p S n RENAUJI Garage Stam I. D. VAN VÜGT VESPA CKAO De Witte Pompen 98 ct. KOOPT BEWUST Fugers Rijwielen S.E.C.-honkballers tegen Wassenaar opnieuw aan de negatieve zijde van de score Arnould G* Diepeveen IUDGET-SH0P ZIEKENFONDS EN BUITENLAND EXPOSITIE VAN ZONDAGSCHILDERS NU AL EEN GROOT SUCCES Krabbels van Knelis Basketbalvereniging „The Bed Stars" Vakantiegeld gehad Foto Van Essen olTeü van Essen S.E.C.-Softball Vakantie puzzelrit Musketfükken Neem een Gazelle, Vanaf ƒ186,— Zomerjaponnen ƒ25.- 35,- f 45,- Mantels 75.— 95.- Voor moderne en klassieke verlichting VAN SCHALKWIJK Wijnstokjes 59 ct. Roomboterrondjes VRIJDAG 11 JTTLI 1969 Nr. 41 „Liefdesaanzoek in de Rozentuin" (houtsnijwerk) van Joop Camper Voor al uw paardensportartikclen en -kleding SPORTHUIS Nieuw Raamstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN Een gezelschap van 22 Red Stars leden en 23 S.V.S. leden naar Tsjechoslowa- kije. Nog maar enkele weken en dan zullen maar liefst 45 sportlieden de lange tocht ondernemen naar Tsjechoslowakije. Deze 45 spormensen zijn allemaal basket ballers, en wel 22 van de Soester basket balvereniging The Red Stars en 23 van de Spakenburgse basketbalvereniging S.V.S., in totaal omvattend twee dames teams en twee herenteams. Deze reis zal worden gemaakt op uit nodiging van de burgemeester en te vens voorzitter van de plaatselijke bas ketbalvereniging uit Touzim in Tsjecho slowakije, de heer Hetjmanek. Onlangs is een gezelschap van 29 personen uit Touzin, dit was in april van dit jaar, naar Nederland gekomen, waar zij te gast waren van beide sportverenigingen, terwijl vorig jaar, eind december, ook al een Tsjechisch gezelschap bij de twee basketbalverenigingen op bezoek is ge weest en dit was uit de radiostad Pilzen, niet ver van Touzim. De reis naar Tsje choslowakije betekent voor enkele dames van S.V.S. en Red Stars de tweede keer binnen 1 jaar naar Tsjechoslowakije, want vorig jaar november ging een Soes- ter-Spakenburgs gezelschap reeds naar Tsjechoslowakije. Deze sportreis van dit grote gezelschap zal worden gemaakt in de week van 11 tot en met 17 augustus met een bus van de firma Tensen. Het zal een bijzonder drukke en interessante reis worden. Op maandag 11 augustus vertrekt het ge zelschap reeds 's ochtends om zeven uur om daar vandaan de zeer lange tocht te gaan ondernemen naar Nürnberg, waar men ongeveer acht negen uur hoopt aan te komen. In Nürnberg wordt over nacht, waarna men de volgende dag, dinsdag, de reis naar Tsjechoslowakije voortzet en om vier uur in de middag in het Tsjechische dorpje Touzim hoopt te arriveren, waar dan ongetwijfeld be kende gezichten elkaar weer zullen zien en waar, in het Duits natuurlijk of met een Tsjechisch woordenboekje, gepro beerd zal worden een gesprek te voeren. Wat het programma betreft in Tsjecho slowakije, laten de gasten natuurlijk over aan de ideeën en fantasieën van de gastheren, doch dat er zeer veel ge basketbald gaat worden is in ieder geval zeker, want er is speciaal ter gelegen heid van de komst van de basketballers van S.V.V. en Red Stars een tournooi georganiseerd met teams uit de omge ving van Touzim, zodat er veel wed strijden op het programma staan. Zaterdag 16 augustus zullen de gasten dan weer de terugtocht aanvaarden en men hoopt op zondagavond 17 augustus weer in Soest en Spakenburg te arri veren, omstreeks negen uur. Voor beide verenigingen, zowel S.V.S. als Red Stars, betekent deze reis in ieder geval een prachtige opening van een ongetwijfeld weer aantrekkelijke en zeer druk seizoen, met de competitie in het verschiet