wannen Uienschotel HOUDT U THUIS OOK WEL EENS OPRUIMING? Kinder jaloezie bikini's ••'v 1. Eén betoverende bikini van bonte bloemen op een wit fond, -met spaghettischouder- bandjes". De stof is ka toenen-C'otelé. 2. De set-idee heeft op gang gemaakt in de bi kini-collectie 1969. Een bikini met japonnetje van hetzelfde patroon is de ideale combinatie voor het vakantiepara dijs. Stof: katoenen-V i- ole. Verkrijgbaar in verschillende aparte kleurencombinaties 3. Dit aparte badpak met patroon van grote bloe men accentueert de jeugd en de charme van de draagster. Het is gemaakt van licht gewicht Lycra-Jersey. lf. Ook voor HEM is er nu badkleding in aparte kleuren en dessins. Het damesbadpak heeft een even orginele als char mante rugpartij en het herenbroekje heeft een moderne pijplengte. Beide modellen zijn ge maakt van Dioien. Alle hier getoonde model len behoren tot de aparte Bleyle-collectie-1969. Foto's Lautenbacher.) Als u ouder dan achttien jaar bent kunt u zich beslist iiog goed herinneren wat voor een storm van verontwaardiging er in heel Europa opstak toen de eerste bi kini's, de tweedelige badpakken, werden gelanceerd. Nog lang nadat men er in noordelijke streken aan gewend was ge raakt, werd éen meisje of vrouw die zich in zuidelijke landen in deze kleding aan het strand durfde te vertonen eenvoudig door de sterke arm tot andere gedachten gebracht. Maar zelfs in het zuiden is men in dit opzicht soepeler geworden. De ei sen van de toeristen wonnen het in de meeste gevallen van preutsheid en het conservatisme. Ondanks dat is het toch zelfs nu nog, o.a. in Italië en Spanje, op vele plaatsen verboden zich in bikini te vertonen in de gemeentelijke zwembaden. Waarmee we echt niet willen adviseren uw bikini thuis te laten, als u van plan mocht zijn uw vakantie in het zonnige zuiden door te gaan brengen. Zelfs als u in een conservatief oord neer strijkt bestaat de kans altijd nog, dat de toevloed van „illegale" bikini's zo groot is, dat eventuele bepalingen tegen 't dra gen van dergelijke zwemkleding zeer soe pel of helemaal niet gehanteerd worden. De jongste overwinning van de bikini werd verleden jaar in het Duitse plaats je Passau genoteerd, waar de gemeente raad in arrenmoede het bikiniverbod voor het plaatselijke zwembad maar schrapte. Met dat al moet u niet persé in bikini verschijnen, als u uw vakantie weken aan het strand in binnen- of bui tenland wilt doorbrengen. U kunt te kust en te keur ook nog badpakken kopen en in die moderne pakken slaan de meeste oudere vrouwen letterlijk en figuurlijk „een beter figuur". Jaloezie is een woorddat geen goede klank heeft. Voor wie aan de kant staat van de welgestelden of de tevredenen, is het gemakkelijk jaloezie te veroordelen. Voor de zwakkeren, in welk opzicht dan-ook, voor de soms door het nood lot vervolgden is het niet altijd even gemakkelijk de jaloezie te onderdruk ken. Niet dat we de ander zijn voor spoed misgunnen, maar we zouden zelf toch ook wel eens een klein beurtje willen hébben. Daarbij komt nog dat heel wat jaloezie berust op allerlei on bewuste gevoelens van verlangen naar liefde of tekortschieten van de eigen persoon. Ook de gevoelens van jaloezie worden onszelf dan niet duidelijk be wust, maar doen toch hun uitwerking gelden op onze houding in ons oordeel. Heel vaak zien we zo'n onbewuste jaloezie bij een kind dat een tijd lang alleen is geweest en dan opeens een deel van z'n terrein moet prijsgeven aan een voor hem of haar volkomen vreemdpersoontje, het broertje of zusje. Gewend als we zijn jaloezie als een ondeugd te beschouwenmeer als een uiting van egoisme dan als van mach teloosheid en angst, zijn we gemakke lijk geneigd op het „grote" kind dat soms namelijk twee jaar oud is te brommen, boos te worden of verwijten te maken. Vanzelfsprekend heel ver keerde middelen om de kwaal te gene zen. We zullen er het