üfobylette De Witte Pompen enige meisjes Groot Gaesbeker Gilde drukte eeuwenlang stempel op samenleving in Soest Oorspronkelijke taak bescherming tegen rovers en benden Marokkaan met gammele auto door plantsoen AANTAL WONINGZOEKENDEN IN SOEST MET 13 PROCENT GEDAALD Meer inwoners, maar minder scholieren in Soest Trouwcircuiaires trouwkaarfen f 'y lil r 161 Drukkerij Smit - A Wie beweert, dat hij meer bagage in zijn wagen krijgt omdat hij (SSS) rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat (M*) een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu ruimte te weinig of bagage teveel hebt, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! S.E.C.-jeugd beladen met prijzen terug uit Hoek van Holland Stucadoorsleerling door zijn werkgever mishandeld Tweede en vierde plaats voor Soester atleten Ned. Ver. van Huisvrouwen Geitenkeuring Politiebureau 4.4.4.4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 AFWEZIG H. G. Rupert, Wasserij Soestdijk POLIKLINIEK DIERENBESCHERMING Wegens vakantie gesloten van 2 t.e.m. 16 augustus. VERFHANDEL PIET CATSMAN DINSDAG 29 JULI 1969 VAN WEEDESTRAAT 5^ Het Groot Gaesbeker Gilde, al eeuwen lang een Gekende en vertrouwde naam in Soest, maar door de veranderde tij den een beetje op de achtergrond ge raakt. stelt pogingen in het werk om de historische betekenis van het Gilde weer wat meer tot de verbeelding van de bevolking te laten spreken. Jarenlang bleven de aktiviteitën van het Gilde beperkt tot het houden van een vierjaarlijkse teerdag, waarop de opbrengsten uit de landerijen, die het Gilde bezit, in grote hoeveelheden eten en zo mogelijk nog grotere hoeveelhe den drank werden omgezet. Maar men begon zich tevens te reali seren, dat zulks nimmer de eigenlijke taak van het Gilde is geweest. In 1960 werd een uniformenfonds inge steld, dat in de volgende jaren dermate gevuld raakte, dat de leden van het Gilde in nieuwe, kleurrijke uniformen konden worden ge,stoken, terwijl men er tevens aan kon gaan denken om het vendelzwaaien in ere te herstellen. Dat is, zoals bekend verondersteld mag worden, inmiddels gebeurd. De historie van het Groot Gaesbeker Gilde gaat terug naar de Middeleeu wen. De heer E. Heupers uit Soest vertelt er het een en ander over in zijn verleden jaar verschenen boek „Beeld van Eemland". Aanvankelijk werd het boogschieten in Soest beoefent door het Sint Aagten schuttersgilde. dat pas later de naam aannam van Jacob van Gaesbeek (1400- 1456), die in de oude documenten als de stichter van het Gilde wordt ge noemd. Het Sint Aagtenschuttersgilde en het wat minder bekende Sint Anna Gilde overleefden beiden de reformatie en de Franse Revolutie en moeten dus wel een grote invloed op het plaatselijk gebeuren hebben uitgeoefend. Aanvankelijk waren de Gilden niet meer dan kleine uit de plaatselijke ge meenschap gerecruteerde legertjes, die tot taak hadden, de plaatselijke ge meenschap tegen rovers en rondtrek kende benden te beschermen. Het Gil de kwam tevens in aktie, wanneer de dorpsrechten door anderen werden aan getast of geschonden. Tijdens de Hervorming, die kennelijk weinig invloed in Soest heeft gehad, bleef het Gilde normaal bestaan en zijn taak vervullen. Vermoedelijk heeft het Groot Gaesbeker Gilde in vroeger eeu wen een eigen schans gehad, een bol werk, waar de kostbare bezittingen werden ondergebracht en de vrouwen, kinderen en grijsaards in geval