als hoofdschotel. Voor Red Stars betekent het bovendien een begin van haar aktiviteiten ter opluiste ring van het eerste lustrum, dat de vereniging in dit nieuwe seizoen '69-'70 zal gaan vieren. Dan nu die nieuwe camera waar u al zo lang naar keek. heeft enorme keuze, van 16 tot 1000 gulden, (Event. inruil en financiering) BIRKSTRAAT - SOEST-Z. by stoplichten. Soest-zuid bij de stoplichten Afgelopen vrijdag speelde S.E.C. thuis tegen U.V.V. uit Utrecht. S.E.C. heeft dit seizoen al 2 keer tegen dit team ge speeld, waarbij één wedstrijd werd ge wonnen en één verloren. Het is dan ook wel te begrijpen dat heel wat mensen naar deze ontmoeting uitkeken. Gebleken is echter dat U.V.V. sterker is dan ons Soester team. Er zijn 6 homeruns gemaakt, waarvan Fenna Tanner-Nauwelaerts-d'Agé er 3 op haar naain heeft en Tineke Nix één, De andere 2 zijn gemaakt door H. Hout man en J. Brevet van U.V.V. De wedstrijd op zich was spannend en er was dit keer een goede onpartijdige scheidsrechter. De eerste 3 innings lie pen gelijk met elkaar op en de stand was in de eerste helft van de 4e inning 7-6 voor U.V.V. De stand in de eerste helft van de 5e inning was 11-9 voor U.V.V. en in de eerste helft van de 6e inning was het 18-11. Toen de tweede helft van de 6e inning begon was de stand 21-11 voor U.V.V. en niemand had nog veel hoop dat daar nog iets verandering in zou komen, tot dat plotseling de pitcher van U.V.V. met 2 nullen, een inzinking kreeg en 6 x 4 gooide en 2 honkslagen tegen zich kreeg. Maar daarna herstelde zij zich en de 3e nul werd gemaakt. De einduitslag was dus 21-15 voor U.V.V. A.s. vrijdag speelt S.E.C. uit tegen Fak feeksen in Bilthoven. Op 3 juli is een softball-team, onder de naam Gazellen, uit Zambia op Schip hol gearriveerd. Ze zullen een softball- toernee maken door Holland en eind juli is het district Midden-Nederland aan de beurt. Op woensdag 23 juli komt het team aan in Zeist, waar zij zullen logeren in het K.N.V.B.-centrum. Op donderdag 24 juli zijn zij de gasten van het districtsteam en deze wedstrijd wordt gespeeld Ir» Amersfoort. Op vrijdag 25 juli zijn zij de gasten van een combinatie van H.C.A.I.O. uit Bus- sum en Actif uit Hilversum. Op zondag 27 juli is er een trial-mee- ting te Utrecht. Dit ter gelegenheid van de opening van de U.V.V. accomodatie. Op maandag 28 juli vertrekken zij weer vanaf Schiphol. Nieuwerhookplein 1 Soestdi|k - tel. 02155-2850 Door de Amorsfoortse Motor- en Auto mobielclub A.M.A.C. is, in samenwerking met V.V.V. Amersfoort, een vakantie puzzelrit samengesteld, die door automo bilisten tot en met 15 augustus kan worden gereden. De puzzelrit start voor het V V.V, kantoor en heeft een lengte van 110 km. Zij voert langs de mooiste wegen om Amersfoort. De V.V.V stadsspeurlocht is aan het einde van de rij ingelast, terwijl de deelnemers, inbegrepen bij de prijs van 6,-, een bon voor twee kopjes koffie krijgen aangeboden. Na 15 augustus wordt de uitslag bekend gemaakt. Pittige chocolade, bestrooid met musket. 200 gram Nr. 47 „De Straatmuzikanten" (i(n hout) van Joop Camper JOOP CAMPER. Als je 's avonds om 8 uur om het huisje van Joop Camper (58 jaar) aan de Mo lenstraat heen loopt, tref je deze huis schilder aan met een grote plank lin- denhout op zijn schoot, waarin hij heel voorzichtig bezig is een paardenkop te gutsen. Binnen wemelt het van de pa nelen houtsnijwerk, houten beeltjes en drie driftige jonge hondjes die de hout snippers door het hele huis slepen, waar mevrouw Camper steeds bezig is de rommel weer op te rapen. Zeven jaar geleden had Camper het aan zijn