foort, Bunschoten-Spakenburg, Baarn en Soest, bleek helaas al veel, maar ge lukkig nuttig werk te hebben moeten verrichten. Bij diverse grote verkeersongelukken op de rijkswegen rond Hoevelaken werd assistentie verleend. Woensdagavond kwam een meisje op het politiebureau melden, dat zij op de Burg. Grothestraat een man uit een auto had zien hangen. De politie trof even later inderdaad de bewuste man aan. Het bleek de 27-jarige A. H. G. uit Arnhem te zijn, die veel te royaal aan Vacchus han geofferd en nu laveloos uit zijn auto hing. De man is ter ontnuchtering Zaterdagmorgen, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten, genum merd van 1 tot 66, en gele kaarten, ge nummerd van 251 tot 360 «c van 1 tot 50. Het gemeentebestuur van Soest maakt bekend, dat, met ingang van 30 juni a.s., het gemeentelijk bureau voor huisves ting tot nadere aankondiging voor h?t publiek is geopend op maandag en woensdag van 9-12 uur. Mejuffrouw Ch. van Ee alhier is ge slaagd voor het examen M.O. lichame lijke oefening. De jaarlijkse viswedstrijd van de Soes- ter Politie Sport Vereniging werd dins dagmiddag in de Waai bij de Grote Melm gehouden. Twintig deelnemers wa. n van de partij. Een deelnemer legde te vroeg in en had direct „beet". De grote brasem telde echter niet mee, omdat het beginsignaal nog niet had geklon ken. Het werd een aangename middag. De uitslag werd 1. P. Drost 105 c.m., winnaar van de wisselbeker, die vorig jaar in bezit kwam van C. de Bruin. 2. W den Hartog 94 c.m. 3. C de Bruin 90 c.m. 4. S. v. d. Klashorst 44 c.m. 5. L. Rondhout 34 c.m. 6. J. Mater 30 c.m. 7 T. v. d. Meulen 29 c.m. 8. C. van Wijngaarden 21 c.m. 9. C. Staring 15 c.m. (na loting). 10. A. Klok 15 c.m. (na lo ting). De hoofdinspecteur van politie, de heer H. G. Scholtmeijer reikte de prijzen uit. Dinsdagavond speelde K.P.S de compe titiewedstrijd tegen het personeelselftal van Erdal uit Amersfoort. K.P.S. was in het begin de mindere, maar langzamerhand sloot het elftal beter. Toen ging de strijd gelijk op, maar doelpunten bleven uit. Twee minuten voor rust wist Ruitenberg van Erdal de bal langs keeper Van Essen te schieten. 0-1. Na de rust pakte K.P.S. beter aan, maar wat de voorhoede ook probeerde de ge lijkmaker bleef uit, zodat Erdal de wed strijd won. Afgelopen maandag speelde S.E.C. een wedstrijd tegen Actif in Hilversum, Dat de dames niet met warm weer kunnen spelen is ook nu weer bewezen, daar er absoluut geen fut in het spel was. Er werden veel veldfouten gemaakt en het slagwerk viel ook tegen. Er werden maar 5 innings gespeeld, daar de scheids rechter vond dat het te donker werd. In de derde inning stond S.E.C. achter met 12-7, maar in de vierde inning werd dit teruggebracht tot 13-13. De vijfde inning bracht de beslissing en wel 15-13 voor Actif. Vanavond speelt S.E.C. thuis tegen F A.K. uit Bilthoven. De stand in de eerste klasse was op 23 juni officieel H.C.A W. 6-10. S.E.C. 6-8. Actil 6-6. F.A.K. 6-6. U.V.V. 7-6. H.M.S. 5-0. U.V.V., dat vorige week nog een gedeeT de 2e en 3e plaats had met S E.C. is nu verhuisd naar de 5e plaats. Gevraagd voor direkt nette MEISJES. Hoog loon. Chemische Wasserij ..Super Cleaner", Konin- ginnelaan 42, telefoon 4302 Hotel-Café Restaurant v. d. Brink, vraagt per 1 juli een MEISJE