Telefoonnummer ziekenauto 5980 ^oorderweg 23 Officiële mededelingen hulp in de huishouding Hardhouten voordeuren Nijhof - Baarn Lerste Soester Begrafenis-Onderneming Politiekorps nam afscheid van hoofdagent J. Mantjes Trouwcirculaires trouwkaarien Drukkerij Smit MEER EUROPEANEN IN PARIJS Burgerlijke stand Voor moderne en klassieke verlichting VAN SCHALKWIJK Nationale Brandweerdag 1969 J. H. Hoogma (23) tol inspecteur van politie benoemd Twaalfhonderd kinderen hij de schatgraven'] van de V.V.V. Benoemingen bij de brandweer Vrijdag jaarvergadering S.E.C. Informatieboekje over Soest Krabbels van Knelis Telef. Brandweer 3-3-3-3 Per 15 augustus gevraagd voor hele dagen. Zaterdags vrij. POLIKLINIEK DIERENBESCHERMING HELPT UW RODE KRUIS DINSDAG 1 JULI 1969 VAN WEEDESTRAAT 52 Oir H W. VELLINGA Begrafenis Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brtnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2737 Het Soester politiekorps heeft maandag middag in de brandweerkazerne afscheid genomen van hoofdagent J. Mantjes, die in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd funktioneel leeftijds ontslag heeft gekregen. De heer Mantjes begon in Soest destijds een taxibedrijf, maar bij het uitbreken van de oorlog bleek daar niet veel muziek meer in te zjtten. Hij kwam in 1940 eerst bij de brandweer terecht en vijf jaar later als adspirant-agent bij de politie. Burge meester mr. S. P. Baron Bentinck noem de het vertrek van de heer Mantjes geen afscheid van Soest en van zijn vrienden, alleen van het werk, dat hij 24 jaar met toewijding heeft verricht. „U hebt zich bij het in dienst treden bij het politie-apparaat opnieuw moeten oriënteren en moeten instellen op een nieuwe taak met nieuwe verantwoorde lijkheden. U hebt ook uw best gedaan om er iets van te maken. Ook de politie moest destijds bij uw indiensttreding in een ontredderd Nederland weer ge heel opgebouwd worden. U hebt uw werk met veel idealisme en kameraad schap gedaan. De politie kan alleen effi ciënt werken, als zij het vertrouwen van de burgerij geniet. U hebt er altijd naar en Snelle en correcte levering en lot In depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern \'an Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 gestreefd, dat vertrouwen te verwerven en te behouden", aldus de burgemeester, die het een groot voorrecht noemde om in goede gezondheid aan het pensioen te kunnen beginnen om in volle rust van de nieuwe vrijheid te genieten. Na mens het gemeentebestuur dankte de burgemeester de heer Mantjes voor de wijze, waarop hij zijn aandeel in de niet gemakkelijke politionele taak heeft ver vuld. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer wees erop, dat de heer Mantjes zijn loopbaan in het laatste oorlogsjaar onder zeer moeilijke omstandigheden is begonnen. „Men begon toen met een geverfd leger uniform en een salaris van ƒ1700,— per jaar, wat voor die tijd nog een heel behoorlijk bedrag was", zo zei de hoofd inspecteur van politie. Op 1 oktober 1946 werd de heer Mantjes aangesteld als agent, wat hem op een jaarsalaris van 1800,— bracht. Na enige mislukte pogingen om weer naar het noorden van het land te „vluchten" werd de heer Mantjes in 1955 tot hoofdagent benoemd. De heer Scholtmeijer kenschetste de heer Mantjes als een goede collega, die nooit ruzie had met iemand en die immer blijmoedig zijn werk verrichtte. Namens het korps bood hij de heer Mantjes een gasbrander aan. De heer W. v. d. Brink, voorzitter van de S.P.S.V., belichtte vooral de sportieve kanten van de heer Mantjes. Kort na de oorlog nam hij eens deel aan een 2 km zwemwedstrijd. De heer Mantjes kwam als eerste bij de finish, alleen niet zwemmend, maar lopend. Op humoris tische wijze was dat in beeld (tekening en foto) gebracht, evenals de situaties, waarin