van nood een veilig heenkomen konden zoeken. Deze schans bevond zich op de hoek van de Lange Brinkweg en de De 34-jarige Marokkaanse gastarbeider Mohammed H. uit Soest wilde zater dag aan de Beckeringhstraat met zijn auto gaan tanken, trapte vlak voor de pomp op de rem, maar constateerde tot zijn grote verbazing, dat dat niet het minste resudtaat had. De auto reed normaal door, kwam in het struikge was terecht, reed daarna over een gras gazon en door een rozenpark om ten slotte tegen een stenen muurtje tot stil stand te komen. Bij nader onderzoek bleek de Marok kaan niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Bovendien was zijn auto niet verzekerd. Ook de kentekenplaten op het voertuig ontbraken. De auto is voor een technisch onderzoek door de politie in beslag genomen. De bestuur der blèef bij de vreemde capriolen van zijn wagen ongedeerd. Grote Melmweg. In ieder geval heeft in de onmiddellijke nabijheid van de schans de „Gildsboom" van het schut tersgilde gestaan. In 1898 moest deze boom wijken voor de spoorlijn Baarn- Utrecht, maar er werd een nieuwe ge plant in de F. C. Ku ij perstraat. Deze hield het tot voor enkele jaren uit. De ze (linde)boom moest toen vallen voor het verkeer. Inmiddels staat op de plek, waar de eerste Gildsboom moet hebben gestaan, weer een nieuwe. Onder deze Gildsboom pleegde men vroeger recht te spreken. Het Groot Gaesbeker Gilde is vermoe delijk altijd een nogal militaire en we reldlijke organisatie geweest, in tegen stelling tot het Sint Anna Gilde, dat veel meer met de kerk verbonden was. Wellicht is het Grote Gild in een ver verleden gekerstend en heeft men de weerbare Sint Aagt, die in die tijd bij zonder werd vereerd, als symbool ge kozen, zo verondersteld de heer Heu pers. Sint Aagt is echter later als bescherm heilige van Soest en het oude schut tersgilde op de achtergrond gedrongen door Jacob van Gaesbeek, die verschil lende hem toebehorende landerijen in Soest aan het schuttersgilde ten ge schenke gaf, volgens de overlevering als zoenoffer voor de begane doodslag op zijn zoon. Het schuttersvendel zou omstreeks die tijd (1429) de naam Gaes- beeck aan het oude blazoen hebben toe gevoegd. De oude naam is weliswaar blijven bestaan, maar meer en meer is toen de naam Groot Gaesbeker Gilde in zwang gekomen. De landerijen, die het Gilde nog altijd heeft, zijn collectief bezit en mogen niet zonder meer verkocht of verka veld worden. Het Gilde kenmerkt zich nog altijd door een hechte band van onderlinge vriendschap en assistentie. Het blijft een eer, lid te zijn van het Grote Gilde, de oudste vereniging die Soest kent. De nog zeer lange lyst van woningzoe kend enin Soest, die sinds 1 januari 1964 tot 1 januari 1968 steeds gestadig groeide en wel met resp. 15, 8, 8 en 13 procent per jaar. deze terugloop ligt relatief het hoogst by de groep „niet noodzakelijke vestiging van elders" (52 De groep „onhoudbare samenwo ning" nam met 82 gevallen af (34 terwyl de groep „kandidaten voor een bejaardenwoning" verminderde van 57 tot 40. Het aantal mensen, dat wacht op een woning om dan te kunnen trouwen, blijft onveranderd groot met 225 per sonen, acht minder dan verleden jaar. In totaal staan momenteel 1007 mensen als woningzoekenden ingeschreven te gen 1163 in 1968 en 1031 in 1967. In Soesterberg is het aantal woning zoekenden echter belangrijk gestegen en wel van 378 naar 472. De grootste