voor huishoudelijk werk. Solli citaties na telefonische afspraak bij mevrouw Ott, telefoon 02155-2706. Te koop OPEL Caravan Rekord 1700 L, zeer goed. Vraagprijs ƒ4800,—. Lindelaan 26, Baarn. Engeland levert aarLibië vijftig Chief- tain-tanks en daarover is nogal enige boosheid ontstaan in het Britse Lager huis, temeer omdat een dergelijke leve ring aan Israël werd geweigerd. En nu is formeel Libië nog steeds in oorlog met Israël, al kan men niet zeggen dat het land zich ooit erg actief met de strijd heeft bemoeid. Het was meer een oorlogsverklaring om in de pas te blij ven bij de club var» Arabische staten. Wat de zaak een beetje onaangenaam maakt, is dat niemand ervan overtuigd is dat Libië altijd zichzelf zal blijven. Het is een kolossaal stuk grond met weinig mensen en een vrij ingewikkelde staatsstructuur. Vooral nadat het land door de olie-exploitatie van arm stuk woestijn tot rijk land is geworden, zijn de begerige blikken vanuit Cairo vaker in westelijke richting gegaan. En dit zelfs niet helemaal tot ongenoegen van een deel der bevolking. En als Libië nu eens deel wordt van Nassers rijk, of daarmee op een andere manier verbon den raakt, dan zijn die vijftig Chieftains ineens Egyptisch. Is Engeland hiermee zo'n beetje als eens De Gaulle bezig met een wapenembargo te discrimineren tegen Israël Een ander aspect van de zaak is de ge schiedenis van de Chieftain. Het zware monster werd ontworpen om als ant woord te dienen op de overmacht van Gevraagd per augustus Russische tanks die de N.A.V.O. in a-s. zelfstandig MEISJE Europa ontwaarde. De tank werd spe-1 in gezin met 2 school- GEVRAAGD in verband met uitbreiding werkzaam heden A. onderhouds monteur, B. pompbediende. Gunstige vakantieregeling, secondaire voorwaarden. Soll. Esso Servicenter, J. H. A. Rensenbrink, Beukenlaan 27, tel. 6835. Te koop jonge HENNEN. Beckeringhstraat 27, tel. 3513. Welk net meisje wil mevr. Van de Brink komen HELPEN voor halve of hele dagen Met vakantie wordt rekening gehouden. Van Straelenlaan 26, telefoon 3211. Net KOSTHUIS aange boden. Br. onder no. 1370 bur. S. Crt. Te koop B.M.W. 700 L.S. 1965, in prima staat. Thorbeckestraat 27, Soest. Te koop VOLKSWAGEN de Luxe, bjr. '61, i.z.g.st. Schaepmanstraat 3. Soest. Te koop FIAT Giardinera i.pr.st. Saenredamplant- soen 67. Te koop z.g.a.n. GAS HAARD. merk Jaarsma. Van Goyenlaan 101. Te koop aangeboden OPEL Rekord '61. Leuke vakantiewagen. Talma- laan 10, Soest, telefoon 4975, na 18.00 uur. Dame, m.1., vraagt met aug. grote ZIT-SLAAP- KAMER of zit- en slaap kamer, gebruik van keuken of volledig pension, op goede stand, bij ouder echtpaar of dame alleen. Br. onder letter N.B. 12 bur. S. Crt. Te koop Batavus BROM FIETS, bwj. 1967. Birkstraat 105, Soest. Meisje met M.M.S. en Schroevers zoekt een leuke VAKANTIEBAAN in de maand juli. Br. onder no. 1373 bur. S. Crt. De sociaal-economische raad (S.E.R.) heeft de regering geadviseerd een einde te maken aan een groot stuk discrimi natie ten opzichte van de vrouwelijke werknemers. Arbeidsovereenkomsten waarin een huwelijk als reden voor ont slag wordt genoemd, dienen op dit punt nietig ongeldig) te worden verklaard. De S.E.R. adviseert verder het geven van een dergelijk ontslag in de praktijk (al dan niet stoelend op een