V.V.V. moet vakantie-gangers voor recreatie doorsturen naar elders RMUIL16IS r REIZEN MM HET BUITENLAND? DE KONSEKWENTIES VAN EEN ONGELUK Koopt bewust FUGERS EGvSEÏÏEN SOESTERBERG GEYTENBEEK MARCHAL HAARMODE Voor uw razendsnelle Ê1RUYS&CO n REISAGENTEN v- Koopt een Gazelle vanaf 186,--. voor uw fiets Geslaagd Uw Reewtler staat klaar bij is Ctoüden Snaar" Een cabaretavond voor de oudste Soesterbergers Gevonden voorwerpen Autofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen Rijkswaterstaatmonument aan Kerkplein krijgt, meer dan vroeger, dominerend karakter VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1969 i Hoe paradoxaal het ook moge kinken: Soest, zo rijk aan zeer gevarieerd natuurschoon, moet zijn vakantiegan gers voor recreatie naar andere plaat sen sturen. Een zeer beperkte hotelaccomodatie, die in een tijd, dat de voorkeur meer en meer naar het kamperen en caravan- nen uitgaat, niet eens volledig is be nut, en steeds minder mogelijkheden voor meerdaagse verblijven op cam pings zijn daar de oorzaak van. Soest is bij vele vakantiegangers uit de randstad en vooral bij inwoners van Amsterdam en Utrecht, die vanuit hun vakantieverblijven naar hun werk gaan, zeer in trek, maar de mogelijk heden, die Soest op dit gebied van de recreatie te bieden heeft, wordt steeds geringer. Er zijn weliswaar verschillen de campings, waaronder enkele van redelijke grootte, maar die zijn over vol. Aan de toenemende vraag naar ruimte voor een tent of caravan kan niet worden tegemoet gekomen, omdat de bestaande campings nu eenmaal niet mogen uitbreiden. Nieuwe campings mogen er helemaal niet komen, omdat Soest in het streekplan voor de Utr. Heuvelrug nu eenmaal is aangewezen als plaats voor dagrecreatie. Uiteraard zijn de mogelijkheden voor dagrecrea tie ruimschoots aanwezig. Maar daaraan bestaat niet alleen behoefte. De steeds minder in aantal wordende mensen, die nog wel de gelegenheid krijgen om in Soest langer te verblijven, willen ook wel wat ontspanning, speciaal ook voor de kinderen. En juist op dit gebied moet de VW de vakantiegangers te leurstellen. „Het is buitengewoon jammer, maar we moeten de mensen verwijzen naar het dierenpark Amersfoort, naar Valken veen. ofschoon dat zonder eigen auto moeilijk bereikbaar is, of naar Auster- litz. In Soest heeft men alleen het Soester natuurbad, waar de mogelijk heden voor de kinderen overigens ook maar beperkt zijn", aldus zei ons één van de informatrices van het drukbe zochte VVV-kantoor aan de Steenhoff- straat. honderd ontspanning zoekenden. Er zijn voor een bedrag van ƒ180.000,elemen taire voorzieningen aangebracht (ban ken, verharde wegen e.d.), maar zes dagen in de week moet het terrein voor militaire doeleinden gereserveerd blij ven en krijgt de recreatie er geen kans. De campinghouders hebben het zon der uitzondering zeer druk. Maar bijna zonder uitzondering klagen zij ook over alle belemmeringen, die hun in de weg worden gelegd om de campings uit te breiden. Er zijn diverse kampeerterei- nen, die op hun huidige grondgebied nog voldoende ruimte hebben voor meer caravans of zomerhuisjes, zonder dat men dan op eikaars schoot komt te zitten, maar men krijgt eenvoudig geen vergunning voor meer accomodatie, een consequentie alweer van het streekplan, waarmede uiteraard de campinghouders in dit gebied niet erg gelukkig zijn. In de vergunning wordt een bepaald aantal standplaatsen toegewezen. Dit aantal mag niet overschreden worden, ook al is er ruimte voldoende. Het vakantiecentrum „Het Nest" aan de Soesterbergsestraat, één hectare groot, staat het hele seizoen vol. De 13 zomerhuisjes, die voor een periode van één tot twee weken kunnen wor den gehuurd, en de plaatsen voor de caravans en tenten, die er het hele seizoen blijven staan, zijn doorlopend bezet, voornamelijk door inwoners van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De camping bestaat 15 jaar, wil graag uitbreiden, maar krijgt er geen ver gunning voor. Zo ook het kampeercentrum „De