voor u en voor u. UTRECHT WIL VUILVERWERKINGS PROBLEEM PROVINCIAAL AANPAKKEN POLITIEKE OPCENTEN ONTWERP ECHTSCHEIDINGSWET ENGEL JOH STMEH MEDISCHE DIENST STAATS- KAPITALISME PREDIKBEURTEN Soest en Baarn in bevoorrechte uitzonderingspositie Trouwcirculaires trouwkaarfsn Drukkerij Smit Tunieksehoenen in wit en zwart lak. Ideaal onder uw broekpak HHifin.ui ITMïïB Duurzame ontwrichting enige echtscheidingsgrond IVOLVOl f2000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1969 Er zal in de provincie Utrecht één centrale verbrandingsinstallatie mo^ ten worden opgericht voor de verwer king van alle brandbare afvalstoffen in de provincie. Als plaats van vesti ging wordt Zeist om economische en algemene redenen de meest wenselijke geacht. Tot deze conclusie is een in 1966 inge stelde studiecommissie gekomen. Deze commissie had tot taak, na te gaan welke oplossing uit hygiënisch, tech nisch, economisch en ruimtelijk oog punt de voorkeur verdient. De commissie wijst er in haar deze week uitgebrachte rapport op, dat niet alleen de jaarlijkse hoeveelheid afval stoffen per hoofd van de bevolking stijgt, maar dat ook de groei van de bevolking en van de industrie en de eisen, welke aan de leefbaarheid van het milieu dienen te worden gesteld nopen tot een bezinning op het vuil- verwijderingsprobleem. De verschillen de methoden van verwerking van af valstoffen worden in het rapport uit voerig belicht. Het door de commissie ingestelde on derzoek heeft geleid tot de conclusie, dat de methode van verbranden als de enig verantwoorde en doeltreffende op lossing van het vuilverwerkingspro bleem in Utrecht moet worden be schouwd en dat de oprichting van één voorkeur verdient. Aan één centrale installatie zijn volgens de commissie de volgende voordelen verbonden: a. Op deze wijze kunnen de kosten van verbranding ip de provincie zo laag mogelijk worden gehouden en op een aanvaardbare hoogte komen te liggen. b. Op deze wijze kan tevens een op lossing word enbereikt van het pro bleem van de verwerking van ver- brandbare afvalstoffen voor de pro vincie in zijn totaliteit, waardoor een belangrijke bijdrage wordt geleverd aan de verbetering van het milieube heer, waardoor onder meer tevens ook de belangen van de volksgezondheid, de recreatie en de drinkwatervoorziening ten zeerste worden gediend. c. Aan de leiding van een centrale in stallatie kunnen aldus ook de hoogste eisen worden gesteld, terwijl nieuwe ontwikkelingen, aanpassingen e.d. op een betere wijze tot hun recht kun nen komen. Omdat de vuilverwijdering altijd een een gemeentelijke taak is geweest, is het provinciaal bestuur van oordeel, dat een centrale vuilverbranding door samenwerking van de gemeenten tot stand zal moeten komen. Gedeputeerde staten hebben daarom het rapport voor gelegd aan alle gemeentebesturen in de provincie met het verzoek, zich te wil len beraden op de uitvoering van de aanbevelingen van de studiecommissie en op de daarvoor te kiezen bestuurs vorm. De afvalstoffen, die door de gemeen ten worden ingezameld en verwerkt, zijn huisvuil, dat qua samenstelling en aard zeer stek wisselt, grofvuil (in het algemeen meubelen, kisten, dozen e.d. alsmede tuinafval en plantsoen en marktvuil, welk vuil over het algemeen weinig geschikt is voor de verwerking in composteringsinstallaties, straat-, veeg- en drijf vuil, industriële afvalstof fen en slib van rioolwaterzuiveringsin stallaties. -V** en Snelle en correcte levering tot in depuntjes verzorgd I x «5 lil F >6' Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Aan onverwerkte of onvoldoende ver werkte afvalstoffen kunnen verschillen de gevaren (van hygiënische, estheti sche, maatschappelijke en sociale aard) verbonden zijn. Afvalstoffen kunnen bacteriën, virussen en parasieten be vatten, die ziekten verwekken, zij trek ken schadelijk ongedierte als ratten en vliegen aan, zij kunnen de kwaliteit van oppervlaktewater