schrifte lijke overeenkomst) in het burgerlijk wetboek (B.W.) op te nemen als voor beeld van een „kennelijk onredelijk ont slag". De S.E.R. heeft zich ook bezig gehouden met de ontslagen die wegens zwanger schap worden gegeven. Eenstemmig was zij wederom van oordeel dat arbeids overeenkomsten geen beëindiging van het dienstverband wegens zwangerschap (of bevalling) mogen inhouden. Deze be palingen zouden automatisch nietig moe ten zijn. Rechter beslist Minder eenstemmig was de raad over de mogelijkheid van ontslag tijdens zwangerschap. Het grootste deel van de raad was van oordeel dat de regering van het dienst verband door de werkgever niet alleen wegens, maar ook gedurende de zwan gerschap (of bevalling) wettelijk zou moeten verbieden. Een ander deel van de raad wilde er mee volstaan een be ëindiging van het dienstverband wegens of gedurende een zwangerschap (beval ling) als „kennelijk onredelijk ontslag" in het wetboek te laten opnemen. Uiter aard wijkt dit standpunt weinig af van het eerste; alleen wordt de uitspraak over de rechtmatigheid van een derge lijk ontslag overgelaten aan de rechter. Dit maakt de zaak niet alleen omslach tiger, maar geeft althans in theorie de werkgever (door betaling van een afkoopsom, resp. schadevergoeding) nog een mogelijkheid tot ontsnapping. Bescherming Ondanks deze verdeeldheid ten aanzien van het laatste punt mogen we. gezien de eenstemmigheid op de andere pun ten, zeker tevreden zijn. Hoewel in goed gekeurde c.a.o.'s weliswaar geen discri minerende bepalingen meer opgenomen zijn en zich ook ten aanzien van de ambtenares over het algemeen ook geen moeilijkheden meer voordoen, acht de S.E.R. het desondanks tóch wenselijk dat er wettelijke bepalingen komen (op te nemen in het B.W.) die de positie van de vrouwelijke werknemers verder be schermen. Hetgeen toch wel getuigt van zin voor de realiteit. De S.E.R. heeft o.i. ingezien dat het de hoogste tijd is dat aan de discriminatie van gehuwde of zwangere werkneem sters een einde wordt gemaakt. Andere landen kennen al jaren een bescher ming van moeder en (toekomstig) kind, waarvan de eerste, ontslagen in een zwangerschapsperiode, heel moeilijk kort voor de bevalling nieuw werk zal kun nen vinden. Het S.E.R.-advies wil een soortgelijke bescherming bieden. ciaal met dit oogmerk vervaardigd, als een zwaar gepantserd stuk afweerge schut met een voornamelijk defensieve taak. De Britse regering zag zich al tal van die zware tanks verkopen tot zegen voor de schatkist, maar dat pakte anders uit. Het ene land na het andere koos toch maar liever voor Zweedse, Duitse, Duits- Engelse, Amerikaanse en Franse mo derne tanks, die hur» bescherming niet zoeken in de pantsering die door zijn gewicht de voertuigen log maakt. De militaire staven eisten zeer snelle uiterst wendbare voertuigen met een lichte pantsering, maar een snelle ma noeuvreerbaarheid. De Chieftain werd een commerciële strop en in Londen was men blij met iedere klant die het na delig saldo iets kon verzachten. Maar dan wel graag klanten die de tanks niet zouden gebruiken. Israël diende zich als zodanig aan, niet uit geestdrift voor de kwaliteiten van de Chieftain, maar omdat het moeilijk aan tanks kon komen en ze toch moest hebben. Die koop ging niet door omdat het