■SUS» mm Noorderweg 23 Telefoonnummer ziekenauto 5980 iV/Alsutïelaaï M\ Efi vSETTEN Burgemeester verdeelde schenking Rniffeisenhank voor cultureel en sociaal doel Hei geboortekaartje Drukkerij Smit - Burgerlijke stand terste Soester Begrofenis-Ondernemino Toon Roest (ruim 20 jaar ere-lid van S.E.C.) tachtig jaar Sportuitwisseling tussen S.E.C., Tongere en V.V.K. Soester Natuurbad beleefde topweek Xppsnm\ Op twee plaatsen ingebroken Succesvolle „Drive-in Discotheek-avond" in Ludgardisgebouw Krabbels van Knelis DINSDAG 29 JULI 1969 Tijdens een bijeenkomst in het gemeen tehuis heeft burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck een bestemming gegeven aan de duizend gulden, die hij een maand geleden ontving bij de opening van het verbouwde hoofdkantoor van de bank aan het Kerkplein. Het bedrag werd de burgemeester toen ter vrije beschikking gesteld, maar het was wel de bedoeling dat ik het door zou geven, vermoedde de burgemeester. „Dat was een dubbel plezier, want het is prettig om iets te ontvangen, maar even prettig om iets te geven. En daar toe heeft de bank mij in staat gesteld. Twee vertegenwoordigers van de bank (de directeur, de heer Knaape en de voorzitter, de heer J. R. van Poppelen) zijn hierbij aanwezig om te controleren of ik het geld ook inderdaad doorgeef" De burgemeester zei, dat hij bij het zoe ken naar een bestemming voor het geld werd geconfronteerd met het probleem van alle rijke mensen wat zij met het geld moeten doen. Overwogen werd, dat de bank is voortgekomen uit de Soester bevolking en dat daarom de schenking ook ten goede zou moeten komen aan één of meer typisch Soester instellingen. Tevens zou het geld ten goede moeten komen aan een instelling, die zijn kracht vooral vindt in de vrijwilligheid. Zo kwam de burgemeester uiteindelijk te recht bij het Groot Gaesbeker Gilde en de onlangs opgerichte Raad voor de Be jaardenzorg. Een bedrag van ƒ500, kreeg de elderman van het Gilde aange- Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken I verzorgen wij wel, g jed en snel 1 uitgebreide er. moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 GEBOREN Roelof Wilhelmus, zoon van W. A. van den Breemer en M. M. Hoks- bergen, Birkstraat 141. Annemiek, dochter van A. van de Kemp en C. Bak ker, F. C. Kuijperstraat 1. Franciscus Antonius, zoon van F. A. Tammer en W. de Graaf. Chr. Huygenslaan 109, Soesterberg. Remco, zoon van A. A. Sevink en T. S. van Seggern, Koekoek- weg 19. Helena Francisca, dochter van P. H. Rademaker en H. F. M. van Keulen, Gen. Winkelmanstraat 11, Soes terberg. Karin, dochter van J. Maas- sen en K. A. J. van Kempen, Korte Hartweg 4. Mark Denis, zoon van F. de Zoete en J. M. Niesten, Lange Brinkweg 44. Veronique Balduïna Dymphina Appolina, dochter van F. J. van Dillen en A. D. M. Schrauwers, Amersfoortsestraat 45, Soesterberg. Mirjam, dochter van J. de Bruin en E. M. van der Rijst, Prof. Lorentzlaan 82. Soesterberg. Franciscus Leonardus, zoon van L. van den Berg en M. C. W. T. van der Heiden, Gen. Spoorstraat 4, Soesterberg. Elisabeth Maria, dochter van A. J- Valk en K. W. M. Kuijer, Dr. Schoonenbeeklaan 10. Jeroen Vin cent, zoon van G. F. Smoorenburg en D. Olijslager, Van Goyenlaan 175. Ragnar Birger Björn, zoon van R. B. Cramer van den Bogaart en J. F. Gou- demond, Heideweg 6a. ONDERTROUWDCornelis Leendert Nout, Oranje Nassaustraat 