Ber- De heer De Jong beschikt op zyn ter rein naast een kleine speeltuin, ook over een royale kantine, waar speelavonden georganiseerd worden e.d. Vakantiecentrum ,,'t Eekhoornnest" tim mert letterlijk en figuurlijk aan de weg, echter alleen maar om de gasten de weg eenvoudig te doen vinden. Reclame is niet nodig, zolang er niet mag worden uitgebreid. het gemeentebestuur van Soest hier kennelijk geen geliefde bezigheid", klaagde mevrouw De Jong. „Wat dat betreft zou men in Soest wel wat toeschietelijker kunnen zijn". Op het twee hectaren grote terrein vlak bij de duinen genieten voorname lijk stedelingen uit het westen des lands van hun vakantie. Bovendien worden de gasten door de exploitant regelmatig beziggehouden met fitheids wedstrijden, kaart- en feestavonden, vossejachten, kindermiddagen e.d. Het bungalowpark is van 1 maart tot de herfstvakantie geopend en gedurende die periode ook voortdurend bezet. De wintermaanden worden gebruikt voor vernieuwingen aan de bungalows. Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9a (VW-gebouw), telefoon 6571. Met een privé volksstemming onder de inwoners van zijn staat Massachusetts heeft senator Edward Kennedy duidelijk kunnen demonstreren dat hij de sym pathie van zijn kiezers niet heeft ver loren. Maar daarmee is het laatste woord over de affaire zeker nog niet gesproken. Het is bekend dat Nixon het doen en laten van Edward Kennedy nauwlet tend volgt, uit de simpele overweging dat deze in 1972 wel eens zijn tegenstan der kon zijn bij de presidentsverkiezin gen. Die kans is wel kleiner geworden, maar niet geheel uitgesloten en dan kan senator Kennedy erop rekenen dat hem in de breedte nog eens wordt voorge houden hoe hij zich heeft gedragen bij het ongeluk op Martha's Vineyard. En waarover hij nog altijd maar vaag is gebleven. Bijvoorbeeld gaat hij er niet op in hoe het komt dat hij en twee vrienden, die toch niet allemaal eendrachtig door een shock verbijsterd geweest zullen zijn, rustig tot de morgen hebben gewacht KERKSTRAAT 3, TELEFOON 2030. Bovendien moeten vele kampeerders naar onder meer „De Zeven Linden" bij Lage Vuursche worden verwezen. Da gelijks komen zo'n zestig tot zeventig mensen om inlichtingen op het VW- kantoor. Juist in deze drukke periode heeft de WV met een wat geïmprovi seerde huisvesting te kampen. De uit breiding aan de achterzijde is voor wat betreft de aannemer voltooid, maar de inrichting moet nog geheel geschieden. Volgens de VW zijn er maar weinig buitenlandse toeristen in Soest. Overigens wordt aan de dagrecreatie wel het een en ander gedaan. De nu tien jaar bestaande vereniging „De Utrechtse Heuvelrug", een op initiatief van Gedeputeerde Staten van Utrecht door particulieren en overheid opge richte vereniging, die zich ten doel heeft gesteld, het natuurlijk landschap- schoon van de Heuvelrug in stand te houden en te bevorderen, heeft als eerste project het Soester Hoogt geno men, waar voor een halve ton twee theehuisjes, parkeergelegenheid en ac comodatie voor 800 personen werd aan gelegd. De belangstelling voor dit pro ject is zeker wat men ervan verwacht heeft. De behoefte blijkt trouwens nog groter te zijn. Voor het Soester gemeen tebestuur was dat aanleiding om het Ministerie van Defensie te verzoeken, een aangrenzend militair terrein voor de recreatie open te stellen, zulks ten minste tijdens de weekeinden. De ver zoeken, die al van vele jaren terug dateren, hadden geen resultaat. In een later stadium hebben Gedeputeerde Sta ten van Utrecht eenzelfde verzoek ge daan, nu met meer succes, want ten slotte is het ministerie toch gezwicht. Op zeven hectare is ruimte voor zes- Camping „Het Nest" met een royale gelegenheid voor de moderne bungalow tenten, kampt, net als alle andere cam pings, met het probleem van niet te mogen uitbreiden. Meterslange wacht lijsten zijn het resultaat. kenhSF' aan de Zoom, waar mevr. C. van Doesburg sinds 10 jaar de scepter zwaait over j0 caravan-gezinnen, die voor een heel seizoen een