maagthuis zitten dus. „Wat moet je dan doen Ik nam een stuk hout en probeerde er een eike- de fiets waar meer pit in zit en langer meegaat. Kerkstraat 3, telefoon 2030. Kostelijk zijn ook Camper's ruimtelijke tafereeltjes. Zie zijn „Straatmuziekanten" (nr, 47) compleet met kitschlampje, dat nog kan branden ook. Meestal werkt hij voor de vuist weg. „Ja, soms moet ik wel eens in een damesblad zoeken hoe bijvoorbeeld die pianotoetsen er nou eigenlijk uitzien, want ik weet alleen maar dat ze zwart en wit zijn." Na zijn eerste expositie bij Arti-shock, gaat Joop Camper ook een aantal pane len insturen voor de wedstrijd „Kunste naars in eigen tijd", onder auspiciën van „Co-op Nederland" in Rotterdam Aan de hand van een serie foto's heeft wedstrijd-secretaris Dr. L. Gans nu aan gestreept welke werkstukken hij moet inzenden. Daartoe moeten een paar pa nelen uit de bank, het dressoir en de televisiekast worden losgeschroefd maar dat heeft de kunstzinnige schrijn werker er graag voor over. Maar hij verkoopt niets want het aantal werk uren en het eindeloos geduld is niet met geld te betalen. ADRIAAN LAGERWERF. Op school al, in Poortugael, kon Adri- aan Lagerwerf (77 jaar) goed tekenen. Toen was het nog zo dat de meester zei we gaan vandaag een cirkel teke nen. Uit de vrije hand. De jonge Adri deed dit zo gaaf, dat de onderwijzer dacht dat hij hem beduvelde en gaf hem hiervoor op zijn kop. Ook versierde de knappe tekenaar de witte klompen van zijn medeleerlingen met fraaie illustraties. De kunstschilder Dirk Nijland uit Rhoon had al eens ge zegd „Laat me eens kijken wat je doet. Je moet eens bij me aankomen". Maar een veertienjarige knaap kon in die tijd niet bij een kunstschilder-met-baard op visite gaan. Toen Adri achttien was, kwam Nijland hem weer tegen „Ben Door verdedigingsfouten wist Wassenaar een voorspron gop te bouwen van 4-0. Doordat Harrison een slecht aangegooide bal mist, komt de slagman op het le honk. je nog steeds bang voor me Nee, en zo kwam de toekomstige aannemer La gerwerf dan ioch bij de kunstschilder in de leer. Hij leerde perspectief cn na een poosje gaf de vakman toe „Jij hebt in 1 jaar meer geleerd dan ik in 2 jaar op de academie." De robuuste tekeningen uit deze Flak- keese tijd tonen duidelijk het talent van de vrijetijd-tekenaar„De stekeltrek kers". die één gulden per dag verdien den, Het paard dat met de paard-en- wagen naar de smid wordt gebracht. De Flakkeese arbeider (nr.37) die moe naar huis gaat en de boer (nr. 36) die langs de dijk flaneert om eens te gaan kijken of zijn knecht; het werk goed heeft gedaan. „Ja", meent Lagerwerf, „als je vijf jaar voor weinig geld het metselvak had ge leerd, gaf je zo'n maatschappelijke ze kerheid niet gauw op." En daarom is het tekenen altijd een hobby gebleven. Maar ook in zijn eigen stiel verloochent de kunstenaar zich niet. Dat bewijzen zijn huiselijke reliefjes in cement en de decoratieve pot (nr. 32) gemaakt van twee dakpannen. De tentoonstelling duurt nog tot 1 augus tus. Jan Visser. Afgelopen zondag speelde de Soester Honkbalploeg tegen Wassenaar, deze ploeg staat in het midden van de tweede klasse, S.E.C. staat door een aantal zeer ongelukkige nederlagen op de laatste plaats in deze 2e klasse. Voor S.E.C. was het dus erg belangrijk deze wedstrijd te winnen. In de eerst? inning konden beide teams niet scoren, in de tweede inning scoorde Wassenaar door enkele fouten in de verdediging van S.E.C. en honk slagen, de stand was nu 4-0 voor Was senaar. In de volgende innings bleef de score zo. In de vijfde inning kwam voor S.E.C. J. Hofman aan slag, hij kwam door een fout op de honken. Hierna kwam N. Harrison aan slaghij had een honk- slag en ook A. Harris de volgende slag man had een honkslag. Nu was de beurt aan kortestop J. Gregory hij sloeg een prachtige twee-honkslag, J. Hofman en N. Harrison konden beide scoren, na de drie-slag van de volgende slagman en een goed verwerkte bal van de S.E.C.