evenwicht van krachten in het na bije oosten erdoor verstoord zou worden. Libië werd dankbaar wel aanvaard, want niemand had ooit gehoord van een Libisch leger dat slagen levert, zo dat de verkoop geen kwaad scheen te kunnen. En omdat men graag van de verliesgevende tanks afwilde, werd in Londen verder maar niet gedacht over eenvoudige manieren waarop de tanks toch bijvoorbeeld in de Sinai-woestijn terecht zouden kunnen komen. Dat hoeft niet eens door annexatie van Libië door Egypte te gebeuren. Libië kan ze een voudig verkopen. gaande kinderen, voor hele of halve dagen. Aanmelden na 18.00 uur, Dr. Schoonenbeeklaan 5, Soest, telefoon 4413. WONINGRUIL Schiedam. Aangeboden riante boven woning, bestaande uit kamer en suite, 3 slaap kamers, badkamer en 2 balcons te Schiedam- West. Huur 100,per maand. Gevraagd huur woning met minimaal 3 slaapkamers, staande te Soest, Baarn, Eemnes of omgeving. Brieven on der letter M 34 bur. S. Crt. Te koop VOLKSWAGEN, bwj. '61. Plasweg 32, tele foon 3297. Met spoed gevraagd MEISJE, leeftijd pl.m. 17 jaar, voor de verzor ging van 2 kleuters van 3 en 6 jaar. Voor de zater dagen, of eventueel meer dere dagen. Aanmelden Molenstraat 2. Gevraagd AVOND- IN STRUKTEUR. Autorijschool „Den Burg", Mariastraat 22, telef. 4174. Te koop OPEL Rekord 1963. Meidoornweg 44. Telefoon 6035. TE KOOP mahonie lin nenkast, eiken kastje (leg, goed voor servies- kast), boerenwagenkistje. Te bevragen Birkstraat 86. De verdachte stak zijn beide duimen achter de band van zijn broek, trok het touw wat omhoog, dat dit nuttige kle dingstuk vergeefs op peil trachtte te houden, plantte links en rechts een voet neer en verschoof zijn pruim van de ene wang naar de andere. Toen stond hij klaar voor de strijd, zoals men dat noemt. De eigenlijke strijd was eerder gele verd. Dat gebeurde toen de buurman over het land van de verdachte liep een geliefkoosde bron van ruzies, on der ons gezegd. De verdachte stapte op de buurman toe, riep enkele krasse termen en stuurde hem terug. De buur man begaf zich daarna naar de dokter om zich te laten opkalefateren, want hij bleek er niet zonder kleerscheuren te zijn afgekomen. „Mishandeling?" riep de verdachte, terwijl hij de pruim weer naar de andere kant duwde, „geen surake van mishandeling". „Hoe noem je zoiets dan, een liefkozing soms vroeg de officier. Ik heb hem alleen maar geaaid", zei de verdachte. „Maar aaien mag ook niet", zei de officier, „tenminste niet onder alle omstandigheden en bij ieder een." .Mijn buurman is iedereen niet", riep de verdachte brutaal. „En dat is een van de redenen, waarom je hem niet j aaien", zei de officier, want het O.M. heeft niet makkelijk ongelijk. Vijfentwintig gulden boete werd er geëist. Dit bracht de verdachte tot die pe wanhoop. Hij brak in snikken uit, rukte aan zijn kleding, zwaaide met zijn handen en bezwoer de deurwaar der, de pers, üe parketwachter en ieder- die het maar horen wilde, dat hij dergelijk bedrag onmogelijk zou kunnen betalen, dat zijn vrouw en kin derer. nu moesten verhongeren en dat het leven hem geen knoop meer waard was. De rechter maakte er toen twin tig van. De jeremiade werd ogenblik kelijk gestaakt. „Da's vijf gulden ver diend met naar hier te komen", con- sta' -erde de verdachte tevreden. „Maar het