standplaats huren. Ieder jaar komen dezelfde gas ten, voornamelijk afkomstig uit Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en vooral ook uit Hilversum, terug, maar daarnaast bestaat er een wacht lijst met 25 kandidaten. Via de kam- peerraad zijn al enkele malen pogingen tot uitbreiding van de camping ge daan, maar zonder resultaat. Ook het aangrenzende kampeerterrein „De Blokhut" staat vol met vakantie gangers, die de bossen, duinen en het water van het natuurbad vlak naast de deur hebben en dan ook gaarne ieder jaar terug komen. Ook voor het Bungalowpark „Het Eek hoornnest" aan de Birkstraat is het niet het geringste probleem om de 29 huis jes, die voor één, twee of drie weken worden verhuurd, vol te krijgen. En ook hier weer dezelfde wens om uit te kunnen breiden. „Maar daar is niet de minste kans op. De recreatie is voor REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Internationale erkenning ontving onze plaatsgenoot, de heer W. J. van den Heuvel, Alb. Cuyplaan 93, door te sla gen voor het toelatingsexamen als lid van de Imperial Society of Teachers of Dancing. De aantekening op zijn diploma „highly commended", zegt genoeg over de kwa liteit van zijn examen. De Imperial Society is de grootste orga nisatie van dansleraren ter wereld. Door deze vereniging zijn de regels opgesteld volgens welke in de gehele wereld de danskunst onderwezen wordt. Dit geldt zowel voor de ballroom als voor de La tijns en Amerikaanse dansen. Zoals de muziek zich doorlopend ver andert, vernieuwt ook de danskunst zich steeds. Jaarlijks worden op het wereld congres de nieuwste variaties gedemon streerd en besproken. Is een variatie belangrijk genoeg, dan wordt deze toe gevoegd aan de reeds bestaande reeks. Door het door de heer Van den Heuvel verkregen „membership" van de I.S.T.D. heeft hij voor het onderricht de be schikking over de meest moderne figu- „Akoesta", de organisatie, die tracht de Soesterbergse bevolking op te nemen in het verenigingsleven, gaf een cabaret programma voor de oudste bewoners van het dorp. In een zaal van de Hoek steen genoten ongeveer zestig bejaarden van het spontaan gebrachte programma. Door het brengen van gemakkelijk In het gehoor liggende liedjes, waarop tek sten gemaakt waren, aangepast aan het „leven" in Soesterberg, wist het trio, dat bestond uit John van de Berg, Hans Eijpe en Iet van Kalkeren, het publiek voor zich te winnen. Na een woord van welkom werd het Soesterberg's Journaal gebracht, waarbij verscheidene steken onder water werden toegebracht aan het „dorpse" leven al hier, b.v. dat er maar één enkele tele fooncel staat, dat de aktie „Schoon Soesterberg" méér bijval dient te heb ben en dat er zoveel mannelijke vrijge zellen in ons dorp rondlopen. Doorbor durend op de advertenties over eenzame Duitse vrouwen, die regelmatig ln het Soesterberg's blaadje verschenen, werd er een liedje gewijd aan „De Lekkere Duitse Moe". Een oude opa, die werd gespeeld door John van de Berg, schold op de beestenbende in het dorp en zong samen met een jongmens een protest lied tegen o.a. het lawaai van de basis, de vieze luchtjes en gaf de schuld aan het kapitaal. Nadat er in de pauze op de plaatsen koffie was geserveerd, vervolgde Iet van Kalkeren het programma met het spel „Alle vogels vliegen" tussen twee echtparen. Dit laatste verwekte grote hilariteit en het geroep uit de zaal om de heren en dames op het toneel een handje te helpen was dan ook niet van de lucht. Een bloemenhulde bracht men aan me vrouw Van de Baut. de oudste dame uit de zaal. Met de vele liedjes zongen de bejaarden spontaan mee, de reacties uit de zaal waren heel positief, meer van die avondjes zien ze dan ook graag. We kunnen slechts de pogingen van „Akoes ta" toejuichen, maar te weten dat er heus wel meer dan zestig mensen van boven de vijfenzestig ons dorp bewonen, betreuren we het ten zeerste dat niet meer bejaarden van dit „avondje uit" genoten hebben. voor ze het ongeluk rapporteerden. Nota bene is intussen