toeneming valt waar te nemen in de groep woningzoekenden van buiten Soest (in hoofdzaak militairen). De stij ging bedroeg 65 en werd veroorzaakt door twee faktoren a) In de loop van 1968 werden in Soes terberg diverse woningen door militai ren wegens overplaatsing ontruimd, welke huizen daarna door inwoners van Soesterberg zelf werden betrok ken. Deze huizen maakten deel uit van een contingent woningen, die voor de duur van tien jaar aan het Ministerie van Defensie ter beschikking waren ge steld en in 1968 weer leeg moesten worden opgeleverd. Op 1 januari van dit jaar had Defensie nog de beschik king over 271 woningen in Soesterberg. b) van de militaire vliegbases Iepen burg en Woensdrecht werd personeel met hun gezinnen naar Soesterberg overgeplaatst. De hierdoor ontstane toenemende druk op de woonruimte kan door Soesterberg niet meer worden opgevangen en zal moeten worden af geleid naar Soest, Doorn, Zeist, Wijk bij Duurstede en Nijkerk en andere ge meenten in de omgeving. Het aantal uitgereikte vestigingsvergun ningen in 1968 (132) was in Soesterberg 15 minder dan in 1967 (147). In 1968 zijn in Soest 347 nieuwe wo ningen gereed gekomen, meer dan twee maal zoveel als in 1967 (159) en 1966 (172), waarmede de vermindering van het aantal woningzoekenden overigens geen gelijke tred hield. Van de 347 gereedgekomen woningen staan er 154 in Soest-dorp, twee in Soestdijk, vijf in Soesterberg, tien in Soest-Zuid en Ondanks het feit, dat de bevolking van Soest over de jaren 1967 en 1968 in totaal met 580 zielen is toegenomen, liep het aantal aanwezige leerlingen bij het gewoon lager onderwijs met dertien terug. In feite is de terugloop van het aantal leerlingen bij het g.l.o. nog groter, omdat bij het totaal aan tal leerlingen in 1968 52 patiëntjes wa ren gesteld van het Kinderoord Kinabu in Soesterberg, die twee jaar tevoren nog niet waren ingeschreven. Infeite bedraagt de vermindering van het aantal leerlingen derhalve 65. Een stijging van het aantal leerlingen was waarneembaar bij het openbaar onderwijs. Bij het protestant-christelijk, het katholiek en het bijzonder neutraal g.l.o. liep het aantal leerlingen echter terug, resp. met 15, 29 en 10. Het aantal aanwezige leerlingen op scholen voor voortgezet volledig onder wijs steeg in de periode van 16 sep tember 1966 tot 16 september 1967 van 1309 tot 1406 (een toeneming met 41 jongens en 56 meisjes), maar daalde het schooljaar daarop met 16 leerlin gen. Het voortgezet gewoon lager onderwijs in Soest oefent al vele jaren lang een meer dan bijzondere aantrekkingskracht uit op de leerlingen, die het g.l.o. ver laten. De belangstelling voor dit type onderwijs ligt in Soest aanzienlijk bo ven het provinciaal gemiddelde en nog hoger boven het landelijk gemiddelde. In de periode 1966-1968 verminderde het aantal v.g.l.o.-leerlingen evenwel met 88, wat voor een deel het gevolg is van de opheffing van de R.K. v.g.l.o.- school voor meisjes. Ook de wet op het voortgezet onderwijs (Mammoetwet), waarbij het v.g.l.o. als afzonderlijke school gedoemd is te verdwijnen, was hierbij van invloed. Het lager technisch onderwijs in Soest profiteerde wellicht dankbaar van de terugloop van het v.g.l.o. Het aantal leerlingen van de technische school Eemland steeg in één jaar met 17 van 230 naar 269. Het aantal leerlingen op de huishoud school steeg met niet minder dan 55 van 120 in 1966 tot 186 in 1968. Hier speelt de sluiting van de R.K. v.g.l.o.