VERKOOPSTER SOESTERBERG VESPA CIA0 De Witte Pompen mamm DOORSMEREN G4R4CE BOSBOOM WEGENS VAKANTIE GESLOTEN vanaf (morgen) woensdag 9 juli, 12 uur, t.e.m. woensdag 23 juli. SUPERMARKT KERVER S.E.C. heeft goed seizoen achter de rug Trouwcirculaires irouwkaarten Drukkerij Smit Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming m\ Inbraak bij kruidenier aan Soesterbergsestraat Gevraagd VAN DAM - SCHOENEN Eerste plechtige Eucharistieviering Pater Jansen Heren I van Duinkikkers kampioen Officiële mededelingen Zo vlogen de duiven Eiermarkt Geslaafd Krabbels van Knelis klaar terwijl u wacht ItlVIIlOI I S>1K I-ItSTATlOX Donderdag 24 juli weer KERVER VOORDEEL DINSDAG 8 JULI 1969 De sportvereniging S.E.C. (met de afde lingen zaterdag- en zondagvoetbal, honkbal en softbal, welke beide laatste inmiddels om economische redenen zijn samengevoegd) kan terugzien op een voorspoedig verlopen seizoen, ook al be haalden de zondagelftallen geen enkel kampioenschap. Na de ongelukkige de gradatie van het eerste elftal had men niet direct weer een promotie verwacht, ofschoon uiteraard wel gehoopt. Het elftal, zo zei voorzitter B. J. Dek ker in zijn openingswoord van de vrij dagavond in de kantine gehouden jaar vergadering, speelde twaalf maal gelijk en verloor tweemaal, waardoor het op de derde plaats eindigde. Ofschoon de stemming ir> dit elftal bijzonder goed was, ontbrak het volgens de voorzitter nog wel eens aan doorzettingsvermogen. Ook mankeerde een afronder, die men het komende seizoen echter wel in de gelederen hoopt te hebben. Het tweede elftal overirof alle verwach tingen. Het heeft nog nooit eerder zo'n goed seizoen gehad: het eindigde op de vierde plaats, mede dankzij een even eens groot aantal gelijke spelen S.E.C. 3 ging op papier als sterk elftal de competitie in, maar de praktijk bleek anders. Na een goed begin zakte S.E.C. tot dicht bij de bedreigde plaatsen af. om zich in de slotfase toch weer in vei ligheid te stellen. Ook S.E.C. 4 heeft het volgens de voor zitter moeilijk gehad, al slaagde men er wel in, tijdig de dans te ontspringen. Het vijfde elftal verkeerde tot de laat ste wedstrijd in degradatiegevaar en wist zich toen te redden. De veteranen van het zesde elftal, die het bestuur de laatste jaren nogal wat grijze haren hebben bezorgd, hebben het in het af gelopen seizoen zeer goed gedaan. Er werd geen enkele keer afgeschreven. Nog beter verging het de zaterdag-afde ling. Het eerste elftal begon zeer goed. zakte toen bedenkelijk af, maar her stelde zich weer bijtijds. Het tweede elftal werd voor de tweede maal in suc cessie kampioen, terwijl het derde het vorig jaar reeds bijna behaalde kam pioenschap r»u wel veroverde. Van het vierde elftal, dat voor het eerst aan de competitie deelnam, had men geen al te hoge verwachtingen. Toch heeft het na een uiteraard slecht begin aan het eind van de competitie nog redelijk meegedraaid. De kans is ook volgens de heer Dekker groot, dat S.E.C.-zater- dag het komend seizoen met vijf elftal len gaat uitkomen. De honkbalafdeling behaalde het afge lopen seizoen zeer goede resultaten, maar zag zich geconfronteerd met het probleem van een gering aantal toe schouwers en daarmede dus met finan ciële zorgen. Dat was mede aanleiding voor het feit om de honkbal en softbal- afdeling samen te voegen, temeer ook, en Snelle en correcte levering en tot ln de puntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 A - GEBORENAnnemieke Jolanda, doch ter van G. Nap en J. F. T. Birkhoff. Beetzlaan 14. Johannes Hendrik Ge- rard, zoon van J. van den Broek en A. G. Ravenhorst, Van de Veldeplant- soen 16. Pauline Rosalie, dochter van J. H. Bossema en A. Bosma. Margriet laan 19. Caroline Geraldine, dochter van G. A. Jacobs en J. C. Spek, Colenso 67. Esther Geertruida Wilhelmina. dochter van T. J. C. Smink en J. M. Vermeulen, Schrikslaan 7. Maria Her- mina, dochter van B. Huisman en M. J Adriaens, Gen. Spoorstraat 38, Soester - berg. Esther, dochter