TUI en vooru.... Voor u 372% op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet WESPA GIA0 De Witte Pompen de bank waar ook zich thuis voelt Hees laatste op eigen Insingertoernooi DOORSMEREN REVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM Zo vlogen de duiven Duinkikkers dames verliezen, de heren winnen Successen voor B.D.C.-atleten in Amersfoort Wie beweert, dat hij beter drummen kan omdat hij (ffi) rookt, overdrijft natuurlijk_stërk. Wie echter beweert, dat (Qmj een prima halfzware shag is, heelt gelijk! Of u nu zelf drumt of anderen laat drummen, steek er een (SSS) bij op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! S.E.C.-honkballers konden ook nu weer niet de nederlaag-cyclus doorbreken Wandeltochten van de S.G.W.B. Duinkikkers heren I kunnen kampioen worden Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Olympia nam deel aan Landschapsmars S.E.CL-softball Oly Twaalf prijzen voor mpia op kringturndag Diploma-uitreiking Koningin Emma Huishoudschool Chr. Bejaardencentrum Het Insingertoernooi is voor de organi serende vereniging Hees zelf zaterdag nogal teleurstellend verlopen. De pas naar de eerste klasse gepromoveerde Soestenaren moesten genoegen nemen met een vierde en laatste plaats. Winnaar werd het pas naar de K.N.V.B. gepromoveerde Terschuurse Boys, dat beide wedstrijden won. Terschuurse Boys begon met een vrij gemakkelijke 3-0 overwinning op het Hilversumse Hoogerheide. Bij de rust hadden de Boys al een veilige 2-0 voor sprong. Hees kreeg daarna de kans om zich via een zege op eerste klasser Eemnes in de finale te plaatsen, maar de Soestenaren stelden zeer teleur, lie pen al vrij snel een achterstand op en slaagden er pas enkele minuten voor het einde in, gelijk te maken. Straf schoppen moesten toen de beslissing brengen. Eemnes schoot vijf maal raak, maar voor Hees miste v. d. Beek. Hij schoot tegen de paal, waarmede Eem nes in de finale terecht kwam. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats bracht Hees het tegen Hooger heide niet tot een overwinning. De Soestenaren verloren na een toch wel aantrekkelijk duel met 5-3 van de Hil versummers. Verschillende doelpunten werden bovendien wegens buitenspel nog afgekeurd. In de finale had Terschuurse Boys heel wat moeite met Eemnes. Slechts één Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. klaar terwijl u wacht Eerste klas smeermiddelen Blrkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 De vereniging „De Vriendschap" nam met 231 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, afstand 371 kilometer. De duiven werden gelost te 6.15 uur met n.w. wind. De eerste duif arriveerde te 11.04.29 uur; de laatste prijsduif te 11.16.33 uur De uitslag was: C. Bokma 1 12 27. J. Kamerbeek 2 3 5 9 11 23 26. A. Mees ters 4 38 43, H. v. d. Broek 6 18. J. van Groningerw^S.K.B. 8 24 31. C. Vaessen 10 20 39. Altenaar-Reijerse 13 17 19 21 29 33 41. H. Strumpel 14. J. Rijksen 15. D. de Zoete 16 46. F. Groenestein 22. J. van Klooster 25 28 32. W. van Breukelen 30 35 36 44 E. Daatselaar 34. J. Kruseman 37. J. Wij- nands 40 45. C. Jak 42. