in VESPA CIA0 De Witte Pompen EGvSETTEN Ga je schilderen, zei mijn man. Ben je mal geworden Paula van Rouwendaal Trouwcirculaires trouwkaarien Drukkerij Smit Burgerlijke stand Anna Roinmers- de Bree IVeeltjc l'rins- v. d. Broek IETS 0VEB DOPING Ingrijpen van overheid verlangd Eerste Soester l»cj;r;ttrnis-On(lernemin;.' Zo vlogen de duiven Unieke gelegenheid om totolid te worden bij Red Stars PORTIE SLA SAUS Postagentschap Soest-Zuid Vleesverkoop mtORSMEREN klaar terwijl u wacht BEVEBOL SMEEBSTATIOX GARAGE BOSBOOM FINANCIEEL DRAAGVLAK Eiermarkt DRUKKERIJ SMIT Krabbels van Knelis Red Stars start met „mini-basketbal" ^'NSDAG 22 JULI 1969 Je raakt niet uitgekeken in haar huis aan de Birkstraat. Heerlijk te wonen tussen al die tafeltjes, schilderijen, stoel tjes-bij-haardvuur, kastjes, glazen, bor den, spiegellijsten, vazen, kleedjes, kop jes, kleurtjes, fruit en bloemen. Aan de muur hangt een rokvlinder. Op de tafel staat een paallantaarn, gemaakt van een kapstok. Een oude naaimachine dient als bijzettafel. In de hoek een klok op een gek kastje in oud groen. „Vindt u het niet enig Het servies prijkt op een barokwagentje waarnaast een romantisch versierde keulse pot. en Snelle en correcte levering en tot ln depuntjes verzorgd I :T>* Ja Uitgebreide collectie Klassiek en modern \ran Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 GEBORENDirk Alexander, zoon van H. H. Butselaar en J. J. A. van de Vis, Saenredamplantsoen 29. Bram Si- mon, zoon van A. Steijn en A. van Oene, Van Lijndenlaan 9. Arthur, zoon van H. J. Lichtenberg en C. W. van der Vegt, Simon Stevinlaan 17, Soesterberg. Hans Robert, zoon van P. H. Walter en M. W. Kerkhoff, Ere prijsstraat 69. Veronica Eleonora Re- gina Arnolda, dochter van K. F. E. van Breda en H. C. W. Rademakers, Ver meerlaan 19. Anna Maria Margaretha, dochter van K. R. van Oordt en J. Kropff, Bartolottilaan 37. Klaas, zoon van C. van Sloten en A. M. de Feijter, Varenstraat 164. Karin, dochter van J. J. van Dormolen, en S. van Dam. Colenso 58. Elisa Piros- ka. dochter van I. H. S. van den Bos en L. Barth. Veenbesstraat 742. te Amers foort Annette, dochter van L J. M. Truijens en J. C. Rijlaarsdam, Birk straat 136. Remco Gijsbert, zoon van W. G. Schimmel en J. W. Roest, Leeuwe- rikweg 18. Paul, zoon van J. Odijk en J. M. Sievers, Gen. Winkelmanstraat 33, Soesterberg. Johannes Gerard, zoon van G. H. van Dam en M. J. de Jager, Van Goyenlaan 16. te UtrechtTom, zoon van A. J. Croonenberg en A. van der Heijden, Simon Stevinlaan Soes terberg. Sonja Maria, dochter van B. W. J. Fugers en M. A. Berghuizen, Torenstraat 13. Richard, zoon van P. A. M. van den Heuvel en G. van de Griend, Wieksloterweg W.Z. 35a. Lau- rentia Cornelia Gerarda, dochter van P. Bindt en A. M. Hoff, Birkstraat 157. Gijsbertus, zoon van S. J. Valk en G. II. Oudhof, Veenbesstraat 344. Odette Martine, dochter van J. T. Erdtsieck en A. A. S. Vesevur, Van Goyenlaan 47. te Baarn Danny, zoon van J. P. Vos en M. J. de Haan, Lange P.rinkweg 37. Machteld. dochter van P. Boon en T. R. Noto Soeroto, Van Goyenlaan 123. ONDERTROUWD Johannes Cornelis van Logtenstein. Peter van den Bremer- veg 1 en Mathilda Gijsbertha Maria Huurdeman, Nieuweweg 37. Wille- brordus Hermanus Maria van Dam, Veenbesstraat 594 en Yvonne Krot] Oranjeplantsoen 16, Diemen. Cor nelis Gerardus Hermanus van den Brink. Kerkdwarsstraat 4 en Gijsbertha Margho Kok, Beetzlaan 73. Arie Slingerland, Balilaan 5. Zeist en Everdi- na Gijsberta Veronica Kok, Wieksloter weg O.Z. 87. Jan Gerrit van de Kuil. Jnsingerstraat 28 en Hendrika Johanna de Geus, Van de Veldeplantsoen 83. Johannes Wilhelmus van Schalm, Troel - strastraat 65 en Hendrika Willemijntje Maria Carolina Abbenhuis, Rubenslaan 11. Gerrit Evert