ZUassecelle MEISJE Telefoonnummer ziekenauto 5980 Nieuwe spelers hadden groot aandeel in 5-3 zege van SEC op Terschuurse Boys VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit :k±* Burgerlijke stand S.E.C.-Softball Hengelwedstrijd voor de jeugd en voor dames Zo vlogen de duiven Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Chevron Voormalige rijwielhandel Van Boeyen maakt plaats voor benzine service-station Openbare Bibliotheek Bromfietser ernstig gewond WIS0 - BRAVO Mgr. Smit 55 jaar priester Vakantie is voorbij voor de UW-bej aardensociëteit. 9 Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 Officiële mededelingen Onderwijs Ontgrondingen Krabbels van Knelis DINSDAG S AUGUSTUS 1969 Ter voorbereiding op de komende com petitie heeft SEC afgelopen zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Terschuurse Boys, in 2 jaar tijd opgeklommen van de 2e klasse afde lingsvoetbal naar de vierde klasse KNVB (zaterdag). SEC probeerde in deze wedstrijd ver schillende nieuwe krachten. Dat waren in dit doel doelman Van Tol, afkomstig van De Vesting uit Naarden, M. v. d. Lugt, in Soest beter bekend, afkomstig van BDC, Struik van KWA uit Amers foort en diens plaatsgenoot v. d. Burg van APWC. Bovendien probeerde SEC ook een paar junioren. De resultaten en verrichtingen van de nieuwelingen zijn tenslotte erg meegevallen. Het is een leerzame en ook interessante wedstrijd geworden, die SEC tenslotte met 5-3 won. De weersomstandigheden waren overi gens verre van aangenaam. Een druk kende hitte maakte het de spelers bij zonder lastig om al hun capaciteiten te tonen. De KWA-er Struik debuteerde hoopvol, want al na vijf minuten schoot hij SEC naar een 1-0 voorsprong, ook al maakte Terschuurse Boys vrij snel daarna weer gelijk en nam de thuisclub even later zelfs een 2-1 voorsprong. Doelman Van Tol had geen enkele schuld aan beide doelpunten. De tweede debutant in de SEC-gelederen, Marcel v. d. Lugt, een van de beste spelers van het veld, nam de tweede treffer, tevens gelijkmaker voor zijn rekening. Nog voor de rust was hij dicht bij een tweede treffer, maar zijn fraaie schot belandde tegen de paal. De terugspringende bal werd door de uit de junioren komende Timmer echter feilloos ingeschoten 2-3. Verliefd, getrouwd- Drukwerk voor iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Na rust liep SEC uit naar een veilige 5-2 voorsprong. Het waren opnieuw Struik en v. d. Lugt, die voor de doel punten zorgden. Kort voor het laatste fluitsignaal bracht Terschuurse Boys het verschil nog tot twee doelpunten terug. Met tevredenheid kon men tenslotte op deze wedstrijd terugzien. De nieuwe aanwinsten hadden goed voldaan en bo vendien allen voor de zege gezorgd, ter wijl Van Tol zich voorlopig een be trouwbare doelman toonde. In de komende weken zal SEC wat meer in actie komen. Zaterdag zal men zeer waarschijnlijk in Huizen met het eerste en tweede elftal een vriendschappelijke wedstrijd gaan spelen tegen Zuidvogels, terwijl daarna de wedstrijden voor het nederlaagtoernooi beginnen. Vanavond wordt voor de senioren de training weer hervat. ■k-k-kl GEBORENMaureen Dusty, dochter van H. J. Barnstijn en C. M. van Dor pen. Sophialaan 4. Maxine Patnce. dochter van W. Wiersma en A. Smeer- dijk. Koninginnelaan 109. Ingrid Fre- derike, dochter van H. Wind en F. Mei link, Van Goyenlaan 170. Margriet dochter van J. B. de Boer en A. M. Claus, Saenredamplantsoen 