kost je een dag. Verdien je maar vijf gulden per dag informeer de de officier „Dat niet" luidde het antwoord, „maar ik heb er een dag vakantie voor genomen." „Dus eigenlijk be.taald de baas deze wintersport van u meende de officier. De verdachte knipoogde tevreden. „Als ik de vakan tietoeslag er bij reken, hou ik nog geld over", zei hij slim, Nu riep een stem van de tribune „Geloof d'r maar niks van rechter, van dat geklaag. Hij zit best bij kas, die binnenvetter De rechter hamerde om stilte. De ver dachte zag verstoord om, Binnenvet ters kunnen toch ook wel eens slecht bij kas zitten", zei hij lakoniek en stapte de zaal uit. Direcht achter hem volgde de man van de tribune. Hij had een boel pleisters op zijn gezicht. Buiten hees de verdachte opnieuw zijn broek op en klom daarna in een room kleurige wagen van sprookjesachtige afmetingen. Met een vriendelijk knikje naar het raam van de rechtszaal gleed hij geruisloos weg. Te koop gevraagd BOEKEN, 3e klas H.B.S. Corderius Lyceum. Kerkpad z.z. 24 hoek Witte Paardstraatje. Net meisje, 19 jaar, g.g., zoekt een VRIENDIN. Wie schrijft haar eens Br. onder no. 1374 bureau Soester Courant. Jonge HENNEN te koop. G. A. Kok, Birkstraat 111. Te koop gevraagd WONING, 4 slaapkamers. Geen nieuwbouw. Telefoon 2582, Soest. VOOR DE KAMER o.a. waterplantjes 75 cent, chrysanthen ƒ1, achimenes 1,50, gloxinia 3,25, Hibiscus 3,50 eu. VOOR DE TUIN Verschillende planten tegen billijke prijs. Koolplanten in soorten 2 cent. KWEKERIJ VAN OEST, Oude Grachtje 17, Soest, telefoon 2142. NYLON TAPIJTTEGELS met garantie ƒ0,79. Gratis leggen. Trap bekleden 100, Telefoon 02154-4980. Uw adres voor NAAI MACHINES J. W. LEERTOUWER, Beukenlaan 41, telefoon 3531. SLECHT SLAPEN Matrassen kopen bij de beddenspecialist. WONINGINRICHTING STEITNER, Kerkpad n.z. 20 (bij de markt), telefoon 2461. Ook nog enkele kamers GEBRUIKT TAPIJT van (oonkamers. Spotgoedkoop. St. Annastraat 21A, Hil versum. Uitnodiging aan oud officieren van Soest, vrij dag, voor KONTAKT- AVOND op Oranjehof, Pr. Bernhardlaan 40. PENSION aangeboden voor bejaarde dame, heer of bejaard echtpaar, met volledige verzorging. Br. onder no. 1371 bur. S. Crt. Te koop MOTOM, B.M.W., 250 cc. R 26, bjw. '58. Motor gerev. Nieuwe ban den en accu. Prijs 550, Buntweg 12, Soest. Te koop VOLKSWAGEN 1200, bwj. '61, i.pr.st. Bartolottilaan 47, tel. 4197. Te koop FIAT 1100 Special. Kastanjelaan 5. Te koop Locomotief BROMFIETS, i.g.st., t.e.a.b. Kamperfoeliestraat 20, telefoon 6362. Heiplanten in diverse kleuren en bloeitijden, vaste planten, perkplan- ten. Alleen le kwaliteit tegen billijke prijzen. Gewassen grinttegels, gladde grijze tegels, gladde rode tegels in diverse maten en dikten. Opsluitbanden voor af scheiding in de tuin. Grastegels en patioblokken, zeer decoratief voor muurtjes. Flagstones ln diverse maten. Kanaries, tropische vogels, parkieten in diverse soor ten. Papagaaien met garantie op spreken. Wij verkopen alleen ge zonde dieren. Tuin- en Dierencentrum v. d. BREEMER. Beukenlaan 55, telefoon (02155)-2479. WEEKEND AANBIEDING 2 chrysanthenplantjes 1,50. M. SCHOLTEN, Bloemen en Planten. Middelwijkstraat 28, telefoon 2336. Uw rijbewijs ligt reeds klaar, als U maar gaat naar... AUTORIJSCHOOL Gevraagd jonge VROUW of meisje voor halve