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 226 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. De eerste duif kwam aan te 11.01.16 uur en de laatste prijsduif te 11.16.53 uur. De uitslag was: G. Rijksen 6 7 8 9 19 22 34 36. B. Roest 2 P. Rauch 3 12 13 45. A. van Dorrestein 4 10 14 18 27 37 38. J. v. d Brakel 5 11 23. J. Ottens 15 41. P. Duijst 16 32 R. Vos kuilen 17. H. Gorissen 20 21 40. A van Riet 24 25. C. Dijkman 26. C. v. Brum- melen 28. G Viser 29. F. Reijerse 30 42. Th. Wigtman 31 35. H. van Heng- stum 33. A, de Bes 39. M. v. d. Wielen 43. J. Croon 44. De vereniging „De Zwaluw" nam ook met 90 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Chaterous. Afstand 651 kilometer. De duiven werden te 5.40 gelost Aan komst eerste duif te 15.39.28, de laatste prijsduif te 17.01.26 uur. De uitslag was: P. Rauch 1 4 12. G. Rijksen 2 3 15 19. Sj, Blokland 5. B. Roest 6. A. van Dorrestein 7 16. J. Ot tens 8 23 C. Dijkman 9. R. Voskuilen 10 14 18 '20. J. v. d. Brakel 1, 13. J. Knoops 17. P. Duijst 21. E. de Goede 22. doelpunt bleek voldoende om de strijd te beslissen. Overigens kwam de over winning (opnieuw) terecht bij de club, die er de meeste aansoraak op kon ma ken. De mede-eigenaar van het land goed Pijnenburg, mr. J. H. O. Insinger, reikte na afloop van het zeer geslaagde toernooi de beker aan de aanvoerder van het winnende elftal uit. De heer Elffrich, vice-voorzitter van Hees, over handigde de tweede, derde en vierde prijzen. Het eerste damesteam van De Duin kikkers speelde een waterpolowedstrijd in het Soester natuurbad tegen dames 2 van Zwemlust uit Utrecht. Deze meer oudere dames bleken over goede con ditie te beschikken en brachten de Soester. dames een 2-4 nederlaag toe. Al spoedig was het 0-1 en even later 0-2. Daarna 1-2 en toen 1-3. Door taai volhouden werd het 2-3, maar even voor tijd werd de eindstand 2-4. Het eerste herenteam van De Duin kikkers speelde daarna tegen P.C.G. uit Gorinchem. Dit werd een walk-over voor de Soester heren. De bal vloog herhaalde malen langs de P.C.G.-kee- per en voor de rust hadden de heren uit Soest reeds een 8-0 voorsprong ge nomen. Daarna werd het 9-0 en toen kon P.C.G. eindelijk de eer redden. Verder brachten zij er weinig van terecht. Het werd 10-1, 11-1 ^.n tenslotte werd het dozijn vol gemaakt. Einduitslag 12-1. Deze week kunnen de heren Duinkik kers kampioen worden. Verschillende leden van de nog jonge atletiekvereniging B.D.C. zijn verleden week tijdens wedstrijden van de Amers- foortse atletiekvereniging Altis tot goe de resultaten gekomen. Op de 100 meter heren werd "Van der Linden twee in een tijd van 11,9 sec. J. Paauw probeerde het op dezelfde afstand ook eens (ofschoon zijn sterk ste kracht ligt op de midden-afstanden) en kwam na een slechte start toch nog tot een acceptabele tijd van 12.0 sec., waarmede hij vijfde werd. Verder bereikte A. Hofslot (B-junioren) een goede tweede plaats op de 800 me ter in de tijd van 2.24.3 min. Hij ver beterde met deze tijd tevens zijn per soonlijk rekord. Op de 5000 meter kwam J. de Haard tot een vierde plaats. Hij legde de vijf kilometer af in 17.06.0 min. Op de zesde plaats eindigde op deze afstand B. Egdom in een tijd van 17.25.0 min. De veteraan C. Koster, nog altijd deel nemer aan vele lange afstandswedstrij den, behaalde verleden week zijn di ploma sportmassage. STEENHOFFSTR 53 TEL 2842 SOEST Het met vier Amerikanen spelende S.E.C. heeft het zondag aan de Bosstraat opnieuw niet tot een overwinning kunnen brengen waardoor het thans met 2 winstpunten uit 7 wedstrijden op de onderste plaats staat. Het tot zondag gelijk met S.E.C. staande Watergraafsmeer wist de Soester ploeg met 5-4 te kloppen, waardoor zjj met 4 punten de een na onderste plaats met Wassenaar innemen. In de 3e innings leek het er even op dat S.E.C. het ritme te pakken had en met 3-0 werd aan de 4e innings begonnen. Maar door een paar zwakke momenten kwam Watergraafsmeer daarin tot een 3-3 stand. De 4-5 nederlaag werd met geljjkopgaande strijd in 10 innings bereikt. A.s. zondag gaat S.E.C. opnieuw proberen de supporters te laten juichen. Om