een duiker tot de conclusie gekomen dat tot een uur of vijf na het ongeluk nog kans was geweest de vrouw in de te water ge raakte auto te redden. De enige verkla ring die men ervoor kan geven is dat het drietal allen degelijk in de rech ten gestudeerd hebbend doodnuchter en zonder paniek heeft berekend dat het laat aangeven van een ongeluk en het weggaan van de plaats van het on geluk hoogstens een licht strafje kon opleveren, terwijl bij een tijdig onder zoek van een ongeluk na een feestje de straf wel eens pittiger kon uitvallen. Juist nu wordt opgerakeld dat dezelfde Edward ook eens een fraude heeft be dreven bij een examen op de Harvard- universiteit, toen hij een gehuurde bol leboos zijn plaats liet innemen. Kortom, er wordt een twijfel aan zijn karakter opgehaald, die dodelijk moet zijn bij een verkiezing. Al was het maar zijn eigen argument piek dat zich ook al te gen hem keert moet een man die zo zijn hoofd verliest, de vinger aan de nucleaire trekker krijgen Of anders moet men een man die zo weinig recht door zee is, de natie laten voorgaan Nu heeft Edward Kennedy al eerder laten doorschemeren eigenlijk niet veel te voelen voor kandidatuur in 1972, op tactische gronden. Daaraan is niet teveel geloof gehecht, maar nu houdt de De mocratische partij er wel degelijk re kening mee. Zonder blijdschap. Het is natuurlijk niet zo dat behalve een Kennedy er geen behoorlijke poli ticus te vinden is in de partij die een presidentschap kan verwerven en het ook kan vervullen. Maar Edward Ken nedy had zich in een positie gemanoeu vreerd die hem aanvaardbaar maakte voor velen. Ieder ander Muskie, Humphrey, Mc Govern, Mc Carthy is voorman van maar een beperkte groep, die door andere vleugels in de partij bestreden wordt. Het ongeluk van Ken nedy kon er best op uitdraaien dat de democraten onderling zozeer gaan ru ziën dat Nixon in 1972 geen enkele moeite-..zal -hebben een tweede ambtster mijn te veroveren. Bij het bureau van politie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven: gouden meisjesring, zwem abonnement, plastic tac met inhoud, polshorloge, grijs col bertjasje, bromfiets, leesbril, kartonnen doosje met foto's, twee hadmintonrac- kets, vijf sleutels, twee sleutels aan hanger, zonnebril, rood truitje, metalen schaaf, kentekenplaat, bromfiets, zwart etui met sleutels, beschadigde tape-re corder. Aan komen lopen: zwarte poe del en schildpad. Aan komen vliegen: papegaai. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alkes", 8 aug. Australië: ms „Willemskerk", 7 aug. Brazilië: ms „Gooiland", 7 aug. Canada: ms „Beavermondo", 5 aug. Kenya, Oeganda en Tanzanië: Chili: ms „Cd de Tunja", 5 aug. ms „Maron", 5 aug. Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Balkan", 8 aug. Ned. Antillen: ms „Maron", 5 au. Suriname: ms „Aristoteles", 4 aug. Verenigde Staten van Amerika: ms „Elbe Express" 4 aug. en ms „Atlantic Saga", 7 aug. Zuid-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W. Afrika: ms „Annenkerk", 6 aug. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 399# Doordat het dak van de nieuw gebouw de Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein een belangrijk stuk lager is aan gehouden dan van de afgebroken kerk, steekt één van de weinige monumen ten die Soest kent, nu meer dan voor heen boven de kerk uit. Terwijl de oude kerk de achterzijde van de toren bijna geheel bezette, is nu een groot deel van de toren aan die zijde vrij gekomen. De aannemer heeft deze zijde geheel in overeenstemming gebracht met de andere zijden van de toren. Nog juist voor de vakantie van <Je bouwvakkers heeft men ook een ge deelte van de tuinmuur aan de Steen hoffstraat gesloopt, waardoor, naast de ingang op het Kerkplein, een tweede ingang is gecreëerd, waardoor men te vens aan de achterzijde van het kerk gebouw de geplande dagkerk kan be reiken. Het ligt in het voornemen de kerk op zaterdag 30 of zondag 31 augustu® ln gebruik te nemen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7