12, Gelder- malsen en Comelia Hilbrands, Juliana- laan 82. Ruurd Willem Rienk Koop- mans, Thorbeckestraat 258, Wageningen en Wilhelmina Frederika van Dorp, Stadhouderslaan 106. Johannes la Fleur, Veenbesstraat 766 en Steventje van Alphen, Veenbesstraat 766. GEHUWD: Boudewijn Klap, Godelin- dehof 12, Loosdrecht en Henriëtte Jean- nette Renema, Albert Cuyplaan 81. Albertus van Harsselaar, Verhoeven- straat 15, Amersfoort en Marion Over- eem, Koninginnelaan 69. Roelof An- toon de Zoete, Soesterbergsestraat 48 en Yolande van der Mijn, Nieuweweg 100. Arie Elbertus Hazeleger, Raadhuis straat 19, Wilnis en Elisabeth Pieternella Bremer, Albert Cuyplaan 26. Bernd Friedrich Burggraf, Talingstraat 24, Amersfoort en Cornelia Wilhelmina Houtveen, Birkstraat 144. Everardus Antonius van den Hengel, Lange Brink- weg 80 en Elisabeth Maria Verkerk, Van Weedestraat 1. Adrianus Gerar- dus Theodorus Kamerbeek, Krommeweg 26 en Antonia Ruizendaal, Grote Melm- weg 11. Hans Onderdelingen. Soester bergsestraat 87 en Maria Alberdina Vrieze, Hartmanlaan 41. OVERLEDEN Klaske Kramer, 77 jaar, gehuwd met K. Dol, Albert Cuyplaan 101. Philippina Geziena Aletta Schmiedeman, 89 jaar, weduwe van H van Aerle. Dalweg 42. Hendrik van Zijtveld, 73 jaar, gehuwd met G. C. Lam, Julianalaan 62. boden voor het uniformenfonds, dat en kele jaren geleden is ingesteld. De burgemeester vond, dat het Gaes beker Gilde een typisch Soester orga nisatie is, wat ook tot uiting komt in het feit, dat alleen geboren Soestenaren er lid van kunnen worden. Het Gilde, dat uit de Middeleeuwen stamt, doet de laatste jaren succesvolle pogingen om het opnieuw te verheffen en tot nieuw en historisch leven te brengen. Men is tot de conclusie gekomen, dat het orga niseren van een vierjaarlijkse teerdag, waarop de opbrengsten van de lande rijen in eten en drank worden omge zet, niet het hoogste en enige doel van het gilde mag zijn. Daarom is men het vendelzwaaien weer in ere gaan her stellen, alsmede het vogelschieten. Om tot een behoorlijke presentie te komen, zijn de leden van het Gilde ook in nieu we uniformen gestoken. „Soest heeft daarmede weer een kleurrijk en typisch historisch gebruik teruggekregen", aldus de burgemeester, die de heer Schimmel een envelop met ƒ500,overhandigde. De heer Schimmel zei, dat het ontvan gen van schenkingen weliswaar aange naam is, maar ook verplichtingen schept. „Die verplichtingen hebben we echter steeds onderkend en ook aanvaard". Hij zei voorts, dat het in stand houden van een goed uitgerust Gilde financieel een moeilijke zaak blijft, mede ook omdat de leden aan een minimum leeftijd van negentien jaar zijn gebonden. In ieder geval hoopt men het Gilde nog tal van jaren in stand te houden, opdat iets van de oude sfeer bewaard kan blijven. De andere helft van de schenking ging naar de Raad voor de Bejaardenzorg, die sinds kort koortsachtige activiteiten I ontplooit om wat voor de bejaarden te doen en dan in het bijzonder datgene, wat nog niet voor een of meer van de vele andere organisaties op het gebied i van het bejaardenwerk wordt gedaan. De Raad heeft een zeer groot aantal 1 vrijwilligers nodig om de problemen op zeer uiteenlopend gebied te kunnen j aanpakken. „Dat kan alleen maar goed gebeuren, als een groot deel van de be- volking daar achter wil gaan staan", i zo betoogde de burgemeester. Hij con stateerde, dat de Raad voor het