nadelig beinvloe- den e.d. Winkel maandags de gehele dag gesloten. torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155) vens verschillende gasvormige verbin dingen (waterdamp, koolstof-, zwavel en doorverbindingen) ontstaan. Het huisvuil bestaat voor ongeveer 33 uit brandbare stoffen, voor een zelfde percentage uit onbrandbare be standdelen en voor de rest uit vocht. Ondanks de voordelen, die aan ver branding zijn verbonden, telt Nederland nog maar enkele verbrandingsinstalla ties. De oorzaak moet worden gezocht in de hoge investeringskosten. In het algemeen komen de hoge investerings- en pas bij grote installaties en derhal ve bij aanvoer van grote hoeveelheden afvalstoffen tot hun recht. Voor de verwerking van vaste afval stoffen zal volgens de commissie in de toekomst dan ook - met uitzondering van het huisvuil uit Amersfoort, Baarn en Soest - rekening moeten worden ge- huiden met twee verwerkingsmethoden, n.1. de methode van het storten voor verwerking van onbrandbare stoffen en het residu uit verbrandingsinstallaties en de methode van het verbranden voor alle brandbare stoffen. Om tot een economisch verantwoorde opzet van één centrale verbrandings installatie te geraken, zal voor het me rendeel der gemeenten, die tot ver branden willen of moeten overgaan, rekening moeten worden gehouden met de noodzaak tot samenwerking met na burige gemeenten of in een nog groter verband. Ook een nauwere samenwer king tussen de gemeenten en de indu strie zal geboden zijn. Momenteel wordt gerekend op een hoe veelheid huis- en ander vuil van 300 kg per inwoner per jaar. Voor 1990 wordt echter al op een hoeveelheid va 400 kg gerekend. Volgens het rapport zal de bouw van één centrale verbrandingsinstallatie voor alle Utrechtse gemeenten bijna 46 mil joen gulden gaan kosten. De totale exploitatiekosten per jaar zouden dan ƒ6.825.000,bedragen, door de gemeen ten gezamenlijk te dragen. De verbran- dingskosten per ton afvalstoffen zijn dan berekend op 16,30. Dat betekent, dat per jaar 418.000 ton afvalstoffen zal moet enworden verwerkt. In eerste aanleg zullen nu de gemeen ten zich over deze problematiek gaan b :igen. Wanneer deze materie in de gemeenteraad van Soest zal worden be handeld, is nog niet bekend. a A - Onze politieke partijen hebben te kam pen met geldgebrek. Dat is geen nieuw verschijnsel. Voor elke verkiezing moes ten er fikse bedragen van medestanders worden losgeweekt. Nieuw is, dat de partijbestuurders nu het oog hebben la ten vallen op de schatkist. Er zou sub sidie verleend dienen te worden aan de „wetenschappelijke instellingen" van de politieke partijen en aan de „bu reaus" van de kamerfracties. Hoe de overheidsgelden dan worden aangewend, is natuurlijk achteraf niet na te gaan. Maar eerlijk is het ook niet, om de schatkist aan te spreken voor partijpo litieke doeleinden. Vooral niet als de grote politieke partijen veel zouden tou cheren en kleine partijen weinig of niets. Bij een volgende verkiezing zou een kleine partij dan minder reclame kun nen maken. En slechts een vijftal van onze circa twintig politieke partijen be zit een min of meer wetenschappelijk bureau. Het zijn vaak instellingen die zeer eenzijdig gerichte politieke propa ganda bedrijven en de wetenschap al leen annexeren voor zover deze met de politiek van de verwante partij stroken. Andere wetenschappelijke uitkomsten worden vaak bewust verzwegen. Wij kunnen dat met de beste politieke wil van de wetenschappelijke wereld geen objectieve wetenschap noemen. Het is zuiver partijpolitiek. En daar mogen wij geen belastinggelden aan spenderen. Het belang voor de hygiëne van een g> de verwerking van de afvalstoffen is volgens medische onderzoekingen niet van primaire, dach van secundaire aard. De kans op directe besmetting door vaste afvalstoffen is gering; het ziektepercentage van de arbeiders, die met huisvuil in aanraking komen, is