Bosman. Klaarwater- weg 11 en Lammertje Duijst. Klaarwa- terweg 102. Maarten Rietveld. Zeil- straat 18-IV, Amsterdam en Elisabeth Knol, Albert Hahnweg 8. GEHUWD Cornelis Anton Elbersen, Generaal Spoorstraat 32 en Maria Rei- narda Tammer. Generaal Winkelman straat 89. Sebastianus Anthonius van Doorn. Dijnselweg 70, Zeist en Catha- rina Thea Johanna Meinen, Steenhoff- straat 31. Hendrik Jan van Homoet, Heuvelweg 43 en Siew Hwa Loo, Heu- velweg 43. OVERLEDEN Willemijntje van As, 70 jaar, weduwe van P. J. Dekking, Heide weg 16. Jannetje Nieuwland, 84 jaar, weduwe van J. J. de Jong. Anna Pau- lowna, Zand vaart 125. Simon Bo^"or, 41 jaar. BilderdijkJaan 37. Adolph Bernard Schulte, 89 jaar, weduwnaar van M. C. F. Jansen, Anna Paulowna- laan 34. Herman Albert Bennink, 82 jaar, gehuwd met M. J. Smit, Peli- kaanweg 6. 's Avonds branden 24 lampen variërend van olie tot elektriciteit. Zij wil graag dingen hebben die een ander niet heeft. In de serre toont een fraaie schilders ezel een zelfgemaakt stilleven. „Ik heb een ezel gekocht." „Wat heb je nou weer gekocht schrok haar echtgenoot. Dat alles begon vorig jaar met landschapjes in koekepannen. Toen zei ze op een dag tegen haar man „Ik ga schilderen." „Schilderen. Ga je schilderen Ben je mal geworden „Ja, schilderen" en ze kocht de nodige attributen. Paula van Rouwendaal heeft gevoel voor vorm en kleur. Dat bewijzen de doe-het- zelf-snuisteren en haar rake penseelstre ken op het schilderslinnen. „Ik vind al les leuk wat ik doe". Op Artishock's ten toonstelling van zondagsschilders, deze maand, hangt een opvallend doek van haar. Vindt u het niet enig „Dit tafereeltje stelt de verleiding voor", vertelt mevrouw Rommers. „De duivel verleidt met zijn gouden horentjes het jonge meisje. Achter haar staat een be schermengel." De zeer bescheiden maak ster van deze poppen ziet kans met lappen, naaldwerk, gips, ijzerdraad, wat ten, schuimrubber en papiermaché zeer karakteristieke mini-mensjes te creëren. te maken. Dat lukte. Ze ontwierp de meest kleurrijke schepselen. Een keer kwam de huisarts en constateerde stomverbaasd„Hè, heb je die-en-die gemaakt? Die wil ik graag kopen." In het begin gaf de kunstenares ze cadeau. Later verkocht ze de poppen voor lage prijsjes op de kunstmarkt. Na haar ex posities in Soesterberg (Goed Wonen) en in Soest bij Arti-shock (waar ze kern-lid van is), staan haar meesterlijke figuren hoog genoteerd bij de kenners. De weduwe Prins is 82 jaar, werd in Soest geboren, heeft drie kinderen, veer tien kleinkinderen en vijf achterklein kinderen. Toen ze 68 was, begon ze te schilderen. Zo maar op een middag en hoe 1 Op hardboard en linnen. In 1967 won ze een eerste prijs in de wedstrijd „Kunstenaars in eigen tijd." In de Rot terdamse Doelen ontving ze van Dr. L. Gans een eervolle vermelding. Evenals Anna Zomer is ze ongetwijfeld een na tuurtalent. Ze schildert frappante land schapjes in bijzonder mooie tinten. Zij exposeerde in Osdorp waar een van haar doeken verkocht werd naar Joego slavië. Februari 1969 kreeg deze nog zeer krasse huisvrouw van de Eiken laan bericht dat de Albert Dorne Foun dation dit schilderij ten toon stelde in Zagreb. Ook Philips in Baarn toont be langstelling. Deze grote muziekindustrie maakte van tien schilderijen foto's voor platenhoezen. Binnenkort wordt de naam Neeltje Prins-van den Broek opgenomen in de Lexicon Nederlandse Kunstenaars van ca. 1900 tot heden. Haar beste schilderijen worden nog tot 1 augustus, dagelijks van 2 tot 5 uur, Allerlei mannetjes en vrouwtjes die je geëxposeerd in het oude St. Jozefge- zo tegenkomt. Tien jaar geleden zag sticht, Steenhoffstraat 46 in Soest, ze poppen in een boekje staan, om na JAN VISSER Oir H W VEI.I.INGA Begrafenis Crematie Transport (Rouwkamer) Korte Brink weg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Iedereen weet zo langzamerhand wel wat onder doping wordt verstaan, maar het zal niet elkeen gegeven zijn daar ook een duidelijke omschrijving van te geven. In 1967 is door de plaatsvervangende ministers van het Comité van Ministers van de Raad van Europa een omschrij ving aanvaard waardoor er in de lid staten op dit punt uniformiteit werd verkregen. De tekst van die omschrij ving luidt als volgt Doping is de toediening aan een gezond individu of het gebruik door deze, op welke wijze dan ook. van stoffen die vreemd zijn aan het organisme dan wel van fysiologische stoffen in abnormale hoeveelheden of langs abnormale weg, zulks met als enig doel de kunstmatige en oneerlijke beïnvloeding van de pres tatie van deze persoon bij zijn deelne ming aan een wedstrijd. Commissie Dat is een hele mond vol, maar toch zijn al deze woorden noodzakelijk om de kwestie duidelijk te stellen. Deze formulering is ook aangehouden door een commissie van de Vereniging voor Sportgeneeskunde, die tot taak had een rapport uit te brengen over het do- pingsprobleem. In de commissie hadden zittingR. Strikwerda, chirurg, voorzit ter; L. J. de Jongste, arts-rapporteur; mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong; dr. W. L. Mosterd, arts; dr. F. A. Nele mans, arts-farmacoloog en mr. R. W. Piek. Nadat de heren het eens waren gewor den over hetgeen zij precies onder do ping moesten verstaan, hebben zij zich uitvoerig beziggehouden met een andere zeker even principiële kwestie, namelijk met de vraag waarom doping nu eigen lijk dient te worden bestreden. Geen bedreiging Het veelgebruikte argument dat door de toeneming van doping de volksge zondheid direct zou worden bedreigd, konden zij zeker op dit moment, niet relevant vinden. Het mag dan zijn dat er in de sport in toenemende mate van stimulerende middelen gebruik wordt, gemaakt, het is beslist overdreven om van een bedreiging van de volksge zondheid te spreken. Het aantal sportbeoefenaren, aldus de commissie, dat zich aan doping schul dig maakt, is al zeer klein ten opzichte van het totaal aantal sportbeoefenaren; ten opzichte van de gehele bevolking is hun aantal praktisch te verwaarlozen. Na een zeer leesbare verhandeling komt men in het rapport dan tol andere re denen waarom er in deze iets gedaan dient te worden, De vereniging ..De Vriendschap" nam met 169 oude duiven deel aan een wed vlucht vanaf Soruill Foss, afstand 395 km. De duiven werden gelost te 11 uur met westen wind. De eerste duif arri veerde te 16.50.41 uur, de laatste prijs- duif te 17 32.49. De uitslag was J v. Klooster 1 10 19. A. Meesters 2 5 13 24 27. C. Vaessen 3 8 29 32. J. Kamerbeek 4 12 17 33 34. C. Bokma 6. E. Daatselaar 7. Altenaar - Reijerse 9 15 23 28 31. H. v. d Broek 11. D. de Zoete 14 16 25. J. Kruseman 18 30. S.K.B. 20 22. J. Wijnands 21. Z K.H. Prins Bernhard 26. De Soester basketbalvereniging The Red Stars is, zoals vele sportverenigingen ook aangesloten bij de Nederlandse sporttoto, die 10 augustus aanstaande al weer van start gaat. De deelnemers van de toto echter bij deze basketbal- vereniging genieten van een uitstekende verzorging. De basketbalvereniging gaat er namelijk vanuit dat deze sporttoto voor haar deelnemers is en stelt zich daarom graag in dienst van de totodeel nemers bij Red Stars. Iedere week wordt dan ook op donderdagavond de toto bij u aan huis opgehaald en wordt u weer voorzien van een nieuwe sport toto, zodat u altijd een hele week rustig de tijd hebt uw formulier in te vullen. U behoeft aldus, en dit is vooral in de wintermaanden een heerlijkheid, niet eens meer de deur uit orr prijswinnaar van de toto te worden. Wilt u ook mee doen aan deze