half drie wordt dan, eveneens op de Bosstraat, aangetreden tegen Wassenaar. QEMBRANDTLAAN 18 TFI 47R* Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de Stichts-Gooise Wandel sport Bond, werd in Soest een twee daags wandelfestijn gehouden. De start was bij hotel Bos en Duin aan de Bos straat. Zaterdagmiddag verschenen 1250 wan- delaars(sters) aan de start. Deze kwa-.. men uit Amersfoort, Amsterdam. Bus- sum, Apeldoorn, Kampen, Amerongen, Ede, Bermekom, Doorn, Hoogkarspel, Naarden, Middelburg, Rotterdam, Den Haag, Klarenbeek, Arnhem, Sliedrecht, Utrecht, Woerden en vele andere plaat sen uit ons land, zodat het een natio naal wandelfestijn was. De organisatie klopte tot in de puntjes. De tochten gingen door het landgoed „Pijnenburg" en door de bossen van de W. A. Hoeve te Den Dolder. Alle deel- nemers(sters) kregen door de W. A. Hoeve gratis koffie met koek aange boden, hetgeen op hoge prijs werd ge steld. De jury bestond uit de heren Boerdam (Utrecht), v. d. Heuvel (Linschoten) en Van Sandwijk (Utrecht). De uitslag bij de pupillen was: 1. De Rippers (Rijpwetering) 576 p. 2. Haar- tippels (Gorinchem) 573 p. 3. W.I.K. (Vlaardingen) 564 p. 4. W.I.O.S, (Put ten) 552 p. 5. N.T.V. (Zeist) 550 p. 10 kilometer: 1. Mr. Vermeulenschool (Kedichem) 607 p. 2. W.I.O.S. (Putten) 603 p. 3. Prins Bernhard (Leerdam) 598 p. 4. Vechtkanters (Maarssen) 590 p. 5. Haartippelaars (Gorinchem) 589 p. 15 kilometer: 1. W.I.O.S. (Putten) 606 p. 2. De Opbouw (Nigtevecht) 591 p. 20 kilometer: 1. B.A.B. (Gorinchem) 664 p. 2. Prins Bernhard (Leerdam) 645 p. 3. Vechtkanters (Maarssen) 631 punten. Zondag te 12 uur verschenen 650 deel nemers (sters) aan de start. Toen waren de uitslagen: 5 kilometer: 1. W.W V. (Utrecht) 594 p. 2. Eekhoorn tjes (Arnhem) 564 p 10 kilometer: 1. A.N.T.O.N. (Zeist) 614 p. 2. W.S.K. (Amersfoort) 603 punten. 3. Steeds Voorwaarts (Velp) 570 p. 4. Wit te Vrouwen (Utrecht) 562 p. 5. W W.V. (Utrecht) 552 punten. 15 kilometer: 1. S.O.S. (Kampen) 658 p. 2. Steeds Voorwaarts (Velp) 646 p. 3. W.S.K. (Amersfoort 643 punten. 20 kilometer: 1. Liberty (Vlaardingen) 643 p. 2. W.W.V. (Utrecht) 639 punten. Iedere deelnemende vereniging ontving een fraai uitgevoerde plaquette en ie dere deelnemer(ster) een ballpoint met inscriptie. De voorzitter vaide S.G.W.B., de heer G. W. de Vroede reikte de vele prijzen (bekers) uit en dankte voor de deel name. A.s. vrijdagavond 4 juli, om 19.30 uur, zal het eerste herenteam van de zwem vereniging De Duinkikkers in het Soes ter natuurbad de laatste watcrpolo- competitiewedstrijd spelen tegen Laga 1 uit Zeist, waarbij De Duinkikkers kampioen kunnen worden. Laga maakt hiervoor geen kans meer. De Duinkikkers komt uit met de navol gende spelers: H. Huffels, K. Wijnma len, G. Vet, J. Klaversteijn, H. Wijn malen, H. Vreeken, C. van Tricht, G. Daselaar en J. Wunderink. Alle sportliefhebbers uit Soest zijn a.s. vrijdagavond van harte welkom in het natuurbad om De Duinkikkers aan te moedigen. Zaterdag namen ruim 750- wandelaars deel aan de Landschapsmars in Voort huizen, georganiseerd door de wandel sportvereniging „De Wheem". Het par koers voerde de deelnemers voorname lijk over lange wegen. De junioren van de chr. wandelsport vereniging „Olympia" liepen 10 kilo meter onder leiding van de heer D. Brood. Zij behaalden een derde prijs met 440 punten, achter de Hierdense Sport Club (H.S.C.) die de tweede prijs kreeg toegewezen met 445 punten. Eer ste werden de Sportvogels uit Poeder- ooyen met 458 punten. Op de 10 kilometer waren 14 groepen vertegenwoordigd. Vorige week vrijdag speelde S.E.C. thuis tegen F.A.K. Feeksen uit Biltho- ven. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden, daar S.E.C. op dezelfde (3e) plaats stond als F.A.K. door de neder laag die S.E C. onderging in de wed strijd tegen Actif uit Hilversum, vorige week maandag. In het begin was de wedstrijd ook spannend. Het scoreverloop liep gelijk op. Het veldwerk zowel het slaan van beide teams was redelijk tot goed. Fout enworden er altijd wel gemaakt. Wat scheidsrechters betreft heeft S.E.C. het niet altijd getroffen, maar ja, je moet roeien met de riemen die je hebt. De einduitslag was 8-5 voor S.E.C. Woensdag 2 juli zullen de dames hun coach en trainer Jim Tames als het wa re gedag moeten zeggen, daar Jim zich, met zijn vrouw, de voor de toeschou wers welbekende Fenna Nauwelaerts- S.E.C.-pitcher Allan Harris zorgde voor één van de eerste punten. d'Agé, klaar gaan maken voor hun reis naar huis, Amerika. S.E.C. zal beiden erg missen. Er wordt al ijverig gezocht naar een nieuwe trainer-coach. De afdeling gymnastiek van Olympia heeft afgelopen zaterdag op de kring- adspirantendag in Hilversum voor goe de resultaten gezorgd. De jongens en meisjes kwamen in totaal met twaalf prijzen naar huis. Zowel de jongens als de meisjes van acht tot tien jaar be haalden een eerste prijs op de hinder- nisbaan. De jongens van 10-13 jaar (tweede graads) veroverden een tweede en twee derde prijzen, terwijl de meis jes van 10 tot 13 jaar (3e graads) een tweede en een derde prijs in de wacht sleepten. De adspiranten-dames van Olympia (14-16 jaar, 3e graads) keerden met een eerste prijs naar huis terug, terwijl de jongens van 10-13 jaar (3e graads) nog een derde prijs bemachtig den. Ook de marswedstrijd leverde voor Olympia dit jaar een succes op. In een veld van acht deelnemers kwam men nu tot een derde prijs. Verleden jaar moest de drumband van Olympia nog met een vijfde plaats genoegen nemen. de heer W. van Klaveren Commercieel Medewerker kantoor Terneuzen Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/° rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen ais gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: van Weedestraat 11. Heel duidelijk was woensdagmiddag te zien dat er in de Koningin Emma Huis houdschool aan de Talmalaan in Soest iets bijzonders aan de hand moest zijn. Vrolijk wapperende vlaggen en meisjes met stralende gezichten en feestjurken. Geen wonder, de diploma's werden uit gereikt. De opkomst van ouders en be langstellenden was zo groot, dat zij met moeite een plaatsje konden vinden in de feestelijk ingerichte bovenzaal. Om half vier was eindelijk het grote moment aangebroken. Mejuffrouw Jirris, directrice van de school, opende de bij eenkomst. Heel hartelijk heette zij de gecommitteerden bij de examens, ouders, patronessen en leidsters van de kleuter scholen en de leerlingen welkom op dit vreugdevolle uur. Maar liefst 77 leer lingen zouden een diploma in ontvangst mogen nemen. Om dit te bereiken is er zowel door leerlingen als leerkrachten veel werk verzet. Veel meisjes hebben het tegenwoordig zo druk met allerlei clubs, baantjes e.d. dat men zich wel eens afvraagt of ze nog wel tijd hebben om naar school te gaan. Nu is er een mijlpaal bereikt en een nieuwe weg kan worden ingeslagen. Helaas hebben 6 meisjes niet voldoende doorzettings vermogen gehad om de opleiding te vol tooien en zijn er 7 gezakt. Alle 8 kleu terhulpen en de 4 gezinshulpen zijn ge- mede ten gevolge van de gewel- samenwerkirpg tussen de patrones sen en de school. De spelleiding stond dit jaar dankzij de leidsters van de kleuterscholen en de K.- en O.