niet hoger dan van andere categoriën werknemers. De gevaren liggen in het scheppen van een gunstig milieu voor ongedierte en in een algemene achter uitgang van de zindelijkheid van het bij de verwerking betrokken personeel en de mogelijke demoraliserende in vloed op hen en hun omgeving. Het gevaar voor gewenning aan ontoelaat bare toestanden is volgens het rapport zeer reëel. Uit hygiënische, esthetische, maatschappelijke en sociale overwegin gen dienen dan ook aan de verwerking van de afvalstoffen hoge eisen gesteld te worden en moet op de naleving daarvan nauwlettend worden toegezien. Het rapport geeft verschillende moge lijkheden tot verwerking van vaste af valstoffen aan. Met uitzondering van Baarn en Soest, die hun huisvuil in het gemeenschappelijk compostbedrijf ver werken, en Amersfoort, dat zijr huis vuil door de VAM laat afvoeren, ont doen verder alle Utrechtse gemeenten zich van hun huisvuil door het te storten, hetzij in wateren, hetzij op of in de bodem. Dit betreft momenteel een jaarlijkse hoeveelheid van 1 miljoen kubieke meter. In 1980 zal het 1,8 mil joen kubieke meter bedragen. Aan het storten zijn volgens de com missie grote bezwaren verbonden; in de eerste plaats zijn grote oppervlak ten nodig. De verwerkingsmogelijkhe den zijn bovendien zeer beperkt en veelal nihil. Niettemin zal men op de methode van het storten aangewezen blijven, zolang het huisvuil niet ver brand of gecomposteerd kan worden. Wat betreft de verwerking van huis vuil verkeren Baarn en Soest in een bevoorrechte uitzonderingspositie. Zij exploiteren gezamenlijk één van de 15 Nederlandse compostbedrijven. I Onder composteren wordt verstaan het j door kunstmatig versnelde vergisting en j verkleinng omzetten van afvalstoffen in een homogeen product, dat - al dan I niet vermengd met andere stoffen als rioolslib - als organische meststof on der de naam compost kan worden ge bruikt in de landbouw en voor tuinen en plantsoenen voor de vérbetering van de bodemvruchtbaarheid. Voor com- posteren komen alleen die afvalstoffen in aanmerking, die een belangrijk per- i centage gemakkelijk verteerbare orga nische bestanddelen bevatten, derhalve in het algemeen huisvuil. De industri ële afvalstoffen en de overige vaste af valstoffen lenen zich niet voor compos teren. In het compostbedrijf Baarn- Soest wordt het vuil volgens de zgn. Dano-methode, een intensief verwer kingssysteem, verwerkt. Het voordeel van dit (vrij kostbare) systeem is, dat de afvalstoffen onmiddellijk worden verwerkt tot een zowel hygiënisch als esthetisch aanvaardbaar product. De afvalstoffen worden zoveel mogelijk mechanisch ontdaan van niet compos teerbare elementen (middels o.a. mag neten en filters). In vergelijking tot andere systemen veroorzaakt deze me thode van verwerking weinig overlast voor de omgeving. Wanneer aan het sorteren vanhet vuil bijzondere zorg wordt besteed en zoveel mogelijk wordt gemechaniseerd, is deze wijze van com posteren volgens het rapport van de studiecommissie een aanvaardbare ver werkingsmethode. Maar er blijft steeds een belangrijk gedeelte niet compos teerbare afvalstoffen over, voornamelijk grof vuil, metalen, puin, plastics e.d. Door de zich voor compostering in on gunstige zin zich wijzigende samenstel ling van het huisvuil - waarbij de niet- composteerbare stoffen een steeds be langrijker percentage gaan vormen - en alleen de betere kwaliteit compost thans redelijke afzetmogelijkheden heeft, neemt het restant voortdurend toe. De vraag rijst, volgens de commissie, of bij steeds verdergaande verslechtering van het huisvuil composteren uit eco nomische overwegingen mogelijk blijft. Ondanks de goede zijden van dit sy steem acht de commissie de mogelijk heid niet uitgesloten, dat deze metho de van verwerking zich op den duur niet zal kunnen handhaven. Tenslotte komt de commissie tot de be vinding, dat verbranden van het vuil de meest