dagen in automatiek. (Tijden ook nader overeen te komen). Automatiek De Munt, Nieuweweg 68, Soest, telefoon 6030. Te koop aangeboden MOBYLETTE E.E.G., i.g.st. Tel. 2058. Da Costa- laan 9. Te koop VOLKSWAGEN, t.e.a.b. en jonge ganzen. Dorresteinweg 76. Te koop COMBINATIE MEUBEL voor televisie en radio met ingebouwde platenspeler. Telefoon 4320. TE KOOP 2 Kreidler beenschilden en voetbal schoenen, maat 44. Birk straat 105, telefoon 3256. Net echtpaar zonder kin deren zoekt WOON RUIMTE. Eventueel gene gen om wat op te knap pen. Brieven onder letter D.B. bur. S. Crt. Te koop 4-sporen Philips BANDRECORDER, type EL 3558-00. Te bevra gen Bakkersweg 1. Wie wil mij HELPEN in de huishouding Mevrouw Mooi, Ir. Men- kolaan 79, telefoon 4577. Te koop „Puch" BROM FIETS, 1 jaar oud, km.-stand 4400. Merelweg 10, telef. 3258. Goed TEHUIS gezocht voor zwart-witte kater (gecastreerd), 1 jaar oud. Vinkenweg 24. Te koop goede, zuinige RENAULT Dauphine. ƒ600,Wegenbelasting en verzekering tot sep tember. Zwaluwenweg 15, Soest. Te koop aangeboden Vröhling hetelucht KACHEL, kolen en kitten en Piccolo oliekacheL Telefoon 3976. Jongeman, 22 jaar, zoekt WOONRUIMTE te huur. (Kamers, zomerhuisje, klein huis o.i.d.), liefst gemeubileerd (niet nood zakelijk). Br. onder no. 1372 bur. S. Crt. VERLOREN Wie heeft mijn paspoort gevonden op naam van Sait Karli- dag, p.a. Nieuweweg 7, Soest. Paspoort no. TR-A-689685. Gaarne terug bezorgen op het politiebureau (mej. Alke made). TE KOOP eiken kast (2/3 leg - 1/3 hang) 45,—, mahonie hang-legkast ƒ55,Beukenlaan 17, Soest, telefoon 5137. KAPSTERS gevraagd- Kapsalon Rademaker, Kerkstraat 44, telefoon 2175. Te koop opbl. BOOT (pl.m. 225x115 cm.). 75,—. Tel. 02155-5212. Gevraagd voor 3 4 och tenden per week flinke trouwe HULP in gezin met 2 schoolgaande kin- deren en baby. Mevr. Inr»emee, tel. 4659. Aangeboden mooie Duitse HERDER, 15 maanden, teef. Zeer lief. Tel. 02155- 3074. WONINGRUIL. Aange boden, Amsterdam, mooie 4-kamer flat met c.v. en vrijblijvend uit zicht. Gevraagd kleinere woning in Soest. Te be vragen De Jong, Dorre steinweg 64, tel. 3312. Wij hebben weer een grote partjj TAPIJT aangekre gen voor spotkoopje. St. Annastraat 21A, Hil- TE KOOP: Opel Rekord 1963, Opel Rekord 1966, Opel Caravan 1967, Opel Kadett 1963. V.W. 1960, V.W. 1962, Simca 1964. GARAGE F. VAN KLOOS TER, Veldweg 12, Soest. Telefoon 4943. Eerste 10 lessen 77,— Daarna per les9,99 Leswagens „OPEL KADETT" Gediplomeerde ea erkende rijschool P. VAN GRONINGEN Beukenlaan 50, telefoon 2110 Import Italië, Pakistan. Eigen fabricage luxe koper onderstellen. Vlekvrij marmer mozalk op chroom ƒ99, Puur marmer 135, Op luxe koper onderstel met sierrand of smeed ijzer 120 x 50 cm, vanaf 150.(w.w. 250, Grote ronde tafels op chroom kruisvoet, elders ƒ350,bij or»s vanaf 150,— Ook koper en smeedijzer. ONYX - halfedelsteen - vlekvrije bladen met onderplaat, 120x50 cm, geen ƒ375,doch ƒ250, Ronde Onyx vanaf 350,-. Onyxcomp. Argentinië en Pakistan inlegwerk op chroom, elders ƒ250, bij ons 175,— Op koper 225,— Ook ovale, mini's en grote maten. Kon. Wilhelminaweg 5. Loenen a.d. Vecht, tel. 02943-3388. Zondags gesloten. Knip advertentie uit 's avonds... dan een slokje ...als 'n engeltje.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9