- slagman kwam F. Nauwelaerts aan slag. Hij had ook een honkslag en J. Gregory kon op deze honkslag scoren. De stand was nu 4-4 In de zevende inning wist S.E.C. nog maals te scoren en de stand was 5-4 in het voordeel van S.E.C. Deze stand kon echter niet gehandhaafd worden, want in dc achtste inning sloeg Wassenaar een homerun en de score was dus weer gelijk 5-5. In de negende inning kon Wassenaar door enkele fouten var. een zeer gespan nen S.E.C.-ploeg twee punten scoren. In de gelijkmakende slagbeurt kwam A. Harris aan slag. Hij kreeg echter drie slag, maar hierna kwam J. Gregory aan slag. Hij sloeg een honkslag en kon dus op de honken komen. Ook P. Brugman kon op de honken komen, dit echter ''oor een fout van Wassenaar. De catcher van Wassenaar vond echter dat S.E.C.-honkloper J. Gregory te ver van het tweede honk af stond en pro beerde hem uit te maken. De aangooi was echter erg slecht, de bal schoot door en na wat vreemd gegoochel met de bal van de midvel- der van Wassenaar belandde de bal in de bosjes. Dit betekent echter dat de honklopers twee honken toegewezen krij gen. Voor J, Gregory was het dus geen probleem om te scoren, maar P. Brug man mocht van de scheidsrechter niet meer scoren. Na deze zeer vreemde beslissing van de scheidsrechter verloor S.E.C. deze wed strijd met 7-6 een nederlaag die niet verdiend was. Werpresultaten van de Wassenaar pit chers 10 maal drie slag, 2 maal vier wijd en negen honkslagen tegen. Het veld maakte 10 fouten. Pitcher Allan Harris van S,E,C, gooide 11 maal drie slag, twee maal vier wijd en kreeg 7 honkslagen tegen. Het S.E.C.- veld maakte 6 fouten. Allan Harris, J. Gregory en F. Nauwelaerts de Agé had- den de hoogste slaggemiddelden 0,400. Aanstaande zondag spelen de S.E.C.- honkballers de return tegen J.E.K.A. uit Breda. Wil men in de komende wed strijden nog serieus proberen om de de gradatie-dans te ontspringen, dan zal in Breda gewonnen moeten worden. Tot nu toe ontbreekt het de groen-witten aan dat ononbeerlijke beetje geluk, ge- t"ige wel het aantal wedstrijden dat me4 slechts een punt verschil werd ver loren. Met een iets fellere inzet, moet het mo gelijk zijn om in een paar wedstrijden de rode lantaarn aan een zwakkere broeder over te dragen. Dat het bestuur hieraan ernstig werkt blijkt wel uit het feit dat zondag een bus gecharterd is om de trouwe suppor ters mee naar Breda te nemen. Er zijn nog plaatsen in de bus vrij, die zondagmorgen om half elf van het par keerterrein aan de Bosstraat vertrekt. Wilt u echter van ccn plaats verzekerd zijn, kom dan zaterdag tussen 4 en 5 uur naar Dorresteinweg 1, waar u een plaats kunt reserveren. De kosten aan deze busreis verbonden bedragen 6,- per persoon. In de schaduw van de Oude Kerk De vakantietijd is weer aangebroken. Een steeds groter wordend aantal land genoten trekt de grenzen over, misschien wel om het buitenland wat aan deviezen te helpen. De kans tijdens een buiten landse vakantie echter dat iemand ge neeskundige hulp moet inroepen is larlg niet denkbeeldig. Wie als* particulier een dokter of ziekenhuis nodig heeft, staat evenwel voor hoge kosten. De tarieven liggen in vele landen (nog) hoger dan hier. In beginsel bestaat bij verblijf