radicale methode van ver werking is. Het aantrekkelijke van ver branden is volgens de commissie, dat de afvalstoffen - voor zover brandbaar - Snel en afdoende onschadelijk worden gemaakt. Er blijft een onschadelijk re sidu over ,dat ongeveer 33 van het gewicht en 8 van het volume van de in de verbrandingsinstallatie ge brachte hoeveeheid vormt. Dit residu bestaat uit slakken en as, terwijl te- Prof. mr. C. H. F. Polak, minister van justitie, heeft bde Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend dat een grondige wijziging van de echtscheidingswetgeving beoogt. Wanneer dat ontwerp, wel of niet geamendeerd door het parlement, wordt aangenomen, zullen de vier tegenwoordige echtscheidingsgronden (overspel, kwaad willige verlating, lange gevangenisstraf en mishandeling) vervallen en zal onze wetgeving slechts één echtscheidingsgrond kennen, te weten duurzame ontwrich ting van het huwelijk. Dat is op zichzelf een geweldige verbetering, waarmee we dan eindelijk verlost worden van de enigszins genante praktijk van de „grote leugen" het overspel bekennen, ook waar geen overspel is gepleegd. een zeer ruim begrip en daarom moet worden verwacht dat de verschillende rechters over de wezenlijke inhoud van dit begrip nog heel verschillend kunnen denken. Maar men mag aannemen dat in de komende jaren een jurisprudentie omtrent dit begrip zal ontstaan, die de rechter tot steun zal dienen bij de inter pretatie van deze term. Overigens is het voor de rechter geen sinecure om hier het beslissende woord te spreken. Hij moet beoordelen of er van het huwelijk nog iets te redden valt en dan zal hij zich niet alleen moe ten concentreren op het verleden van het huwelijk maar ook op de verwach tingen die men voor de toekomst heeft. Concessies De rechter zal het minder moeilijk heb ben, wanneer beide partners willen scheiden. Maar volgens het nieuwe wets ontwerp moeten de partners dan een jaar wachten, alvorens de scheiding kan worden uitgesproken. De bedoeling van deze regeling is zonne klaar. De minister wil voorkomen dat mensen te lichtvaardig uit elkaar gaan. Daarom moeten zij nog een jaar de kans hebben om hun mening eventueel te herzien. In de huidige wetgeving ligt dat anders. In principe is het nu mogelijk binnen 6 weken te scheiden. Wij kunnen niet aan de indruk ontko men dat de minister met het invoeren van de „wachttijd" van één jaar die groeperingen voor zich tracht te winnen, ciie aarzelend tegenover een nieuwe echtscheidingswetgeving staan. Deze groeperingen vinden het huwelijk zo'n groot geestelijk goed, dat zij het niet verantwoord vinden dat echtelieden in korte tijd kunnen scheiden. Zij vinden Aangenomen dat de Kamer in grote lij nen akkoord zal gaan met het ingedien de wetsontwerp, zal voortaan „duurzame ontwrichting van het huwelijk" de enige echtscheidingsgrond zijn. De rechter zal een echtscheiding uitspreken, wanneer hij er van overtuigd is dat redelijkerwijs niet verwacht kan worden dat een ver der samenleven van de echtelieden pers pectieven heeft en tot die uitspraak komt hij natuurlijk alleen, wanneer uit verklaringen van de twee partners blijkt dat de verhouding reeds grondig was ontwricht. Natuurlijk is „duurzame ontwrichting" Amalialaan 19-21 TelefooD 02154-2323 de heer J. W. Hooqeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem eert persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x i f 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling i* in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: van Weedestraat 11. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) dat er een langere wachttijd moet ko men om de echtelieden nog de gelegen heid te geven zich met elkaar te verzoe nen. Maar zou het niet zo zijn dat er meer lichtvaardige huwelijken gesloten worden dan lichtvaardige scheidingen worden uitgesproken Tafel en bed Een ander chapiter betreft de scheiding van tafel en bed. Wanneer een der par tijen om echtscheiding verzoekt en de andere partij hiermee niet akkoord gaat, dan kan de verzoekende partij scheiding van tafel en bed verkrijgen. Maar vol gens het nieuwe ontwerp gaat die schei ding van tafel en bed na vijf jaar over in een volledige echtscheiding. Eén der partners kan dus niet blijvend een twee de huwelijk van de andere partner te genwerken. Maar hier kan men zich af vragen, of de „wachttijd" van vijf jaar niet onredelijk lang is. Waarom vijf en waarom bijvoorbeeld niet twee of drie jaar? Na twee jaar is immers toch wel voldoende gebleken dat de huwelijks relatie volkomen is ontwricht. Waarom zou men dan formeel het huwelijk nog in stand houden Wel kan de rechter in zeer bijzondere omstandigheden de termijn van vijf jaar verkorten, maar liever zouden wij zien dat de termijn voor alle tafel-en-bed scheidingen zou worden verkort. 2 jaar Nieuw in de opzet van prof. Polak is ook, dat een scheiding niet kan uitge sproken worden voordat het huwelijk twee jaar heeft geduurd. Wel kan in bijzondere omstandigheden de rechter van de termijn van twee jaar afwijken, bijvoorbeeld in geval van een buitenechtelijk kind. Maar dat zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat bij voorbeeld een kort geleden getrouwde vrouw, die per sé zo snel mogelijk van haar man af wil, een buitenechtelijk kind wil om daardoor de rechter te be wegen de scheiding eerder dan binnen twee jaar na de huwelijksvoltrekking uit te spreken. De alimentatie zal nu wel losgekoppeld worden van de schuldvraag. De echte lieden worden, volgens mr. Polak, in eerste instantie wel capabel geacht om een financiële regeling te treffen. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 speciaaladres in ruime sortering binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest - Tel. 3378 SOEST. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door P. H. Walter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064 en J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, telefoon 2423. SOESTERBERG. Tijdens dit weekeinde wordt de artsen- dienst waargenomen door A. J. W. Hagedoom, Oude Tempellaan 6, Soes terberg, tel. 03463-1517. SOEST. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur. J. N. A. Prior, Steenhof f straat 69. Apotheek Zaterdag en zondag ls geopend apotheek „Soestdijk". Avond- en nachtdienst tot en met vrijdag 8 augustus Apotheek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" za terdag en zondag gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gelc Kruis Zuster Antoniana, Talmalaan la, tele foon 4255 of briefje in de brievenbus. Groene Kruis Zuster M. G. Boon, Braamweg 51, tel. 4365. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg. Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.m. vrijdag, 9.30- 10.30 uur en donderdag 19.00-19.30 uur. Mol' istraat 11, tel. 4040. In Soesterbc-g dinsdag 18.30-19.00 uur in de Hoeksteen. Minister Witteveen heeft onlangs in Groningen een causerie gehouden over de financiële politiek van de overheid. De minister legde daarbij een soort ver antwoording af van zijn gedragslijn, die in het conjuncturele beeld van heden stellig lof verdient, want bij alle kritiek begint er toch evenwicht te ontstaan in de gang van zaken bij de staatshuis houding. Terecht en opmerkelijk vestigde de be windsman de aandacht op de operaties van de staat op de kapitaalmarkt. De minister deelde mede dat de besparingen zich in Nederland op een hoog niveau handhaven. Gemiddeld wordt er 20 van het nationaal inkomen bespaard. Van dit percentage neemt de staat over 1968 liefst 6,1 voor haar rekening. In 1966 bespaarde het rijk 4,8 °/o en in 1967 5,2 van het nationaal inkomen. De staat neemt dus een steeds groter deel van de nationale besparingen voor haar rekening. Voor 1969 wordt zelfs een be sparingsoverschot van 1.79 miljard bere kend voor het rijk. Hoe gunstig dit beeld van de nationale huishouding ook mag zijn, de tegenkant van de medaille is dat door de particu lieren relatief dus minder wordt ge spaard. Wij worden als burgers hoe lan ger hoe meer gedegradeerd tot con sumptiecellen, die het hun toegeworpen deel van de nationale koek verorberen. De minister ziet dit ook wel in en komt mede uit dien hoofde met zijn voorstel len tot belastingcorrectie, die hij na het S.E.R.