- school voor meisjes uiteraard een grote rol. De toeneming van het aantal leer lingen aan de huishoudschool moet in hoofdzaak aan de opheffing van de v.g.l.o.-school worden toegeschreven. Alle schoolrichtingen bij het m.a.v.o. gaven in de periode 1966-1968 in Soest een groei te zien. Ook het aantal aan wezige leerlingen op scholen voor voort gezet volledig dagonderwijs in Soest is in die periode toegenomen en wel met 81 leerlingen. 176 (51 in het Soesterveen. De vermeerdering van de woningvoor raad bestond uit 192 woningwetwonin gen, 72 premiewoningen en 83 vrije sec torwoningen. In de periode van 1965- 1968 kwamen in Soest 1055 nieuwe wo ningen gereed en wel 473 in Soest- dorp, 132 in Soestdijk, 128 in Soester berg, 116 in Soest-Zuid en 206 in het Soesterveen. Op 1 januari 1968 bedroeg de woning voorraad in Soest 8743 woningen. Door nieuwbouw werden hieraan 347 wo ningen toegevoegd, doch door afbraak (31), verandering van bestemming (1) en onbewoonbaarverklaring (5) werden 37 huizen aan de voorraad onttrokken, zodat op 31 december van het afgelopen jaar de woningvooraad 9053 bedroeg. In de huurklasse beneden de 1500,— per jaar kwamen 100 woningen gereed in 1968; in de klasse van 1500,tot ƒ2100,— waren dat er 122 en in de klasse van ƒ2100,— en hoger 124. Van de gereedgekomen nieuwe wonin gen in Soest wordt een belangrijk per centage door de eigenaars zelf bewoond. Dit percentage vertoont in 1968 (63) echter wel een teruggang ten opzichte van 1967 (75 Woningen met minder dan drie ka mers zijn er in 1967 en 1968 niet meer gebouwd. Ook het aantal woningen met drie kamers neemt af, althans in de nieuwbouw. Een sterke stijging vertoont de bouw van woningen met vijf kamers. In 1968 waren dat er 299 tegen 97 in 1967 en 52 in 1966, maar 284 in 1965. en Snelle en correcte levering en tot ln de puntjes verzorgd 1 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 HALF ZWARE SHAG Beladen met prijzen zijn de veertig deel nemers van S.E.C. aan het K.N.V.B.- kamp in Hoek van Holland zaterdag naar huis teruggekeerd. Op bijna alle onderdelen, waarop iets viel te winnen, werd ook een prijs behaald. Drie prijzen leverde het voetbal zelf op. De beide elftallen in de leeftijds groep van 12 en 13 jaar wonnen donder dagmorgen opnieuw, resp. met 6-1 (van het Zutphense A.Z.C.) en 1-0, nadat beide elftallen eerder die week ook reeds hadden gewonnen. Het elftal van 14- en 15-jarigen speelde opnieuw ge lijk en wel met 1-1 tegen C.H.R.C. Vrij dag verloren de beide elftallen in de groep van 12- en 13-jarigen echter bei de vrij verrassend, waardoor zij onder ling om de derde en vierde plaats moes ten gaan strijden. Het derde elftal boek te ditmaal echter een royale 4-0 over winning, waardoor het in de poule in punten en doelgemiddelde gelijk kwam met Ede. Strafschoppen brachten de be slissing in het voordeel van S.E.C. In de finale moesten strafschoppen opnieuw de beslissing brengen. Voorts nam S.E.C. vrij snel met 1-0 de leiding, behield die voorsprong dankzij beter voetbal ook lange tijd, maar moest kort voor het einde bij een uitval toch de gelijkmaker toestaan. Opnieuw echter was S.E.C. ge lukkiger en beter in het nemen van strafschoppen, zodat het voetbaltoernooi de Soestenaren een eerste, derde en vierde prijs opleverde. Donderdagavond werd voor alle aan het kamp deelnemende