buiten Nederland geen aanspraak op de ver strekkingen der ziekenfondsverzekering of op een vergoeding daarvoor. Een be langrijke uitzondering op deze régel geldt bij verblijf in landen, waarmede Nederland een wederkerigheidsverdrag op het punt der sociale verzekering ge sloten heeft. Dit is het geval met Bel gië, West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Joego-Slavië, Spanje, Tur kije en Portugal. Bij verblijf in deze landen heeft een verplicht verzekerde recht op geneeskundige hulp,, alsof hij verzekerd was krachtens de wetgeving van het land waar hij verblijft. In Duitsland hebben de bejaardenverzeker den (en irï de regel ook de vrijwillig verzekerden) eveneens recht op genees kundige hulp (in andere landen niet). In Engeland kan iedereen gebruik ma ken van de Nationale Gezondheidsdienst. Om op deze hulp aanspraak te kunnen maken, moet de verzekerde bij de plaat selijke buitenlandse verzekeringsinstel ling een door het Nederlandse zieken fonds afgegeven legitimatieformulier to nen. Voor de E.E.G.-landen is dit een „formulier E 6". Deze formulieren die nen voor het vertrek bij het Nederland se ziekenfonds te worden aangevraagd. Zelfs in de landen, waarmee een ver drag is gesloten, is doorgaans het risico onvolledig gedekt, zodat men veelal voor een aanzienlijke bijbetaling komt te staan. De ziekenfondsen adviseren daar om hun leden een aanvullende reisver zekering te sluiten, die slechts een ge ringe premie vergt. Voor bejaardenver zekerden en vrijwillig verzekerden is een dergelijke reisverzekering vrijwel altijd noodzakelijk. En hoe staat het nu met degenen die niet in een ziekenfonds verzekerd zijn Bij hen die geen ziektekostenverzeke ring bezitten, zal de in hun bezit zijnde polis moeten uitwijzen of en in hoeverre in het buitenland ingeroepen genees kundige hulp door de gesloten verzeke ring wordt gedekt. Mocht blijken dat de risicodekking hier niet „rond" is. dan kan de (reeds gememoreerde) reisverze kering ook hier goede uitkomst bieden. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak op ming fietstochies deur ongs darrup weer un paor dinge bin teuge gekomme waork ming bar over arrug. En daan praot ik nog heulemaol nie over de raore gaang vaan zaoke diek hop waorgenome an de Beukelaon en de Nieuweweg. Daor is nog nie zo heul laang geleje de weg ope gemaok om un bar zwaore iezere buus in de grohgd te laote zaak- ke, ik denk veur gaas of zoiets, en nog maor net zit ut gaat dich of de boel gaot weer ope, noeng veur riejoolbuuze in de grongd te legge. Ik denk daat de baoze vaan die zaoke die daat warruk uutvoere mekaor nie zo aordug vingde, en daorom laangs mekaor heen war- ruke. Maor genog daorover, ik wou ut noeng effe hebbe over de hope vuil en ofvaal en aore rommel dieje deurt heule dar rup teuge komp. Nog maor un paor jaore geleje wiere wullie verlos vaan de opebaore vullusstortplaots an de Veldweg. Daat waas toeng ok wel hoog tied, waant ast toeng nog effe baad eduurd, daan haad ut heul bes kenne beure datter bar gevaorlukke ziekte uut veurgekomme waore. Maor zovar ist gelukkug nie gekomme. Maor op som- muge plaotse, ok vlaak laangs de straot, ligge noeng de hope vuul te waachte op iemaand diet op komp ruume. Daat die hope daor leige is niet goed te praote, maor ut arrugste vaan allus is netuurluk daat as arruguns zoon hoop vuul lig, ut nie zo laang duurt of der komp meer bie. Ondaanks daat de minse vaan gemeen- tewarruke eens in de maond grof huus- vuul op komme haole, binne der nog un heule kwak minse die nie de meute neme om effe un kaortje te schrieve of op