van J. Pol en M. Lit, Antonie van Leeuwenhoeklaan 173 Suesterberg. Esther Alberdina Maria, dochter van H. W. van Breukelen en M. G. Demmers, Kolonieweg 7, ONDERTROUWD Albertus van Harsse- laar, Verhoevenstraat 15, Amersfoort en Marion Overeem, Koninginnelaan 69. Everardus Antonius van den Hengel, Lange Brinkweg 80 en Elisabeth Maria Verkerk, Van Weedestraat 1. Paul Martin Abbink, Van Weedestraat 19 en Marjan Spoelstra, Stadhouderslaan 35. GEHUWD Willem Barend Koeleman, Nieuwpoortslaan 190, Alkmaar en Jantje Wilhelmina van Ginkel, Soesterbergse- straat 125. Wilhelmus Lambertus Ma ria Epskamp. Kerkpad n.z. 14 en Maria Christina Kok, Kerkpad n.z. 14. OVERLEDEN Aaltje Monster, 68 jaar. Staringlaan 31. Pieter Johannes Leen- ders, 64 jaar, gehuwd met H. Linde, Rademakerstraat 48, Soesterberg. Sara Adriaanse, 87 jaar, weduwe van J. G van Dijk, Albert Cuyplaan 101. Pe trus Kok, 69 jaar, gehuwd met G. Schim mel, Wieksloterweg o.z. 95. Oir H. IV VELMNUA Begrafenis. Crematie, rransport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 omdat de softbalafdeling zijn ledental van dertig tot twintig had zien dalen. De gecombineerde afdeling heeft nu tachtig leden. Belangrijk en gewaardeerd werk ver richtte ook de poolcommissie, die het aantal poolleden van 800 op 1200 bracht. Niettemin blijft het aantal mensen, dat trouw iedere week aan de voetbalpool deelneemt, ongeveer constant500. Zij bezorgden de vereniging een bedrag van ƒ7500,aan poolinkomsten. Mede onder invloed van een in het Soes- terveen gehouden ledenwerfcampagne Is het aantal leden de laatste tijd weer belangrijk gestegen, terwijl een verdere groei, vooral bij de jeugd, wordt ver wacht. In verband daarmede is de jeugdcommissie opgesplitst in 3 jeugd- secties, te weten voor de pupillen, ad- spiranten en junioren. De drie commis sies krijgen wel een overkoepelend or gaan. Inmiddels is ook een werkcommissie ir>- gesteld, die het bestuur bijstaat in de omvangrijke werkzaamheden, die onder meer de zorg voor 26 elftallen omvat ten. Problemen kent men echter ook. Die betreffen in de eerste plaats de kleedaccommodatie, die bij lange na niet meer toereikend is. In overleg met de sportstichting zal binnenkort een nood- kleedlokaal worden aangebracht. Ook de grootte van de cantine is niet meer var» dien aard, dat men de bezoekers er op waardige wijze kan ontvangen. Zor gen heeft ook de redactie van het club blad. Zoals in bijna iedere vereniging moet ook bij S.E.C. de copy altijd van dezelfden komen. De heer Dekker deed nog eens een beroep op de leden om ook een bijdrage te leveren. De heren Veenendaal en Creté. schoon zoon van eerstgenoemde, werden vrij dagavond met een bon voor een dagje uit beloond voor hun langdurige, aan de jeugdafdeling bewezen diensten. Veel steun kreeg het bestuur ook van de oud-voorzitter, de heer Wilhelm en de oud-secretaris, de heer Veldhuizen, die alle toernooien voor S.E.C. organi seerde en daarmede het bestuur heel wat werk uit handen nam. Het jaarverslag van de secretaris, de heer W. van Dijk maakte melding van veel aktiviteiten ir> de cantine, die dan ook een belangrijke bron van inkom sten vormde, en var» diverse op toer nooien gewonnen prijzen. De trainer-coach-combinatie bleek bij zonder goed voldaan te hebben. Ook de secretaris ging nog eens in op de re- mwrtT*- sultaten van de verschillende elftallen. Hij constateerde onder meer, dat het eerste elftal vooral in het begin van de competitie nog wel even heeft moeten wennen aar» het harde spel in de vierde klasse. Ook hij constateerde voorts, dat de kleedaccommodatie volkomen ontoe reikend was. De afdeling voetbal telt momenteel 435 leden. Het aantal donateurs liep iets terug: van 111 naar 105. De penning meester, de heer Ruttenberg, bleek de boeken met een aanzienlijk batig saldo te hebben afgesloten. Het proces, dat S.E.C. tegen de K.N.V.B. heeft aange spannen in verband rnet de degradatie- affaire. heeft de voetbalvereniging ƒ3500,gekost. Verleden