bejaar denwerk al een groot aantal vrijwilligers had gemobiliseerd. Men wil komen tot allerlei dienstverlening aan de bejaar den. Vooral in de aanloopperiode gaat dat niet zonder financiële problemen. De burgemeester had grote waardering voor de wijze, waarop een zo omvang rijk sociaal werk door zoveel vrijwil ligers wordt aangepakt. Hij verwacht grootse resultaten, die in het begin wel iswaar misschien niet zo zichtbaar zul len zijn, maar waarvan vele bejaarden toch zullen kunnen profiteren. De heer Faber, die namens de Raad voor de Bejaardenzorg het geld in ont vangst nam, zei dat men nog in de aan loopperiode van het omvangrijke werk verkeert. „We kunnen zelf nauwelijks nog overzien wat we ons op de hals hebben gehaald. Vele organisaties hou den zich reeds bezig met een stukje be jaardenwerk, maar dat gebeurt niet erg gecoördineerd. De Raad van de Bejaar denzorg wil tot een grotere concentratie komen, voorlopig op levensbeschouwe lijke basis." Met dankbaarheid herinnerde de heer Faber er aan, dat de raad reeds een ge meentelijke subsidie in de aanloopkos ten heeft mogen ontvangen, terwijl te vens de vermoedelijk grote opbrengst van een loterij, die een Soester post duivenvereniging organiseert in verband met haar 50-jarig bestaan, aan de Raad van de Bejaardenzorg ten goede zal ko men. De heer Faber zei gegronde hoop te hebben om nog dit jaar met de eerste activiteiten te kunnen beginnen. Die zul len bestaan uit het organiseren van be- jaardengymnastiek en het distribueren van zeventig tot tachtig warme maaltij den. Een kok, die tevens voor de distributie zal zorgen, is reeds gevonden. De heer Faber zei voorts, dat de raad vrijwel gereed is met de statuten en het huis houdelijk reglement. Hij was verheugd over het feit, dat de raad zo door de eerste (financiële) moeilijkheden wordt geholpen. De bijeenkomst in het gemeentehuis werd tevens bijgewoond door de heer Hilhorst namens het Groot Gaesbeker Gilde en mevr. Ludgering namens de Raad voor de Bejaardenzorg. De heer Van Poppelen, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Raiffeisen- bank zei. dat de burgemeester een zeer goede keuze had gedaan voor de be stemming van het geld. Hij meende, dat op deze wijze ook de bank een dienst is bewezen. £-■ «-•li. P*"> -V'ff Dir. H W VELLINGA Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Eartm Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Gisteren is de heer A. Roest, wonende aan de Soesterbergsestraat 103, tachtig jaar geworden. De belangstelling voor deze mijlpaal kwam vooral uit sport kringen en dan met name van de zijde van de voetbalvereniging S.E.C., waar van de heer Roest al meer dan twintig jaar erelid is. Tevens stond hij aan de wieg van de voetbalvereniging „Soest", die later met de vereniging „Esvac" lot het tegenwoordige S.E.C. is samenge smolten. Bij de fusie in 1937 werd de heer Roest tot erelid van de nieuwe vereniging benoemd, als blijk van waar dering voor hetgeen hij in de voorgaan de jaren voor „Soest" had gedaan. Nim mer werd op hem een vergeefs beroep gedaan, wanneer het ging om de ver zorging van terreinen en materialen. Bovendien heeft hij een stimulerende werking op de jeugd uitgeoefend. Actief voetballer is de heer Roest echter nooit geweest. Hij kon trouwens ook niet eer der dan pas op 34-jarige leeftijd lid worden van een voetbalclub in Soest. Hij achtte