VETERANENLEGIOEN HELPT LUCHTMACHT BIJ OPBOUW VAN MUSEUM Officiële mededelingen REIZEN MAR HET ssi MAZDA GIF OP PROEF CRISIS IN ITALIË EN KENIA Trouwcirculaires Drukkerij Smit Opruimingskoopjes moet u goed kunnen bekijken MEDISCHE D2ENST PREDIKBEURTEN ÏVOLVOJ ■S55§8§£s£ i EIRUYS&CO N- HHKSElSMaiNTEINi Veilig Verkeersrit op 19 juli Zeepost BIJVERDIENSTE Depothoudster gevraagd Soest-Centrum FIRMA PETO, Garage ,DE SOESTER' Padvinder was spoorloos Portefeuille gestolen Man met twee ton schuld naar buitenland gevlucht Auto tegen trein Weer successen voor B.D.C.-atleten Gevonden voorwerpen Middenstandsexamen Geslaagd Vleesverkoop Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L. RH. van HaS-2 trouwkaarien optiek van Essen R.K. Kerkdiensten De afdeling Eemland (Baarn, Soest, Soes- terberg en Amersfoort) van het Vetera nen Legioen Nederland, die dit jaar zijn eerste lustrum viert en als beloning daarvoor het nationale congres van het V.L.N. mag organiseren, gaat de lucht macht helpen bij de bouw van het luchtmachtmuseum, dat op de vlieg basis Soesterberg is ingericht. Het be stuur van het V.L.N. is van oordeel, dat op menige zolder in Soest of om geving nog delen van vliegtuigen, mi litaire uitrustingen, wapens, uniformen, foto's e.d., die voor de geschiedenis van de luchtmacht van belang kunnen zijn, zich bevinden, temeer, daar de Ko ninklijke Luchtmacht op de Soesterbergse heide 59 jaar zeer bescheiden van start is gegaan. Verschillende inwoners var. Zeist, Soes terberg en naaste omgeving, die langs andere kanalen reeds op de hoogte zijn met dit streven van het Veteranenle- gioen, hebben reeds hun eerste bijdrage verleend. De heer G. J, Staal, een oud-Soestenaar, thans woonachtig in Zeist, heeft de heer H. E. Karsters, secretaris van het V.L.N., die tevens de actie in administratieve en organisatorische handen heeft, al enig kostbaar materiaal beschikbaar gesteld. De heer Staal was het, die in 1914 zijn vader voor 75,een vliegtuig (een Berlioz-machine) zag kopen. De plaatselijke pers besteedde daar naar goed gebruik uiteraard de nodige aan dacht aan, met het resultaat, dat de heer Staal nu de nodige foto's en kranten knipsel voor het luchtmachtmuseum heeft kunnen beschikbaar stellen. Kort na de aankoop kreeg de heer Staal (Heuvelweg) al gelegenheid om zijn toestel met 100 winst te verkopen. De machine werd tenslotte geruild te gen een motorfiets. Maar inmiddels zijn ook andere reacties binnengekomen. Van mensen, die onder dikke lagen stof op hun zolder nog helmen van Cana dezen, Duitsers en Amerikanen ver moedden en die ook weldra te voorschijn kwamen, uniformen van luchtmachtof ficieren van diverse herkomst, een deel van een mitrailleur, al bijna vergeelde foto's e.d. Onlangs werd nog een stuk dashboard uit het IJsselmeer gehaald. Het zal, zij het buiten de V.L.N. om, ook een plaats in het luchtmachtmuseum krijgen. Aangezien Soesterberg de bakermat van de vaderlandse luchtvaart is, mag in deze omgeving wel enig historisch materiaal aanwezig worden geacht. Degenen, die bereid zijn, dat ter beschikking te stel len van het museum, blijven uiteraard eigenaar van het materiaal en kunnen het ten alle tijde terugkrijgen. De conservator v^an het museum zal voor een goed onderhoud van het materiaal zorg dragen. Uit degenen, die iets aan het museum zullen afstaan, zullen drie personen' worden gekozen, die op zater dag 13 september het congres van het Veteranenlegioen (compleet met bezoek aan museum, lucht- en gronddemonstra- ties op Soesterberg, diners e.d.) als gast mogen bijwonen. Het is trouwens de Amaliaiaas 19-21 Telefoon 02154-2323 HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde In artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge- meete-,secretarie van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van a. de heer J. J. Plekkepoel, Postweg 44, Soesterberg, om vergunning tot het op richten, in werking stellen en in wer king houden van een bedrijfsgarage, in het perceel Postweg 44, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 1670. b. de Heer G. A. Rademaker, Vinken- weg 43, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor machinale houtbewerking, in het perceel Vinkenweg 43, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 8731. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen irf te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 29 juli a.s des voormiddags, resp. te 9.30 en 9.45 uur, in het gemeentehuis openbare zit tingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Soest, 11 juli 1969. WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan W. A. 't Lam, Joh. de Kruijf- straat 9 te Bunnik, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van twee eengezinswoningen op het perceel gelegen aan de Klaarwater- weg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 3779 gedeeltelijk, zulks in afwijking van het bestemmingsplan, re gelende de bestemming in hoofdzaak van gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 11 juli 1969. bedoeling van de heer Karsters, om voor al degenen, die een bijdrage aan het museum leveren, te zijner tijd in overleg met de luchtmacht een bezoek aan de basis (en natuurlijk het museum) te brengen. Maar voor het zover is, wil de heer Karsters eerst graag weten, „waar eventueel iets te halen valt". Men kan zich daarvoor bij hem melden aan het adres Zwaluwenweg 8 of tel. 6500 in Soest. Inmiddels heeft ook de bevelhebber der luchtstrijdkrachten, luitenant-generaal A. B. Wolff een bijdrage geleverd, Hij stelde een model van de Mitchel-bom- menwerper beschikbaar, het toestel, waarmede hij destijds zelf in Indië heeft gevlogen. Aan hem zullen op 13 septem ber ook de beschikbaar gestelde voor werpen en andere curiosa voor het museum symbolisch worden overhan digd. Prins Bernhard zal hierbij zeer waarschijnlijk aanwezig zijn. Aangeno men wordt trouwens dat hij ook het congres van het V.L.N. zal bijwonen. Hij is voorzitter van de Raad van Be stuur. Het luchtmachtmuseum werd verleden jaar, bij de viering van het 55-jarig bestaan van de luchtmacht, ingesteld en geopend. Gezien het feit, dat enkele open dagen werden gehouden, trok het museum verleden jaar al meteen 70.000 bezoekers. Dit jaar zijn het er nog maar 4000 geweest. Op 1 juli werd een maquette van het vliegveld Soesterberg door gen. Wolff aan het museum overgedragen. De veertig vierkante meter grote maquette i.5 volledig uitgerust met baanbebake- ning. radarinstallaties, geleide projectie len, die allemaal in beweging gezet kun nen worden, al kunnen de raketten het miniatuurvliegveld dan niet verlaten. Rond het mini-vliegveld is een hek ge maakt, waar bijvoorbeeld dertig meter draad in is verwerkt. De vervaardiging van het geheel heeft twee jaar in be slag genomen. Dat het Veteranenlegioen zich inzet vóór de luchtmacht, moet mede worden ge zien in het kader van het vijf-jarig be staan en alle festiviteiten, die daar mede verband houden. De luchtmacht zal het V.L.N. op royale wijze in aller lei wensen te gemoet komen. Wellicht heeft het V.L.N. hiervoor op deze wijze iets willen terug doen. Op 12 en 13 sep tember, wanneer het zeventiende V.L.N.