jaar heeft S.E.C. ook een accountantscontrole ge had via dc K.N.V.B., maar de heer Dek ker zei, dat zulks niets met het proces uitstaande had. De kascommissie had de boeken in orde bevonden. Alleen de post telefoon- en reiskosten vond men nogal aan de hoge kant. Tijdens het afgelopen weekeinde is in gebroken in de kruidenierszaak van de heer V. aan de Soesterbergsestraat. Aan de achterzijde heeft men een ruit van een deur ingeslagen. Vervolgens is nog op ruwe wijze een deur ingetrapt, waar na men de winkel zonder moeite kon binnenkomen. Bij het opmaken van de balans bleken 81 pakjes sigaretten van verschillende merken, twintig tabletten chocolade en twintig repen te zijn gestolen. De waar de van de gestolen goederen bedraagt ruim tweehonderd gulden. Bel. 3473 of 5889. TORENSTRAAT 5. - Pater Theo Jansen, die vorige week in Tilburg tot priester werd gewijd met nog vier confraters kapucijnen, vierde zondag voor de eerste keer op plechtige wijze de H. Eucharistie ir> de St. Garo- luskerk. Tijdens de bijzonder zinvol samengestel de eucharistieviering, geheel op Neder landse teksten hield de neomist een toe spraak, waarin hij zijn nieuwe opdracht en tweevoudige taak uiteenzette naar aanleiding van de teksten van de le zingen Romeinen 12 en Joannes 15. Het priesterleven kan bijzonder vrucht baar zijn door het gelukkig maken van anderen, terwijl het grootste perspectief wat een priester mag openen Christus is. Priester worden, zeker in deze tijd. vormt op zich reeds een openlijke ge loofsbelijdenis. aldus de pas gewijde priester. Na een hartelijk dankwoord, gericht tot ouders, familieleden en ieder, die had bijgedragen tot zijn vorming, deed pater -Jansen een oproep tot gebed voor de priesters. Het parochieel zangkoor zong onder lei ding van de dirigent L. C. J. van As. met orgelbegeleiding van Jean Janssen, de Paus Joannesmis van Jan Vermulst. de liederen in de volkstaal en tot be sluit de feestelijke psalm 150 „Looft den Heer" van Albert de Klerk. Na deze eerste plechtige H. Mis werd de neomist opgewacht door de drum band en trompetters van „Laetitia" op de speelplaats van de Titus Brandsma- school. Onder leiding van de heer Huls- douw werd een leuke drumbandshow ten beste gegeven. In de hal van de school verzorgde de parochieraad een feestelijke receptie, waarbij de voorzitter, de heer C. van Rijthoven het parochiecadeau onder cou vert aanbood. De parochie was het haast ontwend om een neomist te ontvangen en daarom was men des te gelukkiger het eindelijk weer eens te mogen doen. aldus de heer Van Rijthoven. Of ik nu in Nederland blijf of naar Indonesië ga, het geld zal zeker goed besteed worden, aldus de jonge neomist, die erg gelukkig was met de viering ir> Soesterberg, waar de zwerversfamilie Jansen na enkele verhuizingen toch weer op haar basis was teruggekeerd. Dc volgende spelers maakten deel uit van het kampioensteam. Staande v.l.n.r. de voorzitter, dc heer Van Doom, J. Klaverstein. J. Iluffcls, Koos Wijnmalen en Henk Wijnmalen. Knielend v.l.n.r Ilan Vreeken, Kees van Tricht, Jan Winderink en Gerard Vet. Heren I van De Duir>kikkers heeft vrij- j later was het Gerard Vet die er 2-0 van dagavond in het Soester Natuurbad, j maakte. Toen scoorde Ton Dhont een door een klinkende overwinning op het bezoekende L.A.G.A. uit Zeist, het kam pioenschap van de le klasse behaald van de waterpolo-competitie. Slechts één wedstrijd werd verloren, zodat met trots op de afgelopen compe titie kan worden teruggezien. De Duinkikkers begonnen overrompe lend en binnen twee minuten waren drie opgelegde kansen gemist. Toen be- gor» een enorm overwicht van de thuis club. Huffels kogelde ineens in; 1-Ö. Even tegenpunt 2-1. Uit een strafworp werd het 3-1 door Huffels. Direkt na de hervatting maakte Huffels er 4-1 var» en toen was L.A.G.A. ge slagen. Ton Dhont moest het water ver laten door een verwonding aan zijn hoofd. Even voor tijd werd het nog 4-2. maar daarmee had L.A.G.A. alle kruit verschoten. De Duinkikkers waren kam pioen. Zij werdén door de voorzitter, de heer Van Doorn in de bloemetjes gezet. 