sporttoto en genieten van deze uitstekende verzorging, geeft u zich dan op als lid van de sporttoto bij de Soester basketbalvereniging The Red Stars of wel telefonisch 6798 of aan huis Vinkenweg 39 alhier. Het gebruik van dopingsmiddelen moet worden bestreden omdat1. het onspor tief is en de waarde van de sport in diskrediet brengt; 2. het een gevaar voor de geestelijke en/of lichamelijke gezond heid betekent; 3. een gevaar voor der den kan vormen; 4. voor een uitbrei ding van het gebruik moet worden ge vreesd: de steeds grotere belangen die met de sport gemoeid zijn geven vol doende reden tot deze vrees. Controle Hoe moet doping worden bestreden Dat zal moeten gebeuren door voor lichting, door reglementering en door persoonlijke verklaringen. Een verant woorde controle kan hierbij niet worden gemist en daarbij kunnen zich allerlei moeilijkheden voordoen. Er moet controle zijn op de naleving van de verbodsbepalingen en op het nakomen van de persoonlijke verkla ringen van deelnemers aan wedstrijden en dat is eigenlijk slechts mogelijk wan neer zulks door één centraal lichaam wordt verricht, een instantie die niet alleen over de financiële middelen kan beschikken, maar die eveneens voldoen de speciaal opgeleid personeel in dienst moet hebben om deze controlewerkzaam heden te verrichten. De bedoelde instantie zal bovendien de bevoegdheid moeten hebben te allen tijde en ook tegen de wens van sport bonden in controle op doping en het in bezit hebben van verboden middelen uit te oefenen. Alleen de overheid, aldus de commissie, is in staat de controle op het gebruik van dopingmiddelen op ver antwoorde wijze uit te voeren. Opsporing Het is de overheid die over het appa raat beschikt, dat alle aan de controle verbonden werkzaamheden kan verrich ten. De commissie denkt aan de con trole op het in bezit hebben van verbo den middelen door opsporingsambtaren, het beschikken over artsen en ander personeel, het beschikken over eigen laboratoria. Het komt de commissie wen selijk voor, dat de overheid bereid zal zijn hierin ten spoedigste te voorzien, evenals dit in België en Frankrijk reeds is geschied. Volgens het rapport moet liet onderzoek in de eerste plaats gericht zijn op het gebruik en/of in het bezit hebben van stoffen uit de hierna te noemen groepen van geneesmiddelen: 1. analeptica, 2. orale- en injectievormen van corticos- teroïden, 3. stoffen met anabole werking, 4. onder de opiumwet vallende stoffen, 5. stimulantia in de groep der psycho- pharmaca, 6. sympathicominetica behalve isoprenaline, orciprenaline en imidazo- line-derivaten, gebruikt bij neusdruppels. Maar wie Dan volgt de kwestie wie er gecontro leerd moeten worden. Allereerst is dat natuurlijk de atleet zelf. Deze moet ge controleerd worden op het in bezit heb ben en/of het gebruik van dopingmid delen. Daarenboven moeten kunnen wor den gecontroleerd al diegenen die nauw betrokken zijn bij de voorbereiding van een atleet of een groep atleten aan een wedstrijd. Bij hen is de controle dan gericht op het in bezit hebben van do pingmiddelen. Tegen degenen die, langs welke weg dan ook, dopingmiddelen toedienen, dient bovendien te worden opgetreden. De commissie heeft met verwondering ge constateerd, dat tegen het parenteraal toedienen van middelen, welke dan ook, door masseurs, verzorgers, soigneurs of onder welke andere naam deze per sonen hun werkzaamheden verrichten nimmer wordt opgetreden Organisatie Naast de straf die door de overheid wordt opgelegd, blijft bestraffing door de sportorganisatie noodzakelijk en wel omdat a. het de vraag is in hoeverre de overheid straffen kan opleggen die op sportbeoefening betrekking hebben; b. de straf die door de sportorganisatie wordt opgelegd en door de