-advies wel zal moeten temporise ren. Indien dat gebeurt zal de enige oplos sing zijn dat de spaarcapacitelt, die aan de burgers kan toevallen, door de staat wordt overgenomen. Dan merkt het in dividu op korte termijn nog minder van de welvaartsstijging, die hem zou kun nen toevallen. Dit moet opnieuw tot onbehagen leiden en tot minder lust om zich extra in te spannen teneinde de vruchten daarvan te kunnen plukken. In tegenstelling tot de mening van ve len zal in de komende jaren naar onze mening het accent toch moeten liggen in de vermindering van de directe las ten van de burger. Die werkt nl. niet tot meerdere glorie van het staatskapi taal maar om zijn eigen welvaart te vergroten. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10.15 uur ds H. Roest. H. Doop. 19.00 uur H. Denekamp, Amsterdam. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 9 uur H. Denekamp. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur zondagsclub. Gebouw Middelwjjk, Pieter de HooghL 10 uur ds. J. Mettau, Tijdens de morgendienst kinderoppas. 10 uur zondagsschool. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur mevr. ds. A. D. N. Nagel, Utr. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds. J. C. Terlouw, Lage Vuur- sche. 17 uur ds J. Smit. Eltheto. Driftje. 10.15 uur jeugdkerk. Groen van Prinstererschool. Zondagsschool vakantie tot 31 augustu».. De Sav. LohmanschooL Driehoeksweg. 10.00 uur zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Prins Bernhardlaan. Vakantie tot 17 augustus. Evangelie-Centrum „In de Ruimte". Klein Engendaalweg 52. 16.00 uur evangelist G. J. Mensink. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18. 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 10. 8.30 uur ds D. Los, Den Haag-Wett. 14.45 uur ds C. Bijl, Hilversum. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar gefctaw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur Dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds M. Baan, Zeist. GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur leesdlenst. VER. v. VRÏJZ. GODSDIENSTtGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds L. Doorn (Em. N.H.), Am sterdam. Wijk gebouw Soest-Zuid. 10.15 uur kinderdienst, ADVENTSGEMEENTE 10 uur bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds J. van Eijk. HERVORMDE KERK. 10 uur ds L. C. Spijkerboer, Em. pred., Leersum. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63 B. 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „B&arn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn. 10.30 uur drs. G. Fafié. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Mis op zaterdag te 19 uur. Zondag 7.45 en 11.30 uur. Wijkgebouw Talmalaan. H. Mis op zondag 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.I.o. school Steenhoffstr. H. Missen maandag 9 en 19 uur, dins dag 8 en 9 uur, woensdag 9 en 19 uur, donderdag 8 en 9 uur, vrijdag 9 en 19 uur, zaterdag 8, 9 en 19 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grotbestraat Zaterdag H. Mis 19 uur. Zondag H. Missen 9 uur en 11 uur. hoogmis. Woensdag 8 uur. Donderdag 19 uur. Vrijdag 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat. Zondag H. missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. missen te 8 uur, woens dag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. SINT-CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Missen 7.30 en 11 uur. uur hoogmis.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5