te belle, om te vraoge ofter bie hullie ok vaan daat vuul opgehaold ken worre. En waat doeng die minse, zullie paakke de fiets of de otoo, gooije der vuur aachterin, gaon un stukkie neje en as zullie op un rustug plekkie binne gekomme, daan gaot de rommul deruut. Aster noeng geen gelegehied zouw weze, om ut vuul kwiet te raoke, daan waster nog waat veur te zeige, maor noeng hek der maor een woord veur, schaan- daolug. Daat binne daan de minse die der bie ming nie zo bar goed vaanof komme, maor ok de gemeente mot soms ok un pak veur de boks hebbe. Ut maag daan geen vuul weze daat zullie laote slin- gere, maor de leegstaonde onbewoonbaor verklaorde huuze, vorreme mit de rom mul der omheen ok geen fraoi vesiete- kaortje. Daan kent wel zo weze daat die huuze nie laangs de grote weg staon, maor de minse die der vlaak bie wone binne der maor klaor mee. Waant laote wullie noeng is effe eerluk weze. Stel je is veur dajje veur un heule kwak cente un huus hep gekoch in een vaan die ziestraote vaant Nassauplaantsoen. die de naome draoge vaan de minse vaant koninklijk huus, ut magge daan mooje huuze, en de straot maag daan un kooninklukke naoni hebbe, ut uut- zich is varre vaan kooninkluk, waant ik ken ming heul goed veurstelle, dajje je meraokuls arrugert ajje je raom uutkiek en jie ziet uut op un huus daat heule maol geen huus meer is, aal jaore nie. Ik wil nie zo veer gaon om te zeige steek de braand derin en laot de braandweer der un bietje mee oefene, maor an zukke dinge mot waat edaon worre. Jie zouw eigeluk magge zeige der mot waat an gebeure int belaang vaan de volluksgezongdhied, waant as ut nog laang zo blief, daan word ut daor net as op de Veldweg, en daat zaal de gemeente wel wille veurkomme. Veurkomme is nog altied betur maor ok goejekoper daan geneze. Ut liek ming ok geen ruklaome om zeutjes an bekand te worre as un mooje plaats mit vieze vullushoope. De expositie van Zondagschilders, die Arti-shock organiseert in het oude St. Jozefgesticht (zegt Otto Prinsen), is al door bijna 200 belangstellenden uit Soest en omgeving bezocht en bekeken. Aan de Steenhoffstraat 46 wordt elke dag van 2 tot 5 uur het werk ten toon gesteld van Anna Zomer (zie de Soes ter Courant van de vorige week), Neeltje Prins-v. d. Broek, Paula van Rouwen daal, Anna Rommers-de Bree, Ben Joos_ ten, Adriaan Lagerwerf en Joop Camper. blaadje uit te snijden. Dat lukte. Later volgde een mannetje en een vogeltje. Je valt van 't een op 't ander. Geleerd heb ik niets. Ik doe het zo maar op 't oog. Mislukken mag het niet, want dan kom je nooit aan een eind. Als je aan 't werk bent, ligt het plat op je schoot, rechtop ziet het er vaak heel anders uit. In 't begin bleken dan de schaapjes in de lucht te hangen. Dat kan natuurlijk niet. Maar de kunst schilder Jan de Ruig hielp me dan ver der, wees me op de horizon en zei dat ik door moest gaan." Het is onbegrijpelijk wat deze in Soest geboren en getogen houtsnijder pres teert in deze meest moeilijke kunsttech niek. Het is hem trouwens opgevallen dat deze kunstvorm weinig in ons land voorkomt. In Duitsland en Zwitserland zie je veel houtsnijwerk. Subliem van compositie is zijn „Liefdes aanzoek in de Rozentuin". Als een pa neeltje klaar is, wordt het in de blanke celluloselak gezet. Niet gekleurd, want dan zie niet meer dat het hout is. ELECTRO TECHNISCH BUREAU Steenhoffstraat 55 - Soest - Tel. 2906 Zomer attractie. Zakje met 18 zuurstokjes. Extra fijne zandkoekjes, bereid met zuiver room boter. Pakje 250 gr. 5ct. H VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1969 | | pagina 5