internatio nale organisatie wordt overgenomen, uitsluiting van deelneming aan wed strijden in het buitenland meebrengt. Verder is het noodzakelijk dat er uni forme regels worden opgesteld voor de bestraffing, waarbij onder meer rekening zal moeten worden gehouden met het verschil in frekwentie van wedstrijden in de verschillende sportorganisaties. Van veel belang ook acht de commis sie het betraffen van personen die het gebruik van dopingmiddelen in de hand werken en/of deze middelen toedienen. Ongetwijfeld is hier gedacht aan de aan beveling van de dopingscommissie van de Raad van Europa, waarin het heet: bij wijze van strafmaatregel tegen die genen die zich daaraan schuldig maken, is het tijdelijke of duurzame verbod deel te nemen aan sportwedstrijden, deze te organiseren of daarbij een officiëlp functie te vervullen. VOOR DE BALIE. 't Komt allemaal door die vitamienen, meneer de rechter," zei de verdachte zenuachtig, „als ik niet zo'n boel vitami nen had gegeten, dan was er niets ge beurd." De rechter knikte bedachtzaam, want hij is veel gewend. Ook dat vita- mine-uitvluchtje schokte hem niet. „Hebt u deze getuige uitgescholden voor koe vroeg hij streng, „en hem gesla gen met de woorden „dit is sla-saus" Nu haalde de beklaagde diep adem en begon aan zijn verdediging. Deze debutant was niet op de hoogte dat het ongebruikelijk en zinloos is zich te verdedigen voordat er een straf ge- eist is, en daarom besteedde hij de tijd die de rechter nodig had om even in de stukken te kijken voor het verhaal van zijn misdrijf, dat werd veroorzaakt door een mislukte verjaardag. Buurman Gijs was jarig, en hij had dit slachtoffer uit genodigd. „We zullen eens gezond feest vieren samen" had hij gezegd en in een stemming van blij afwachten stapte de verdachte de huiskamen binnen. Meteen echter kwam de eerste strubbe ling. Want de buurvrouw zette terstond alle ramen open en Gijs verzocht be leefd doch dringend het sigaretje uit te doen. Toen de damp was opgetrokken - er was nog helemaal geen damp zei de hoofdpersoon in dit drama - gingen de ramen dicht en schaarde men zich rond de tafel. Daarop begaf buurvrouw zich naar de kelderkast en haalde voor elk een appel. En terwijl de verdachte met lange tanden aar. een appel zat te knagen begon Gijs citaten voor te lezen uit een boekje over moderne voedings methoden. 't Was allemaal nogal barbaars, wat daar in stond, maar wat nu op de verjaar dagviering volgde was nog veel bar baarser. Buurvrouw kwam met een mandie noten en een nijptang, die als notenkraker dienst moest doen. Het duurde maar even, of het verhemelte van de beklagenswaardige beklaagde zag rauw van het note kauwen en tussen zijn schaarse kiezen zaten aller lei stukjes en velletjes hinderlijk be kneld. Op een verjaardag is met niet onbeleefd. Daarom gaf hij de gastheer in alles gelijk en kwam tot de overtuiging dat hij al heel wat gezondheid had opge daan door die appel en die paar noten. „En." sprak Gijs joviaal. ..wat zou je zeggen van iets in 't glas Nu, voor iets in het glas bleek de tergde steeds te vinden en in zijn hart was hij blij dat buurman bij zijn be kering tot rauwkosteter die goede ge woonte tenminste nog niet had laten varen. Er kwam een klein flesje op tafel, waarvan hij aanvankelijk meende dat het elixer bevatte. Maar het bleek later Maggi te wezen. Daarop goot de gulle gastheer in de glazen een troebele substantie, die huisvrouwen spinaziewa- ter noemen. De verdachte heeft er een klein slokje van genomen en toen heeft hii gezegd ..Hier heb je sla-saus ook nog waarop hij de daad bij het woord voegde en al slaande de jarige met de groentesaus doopte tot hij groen zag. ..Na zes borrels overkomt me niet wat me nou na één slok spinaziewater is gebeurd zei de verdachte plechtig, daarmee aantonend dat de rauwkost- vraag wat hem betreft zeer ten nadele van het gezonde voedsel is opgelost. Vijf gulden boete kreeg hij, ondanks zijn gesputter. „Maar je moest zo'n vent. die je op z'n verjaardag spinaziewater te drinken geeft, eigenlijk levenslang kun nen geven," dacht de officier hardop, toen de verdachte al buiten stond. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Het postagentschap Soest-Zuid is we gens vacantie gesloten van 28 juli tot en met 6 augustus. Voor boodschappen enz. gelieve men zich te wenden tot het hoofdkantoor. Morgenmiddag. 2 uur. heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, ge nummerd van 1 tot en met 200. Geen langdurige wachttyd. daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest Telefoon 5256 Zeker is zeker, zo luidt het advies van de Nederlandse levensverzekeringmaat schappijen. Dit zekerheidsmes werkt echter naar twee kanten. De verzekerde profiteert van de aangeboden financiële zekerheid van de maatschappij en de maatschappij wil zekerheid over het ri sico dat zij aanvaardt Daarvoor wordt dan bij belangrijke posten een behoor lijk medisch onderzoek geëist Door dit onderzoek kan het zijn dat men een hogere premie moet betalen, het kan ook gebeuren dat de aanvraag om een levensverzekering geheel wordt afgewe zen. Dit gebeurt omdat de gezondheid van de betrokkene een groot risico in houdt dat het verzekeringsbedrijf spoe dig moet betalen en daarvoor doet dit bedrijf geen geldzaken. Het verheugt ons te weten dat een ver zekeringspremie. die hoger dan nor maal is in vele gevallen als een bui tengewone last door de fiscus wordt aanvaard. Het verheugt ons nog meer te vernemen dat de levensverzekerings maatschappijen in 1968 slechts 0,1 °/n van de aanvragers op medische gronden moest afwijzen. Het lage cijfer wordt veroorzaakt door de vooruitgang op me disch gebied en door het bredere finan ciële draagvlak van het levensverzeke- ringbedrijf. Met dit brede draagvlak worden toch nog ruim 30O mensen met lege handen naar huis gezonden, waardoor in een zelfde aantal gezinnen zorgen blijven voor de toekomst en vermoedelijk toe nemen. Wij vragen ons af of het finan ciële draagvlak van de maatschappijen niet breed genoeg is om ook die 0,1 ®/o van de gevallen op te vangen. Men kan vanzelfsprekend een hogere premie vra gen. men kan samen een fonds vormen voor dit soort gevallen en men zou zelfs bepaalde staatsgaranties kunnen vragen voor deze exceptionele medische gevallen. Tn noodgevallen moet immers de staat toch bijspringen om gezinnen te helpen, al was het maar via de bij standswet. Wij willen er voor pleiten dat ieder een in Nederland, ongeacht zijn gezond heidstoestand. Ir staat wordt gesteld een levensverzekering te sluiten, al zullen er bepaalde voorwaarden moeten wor den gesteld voor buitengewone medische gevallen. Wij menen dat het financiële draagvlak van onze maatschappij daar breed genoeg voor geworden is en het zou geen ramp zijn als de levensverze keringswereld het restprobleem eens op eigen kracht ging oplossen. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangeboden 60.000 stuks in prijzen van ƒ11.25 tot ƒ12.25. Middenprijs ƒ12,-. Prijs per kg. fl,90. GEBED VAN GENERAAL PATTON. Kunt u mij helpen aan de tekst van het gebed van generaal Patton Antwoord Van de Amerikaanse Am bassade ontvingen wij een afschrift van het gebed van generaal Patton (Bastog- ne 1944). Hier volgt de Nederlandse ver taling „Almachtige en zeer barmhartige vader, wij smeken ootmoedig van uw grote goedheid, deze buitensporige re genval, waarmee wij te kampen hebben, te beteugelen. Verleen ons gunstig weer voor het gevecht. Hoor genadig naar ons als soldaten, die op u een beroep