zich toen al te oud om te spelen, maar had er toch graag heel veel voor over om de pas opgerichte vereniging verder te helpen. Gewend als hij was om zwaar lichame lijk werk te verrichten, bood hij zijn diensten aan. Hijzelf deed het met ple zier en zijn clubgenoten hadden er alle waardering voor. Als commissaris maak te hij twaalf jaar deel uit van het be stuur van Soest. „Tot kort voor de oorlog, toen „Soest" nog maar nauwelijks twee elftallen op de been kon houden, maar een flink gevulde kas had, en ESVAC over vele spelers beschikte maar een aanzienlijke schuld had, de fusie tot stand kwam. Er kwamen toen zoveel hoge heren, dat ik maar bedankt heb als bestuurslid", vertelt de nog zeer krasse en voetbal- geïnteresseerde heer Roest op zijn tach tigste verjaardag. Ondanks het feit, dat naar zijn mening momenteel soms heel mooi voetbal wordt gespeeld, denkt hij met weemoed aan de eerste Soester voetbaljaren terug. „Niet dat het er toen zo zachtzinnig aan toe ging; zeker niet zachtzinniger dan nu. Men ging echt niet onnodig voor elkaar aan de kant, maar alles ging toen wel veel kameraadschappelij- ker", herinnert hij zich. Tijdens het jeugdkamp van de K.N.V.B. te Hoek van Holland zijn verschillende contacten gelegd voor sportieve ont moetingen in de naaste toekomst. De leider van het kamp, de heer H. Mel- sen uit Utrecht, heeft toegezegd, twee nederlaagwedstrijden van S.E.C. te zul len fluiten en wel op 20 augustus de wedstrijd S.E.C. 1-H.V.C. 2 en op 30 augustus S.E.C. 1-Amsvorde 1. Tevens zal nog dit jaar waarschijnlijk een sportuitwisseling worden georgani seerd met de verenigingen Tongere uit Eindhoven en V.V.K. uit Groningen. De grote warmte van de laatste weken heeft het Soester Natuurbad een be hoorlijke bijdrage voor een goede ex ploitatie verleend. De afgelopen week is het bijzonder druk geweest met woensdag een topdag8700 bezoekers. Overigens werd dit aantal eerder dit seizoen met een paar duizend overtrof fen. Een absoluut record was dat ook nog nieteen paar jaar geleden kwam men tot ruim 10.000 bezoekers op één dag. Naarmate de afgelopen week vorderde, nam het aantal bezoekers toe. Men be gon verleden week zondag met 2400 bezoekers. Het was toen aangenaam weer, maar nog niet uitgesproken warm. Maandag kwamen echter al 3500 men sen naar het bad en dinsdag kreeg het Soester Natuurbad al 5000 bezoekers te verwerken. Woensdag werd het hoogte punt bereikt. Ruim 8700 mensen zochten in het koele water van het natuurbad bescherming tegen de bijna ondragelijk geworden hitte. Het parkeerterrein bij het bad was overvol. Tal van automobi listen moesten hun voertuigen parkeren langs de Van Weerden Poelmanweg en de verschillende zijwegen. Het badpersoneel had de handen vol om alles in goede banen te leiden, maar alles verliep naar wens. Donderdag was opnieuw een topdag, al was het aantal bezoekers met 7000 iets minder dan de dag daarvoor. Vrij dag, toen de temperatuur niet veel ho ger kwam dan twintig graden, was het rustig in het bad. Nog geen tweeduizend bezoekers. Maar zaterdag herstelde het weer zich opnieuw, met een behoorlijk, maar niet overdreven druk weekend als resultaat. Zaterdag 4500 bezoekers, zon dag 6100. Niettemin aantallen, die men best het hele verdere seizoen wil heb ben. Men is inmiddels de 200.000 bezoekers al royaal gepasseerd. Het seizoen is tot dusver ook aanmerkelijk beter