12. Brenda Elisa, dochter van B. Sieben en S. Y. Dorland, Vermeerlaan 12. Alphons Frederik, zoon van D. A. van Os en W. J. C. Hogervorst, Prins Bemhardlaan 50. Jimmy, zoon van H. D. van Roest en E. J. W. Staal, Klaarwaterweg 72. Robert Cornelis Petrus, zoon van C. P. Jak en W. J. van Bussel, Koninginne laan 133. Paulus Gerardus, zoon van G. P. Veenman en A. T. van Velzen. Van Goyenlaan 19. Marco Antonius zoon van W. A. van der Heiden en G. A. Bos, Van de Veldeplantsoen 9. Stefanus Wilhelmus, zoon van S. T. van den Deijssel en W. G. M. Smeeing, Eigendomweg 76. Nancy Alice Maria dochter van R. W. Hoksbergen en G A. A. Zwanlkken, Birkstraat 27. ONDERTROUWD Johannes Evers Veldheimweg 8. Baarn en Gerarda Jo- hanna PetroneUa Maria van den Deijs sel, Van de Veldeplantsoen 21. GEHUWDCornelis Gerardus Herma- nus van den Brink, Kerkdwarsstraat 4 en Gijsberta Margho Kok, Beetzlaan 73. Willem Frederik Stomp, Generaal Spoorstraat 3 en Engelina Kaspers, Prol. Lorentzlaan 78. - Johannes Cornelis van Logtenstein, Peter van den Bremer- weg 1 en Mathilda Gijsberta Maria Huurdeman, Nieuweweg 37. OVERLEDENHendrika Wilhelmina Gelderman, 57 jaar, gehuwd met W. N. van Klooster, Kamperloeliestraat 22. Jacob Meijer, 67 jaar, gehuwd met J.N. de Haan, Chr. Huygenslaan 108. Soester- ber!!. Machaël Alexander van Grol 2 jaar, Nieuweweg 62. Johannes Roe lof van Burgsteden, 29 jaar, gehuwd met Q. G. H. Arts, Beukenlaan 33. Quiri- na Geertruda Huberta Arts, 26 Jaar' weduwe van J. R. van Burgsteden, Beu kenlaan 33. - Albert Arthur Wilhelm Althoff, 40 jaar, Amersfoortsestraat /öd Soesterberg. Clazina de Graaf, 17 jaar, Sinnemaplein 8, Soesterberg. Jannigje van Essen, 46 jaar, gehuwd met J. Ravenhorst. Lange Brinkweg 49a. Na een rust van vier weken hebben de dames eindelijk weer een wedstrijd ge speeld. Aanvankelijk moest SEC op 11 juli te gen FAK en op 14 juli tegen HMS spelen, maar bij gebrek aan speelsters zijn deze wedstrijden uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Door deze rustpediode hebben de meis jes die niet op vakantie waren, elke woensdagavond een intensieve training gehad, wat dan ook duidelijk te mer ken was vrijdagavond. SEC speelde thuis tegen Actif uit Hil versum. In het begin was de wedstrijd bijzonder spannend daar de teams ge lijk schenen te blijven. Maar door een plotseling bijzonder goed veldwerk en geen paniek als er eens wat geslagen werd door Actif, kre gen de SEC-dames wat meer zelfver trouwen en begonnen, als ze aan slag waren, er lustig op te timmeren. De uitslag was 16-6 in voordeel van SEC. Tijdens de wedstrijd is één homerun geslagen en wel door de pitcher Loes Jak. Met haar laatste slagbeurt liep ze ook een homerun, maar dit was dank zij de veldfouten van Actif. Loes gooide 3x3 slag, 0x4 wijd en had 6 honkslagen tegen. Annemieke Hartog (Actif) gooide 4x3 slag, 3x4 wijd en zij had 17 honksla gen tegen. De volgende wedstrijd van S.E.C. is op maandag 11 augustus tegen HMS in Utrecht. De Hengelsportvereniging „De Snoek baars" organiseert onder het motto „De jeugd van de straat", op zaterdagmid dag 16 augustus a.s. de jaarlijkse hen gelwedstrijd voor de jeugd van 8-13 jaar in de „Grote Zandput" aan de rijksweg Baarn-Hoevelaken. De deelname is kosteloos. Er zijn prachtige prijzen te winnen en er wordt gratis wat lekkers geschonken. Gelijktijdig met de wedstrijd voor de jeugd wordt de wedstrijd voor de dames gehouden. Aanvang