3-1 voor De Dutnkikkers. Joh. Huffels gaf de LAGA-keeper bjj de toegekende strafworp geen schijn van kans VOOR MOULKNL COIFFURES Soesterbergsestraat 4^ Telefoon 2045 afstek I RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Bouwbedrijf J. Camper, Bos straat 59 te Soest, op zijn daartoe ge dane verzoeken op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te ver lenen van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van de gron den, gelegen ten noorden van de spoor lijn Utrecht - Amersfoort, ten behoeve van het vernieuwen van -een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Bos straat 59. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 5006, en hét, bouwen van een garage op het perceel, gelegen aan de Bosstraat 59. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 4140. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest. 8 juli 1969. PARKEREN VERBODEN OP EEN GEDEELTE VAN DE SCHRIKSLAAN EN DE WALD. PYRMONTLAAN Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregel en -tekens: maken bekend, dat hun college bij be sluit d.d. 24 juni 1969. afdeling I. mtm- mer 8335. heeft besloten door plaatsing van borden 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en -tekens, het parkeren te verbieden op de navol gende gedeelten van de Schrikslaan a. de noordzijde, vanaf de splitsing van de Waldeck Pyrmontlaan tot aan het gebouw van de postduivenvereniging „De Zwaluw": b. de zuidzijde, vanaf de splitsing van de Waldeck Pyrmontlaan tot aan de kruising met de Beetzlaan. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch ingediend bij de commissaris der Korringln ln de provincie Utrecht te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan - de betreffende hoofdingenieur-di recteur van de Rijkswaterstaat, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.. de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club K.N.A.C.. de Konink lijke Nederlandse Motorrijders Vereni ging en aan gedeputeerde staten van deze provincie. Soest, 8 juli 1969. De Postduivenvereniging „De Vriend schap" nam met 251 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Surv, Fosser, afstand 394 km. De duiven werden te 5.40 gelost met z.w. wind. De eerste duif arriveerde te 10.46.39 uur. De uitslag was A. Meesters 1 6 9-43.46. C. Vaessen 2 13 32. H. v. d. Broek 3. C. Bokma 4 17 20 30. J. v. Klooster 5 28 41 45 50. J. Kamerbeek 7 8 14 16 36 38. J. Kruseman 10 40. Altenaar- Reijerse 11 26 27 37. F. Groenestein 12 22 47. H. Ketelaar 15. J. Rademaker 18 42. J. Wijnands 19 25 29 34 44. S.K.B. 21 39 48. E. Daatselaar 23 31. J. Rijksen 24. H. Strumpel 33. D. de Zoete 35. H Verkerk 49. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 205 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Surv. Fosser. De eerste duif arri vé de te 10.46.21 uur en de laatste prijswinnende duif te 10.59.51 uur. De uitslag was G. Rijksen 1 4 5 9 14 22 28 33 34 35 39 40 41. A. v. Dorrestein 2 8 15 32. H. v. Hengstum 3. B Roest 6 29 31. J. v. d. Brakel 7 10 16. R. Vos kuilen il 12 18 19 21 23 37 H. Gorissen 13 36. F. Reijerse 17. J. Ottens 20 Th. Wigtman 24.' P. Rauch 2538. H. Voskui len 26. Jac. Wijnands 27. G. Visser 30 Op de Amcrsfoortse eiermarkt werden aangevoerd 60.000 stuks in prijzen van ƒ11,— tot 12,25. Middenprijs ƒ11,75. Prijs per kg ƒ1.87. De heer P. J. M. Butselaar, Steenhoff- straat 53. slaagde te Zwolle voor het diploma Middelbare Detailhandel Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak heul bes de zon int waotur ken zien schijne, enk hep ter heulemaol niks teuge datter meer mlnse binne diet zellefde kenne zeige en doeng as ik. Laote wullie u elfe heul nuchter bekieke. As kerul laoge wullie al jaore aachter bie moeder de vrou, waant die haad aal jaorelaang ellek jaor un heule eige daag. moeder- daag. Ut kon netuurluk nie uutblieve of ok