- congres in Soest zal worden gehouden, verwacht men hier zo'n vijf- tot zes honderd mensen. Voor zover het leden betreft zullen zij door burgemeester en wethouders wor den ontvangen, 's Avonds, wanneer de heren vergaderèn, gaan de dames in Hilversum op bezoek bij een omroep- studio. De vergadering, die rond elf uur zal zijn afgelopen en waarop onder méér de naamsverandering en wellicht wij ziging van de statuten aan de orde zul len komen, wordt gehouden in het res taurant van het Soester Natuurbad. Zaterdagmorgen (13 september) worden de deelnemers in het Officierscasino te Soesterberg ontvangen. Het tamboer- en trompetterkorps van het V.L.N. zal acte dè presense geven. Die morgen zal tevens een mars door en een show in Soest worden gegeven met een aubade voor het gemeentehuis. Op dat moment wordt tevens het congres voortgezet. Daarna gaan de deelnemers naar de vliegbasis, waar bij het Monument al daar een krans zal worden gelegd. De luchtmachtkapel zal na afloop een show verzorgen, terwijl 's middags een grote vliegshow door de luchtmacht wordt verzorgd. Hieraan nemen onder meer de groep lichte vliegtuigen (Piper Cups en Alouette-helicopters) deel. Ook het Amerikaanse squadron zal van zich doen spreken. Twee van de nieuwe super snelle F4E Phantóm-straaljagers zullen een „scramble", een alarmstart uitvoe ren. Na deze show wordt groepsgewijs een bezoek gebracht aan het museum, aan hondendemonstraties en de briefing- room van de K.L.U. Hierna volgt in het Officierscasino een borreluurtje, dat vooraf gaat aan het diner. Een dans avond besluit het tweedaagse congres van de jubilerende afdeling Soest van het Veteranen Legioen Nederland. BELASTING. Ik ben 68 jaar en heb geen ander ir.-komen dan mijn a.o.w. Hoeveel belasting moet ik daarvan be talen Antwoord Sinds begin 1968 valt de a.o.w. onder de loonbelasting. De ver schuldigde belasting wordt dan ingehou den en wanneer men geen andere in komsten meer heeft volgt geen aanslag inkomstenbelasting meer. De minister heeft goed gevonden dat in deze geval len ook over 1967 geen aanslag wordt opgelegd. Sommige aanslagen waren echter al „onderweg". Voor een aanslag over 1967 kunt u een bezwaarschrift indienen. UITKERING G.A.K. Van verschillen de kanten hoorde ik dat als men ge trouwd is en binnen het jaar een kind heeft, men bij het G.A.K. 1000,kan krijgen. Wat is hiervan waar AntwoordWat u gehoord heeft over de zwangerschaps- en bevallingsuitke ring is onjuist. Voor een niet-werkende gehuwde vrouw, wier echtgenoot ver plicht verzekerd is, bepaalt de zieken fondswet dat bij zwangerschap recht bestaat op verloskundige hulp door een vroedvrouw, indien deze beschikbaar is, zo niet dan door een huisarts. Voor de vrijwillig verzekerden gelden de bepa lingen in de statuten en het reglement van hun fonds. Ook betalen de zieken fondsen een belangrijk deel van de in terne kraamkosten. Wanneer de kraam verzorgster bij de verzekerde thuis haar intrek neemt, betaalt het ziekenfonds maximaal 10 x ƒ36,50 per dag. Komt de verpleegster enkele malen per dag, dan bedraagt de uitkering hoogstens 10 x 14,50 per dag. Is het kraamcen- trum niet in staat, bijv. door personeels gebrek, kraamzorg te verlenen, dan kan men zelf zorgen voor een naar het oor deel van het ziekenfonds verantwoorde vorm van kraamzorg en dan heeft men recht op een bedrag van 129,Bij opneming op medische aanwijzing in het ziekenhuis betaalt het ziekenfonds ge durende hoogstens 10 dagen 75 van de kosten tot een maximum van ƒ36,50 per dag. Men moet uiterlijk 5 maanden voor de vermoedelijke bevallingsdatum bij het kraamcentrum hulp aanvragen. Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9a (VW-gebouw), telefoon 6571. Zaterdag 19 juli a.s. wordt in Soest weer een Veilig Verkeersrit gehouden, uitgezet door Esso-servicenter J. H. A. Rensenbrink en de heer J. v. d. Bank, in samenwerking met de plaatselijke verkeerspolitie. De rit, 30 km. lang, moet op basis van een routebeschrijving en verkeerstekens worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 20 km/uur. De deelnemende voertuigen zullen wor den gekeurd op banden, verlichting en remmen. Deze keuring is gratis, maar wel verplicht. De start en finish van de veilig ver keersrit zijn bij restaurant Bos en Duin aan de Bosstraat. Inschrijving is mogelijk bij Esso Servicenter J. H. A. Rense- brink, Beukenlaan 27 in Soest. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ3,50 per auto. Er zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen de eerste drie prijzen bestaan uit een beker plus resp. een autoradio, een set mistlampen en een autostof zuiger. De vierde, vijfde en zesde prijs zijn een gevarendriehoek, een jerrycan met schenktuit en een sleepkabel. Ver der is per iedere acht deelnemers een prijs beschikbaar. Ten aanzien van een werkende (gehuw de) vrouw bepaalt de ziektewet, dat bij zwangerschap ziekengeld wordt uitge keerd, gelijk aan het volle dagloon. De uitkering gaat in 5 weken voorafgaande aan de dag na de vermoedelijke beval lingsdatum en duurt voort tot en met de dag van bevalling. Hiervoor moet men bij de betrokken bedrijfsvereniging (of bij het G.A.K.) een zgn. zwanger schapsverklaring door de arts afgegeven, inleveren. Bij bevalling wordt verder ziekengeld uitgekeerd gelijk aan het volle dagloon, zolang de arbeidsongeschiktheid ten gevolge van de bevalling duurt, ten minste gedurende 6 weken en ten hoog ste 52 weken n>a de bevalling. Voor werkende a.s. moeders bestaat ook gelegenheid om eerder dan 6 weken vóór de bevalling de dienstbetrekking te beëindigen en zich vrijwillig te ver zekeren, waardoor zij de zelfde rechten op zwangerschaps- en bevallingsuitke ring behoudt als wanneer zij was blij ven werken tot 6 weken vóór de ver moedelijke bevallingsdatum. Hiervoor moet men zich binen een maand na be ëindiging van de dienstbetrekking aan melden bij de bedrijfsvereniging of het G.A.K. VOORNAAM ERBIJ. Ik ben in het bezit van één voornaam. Hoeveel kost het om er een voornaam bij te krijgen Tot wie moet ik mij wenden Antwoord Het is mogelijk een of meer voornamen er bij te krijgen, maar daar voor moeten serieuze redenen aanwezig zijn. En als het enig motief is ik vind één voornaam te weinig, dan zal de rechtbank daar denkelijk niet op ingaan. U moet zich wenden tot een advocaat procureur en de kosten belopen al spoe dig 1000,of meer. In geval van drin gende motieven en gebrek aan geldelijk vermogen, is het mogelijk een bewijs van onvermogen aan te vragen ter ver goeding van de kosten. vóór het aannemen van goederen. Geen ruimte en vakkennis nodig. Gedacht wordt aan een sigarenzaak, manufacturenzaak o.i.d. met telefoon. Wij onderhouden prettige relaties. Brieven aan Havenstraat 101, Hilversum. vanaf ƒ6895,-incl. B.T.W. Off. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Een tienjarige jongen, die deel uitmaakte van een groep padvinders, die in een kamp aan de Sparrenlaan was gehuis vest, bleek plotseling verdwenen te zijn. Alle nasporingen bleven vruchteloos. Men vreesde het ergste, maar tegen de avond kwam de oplossing. De knaap was lopend naar Hoevelaken gegaan en werd daar door de politie aangehou den. Uit de auto van de tandheelkundige student R. A. v. d. D. (22) uit Soest, die afgesloten aan de Steenhoffstraat stond geparkeerd, is verleden week een portefeuille gestolen. In de portefeuille zaten een rijbewijs, kentekenbewijs, fo to's, collegekaarten en rekeningen. Aan de auto werden geen sporen van braak aa> -^troffen. De zich importeur noemende P. B. uit Soest is met twee ton schuld de grond te heet onder de voeten geworden. Hij is er vandoor gegaan naar het buiten land. De Soester politie kreeg deze week een tip, dat hij in het bezit zou zijn van een machinepistool. Onmiddellijk werd huiszoeking verricht, maar men vond alleen maar een alarmpistool, waarvoor overigens ook een vergunning is vereist. Het wapen is in beslag ge nomen. De eigenaar bleek reeds geruime tijd te zijn verdwenen. De 25-jarige Spakenburger E. de H. Is gisteren op de spoorwegovergang in de Peter van de Bremerweg met zijn auto tegen een passerende trein gereden. De auto werd totaal vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Hij had de trein te laat gezien en de knipperlichten en belsignalen van de overweg niet gezien en gehoord. De trein kreeg een lichte beschadiging en had zes minuten vertraging. Opnieuw hebben een paar leden van de BD.C.