men de heer Mantjes tijdens het vissen, het rijden van fietstochten of het deelnemen aan motorralleys kon aantreffen. De actieve rol, die de schei dende politieman in de S.P.S.V. heeft gespeeld, werd beloond met een hengel en een bijbehorend „drankje". De heer Onvlee bedankte de heer Man tjes voor het trouwe lidmaatschap van de Nederlandse Politie Bond. Hij bood een doos met hengel accessoires aan. Nadien zijn nog vele vrienden, kennis sen en relaties afscheid komen nemen van de heer Mantjes. Ook zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen woonden de afscheidsreceptie bij. De opengevallen plaats in het korps zal worden ingenomen door de heer H. van Tienen uit Bussum. GEBOREN: Janet Fransine, dochter van J. A. Kampen en A. van Gulijk, Bil- derdijklaan 30. Erica Marjolein, dochter van J. C. Friederich en M. J. Lattouw, Colenso 22. Dorine Adriana, dochter van J. S. P. Weerdenburg en W. B. Becx, Dalweg 117. Ilona Vi- vier, dochter van C. H. van Brum- melen en C. Jacobs, Lindenlaan la. Sander Robert, zoon van R. G. H. Boon en M. G. L. van Antwerpen, Ru benslaan 180. Orlando Henricus Mar- garetha, dochter van E. van Hinsber- gen en M. J. P. Schim, Antonie van Leeuwenhoeklaan 249, Soesterberg. Brigitte Anna Djoewita, dochter van G. P. A. D. van Dijk en D. O. M. M. Soetisma, Smitsweg 521. Gitta, doch ter van J. van der Goot en M. Har kamp, Kerkpad Z.Z. 124. Johnny Nicolaas, zoon van J. N. P. Benschop en M. C. van den Hoeven, Korte Hart- weg 14. Maria Willemina, dochter van J. W. Hilhorst en G. W. Schim mel. Birkstraat 116. Wilhelmina Ma- riete en Marianne Poulina, dochters van B. C. Alderden en M. Lagendijk, Colenso 13. Gerardus Alex, zoon van G. T. Sukel en M Koster, Stadhouders laan 15. Maria Antonia Margaretha Alexandra, dochter van W. R. Brou wer en M. van der Kleij, Prof. Lorentz- laan 209, Soesterberg. Feikje Geertje, dochter van S van Asperen en M. Lootsma, Irenelaan 12. Claudia, dochter van M. van den Hooff en A. A. van der Meer, Gen. Winkelmanstraat 93. Soesterberg. ONDERTROUWD: Douwe Bleeker, V. Montgomeryweg 2 en Henriette Meijsen, Raadhuisplein 3, Hazerswoude GEHUWD: Jacob Hendrik Bartholo- meus Gaasenbeek, Zandvoortweg 210, Baarn en Maruscha Henssen. Betje Wolfflaan 24. Hendrik van Velzen, Godfried van Seystlaan 66, Zeist en Jozina Elisabeth Meyering, Soesterberg- sestraat 11. - Frederik Dirk Meijnhardt, Broederweg 7, Kampen en Geertruida Albertine Kragt, Julianalaan 55. Dirk van der Pol, Hartmanlaan 5 en Aletta Albertina van Neerbos, Aagje Dekenlaan 11. Frederikus Willem Sukel, Kerkpad Z.Z. 102 en Margaretha Hendrika Stalenhoef, Olijkeweg 21. Robert Johannes Musch. Honthorstlaan 60. Alkmaar en Elisabeth Roodenburg, Braamweg 18. Gustaaf Oudheusden. Linnaeus Parkwei 77, Amsterdam en Annelies Prinsen. Veenbesstraat 446. Jacob Dirk Johannis Elenbaas, Rietgracht- str 45a, Arnhem en Annelies Marjolein Jensen, Uilenvliet 23, Zwijndrecht Johannes Franciscus Maria Wollenberg, Troubadourhof 44, Utrecht en Mari anne Blok. Van Govenlaan 17. Nico laas Marie Leendert Roeloffs, Leus- derweg 5, Amersfoort en Frederika Maria Drijver, Leeuwerikweg 1. OVERLEDEN: Johannes Fiedler, 81 jr., weduwnaar van Ph. E. Vellekoop, Van Lijndenlaan 10. Elisabeth Anna Dek ker, 64 jaar. gehuwd met J. Wijnker, Beetzlaan 15 Clasina Wilhelmina Suurland. 79 jaar, gehuwd met J. Slik- boer, Albert Hahnweg 4. Frederik Jacobus Hooftman, 77 jaar, gehuwd met C. Boelmans, Dorresteinweg 26. Geruchten in Parijs willen dat generaal De Gaulle bij president Pompidou aan gedrongen neef* Debré minister van buitenlands^ zaken te laten blijven. Of dit verhaal nu waar is of r.