dan ver leden jaar, toen eind juli nog maar 170.000 mensen het bad hadden bezocht. Maar 1968 is dan ook een zeer slecht jaar geweest. Men kwam uiteindelijk maar tot 242.000 bezoekers. In de eerste maand van dit jaar werd het natuurbad door 50.000 mensen be zocht; verleden jaar waren het er 35.000. In juni kwamen 67.000 mensen een frisse duik in het bad nemen, tegen verleden jaar 62.000. Wanneer het warme weer nog enige tijd aanhoudt, zal men juist nu in de bouwvakvakantie grote aantallen bezoe kers mogen verwachten met wellicht een zeer aantrekkelijk slottotaal over het seizoen 1969. Overigens heeft zich zondag wel een ongeval in het bad voorgedaan. Het ge beurde bij de vijver voor het restaurant, waar de 43-jarige W. S. uit Soesterberg uitgleed en met zijn buik op een wa terkraan viel. Hij liep een gat in zijn buik op en moest zich onder behande ling van een arts stellen. Deze liet hem na behandeling naar het ziekenhuis brengen. En uit het recente verleden ligt hem de affaire over de degradatie en het geschil met de K.N.V.B. nog vers in het geheugen. Wanneer deze zaak ter sprake komt, fronst hij zijn wenkbrouwen. „Dat komt nooit meer goed met de K.N.V.B.", spreekt hij vol overtuiging uit. Maar 's avonds worden de vertegenwoordi gers van de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. toch even gastvrij ontvangen als alle andere bezoekers. Daaronder waren drie andere ere-leden van S.E.C.. de heren Veldhuizen. Roeij- mans en Wilhelm, die hem als herinne ring aan deze dag een standaard met inscriptie aanboden, en drie leden van het huidige bestuur, de heren B. Dek ker, voorzitter, L. Ruitenberg, secretaris en T. Dasselaar, schoonzoon van de heer Roest. Zij boden de 80-jarige dc nodige flessen geestrijk vocht aan. De heer Roest staat in de historische documenten vereeuwigd als een steun pilaar van de vereniging, een stille wer ker en een onvermoeibaar bestuurslid. Vooral de thuiswedstrijden van het eer ste elftal worden nog regelmatig door de heer Roest bezocht. Soms ook gaat hij kijken naar de verrichtingen van zijn kleinzoons, de •oons van Gerard Roest, die ook jarenlang bij S.E.C. heeft gevoetbald. Het komende seizoen ziet hij met opti misme tegemoet. Hij geeft S.E.C. een goede kans. De oude rivaal Baarn zal, naar zijn stellige overtuiging. S.E.C. het komende seizoen niet veel in de weg leggen, terwijl een tweede zeer oude tegenstander van S.E.C., het Hilversum - se Donar, vermoedelijk ook geen hoge ogen zal gooien. „Maar S.E.C. moet er wel een beetje tegenaan. Veel zal ook afhangen van het feit. of de nieuwe spelers van B.D.C. en Amsvorde kunnen meekomen". Maar hoe S.E.C. het komende seizoen ook zal draaien, 80-jarige Toon Roest zal ongetwijfeld langs de lijnen staan; lijnen, die hij eens zelf heeft getrokken. „Let maar op myn woorden, dit seizoen komt S.E.C. terug 5.TEENH0FFSTR>53 TEL 2842 SOES Tijdens het weekeinde is op twee plaatsen ingebroken en gestolen, of schoon de gestolen goederen van weinig waarde waren. Bij de 81-jarige wedu we M. B.