van beide wedstrijden te 14.30 uur. De vereniging „De Vriendschap" nam met 523 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Tergnier, afstand 313 kilometer. De duiven werden te 10.10 gelost. De eerste duif arriveerde te 13.46.16, de laatste prijsduif te 14.05.35 uur. Uitslag: C. Vaessen 1 17 40 56 67. H. Verkerk 2 34 78. W. van Breukelen 3 60 79 104. E. Veerman 4 14 21 30 47 69. S.K.B. 5 6 12 19 20 25 65 80 84 89 105. C. Bokma 7 61 91. A. Meesters 8 9 Dir. H. W. VELLEN GA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Juist voor dat alles wat met bouwvak te maken heeft met vakantie ging, werd de laatste sloperhand gelegd aan het vele tientallen jaren oude huisje aan het begin van de Birkstraat, waar tot aan zijn dood in het voorjaar van 1968 de heer Van Boeijen een rijwielhandel annex reparatie-inrichting dreef. Op de plaats van het oude huisje is een begin gemaakt met de bouw van een auto-shop - service station, en de uitbreiding van het in een noodbehuizing gevestigde Chevron ben- zine-station. Hoewel de vergunning daartoe in eerste instantie was afgegeven aan Garage Van Kooij, heeft men er daar echter de voorkeur aangegeven, mede door de lange tijd van voorbereiding en uitvoering, deze over te doen aan Chevron, die op zijn beurt het station na gereedkoming, in exploitatie zal geven, waarbij Garage Van Kooij als eerste in de gelegenheid gesteld zal worden om de exploitatie eventueel alsnog ter hand te nemen. 37 50 88. Altenaar-Reijerse 10 13 15 35 39. J. Ruttenberg 21 31 101. H. v. d. Broek 16 63. F. Groenestein 18. C. Jak 22. A. Grift 23 26 42 51 86 97. D. de Zoete 24 29 45 55 68 72 99. J. van Klooster 27. E. Daatselaar 28 49 57 64. H. v. d. Hoef 32 48. Z.K.H. Prins Bern- hard 33 52 J. Kruzeman 36 43. J. Brou wer 38 41 53 87 98. R. Koster 44 83. J. Wijnands 46 74 82 93 102. J. Ka merbeek 54 58 62 66 70 73 76 81 85. J Muis 59. J. Huurdeman 71 92 95. M. Uhl 75. J. Rijken 77 96 100. R. Westerveld 90. B. Schimmel 94 103. Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Weis gard, Hansworst. Schart, Waf waf Miauw Rubin, Drie kleine meisjes. Rojankovsky, De koe ging over de berg. Reiner, Een Hamster uit Ham sterdam. Reesink, De strandjuttertjes. Bruna, Boek zonder woorden. Bru- na, Telboek. Parma, Peter en de to renklok. Worm, Paardjes op vakan tie. Prokofief, Peter en de wolf. Novak, De avonturen van Hippie het haasje. Lobel, Isabella. Anrooy Knopedorus. Papas, Prins Luilak. Jeugdboeken 6-9 jaar. Feld, Veertien- veertien krijgt vakantie. Dragt, De blauwe maan. Blyton, Goed zo, grote 7. Schmidt, Kroezebetje. Diek- mann, Sjon Karko. Blyton, Het ge heim van de grote 7. Haar, Lotje gevraagd in de voor pl.m. 2 uur per dag en 's zater dags van 8.00 - 4.00 uur. Wij denken aan een zelfstandig en be hulpzaam meisje, b.v. van de huishoud school, die het werk dan nó schooltijd kan doen. Inlichtingen tel. 5229. op jacht naar Chimp. Andreus, Mees ter Pompelmoes en de mompelposs. Blyton, De grote 7 jaagt op parels. Parma, Thomas en zijn voetbalvaders. A. de Graaf, Trix. Ineke en Ernie. Hermans, De betoverde toverballen. Stouthamer, Een eend in het ijs. - Het Lam. - Het bootje. Diekman, Jossy wordt een Indiaan. Leijnse, De speel tuin. Hout, Emmie en haar broertje Wim. Haar, Lotje en de pech-me- vrouw. Hildebrand, De gezellige boom. Jeugdboeken 9-12 jaar. Schreuder, Bom- meij, een heel bijzondere poes. Wer- ner, Marcus