-ietde be noeming van Schununn op die post -n het kabinet Chaban-Dalmas betekent zonder met-, dat z'-ker op het kernpunt van de Europese politiek de koers die De Gaulle heeft uitgezet en koppig volgde, eindelijk wordt verlaten. Schumann is weliswaar een trouw gaul list, maar hij is tevens een van de fer- ventste Franse aanhangers van de Euro pese gedachte. Men hoeft van hem niet zonder meer te verwachten dat Parijs nu opeens in alles ja zal zeggen waarin De Gaulle zijn kille ambtenaren Couve de Murville (verdwenen uit de regering) en Debré (naar defensie verplaatst) nee liet zeggen. Maar zonder meer is dui delijk dat achter het ja of nee van ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 Schumann zeker niet dromen van Frai>- se gloire zullen staan. De invloed van de „Europeanen" in het nieuwe kabinet is trouwens nog wel sterker. Een man als Giscard d'Eslaing op financiën de man die het vertikte bij het laatste referendum De Gaulle te steunen betekent dat op financieel en economisch gebied de idealen van een gouden standaard niet de toon zul len aangeven, maar nuchtere overwe gingen die op economische feitenkennis zijn gebaseerd. Nieuwe wegen Een benoeming als die van Jacques Du- hamel. de centrum-man, op landbouw is in deze ook zeer belangrijk in Brus sel is juist menig gevoelig gevecht gele verd door De Gaulles ministers van landbouw, Pisani voorop. Rekenen wij hier nog bij dat een voor De Gaulle's systeem zo belangrijke post als het ministerie van voorlichting is af geschaft, dan moet men zeggen dat Pompidou waar maakt wat hij beloofde het inslaan van nieuwe wegen; hij bouwt weliswaar voort op de door De Gaulle gelegde basis van de vijfde republiek, maar het is met geen mogelijkheid meer gaullisme te noemen zoals de naamge ver dat bedoelde. In die zin is de sa menstelling van het nieuwe Franse ka binet ook het verzoek zowel aan de Fransen als aan de wereld om de ploeg van Pompidou vertrouwen te schenken. En de daden van het team eerst eens af te wachten. Wanneer het genomen initiatief levensvatbaarheid blijkt te heb ben, dan zal in de toekomst, naast vaderdag, moederdag, dag van de verpleging enz., ook een brandweerdag aan deze lange rij wor den toegevoegd. Via radio en televisie zal aandacht aan deze nationale dag worden besteed. Ook de Soester Vrijwillige Brand weer zal deelnemen aan deze nationale manifestatie, die naast de vrijwillige korpsen ook alle beroepskorpsen betreft. Het ligt echter niet in de bedoeling een gezamelijke landelijke manifestatie te or ganiseren, maar alles geheel plaatselijk te laten verlopen. Zaterdag 5 juli a.s„ 's middags van 2-4 uur, is iedereen in de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg van harte welkom. Zal er in de propaganda-uitzendingen van radio en televisie ir> hoofdzaak worden gesproken over bezoek van de jeugd, in Soest zal echter voor iedereen de deur open staan. Ondanks het feit dat bij de ingebruikname van de Brandweer kazerne reeds velen van de gelegenheid hebben gebruik gemaakt om de gebouwen en het materieel te bezichtigen, is er toch nog een grote groep die alsnog een bezoek aan de Centrale zouden willen brengen, en velen die nogmaals de gelegenheid aan willen grijpen om nog eens de Kazerne te bezoeken. Tijdens de genoemde uren zullen deskundigen aanwezig zijn om de eventuele vragen te beantwoorden en de werking van de verschillende voertuigen uit te leggen. Warmeer de weersomstandigheden meewerken, zal omstreeks 3.30 uur een demonstratie worden gegeven. Met ingang van 1 september a.s. is de heer J. H. Hoogma benoemd tot inspec teur van politie te Soest. Hij volgt daar mede inspecteur G. D. H. van Wouden berg op, die verleden jaar werd benoemd tot plaatsvervangend korpschef te Al phen aan den Rijn. De nieuwe inspec teur is nog maar pas 23 jaar oud. Hij werd op 4 mei 1946 in Bolsward gebo ren. Hij doorliep er de H.B.S. en be haalde daarna (in 1967) na een drie jarige opleiding het inspecteursdiploma aan het. Rijksinstituut