-atletiekafdeling voor een paar goede resultaten gezorgd, ditmaal bij wedstrijden in Amsterdam, georgani seerd door de vereniging AV '23. J. Paauw werd op de 800 meter tweede in een tijd van 1.59.0 min., wat een ver betering van zijn persoonlijk rekord betekende. B. Egdom liep een goede 3000 meter. Hij werd vierde in een tijd van 9.58.0 min., waarmede hij nog juist beneden de tien minuten-grens bleef. Mee de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ermeld, Argentinië, m.s. „Pasteur", 17 juli. Australië m.s. „Tamerlane", 14 juli. Brazilië, m.s. „Pasteur", 17 juli. Canada, m.s. „Beaveroak", 17 juli en m.s. „Aud Presthus", 18 juli. Chili, m.s. „Archimedes", 15 juli. Kenya, Oeganda, m.s. „Monthuot", 18 juli Ned. Antillen, m.s. „Mercurius", 15 juli. Suriname, m.s. „Palamedos", 14 juli. U.S.A., m.s. „Alster Express", 14 juli en m.s. „Atlantic Span", 17 juli. Z.-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika, s.s. „Amerskerk", 16 juli. Inlichtihgen betreffende de verzendings- d'ta van postpaketten geven 'e post kantoren. Bij het bureau van politie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven gou den herenring, zwarte linker voetbal schoen, blauwe handdoek, herenhorloge, zwarte jekker, oranje regenbroek, por tefeuille met twee rijbewijzen, label met sleutel, paar dameshandschoenen, oorclip, groen nylon jack, huissleutel. Aan komen lopenbruin-rood konijn en bruine hond. Aan komen vliegen postduif. Voor dit examen slaagden de volgende cursisten van de Baarnse Middenstands avondschool Mevr. G. Huigens-Groene- steijn (Baarn), mevr. G. v. Ruler-Broe- kema (Baarn), mevr. B. Roest-Moll (Soest), mevr. E. S. Weber-v. Loo (Soest), en de heren Th de Haard, M. N. Heynen, P. H. Hoebée.' M. Koper, P. H. Th. Voortjes (allen te Soest) en H. Klaren- beek, G. S. Kohier, H. L. van der Lee, H. v. Leeuwen, D. W. J. Morren (allen te Baarn). Slechts twee kandidaten wer den afgewezen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaag den de heer H. J. B. Leliefeld voor het kandidaatsexamen geneeskunde, de he ren D. P. E. van Schieveen en R. A. M. 't Hoen voor het kandidaatsexamen rechten, de heer P. H. Bottelberghs voor het doctoraal examen geneeskunde en de heer G. A. Hessels voor doctoraal exa men biologie. De heer Van Schieveen is woonachtig te Soesterberg, alle anderen te Soest. Zaterdagmorgen, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genummerd van 251 tot 360. Steeds meer reclame wordt gemaakt met monsters. We krijgen niet alleen onge vraagde drukwerken thuis en kleurige prijscouranten, maar ook voorbeelden van te leveren waren in aantrekkelijke verpakkingen met inhoud in natura. Maar daar zijn gevaarlijke zaken bij. Geconcentreerde waspoeders bijvoor beeld, soms andere schoonmaakmiddelen met ammonia of dergelijke giftige of de huid aantastende stoffen, worden onge vraagd in de brievenbussen gedepo neerd of aan onze deurknop gehangen. En de kinderen thuis of op straat kun- n* die „monsters zonder waarde" grij pen, openmaken, er mee spelen en er van snoepen. Het is al gebeurd, dat kinderen in zie kenhuizen moesten worden opgenomen en dat de ouders niet eens wisten, wat er gebeurd was. De doktoren moesten het maar uitzoeken. Het ronddelen en voor iedereen te grijp leggen van dergelijke gevaarlijke stoffen moest liefst zo snel mogelijk - bij de wet worden verboden. Zo iang daar voor geen rijkswet bestaat, zullen de ge meenten een