-M. aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg is in de nacht van za terdag op zondag ingebroken. Nadat men eerst vergeefs geprobeerd heeft om via een raam aan de voorzijde naar binnen te komen, lukte het nadien wel middels verbreking van een raam aan de achterzijde. Overigens werden alleen wat etenswaren gestolen. Er zijn geen pogingen gedaan om verder in de wo ning te komen. Ook bij mevr. Van O. aan de Beetzlaan is gestolen. Zij deed aangifte bij de politie van diefstal van een klokje ter waarde van ongeveer tien gulden. Ver moedelijk heeft een dekenhandelaar, die aan de deur is geweest, zich aan deze diefstal schuldig gemaakt. Zaterdagavond werd in het Ludgardis gebouw aan de Vredehofstraat, ondanks het feit dat de jongeren-sociëteit „Soest dijk" met vakantie is, een jongeren avond georganiseerd door de beheerder van de zaal, de heer P. A. Beijer, in samenwerking met de in Soest en ver daarbuiten bekende disc-jockey Jan Plieger. Bij de organisatoren leefde al langer de gedachte om speciaal in de vakantie- tijd, met zijn geringe vermaaksmoge- lijkheden in de avond, iets voor de jon geren te doen. Daarom werd besloten tot het houden van een avond, geheel losstaand van de jongeren-sociëteit. In de sfe-rvol „aangeklede" zaal, vol enthousiaste jongeren, niet alleen uit Soest, maar ook uit Baarn en Amers foort afkomstig, terwijl ook een aantal van de Jeugdherberg aan dc Bosstraat aanwezig was, kondigde de disc-jockey van deze avond Jos Bakker, die terzij de werd gestaan door Jan Plieger, de via de zwarte schijf ten gehore ge brachte nummers aan. Jos Bakker's on langs behaalde ereplaats op een wed strijd voor disc-jockeys in Nederland, vormde de garantie voor een succesvolle avond. Ondanks de temperatuur die op deze zomerse avond boven de dertig graden steeg, bleef ook het enthousiasme in de zaal stijgen. Terwijl aan de in de zaal geplaatste bar het een en ander ver krijgbaar was, om voor verkoeling te zorgen wanneer de temperatuur te hoog opliep. Zonder oponthoud kondigden de beide disc-jockeys de verschillende platen aan, uiteraard gekozen uit een repertoire waarin Ria Valk met haar Vrijgezellen- flat en nieuwkomer cabaretier Herman van Veen met zijn hit Suzanne ontbra ken, maar waarin de Beatles, Hollies, Golden Earrings, Cats en Elvis Preslev, met nummers die op de top-veertig stonden, de boventoon voerden. Voor velen kwam het tijdstip van aan kondiging van de laatste plaat, die on danks de tropische temperatuur, nog met evenveel, zo niet meer vuur werd aangekondigd als het eerste nummer, veel te snel, afgaand op de reacties en de ovatie aan het eind van dit nummer. Juist deze reactie zal voor de organi satoren wel reden voldoende zijn om het bij deze ene avond niet te laten. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak der altied weer vur- steld vaan stao, hoe- veul minse der In deuze waarme daogo der eige nog waarm kenne maoke veurt een of aor. Aal un paor weke geleje hek In de kraant geleze datter veurt luchvaorime- sejum gezoch wier naor spulle die In anmarruking komme veur un P'30*® 'n daat mesejum op ut vliegveld in boes- derbarrug. Heulemaol hek ut me begrepe, maor der is in Soes un Vureniging en daor zitte allemaol ouwe soldaote in. Nie zo as in Aarnhem, waor allenug maor heu- le ouwe soldaote waore. maor minse net as jie en ik die zogezeit in skoo- nings waoperok hebbe gestaon of ge- haange, en noeng of en toe bie mekaor komme om, naost ut een of aor ok wat starreke verhaole uut te wissele. Waant zo gong daat ok mit ming ak de een of aore ouwe dienskammeraod teuge kwaam. Maor de baos vaan die klup is noeng bezug om te zorrege daat ut mesejum un bietje beter in zu meseejumstukke komp te zitte en