voor Opleiding van Hogere politie-ambtenaren te Hil versum, de huidige Nederlandse Politie Academie, thans gevestigd in Apeldoorn. Op 1 augustus 1967 werd de heer Hoog ma benoemd tot adjunct-inspecteur van politie te 's-Gravenhage waar hij de af gelopen twee jaar de nodige praktijker varing heeft opgedaan, onder meer als wachtcommandant van het bureau Cen trum. De heer Hoogma is gehuwd en heeft een dochtertje. Ongeveer twaalfhonderd kinderen, w.o veel kinderen van pensiongasten en 2 bussen met kinderen uit Soesterberg. namen zaterdagmiddag deel aan de schatgraverij in de Soester duinen na bij de Sparrenlaan. Door Seven-Up waren de prijzen, met als hoofdprijs een vouwfiets, ter be schikking gesteld. In tegenstelling tot andere jaren waren de nummers voor de prijzen ditmaal niet in doosjes verstopt, maar n origi nele Seven-Up flesjes. Toen het sein voor het zoeken naar de flesjes werd gegeven, stormden allen het omheinde terrein binnen en begon het graven. Al vrij spoedig kwamen de eerste flesjes boven de grond en begon het uitdelen van de prijzen. Zij, die niet voor een prijs in aanmer king kwamen, maar wel een fles met Seven-Up hadden gewonnen, mochten deze uitdrinken. Toen er nog flesjes niet gevonden wa ren. mochten de ouders meegraven. De hoofdprijs (vouwfiets) was voor Ap- pie van de Kerk, Bosstraat 33. Soest. Ie prijs (kangaroebal) Michel Mac- myllen. Braamweg 76, Soest. 2e prijs (badminlon-set) Annette Laven. Anth. van Leeuwenhoeklaan 227. Soesterberg. 3e prijs (paar springschoenen) Bert Hil horst. Nieuweweg 112, Soest. 4e prijs (badminton-set) Greetje Brand, v. d. Veldeplantsoen 17, Soest. 5e prijs (Yo- karispel) Marcel Klarenbeek, Braam weg 110, Soest. Het werd weer een groot succes voor dp V.V.V. Soest. Voor het examen brandwacht 2e klasse zijn kort geleden geslaagd H. N. P. van Rensen, T. Ruiter en H. Schut. Voor brandwacht eerste klasse slaagden A. van Essen, B. Fabriek, A. P. van Ful pen, M. R. \V. Onwezen, C. A. de Raadt en H. v. d. Heiden. De voetbalvereniging S.E.C. houdt ko mende vrijdagavond in de kantine aan de Bosstraat zijn jaarvergadering. Op de agenda staat naast de gebruikelijke punten onder meer de verkiezing van een tweetal nieuwe bestuursleden, De jaarvergadering begint om acht uur. Teneinde nieuwe inwoners van Soest zich spoedig in de gemeente thuis te doen voelen heeft de gemeente een in formatieboekje samengesteld waarin naast namen en adressen van personen, instantier en instellingen, ook spreek uren en uren van openstelling zijn op genomen. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur dit boekje uit te reiken aan allen die zich in de gemeente Soest komen vestigen. De overige bewoners kunnen boven staand boekje gratis verkrijgen bij de bodekamer ter gemeentesecretarie, dan wel .voor zover het Soesterberg betreft, bij de hulpsecretarie aldaar. BAjje ut ming vraog dan mok zeige dat ut nie elleke daag veur- komp dak de spieker presles op zu kop slao, maor soms kent veurkomme daat ut beurt, en laote wul- lie daat veur ut ge- maak maor geluk noeme. Un paor weke geleje toenk anwezug waas op de vurgaode- ring over de nije weg die deur of laangs ongs darp mot komme, en daor over ln ming krabbels ut mijn ehaad gezeit. sting der in as laotste regels, dattut alle- maol nog wel effe zouw duure veur daat daat allemaol gouw gaon beure, omdaat der toch geen cente zouwe zijn in de gemeentesok. Maor zoas daat zo vaok gaot mit d3al soort dinge, waore ok noeng minse die zeeje daat ut allemaol weer gezwaarr vaan ming waas, waant der wier aal genog an de straote vaan Soes gedaon Maor der waore der ok veul die ut mii ming eens waore. Om maor mit die eerste groep te begin ne, ik hep heulemaol nie gezeit datter niks an de straote is of word edaon maor ik hep ming laote leije deur ut feit