gemeenteverordening moe ten instellen, die de verspreiding aan banden legt of aan een goedkeuring on derwerpt. En daar mag elke gemeente wel haast mee maken, want er heerst een ware wasmiddelenoorlog die niet over de ruggen, de darmen en de ogen van onze kinderen mag worden uitge vochten. Politieke stabiliteit heeft Italië lange tijd te danken gehad aan de grote De- mocrazia Christiana. Toen deze christen democratische partij allengs afkalfde was het een zege dat de twee socialistische partijen, die van Sagarat en die van Nenni, elkaar drie jaar geleden vonden. En bovendien bereid bleken samen met de D. C. een regering te vormen in coa litie met de kleinere groep der republi keinen. Dat was een fors blok dat zich kón handhaven tegenover de zeer mach tige communistische partij en zeker te genover de kleinere rechtse groeperin gen, waaronder sommige met groot heim wee naar de tijd van het koninkrijk of van het fascisme. Dat maakt het des te droeviger dat de socialistische partij weer uiteen is ge vallen de wrijving tussen de linker- en de rechtervleugel uiteraard altijd en in élke partij onvermijdelijk - werd te groot. Bovendien krijgt men de indruk dat Tanassi, de voorman van de rech ter vleugel, bewust op de breuk afstuur de in de gedachte dat hij liever de eer ste viool speelde in een kleine dan de tweede in een grote partij in ieder geval is de naam die hij zijn afgeschei den groep gegeven heeft, socialistische eenheidpartij, natuurlijk een aanfluiting of een wrange grap. De toestand is nu zo dat er nog steeds een grotè christen-democratische partij bestaat, overigens natuurlijk ook niet zonder linker- en rechtervleugel maar nog wel tamelijk degelijk één, maar dat die niet alleen kan regeren. En als men diverse combinaties optelt die te vormen zouden zijn, dan is er niet een die vol doende steun heeft in het parlement. En dat in een tijd dat allerlei sociale onrust al bezig is zich te uiten in sta kingen en aan het eind van de zomer tal van c.a.o.'s aflopen die vernieuwd zullen moeten worden onder voorspel baar hevige strijd. Juist als Italië een sterke regering nodig heeft, is er geen te construeren. De moord op Tom Mboya berooft Kenya niet alleen van een bijzonder deskundig minister, maar meer nog heel Afrika van een der zo schaarse mannen met groot talent. Een talent dat zich tot buiten zijn land voelbaar maakte door zijn rol als feitelijke economische macht hebber ook in de douane-unie die Kenya met enige buurlanden heeft gesloten. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Het is zonder meer Mboya's verdienste dat oost-Afrika in dit opzicht de laat ste jaren grote vorderingen maakte. In dit alleen al daarom een moord met rampzalige gevolgen, nog pijnlijker is het voor Kenya's binnenlandse verhoudin gen. Mboya, de rechter hand van pre sident Kenyatta, maakte goede kans de zeer bejaarde staatsleider op te volgen. In de samenwerking van dit duo zat ook het hoopgevend element dat daardoor Kenya een voorbeeld kreeg in stamsa- menwerking. Kenyatta, grote voorman van de grootste stam in het land, de Kikoejoes Mboya, lid van de Lóeo-starh. Juist de stamtegenstellingen verscheuren menig Afrikaans land, waarbij men niet alleen aan Nigeria hoeft te denken ook in vele andere landen is, zonder dat het tot een regelrechte burgeroorlog komt, de versnipperde invloed van de haat tus sen stammen merkbaar. Misschien is dat het voornaamste probleem voor de Afri kaanse landen. De mogelijkheid is groot dat de moord op Mboya in Kenya zal leiden tot grote conflicten tussen Loeo's en Kikoejoes, waardoor dit land dat door het toevallig bezit van een naar Afri kaanse begrippen groot aantal bekwame regeerders, zijn vooruitgang geremd zal zien door een soort Kongolese of Nige- riaanse toestanden. en Snelle en correcte levering en tot ln depuntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 A 1 Als uw bril niet meer 100 is kan 50 °/o nog wel eens een tegenvaller blijken. Kijk goed. Kies een moderne bril die u het maximum aan gezichts scherpte geeft, bij Soest-zuid bij da stoplichten SOEST. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en W. J. Schutte, Burg. Grothe straat 65, tel. 2333. SOESTERBERG. Tijdens dit weekeinde wordt de artsen- dienst waargenomen door L. H Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 030- 782696. SOEST. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur. A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Grothe straat 63. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst tot en met vrijdag 18 juli Apotheek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" za terdag en zondag gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. IVit-Gele Kruis Zr van Loon, Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172. Groene Kruis Zr J. van Halen, Beckeringhstraat 32, tel. 5638. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg. Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.m vrijdag, ,9.30- 10.30 uur en donderdag 19.00-19.30 uur, Molr istraat 11, tel. 4040 In Soesterbe-^ dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur de heer G. Mol. 19 uur ds D. H. Bosma. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur ds D. H. Bosma. 19 uur ds. A. D. Zijlstra, A'foort. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Gebouw Middehvijk. Pieter de Hooghl. 10 uur de heer G, Mol, Soest. 10 uur zondagsschool. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds S. Gerssen, Utrecht. Irhthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur de heer L. van Herk, Gou derak. Eltheto, Drift,je. 10.15 uur jeugdkerk. Groen van Prinstererschool. Zondagsschool vakantie tot 31 augustus.. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 10.00 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschooï. Prins Bernhardlaan. Vakantie tot 17 augustus. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9,30 uur ds. M. Wilschut. 5 uur ds, F. Vroon, Bussum. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 en 5 uur ds. J. A. C. Rullmann, Maarsen. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. H. J. Begemann, Drogeham. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar gebouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur Dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds. Kleissen, Utrecht. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. J. Vink, N. H., Oud Voorg. N.P.B., Heerde. Wükgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uür ds. J. J. Bosma, Utrecht. HERVORMDE KERK. 10 uur ds. L. C. Spijkerboer. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63 B. 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur Eerw. Heer J. van Putten, Amsterdam. 10.30 uur kinderkerk. PAROCHIE SOEST Oude Kerk. Torenstraat. H. Mis op zaterdag te 19 uur. Zondag 7.45 en 11.30 uur. Wükgebouw Talmalaan. H. Mis op zondag 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.I.o. school Steenhoffstr. H. Missen maandag 19 uur. Dinsdag 9 uur. Woensdag 19 uur. Donderdag 9 uur. Vrijdag 9 uur. Zaterdag 8 en 19 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag H. Mis 19 uur. Zondag H. Missen 9 uur en 11 uur. hoogmis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag 19 uur. Woensdag 8 uur. Donderdag 19 uur. Vrijdag 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat. Zondag H. missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. missen te 8 uur, woens dag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. SINT-CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 7.30 en 11 uur. 9 uur hoogmis. I

Soester Courant | 1969 | | pagina 3