verenigingen een puzzeltocht door Hoek van Holland ge organiseerd. Ook hier was S.E.C. succes vol. Eddie Feiken bezorgde zijn vereni ging op dit onderdeel een eerste prijs. Gedurende het gehele kamp zijn de deelnemers op praktische voetbalkennis getest. Tonny van Klooster werd win naar in de leeftijdsgroep van 12 en 13 jaar, maar verzamelde daarbij zoveel punten, dat hij ook zijn collega's van 14 en 15 jaar ver voor bleef. Overigens worden aan het verkrijgen van het aan de test verbonden diploma hoge eisen gesteld. Doorgaans behaalt niet meer dan tien procent van het aantal deelne mers het diploma. Ditmaal was het aantal zelfs nog kleiner. Een tussen de voetballers gehouden vol leybaltoernooi leverde S.E.C. ook al een prijs op en wel een tweede en derde. Bij het tafeltennis plaatste Westerveld zich bij de laatste vijf, maar viel net buiten de prijzen. Voorts bleek S.E.C. bekwaam in het schoonhouden van de tenten en de om geving daarvan, want ook dat leverde de Soestenaren een eerste prijs op. Tenslotte ging S.E.C. ook op de slot- avond, waarop van iedere vereniging een voordracht, sketch of iets dergelijks werd verwacht, met de eerste prijs naar huis. De prestaties van Jos Oeij. Peter Veldhuizen, Piet Renooy en Jan Kramer (die een hees geworden collega verving) werden het hoogst gewaardeerd. Zij brachten een imitatie van een radio programma. Alle prijzen zijn vrijdag tijdens de feesavond uitgereikt. Woensdag werd met de hele club een rondvaart door de Rotterdamse havens gemaakt, 's Avonds werden films ver toont. Donderdagavond is de t.v.-sportquiz- master Jan Derks on bezoek geweest om talrijke vragen (betreffende trans fers, ervaren e.d.) te beantwoorden. Moe maar tevreden kwamen de S.E.C.-ers na een zeer geslaagd toernooi tenslotte thuis. De 17-jarige stucadoorsleerling O. H. R. C. uit Rhenen is verleden week op een bouwwerk in het Soesterveen door zijn werkgever mishandeld. De jongen en zijn baas kregen verschil van mening over vakantiebonnen. De ruzie liep uit op een handgemeen, waarbij de jongen dusdanig werd mishandeld, dat de vader van de leerling voldoende aanleiding zag om aangifte te doen bij de politie in Soest. De zaak is in behandeling ge nomen. Men wacht nu op een verkla ring van de dokter. De stucadoorsleer ling werkte voor de Vereniging van Sa menwerkende Stucadoorsbedrijven te Bilthoven. Twee Soester atheleten hebben gedu rende het weekeinde deelgenomen aan wedstrijden or de sintelbaan Opmeer te Amsterdam. Het waren Jan de Haard van de Baarnse Athletiekvereniging en Jan Paauw van de atletiekvereniging B.D.C., die beiden uitkwamen op de 1500 meter. Jan de Haard legde beslag op de tweede plaats in een tijd van 4 06.9 minuten, waarmede hij zowel zijn persoonlijk als het clubrecord ver beterde. Jan Paauw legde beslag op de vierde plaats in een tijd van 4.09.3 minuten, wat eveneens een verbetering van het persoonlijk record betekende alsmede de vestiging van een nieuw clubrecord. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Baarn-Soest, heeft de navolgende aktiviteiten op de agenda staan Dinsdag 9 sept. Kastelentocht voor leden. Woensdag 17 september „Ge bruik en misbruik van medicijnen". Causerie door mevrouw drs. G. H. Key- ser-Hardinck in „Brandpunt", Baarn. Dinsdag 30 sept.: „Mijn 92 poppen in klederdracht", door mevrouw Van Hees- Cino. Brandpunt, Baarn. Donderdag 2 oktober Excursie naar Femina te Rot terdam. Woensdag 15 oktoberKoffie ochtend, Soest. Dinsdag 28 oktober Le zing over Royal Doulton Porselein. Dins dag 11 nov. Koffieochtend Baarn. Dins dag 16 december: Kerstmiddag. De Geitenfokvereniging „Soest en Om streken" hield zaterdag de jaarlijkse onderlinge keuring op het terrein van de heer Oosterhout te Soesterberg. Als jury fungeerden de heren C. Baas en T. van Beek. Arbiter was de heer Y. Fopma. Deze keuring was tevens bedoeld als selectie voor de provinciale Fokdag, die op 16 augustus te Utrecht wordt gehouden. Hiervoor werden tenslotte 18 geiten aangewezen. Prijswinnaars werden: Boklammeren, geboren in 1969: 1. Oc- tavianus, eigenaar dr. A. J. W. Ilage- doorn. 2. Peter van mej. Van Ooster hout. Éénjarige bokken: 1. Plinius van dr. A. J. W. Hagedoorn. 2. Claudius eveneens van dr. A. J. W. Hagedoorn. Lammeren, geboren in 1969: IA. Bam- bi 4 van dr. A. J. W. Hagedoorn. 1B. Torli van H. Bakker. IC. Regina van H. Jaspers. 1D. Bantia 2 van dr. A. J. W. Hagedoorn. IE. Brenda van dr. A. J. W. Hagedoorn. Éénjarige geiten: IA. Ineke van H. Jaspers. 1B. Bimbo 3 van dr. A. J. W. Hagedoorn. IC. Hilde van mej. Van Oosterhout. (Deze drie geiten werden in het stamboek opge nomen). Tweejarige geiten: IA. Selma van mej Van Oosterhout. 1B. Petra, ook van mej Van Oosterhout. Driejari ge geiten. IA. Bucco van dr. A. J. W. Hagedoorn. 1B. Bianca van W. v. d. Bremer. Oudere geiten: IA Milla van mej van Oosterhout. 1B. Barbara ook van mej. Van Oosterhout. IC. Diana van dr. A. J. W. Hagedoorn. 1D. Willy 1 van G. Mosterd. IE. Ans van H. Jaspers. Enige en algemene kennisgeving Heden werd plotseling van ons weggenomen ons allerliefste zoontje en broertje, MICHAEL, in de jeugdige leeftijd van 2 jaar. A. W. VAN GROL G. J. VAN GROL- VAN DEN BERG JUDITH ROBBY Soest, 25 juli 1969 Nieuweweg 62. De begrafenis heeft he den plaats gehad op de r.k. begraafplaats aan de Steenhoffstraat al hier. Na langdurig lijden is heden tot onze grote droefheid van ons heen gegaan onze lievevrouw en moeder, zuster, be huwd zuster en tante, HENDRIKA WILHELMINA VAN KLOOSTER, geboren Gelderman, op de leeftijd van 57 jaar. Mede namens de familie, W. N. van Klooster Louis Soest, 27 juli 1969. Kamperfoeliestraat 22. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest. Bezoek aldaar van 14.00- 15.00 uur en 19.00-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben woens dag 30 juli, om 11.00 uur, op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeen te aan de Veldweg te Soest. Vertrek van het zieken huis „Zonnegloren" om 10.30 uur. Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij U kennis van de geboorte van onze doch ter AZINA MARIA ELISABETH. D. KOOIJ N. KOOIJ-BROUWER Baarn, 26 juli 1969 Prof. Buyslaan 45. Tijdelijk Alg. Ziekenhuis, Baarn. ARTS, Soestdijk. Plaatselijke artsen nemen waar. Telefoon P. J. RUPERT, arts, Ossendamweg 33E, 2395. Te koop DAMESFIETS, i.g.st. Oude Grachtje 7. Remia N.V. heeft plaats voor een flinke WERK STER voor het schoonhou den van de kantoren. Werktijden nader overeen te komen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak tel. 030-783641. Remia N.V., Margarine- fabrieken, Den Dolder. Remia N.V. vraagt in verband met interne overplaatsing voor de huishoudelijke dienst een MEDEWERKSTER welke de zorg en verantwoording op zich kan nemen voor het schoonhouden van ons kantoor, het serveren van koffie en thee en zelfstan dig voor het goede ver loop van de huishouding kan zorgdragen. Voor een flinke jonge vrouw tot de leeftijd van ongeveer 40 jaar is dit een levenspositie met pen sioenvoorziening en ver dere gunstige voorwaar den. Sollicitaties schrif telijk of mondeling na telefonische afspraak, tel. 030-783641. Remia N.V., Margarine- fabrieken, Den Dolder. BLOEMBAKKEN - vazen tuinschalen - potten, in aardwerk, asbest, plastic en hout. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-1703L Heden is door een noodlottig ongeval van ons weggenomen mijn lieve man en der kinderen hun zorgzame pappa, zoon, behuwdzoon, broer, zwager en oom, JOHANNES ROELOF VAN BURGSTEDEN, echtgenoot van Q. G. H. Arts, in de leeftijd van 29 jaar. Soest, Q. G. H. VAN BURGSTEDEN-ARTS PETRA KEESJE Soest, 26 juli 1969 Beukenlaan 39. De overledene is opgebaard in de Aula van Zonnegloren. Aldaar bezoek mogelijk van 19.00 tot 20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dins dag 29 juli a.s., om 14.00 uur, op de Herv. be graafplaats aan de Veldweg te Soest. Vertrek van Beukenlaan 39 om 13.30 uur. Tijdelijk WOONRUIMTE gezocht van september tot half december voor jong gezin. R. V. Isarin, Prof. Buyslaan 36, Baarn, tel. 02154-5753. VERLOREN bril in blauw etui .omgeving flats Va renstraat. Telefoon 02154- 3890. Dame, 37 jaar, zoekt ZIT-SLAAPKAMER met verwarming en douche gelegenheid. Br. onder letter Z.Z. bur. S. Crt. VERMIST zondag jl. zwart katertje (3 mnd.) naam Poeshka. Huisgeno ten zeer ongerust. Gaarne bericht Larixlaan 9, telef. 5369. Gevraagd nette WERK STER, 2 ochtenden per week. Mevrouw Kwint, Gentiaanlaan 5, telefoon 3043. TE KOOP DAF '63 en Jaarsma Oscar gaskachel. Colenso 69, telefoon 2053. Te koop OPEL Kadett Car '64/'65, i.z.g.st. A.N.W.B. gekeurd, 3/< jaar belasting. Tegen ieder aannemelijk bod. Telefoon 030-23387. HULP in de huishouding gevraagd. Meerdere hulp aanwezig. Witte Pompen, Steenhoffstraat 25, tel. 2185. TE KOOP een nieuwe rode staande lampenkap met eikenhouten standaard. Insingerstraat 9, Soest-Z. Voor onze correspondentie afdeling zoeken wij een JONGEDAME, leeftijd 16 - 18 jaar. Minimum eis: belangstelling voor typen. Uw soUicitatie kunt u richten aan N.V. Coni- mex, Eemnesserweg 17, Baarn. BRANDKAST gevr. Aanb. met merk, hoogte en prijs aan Postbus 314 te Hilversum. Tel. 02150- 17814. Te koop Candy WAS AUTOMAAT. Klaarwater- weg 4 A. TE KOOP Opel Rekord 1966, nieuw model, ƒ4250,—; Glas 1204, 1964 1750,—; Morris 850 1964 1500,—; DAF 1964 ƒ1200,—; Peugeot 1965 2950,Beckeringh straat 2, telefoon 6134. Visboten, polyester ƒ370,-: speedboot met 35 pk mo tor, geheel compleet ƒ2250,-; Tomos 4 pk bui tenboord met 1 jaar ga rantie 675,-. Beckeringhstraat 2, telef. 6134. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. BAARN'S TUIN CENTRUM voor tegels, flagstones, lavasteen, gele okersteen, turf, compost, mest, grond. FA. L. KUIJER. Berkenweg 32, tel. 02154- 3077. Ook ingang Zand- voortweg. Boomkwekerij - Tuin architectuur. Wij hebben nog schoon en afwisselend werk voor op de pers- en mangelafdeling. Voor inlichtingen omtrent loon, werk omgeving en werktijden, kunt u tele fonisch een afspraak maken met Beetzlaan 2 - Soestdijk - Telefoon 2893 VOOR ALLE HUISDIEREN Elke woensdag van half 4 tot 4 uur Klein Engendaalweg 36a. Braamweg 27 hoek Oude Utrechtseweg. Telefoon 3920.

Soester Courant | 1969 | | pagina 2