omgekeerde mee bereiken. Het kind krijgt nog sterker het gevoel dat het een deel van onze liefde, waar het niet te buiten kan, heeft verbeurd; het zal zich nog verweesder gaan voe len en nog meer de „schuld" aan het nieuw-gekomen kindje toeschrijven. Ieder kind reageert verschillend. Som migen reageren bijna niet en accepte ren de verandering gemakkelijk, som migen gaan kwijnen, anderen worden agressief jegens het kleintje, zodat oppassen de boodschap is. Vaak gaan deze moeilijkheden vanzelf voorbij als de hinderen opgroeien, doch als de jongste, zoals maar al te vaak gebeurt een troetelkind blijft, kunnen derge lijke gevoelens aan „niet tegen op kun nen" jarenlang blijven bestaan. Het beste is maar ook al weer niet al te nadrukkelijk het oudste kind veel aandacht en liefde te schen ken, zodat het z'n zelfvertrouwen te rug wint. Maar nog beter is te trach ten deze dingen zoveel mogelijk te voorkomen door van een eerste kind niet al te veel koninkje te maken. His majesty the baby is wel een grappige uitdrukking, maar we moe ten oppassen het kind niet de dupe te laten worden van zo'n algemene ver afgoding. Hoe „normaler" het eerste kind z'n jaren „alleen" doormaakt, hoe kleiner de overgang zal zijn als een tweede z'n intrede doet in het gezin en de ver dere familiekring. Jettie We kunnen het u aanbevelen, zo'n „huishoudelijke opruiming", waar bij u alle overbodige kleren, meu belstukken, opgespaarde tijdschrif ten en verdere ditjes en datjes de deur uitdoet. Het loont de moeite zelfs iets te betalen om die overbo dige dingen te laten weghalen, want bent u de rommel eenmaal kwijt, dan zult u ongetwijfeld met volle teugen genieten van de nieu we „levensruimte". Onverbeterlijk als u bent, zult li wellicht verwoed nieuwe „verzamelingen" gaan aan leggen van allerlei (overbodige) dingen die u niet kwijt wilt. Maar dat komt bij de volgende huishou delijke opruiming wel weer goed. Misschien behoort u ook tot de vrouwen die nergens afstand van kunnen doen, de hamsteraars onder de mensen. U hoeft er zich niet voor te schamen, want het is geen schande, alleen maar lastig. Maar zelfs als u het niet over uw hart kunt verkrijgen iets op te ruimen, moet u een uitzondering maken wat uw medicijnkastje betreft. Som mige medicijnen zijn slechts be perkt houdbaar en in de periode van het bewaren is de kwaliteit er van wellicht achteruit gegaan. Mis schien hebben ze zelfs geen genees kracht meer. Maar u kunt het nog slechter treffen. De geneeskrachti ge stoffen zouden na verloop van tijd zelfs veranderd kunnen zijn in een niet-ongevaarlijk „medicijn". Vergeet dus niet ook uw medicijn kastje geregeld na te kijken op „winkeldochters". Zelfs al waren de pilletjes of drankjes nog zo ,duur\ doe er afstand van als u ze geruime tijd niet meer hebt gebruikt. Neem in dit opzicht geen risico's, hoe be houdend u ook moge zijn. Ofschoon „stoofschotel met uien en gehakt" tot de winter menu's behoort smaakt dit gerecht ook in de zomer heer lijk. U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 300 g gehakt, 2 beschuiten of 2 sneden geweekt oud brood, 1 ei, 75 g boter of margarine, 1 kg aardappelen, 3/> kg uien, zout, peper, nootmuskaat, 2 lepels geraspte kaas en pa prikapoeder. Het gehakt aanmaken met de beschuiten of brood en het ei, zout, peper en nootmuskaat. Van het gehakt kleine balletjes vormen en deze in een flinke braadpan met 50 g boter of margarine bruinbraden. De aard appelen en de uien schoonmaken en in grove stukken snij den. Een bodempje water bij het gehakt gieten en hierin de uien en de aardappelen in plm. 20 minuten gaarkoken. Het gerecht op smaak afmaken met een kluitje boter of marga rine, zout en peper en desgewenst een paar lepels geraspte kaas. Eventueel voor de kleur voor het opdienen nog wat pa prikapoeder over het gerecht strooien.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3