doen, zodat wij gewapend met uw macht, mogen gaan van overwinning tot overwinning, en de onderdrukking en verdorvenheid van onze vijanden mogen verpletteren, en uw gerechtigheid mogen vestigen, onder mensen en volkeren. Amen". OMZETBELASTING. Onlangs kreeg ik een rekening voor verrichte werk zaamheden in mijn bedrijf. Het betrof plaatsing van ijzerspanten en het werd gedaan door een constructiewerker. Deze persoon heeft in de rekening omzetbe lasting opgenomen en hier was bij het aannemen niet over gesproken. Ben ik verplicht die omzetbelasting te betalen? Het werk is gebeurd in de zomer van 1968. Antwoord Voor het in 1968 geleverde werk geldt nog de oude omzetbelasting (O.B.). Hierbij was het verboden aan particulieren de omzetbelasting afzon derlijk in rekening te brengen. Ook wanneer het leveringen aan andere on dernemers betrof was echter het ge bruik, dat prijsopgaven inclusief O.B. geschiedden. Dit gold ook t.a.v. particu lieren, echter niet in het geval van wet telijk vastgestelde prijzen. In uw geval kunt u zich beroepen op het normale handelsgebruik. Zolang niet. uitdrukke lijk is overeengekomen dat de O.B. extra zou worden berekend mag u als nor maal aannemen dat zij in de prijs be grepen is. O.i. kunt u die extra betaling dan ook weigeren als niet-verschuldigd. DUBBELTJES. Zijn dubbeltjes waar op koningin Wilhelmina staat afgebeeld meer waard dan die met koningin Ju- liana AntwoordVan de thans in omloop zijnde dubbeltjes zijn er alleen in 1948 geslagen met koningin Wilhelmina er op. Hetzelfde geldt voor kwartjes, stui vers en centen. Er zijn er echter in zo grote getale geslagen dat ze geen zeld zaamheid vormen in de dagelijkse om loop. Alleen zeer goed bewaarde exem plaren hebben dus enige verzamelwaar- de, doch deze ligt maar weinig boven de nominale waarde. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak nog bar meu bin vaant kieke naor die fietsende manne in de Toer de Fraans. Ik waas allenug aal meu vaant kieke, daan kejje naogaon hoe die luu op die reesfietse der eigc moste vuule. Laote wullie effe eerluk weze. ut hiet daan nog sport zoon toer vaan un paor duuzend kielemeter, maor daat zitter veur ming heuelemaol nie in. Ak daan ok nog effe trug kiek naor ut bar grote waandulfees in eige laand en ik haol nog effe die luu veur oge die haos nie meer op der luu voete kongde staon. daan mok heul oprech zeige dak ut geen waandelfees maor un waandelmaartulgaang ving. Minse, zukke moele die luu trokke. Der waore der bie die moste deur aore min se worre veurtgesleep, die kongde ut der eene been neit meer veur de aore kriege. Die luu hebbe netuurlijk tuus gezeit, ik denk dak daat ok gao doen, „ik gao effe naor Nijmege, om un kruussie te haole mit ut maoke vaan un paor waan- delinge." Ajje daat daan mit un heul uutgestrekc gezich doet, daan kriege ze tuus ut iedeej dajje daat der effe tusse deur gaot doen ofdaat ut de gewoonste zaok vaan de wèruld is. Maor ajje un paor ure hep gelope, daan gaot de lol der al of en vraog je je of, „waorom doek ut eigeluk", daat zouw ik teminste doen. Ak zo veur ming uut zit te kieke, daan vraog ik ming altied weer of, of die minse der eige tuus ok zo uut slove as zullie waat motte doeng. Veur ming blieve de meeste op de been, omdaat zullie nie veur de aor ongder wulle doen en daat beurt daan allemaol omdaat ut zo sportief is en goed veur je lijf. Laote wullie ut daor maor op houwe, al mok der wel bie zeige, daat as de dinge die vaan die waandeltoch waore te zien as reklaome motte diene, ut geen viefentwintug jaor zaal dure of ter is vaan die vierdaogse waandeling niks meer over. Effe waat aors, maor net zo bar ist fietse vaan aal die luu in Fraankriek. Zullie doent omdaat ut hullie menier is vaan verdiene