veur de manne moster wat kom- me, aal waast maor veur de zaokeluu. Wullie kenne daat nie zo bekieke. maor ik schaat daat op die daag de segaore en segerettezaoke un heule kwak vaan die dinge kwietraoke. Maor naos de moeder- en vaoderdaag kwaam der ok nog un daag vaan de verpleging. Daan motte wullie marao- kels lief weze veur alle zustertjes en aore minse die zorrege veur de vurple- ging vaan zieke minse. Der binnen nog meer vaan die speesie- jaole daoge en aan de lange rie Ister vaan de week nog een biegekomme, Veur ut eers ister noeng ok un daag vaan de Braandweer. Daat houwd nie in daat alle braand- weerluu mit un koppie tee op bed worre waakkur gemaok. of as toetje biet ete un uutslaonde braand kriege, maor allus waat mit braandweer te maoke hep. komt naor buute. Noeng waster op de raodiejo en de tille- visie aal ut een en aor gezeit en te zien gewees, dus der waas aal waat ruklao- me veur gemaok. Maor ok in de kraant hep ter waat vaan ingestaon. en ast ir» de kraant staot daan kejje der staot op maoke dakter ok bin. Noeng mok wel zeige. dak ut nie alte- maol hep begrepe. waant waorom der noeng zoon naasjenaole braandweerdaag mos komme, maor daat waas ok nie belaangriek. Der waore un heule kwak minse. nie allenug Vileine, maor ok grote minse waore naor de Laange Brinkweg ge- komme. om te kieke, te luustere en ast nodug waas te vraoge. Veur de minse die nog nie in de gele- gehied waore gewees om bie de opening un kiekje in de kezerne te neme, waast un mooije kaans omt noeng effe te doen. En der waas wel waat te zien. waant de baos vaan de braandweer haad der veur gezorrug datter ok un paor demestraotsies waore en die doeng ut noeng eenmaol heul goed, veuraal ast net op zaoterdaag en mooi weer is. Terwijl de ouwere minse as ik eers binne haadde ror»gdgekeke, maokte de jongeluu rongdritte op de laaderwaoge én aore bar interessaante otoos. Minse, de rillinge liepe ming over ut lief toeng die braandweerluu gonge de- mestrere mit de redlien bove vaan de tore of, ik bin vaan huus uut nie zo baang, maor veur geen geld zouk ut hebbe naogedaon, heulemaol mooi wiert toeng der mit waoter werd begorme, waant jie ken nog zoon grote kerul weze, maor ut spreek bar tot de ver beelding. Ut wier heulemaol ech toeng deur de raodiejoo. veur iedereen hoorbaor werd gezeit datter vaan ooveof de Ouwe kar- ruk, deur de braandwaacht rook waas gezien, en docht datter arruguns braand waas. Ut waas bar zo haard as aal die brand- weerluu toeng gonge holle. Veur de bezuukers waast maor goed daat ut nie arrug waas, noeng kont fees gewoon deurgaon. Ant end begon ut heulemaol op un fee» te lieke. De kommedaarrt vaan d» braandweer zee deur de luudspreker daatter binne veur de jongeluu, om bin- nebraand te blusse, un glaossle raanjao sting en datter veur de ouwere minst un koppie koffie klaor stong te waaen- te. Nao alt spuutwaoter gong daat der in as koek. Ak heul eerluk mot weze, daan denk ik daat die daag geen trao- dietsie zaal worre. waant ongze Soester Vriewillige braandweer is messchien wei de oDenste vaan alle braandwere in ongs laand. Das geen gezwaarn, waant der binne ha os elleke week wel ekskursies, zoas dat hiet. Nie allenug van schole, maor der komme ok huusvrouwe enzo kieke hoe daat allemaol gaot bie de braand weer. Messchien ist veur de peliezie ok wel waat om un peliesiedaag te maoke. We wulle allemaol wel is wete hoe een mins wor angehcuwe, un persesverbaol teuge hem wor oppemaokt en hoe straotvoet- baalende kingders worre oppespoord. Op peliesiedag gaon dan aalle overtre- jers vaan de wet mee naor un caffee en kriege daor al naor gelaang vaan de maot vaan de minse lammenade of bier en een persesverbaol om in un liesie te zette. Bie zou daag kaan moederdaag ut zelle- ves nie haole. Geen langdurige wachttijd, daar cr 1 «meerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen REMBRANJDTLAAN 18 TEL 571AA 4785 Birkstraal 105 - Soesl - Telefoon 3256

Soester Courant | 1969 | | pagina 5