Napoleon. Wolf-Catz, Tim de merel. Tol, Mieke Moermans nieuwste avontuur. Lindgren, Michiel zet alles op z'n kop. Horst, De ze ven rovers. Jeugdboeken 12 -14 jaar. Zweeden, De vuurproef. Robinson, Het zilveren anker. Petillon, Waarom ga je Sissi Dreux, De zonen van de zeerover. RIJKSDAALDERS - Zijn rijksdaalders en guldens van vóór 1959 nu nog geldig of niet Antwoord De rijksdaalders en guldens van het vooroorlogse type zijn niet meer geldig. Hun waarde als verza melobject is echter groter, dus u kunt ze rustig aanpakken als er mee betaald wordt. Al naar gelang van de kwaliteit waarin ze bewaard zijn gebleven kun nen ze als verzamelobject tot rond viermaal de nominale waarde hebben. Meestal is het echter niet meer dan anderhalf tot twee maal. OMZETBELASTING. - April 1968 heb ik via een makelaar een nieuw, in se rie te' bouwen huis gekocht dat eind 1968 zou worden opgeleverd. Om voor mij onverklaarbare redenen kon ik het huis pas maart 1969 betrekken en de laatste termijn is pas in maart 1969 betaald. De aannemer berekende daar 12 BTW over, na er eerst 6V2 °/o omzetbelasting te hebben afgetrokken. Is het doorberekenen van de BTW in dit geval toegestaan Antwoord: De btw knoopt vast aan het tijdstip van levering. Het gaat er dus om in hoeverre het huis per 1 januari 1969 was gevorderd. Op hetgeen voor 1 januari 1969 is geleverd is de oude omzetbelasting nog van toepassing; op hetgeen daarna is opgeleverd de nieu we omzetbelasting, de btw. Een andere vraag is: wie moet dat betalen. Wan neer uw contract inhield, dat het huis zou worden opgeleverd vóór 1969, dan zal de aannemer, die te laat opleverde, daar redelijkerwijze zelf de schade van moeten dragen. Tenslotte rijst de vraag of de oude omzetbelasting wel op 6V« is te stellen. Deze omzetbelasting was vroeger niet altijd gelijk, doordat zij er van afhing hoe vaak de bouw materialen al van hand tot hand wa ren gegaan, voordat deze verwerkt wer den. Gemiddeld was de oude omzet- belastingdruk, inclusief de z.g. voorbe lasting (dat is de omzetbelasting, gehe ven bij vorige overdrachten van de bouwmaterialen) echter 8 tot 9 en dus aanzienlijk meer dan 6Vj COMMENSAAL. - Ik ben commensaal en betaal per maand. Ben ik verplicht om, als ik wil veranderen, een maand van tevoren op te zeggen? En mijn hospita wil tevens een halve maand kostgeld ontvangen voor de vakantie- tijd. Is dat redelijk Antwoord: Daar blijkbaar in het ver leden geen enkele afspraak is gemaakt betreffende de doorbetaling van uw kostgeld gedurende de vakantie, lijkt ons het voorstel van uw hospita niet onredelijk. En daar u per maand be taalt, geldt dit ook t.a.v. de opzegter mijn van een maand. Wij adviseren u bij verandering over deze zaken voor af een afspraak te maken en dan liefst schriftelijk. RENTE - Als men een bepaald bedrag heeft geleend en men heeft een schuld bekentenis getekend waarin alleen vermeld staat hoe groot het bedrag is, moet men dan rente betalen en is dit geleende bedrag ineens opvraagbaar of mag men het aflossen in termijnen. Antwoord: De lening waarover u ons schrijft is wel op een zeer onofficiële wijze tot stand gekomen. Als er rente zou moeten worden betaald, dan had toch op zijn minst het percentage moe ten worden vastgesteld. En voor wat de aflosbaarheid betreft, die nu geheel vrij gelaten is, adviseren wij u alsnog schriftelijk iets vast te leggen, desnoods in een nieuwe schuldbekentenis, daar gebrek aan