daorom vraogtie an aalle minse die nog ut een of aor hebbe waat ok maor un heul klein bietje vur- baand houwd mit luchvaori of zullie daat an u tluchvaort-meseejum wille geve of lene. Noeng hek ok aal weer geleze, daat ut nie allemaol gaot zaos die maan wel zo graog zouw wille, maor eerluk gezeit hak um daat ok wel kenne zeige. Wie bewaor ter noeng ouwe moek vaan vliegtuuge en aanvurwaante spulle. Ikke nie, waant ak aallus zouw bewaore waork wel waat in zie, daan hak wel un paakhuus magge hebbe zo groot as een geraazje veur vliegtuuge. Alle minse bewaor ewellis waat, of spaore ut een of aor. maor as zullie daat doen, daan ist nie omder nao un paor jaore un andur un plezier mee te doen. Ik kiek maor weer naor ming eiges. Aal un heule kwak jaore spaork ouwe knaoke enk maag gerus zeige dak aal un aordugge kelleksie hep, maor om ming heule bie mekaor gespaorde schaat noeng maor effe an de een of aore zaok te geve. liekt ming niks. Die veurmaolige soldaoteklupbaos hep netuurluk bie zun eige gedocht, de een of aore ouwe Soesder zaal op zolder nog wel un bar oud vliegtuug hebbe staon, maor das knaap teugegevaalle. Bie ongs in Soes waster waat daat soort zaoke angaot niks te haole. Maor hie hep ut toch nie heulemaol veur niks gedaon. waant uut un aore plaots krieg tie un berich datter un heule vliegtuugmootor veur um klaor leit. Daat noemk nog is boffe. Noeng is zoon meseejum heul beelaang- rielc, maor ik schaat daat ast mit de luchvaort zo deur blief gaon as de laotste jaore. daan duurt ut nie zo heul laang meer ofter is ruumtegebrek. Ajje ut goed wil doen, daan zal der vaan elluk vliegtuug watter de laotste jaore bove ongze koppe hep gevloge un i eksemplaor int meseejum motte komme en as daat mot beure. daan staon der noeng aal un heule. kwak in en komme der in doe kommende jaore nog wel un paor bie ok, waant die dinge worre om de paor jaore vurvaange deur heule aore, zogezeit angepst an de laotste eise, om zo goed meugelijk te kenne vechte. Noeng binne der netuurluk nog best un paor minse die tuus waat hebbe haan- ge of leige daat bes in ut mesejuum een plaots ken kriege, maor nog nie goed wete om waat veur spulle ut allemaol gaot, waant ajje denk an meseejum stukke, daan denk jie meteen aan dinge die hongderd jaor oud binne. en óaor gaot ut niet om, waant ongze eige Luch- maacht is nog maor amper vieftug jaore oud, en ut eerste ding daat un bietje de naom vliegtuug waordug waas kwaam toch ok paas veurt eers int be gin van ongze eeuw vaan de grongd, zaos daat hiet in luchvaortkringe. Ut gaot nie om dinge die in de waore zin vaant woord aantieke binne. waant daan zouwwe ut spulle vaan meer as hongderd jaor oud motte weze. en das waat ons laand angaot nie meugeluk. Ak de baoze vaant daat meseejum un goeije raod maag geve, dan motte zullie der zo laangzaomerhaand is toe over gaon omt meseejum is veurt pebliek ojte te stelle. Wie weet watter daan nog al lemaol te veurschien komp. Maor daat zaal wel nie beure, waant daat gebou staot op un zwaor bewaokt stukkie Ne- derlaand en omdaat noeng 7.0 maor veur jan en allemaan ope te stelle, zaal heui waat voete in de aore hebbe en zalle der nog wel heul waat vliegtuuge cle luch ingaon. Op de goeije menier bedoel ik. MEKKERS EN JUWELIER HORLOGER REISWEKKERS U" SOESTDIJK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785

Soester Courant | 1969 | | pagina 5