datter in ongs darrup nog genog dinge binne waor eigeluk aal laang ge- leje waat an haad motte beure. Ik hep heulemaol niks te klaoge over de straote en plaantsoene op de Eng ol int Soesderveen of op ut Haart, aal mok ter wel bie zeige, dak ut heulemaol eens bin mit de minse in ut Veen, die ut al lemaol maor niks vongde datter nog steeds laangs de Smitsweg geen stoepe waore, maor daor word noeng hard an gewarrukt. Ik wouw ut noeng maar allenug liebbe over de naorughied, die de minse, die an Soes zun twede vurkeersaoder woe- nen, ongdervingde ast regent, en de minse, die net zukke naorughied ongder vingde in Soest-zuud op de Heideweg en aore straote waor riejolering nog steeds onbekend is. Ast maor effe slech weer is, en daat komp nog aal is veur, daan motte zullie haost een boot hebbe om tuus te kom me. Ast effe mee zit, daan kenne de luu die zo gelukkug binne daat zullie laorze hebbe, zich nog redde, aal zalle ut daan in sommige gevaalle wel lieslaorze motte weze. Daat wouk eigeluk zeige mit die bedoel de laotste regels, ut is schaand datter geen cente binne om die minse ut idee te geve daat zullie in un medem dar rup woene, waant eerluk gezeit ut liek narruguns op. Noeng ist jaammur dak ming nie mit gemeentezaoke in maag laote, waant ik zouw veur aal die naorughied wel un oplossing hebbe. Der hoefde niks aors te beure daan de greppuls die der noeng langs die straote lope allenug maor waat uut te diepe en de opgelegde pont vaan de Kleine Melm, saome mit Willum vaan de Heuvel weer in funksie te herstelle. Ik schaat daat die minse. die mit die naorughied te maoke hebbe, der bes waat veur over hebbe om droog over te kenne komme, en as daah in daat overzetterief ok nog un kleine biedraoge kwaam te zitte veur de gemeente, buute de belaasting daan netuurluk, daan kaant nie uutblieve, of der blief mit un paor jaore ok nog wel waat over veur un riejolering. Aster noeng teuge dit plaan bezwaore binne, daan ister nog wel un oplossing, allenug gloof ik daat die waat meer geld gaot koste an kemissies diet motte gaon ong- derzuuke. Ut hep un kaans vaan slaoge, as de minse die daat motte vurzorrege, de brugge in Zeelaand as veurbeeld neme. Zullie motte der daan allenug wel op lette, daat ut tolgeld nie te hoog gaot worre, waant daan kent wellis beur* datter minse gaon komme die un aach- teruutgaang gaon maoke omt tolgeld t* ontdukke. Ik ken zu dan geen ongeliek geve, want vaan boveof wordt der op geweze daat un mins priesbewus mot weze. Noeng kent mogeluk \veze daat deur zuk soort veurzieninge ut toeristevurkeer word bevordurd. maor ik hoop daat ut toch nie zo veer gaot komme, waant ruklaome ist nie. GEEN SPREEKUREN De wethouder Mevrouw M. C. P. Wal- ter-van der Togt deelt mede. dat zij verhinderd is op de donderdagen 3 en 10 juli 1969 haar wekelijk spreekuur te houden. De wethouder K. de Haan deelt mede, dat hij verhinderd is op de dinsdagen 1. 8 en 15 juli 1969 zijn wekelijks spreekuur te houden. Schoorsteenvegen, ieders oordeel. Elektrisch vegen, enkel voordeel. Ï'AK'S IJRANDSTOFFENHANDEL Van Weedestraat 41. telefoon 2676. Kolen - Olie - Butagas. Tc koop WOLSELEV, 6 cylinder 1961, schuifdak. radio en motor in prima staat. Enorme caravan trekker. Uiterste prjjs ƒ750.Van Govenlaan 27. REPARATIE KUNST GEBITTEN snel en bil lijk. Cantonlaan 9A, Raam. tplpf. 02154-4136. COMPOST - stalmest - kunstmest - kalk - turf molm - potgrond - tuinturf enz. TUINTOKO VAN DRIE, \msterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. tn eiken en afzelia. Uit voorraad en op maat. Binnendeuren voor lak- en schilderwerk Garagedeuren Poortdeuren 2-deltge boerendeuren. Jacob van Lenneplaan 15. telefoon 02154-3462 VOOR ALLE HUISDIEREN Elke woensdag van half 4 tot 4 uur Klein Engendaalweg 36a.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5