afspraak later wel eens moeilijkheden zou kunnen veroorzaken. Bij een ongeluk op de Belvedèreweg is vrijdag de Soestenaar J. W. M. ernstig aan het hoofd gewond geraakt. Hij kwam tegen kwart over vijf de uitrit van Arco uit, maar verleende daarbij geen voorrang aan een truck met op legger. De bromfietser reed tegen de combinatie op en kwam ten val. Met ernstig hoofdletsel is hij overgebracht naar het ziekenhuis Zonnegloren en daar opgenomen. Terugdenkend aan 30 juli wil ik het Wiso-bestuur hartelijk bedanken en hulde brengen voor de werkelijk perfect georganiseerde bustocht. De grootste zwartkijker kan niets nega tiefs bedenken. En voor alle wegblijvers en zij die dach ten dat wordt toch niks, een advies Als de Wiso weer iets dergelijks orga niseert, wees er dan als de kippen bij. anders bent u te laat. Want allen die nu zijn meegeweest, zijn beslist weer van de partij. Wiso, nog veel succes bij uw verdere aktiviteiten. K.v. N. Mgr. A. G. Smit, die gedurende 30 jaar pastoor is geweest in de parochie Soest dijk en die sinds enkele jaren verblijft in huize N. Mariënburg, zal morgen, woensdag 6 augustus, de dag herdenken waarop hij voor 55 jaar de priesterwij ding mocht ontvangen. Het heugelijk feit wordt in intieme kring herdacht in N. Mariënburg door een eucharistieviering, des morgens om 9.45 uur, waarna een gezellig samenzijn volgt met de bewoners van N. Mariënburg tussen 10.30 en 12 uur, waarbij geluk wensen zullen worden aangeboden. Eind juni kwamen de bejaarden van de UVV sociëteit voor het laatst bij een in het Anna Paulownahuis. Vele jaren werd aldaar de sociëteit gehouden. Doordat zich steeds meer bejaarden aanmeldden, was de zaal tenslotte te klein geworden. Het is de UVV gelukt een grotere zaal te vinden, dicht bij het oude, vertrouwde adres. Op 7 augustus worden de UW-bejaar- den verwacht in de recreatiezaal van de Emmakerk aan de Regentesselaan. De bejaarden weten de weg, want ont spanningsmiddagen werden er al ge houden. Ook met Kerstmis werd deze zaal gebruikt. De sociëteitsleden zullen in de Emma- zaal hun spelletjes kunnen doen en el kaar wekelijks terugzien. De zaal is groot, dus is er voor ieder plaats. Ook nieuwe gasten zijn van harte wel kom. De sociëteit is iedere donderdag middag van 2-4.30 uur geopend. Het adres: Emmazaal, Regentesselaan. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager-onderwijswet 1920, dat de raad van de gemeente Soest in zijn vergadering van 23 juli jl. medewerking als bedoeld in artikel 72 van die Wet heeft ten aanzien van het verzoek van I. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor a. de bouw en inrichting van een nood- lokaal ten behoeve van de Da Costa- school voor g.l.o.; b. het aanschaffen van meubilair, leer- en hulpmiddelen, alsmede het verbete ren van de verlichting ten behoeve van de Insingerschool voor g.l.o.; c. het aanschaffen van leer- en hulp middelen voor het eerste leerjaar ten behoeve van de Groen van Prinsterer- school voor g.l.o.; II. het R.K. Schoolbestuur Soesterberg voor a. het aanschaffen van een nieuwe leesmethode ten behoeve van de Titus Brandsmaschool voor g.l.o.; b. het aanschaffen van een nieuwe leesmethode en nieuw meubilair ten be hoeve van de Carolusschool voor g.l.o. In genoemde vergadering is tevens me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet verleend aan het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor a. het aanschaffen van een stofzuiger ten behoeve van de kleuterschool aan de Buntweg; b. het aanleggen van een gasgestookte centrale verwarmingsinstallatie in de kleuterschool aan de Nieuwstraat. Soest, 1 augustus 1969. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij be sluit van 27 juni 1969, nummer 3658'68RO/1813, gedeputeerde staten van Utrecht aan K. Lam te Soest tot weder opzegging ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen, genoemd in artikel 2 van de verordening op de ont grondingen Utrecht voor het afgraven van het perceel, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie B, nummers 441 en 442, gelegen nabij de Peter van den Breemerweg. Het besluit ligt vanaf 4 augustus 1969 gedurende dertig dagen voor belang hebbenden ter gemeentesecretarie ter inzage. Ingevolge artikel 6 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovengenoemde beslissing beroep open op Hare Majesteit de Koningin binnen de vorengenoemde termijn. Het adres van het beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet wor den ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. Soest, 1 augustus 1969. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij be sluit van 27 juni 1969, nummer 3358'68RO/1812, gedeputeerde staten van Utrecht aan H. Hilhorst te Soest tot wederopzegging ontheffing hebben ver leend van de verbodsbepalingen, ge noemd in artikel 2 van de verordening Ajje ut mlng vraog dan mok zeige dattut teuguswoordug wel un tied is waor geen touw an vaast te knope is. De ene mins weet mit ze cente geen raod, en un aore weet geen raod waor die cente van- daon mot haole allenug maor om te kenne leve. De ene zaok gaot naor de knoppe om- datter geen cente binne, zellufs nie meer om de minse hullie leste verdiende loon uut te betaole, maor un aore zaok liek ut wel zo meraokels goed te gaon, dattut Hek ofter geen vuultje an ae lucht i&. Maor daat ken heul bes allenug maor zi lieke. Meschien zitte de baoze vaan zoon zaok wel de heule week te piekere om de endjes an mekaor te knope. Eigeluk ïster maor één soort zaok, enk senaat daat daat nie allenug in ongs laanü en ongs darrup is, die der nog steeds bar goed veur staot, en daat binne de baanke. Dus niet de karrukbaanKe oi de parrukbaanke, maor de zaoke waor de minse de heule daag mit cente war- ruke. En nie eens hullie eige cente, maor met de cente van aore minse, van joe en ming en vaan Gart en gao maor aeur. xeaereen aie ut der me meer op an durruf te laote komme, hoelaang die iuu mit laange vingers bie hullie uut huus zalle blieve, dus de ouwe sok in bewaormg hep gegeven, mojje daor ok bie rekene. an uc zaai wel baar dom gezwaam van ming weze, maor ak ut zo bekiek, daan ister mit ongze cente toch nog wel heui waat te verdiene. Teugeswoordug kom je narruguns meer un baankgebou teuge daat nodug an verniewe toe is. Haos al die huuze bine de leste jaore ebouwd, de een nog veul mooier as de aore. ut binne soms heule peleize. Ut is noeng wel allegaor weer effe vur- gete, maor ut begon der ondaanks aal die mooie huuze toch op te lieke, dajje ie cente net zo goed tuus in de ouwe sok kon laote zitte, waant dur ging haos geen daag voorbie ofter wier wel arre- gus un oaank overvaale. Daan gongt nie om un paor dubbeltjes, maor om duuzende guldes. En jie hoort der niks meer vaan en der komp zellufs niks vaan in de kraant, maor de meeste vaan die guldus komme nie meer bove waotur, das daan