-lerares op een buitengewoon hoog peil. Behalve hun diploma's ontvangen deze 12 geslaagden een erbij behorend fraai insigne. Voor het laatst wordt dit jaar het diplo ma uitgereikt voor de 2-jarige primaire opleiding. Door de invoering van de W.V.O. is het nu een 3-jarige opleiding geworden. Voor de primaire opleiding slaagden 45 meisjes. Zeker tweederde hiervan stapt over naar de Assistentenklas. Van de 22 assistenten moesten er helaas 2 worden afgewezen. Veel meisjes gaan naar een vervolgop leiding voor Kleuterhulp, I.N.A.S., V.V.B* kinderverzorgster, kapster enz. Het is zeer waardevol, dat steeds meer ouders het nut ervan inzien en er aan meewerken, dat hun dochters doorleren, zodat zij het met de hun ter beschik king staande gaven zo ver mogelijk in de maatschappij kunnen brengen. Hierna richtte mevrouw E. J. Rijk- Lagro, de waarnemend voorzitster, zich nog met enkele woorden tot de meisjes. Zij feliciteerde hen met het behaald# succes en wees erop, hoeveel zij eigen lijk voor-hebben op hun collega's bij hal voortgezet onderwijs. „Daar is alles ge richt op de theorie, jullie zijn vooral praktisch gevormd. Breng het geleerde thuis en later in je gezin in toepas sing". Na de pauze met limonade, thee en, hoe kan het anders eigen gebak, kwamen de klassenvertegenwoordigsters aan de beurt. Zij lieten hun dankwoorden ver gezeld gaan van allerlei gezellige at tenties. Hoewel zij blij waren van de school af te gaan, zouden ze toch nog dikwijls terugdenken aar> de fijne jaren op de Koningin Emma Huishoudschool. Voor velen zal het zijn, misschien uit het oog, niet uit het hart. De geslaagden zijn KleuterhulpenMarjo Blom, Loes van Dam, Sita van Ee, Barry 't Lam (met lof), Simone de Jong, Joke v. d. Laan, Sonja Sterk, Anneke Zuurveen. Gezinshulpen Henriëtte van Buytenen, Mariette Dieho, Tineke Dijkman, Geertje Mur. Assisenten, diploma A: Harwieke Alberts, Els van Delden, Rita de Graaff, Mimle Grijm, Gea Hamoen (met lof), Adri Hil- brands, Anneke Hüner, Marjo Kamp horst, Adrie Kraay, Marjan te Kulve, Clara Ploeger, Dineke Schlebaum, Mir jam van Suydam, Cora Voorthuis. Assistenten, diploma H: José v. d. Brink, Ineke van Dijk, Anke van Fulpen, Ida Hilhorst, Corrie van Leyenhorst, Mieke Westerveld. Prima Opleiding. IIAWil Bouwens, Carla v. Breda, Paula v. d. Broek, Tru- dy Brons, Alieke Dijs, Ria Groen, Ada Groenesteijn, Jeanrcette v. Harselaar, Helen Hoekstra, Alie Jensma, Netty Jon ker, Mieke Keja, Elize Limper, Carla Roodselaar, Vera Strumpel, Marja Ter louw, Ineke van Wegen, Magda van Wijk, Anja de Zwart. II B Willie van Breukelen, Nolly van Doorn, Rineke van Dorrestein (met lof), Marion v. d. Grift, Ellis Huisman, Els Knauer, Ria v. d Oord, José Paap, Auk- je Sans, Truus Timmer, Lucia Vorder- hake, Loes Weldink, Els Wijkens, Helga Zahradmk. IICMieke Bleyerveld, Carla v. d. Broek, Corrie de Goede, Fietje Jansen, Ina Meerveld, Corrie van 't Net, Diana van 't Net, Loes van den Oord, Hanne- ke Schaafsma, Marja van Slooten, Mar jan Vastenburg, Anneke Visser. Van de 79 brugklasleerlingen gaan er 71 naar de 2e klas. 3 leerlingen zijn verwezen naar het I.N.O.M. De kijk- en koopdagen in het Chr. Bejaardencentrum „Groot Engendaal" zijn een groot succes geworden. De op brengst van de zeer druk bezochte da gen bedraagt 2500,voor welk be drag een electronisch orgel is gekocht. Een woord van dank aan de winkeliers en allen die hebben meegewerkt om dit resultaat te bereiken. De naam van de pop was IJsbrand. De herkomst van cowboy en ruiter was kamer 24, Beiden niet geraden. Alle andere goederen zijn ter bestem der plaatse bezorgd.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3