veur de daogelukse hap ete. Kiek, daan komp ut meteen heul aors te leige. Jie ken noeng een- maol geen mins teuge houwe zu brood bie mekaor te haole omdaat ut ongs nie zo goed liek. Die vriejers motte daat maor zelluf uutmaoke. Ik gloof datter wel betere meniere bin- ne om je daogelukse haap binne te hao le. Op ming fiets bink ok geen kwaojonge. Ik ken op daat ding heul bes uut de wiele en ast mot kenk der ok bes nog wel un scheppie bovenop doeng. Nie te laang netuurluk, waant daan kenne ze ming wel ofschrieve. Om nog maor heul nie te praote vaan die barrege. Der naor kieke vaalt aal nie mee. maor om der teuge op te fietse liekt ming heul verschrikkeluk, om maor heulemaol nie te praote over ut naor beneje rieje. Ut maag die luu daan der vaak weze, veur ming binne ut allemaol waoghaalze. Daor ut un wedstried is, motter een winne en das daan beurt. Noeng waster un vriejer uut ut laand vaan ongze zuuderbure. Verleje jaor un vriejer uut ongs eige laand. Jan Jaanse. Ut ken wel beure dajje zoon fietstoch twee keer of meer aachter mekaor wingt, maor daan mojje wel vaan goeje huuze komme. Die vriejer, die um noeng hep gewonne, die ken der wel waat vaan. Noeng binne der netuurlijk minse die zeige dattie, net zo as in Ietaolieje. we! pille zaal hebbe gegete om un bietjê haarder te gaon as de aore renner», maor das gezwaam. waant as die vrie jer die dinge eet daan zalle de aore ut ok wel doen, en ist allenug nog maor belaangriek om de juuste spulle uut te zeuke. Ak ut allemaol goed hep begrepe, daan binne der spulle die je ken ete om bar der te gaon die magge, maor der binne ok spullie die nie magge. en om daat noeng presies te wete vink maor bar muujeluk veur die mannc. Ik vraog ming of waar bemeuje de min se der eigeluk mee. Ut is die luu der warruk daat rieje op de fiets en ik ken ming heul bes veurstelle, datter genog baoze zouwe weze. die zouwe wulle daat de minse die bie hem ant warruk binne un pil innaome om un bietje harder te kenne warruke. Maor daat houwt mit un koppie koffie of twee wel op. Das daan al opwekkend genog. Mit echte sport hep ut allemaol nie zo bar veul te maoke. Der is veul te veul geld mee gemeujd. Daorom houk ut maor op un spelletje kwartet mit Kne- liao. Ak win kriek un koppie koffie, ak verlies mok zelluf inschenke. Das ming aal opwindend genog. Jhcelse JUWELIER HORLOGERI TRFEL- KL0KJES SOESTDJK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 De Soester basketbalvereniging The Red Stars zal nu definitief met „mini-basket bal beginnen, met de aanvang van het nieuwe seizoen. Dit mini-basketbal wil zeggen basketbal voor jongens in de leeftijd variërend van 9 tot ongeveer 13 jaar. Ook was het de bedoeling om met meisjes te beginnen, doch aangezien men in groter verband, de Bond. hier ook nog geen vastomlijnde plannen voor heeft, vindt de Soester basketbalvereni ging het beter om hier nog even mee te wachten. Het mini-basketbal voor de jongens zal tegelijk beginnen met het basketbal voor alle andere groepen en wel op 22 augus tus a.s. Op deze avond, vrijdagavond, zal de eerste training van het nieuwe seizoen beginnen. De training van de „mini-basketballers" is op elke vrijdag avond, vanaf 22 augustus, van 6 tot 7 uur, in de Soester Sporthal „Beuken dal". Of er ook in het komende seizoen direkt gestart zal worden met een volledige competitie voor deze categorie is nog niet bekend en hangt af van de inschrij vingen die de verenigingen doen. In ieder geval zal de Soester basketbalver eniging alles in het werk stellen om, indien de mogelijkheden aanwezig zijn, ook met deze jeugdige spelertjes de competitie in te gaan. want. per slot van rekening is het de jongens hierom be gonnen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5