netuurluk feguurluk bedoeld. Kiek, noeng hoeve wullie me baang te weze daat wullie ongze bie mekaor gespaorde centjes nie meer zalle kriege, waant ut is noeng eenmaol nie ongze schuld daat ut zo bar makkeluk waas om effe un baank te gaon berove. Maor ajje ut goed bekiekt daan ist toch maor un bedenkkelukke zaok datter zo ge- makkeluk, as de baos van de cente der nie is, geld kan worde oppenome door minse die messchien geen cent bie die baank in bewaoring hebbe gegeve. Maor ik schaat zo daat ut noeng nie laang meer zaal dure of der komme op de tillevisie en in de kraante ad- vertensies vaan alle baanke die me kaor bekonkerere en waorin zullie de minse vertelle daat ut zo bar vurstaan- dig zouw weze ajje je cente bie hullie in bewaoring zouw geve, omdaat de direkteur vaan die baank der de heule daag zelluf boveop zit, ent snaachs ongdur ze dekuns mee in bed neemp. Noeng mok eerlük weze en wel zeige daat ut un mins wel anzien geef ajje teuge un aandur ken zeige: de zus en zo baank is ming baandrelaosie. Ut klink heul aors daan dajje mot zeige, net as ik tot voor kort, ming baank- relaosie hiet Kneliao. De minse waor je daat teuge zeit, kieke je an of zullie ut in Keule hore dongdere. Maor in aalle gevaal bie ongs in Soes hoef jie nie mit je cente te zitte, der binne baanke genog en der komme der nog aalle daag bie. Vaan aalle soorte en merreke binne zc der. Nog nie zo baar laang eleeje waster int Veen geen winkul te bekenne en mosse de minse die daor woene un heul end de buurt uut, maor net is der un winkul ope, of daor is ok de eerste baank al anwezug. Nog geen medern gebouw maor in un noodbehuuzing. Ak zo af en toe hoor waat ut woene int Veen allegaor kos, daan gloof ik nie datter veul espaord zal kenne wor de. maor ut ken netuurluk ok zo weze, daat die baank der staot om an minse die geen cente meer hebbe, un bietje te lene. En daormee komme die luu daan ok weer an hullie trekke. Je mot ut zien as un mederne baank van lening waant ok bie de baank gaot allenug de zon voor niks op. En waat daat an- gaot zitte die luu de leste weke bar goed. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 op de ontgrondingen Utrecht voor hel afgraven van het perceel, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie B, nummer 464, gelegen nabij de Peter van den Breemerweg. Het bestuit ligt vanaf 4 augustus 1969 gedurende dertig dagen voor belangheb benden ter gemeentesecretarie ter in zage. Ingevolge artikel 6 van de „Verordening op de ontgrondingen Utrecht" staat van bovengenoemde beslissing beroep open op Hare Majesteit de Koningin binnen de vorengenoemde termijn. Het adres van het beroep, gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet wor den ingediend bij de Commissaris dei Koningin in de provincie Utrecht. Soest, 1 augustus 1969. WEDEROPBOUVVWET Bergemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Interlas N.V., Amersfoortse- straatweg 15 te Soesterberg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwet, /ergunning te verlenen voor het bouwen van een motorhal, op het perceel gelegen aan de Amers- foortsestraatweg 15, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3038, zulks in afwijking van het partieel bestem mingsplan voor het perceel gemeente Soest, sectie E, nummer 3038 c.a. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzajfe. Soest, 5 augustus 1969.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3